De missie van de broertjes But Dramatisch verlies Scheldesport Van Waterschoot en RCS behalen de titel T ransferperikelen leiden de aandacht af bij Oostkapelle De Munnik en Alfons naar Kloetinge Voor Mike lonkt de titel, voor broer Dennis dreigt degradatie Braamse en Kole kiezen voor Kapelle uitslagen Spanning terug in Hulster Masterstoernooi zaterdag 21 april 2001 door Jan Dagevos OOSTKAPELLE - Oostkapel- le-trainer Stoffel Schipper heeft deze week een hartig woordje gesproken met Thomas Ragut en Ferry Alfons. De oe- fenmeester gunt beiden een transfer naar een andere club, maar vindt het moment van on derhandelen ongelukkig geko zen. „We zitten met Oostkapelle in de belangrijkste fase van het seizoen. Het wordt erop of eron der en dan moet je dus alleen maar met Oostkapelle bezig zijn", stelt Schipper. Thomas Ragut maakte donder dagavond bij Oostkapelle be kend dat hij volgend seizoen naar Hoek verkast. Ferry Alfons bereikte gisteren overeenstem ming met Kloetinge. „Ik ben daar niet zo blij mee", zegt Schipper. „Het leidt de aan dacht af. Op de training donder dag werd Thomas al met Patrick (hij wordt gezien als de opvolger van Patrick Naudts) aangespro ken Ik weet wel dat dat een dol letje is, maai" het heeft toch zijn weerslag. Het slaat over op de andere spelers. Die vragen zich net als ik af of die jongens nog wel op en top gemotiveerd zijn voor Oostkapelle. En als iemand nu elke week optimaal pres teert, dan zou ik er nog niet zo'n moeite mee hebben. Maar als je elke week maar een zesje scoort, dan ga je als trainer afvragen of je die jongen nog wel op moet stellen." Hierbij doelt Schipper op Feriy Alfons, die de laatste weken niet heeft gebracht wat ervan hem wordt verwacht. „Ik heb donderdagavond uitge breid met Ferry gesproken en al mijn bedenkingen geuit. Ik heb hem ook gezegd wat ik in deze slotfase van de competitie nog van hem verwacht. Hij heeft me beloofd dat het goed zal komen. Tja, als iemand niet presteert, hoeft hij er in elk geval niet op te rekenen dat ik hem tot de rust laat staan." Het is dreigende taal aan de vooravond van de belangrijke thuiswedstrijd tegen Kozakken Boys. Voor Oostkapelle wordt het vandaag erop of eronder. De Walcherse formatie kan het ve ge lijf nog redden in de hoofd klasse B, maar dan moet er wel worden gewonnen. Schipper. „Er is bloedf anatiek getraind en ik heb er vertrouwen in. We gaan door tot het bittere einde. Hoek Hoek reist vandaag af naar Ben- nekom en kan in dat duel nog beschikken over Patrick Naudts, Franky Standaert en JohnBentschap Knook. Het trio is in afwachting van een schor sing, maar die gaat pas volgende weekin. Voor de wedstrijd tegen Bennekom is Dave Gijsel nog een vraagteken. Ronald van Sliedregt maakt zijn rentree in de basis. KLOETINGE - Pi eter de Mun nik en Ferry Alfons spelen vol gend seizoen bij Kloetinge. Bei de spelers bereikten een akkoord met de hoofdklasser. Aanvaller Alfons is afkomstig van Oostkapelle, terwijl verde diger/middenvelder De Munnik het laatst actief was voor RBC 2, Daar stapte hij halverwege het seizoen op. Eerder al ti'ok Kloe tinge verdediger John Bent- schap Knook aan. Kloetinge wil de komende weken nog twee spelers strikken. Een daarvan wordt een tweede keeper. „We gaan naar een selectie van 22 man", zegt trainer Diederik Hiensch. „We kiezen bewust voor een grote selectie, omdat