Contracten ook in amateurvoetbal Rotterdam legt atleet in de watten Van't Schip niet alleen aardige jongen Britten oppermachtig tijdens jeugdtoernooi van VV Philippine Titel volleyballers Artland Artland Galasek laat interland schieten Ibrahimovic in Zweeds elftal Bonds slaat zijn 500e homerun Gelijkspel Terhole-Jong Ambon Bakker en Platjouw ongeslagen Clubs proberen zwartgeldcircuit te omzeilen Vijfde zege voor koploper Ruime zege vrouwen Aardenburg uitslagen door Gert Lammerink ENSCHEDE - Met trots presenteerde FC Twente gisteren John van 't Schip als de nieuwe trainer voor de komende twee sei zoenen. De man die het grootste deel van zijn sportieve loopbaan bij Ajax door- bacht, rekende meteen maar af met een vooroordeel. „Ik ben niet alleen maar die aardige jongen." Bij Ajax is bekend dat hij, waar nodig, harde maatregelen kan nemen. Bij de bui tenwacht kennelijk nog niet. De oud-in ternational reageerde geduldig op vragen in die richting. ,,Ik heb niet de illusie dat een coach er komt met alleen mooiweer- spelen. Er spelen er elf. De rest zit op bank of tribune. En die balen van de trainer." Van 't Schip, in december 1963 geboren in Fort St. John te Canada, speelde 380 com petitieduels, voor Ajax en Genoa. Hij kwam 41 keer uit voor het Nederlands elf tal. Hij maakte deel uit van de selectie die in 1988 in Duitsland de Europese titel ver overde. Achter zijn naam staan vier natio nale titels, vier bekers, de Europa Cup II en de Uefa-beker. Hij werkte onder top- trainers als Louis van Gaal en Rinus Mi- chels. Het afgelopen seizoen was hij bij Ajax assistent van Co Adriaanse. ,,ïk vond het tijd worden om op eigen be nen te staan", zei Van 't Schip. ,,Ik heb dat ook bij Ajax kenbaar gemaakt. Dat FC Twente zich aandiende, betekende voor mij een prachtige mogelijkheid. Natuur lijk weet ik ook dat ik als hoofdtrainer geen ervaring heb. Ik zal ook zeker fouten maken. Maar dat zouden anderen onge twijfeld ook hebben gedaan." ANP donderdag 19 april 2001 John van 't Schip in het stadion van FC Twepte: „Ik vond het tijd worden om op eigen benen te staan." foto Robert Vos/ANP DEN HAAG - Tomas Galasek, middeüvelder bij Ajax, heeft een uitnodiging voor het Tsjechisch elftal afgeslagen. Volgens de speler kan hij op 25 april niet met de nationale ploeg in Praag tegen België spelen omdat twee dagen later het compe- titietreffen Ajax-NAC gepland is. Galasek werd dinsdag door bondscoach Jozef Chovanec uitgenodigd voor het oefenduel in de Tsjechische hoofdstad. Zijn laatste interland speelde Galasek in september 1999. De Ajacied: ,,Ik ben blij met de se lectie.Gelukkig is Chovanec mij niet uit het oog verloren. Daarom is het erg zuur dat ik moet afzeggen. Ik hoop dat het geen consequenties zal hebben voor de toekomst." GPD STOCKHOLM - Zlatan Ibrahimovic is opgeroepen voor het Zweedse elftal. De 19-jarige aanwinst van Ajax maakt deel uit van de selectie voor de oefenwedstrijd tegen Zwitserland. Het is zijn derde uitverkiezing. Ibrahimovic tekende kortgeleden een vijfjarig contract bij Ajax dat hem voor 19,2 miljoen gulden overnam van Malmö FF. De spits meldt zich in de zomer in Amsterdam. Ook Mar cus Allbaeck van Heerenveen werd