Contracten ook in amateurvoetbal Rotterdam legt atleet in de watten Van't Schip niet alleen aardige jongen Grenzen aan groei Olympische Spelen Gelijkspel Terhole-Jong Ambon Schalken naar derde ronde Galasek laat interland schieten Ibrahimovic in Zweeds elftal Bonds slaat zijn 500e homerun Lakers winnen Pacific Division Clubs proberen zwartgeldcircuit te omzeilen Oud-winnaars naar huis in Micha toernooi Bijltjesdag in biljarttoernooi Colijnsplaat uitslagen agenda Jordy Bakker tevreden over testduel bij RKC door Gert Lammerink ENSCHEDE - Met trots presenteerde FC Twente gisteren John van 't Schip als de nieuwe trainer voor de komende twee sei zoenen. De man die het grootste deel van zijn sportieve loopbaan bij Ajax door- bacht, rekende meteen maar af met een vooroordeel. „Ik ben niet alleen maar die aardige jongen." Bij Ajax is bekend dat hij, waar nodig, harde maatregelen kan nemen. Bij de bui tenwacht kennelijk nog niet. De oud-in- temational reageerde geduldig op vragen in die richting. „Ik heb niet de illusie dat een coach er komt met alleen mooiweer- spelen. Er spelen er elf. De rest zit op bank of tribune. En die balen van de trainer." Van 't Schip, in december 1963 geboren in Fort St. John te Canada, speelde 380 com petitieduels, voor Ajax en Genoa. Hij kwam 41 keer uit voor het Nedei'lands elf tal. Hij maakte deel uit van de selectie die in 1988 in Duitsland de Eui-opese titel ver overde. Achter zijn naam staan vier natio nale titels, vier bekers, de Europa Cup II en de Uefa-beker. Hij werkte onder top- trainers als Louis van Gaal en Rinus Mi- chels. Het afgelopen seizoen was hij bij Ajax assistent van Co Adriaanse. „ik vond het tijd worden om op eigen be nen te staan", zei Van 't Schip. „Ik heb dat ook bij Ajax kenbaar gemaakt. Dat FC Twente zich aandiende, betekende voor mij een prachtige mogelijkheid. Natuur lijk weet ik ook dat ik als hoofdtrainer geen ervaring heb. Ik zal ook zeker fouten maken. Maar dat zouden anderen onge twijfeld ook hebben gedaan." ANP John van 't Schip in het stadion van FC Twente: „Ik vond het tijd worden om op eigen benen te staan." foto Robert Vos/AN P donderdag 19 april 2001 TERHOLE - In de zesde klasse A van het zondagvoetbal ein digde het treffen tussen Terhole en Jong Ambon zonder win naar. Het duel eindigde in 1-1. Terhole, dat afgelopen zaterdag in Middelburg door Jong Ambon met 2-0 werd verslagen, kwam voor rust op voor sprong door Jean-Paul Eggermont. Het gehavende Jong Am- bon kwam tien minuten voor tijd op gelijke hoogte door een doelpunt van Nus Taniwel. MONTE CARLO - Sjeng Schalken heeft woensdag de derde ronde van het met 7 miljoen gulden gedoteerde tennistoernooi van Monte Carlo bereikt. De Nederlander was in drie sets te sterk voor de als elfde geplaatst Zweed Thomas Enqvist: 2-6 6-4 6-2. NP DEN HAAG - Tomas Galasek, middenvelder bij Ajax, heeft een uitnodiging voor de Tsjechische nationale.ploeg afgesla gen. Volgens de speler kan hij op 25 april niet met de nationale ploeg in Praag tegen België spelen omdat twee dagen later het competitietreffen Ajax-NAC gepland is. Galasek werd dinsdag door bondscoach Jozef Chovanec uit genodigd voor het oefenduel in de Tsjechische hoofdstad. Zijn laatste interland speelde Galasek in september 1999. De Aja- cied: „Ik was erg gelukkig met de selectie.Gelukkig is Cho vanec mij niet uit het oog verloren. Daarom is het erg zuur dat ik moet afzeggen. Ik hoop alleen dat het geen consequenties zal hebben voor de toekomst." GPD STOCKHOLM - Zlatan Ibrahimovic is opgeroepen voor het Zweedse elftal. De 19-jarige aanwinst van Ajax maakt deel