niet valt te verwachten dat Jo- han de Goederen in augustus fit zal zijn." De Goederen is her stellende van een zware knie blessure. Kloetinge speelt vandaag in ei gen huis tegen Sparta Nijkerk, „We zijn uit op revanche", zegt Hiensch. Afgelopen maandag verloor Kloetinge in Nijkerk met 3-0. De Bevelandse forma tie moet het stellen zonder Jef frey van de Velde (geschorst) en ErwinDek (knieblessure). door Eldridge Pentury MIDDELBURG - De broertjes But hebben een missie. De één is heel dicht bij een kampioenschap, de ander vecht tegen degradatie. Mike probeert met Terneuzen de hoofdklasse te bereiken en broer Dennis doet er alles aan om Oostkapelle op het hoogste amateurni veau te houden. De één stopt na dit sei zoen met voetballen, de ander wil nog van geen ophouden weten. Het is een doordeweekse avond in het huis van Mike. De voetballer van Ter- neuzen heeft zich neergevlijd op de bank, broer Dennis zit er vlak naast. Het gesprek gaat over de mentaliteit die veel voetballers tegenwoordig heb ben. „Vroeger was het normaal dat je als jeugdspeler eerst op zaterdag speel de, en dan zondag met de senioren mee moest doen", zegt Mike. „Je deed daar niet moeilijk over. Tegenwoordig zie je het nauwelijks meer. Het stappen op zaterdagavond is voor veel spelers be langrijker." „Of neem nu de massagetafel", ver volgt hij,Toen ik als j onkie bij Middel burg met spelers als Paul Schipper, Geert Bouwman en Johan le Conté voetbalde, lag ik er nooit op. Ik had er niks te zoeken. Nu zie je die jonge gas ten er heel vaak op liggen." Hij fronst zijn wenkbrauwen. „Dan hebben ze in eens last van hun rug, of zo." Zeuren Dennis heeft ook zo zijn gedachten. „Je ziet het bij Oostkapelle ook. Spelers die voor het eerst een paar wedstrijden in de hoofdklasse spelen, krijgen een te rugslag. Dat is logisch. Maar als ze dan teruggezet worden naar het tweede, beginnen ze meteen te zeuren of drei gen ze met een vertrek naar een andere Club. Mentaal zijn ze nogal zwak." Mi ke: „Bij Terneuzen heb je spelers als Roel Alberti en Dennis de Kraker. Dat zijn jongens die niet te veel praten, en graag iets willen aannemen als ze aan wijzingen krijgen van de wat oudere spelers. Andere jongelingen zouden daar een voorbeeld aan kunnen ne men." Dennis (vader van twee zoons: Domini que en Stijn) en Mike (vader van een zoon en dochter: Yannick en Quinty) zijn opgegroeid in een andere tijd. „Er wordt daarom snel gezegd dat je een oude bok bent", vindt Mike. „Maar het is gewoon een feit dat er in de loop der jaren veel is veranderd als het om de mentaliteit gaat." Dennis: „Bij ons thuis werd vrpeger alleen maar over 'voetbal gepraat. Dan zaten we aan ta- Dennis But (r): „Mike had meer talent dan ik". Mike over broer Dennis: „Hij heeft naar zijn mogelijkheden het maximale be reikt". foto Lex de Meester fel en bootsten we spelsituaties na met een paar glazen. Tegenwoordig gaat dat anders." Toen hun vader John glorietijden bij Middelburg beleefde, begonnen Den nis (32) en Mike But (29) met voetbal len. Via de jeugd van de voetbalclub be reikten ze de hoofdmacht. Hun wegen scheidden toen de ploeg uit de tweede klasse degradeerde. „Mike heeft altijd meer talent gehad dan ik"geeft Dennis toe. „Hij heeft naar zijn mogelijkheden het maximale bereikt", zegt Mike over zijnbroer*. Mike belandde via VCV Zee land, Lokeren, RBC, Hoek