Vrees voor slepend Bhalotra-plan F PZC Voetballers Canisius duidelijk de besten KIACARENSv.a. 31.990 GroenLinks vindt dat Koewacht bij Kanaalzone hoort Koewacht mist goede plek voor nieuw speeltuintje (Eï£> Inwoners Axel blijven ageren tegen hangplek Bank peilt behoefte in internationaal zakencentrum Hulst Ondernemers Cadzand-Bad eisen snelle uitvoering Brug in Ethiopië gereed dankzij actie Hontenisse Gift voor voorlichting aan Sasse en Vlaamse senioren De Toyota Avensis fy\CAPPENDIJK TOYOTA ADVERTEREN? donderdag 19 april 2001 door René Hoonhorst AXEL - Een aantal bewoners van de Zuidsingel, Churchill- laan en omgeving in Axel maakt nogmaals bezwaar tegen een hangplek voor jongeren aan de Zuidsingel. H. Mulder stuurde, mede namens de andere tegen standers, de raadsleden een brief om de gemeente over te ha len van de locatie af te zien. De hangplek zal voornamelijk probleemjongeren aantrekken, verwachten de buurtbewoners. Zo kan - zeker na de sluiting van café Palm Beach - de ontmoe tingsplaats voor jeugdigen snel verworden tot een verkooppunt van drugs. De overige jongeren, voor wie de opvangplaats in eer ste instantie was bedoeld, laten het dan afweten, is de vrees. Skaters kunnen op het aange wezen grasveldje sowieso niet uit de voeten. Het creëren van een opvangplaats voor de jeugd is nu een soort alibi om een groep probleemjongeren 'waar politie en gemeente blijkbaar geen raad mee weten te dumpen op de Zuidsingel', aldus de ver ontruste buurtbewoners. De hangplek is volgens klager Mulder niet meer dan een fop speen; het lost de problemen met jeugdigen niet op. Overi gens kan de gemeenteraad for meel geen invloed uitoefenen op het aanwijzen van een jonge renontmoetingsplaats (JOP), zoals de hangplek in ambtena- rentaal heet. De raad gaf het college een mandaat om een trefpunt voor de jeugd in te rich ten. Bovendien is tijdens de vo rige vergadering van de com missie sociale zaken en welzijn afgesproken dat de hangplek aan de Zuidsingel dit jaar proef- draait. Mochten toch te veel za ken niet naar wens verlopen, dan wil het college de ontmoe tingsplaats weer opdoeken, be loofde wethouder J. van Schaik. Ook burgemeester J. Mulder be nadrukte gisteren dat de proef met de hangplek doorgaat. Net als op andere plaatsen in de ge meente zal de politie er regel matig toezicht houden. Dat de goed zichtbare plek aan de openbare weg overmatige en oncontroleerbare drugshandel met zich meebrengt, kan burge meester Mulder zich niet voor stellen. .20 door Barend Pelgrim CADZAND-BAD - De verbete ring van Cadzand-Bad raag geen tien tot vijftien jaar duren. Volgens de Ondernemers Ver eniging Cadzand (OVC) is het niet verantwoord een toeristi sche plaats zo lang op de schop te nemen. Zo kijkt de OVC aan tegen de toekomstvisie van ste denbouwkundige Ashok Bhalotra. Het bestuur stelt daarbij een onderzoek voor naar een mogelijke koppeling tussen de Bhalotra-visie en het project Sluis Aan Zee. In een gesprek met het college van burgemeester en wethou ders van Oostburg heeft OVC- voorzitter A. de Vries gewaar schuwd voor zogenaamde hit- and-run-projectontwikkelaars, die mogelijk de toekomstplan nen van de Rotterdamse steden bouwkundige gaan uitvoeren. Ondernemend Cadzand vreest dat onroerend-goedbedrijven enkel de krenten uit de pap zul len pikken - alleen lucratieve nieuwbouw - om vervolgens de badplaats de rug toe te keren. „Dit moet bij voorkeur contrac tueel en met passende sancties VOGELWAARDE - De brug in het Ethiopische Babighee, waarvoor Caritas Hontenis se vorig jaar 15.500 gulden bijeenbracht, is gebruiks klaar. De brug is in de droge tijd gebouwd en op 15 febru ari feestelijk open gesteld. Dat schrijft bisschop Leo Dobbelaar van het Ethiopi sche bisdom Nekemte aan Caritas Hontenisse. De bisschop was vorig naj aar in zijn geboorteplaats .Vogel waarde, mede om zijn 'eigen' straatnaambord (de Mgr. L. Dobbelaarstraat) te onthul len in het nieuwbouwwijkje van het dorp. Tijdens het ver blijf in Vogelwaarde zetten de liefdadigheidsgroeperin- gen in recordtijd een aantal acties op touw, zodat de eer waarde voor hij weer naar zijn bisdom vertrok, een che que in ontvangst kon