uit van de selectie voor de oefenwedstrijd tegen Zwitserland. Het is zijn derde uitverkiezing. Ibrahimovic tekende kortgeleden een vijfjarig contract bij Ajax dat hem voor 19,2 miljoen gulden overnam van Malmö FF. De spits meldt zich in de zomer in Amsterdam. Ook Mar cus Allbaeck van Heerenveen werd door bondscoach Soder- berg in de Zweedse selectie opgenomen. Kennet Andersson (Fehnerbahce) bedankte voor de invitatie. De 33-jarige aan valler besloot te stoppen als international. RTR SAN FRANCISCO - Barry Bonds werd dinsdagavond in San Francisco de zeventiende profhonkballer in de major leagues met vijfhonderd homeruns op zijn naam. De 36-jarige outfiel der sloeg zijn vijfhonderdste in de wedstrijd van de San Fran cisco Giants tegen de Los Angeles Dodgers (3-2). Bonds had 7501 slagbeurten nodig voor vijfhonderd home runs. De snelste was Mark McGwire met 5487 beurten. Hank Aaron is nog steeds de homerunkoning met 755, gevolgd door Babe Ruth met 714 en Willie Mays met 660. RTR/ANP LOS ANGELES - Met een serie van acht opeenvolgende over winningen zijn de basketballers van de LA Lakers er in ge slaagd de titel in de Pacific Division te veroveren. Dat levert de NBA-kampioen thuisvoordeel in de play-offs op tot de fi nale in Western Conference. De Lakers stelden de titel veilig door de overwinning (108-91) op de Denver Nuggets. O'Neal scoorde 3 3 puntenIn de play-offs werden ze in de eerste ronde gekoppeld aan de Portland Trail Blazers. ANP/RTR door Bert van Oei HILVERSUM - De topliga voor amateurs komt er voorlopig niet, Iaat staan de promotie- /degradatieregeling tussen eer ste divisie en amateurvoetbal. Dat neemt niet weg dat de top- amateurclubs in toenemende mate aan het 'professionalise ren' zijn. Een groot aantal clubs werkt inmiddels met contract spelers - die niet bij de vereni ging, maar bij een stichting on der contract staan - of is van plan dat te gaan doen. De KNVB knijpt een oogje toe, zo lijkt het. Officieel is het beta len van amateurs slechts in zeer beperkte mate toegestaan, maar in Zeist hoopt men via het 'stich- tingenmodel' in elk geval af te raken van het zwartgeldcircuit. Nog altijd gaan er enorme be dragen aan zwart geld om in het Nederlandse amateurvoetbal. De Fiod startte vorig jaar een onderzoek naar een aantal top- amateurclubs in midden Neder land, maar vond niets. Dat is niet zo gek, want alle insiders weten dat zwarte betalingen aan spelers niet worden gead ministreerd bij de clubs zelf. De voetballers krijgen heimelijk envelopjes met inhoud toege stopt van sponsoren en anderen. Andere weg In Almere is FC Omniworld in middels een andere weg ingesla gen. Vooruitlopend op de entree in het betaald'voetbal heeft de stichting Omniworld alle spe lers onder contract genomen. Daartoe is dispensatie aange vraagd bij de KNVB. Ook Dovo, Drachtster Boys en Ajax (voor zijn landelijke A-jeugd) hebben een dergelijk verzoek gehono reerd gezien. Omniworld-manager Gerard Somer: „Wij willen de zaken eerlijk spelen, hebben geen be hoefte aan een zwart geldcir cuit. Ons credo is: je kunt beter problemen hebben met de KNVB dan met de belasting dienst. Maar door de dispensa tie die we hebben gekregen, zul len we ook met de bond geen moeilijkheden krijgen." Omniworld werkt met stan daardcontracten van de KNVB, die normaliter in het betaald voetbal als uitgangspunt die nen. „Alle twintig selectiespe lers hebben zo'n overeenkomst. We sluiten steeds contracten af voor een jaar. Als spelers om goede redenen van hun contract af willen, doen we niet lastig." Behalve van de vier genoemde clubs heeft de voetbalbond geen