door bondscoach Soder- berg in de Zweedse selectie opgenomen. Kennet Andersson (Fehnerbahce) bedankte voor de invitatie. De 33-jarige aan valler besloot te stoppen als international. RTR SAN FRANCISCO - Barry Bonds werd dinsdagavond in San Francisco de zeventiende profhonkballer in de major leagues met vijfhonderd homeruns op zijnnaam. De 36-jarige outfiel der sloeg zijn vijfhonderdste in de wedstrijd van de San Fran cisco Giants tegen de Los Angeles Dodgers (3-2). Bonds had 7501 slagbeurten nodig voor vijfhonderd home runs. De snelste was Mark McGwire met 5487 beurten. Hank Aaron is nog steeds de homerunkoning met 755, gevolgd door Babe Ruth met 714 en Willie Mays met 660. RTR/ANP TERHOLE - In de zesde klasse A van het zondagvoetbal ein digde het treffen tussen Terhole en Jong Ambon zonder win naar. Het duel eindigde in 1-1. Terhole, dat afgelopen zaterdag in Middelburg door Jong Ambon met 2-0 werd verslagen, kwam voor rust op voor sprong door Jean-Paul Eggermont. Het gehavende Jong Am- bon kwam tien minuten voor tijd op gelijke hoogte door een doelpunt van Nus Taniwel. HULST - Op de tweede speeldag van het Masterstoernooi driebanden kwamen gisteren in café De Kroon te Hulst de acht finalisten van de B-poule aan de tafel. De wedstrijdlei ding keek ook nog even terug op de sterke opening van het toernooi een dag eerder in de A-poule. Daar kwamen alleen Frits Bakker en Theo Platjouw ongesla gen uit de eerste twee ronden. Het tweetal verkeert blijkbaar in een uitstekende vorm. Zeeuws kampioen Platjouw onder streepte dat met twee goede winstpartijen, tegen Alexander Schelfhaut en Florent Rombaut. In zijn winstpartij tegen Schelf haut liet Bakker een serie van dertien cai-amboles note ren. In de eerste ronde van de B-poule won Fons Baart (vorig seizoen nog derde in de Masters) verrassend van Jo d'Hooghe en opende Bertie van Remortel met een sterke winstpartij te gen Albert Lacante (35-30). Rino Pecoraro was kansloos te gen Etienne van Damme. Ard Vasseur, in de Grands Prix goed voor cle nodige verrassingen, kwam er nu niet aan te pas tegen Ben de Waal: 35-6 in 42 beurten. Hoor Bert van Oei HILVERSUM - De topliga voor amateurs komt er voorlopig niet, laat staan de promotie- /degradatieregeling tussen eer ste divisie en amateurvoetbal. Dat neemt niet weg dat de top- amateurclubs in toenemende mate aan het 'professionalise ren' zijn. Een groot aantal clubs werkt inmiddels met contract- spelers - die niet bij de vereni ging, maar bij een stichting on der contract staan - of is van plan dat te gaan doen. De KNVB knijpt een oogje toe, zo lijkt het. Officieel is het beta len van amateurs slechts in zeer beperkte mate toegestaan, maar in Zeist hoopt men via het 'stich- tingenmodel' in elk geval af te raken van het zwartgeldcircuit. Nog altijd gaan er enorme be dragen aan zwart geld om in het Nederlandse amateurvoetbal. De Fiod startte vorig jaar een onderzoek naar een aantal top- amateurclubs in midden Neder land, maar vond niets. Dat is niet zo gek, want alle insiders weten dat zwarte betalingen aan spelers niet worden gead ministreerd bij de clubs zelf. De voetballers krijgen heimelijk envelopjes met inhoud toege stopt van