nemen. Het geld heeft een goede be stemming gevonden, laat de bisschop Caritas Hontenisse weten. De brug zal er voor zorgen dat er geen goederen, dieren en mensen meer door de stroom worden meege sleurd. Foto's Dobbelaar stuurde een aan tal foto's mee van de opbouw van de brug en het feest dat bij de openstelling werd ge houden. Belangstellenden kunnen de fotoreportage ko mende weken in het portaal van de Petrus Pauluskerk in Boschkapelle bekijken. doorConny van Gremberghe ZUIDDORPE - De fractie van GroenLinks in Provinciale Sta ten plaatst grote vraagtekens bij het plan van Gedeputeerde Staten om Koewacht in te delen bij de nieuw te vormen gemeen te Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Volgens de fractie ontbreken op dit moment zwaarwegende ar gumenten om de gemeente Axel niet ongedeeld te laten over gaan in de nieuwe Kanaalzone gemeente. Bij GroenLinks heeft het overleg over de opdeling van Axel verschillende vragen op geroepen. Vragen die nu aan GS worden gesteld. De fractie heeft zich verbaasd over het feit dat het provincie bestuur Koewacht bij het oos ten wil voegen, omdat de bevolking van het grensdorp dit wenselijk zou achten. Groen Links is op onderzoek uitge gaan en tot de conclusie geko men dat het open overleg en het gesprek met vertegenwoordi gers van instellingen en instan ties nimmer een basis gevormd kunnen hebben voor het GS- standpunt. De gesprekken hadden volgens GroenLinks geen formele status en bovendien, zo stelt de fractie in een brief aan GS, kunnen uit de verslaglegging van de be sprekingen geen eenduidige conclusies worden getrokken. De fractie concludeert zelfs dat een meerderheid van de inspre kers zich destijds heeft uitge sproken voor aansluiting bij de Kanaalzone. Ook de gemeente Hulst heeft naar de zin van de fractie geen argumenten aangedragen om Koewacht bij Oost-Zeeuws- Vlaanderen toe te voegen. Wat Hulst in een schrijven aan GS te verkondigen had, was volgens GroenLinks 'gezocht en onvol ledig'. Hulst heeft bovendien niet gemeld dat de Koewachte naren zich eind jaren zestig in een enquête zeer duidelijk heb ben uitgesproken voor aanslui ting bij Groot-Axel. GroenLinks vraagt het college van GS om in alle openheid met Provinciale Staten te discussie- ren oyer de argumenten om Koewacht bij het oosten te voe gen. In dat licht wil de fractie van het provinciebestuur weten of het besluit van de gemeente Axel om als één en ongedeeld gebied over te gaan in de nieuwe Kanaalzone-gemeente, gezien moet worden als het enige legi tieme besluit over de positie van Koewacht en dat er wel zwaar wegende redenen moeten be staan om daaraan te tornen. De commissie algemeen bestuur buigt zich 1 juni over de herindeling Zeeuws-Vlaande- door René van Stee SAS VAN GENT - Het Juli ana Welzijn Fonds heeft achtduizend gulden toege kend aan de Stichting Wel zijn voor Ouderen in de ge meenten Assenede en Sas van Gent. De bijdrage is be stemd voor investeringen in voorlichtingsmateriaal. Tot voor kort bestond die voorlichting uit foldertjes. Om informatie beter aan te bieden, heeft de stichting met de gift van het Juliana Welzijn Fonds een televisie, videorecorder en een digitale camera aangeschaft. Omdat veel ouderen gebruik maken van nieuwe media als het in- termet en e-mail is materiaal gekocht om een website te ontwikkelen. Met een nieuwe demonstratiemagnetron wordt tenslotte bij ouderen thuis of tijdens vergaderin gen van bijvoorbeeld oude renbonden voorlichting ge ven over de werking van dit huishoudelijke apparaat. Met een dergelijk initiatief wordt vooruitgelopen op de bezoi'ging van koel-vers- maaltijden bij Sasse ouderen door Tafeltje Dekje. Het is de bedoeling dat de gebruikers deze maaltijden voortaan zelf thuis opwarmen. voorkomen worden", meent De Vries. De plannen van Bhalotra voor zien in een grondige modernise ring van de bestaande bebou wing langs de kust, met in het hart van Cadzand-Bad de crea tie van een duinplein, een on dergrondse parkeergarage en een nieuw winkelcentrum. Ten noorden van de kern moet een aantal parken komen met nieu we (recreatie)woningen, sport en vermaakvoorzieningen en kampeergelegenheid. Onderne