Financiering sportnacht rond PZC KIA RIOv.a. 24.990 Om het spel en om de knikkers Oostburger blijft schuld aan ongeluk bij Sluis ontkennen Statenlid De Paauw ziet af van zetel in Terneuzense raad Schietpartij tijdens carnaval Hulst was ongelukkig incident Drie gegadigden voor vismijn Vlissingen 1CA\ .24 Terneuzens evenement heeft begroting door toezeggingen sponsors bijna sluitend Showband Jong Axel treedt op Groeve in Nieuw-Namen open tijdens paasdagen i De Toyota Corolla <kï£> ADVERTEREN? donderdag 12 april 2001 door René van Stee TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen hoeft niet gedeelte lijk garant te staan voor de or ganisatie van de 'Night of the Sports', het jaarlijkse provinci ale sportgala van de Zeeuwse Sportraad. Voorzitter P. Hame- linck (CDA) liet gisteravond tij dens de vergadering van de commissie sport en toerisme weten dat zo'n veertien bedrij ven uit de regio reeds schriftelij ke toezeggingen hadden gedaan voor een bedrag tussen de vijf entwintig en achtentwintigdui zend gulden. „En er zijn nog gesprekken gaande met een bekende bier brouwer", aldus Hamelinck. De totale kosten van de organisatie worden geraamd op dertigdui zend gulden. J. Schrier ver woordde de algemene opinie binnen de commissie als volgt: „Het is mooi dat een dergelijk evenement in Terneuzen wordt gehouden en ik maak hierbij mijn complimenten aan de ge meente." Naast de verkiezing van de Zeeuwse sportman en -vrouw, sportploeg, sporttalent, aange paste sporter en sportvrijwilli- ger van het jaar 2000, wordt op vrijdag 11 mei eveneens de Zeeuwse sporter van de eeuw gekozen. De rest van het pro- door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De Terneuzense onderwijzer Jan Jonkman wordt zo goed als zeker het nieuwe PvdA-raadslid in Ter neuzen. Jonkman neemt de va cante zetel in de raad in na het vertrek van wethouder A. Stahl-Hemelsoet. De sociaal-democrate besloot dinsdag haar taken af te stoten omdat ze al geruime tijd wor stelde met gezondheidsproble men. Burgemeester R. Barbé vond het vertrek van wethouder Stahl, die sinds 1990 deel uit maakte van het college van B en W van Terneuzen 'buitenge woon jammer'. Eerstvolgende op de kandida tenlijst van de PvdA om de zetel in de raad in te nemen was het huidige PvdA-Statenlid S. de Paauw uit Sluiskil. De Paauw heeft gisteren zijn partijgenoten in Terneuzen laten weten niet in de gemeenteraad te willen gaan zitten. Een en ander heeft direct te maken met het feit dat de Sluiskillenaar deze week toevallig net een nieuwe baan aanvaard heeft als bezoldigd door René Hoonhorst HULST - Hoewel op de laatste carnavalsavond een schietinci dent plaatsvond, heeft het Hul ster carnaval dit jaar niet gele den onder meer geweld en vandalisme dan andere jaren. Er werden meer politiemensen ingezet en die zijn direct op mel dingen van incidenten afge gaan. In het laatste carnavalsweek einde waren zaterdag en zondag enkele geweldplegingen en vechtpartijtjes te betreuren. Dat waren er niet meer dan in 2000 of tijdens veel gewone uit- gaansweekeinden. Het aantal vernielingen was een stuk min der en op carnavalsmaandag en -dinsdag werden totaal geen in cidenten gemeld. In de vroege morgen van aswoensdag raakte een vrouw ernstig gewond bij een schietpartij. De Wijkraad Binnenstad en de PvdA-fractie AXEL - Onder het motto 'Mu ziek maakt beter' houdt de stichting Showband Jong Axel zaterdag 14 april een muzikaal evenement. Naast, uiteraard, veel muziek zijn er activiteiten en een loterij met als hoofdprijs een