sponsoren en anderen. Andere weg In Almere is FC Omni world in middels een andere weg ingesla gen. Vooruitlopend op de entree in het betaald voetbal heeft de stichting Omniworld alle spe lers onder contract genomen, j Daartoe is dispensatie aange- vraagd bij de KNVB. Ook Dovo, M Drachtster Boys en Ajax (voor j zijn landelijke A-jeugd) hebben i een dergelijk verzoek gehono- I reerdgezien. Omniworld-manager Gerard Somer: „Wij willen de zaken eerlijk spelen, hebben geen be- Koelte aan een zwart geldcir cuit. Ons credo is: je kunt beter problemen hebben met de KNVB dan met de belasting dienst. Maar door de dispensa tiedie we hebben gekregen, zul len we ook met de bond geen i moeilijkheden krijgen." Omniworld werkt met stan- I daardcontracten van de KNVB, j die normaliter in het betaald J voetbal als uitgangspunt die nen. „Alle twintig selectiespe lers hebben zo'n overeenkomst. We sluiten steeds contracten af voor een jaar. Als spelers om goede redenen van hun contract af willen, doen we niet lastig." Behalve van de vier genoemde clubs heeft de voetbalbond geen dispensatieverzoeken ontvan gen. Dus ookniet van AGOW of Spakenburg, de club die zich op de borst trommelt omdat tegen woordig alle betalingen lopen via de stichting Promotie SV Spakenburg. In tegenstelling tot FC Omni world werkt Spakenburg met zelf ontworpen, vaak meerjari ge contracten. „Omdat", zo legt voorzitter Willem de Graaf uit, „we rust willen binnen onze se lectie. We proberen zo te voor komen dat er elk jaar aan onze spelers getrokken wordt. Nu heerst er duidelijkheid. We we ten hoe lang bepaalde spelers aan de club zijn verbonden." Bonussysteem Spakenburg werkt met een bo nussysteem. Alle spelers krijgen een minimumloon volgens hun basiscontract. Via een punten- stelsel kan het basisloon woi'den aangevuld. De voetballers krij gen extra betaald bij 20,40 en 60 punten. Niet elke speler krijgt overigens hetzelfde bonusbe drag. Spakenburg heeft een A-, B-, en C-categorie. De A-spelers krijgen hogere bonussen. Het ziet er aardig uit maar de offici ële contracten geven geen ga rantie dat er niet toch zwart wordt betaald. Somer zegt dat zijn spelers tus sen 2000 en 15.000 gulden bruto per jaar verdienen. Lage bedra gen gezien het aantal oud-profs als Toine Rorije, Elroy Krom- heer en Ivica Vukov die bij de Almeerse club rondlopen. So mer: „Maar het is echt waar. Vu kov speelt zelfs zonder contract. Hij is tussentijds naar ons toe gekomen en hoopt zich hier weer in de kijker van een club uit het betaalde voetbal te spe len." Eerste elftal In feite zijn meerjarige contrac ten alleen maar in het voordeel van de club. Een voetballer die een meerjarig contract heeft ge tekend, maar na één seizoen te verstaan krijgt dat hij niet lan ger in aanmerking komt voor het eerste elftal, kan nergens op terugvallen. Hij kan beter een andere club gaan zoeken. Een speler die dan toch blijft vanwe ge zijn contract, loopt de kans in het tweede of derde terecht te komen. Hij zal dan alleen een minimale beloning ontvangen zonder bonussen. Spelers met een meerjarig con tract die zelf weg willen, maar die de club niet kwijt wil, kun nen wel overschrijving aanvra gen, maar dienen