dispensatieverzoeken ontvan gen Dus ook niet van AGOW of Spakenburg, de club die zich op de borst trommelt omdat tegen woordig alle betalingen lopen via de stichting Promotie SV Spakenburg. In tegenstelling tot FC Omni world werkt Spakenburg met zelf ontworpen, vaak meerjari ge contracten. „Omdat", zo legt voorzitter Willem de Graaf uit, „we rust willen binnen onze se lectie. We proberen zo te voor komen dat er elk jaar aan onze spelers getrokken wordt. Nu heerst er duidelijkheid. We we ten hoe lang bepaalde spelers aan de club zijn verbonden." Bonussysteem Spakenburg werkt met een bo nussysteem. Alle spelers krijgen een minimumloon volgens hun basiscontract. Via een punten- stelsel kan het basisloon worden aangevuld. De voetballers krij gen extra betaald bij 20,40en60 punten. Niet elke speler krijgt overigens hetzelfde bonusbe drag. Spakenburg heeft een A-, B-, en C-categorie. DexA-spelers krijgen hogere bonussen. Het ziet er aardig uit maar de offici ële contracten geven geen ga rantie dat er niet toch zwart wordt betaald. Somer zegt dat zijn spelers tus sen 2000 en 15.000 gulden bruto per jaar verdienen. Lage bedra gen gezien het aantal oud-profs als Toine Rorije, Elroy Krom- heer en Ivica Vukov die bij de Almeerse club rondlopen. So mer: ,Maar het is echt waar. Vu kov speelt zelfs zonder contract Hij is tussentijds naar ons toe gekomen en hoopt zich hier weer in de kijker van een club uit het betaalde voetbal te spe len." Eerste elftal In feite zijn meerjarige contrac ten alleen maar in het voordeel van de club. Een voetballer die een meerjarig contract heeft ge tekend, maar na één seizoen te verstaan krijgt dat hij niet lan ger in aanmerking komt voor het eerste elftal, kan nergens op terugvallen. Hij kan beter een andere club gaan zoeken. Een speler die dan toch blij ft vanwe ge zijn contract, loopt de kans in het tweede of derde terecht te komen. Hij zal dan alleen een minimale beloning ontvangen zonder bonussen. Spelers met een meerjarig con tract die zelf weg willen, maar die de club niet kwijt wil, kun nen wel overschrijving aanvra gen, maar dienen zich dan van hun contract te ontdoen. Dat kan doorgaans alleen door een financiële schadeloosstelling aan de stichting waarbij ze on der contract staan. Het komt er dus op neer dat een amateur de gevangene is van de stichting indien hij een meerjarig con tract ondertekent. GPD door Joop van den Oudenhoven WEMELDINGE - In de tweede ronde van het Micha biljarttoer- nooi dat in Snackbar Micha in Wemeldinge wordt gehouden zijn de oud-winnaars uitge schakeld. Arie Eckhardt, de winnaar van vorig jaar en Theo Vleugel, twee keer winnaar van het toernooi, vonden hun Wa terloo. Jo Adriaanse uit Wemeldinge mocht de uitschakeling van Arie Eckhardt uit Yerseke op zijn conto schrijven. Het ver schil was miniem(één carambo le) maar voldoende voor een plaats in de volgende ronde. Theo Vleugel, die het toernooi in '98 en '99 op zijn naam schreef, verloor van Leo Mol, een zoge heten wilde biljarter uit Wemel dinge. Ook Ton Berns uit Kort- gene werd uitgeschakeld. Hij verloor van Leo Walraven uit Wemeldinge. Thuisspeler Rinus Schouwenaar kwam met de schrik vrij door Ronnie Rijkse uit Yerseke in een barrage voor te blijven. Vermeldenswaard was ook de overwinning van Sylvia Eckel. Zij wist haar moeder Addie te verslaan en zich zo te plaatsen bij de laatste zestien. Die gaan vrijdag 20 en woensdag 25 april strijden voor een finaleplaats. Aanvang telkens 19.30 uur. van onze sportredactie LONDEN - Er zijn grenzen aan de groei. Zeker als het om Olym pische Spelen gaat. Dat is de stellige mening