mend Cadzand pleit in dat ver band voor een haalbaarheids onderzoek naar villabouw aan het water, als het project Sluis Aan Zee doorgaat. De beoogde watergang naar Sluis loopt door de westelijke punt van Cad zand-Bad. Wat betreft de uitvoering van het plan-Bhalotra heeft het OVC-bestuur grote twijfels over de looptijd. Een bouwpeiïode van tien tot vijftien jaar vinden de ondernemers uit oogpunt van de klantvriendelijkheid onac ceptabel. „Alles moet in het werk gesteld worden die perio de aanzienlijk in te korten." De ondernemers missen in de vi sie inf rastructuur die het toeris tisch seizoen kunnen rekken en slechtweervoorzieningen. Daarnaast pleiten de OVC'ers voor meer en specifieke kind vriendelijke voorzieningen het centrum van Cadzand-Bad. Een verblijf op de Cadzandse Boulevard als zogeheten 'kijk- laan' moet aantrekkelijker wor den. De prioriteit binnen de uitvoe ring dient volgens de OVC ech ter gegeven te worden aan de vernieuwing en verbetering van bestaande bebouwing, het op ruimen van de zuilengalerij en het tegengaan van verkrotting. Voorzitter De Vries duidt daar bij op het belangrijke psycholo gisch effect van het weghalen van de gewraakte zuilen. Een spectaculaire start zal het draagvlak voor de visie van Bhalotra aanmerkelijk vergro ten, venvacht De Vries. door Sheila van Doorsselaer HULST - Adviesbureau BRO uit Vught onderzoekt of onder nemers behoefte hebben aan een bedrijfsverzamelgebouw in Hulst. BRO doet het oixderzoek in opdracht van de samenwer kende Rabobanken Sint Jan steen en Hulst Nieuw-Namen. Zij willen aan de Hogeweg in Hulst een internationaal bedrij vencentrum oprichten. De plannen voor het tot bedrij vencentrum 'Reynaert' gedoop te gebouw zijn al vergevorderd. Volgens C. Proost, commercieel manager bedrijven van Rabo bank Hulst Nieuw-Namen is al le benodigde subsidie toege zegd. Zo trekt de gemeente Hulst een ton uit, de provincie een kwart miljoen gulden en heeft Brussel 350.000 gulden aan Europese subsidie beloofd. Proost: „Het wordt een interna tionaal bedrijfsverzamelge bouw. Door de ligging, tussen Rijkweg N60 en de Hogeweg, menen wij dat het bedrijven centrum ook interessant is voor Belgische ondernemers. Wel hangt alles af van de resultaten van het onderzoek. Als blijkt dat er geen animo is, heeft het geen zin toch door te gaan met ontwikkelen van het bedrijven centrum." De totale grondoppervlakte van het project omvat zo'n driedui zend vierkante meter. Het be drijvencentrum bestaat uit een tiental werkruimtes (te gebrui ken als magazijn of werkplaats) en een aantal kantoren. De komst van een bedrijfsverza melgebouw moet de lokale werkgelegenheid stimuleren Het is speciaal bedoeld voor kleinschalige bedrijven die zich naar de eisen van de tijd willen presenteren maar zich niet wil len bezighouden met huisves tingsproblematiek. Flexibiliteit De initiatiefnemers streven vol gens Proost naar maximale flexibiliteit. „Er is dus bijvoor beeld geen vastgestelde huur termijn en ook kunnen makke lijk meerdere units worden gehuurd." De Rabobanken zor gen verder voor deskundige be geleiding, een soort coach, voor de hurende ondernemers. Kan toren en werkplaatsen worden uitgerust met alle moderne faci liteiten. Ook in Eede is een be drijvencentrum geopend. Ook hier was de plaatselijke Rabo bank bij betrokken. De resultaten van het onder zoek worden over twee maan den verwacht. Mits voldoende inschrijvingen gaat Proost er vanuit dat het bedrijfsverza melgebouw medio 2002 de deu ren opent. Voetballers van De Ark uit Hulst (donkere hesjes) in duel met leerlingen van De Heidepoort uit Heikant. foto Charles Strijd door René Hoonhorst KOEWACHT - De gemeente Axel kan geen geschikte plek vinden voor een nieuwe speel plaats in Koewacht, ter vervan ging van het verdwenen speel tuintje aan de Vlasstraat. De kinderen uit de omgeving van de Vlassstraat kunnen het best gaan spelen op het nieuwe speelterreintje aan de Henri Dunantstraat in het Koewacht- se nieuwbouwwijkje. Wethouder A. van Waes geeft direct toe dat het alternatief niet helemaal bevredigend is. Anderhalve maand geleden be- Edy de Witte SAS VAN GENT - Het jongens team van