zweèfvliegvlucht boven Ax el. De inmiddels zestien jaar oude band telt 55 leden tussen de zes en zestien jaar. Om verzekerd te zijn voor de toekomst kan de showband nog jonge aanwas ge bruiken. Een promotieteam be last zich zaterdag met deze taak. Zij geven belangstellenden de nodige informatie. Alle instru menten komen aan bod. De showband koppelt deze promo tiedag aan het werken in de zorgsector. De gehele dag geeft een zorgteam op de Markt in lichtingen over het werk in deze branche. Bij het clubgebouw van Jong Axel aan de Tuinstraat kan men terecht voor wafels, een boekenmarkt en optredens. De jonge muzikanten presente ren zich een aantal keren. Ook vindt er een optreden plaats sa men met de Christelijke Drum fanfare Hosanna. De zweef- vliegclub EZAC is met een stand en een vliegtuig aanwezig. gramma staat in het teken van muziek en entertainment. WD- 'er W. de Zeeuw kwam nog terug op het plan voor het amfitheater van 2,5 miljoen gulden, dat bij palviljoen De Westkant aan de Scheldeboulevai'd zou moeten komen. Het werd eergisteren tijdens de behandeling van de meerjaren raming afgeschoten. Hoewel ook hij zich overvallen voelde door de plannen -„2,5 miljoen is geen pakje boter"-, noemde hij de gang van zaken te kort door de bocht. De Zeeuw weet cüe aan slechte communicatie en vroeg het col lege zijn huiswerk over te doen. Ook pleitte hij voor inzage door de commissie in de verslagen van de werkgroep die zich be zighoudt met de verfraaiing van de Scheldeboulevard. Als ver antwoordelijk projectwethou der antwoordde Hamelinck dat hij hiervan geen tegenstander was, maar hij wilde wel even kwijt dat met de Scheldeboule vard geen aparte werkgroep be zig is, maar slechts een project groep. voorzitter van de Algemene Ne derlandse Gehandicaptenorga nisatie. In die functie kunnen zijn contacten in de provinciale politiek van groter nut zijn op lokaal niveau. Bovendien had De Paauw eerder te kennen ge geven dat hij een plek in de Ter neuzense raad alleen aanvaar den zou als hij wethouder zou worden. Duidelijkheid over wie de nieu we PvdA-wethouder in Terneu zen wordt is er nog niet. Enkele maanden terug, toen na klach ten over de afwezigheid van wethouder Stahl andere colle geleden druk gingen uitoefenen op de PvdA-fractie om eens na te denken over een opvolging van de 56-jarige sociaal-demo crate was binnen de fractie de animo om haar taken over te ne men niet al te groot. Uiteinde lijk toonde het Sluiskilse raads lid J. Dubbeldam zich bereid om dit te doen, maar het hoefde niet, omdat mevrouw Stahl in januari -parttime weliswaar - weer aan de slag ging. Volgende week zal de PvdA- fractie met het bestuur van de afdeling spreken over de opvol ging van Stahl als wethouder. De Kreeke uit Westdorpe tegen de in het wit gestoken voetballertjes van De Esdoornvest uit Sas van Gent. foto Charles Strijd door Edy de Witte VOGELWAARDE - De jongenselftallen van de basisscholen Ter Duinen uit Klooster- zande, De Schakel (Vogelwaarde), De Wa rande (Axel) en De Kreeke (Westdorpe) heb ben zich woensdag geplaatst voor de finale wedstrijden van het schoolvoetbal rayon Hulst. Deze titelstrijd wordt woensdag 18 april in Kloosterzande afgewerkt. Bij de meisjeszeventallen strijden diezelfde dag in Kloosterzande de teams van Sint An- tonius (Axel), Heidepoort 1 en 2 (Heikant) en Ter Duinen (Kloosterzande) om de hoog ste eer. Woensdagmiddag werden de voorrronde- wedstrijden gespeeld. In het rayon Hulst kwamen de deelnemende scholen uit de ge meenten Hulst, Axel, Hontenisse en Sas van