zich dan van hun contract te ontdoen. Dat kan doorgaans alleen door een financiële schadeloosstelling aan de stichting waarbij ze on der contract staan. Het komt er dus op neer dat een amateur de gevangene is van de stichting indien hij een meerjarig con tract ondertekent. GPD doorLucien Roelandt PHILIPPINE - De deelnemende voetbalclubs uit het Verenigd Koninkrijk toonden zich op het jaarlijks internationaal jeugd toernooi van VV Philippine op permachtig. Bij de B-junioren ging de overwinning naar het Engelse Barton Rovers en eiste het tweede team van de Rovers het zilver op. Bij de C-junioren zegevierde het tweede team van het Schotse Solvesen Boys. Bij de C-junioren bereikten de reserves van de Solvesen Boys de finale dankzij een beter doel saldo ten koste van het Engelse Bottesham Boys. In een bijzon der spannende eindstrijd werd de jeugd van het Engelse Staf ford Town met 1-0 verslagen. In de strijd om het brons trok Solvesen Boys tegen de Bot tesham Boys aan het langste eind. In een typisch bikkelhard gevecht hielden de ploegen in de reguliere speeltijd de 0-0 op het bord. In het nemen van straf schoppen toonden de Schotten zich de besten. De Zeeuws- Vlaamse ploegen kwamen er in Philippine niet aan te pas. Eindstanden. B-junioren: 1. Barton Rovers 1 (Eng) 12 punten, 2. Barton Rovers 2 9, 3. Wippelgem (Bel) 6, 4. Bottesham Boys 3, 5. Breskens 0. C- junioren: 1. Solvesen Boys 2, 2. Staf ford Town, 3. Solvesen Boys, 4. Bot tesham Boys, 5. Oostburg, 6. Philip pine, 7. Corn Boys, 8. Aardenburg. door Jan Roovers TERNEUZEN - In de voor jaarscompetitie van het Terneu- zense bedrijfsvolleybal is de eerste kampioen bekend. Na de 2-1-overwinning op Deltan is het team van Artland «Si Artland in de eerste klasse B niet meer te achterhalen. Door het behalen van de titel en de daaraan ver bonden promotie is het vlekje van de degradatie in de najaars competitie meteen weer wegge werkt. Uitbundige vreugdetonelen bleven bij de kampioen uit. Niet helemaal onbegrijpelijk: te klein voor het laken en te groot voor het servet onderhoudt de ploeg de laatste jaren een pen deldienst tussen de eerste klas sen A en B. En dat went. Furore Na de felicitaties ging de aan dacht al gauw uit naar de strijd om het kampioenschap in de hoogste klasse. Daarin maakt. Broomchemie de laatste weken furore met overwinningen op Peugeot Dees en Foto Neele- mans, twee van de titelkandida ten. In de veertiende ronde wachtte Dow, met de twee eer dergenoemde ploegen ook in de slag om de meest aansprekende Bevobo-titel. Broomchemie-Dow zou een verhaal apart worden. Voor aanvang van cle wedstrijd vroeg Dow de arbiter en de tegenstan der toestemming om met drie Nevobo-spelers te mogen star ten. Beide partijen gingen daar mee akkoord, waarna de wed strijd in een 2-1-overwinning voor Broomchemie eindigde (8- 15 15-12 9-7). „Maar de reglementen laten slechts twee Nevobo-spelers toe, reden waarom we de uitslag in een 3-0-nederlaag voor Dow moesten wijzigen", verklaarde Bevobo-voorzitter Wim de Meester die bestuurlijke in greep. Een beslissing met ver dragende gevolgen omdat Peu geot Dees daarmee wel heel dicht bij het kampioenschap komt. Alleen Foto Neelemans lijkt