en Veere bij Terneuzen. Dennis via Veere bij Oost kapelle. Dennis: „Ik heb altijd gehoopt dat we ooit eens weer samen zouden spelen, maar dat zal helaas niet meer gebeuren." Want de oudste van de twee broers houdt het na dit seizoen voorgezien. In het jaar waarin hij zijn debuut maakte in de hoofdklasse heeft Dennis But. be sloten ermee te stoppen. „Het verschil tussen de eerste klasse en de hoofdklas se is groot. Ik had nooit gedacht dat cle wedstrijden in de hoofdklasse zoveel kracht zouden kosten. Ik ben nu 32, heb een gezin en ben als leerkracht best wat tijd kwijt aan werk. Het is genoeg ge weest." Toch is er nog een andere reden, geeft de linksback toe. „De manier waarop Rens Griep bij Oostkapelle is wegge gaan, zit me niet lekker. Iedereen heeft destijds fouten gemaakt, de spelers groep, het bestuur en Rens zelf. Maar ik vind dat hij bij Oostkapelle nooit een eerlijke kans heeft gehad. Er is aan zijn stoelpoten gezaagd. Die hele gang van zaken heeft ook meegespeeld bij mijn besluit." Maar is hij dan echt niet meer over te halen? Ook niet als Oostkapelle zich handhaaft in de hoofdklasse? Dennis geeft toe dat hij een liefhebber is, maar zwijgt. „Als je maar geen Heintje Da vids wordt", lacht Mike. Dennis wil er in elk geval alles aan doen om het verblijf van Oostkapelle in de hoofdklasse te verlengen, al is hij rea listisch. „Voor het begin van dit seizoen wilden we wat versterking hebben. Ex- kwamen vier spelers: Marciano Tjauw- a-Hing, Robin van de Velde, Jorrit Schuurman en Jean-Paul Mulder. Tjauw-a-Hing zien we niet meer, Schuxxrman heeft door schorsingen weinig gespeeld, Van de Velde is vaak invaller en Mulder is door werk nauwe lijks inzetbaar. Eigenlijk spelen we nu dus met hetzelfde team als waarcnee we vorig jaar promoveerden uit de eerste klasse. Dat kan eigenlijk niet." Kwaliteit Hij is soms wel eens jaloers op zijn broertje Mike, die als spits veel goede voetballers om zich heen heeft. Dennis: „Andere ploegen hebben een heel ster ke as, wij niet. Dat merk je. Ik geloof dat je als ploeg aan het einde van het seizoen krijgt wat je verdient. Je kunt nooit degraderen omdat je steeds pech hebt gehad. Dat bestaat niet." Mike: „Alles draait om kwaliteit maar het is ook weer niet zo dat je door veel goede voetballers te halen flxiitend kampioen wordt. Het moet natuurlijk wel een team zijn. Het vooi'deel van Terneuzen is, dat het gi'ootste deel van de groep al jarenlang samen voetbalt. Daarom spelen we jaren achtereen goed, en doen we steeds mee om het kampioenschap. We zijn geen Hoek waar elk seizoen tien spelex-s weggaan, en tien nieuwe komen." Dennis mag dan stoppen, Mike gaat nog eexx jjaar jaartjes dooi'. De tijd zal leren of dat bij Terneuzen is. „Ik wil natuurlijk graag nog in de hoofdklasse spelen maar het hangt af van wat er bijkomt en eventu eel weggaat." Misschien nog wel belangrijker is wat de broertjes Kaijser doen. Mike But die samen met zijn vriendin eigenaar is van een tabaks- en lectuurzaak, pendelt steevast met het Vlissingse duo heen en weer tussen Middelburg en Texmexxzen. „Als zij weggaan, is het waarschijnlijk afgelopen. In de winter vraag ik me soms wel eens af waarmee ik bezig ben als ik in het donker en de kou de auto instap om te gaan trainen. Nu in deze tijd, nu we meedoen om de titel, is het geexi straf om steeds naar Terneuzen te