Gent. Op het sportcomplex in Vogelwaarde speelden zes jongenselftallen een halve competitie. Ter Duinen en De Schakel sta ken hier met kop en schouder boven de an dere teams uit. Ter Duinen liet slechts twee punten liggen in de confrontatie tegen De Schakel die in een brilstand (0-0) eindigde. De andere jongensteams werkten hun voor ronde af in Westdorpe, op het veld van RIA. Thuisploeg De Kreeke en De Warande de den hier weinig voor elkaar onder. Beiden eindigden met tien punten ruim voor de an dere scholen. Op doelsaldo kregen de spe lertjes uit Axel de eerste plaats toebedeeld. Op hetzelfde complex kwamen ook nog zes meisjeszeventallen in actie. Hiervan ver diende Sint Antonius een ticket voor de fi naleronde. Op het terrein van de W Honte nisse speelden de resterende vijftien meis jesteams in drie poules om nog drie finale plaatsen. Heidepoort uit Heikant bereikte zelfs met twee teams de eindronde. Woens dag 18 april wordt er ook nog gevoetbald in Sas van Gent. Op het veld van Corn Boys binden acht jongenszeventallen de kicks onder. De winnaar plaatst zich voor de re giofinale op woensdag 9 mei in Klooster zande. door Katja Logtenberq DEN HAAG - „Ik heb Justitie bepaald geen mooi visitekaartje van mezelf gegeven", zei een dertigjarige Oostburger giste ren tegen de rechters van het Haagse Gerechtshof. „Maar ik vind niet dat mensen op basis van mijn slechte verleden in het verkeer zomaar mogen zeggen dat ik iets gedaan heb. Deze keer heb ik echt niet gereden!" De Oostburger moest gisteren voor het hof verschijnen omdat hij ervan verdacht wordt op 23 mei 1998 als automobilist een ongeluk te hebben veroorzaakt op de rondweg bij Sluis-Aar- denburg, terwijl zijnrijbewijs al was ingenomen wegens een eer der verkeersdelict. De politie rechter in Middelburg sprak de Oostburger vorig j aar wijmaar het Openbaar Mipisterie ging in hoger beroep. Hof aanklager mr. T. van Atteveld eiste giste ren alsnog een gevangenisstraf van twee weken en een rijont zegging van een half jaar. De verdachte zei die avond lif tend naar het casino in Knokke te zijn gegaan. Zijn vader zou hem daar boos hebben opge wacht, omdat zijn zoon door zijn gokgedrag al veel schulden had en hij als vader al meerdere malen financieel was bijge sprongen. Volgens de verdachte moest hij met zijn vader mee en kregen ze in de auto slaande ru zie. Bij Sluis-Aardenburg zou zijn vader de macht over het stuur hebben verloren. Pak rammel De auto duikelde met de twee mannen erin in de gracht. De verdachte verklaarde snel weg te zijn gerend, omdat zijn vader nog steeds erg kwaad was en hij bang was 'een pak rammel' te krijgen. Drie Belgen gaven de doorweekte man een lift naar zijn woonplaats Oostburg. Toen de vader die nacht door de politie werd opgebeld, zei deze niets te weten van een ongeval en ook niet te weten wie er in de auto had gereden. Bij de politie vertelde de vader echter dat hij de bestuurder van de auto was en niet zijn zoon. Daarom spi^ak de politierechter hem vrij Hofaanklager mr. T. van Atte veld was het niet met die vrij. spraak eens. Hij wees op de on afhankelijke verklaring vaneen van de Belgen die bij de politie zei dat de verdachte hem had verteld dat hij de auto had be stuurd. De Oostburger heeft dit steeds ontkend. Een week voor dit ongeval werd de Oostburge: al veroordeeld omdat hij onder invloed had gereden. De man is overigens meerdere malen voor dit feit veroordeeld Gevaar De hofaanklager noemde hem 'een gevaar op de weg'. Hij ge loofde de Oostburger niet, om dat de Belg er