het feestje nog te kunnen verstoren. In alle tweede en derde klassen gaat de strijd om het kampioen schap onverminderd voort. In 2A nam Jacobs Tuinarchitec tuur door de 2-1-overwinning op NHI-copyservice een optie op de titel, de tweede klasse B telt met Gemeente, Rabobank en Ivio Opleidingen nog drie kandidaten voor de hoofdprijs. In de derde klasse A geven URS en Scheldesport 2 elkaar in het titelgevecht weinig toe en in 3B moet Ivio Opleidingen 2 uit het op het oog gemakkelijke slot- programma over BN/Stem/- Koerier 4 naar het kampioen schap kunnen gaan. door Guido van Riet ROTTERDAM - Directeur Mario Kadiks van de marathon van Rotterdam heeft van zijn atleten nog nooit een aanval op het we reldrecord geëist. Toch staat zijn wedstrijd niet toevallig derde op de mondiale rang lijst. Rotterdam laat niets aan het toeval over om lopers tot een topprestatie te bren gen. „Maar we zeggen niet wat ze moeten doen", stelt Kadiks. „Een atleet laat zich niet sturen." In de zestien jaar dat hij het grootste een daagse evenement van ons land leidt, heeft Kadiks geleerd dat hij met een eigengereide beroepsgroep te maken heeft. De Belgische favoriet Vincent Rousseau zei hem ooit één minuut voor de start dat hij niet zou mee doen. „Rousseau vond het te warm. Hoe we hem ook op het hart drukten het tenminste te proberen, hij wilde niet." Wereldrecord Een paar jaar geleden stond de Rotterdamse racedirecteur (41) ook te kijken van de Por tugees Domingos Castro. „We dronken kof fie in hotel New York. Het jaar ervoor had hij fantastisch gelopen. Mario, zei hij ,Hk wil aankondigen dat ik het wereldrecord ga aanvallen." Kadiks probeerde hem vergeefs op andere gedachten te brengen. „Voor ons hoefde hij dat absoluut niet te zeggen. Het is een misverstand dat Rotterdam per se we reldrecords wil hebben. Die zijn niet te koop, maar overkomen je." Het neemt niet weg dat Kadiks en zijn men sen alles proberen om de beste marathon van het j aar te organiseren.Veel elementen kun je niet beheersen. Het lichaam van de atleet, zijn psyche, hoe de wedstrijd zich ontwikkelt, het weer. Maar alle andere din gen moeten goed verzorgd zijn. Of het nou de topper is of degene die vijf uur over de wedstrijd doet, hij moet aan niets anders dan aan lopen hoeven denken." De ontvangst, de trainingsmogelijkheden, de ongedwongen sfeer, het snelle parkoers, Rotterdam is er groot mee geworden. Elk jaar bieden zich meer atleten aan om mee te mogen doen. Dat was wel anders toen Kadiks in 1985 aan de baan begon. Pas 26 jaar oud, maar wel bekend met sport. Kadiks was als speerwer per van Metro vier keer jeugdkampioen van Nederland, voetbalde bij de jeugd van Feye- noord en was docent lichamelijke opvoe ding. De marathon greep hem toen hij in 1983 voor de NOS de tijden bij het 40-kilo- meterpunt doorbelde en grootheden als Ro bert de Castella en Carlos Lopes zag langs komen. Lopersbudget Lopes had in 1985 Rotterdam het wereldre cord bezorgd, maar de organisatie was nog in de pioniersfase. „We hadden 2000 lopers en een paar ton aan lopersbudget." Inmid dels is dat meer dan 10.000 en 2 miljoen. At leten en bedrijven stroomden toe, zeker toen Belayneh Densamo in 1988 