moeten. Maar ik zie het niet zitten om alleen te reizen. Dat zou ik niet op kun nen brengen." Als Mike stopt, gaat hij niet lager voet ballen. Dat is zeker. „Want dan ga ik liever tennissen. Z'n bi'oer Dennis ziet het ook niet zitten. „In een lager team? Nee, niet voor mij. Ik ga misschien al leen nog maar zaalvoetballen." KAPELLE - Eersteklasser Ka pelle heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Ronald Kole (Goes) en Allan Braamse (Heinkenszand). „Ik wil naar een selectie van 20 spelers toe", zegt Kapelle-trainer Alexander van Keulen." Met Kole en Braamse is de selec tie nog niet compleet. Van Keu len hoopt de komende weken nog drie spelers te strikken. Het is inmiddels een publiek geheim dat Corjan Marijs en Nillis Pruijmboom (beiden Arnemui- den) veel voor een overgang naar Kapelle voelen. Beide spe lers laten dat echter afhangen van het feit of Arnemuiden erin slaagt hogerop te komen. Mocht Arnemuiden promovei'en, zul len zij die club trouw blijven. Van Keulen zelf wenst niet op de sterke genachten in te gaan. Bij Kapelle vertrekken Adil Fertoute (hij wordt trainer van de B-junioren van Kloetinge), Alex Lakké (hij moet voor zijn werk naar Bosnië) en Marco Borghart (hij stopt). De Bevelandse eersteklasser speelt vandaag de uitwedstrijd tegen Groote Lindt. Mocht Ka pelle winnen, dan komt het nog in aanmerking voor een perio- detitel. „We hoeven niks meer, maar als we op deze manier het seizoen nog een draai kunnen geven, zou dat geweldig zijn", stelt Van Keulen. Terneuzen Tenxeuzen vervolgt de titelrace in de eerste klasse C met de thuiswedstrijd tegen Deurne. De ploeg is er klaar voor. De ploeg is in vox-m en barst van vertrouwen. „We staan al vanaf de eerste competitiedag boven aan", zegt trainer Paul Telussa. „Met die druk zijn we steeds goed omgegaan." De grootste concurrent is TEC. De ploeg uit Tiel heeft slechts één punt minder dan Terneuzen „Het voordeel is dat wij het in eigen hand hebben", meent Te lussa. „TEC moet hopen op een misstap van ons." Biljarten Hulst. Masterstoernooi driebanden, A- poule (vierde ronde): Alexander Schelfh- aut-Cees Wissel 27-29/61 brt., Louis Dal- linga-Florent Rombaut 45-28/47, Pierre Levrier-Theo Platjouw 30-40/53, Romain Goethals-Frits Bakker 27-39/54. Stand A- poule na vier ronden: 1Louis Dallinga 4- 6,2. Frits Bakker 4-6,3. Theo Platjouw 4- 6, 4. Pierre Levrier 4-4, 5. Romain Goe- thals 4-4, 6. Alexander Schelfhaut 4-4, 7. Cees Wissel 4-2,8. Florent Rombaut 4-0. B-poule (derde ronde): Fons Baart-Albert lacante 32-33/49, Etienne van Damme- Ard Vasseur 45-6/34, Jo d'Hooghe-Ben de Waal 45-23/47, Rino Pecoraro-Bertie van Remortel 32-24/43. Stand B-poule na drie ronden: 1. Etienne van Damme 3-4, 2. Fons Baart 3-4, 3. Bertie van Remortel 3-4,4. Ben de Waal 3-4,5. Jod'Hooghe3- 2,6. Albert Lacante 3-2,7. Ard Vasseur 3- 2,8. Rino Pecoraro 3-2. Bridge Competitie BC Luctor Terneuzen. A- groep: 1. HH. Simpelaar/De Rijk 60,37%, 2. Ds. Nieskens/Veldhorst 60,00%, 3. HH. Koopman/De Jonge 59,54%. B-groep: 1. Ds. Van Stee/Klap 62,86%, 2. HH. Pieters 60,14%, 3. Ds. Kint/Kamp 54,25%. C- groep: 1. HH. Mintjes/Kloos 64,58%, 2. Mevr. Van de Peijl/dhr. Arnoldi 55,90%, 3. Ds. Miedema/IJsebaert 54,17%. Bridgeclub Hulst. Eindstanden, A-lijn: 1. echtpaar Boesbroeck; 2. Kint/Van Leeu wen; 3. Van Gaever/Van Schoor. B-lijn: 1 echtpaar Luyckx; 2. De