volgens hem geen enkel belang bij had om een be lastende verklaring af te leggen. „En uw vader helpt u natuurlijk ook in zijn eigen belang. Dat komt vast beter uit met de ver zekering." Uitspraak over twee weken. NIEUW-NAMEN - Na een grondige schoonmaakbeurt is het oudste strand van Zeeland, de Meester van der Hey dengroe ve in Nieuw-Namen, klaar om op beide paasdagen het publiek te ontvangen. De grondlagen dateren uit het plioceen. Zo'n drie miljoen jaar geleden is er op de plaats waar nu Nieuw-Namen ligt een heu vel ontstaan met grondlagen die elders in Europa diep onder het oppervlak verschol en liggen. De groeve in Nieuw-Namen is de enige plaats waar deze oude grondlagen aan de oppervlakte komen. De vele zeldzame fossie le schelpen getuigen van een verleden waarin het er hier heel anders uitzag. De groeve is tij dens de eerste en tweede paas dag te bezoeken vanaf 13.00 tot 17.00 uur. De rest van het jaar kan men er alleen tepecht na te lefonische afspraak met cle be heer R. Bleijenberg. eisten daarop dat burgemeester A. Kessen en de politie uitleg ga ven over handhaving van de vei ligheid in de Hulster binnen stad. Het hoofd van het politiewijk- team Hulst-binnen, E. Kint, meldde gisteren nogmaals dat de schietpartij 'geen causaal verband' had met het carna valsfeest. De politie zette dit jaar op de vier carnavalsdagen zeventien tot 22 man in, vijf tot acht man meer dan in 2000. Po- litie-agenten die op snelheid controleerden aan de Absdaal- seweg schoten weliswaar niet te hulp na melding van een vecht partij in een café. Zij behoorden echter tot een Kruinings team verkeershandhaving en vallen niet onder het district Zeeuws- Vlaanderen Eigen agenten zijn direct na de melding het café binnengegaan, meldde Kint op wagen van R. van Haperen (WD). Vacatures Het Zeeuws-Vlaamse politie korps heeft nog een aantal on vervulde vacatures, maar Kint kon niet precies aangeven of er in Hulst vaak mensen te weinig zijn. Een flexibele inzet van de mensen in het district zorgt er altijd voor dat bij calamiteiten mensen beschikbaar zijn. P. Plasschaert (PvdA) was niet onder de indruk van de tijdens de carnavalsviering ingezette hoeveelheid agenten. Hij wilde weten hoeveel uren de agenten in Hulst aanwezig waren om exact te kunnen vergelijken met de politie-inzet van het jaar 2000. Een zichtbaar geërgerde Kint kon de gevraagde cijfers niet overleggen. Burgemeester Kessen conclu deerde nog maar eens dat de carnavalsviering dit jaar niet gewelddadiger geweest is dan voorgaande jaren en dat over de inzet van de politie niet te kla gen was. Hij wil tijdens het pe riodiek overleg met de Hulster horeca wel voorstellen om alle zaken op carnavalsdinsdag (de laatste dag van de vastenavond viering) om twaalf uur 's avonds te sluiten. Het eindeloos door feesten op de laatste zottendag zou daarmee worden voorko men en dat kan misschien een betreurenswaardig incident als de schietpartij voorkomen, hoopt Kessen. Hij bevestigde overigens dat de gemeente geen sluitingsuur wil afdwingen, maar het initiatief aan de hore ca overlaat. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Voor de ge meentelijke vismijn in Vlissin- gen zijn drie kandidaatkopers: de Zeeuwse Visveiling in Bres- kens, United Fish Auctions (Ufa) in Stellendam en de vis- afslag in Urk. Vissers hebben een uitgesproken voorkeur voor een snelle overname door Urk. De gemeente Vlissingen wil pas het volgend jaar tot verkoop overgaan, na verzelf standiging van de vismijn als gemeentelijk bedrijf. „De visaf slag in Urk is een ster- ke partij die doortastend kan optreden", verklaart woord voerder B. Marijs het stand punt van de vissers.,Dat is ook nodig. Als wij op de gemeente moeten wachten, gebeurt er een jaar niks." De vissers hebben haast, om dat zij met een probleem zitten. Het kost steeds meer moeite om mensen te vinden voor het sor teren van vis. Zij willen inves teren in sorteermachines. Zij hebben ook subsidie toegezegd gekregen van het ministerie van Visserij, die tot eind dit jaar loopt. Maar om de machi nes te plaatsen, is nieuwbouw nodig. De vraag is of Vlissingen die verplichting nog wil aan gaan. Ambtenaar H. van Dam, belast met vismijnzaken, kan daar nog niet zo duidelijk over zijn. „Het hangt af van de kosten en hoe die verrekend kunnen wor den. Het gaat om een investe ring van minimaal twee mil joen gulden. De subsidie die de vissers kunnen krijgen, is slechts een eerste aanzet." Hij legt ook een verband met de naderende verzelfstandiging. „Zo'n investering belast het nieuwe bedrijf, en dat moet toch ook met een gezonde fi nanciële basis kunnen begin nen." De gemeente heeft al wel een ingenieursbureau inge schakeld om de uitbreiding door te rekenen. Een versnelde overname van de visafslag door een koper lijkt niet aan de orde. De rechtspositie van het personeel moet bijvoorbeeld nog gere geld worden. De planning is gericht op verzelfstandiging per 1 januari 2002, met de ge meente als enige aandeelhou der. Het is daama officieel aan het bedrijf zelf om te beslissen over verkoop of samenwer king. Er is genoeg belangstel ling. United Fish Auctions, met ves tigingen in Stellendam, Co- lijnsplaat en Scheveningen, is al geruime tijd 'in' voor over name van Vlissingen. Ook Breskens heeft serieuze inte resse, bevestigt vismijndirec teur F. Lokerse. Dat Vlissingen veel groter is dan Breskens, zegt niks, vindt hij. „Vlissingen en Breskens vullen elkaar pri ma aan." De vismijn in Bres kens is al verzelfstandigd. T. Visser, directeur van de vis afslag Urk, zwijgt. Dat vissers een voorkeur hebben voor Urk, beantwoordt hij met de opmer king: „Dat is dan helemaal Corolla vanaf NLG 32.115,- 14.573,- Moderne 1.4 en 1.6 motoren met VVT-i techniek, 71 kW/97 pk en 81 kW/110 pk. Standaard boardcomputer Standaard met ABS Dubbele airbag 12 jaar carrosseriegarantie De Toyota Dealer in uw regio: CAI CAPPENPIJK TOYOTA TERNEUZEN KIA TEHUIZEN ■SENTEERT Mr. Mr. F. J. Haarmanweg 58, 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 'Met dit succesmerk bieden we Terneuzen en omgeving een zeer i compleet modellengamma. Stuk voor stuk automodellen die verrassend veel méér bieden dan je voor hun prijs zou verwachten. Kia staat voor kwaliteit, zowel in personenauto's als in bedrijfswagens. De complete garantie van 3 jaar tot max. 100.000 kilometer én voor bedrijfswagens 2 jaar tot max. 80.000 kilometer) kunnen we dan ook gerust gratis aanbieden K. Dieleman Zuidelijk temperament, Hollandse degelijkheid. Een heerlijke auto met enorm veel ruimte. Keuze uit een sportieve hatchback of klassieke sedan en twee geheel nieuwe motoren: 1300cc met 57pk/55kW en 1500cc 16-kleppen met 96pk/70,5kW. Stuurbekrachtiging en airbag zijn al standaard vanaf het basismodel. En de garantie van 3 jaar I (max. tot 100.000 km) is altijd inbegrepen. TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! Kia da's... geld over voor andere leuke dingen. Kia Terneuzen, Mr, F.J, Haarmansweg 4,4538 AR Terneuzen, Tel. 0115 - 613 690, Fax 0115 - 615 240

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 62