opnieuw een re cord liep. Rotterdam bleef in financiële zin niettemin bescheiden bij concurrerende stadsmarathons als Londen en Boston.,Wij hebben liever mensen die hard willen lopen dan die een zak geld op komen halen." De atleet is koning aan de Maas. „Wij doen Charleston. Vrouwen, 3 miljoen gulden Tweede ronde: Hingis (Zwi/1) - Lamade (Dui) 7-6 6-1, Capriati (VSt/2) - Rios (Par) 6-4 6-3, Martinez (Spa/3) - Osterloh (VSt) 1-6 6-3 6-0, Mauresmö (Fra/7) - Irvin (VSt) 6-23-6 6-3, Frazier(VSt/10)-Glass (Dui) 6- 2 6-2, Leon Garcia (Spa/14) - Serra (Ita) 6- 1 6-4, Nagyova (Slw) - Nejedly (Can) 6-1 6-3, Weingartner (Dui) - Shaughenssy (VSt) 6-2 6-2, Raymond (VSt) - Nola (Bul) 6-4 6-2, Pratt (Aus) - Elia (Ita) 3-6 6-4 6-1 Voetbal Italië, competitie: Lazio-Parma 1-0. Stand aan kop: Roma 26-59, Juventus 26-55, Lazio 26-52. Volleybal Bevobo-competitie Terneuzen. IA: Dow-Broomchemie 0-3 (regl.), Meesen Drukkerij-BN/Stem/Koerier 2 3-0, BN- /Stem/Koerier-Peugeot Dees 0-3.1B: Art land Artland-Deltan 2-1 (A&A kamp.), De Pannenschuur-Dow 2 2-1, De Pooter- Scheldesport 2-12A: Dow 3-PSOVZ 1 -2, NHI-copyservice-Jacobs T uinarchitec- tuur 1-2. 2B: Ivio Opleidingen-Peugeot Dees 2 2-1, Gemeente-Artland Artland 2 3-0.3A: Scheldesport 2-Starco 3-0, Zee land Seaports-URS 0-3, PSOVZ 2-Henno Cysouw Optiek 1-2.3B: Ivio Opleidingen 2-V&KC1000 Hoek 3-0, PSOVZ 3-Ge- meente 2 2-1, BN/Stem/Koerier 4-Schel- desport3 3-0. Wielrennen Hoei. Waalse Pijl. 1. Verbrugghe (Bel) 198 km in 4.50.03 (40,958 km/u), 2. Basso (Ita) 0.05,3. Jaksche (Dui) 0.12,4. Solaun Solana (Spa) 0.21, 5. Etxebarria Alkorta (Spa), 6. Casagrande (Ita), 7. Frigo (Ita), 8. Rebellin (Ita), 9. Boogerd (Ned), 10. Lut- tenberger (Oos), 42. Lotz 1.33,65. Dekker 2.48,81. Moerenhout 7.36. Waalse Pijl, vrouwen, 4e wedstrijd we reldbeker. 1. Luperini (Ita) 93,5 km in 2.41.32 (34,730 km), 2. Millward (Aus) 0.09, 3. Worrack (Dui), 4. Pucinskaite (Lit) 0.15, 5. Gilfillan (GBr), 6. Van de Vijver (Bel) 0.20, 7. Parente (Ita) 0.22, 8. Stahoerskaja (WRu) 0.24, 9. Melchers (Ned), 10. Ljungskog (Zwe), 21. Chantal Beltman 0.59,47. Grimberg 2.58. Stand WB: 1. Millward 200 punten, 2. Melchers 165, 3. Stahoerskaja 91, 4. Lu perini 86, 5. Ljungskog 85, 18. Chantal Beltman 27. Ronde v Aragon, 1 e etappe Huersca-Bar- bastro: 1. Cipollini (Ita) 152 km in 3.44.45, 2. David Fernandez (Spa), 3. Traversoni (Ita), 4. Leoni (Ita), 5. Capelle (Fra). HULST - In de A-klasse van de play-offs in het zaalvoetbalray on Hulst gaven de toonaange vende ploegen elkaar niets toe. Leider Rabobank boekte ten koste van ZVH/Morres 5 de vijf de opeenvolgende zege: 2-0. Cantecleer/Pearle en Casteels- /De Meerpaal wonnen even eens. Cantecleer/Pearle bezorg de ADM/Lazarus de eerste nederlaag: 3-1. Casteels/De Meerpaal wees Donckers met 5- 0 terug. In de B-reeks namen Première- /Zaman Sport 2 (6-5-zege op De Smet) en Bosna (5-4-winst te gen ZVH/Morres 4) verder af stand van de achtervolgers. ING-bank, dat nog enkele wed strijden tegoed heeft, hand haafde tegen De Reizende Man de ongeslagen status: 6-1. Dammen Zwartewaterland. NK, tiende ronde: Ge rard Jansen - Van der Kooij 2-0, Van Dus- seldorp - Wiersma 1-1, Meijer- Kosior2- 