Kort/Atkins; 3. Huijskens/Van Ombergen. C-lijn: 1. Lau- ret/Fitzpatrick; 2. Voet/Hofman; 3. Bogaert/V.d. Bogaert. D-lijn: 1. Deiman- Nan Leeuwen; 2. De Kock/Heijens;3. Van Hijfte/Steel. E-lijn: 1. Eggink/De Deckere; 2. echtpaar Dutré; 3. echtpaar Baumann. Dammen Zwartewaterland. I\IK, twaalfde ronde: Gérard Jansen - Van Dusseldorp 1-1, Clerc - Van der Kooij 2-0, Meijer - Wiers- ma 1-1, Oudshoorn - Wesselink 1-1, Thijssen - Kosior 1-1, Van den Akker - Hans Jansen 0-2, Dolfing-Heusdens 1-1. Stand aan kop: 1Hans Jansen en Wiers- ma 15,3. Meijer 14. Sportprijsvragen Lucky Day: 4-8-11-28-31-32-33-35-41-44- 46-53-56-58-62-66-68-72-76-77. Tennis Charleston. Vrouwen, 3 miljoen gulden. Derde ronde: Frazier (VSt/10) - Pierce (Fra/6) 7-5 6-7 6-4. Kwartfinale: Hingis (Zwi/1- Mauresmo (Fra/7) 7-5 6-2, Capri ati (VSt/2) - Likhovtseva (Rus) 7-5 6-4. Monte Carlo. Masters Series, mannen, 7 miljoen gulden. Kwartfinales: Kuerten (Bra/2) - Schalken (Ned) 6-7 6-2 6-4, Gros- jean (Fra/9) - Federer (Zwi/15) 6-4 6-3, Co- ria (Arg) - Martin (Spa) 6-3 4-6 6-3, Arazi (Mar) - Henman (GBr/8) 7-6 2-6 7-6. Boedapest. Vrouwen, 250.000 gulden. Kwartfinales: Maleeva (Bul/1) - Schiavo- ne (Ita) 6-2 7-5, Kremer (Lux) - Mandula (Hon) 2-67-6 6-4, Kapros (Hon) - Loit (Fra) 4-6 6-1 6-1. Voetbal Eredivisie: PSV - RKC 3-1, FC Utrecht - Willem II1-0. Stand aan kop: PSV 29-70; Feyenoord 28-56; Ajax 28-51; Roda JC 28-49; RKC 29-49; Vitesse 28-47; FC Utrecht 28-45; Willem II 29-41. Eerste divisie: Excelsior- Helmond Sport 4-2 (3-1). 12. Simr 1-0, 20. Simr 2-0, 24. Somalia 3-0,43. Henar 3-1, 58. Ellerman 3-2,73. Simr4-2. Scheidsrechter: Van der Pas. Toeschouwers: 2154. Stand aan kop: Den Bosch 28-66; Excelsi or 29-56; FC Zwolle 27-47. België. Competitie: La Louviere - Ander- lecht 0-1Stand aan kop: Anderlecht 30- 71; Brugge 29-66; Standard 29-52. Turkije. Competitie: Besiktas-Samsuns- por 0-0. Stand aan kop: Fenerbahce 28- 61, Galatasaray 28-61. Volleybal Bedrijfscompetitie Hulst. Eerste klasse mannen: RCS 2-Commit Arbo 2-1, Start/Smash 2000-CVC Doolaege 2-1, Luctor Banden 1-RCS 1 0-3. Tweede klasse mannen: De Troubadour-ABN/Amro 3-0. Eerste klasse vrouwen: De Fiukser-Zaman Sport 2-1, Van Waterschoot-Verhulst Woninïnrichitng 3-0, Voorwaarts-Fer- ket en de Maat 3-0, WC Rhodos-Ceres- tar Benelux 0-3. Tweede klasse vrou wen: Haulez Adviesbureau-CVC 2-1. Standen. Eerste klasse mannen: 1. RCS 29-61; 2. Start/Smash 2000 30-54; 3. Luctor Banden 1 29-53; 4. RCS 2 29-44;5. CVC Doolaege 29-25; 6. Commit Arbo 30-19. Tweede klasse mannen: 1, Rijkbv 29-68; 2. Brandax 28-56; 3. De Trouba dour 28-55; 4. Ambulo 29-31; 5. ABN/Amro 29-25; 6. Luctor Banden 2 28-19. Eerste klasse vrouwen: 1. Van Waterschoot 27-64; 2. Zaman Sport 27-60; 3. Ferket en de Maat 27-51; 4. De Fikser 27-49; 5. Cerestar Benelux 27—39; 6. Verhulst Woninginrichting 27-37; 7. Voorwaarts 27-12; 8. WC Rhodos 27-11. Tweede klasse vrouwen: 1. SC Morres 1 27-70; 2. Haulez Adviesbureau 27-58; 3. SC Morres 2 27-47; 4. CVC 27-41; 5. Jong Morres 1 27-33; 6. Euro- groen 27-28; 7. Van Wesemael 27-25; 8. Wentzler Pauwels 27-21. Derde klasse vrouwen: 1Jong Morres 2 23-64; 2.Ten- ce 23-44; 3. Total de Beule 23-43; 4. De Sterre 23-36; 5. SC Morres 3 23-29; 6. 