basisschool Canisius uit Zuiddorpe heeft zich woens dag op sportpark 't Sas ge plaatst voor het Zeeuwse kam pioenschap basisschoolvoetbal voor zeventallen. Canisius ver sloeg in de finale De Stelle uit Philippine met 3-1. Een tournooi voor zeventallen biedt ook kleinere basisscholen de gelegenheid deel te nemen aan het jaarlijkse schoolvoet- bal. In Sas van Gent streden woensdag acht scholen uit de gemeenten Hulst, Axel, Sas van Gent en Hontenisse om de titel van het rayon Hulst. De teams waren ingedeeld in twee poules. Op halve velden speelden zij wedstrijden van twee keer tien minuten. In poule A eindigden De Stelle en de Oostvogel uit Lamswaarde allebei met 6 pun ten bovenaan. Het team uit Phi lippine kreeg door een beter doelsaldo de eerste plaats toe bedeeld. Canisius stak in poule B met kop en schouders boven de andere ploegen uit. De voet ballertjes uit Zuiddorpe won nen niet alleen de finale maar ook alle poulewedstrijden. Zij komen woensdag 9 mei in Kloosterzande in actie bij het Zeeuws kampioenschap, waar aan acht rayonwinnaars deel nemen. Verdere uitslag: 2. De Stelle 3. Heidepoort (Heikant). 4. De Oostvogel (Lamswaarde). 5. Prins Frederik Hendrik (Sas van Gent). 6. De Valckeburcht (Sas van Gent). 7. Ter Vliet (Ter hole). 8. De Ark (Hulst). Woensdag 25 april wordt op het sportveld in Kloosterzande de rayonfinale gespeeld voor jon genselftallen en meisjeszeven tallen. Bij de meisjes komen twee teams van Heidepoort, An- tonius uit Axel en Ter Duinen uit Kloosterzande binnen de lij nen. Bij de jongenselftallen gaat de strijd tussen de Warande (Axel), De Kreeke (Westdorpe), Ter Duinen (Kloosterzande) en De Schakel (Vogelwaarde). De bal rolt vanaf 13.30 uur. loofde hij nog dat de speeltoe stellen ergens in de buurt werden teruggeplaatst. De speeltuin moest wijken voor het nieuwe bergbezinkbassin. „Maar er zijn gewoon geen ge schikte plaatsen te vinden. Een klein strookje groen aan de Kerklaan is wel als speelterrein in te richten, maar op die laan is het redelijk druk. Voor overste kende kinderen kan dat gevaar lijk zijn." Ajnbtenaren bereiden daarom een advies voor om de speel- werktuigen, die tot begin maart aan de Vlasstraat stonden, toete voegen aan het terreintje aan de Grensstraat. De 27 kinderen tot tien jaar die in de Vlasstraat en directe om geving wonen, moeten hun heil dan zoeken op het nieuwe speel- plaatsje aan de Henri Dunant straat. Van Waes: „Voor een aantal kleine kinderen is dat een eind weg. Maar met het aanleg gen van een speelterrein op een verkeersonveilige plaats is ook nremand gebaat. Mochten ou ders alsnog met alternatieve lo caties op de proppen komen dan zijn we overigens altijd bereid om de mogelijkheden te bekij ken. Vooralsnog lijkt het ons echter het beste om geen nieuw speelterrein in de buurt van de Vlasstraat aan te leggen." MA TERNEUZEN ■SENT EERT Infodisplay met boardcomputer Moderne VVT-i en D4-D motoren Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening en 'answer back' functie Dubbele airbag en ABS met EBD Automatische airconditioning (vanaf Linea Terra) DE TOYOTADEALER IN UW REGIO: 1 TCDUEIIVCM TERNEUZEN Mr. F. J. Haarmanweg 58, 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! 1Met dit succesmerk bieden 10e Terneuzen en omgeving een zeer compleet modellengamma. Stuk voor stuk automodellen die verrassend veel méér bieden dan je voor hun prijs zou verwachten. Kia staat voor kwaliteitzowel in personenauto's als in bedrijfswagens. De complete garantie van 3 jaar (tot max. 100.000 kilometer én voor bedrijfswagens 2 jaar tot max. 80.000 kilometer) kunnen we dan ook gerust gratis aanbieden!' K. Dieleman De nieuwe Kia Carens verrast door zijn ruimte. Vijf passagiers kunnen er lang- én breeduit in zitten en hun bagage krijgt ook volop de ruimte. U zit lekker hoog, zo heeft u extra veel ruimte en stapt u goed in en uit. De 1 8 liter DOHC-motor is zuinig én krachtig. Kortom: een fantastische auto voor die prijs! Kia da's... geld over voor andere leuke dingen. Kia Terneuzen, Mr. F.J. Haarmansweg 4,4538 AR Terneuzen, Tel. 0115-613 690, Fax 0115 - 615240

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 52