Onvrede over vergunning Redivo PZC Dreischor een arbeidzaam en tevreden dorp Bungalowbewoners bezorgd om uitzicht Actie voor behoud van postagentschap Buurtbewoners en eigenaar Sequoiahof Vlake ruziën voort Beauty Gezondheid 19 Omwonenden en directie Geersdijks bedrijf ongelukkig met gedoogbeschikking m Jeugddienst Terrein vogelhut wordt opgeknapt Stx'af voor dronken brokkenpilote Rechter beboet hennepkwekers Agressie door Bosnië-ervaringen Gestolen auto in brand gestoken Borselse krijgt rijverbod Informatieavond voor Goes-Zuid Rommelmarkt Oranjeconcert in kerk Kapelle ZEELANDHALLEN donderdag 19 april 2001 Hnnrlnqrid Huibers WISSENKERKE - Noch de om wonenden van het Geersdijkse vcevoerbedrijf noch Redivo zelf kunnen uit de voeten met de door de gemeente Noord-Beve land opgestelde gedoogbe schikking. Dat bleek gistermid dag tijdens een hoorzitting van de commissie bezwaar en be roep in het gemeentehuis in Wissenkerke. A. Oudshoorn, inwoner van Geersdijk en tevens raadslid voor Noord-Bevelands Belang, ;omde namens een veertiental dorpsbewoners een lange lijst van bezwaren op. Zo moet Redi vo verplicht worden gesteld een in zijn ogen onontbeerlijk mi lieubedrijfsplan op te stellen. Ook zou het bedrijf over een log boek moeten beschikken waar- bijvoorbeeld emissie- en onderhoudsgegevens zijn opge nomen. Verder wees Oudshoorn, die al sinds de vestiging in 1994 tegen het bedrijf ten strijde trekt, de commissie op het ontbreken van een luchtafzuiginstallatie bij Redivo. En dat terwijl het be drijf volgens hem 'levensge vaarlijk' stof 'zomaar laat waai en'. Het stof zou vrijkomen bij de productie van kattenbakkor rels. een activiteit die overigens in de gedoogbeschikking niet wordt genoemd. Medewerker D.. Dingemanse (Advertentie) Met Zeeuws Groen draagt ook u bij aan een schoner milieu. Ga naar www.zeeuwsgroen.nl of bel 0800 - 5150. van de afdeling milieu gaf toe dat de gemeente daarin een fout heeft gemaakt. Hoewel de voor schriften volgens haar 'ruim schoots' toereikend zijn om dat proces te vatten, wordt de pro ductie van kattenbakkorrels niet expliciet als een te gedogen activiteit aangemerkt. R. van Lienden, akoestisch ad viseur van Redivo-eigenaar A. Remijn,.maakte op zijn beurt eveneens bezwaar tegen de op gestelde gedoogbeschikking. Vooral het feit dat er 's avonds en 's nachts bij het bedrijf niet mag worden geladen of gelost, is hem een doom in het oog. Lawaai Verder bestreed Van Lienden al le door Oudshoorn geopperde bezwaren. Zo is er niets mis met het feit dat Remijn een volgens Oudshoorn lawaaierig diesel aggregaat gebruikt om stroom op te wekken. Ook het feit dat vrijkomende stof bedreigend zou zijn voor de volksgezond heid, werd door Van Lienden onkend. De gemeente zit echter wel met het stofprobleem in haar maag. Daarom werd onlangs het bu reau DHV ingeschakeld om on derzoek te doen naar de stofe- missie. Het rapport van DHV wordt meegenomen in de nieu we milieuvei'gunning die Redi vo heeft aangevraagd. Een nieuwe milieuvergunning is nodig, omdat de oude vergun ning afgelopen zomer door de Raad van State werd vernietigd. De vergunning was door Ouds hoorn aangevochten. Afgelopen maart legde deze ook de als overbruggingsvergunning be doelde gedoogbeschikking aan de Raad van State voor. Toen werd echter de gemeente in het gelijk gesteld. HEINKENSZAND - De jeugd club van de Samen-Op-Wegge- meente Heinkenszancl verzorgt zondag 22 april 's ochtends om tien uur in de Barbesteinkerk aan Clara'spadeen jeugddienst. De dienst waarbij de jongeren zelf voor de muzikale begelei ding zullen zorgen, heeft als thema 'dromen'. K: sg&H n '■y, "«C- Enkele bewoners van de Botterlaan in Kortgene zijn bang dat ze hun uitzicht op het Veerse Meer verliezen. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers KORTGENE - Enkele wijzi gingen in het ontwerpbestem- mingsplan Veerse Meer I heb ben verontruste bewoners van dit Kortgeense bungalowpark niet op andere gedachten kun nen brengen. De gemeente Noord-Beveland ontving de afgelopen tijd ongeveer de zelfde reacties als ruim een jaar geleden naar aanleiding van het voorontwerpbestem mingsplan. Een aantal bewoners van de woningen langs de Botterlaan vreest het uitzicht op het Veer se Meer te verliezen, omdat de bungalows langs de rand van het water volgens het nieuwe plan verhoogd mogen worden tot een nokhoogte van 4,5 me ter. De nokhoogte is in het ont- werpbestemmingsplan gewij zigd van 3,5 in 4,5 meter om recht te doen aan de voorwaar den die in het huidige plan uit 1971 gesteld worden. In dat plan wordt gesproken van een goothoogte van 3,10 meter en een dakhelling van tien gra den. Daarmee zou in theorie een nokhoogte van 4,5 meter bereikbaar zijn. Het nieuwe plan, dat de twee zwaar verouderde bestem mingsplannen voor het park moet vervangen, biedt onder meer ruimere mogelijkheden voor een aanbouw bij de bun galows en landhuizen en voor het plaatsen van bijgebouwen. Ook kan er in sommige geval len dichter bij de perceels- grens worden gebouwd. Nieuw plan Verder maakt het nieuwe plan de bouw van een aantal twee- onder-één-kapwoningen mo gelijk aan het begin van de Botterlaan. Dit tot groot onge noegen van een aantal omwo nenden. Het feit dat de ge meente onlangs op last van de provincie de bestemming per manente bewoning verruilde voor die van recreatief ge bruik, verandert daar weinig De bouw van de twee-onder- één-kapwoningen past niet in de opzet van het park, zo beto gen omwonenden. Bovendien vrezen zij dat de toch al smalle toegangsweg tot het park door de bebouwing nog krapper wordt. Daardoor zouden bijvoor beeld ambulances en brand weerwagens het terrein in ge val van nood lastig kunnen be reiken. Voordat burgemeester en wet houders zich over de ingedien de bezwaren buigen, worden de indieners ervan eerst door de commissie bezwaar en be roep gehoord. Die hoorzitting vindt plaats op dinsdag 15 WISSENKERKE - Stichting het Zeeuwse Landschap wil het terrein rondom de vogelobservatiehut bij de inlaag Keihoogte in de buurt van Wissenkerke gaan opknappen. Zo is het de be doeling de vandalismegevoelige rietschermen langs het toe gangspad te vervangen door duintjes met een maximale hoogte van zo'n 2,5 meter. Het duinlandschapje dat zo ont staat zal vervolgens worden ingeplant met duindoorn en helmgras. Verder wordt de trap over de dijk opnieuw gelegd en van een nieuwe leuning voorzien. Het is nog onduidelijk wanneer het Zeeuwse Landschap met het werk kan beginnen. De natuuxvereniging wacht nog op de benodigde vergunnin gen die behalve de gemeente Noord-Beveland ook het water schap Zeeuwse Eilanden en de px'ovincie nog moeten afgeven. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 35-jarige vrouw uit 's-Gravenpolder veroordeeld tot vijf maanden i'ijontzegging, twee weken vooxwaax-delijke ge vangenisstraf en 2500 gulden boete. De vei'dachte veroor zaakte 25 december vorig jaar in haar woonplaats met haar auto een aanrijding. Daarna was ze dooi'gei'eden. Toen de politie de vrouw aanhield, bleek dat ze di-onken was. Een blaastest gaf een score aan van 810 mici'ogram, ruim boven de toegestane limiet van 220 microgram. MIDDELBURG - Twee hennepkwekers uit Sint-Annaland zijn gistei'en door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot boetes. Een 51-jarige vex-dachte kreeg vijfhondei'd gulden