't Hoeksken 23-23; 7. De Bruïjn 23-4. Wielrennen Ronde van Aragón. Derde etappe, Alco- risa - Valdelïnares: 1. Dominguez (Spa) 174,6 km in 5.12.22, 2. Heras (Spa), 3. Shefer (Kaz). Algemeen klassement: 1. Dominguez 13.09.42, 2. Heras 0.05, 3. Shefer 0.07. Wielerweek van Lombardïje. Derde etappe, Stezzano - Selvino: 1. Gontsjar (Oek) 181 km in 4.47.20,2. Jakovlev (Kaz) 0.24, 3. Hervé (Fra). Algemeen klasse ment: 1. Gontsjar 13.15.11, 2. Cioni (Ita) 0.05, 3. Hervé 0.24. HULST - In het Masterstoer nooi driebanden is, na de neder lagen van koplopers in de A- en de B-poule, de spanning hele maal terug. In de vierde ronde liepen Frits Bakker (tegen Ro main Goethals) en Theo Platjouw (tegen Pierre Levrier) tegen hun eerste nederlaag op. Louis Dallinga maakte dank baar gebruik van die slippertjes en sloot na zijn overwinning op Florent Rombaut aan bij het tweetal. Hij werd zelfs lijstaan voerder van de A-poule. In de derde ronde in de B-poule liepen de koplopers Bertie van Remortel en Ben de Waal tegen hun eerste nederlaag aan. Het hele veld schoof daardoor in el kaar De A-poule telt na vier ronden zes kanshebbers, in de B-poule bedraagt het verschil tussen koploper Etienne van Damme en hekkensluiter Rino Pecoraro twee punten. In tegen stelling tot de A-poule, waar Cees Wissel en Florent Rombaut praktisch zijn uitgeschakeld, is daar dus nog alles mogelijk. door Eddy van der Hooft HULST - Eerder dan verwacht kwam de titelstrijd in zowel de eerste klasse vrou wen als de eerste klasse mannen van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Hulst tot zijn ontknoping. Bij de vrouwen werd met nog één wedstrijd op het programma Van Waterschoot onbereikbaar voor Za man Sport, bij de mannen dwong RCS 1 in een rechtstreeks duel met L uctor Ban den 1 het kampioenschap af. Voor de vrouwen van Van Waterschoot was de eerste plaats de beloning voor een constant seizoen. Zaman Sport was als titelverdediger de competitie weliswaar als favoriet nummer één van start ge gaan, maar nooit was Van Waterschoot bereid om het contact met de concuirent prijs te geven. Toen Zaman Sport in de slotfase van het seizoen onder de druk van de titelstrijd punten ging morsen, sloeg Van Waterschoot vervolgens mee dogenloos toe. Twee weken terug resul teerde dat voor de eerste keer dit seizoen in een kleine voorsprong, die deze week tot vier punten uitgebouwd werd omdat Zaman Sport met 2-1 van De Fikser ver loor en Van Waterschoot er in slaagde om Verhulst Woninginrichting met 3-0 terug te wijzen. Gemakkelijk ging dat overi gens niet, maar het kon geen toeval zijn dat de koploper opnieuw tot driemaal toe aan het langste eind trok; 15-13,15-4 en 25-20. Dat laatste kon niet gezegd wor den van Zaman Sport, dat De Fikser in de eerste set al met 15-13 vooi*rang moest verlenen. Daaxma sloeg Zaman Sport nog wel met 15-6 terug, maar in de slotset bleek De Fikser met 25-18 opnieuw de stex-kste. Onderaan de ranglijst verraste Voor waarts met een 3-0-overwinning op Fer ket en de Maat (15-12, 15-12 en 25-13). Omdat WC Rhodos met dezelfde eind cijfers van Cex'estar Benelux verloor (5-15,12-15 en 17-25) was die zege vol doende om de laatste plaats te verlaten. Mannen In de eex-ste klasse mannen ging de titel - zoals ook min of meer veiwacht mocht worden - naar RCS 1, de regerend kampi oen van voxig jaai'. RCS 1 versloeg Luctor Banden 1, de enig overgebleven concur rent, in een rechtstreeks duel met 3-0 en vergrootte zijn voorsprong op de concur- rent