van het Belgi sche IOC-lid Jacques Rogge, die een belangrijke kandidaat is voor de opvolging van Juan An tonio Samaranch als voorzitter. Rogge vindt dat het evenement j zodanig moet afslanken dat elk land voor de organisatie kan te kenen. Nu heeft de omvang van de Spelen het kritische punt be- reikt. Dat geldt volgens de Bel gische chirurg in de sport ook voor het gebruik van verboden prestatiebevorderende midde len. Rogge herhaalde de uitspraken die hij onlangs deed bij zijn offi ciële kandidaatstelling woens dag bij de opening van een groot congres over 'sport en business' in Londen. Maar hij wijdde ook enigszins uit. De voormalig Bel gisch rugbyinternational en olympisch zeiler probeerde toe komstige valsspelers nu al wind uit de zeilen te nemen door aan te dringen op onderzoek naar genetische manipulatie. Rogge waarschuwde in Londen nog maar eens voor 'gigantis- me'. „We staan op een kruis punt. De Spelen van Sydney werden geroemd als de beste ooit. Maar we moeten voorzich- tig zijn. Het evenement is zo enorm geworden, qua omvang en niveau, dat we ervoor moeten waken dat het uit zijn krachten groeit. Wat goed was voor Syd ney, gelegen in een rijk land, is niet zonder meer goed voor an dere landen. Als we succesvol willen blijven en willen rouleren met de Spelen, kan dat alleen in afgeslankte vorm." RTR COLIJNSPLAAT- In het drie- bandentoernooi Colijnsplaat 403 had de tweede ronde wel iets van bijltjesdag. Kopstukken werden van hun troongestoten. Zowel de winnaar als de num mer drie vier van het klassement van vorig jaar werden uit het biljarttoernooi gestoten. De tweede ronde in het drieban- dentoernooi Colijnsplaat 403 kende een bijzonder spectacu lair verloop. Zo werd de win naar van vorig jaar Sjaak de Ja ger uit Rilland uitgeschakeld door Peter de Koster uit Hein- kenszand. Plaatsgenoot Arjo Hollestelle (vorig jaar nog vier de) werd verrassend gewipt door Sylvia Eckel uit Hans- weert. Marco van der Hout uit Melis sant werd in twee sets uitge schakeld door Wim Zandee uit Kloetinge. De 78 jarige Tonny van der Have uit Yerseke klopte zeer verrassend Rinus Kramer uit Goes in drie sets. De laatste set besloot Van der Have met een serie van vijf. door Guido van Riet ROTTERDAM - Directeur Mario Kadiks van de marathon van Rotterdam heeft van zijn atleten nog nooit een aanval op het we reldrecord geëist. Toch staat zijn wedstrijd niet toevallig derde op de mondiale rang lijst. Rotterdam laat niets aan het toeval over om lopers tot een topprestatie te bren gen. „Maar we zeggen niet wat ze moeten doen", stelt Kadiks. „Een atleet laat zich niet sturen." In de zestien jaar dat hij het grootste een daagse evenement van ons land leidt, heeft Kadiks geleerd dat hij met een eigengereide beroepsgroep te maken heeft. De Belgische favoriet Vincent Rousseau zei hem ooit één minuut voor de start dat hij niet zou mee doen. „Rousseau vond het te warm. Hoe we hem ook op het hart drukten het tenminste te proberen, hij wilde niet." Een paar j aar geleden stond de Rotterdamse racedirecteur (41) ook te kijken van de Por tugees Domingos Castro. „We dronken kof fie in hotel New York. Het jaar ervoor had hij fantastisch gelopen. Mariozei hijik wil aankondigen dat ik het wereldrecord ga aanvallen." Kadiks probeerde hem vergeefs op andere gedachten te brengen. „Voor ons hoefde hij dat absoluut niet te zeggen. Het is een misverstand dat Rotterdam per se we reldrecords wil hebben. Die zijn niet te koop, maar overkomen je." Psyche Het neemt niet weg dat Kadiks en zijn men sen alles proberen om de beste marathon van het j aar te organiserenVeel