boete. Bij hem werden vorig jaar augustus 27 planten in zijn tuin aangetroffen. Een 28-jarige verdachte, die in dezelfde periode acht planten in zijn bezit had, zei de hennep te gebrui ken als medicijn voor zijn nachtrust Hij werd veroordeeld tot vierhonderd gulden boete voorwaai'delxjk. Beiden repten over het gedoogbeleid, maar zowel de officier van justitie als de politierechter stelden dat de twee te veel planten hadden. „U mag maximaal vijf planten hebben", aldus de officier. MIDDELBURG - Een 24-jarige inwoner van Nieuwdorp is gisteren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot zestig uur wei'ksti'af wegens mishandeling. Advocaat W. Tig- gelaar kon zich wel vinden in de taakstx-afDe Nieuwdorper zou lijden onder de exvaring die hij tijdens de ooxiog in Bosnië opdeed. ,,Hij heeft daar veel ernstige gevallen gezien. Het kost hem moeite om over te schakelen naar de burgexmaatschap- pij", zei de advocaat. De man ex-kende vorig jaar zomer in 's- Heerenhoek een man bont en blauw te hebben geslagen. Zelf zei hij toe dat zijn alcoholgebruik mede van invloed was op zijn agx-essieve gedrag. „Ik dxrink nu minder". THOLEN - Op de Oesterdam is gisternacht een auto uitge brand. De auto bleek op 19 februari te zijn gestolen in de om geving van Hengelo. De politie vermoedt dat het voertuig in brand is gestoken. OVEZANDE - Een 58-jarige inwoonster van Boi'sele heeft dinsdagavond een rijverbod van vijf uur gekregen, nadat ze op de Prins Willem Alexanderstraat in Ovezande tegen een geparkeerde auto was gereden. Een blaastest leverde een dubbele score op van wat is toegestaan. 1 door Rob Paardekam 1WEMELDINGE - Het post- I agentschap in Wemeldinge is gisteren van de één op de andere dag gesloten. Enkele boze on dernemers hebben in allerijl een actiecomité opgericht om het kleine postkantoortje weer open te krijgen. Morgen liggen in diverse winkels lijsten waar op inwoners van het Zuid-Beve- landse dorp hun krabbel kun nen zetten. Eén van de initiatiefnemers van de handtekeningenactie is J. Beijer van het plaatselijke beauty-centrum. Hij is zeer ont stemd over het plotselinge ver trek van het postagentschap. „Vooral het feit dat het van de één op andere dag is gebeui-d, vinden we heel vreemd. In ande re kleine dorpen wordt zoiets maanden van tevoren aange kondigd. Waarschijnlijk kun je het dan ook niet meer tegenhou den, maar dan kun je er in ieder geval rekening mee houden. Nu konden winkeliers ineens geen bankzaken meer doen of him redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom M.E. de Bruijn I. Huibers A.M. vanderJagt R.J.A. Paardekam E. Soesman teVlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl postbussen legen. Er wei'd ge zegd dat ze maar naar Kapelle moeten gaan." Beijer heeft gisteren nog con tact pi'oberen te zoeken met de PTT, maar werd niet veel wijzer. „Ze zeggen dat het met een con flictsituatie te maken heeft", zegt hij. Samen met twee colle ga-ondernemers heeft Beijer een handtekeningenactie op touw gezet. Dat is allemaal in een .paar uur gebeurd, zodat hij nog niet kan zeggen waar men sen morgen hun handtekening kunnen zetten. In de plaatselij ke supermarkt komt in ieder ge val een lijst te liggen. Met de ac tie hoopt Beijer de PTT ex-van te ovex-tuigen het agentschap weer te openen. „Wij zijn een toeris- tendoxp en kunnen niet zonder een dex-gelijke voox'ziening. Voor veel bewoners, vooral ou deren, is het bovendien geen doen om steeds naar Kapelle te gaan. Een dox-p met drieduizend inwoners heeft gewoon een postagentschap nodig! GOES - Het gemeentebestuur van Goes houdt donderdag 26 april in samenwerking met de stichting Buurtwerk Goes-Zuid een informatieavond voor be woners van Goes-Zuid in het Groen College in Goes. Het is de bedoeling dat het alge mene beleid voor Goes-Zuid aan de orde komt en niet per- soonlijke klachten en px-oble- men. Daarvoor kunnen de in woner-s het hele jaar door terecht bij wijkcoördinator Chris Bevelander in het stads kantoor. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. SCHERPENISSE - De Neder lands hervomde kerk in Schex- penisse houdt zaterdag 28 april weer een rommelmax-kt in de Hoeksteen en op het parkeerter- rein tegenover de kerk. De spul len zijn te koop van 10 tot 15 uur en de opbrengst is voor het kerk gebouw. De dorpsraad van Dreischor bestempelt het dorp als actief en gezellig, door Ali Pankow DREISCHOR - Dreischor is een pi-ogressief en vrijzinnig dorp. Mensen kunnen er zich zelf zijn en worden geaccep teerd zoals ze zijn. Verschillen tussen de autochtone en al lochtone bevolking zijn er nauwelijks en de mensen die zich van buitenaf in deze kern vestigen, integreren goed in de dorpssamenleving. Die con clusies staan verwoord in de kernbeschrijving van Dreischor die de Stichting Scoop maakte in het kader van het project Duurzame Sociale Ontwikkeling. De kernbeschrijvingen gelden als bouwstenen voor het Soci aal Structuurplan, dat de ge meente voor het toekomstig beleid betx-effende de leef baarheid in de kleine kex-nen gaat opstellen. Het gemeentebestuur houdt in de komende maanden hoorzit tingen in alle kernen. Woens dag 2 5 april is het de beurt aan Dreischor. Uit het onderzoek van Scoop blijkt dat de dorpsraad van Dreischor zeer tevreden is over deze kern. De leden bestempe len het dorp als actief en gezel lig met een gx-ote saamhorig heid. Binnen het rijk gevaxri- eerde verenigingsleven zijn zowel autochtone als allochto ne bewoners actief. De vereni gingen hebben een samenbin dende functie voor het dorp. De dorpsraad hecht waarde aan ontmoetingsplaatsen om dat die een doip leefbaar ma ken. „Wanneer iedereen thuis achtereen tafeltje blijft zitten, heb je een dood dorp", luidde een van de reacties. Opvallend blijkt het grote aantal arbeidsplaatsen. Ruim honderdzeventig pei'sonen zijn in Dreischor zelf werk zaam. De grootste werkgele- genheidsfactor is de handel en repai'atie. Stijging Het aantal fulltime werkzame pex-sonen in die sectoren blijkt te stijgen. De mensen die geen werk vinden in het doxp zelf moeten pendelen naar andere plaatsen op het eiland of in de Randstad. Mobiliteit is een be langrijke voox-waarde voor mensen die op Dreischor wo nen. De dorpsraad is vooi'stan- foto PieterHonhoff der van beter openbaar ver voer, maar geeft aan te besef fen dat het niet rendabel is de bus frequenter over Dreischor te laten rijden. De dorpsraad zou het betreu ren als het laatste doxpswin- keltje uit de kera zou vex-dwij- nen. Dat het bedxrijfje niet ren dabel is, wordt toegeschreven aan de dorpsbewoners zelf. Het winkeltje wordt voorna melijk gebruikt voor de 'ver geten' boodschap en het ligt dei'halve voor de hand dat het winkeltje gedoemd is tot slui ten in de toekomst, omdat er voor de huidige eigenaar geen opvolger zal zijn. De combinatie van het senio- i-encomplex naast het dorps huis waar ook weer de peuter speelzaal is ondex-gebracht, wordt zeer positief geacht. Volgens de dorpsx-aad biedt het een goed voorbeeld van leven digheid in de kern en van het feit dat ouderen hier niet wor den weggestopt. De hoorzitting in het dorps huis op woensdag 25 april be gint om 19.30 uur. door Rob Paardekam VLAKE - Een besloten hoorzit ting over de Sequoiahof in Vla ke heeft de toch al niet zo goede verhouding tussen eigenaar j. de Koeijer en enkele bezorgde buurtbewoners