daarmee tot acht punten. Aan dat totaal kan Luctor Banden 1 deze compe titie niet meer komen. De strijd om de eerste plaats in de eerste klasse hei'en was dit seizoen lange tijd een ondei'onsje tussen RCS 1 en Luctor Banden. Hoewel het er aanvankelijk veel van weg had dat Luctor Banden de stei'k- ste van de twee was. bleek de laatste we ken RCS over de langste adem te be schikken. In de dix'ecte confrontatie tus sen beide teams werd dit deze week nog maar eens bevestigd. Luctor Banden bood weliswaar heftig verzet, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met een 3-0-nederlaag: 15-10, 15-12 en 25-15. RCS mocht daarna opnieuw een feestje bouwen. Reserves BV Souburg vernederen Terneuzense basketbalvrouwen in kampioensduel door Aector Dooms OOST-SOUBURG - De wou wen van Scheldesport hebben gisteravond in Oost-Souburg in het beslissende duel om het kampioenschap van de Zeeuw se basketbalcompetitie een flin ke kater opgelopen. De resexwes van BV Souburg pakten de titel in de eerste klasse door de Ter neuzense ploeg met vernieti gende cijfers te verslaan: 51-28. De teleurstelling was enorm bij Scheldesport, met name bij de vijftig meegereisde supporters. „Ze wai'en de zenuwen niet de baas", stamelde Scheldesport- coach André Boer na afloop. Het was niet moeilijk voor Boer om aan te geven wat er nu precies was misgegaan. „Alles ging mis. Hier kunnen de jongere speel sters alleen maar van leren." In zijn hart had de 'prestatie- coach' zó graag kampioen wil len worden. In een kolkende sfeer, met veel trommels, toeters en bellen op de tribune van de kleine sport zaal van Duij venvoorde, ging de jonge ploeg van Scheldespoxi; in de fysieke strijd ten onder. Zelfs de meest geroutineerde speel sters, Elsa Martina en Will Ki- menai, konden de ploeg niet meer bijsturen. Boer hief vele keren zijn handen wanhopig in de lucht, maar ook hij kon het tij niet kei-en. Het was de thuisclub die onder aanvoering van uitblinkster Gitta Krai j o meteen de toon zet te. De schade viel bij de rust nog te overzien: 26-18. Een goed be gin van de tweede helft zou de spanning terug kunnen bren gen. De Souburgse ploeg scha kelde na rust echter over naar een zone-verdediging, waarmee Scheldespoxi; totaal geen raad wist.We hebben zelf de kansen laten liggen", vond Boei*. In elk geval werd er door zijn team mi nutenlang niet gescoox'd. Zelfs een driepunter van Stella Hozee bi*acht niet de ommekeer-. Integendeel: compleet uit het veld geslagen moest Schelde spoxi; de pijn van een dx-amati- sche nederlaag verbijten, want BV Souburg voerde de score in de slotfase nog op tot een ver schil van liefst 23 punten. De aangeslagen Terneuzense ploeg zocht na afloop steun bij elkaar en bij de suppoi'ters, terwijl in een hoek van de zaal de Sou burgse vrouwen met hun coach luidruchtig hun kampioens feestje vierden. BV Souburg-Scheldesport 51-28 (26-18). Scores: Margriet van Kerkoerie (10). Annegret Scheers (10), Gitta Kraijo (9) voor BV Souburg. Eva Martens (9) voor Scheldesport. Scheidsrechters: Tom Joziasse, Ietje Boerma. Aantal toeschouioers: 90. Een zwaar teleurgestelde Boënna Haers van Scheldesport (donkere shirt, nummer zes) wordt getroost door een tegenstandster van BV Souburg 2. Marjolein Kruijsse (links) en Chantal Schraa (7) kijken niet veel vrolijker. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 70