elementen kun je niet beheersen. Het lichaam van de atleet, zijn psyche, hoe de wedstrijd zich ontwikkelt, het weer. Maar alle andere din gen moeten goed verzorgd zijn. Of het nou de topper is of degene die vijf uur over de wedstrijd doet, hij moet aan niets anders dan aan lopen hoeven denken." De ontvangst, de trainingsmogelijkheden, de ongedwongen sfeer, het snelle parkoers, Rotterdam is er groot mee geworden. Elk jaar bieden zich meer atleten aan om mee te mogen doen. Dat was wel anders toen Kadiks in 1985 aan de baan begon. Pas 26 jaar oud, maar wel bekend met sport. Kadiks was als speerwer per van Metro vier keer jeugdkampioen van Nederland, voetbalde bij de jeugd van Feye- noord en was docent lichamelijke opvoe ding. De marathon greep hem toen hij in 1983 voor de NOS de tijden bij het 40-kilo- meterpunt doorbelde en grootheden als Ro bert de Castella en Carlos Lopes zag langs komen. Lopersbudget Lopes had in 1985 Rotterdam het wereldre cord bezorgd, maar de organisatie was nog in de pioniersfase. „We hadden 2000 lopers en een paar ton aan lopersbudget." Inmid dels is dat meer dan 10.000 en 2 miljoen. At leten en bedrijven stroomden toe, zeker toen Belayneh Densamo in 1988 opnieuw een re cord liep. Rotterdam bleef in financiële zin niettemin bescheiden bij concurrerende stadsmarathons als Londen en Boston.Wij hebben liever mensen die hard willen lopen, dan die een zak geld op komen halen." De atleet is koning aan de Maas. „Wij doen Dammen Zwartewaterland. NK, tiende ronde: Ge rard Jansen-Van der Kooij 2-0, Van Dus- seldorp-Wiersma 1-1, Meijer-Kosior 2-0, Oudshoorn-Hans Jansen 1-1, Thijssen- Heusdens 1-1, Van den Akker-Dolfing 0- 2, Clerc-Wesselink 2-0. Stand aan kop: 1 Wiersma 13,2. Hans Jansen. Meijer 12,4. Dolfing, Gerard Jansen, Thijssen 11 Hockey Eindhoven. Oefeninterland, mannen. Nederland - Duitsland 2-3 (0-1). Sportprijsvragen Lucky Day van woensdag 18 april: 3-5- 10-11-13-15-18-22-23-24-29-33-40-45- 46-52-53-54-60-80. Tennis Monte Carlo. Masters mannen, 7 miljoen gulden. Tweede ronde: Schalken (Ned) - Enqvist (Zwe/11) 2-6 6-4 6-2, Kuerten Bra/2- Vicente (Spa) 6-2 6-2, Arazi (Mar) - Norman (Zwe/3) 6-2 6-4, Blanco (Spa) - Ferrero (Spa/7) 6-2 7-6, Henman (Eng/8) - Gaudio (Arg) 6-4 6-2, Grosjean F ra/9- Ulirach (Tsj) 7-5 6-3, Federer (Zwi/15) - Sanguinetti (Ita) 7-6 7-6, Coria (Arg) - Squillari (Arg/12) 4-6 6-1 6-2, Haas (Dui) - Moya (Spa/16) 1-6 6-3 6-3, Di Pasquale (Fra) - Calatrava (Spa) 6-4 6-4, Gustafs- son (Zwe) - Pavel (Roe) 6-2 6-7 6-4, Martin (Spa) - Hipfl (Oos) 6-4 6-2, Costa (Spa) - Rios(Chl) walk over. Voetbal Italië, competitie: Lazio-Parma 1-0. Stand aan kop: Roma 26-59, Juventus 26-55, Lazio 26-52. Volleybal wendaele 15-54, Poseidon/ziekenhuis Walcheren 15-51. Bowl de Kruitmolen 13-50. Vijfde klasse: Rabo Walcheren zuid - Pro vincie Zeeland 2 6-0, Team zonder naam - Sinke Komejan 2-4, Rabo Walcheren zuid - HZ Sport 2 0-6. Stand aan kop: Hercules 2 14-78, Auto Sporry/Oranje Nassau 15- 66, Sinke Komejan 15-58, Rabo Walch zuid 15-55. Vrouwen. Eerste klasse: Peugeot Dijk- wel/'tZand - BVC 6-0. Stand: Smith kaas 19-98, BVC 18-81. Istimewa 19-78, Begijn makelaar 17-67, LW 18-61, Peugeot Dijkwel/'t Zand 19-50. SV Duo/Renault Dijkwel 19-50, Sgravo 18-48, Sinke Schoenmode 18-46, Acrylart 18-34, Re nault Dijkwel/SVS 17-17. Derde klasse: Keukengilde/SVS - Rho- dos/'t Zand 0-6, 't Ken net - CZ groep zorg 2 4-2. Stand: Scheldegroep 19-89, Jong Ambon 18-85, CZ groep zorg 2 19-74, Ar- dita 17-72, 't Ken net 19-59, Keukengilde/ SVS 2 18-56, Rhodos/'t Zand 18-55, Hercules 18-55, Poseidon/ziekenhuis Walcheren 17-42, Bakker Schrieks/MZ 18-37, Justitie Middelburg 17-14 Wielrennen Hoei. Waalse Pijl. 1. Verbrugghe (Bel) 198 km in 4.50.03 (40,958 km/u), 2. Basso (Ita) 0.05,3. Jaksche (Dui) 0.12,4. Solaun Solana (Spa) 0.21, 5. Etxebarria Alkorta (Spa), 6. Casagrande (Ita), 7. Frigo (Ita), 8. Rebellin (Ita), 9. Boogerd (Ned), 10. Lut- tenberger(Oos),42. Lotz 1,33,65. Dekker 2.48,81Moerenhout 7.36, Waalse Pijl, vrouwen, 4e wedstrijd we reldbeker. 