0, Oudshoorn - Hans Jansen 1-1, Thijs- sen - Heusdens 1-1, Van den Akker - Dolf ing 0-2, Clerc - Wesselink 2-0. Stand aan kop: 1. Wiersma 13, 2. Hans Jansen, Meijer 12, 4. Dolfing, Gerard Jansen. Thijssen 11, 7. Clerc, Heusdens, Wesse link 10. Hockey Eindhoven. Oefeninterland, mannen. Nederland - Duitsland 2-3 (0-1 Sportprijsvragen Lucky Day van woensdag 18 april: 3 - 5 - 10-11-13-15-18-22-23-24-29-33-40- 45-46-52-53-54-60-80. (ondervoorbehoud) Tennis Monte Carlo. Masters mannen, 7 miljoen gulden. Tweede ronde: Schalken (Ned) - Enqvist (Zwe/11) 2-6 6-4 6-2, Kuerten (Bra/2) - Vicente (Spa) 6-2 6-2, Arazi (Mar) - Norman (Zwe/3) 6-2 6-4, Blanco (Spa) - Ferrero (Spart) 6-2 7-6, Henman (Eng/8) - Gaudio (Arg) 6-4 6-2, Grosjean (Fra/9) - Ulirach (Tsj) 7-5 6-3, Federer (Zwi/15) - Sanguinetti (Ita) 7-6 7-6, Coria (Arg) - Squillari (Arg/12) 4-6 6-1 6-2, Haas (Dui) - Moya (Spa/16) 1-6 6-3 6-3, Di Pasquale (Fra) - Calatrava (Spa) 6-4 6-4, Gustafs- son (Zwe) - Pavel (Roe) 6-2 6-7 6-4, Martin (Spa) - Hipfl (Oos) 6-4 6-2, Costa (Spa) - Rios (Chl) walk over. TERNEUZEN - In de derde klasse van het vrouwenvoetbal was Aardenburg oppermachtig. In eigen huis werd Cluzona met liefst 6-0 verslagen. Biljarten Hulst. Masterstoernooi driebanden: A- poule (2e ronde): Louis Dallinga-Romain Goethals 45-20/46 brt., Theo Platjouw- Florent Rombaut 45-30/51, Pierre Le- vrier-Cees A. Wissel 30-22/47. Frits Bak- ker-Alexander Schelfhaut 45-26/56. B- poule (1e ronde): Bertie van Remortel-AI- bert Lacante 35-30/50, Fons Baart-Jo d'Hooghe 32-38/43, Etienne van Dam- me-Rino Pecoraro 45-20/46, Ben de Waal-Ard Vasseur 35-6/42. Elk jaar bieden zich meer atleten aan om aan de marathon van Rotterdam mee te doen. foto Toussaint Kluiters/ANP wat zij willen, niet andersom. Het is hun evenement", zegt Kadiks. Een editie als vo rig jaar wil hij evénwel niet meer. De wed strijd verliep behoorlijk chaotisch. „We hadden te veel toplopers. We werden platge- beld door atleten die zich nog allemaal moesten kwalificeren voor de Spelen. Het was te onduidelijk wat er gebeurde in de ra ce." Rotterdam koos dit keer voor een exclusief gezelschap dat aanvallend kan lopen. Men sen die elkaar kunnen opzwepen naar een toptijd. De organisatie besloot ook het parcours te wijzigen. De winderige Maasboulevard werd geschrapt. „We zijn constant op zoek naar vernieuwingen", zegt Kadiks. „Het pai'cours was al goed, maar toch willen we het elk jaar beter. De dood in de pot is als je dingen op routine gaat doen." ANP Aardenburg-Cluzona 6-0: An- gelique Laureijnsen zorgde uit een vrije trap voor 1-0. Na de pauze zorgden Yanaicka Pari- daen, Boukje Buzeijn en Cindy de Valcke binnen de kortste ke ren voor 4-0. Yanaicka Paridaen (mooie solo) en Boukje Buzeijn bepaalden de eindstand op 6-0. Hulsterloo-Cluzona 3-0: Het duurde tot de dertigste minuut, voordat Christa Coene de Bra bantse doelvrouwe voor het eerst kansloos liet: 1-0. Na rust zat het de thuisclub niet mee. Tot vijf keer toe werden de Bra banders door paal en lat gered alvorens in de zestigste minuut Debbie Robbrecht de verlossen de 2-0 binnenschoot. Zij scoor de ook de derde treffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 47