verder ver slechterd. Volgens De Koeijer hanteren de buurtbewoners vaak onjuiste feiten en argu menten. Buurvrouw M. Kole- Mol zegt op haar beurt dat De Koeijer 'liegt dat het gedrukt staat.' De Sequoiahof levert al jaren de nodige discussie op in Vlake en op het gemeentehuis van Rei- merswaal. Eigenaar De Koeijer heeft zijn opmerkelijk vormge geven siertuin stukje bij beetje uitgebreid, wat tot steeds meer bezoekers heeft geleidDat is te gen het zere been van veel buurtbewoners. Begin dit jaar verleende de gemeente een ge doogbeschikking aan De Koeij er. Hij mag tot elf uur 's avonds te tuin open houden en zijn gasten een liapje en een drankje serveren. Hij wil ook enkele cur sussen organiseren. De gedoog beschikking is bedoeld om de periode te overbruggen tot het nieuwe bestemmingsplan klaar is. Daarin krijgt de Sequoiahof de bestemming 'lichte horeca' toebedeeld. Advokaat Een tiental bewonei's van Vlake verenigde zich om tegen dit voornemen te strijden. Ze na men een advocaat in de arm en di-eigen met een rechtszaak. Op een besloten hoorzitting moch ten ze vorige week hun bezwa ren toelichten. Dat deden ze, maar ook De Koeijer liet van zich horen. Hij heeft Deloitte Touche xn de arm genomen. Dat bureau stelde, mede namens De Koeijer, een brief op die op de zitting aan alle betrokkenen werd uitgedeeld. In die brief bestrijdt Koeijer dat het besluit om te gedogen tot veel hinder zal leiden. „Bezoe kers zi j n zeker om 23.00 uur ver trokken. In de regel zal dat tijd stip zelfs eerder vallen. Het gebruik van de Sequoiahof is er zeker niet op gericht om over dag of 's avonds als café te gaan functioneren." Ook parkeeroverlast is volgens De Koeijer niet aan de orde. Op het eigen terrein zijn voldoende parkeerplaatsen ~zijn geïdeali seerd, zodat bezoekex's hun auto niet aan straat hoeven zetten. Met Provinciale Waterstaat zijn afspraken gemaakt over het on derhouden van een 'uitzicht- strook', zodat er goed zicht blijft bestaan op de weg en geen ver- keershinderlijke situatie kan ontstaan. Een beroep van Buur vrouw Kole tegen die strook zou direct zijn vex*worpen. Brief Kole heeft als reactie op de brief van De Koeijer ook weer een epistel naar de gemeente ge- stuurd. Volgens haar versprei den De Koeijer en zijn adviseurs Deloitte Touche leugens. Ze zou geen bezwaar hebben ge maakt tegen de uitzichtstrook, maar tegen de door De Koeijer geëiste ontheffing voor zo'n strook. Kole schrijft dat de, in haar ogen, levensgevaarlijke si tuatie op verzoek van enkele in woners van Vlake momenteel wordt onderzocht door ver- keemveiligheidsorganisatie 3VO. KAPELLE - Het Zeeuws refor matorisch symphonisch ensem ble Con Vocare, het Goese jon gerenkoor Mathanja en het Eilandenkoor van Schouwen- Duiveland geven zaterdag 28 april een Oranjeconcert in de grote hervormde kerk in Kapel le. Op het progx-amma staan klas sieke werken en vaderlandse liederen. De organisatie is in handen van de zendingsorgani satie Wooi'd en Daad, die de op brengst van het concert ten goe de laat komen aan een project voor straatarme kinderen in Ethiopië. Het concert begint om 19.30 uur. Vrijdag 20 april 114.00-22.00 u. Zondag 22 april 10.00-18.00 u. I (Advertentie) Met o.m.: Huid-, nagel- en haarverzorging, cosmetica, plasti sche chirurgie, Tattoo's, piercings, sportscholen en demo's, sie raden, luxe lingerie, badmode, voedingssupplementen, acces soires, alternatieve' geneeswijzen, diëten, kapperswedstrijd, metamorfoses, catwalkwedstrijd, modeshows Vrijdag 20 april: diverse optredens van Ide Franse Chippendales MEN AT WORK TOEGANG ._0 INFO ƒ17,50 LavJtb 0113-22102»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 35