1. Luperini (Ita) 93,5 km in. 2.41.32 (34,730 km), 2. Millward (Aus) 0.09,3. Worrack (Dui), 4. Pucinskaite (Lit) 0.15, 5. Gilfillan (GBr), 9. Melchers (Ned). Ronde van Aragon, eerste etappe Huers- ca-Barbastro: 1. Cipollini (Ita) 152 km in 3.44.45,2. David Fernandez (Spa), 3. Tra- versoni (Ita), 4. Leoni (Ita), 5. Capelle (Fra). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Tweede klasse: van den Akker/Dauwendaele - AKZ verzekerin gen 0-6, Plu - LW 5-1A P/DG A - LVV 2- 6 Stand aan kop: HZ sport 16-89, Neha- lennia 16-75, A P/DGA 16-63, Delta Nutsbedrijven 17-52, van den Akker/Dauwendaele 16-52. Derde klasse: IBG - RTC de Singel 2-4, RaabKarcher- Piet Voskamp/'t Zand 6-2 Stand aan kop: Raab Karcher 16-90, IBG 16-76, Entert club 17-62, Delta Nutsbe drijven 2 15-60, SVA/Kodde 17-51. Vierde klasse: Plu 2 - CZ groep zorg 6-0. Stand aan kop: PZC 15-71, WEA/Dau- -donderdag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 8:3BSD InterieurTo- taal 2-Oudenbosch 2. Locatie: SPB cen trum Yip Plaza in Goes. Aanvang: 19.30 Driebanden toernooi Colijnsplaat Derde ronde. Locatie: Café Juliana in Colijns plaat Aanvang: 19.00 uur. door Barry van der Hooft Brands slechts een uur, omdat hij van Kloetingeniet langer mocht spelen. Bakker: „Ik heb nog even met de trainer van het tweede gespro ken en hij komt zaterdag tegen Sparta Nijkerk waarschijnlijk weer kijken. Wanneer ik de vol gende testwedstrijd moet spelen weet ik nog niet. RKC weet dat ik geblesseerd ben geweest en ze willen niets overhaasten." Voor Jordy Bakker is inmiddels ook belangstelling van RBC Roosendaal en daarzou hij vol gende week dinsdag een wed- strijdmoetenspelen. „Maar dan spelenwe met Kloetinge voor de beker tegen Veere, dus dan kan WAALWIJK Jordy Bakker heeft gisteravond een proef wedstrijd gespeeld bijeredivisieclub RKC Waalwijk. De middenvelder van Kloetinge speelde een uurmee in een duel met testspelers en tweede elftalspelers en was na aflooptevreden. „Ze komen nog een keer kijken en ik mag nog een keer terugko men", zei Bakker na afloop. Evenals bij Kloetinge speelde Jordy Bakker in de oefenwed strijdbij RKC alslinkei'midden- velder. Hij speelde onder toe ziend oog van onder andereal gemeen directeur Marcel het niet." Elk jaar bieden zich meer atleten aan om aan de marathon van Rotterdam mee te doen. foto Toussaint Kluiters/ANP wat zij willen, niet andersom. Het is hun evenement", zegt Kadiks. Een editie als vo rig jaar wil hij evenwel niet meer. De wed strijd verliep behoorlijk chaotisch. „We hadden te veel toplopers. We werden platge- beld door atleten die zich nog allemaal moesten kwalificeren voor de Spelen. Het was te onduidelijk wat er gebeurde in de ra ce." Rotterdam koos dit keer voor een exclusief gezelschap dat aanvallend kan lopen. Men sen die elkaar kunnen opzwepen naar een toptijd. De organisatie besloot ook het parcours te wijzigen. De winderige Maasboulevard werd geschrapt. „We zijn constant op zoek naar vernieuwingen", zegt Kadiks. „Het parcours was al goed, maar toch willen we het elk jaar beter. De dood in de pot is als je dingen op routine gaat doen." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 15