Dure kerktelefoon kost leden Angst voor zombies op drukke route Lan-party is voor digitale feestbeesten Bestralingscentrum wil nieuwe bunkers tegen wachtlijsten Varkensboer wint zaak om transport van mest ggMT 'GELICHT Tarieven Terneuzen vist niet Gent naar Europees geld ZMF houdt minisymposium Oosterschelde DEN HAAG- Omwonen den van de varkensmeste- rij aan de Lange Blokweg 41a in Zierikzee moeten zich er bij neerleggen dat er voorlopig geen einde komt aan de vele mest- transporten van het be drijf, eigendom van de M. Schepers uit Nuenen. De gemeente Schouwen- Duiveland had het aantal transporten in een nieuwe vergunning verminderd, maar Schepers heeft de Raad van State (RvS) er van overtuigd dat de inge voerde beperking moet worden teruggedraaid. In een voorlopige uit spraak bepaalt de RvS dat Schepers de mestkelders van zijn bedrijf dertig keer per jaar mag leegma ken. Daar heeft de var- kensmester genoeg aan. De gemeente had dit aan tal beperkt tot dertien omdat de mesttranspor- ten veel stankoverlast veroorzaken. Volgens de RvS kan Schepers met dat aantal in de problemen komen als het eens tegen zit. De stank wordt vooral veroorzaakt door het roe ren in de drijf mest. Dit ge beurt voordat de mest wordt overgepompt in vrachtwagens. Voor het legen van de kelders zijn op één dag 27 vrachtwa gens en tractoren nodig. De mester tekende beroep aan bij de hoogste be- stuursrechtbank. Op de rechtszitting zei hij dat in de eerste vergunning geen beperking was opgeno men voor zijn mesttrans- porten. De opslagcapaci teit is gebaseerd op die vergunning, aldus de var kensboer. De gemeente had dit bij het afgeven van de nieuwe vergunning moeten beseffen. Als de mest maar dextien dagen per jaar mag wor den afgevoerd, loopt vol gens Schepers de bedrijfs voering in de soep. Dan is het alleen in de allergun stigste omstandigheden mogelijk zijn om op één dag 27 vrachten met mest te laden. Het vullen van een mesttank kost een half uur. Bij de minste tegen wind zouden de kelders al niet leegkomen. rioorConnyvan Gremberqhe TERNEUZEN - De gemeenten Terneuzen en Gent hopen geza menlijk een flinke greep te kun nen doen in de Brusselse vlees potten. Beide gemeenten zijn in nauwe samenwerking bezig met het opstellen van een lijst aan projecten, die mogelijk gedeel- lelijk gefinancieerd kunnen worden uit Europese subsidie- footten. burgemeester Barbé van Ter- neuzen heeft er goede hoop op dat voor cle zomer een aantal project samen met Gent op de rails kan worden gezet. Tót nu toe zat er weinig struc tuur in onze samenwerking. Toen het Interreg III-program- ma werd gepresenteerd hebben we met het stadsbestuur van Gent afgesproken om zaken an- ders aan te pakken. Gent was 'daar zeer zeker voor te porren, pie gemeente heeft vervolgens een ambtenaar vrijgemaakt die moest uitzoeken welke projec ten er samen met ons opgepakt en uitgewerkt zouden kunnen worden. Wij deden vervolgens betzelfde. Er is een lijst met meer clan twintig projecten op gesteld. Die lijst moeten we eerst met de portefeuillehou dersbespreken. Daarna kunnen we beginnen met de uitwerking van de als haalbaar beoordeelde projecten. Gent doet dat op een zelfde manier. Uiteindelijk zul len we voor een aantal projecten gezamenlijk subsidieaanvragen dedeur uit doen", vertelt Barbé. Over veertien dagen bespreekt het Temeuzense college samen met dat van Gent het resultaat van de ambtelijke brainstorme- rij. „De projecten behelzen een zeer breed spectrum. Er zitten culturele zaken bijprojecten op het gebied van openbare orde en veiligheid, economie, toerisme en recreatie. Enkele projecten zijn al wat verder uitgekristalli seerd. Zo willen we bijvoor beeld in Terneuzen, maar ook in Gent komen tot een herinrich ting van onze watersportcentra, onze jachthavens. Een ander project dat al in de steigers staat is het kenniscentrum, dat het ROC Westerschelde samen met instituut De Lieve uit Gent wil opzetten. Verder zijn er ook plannen om grensoverschrij dend politiewerk in projecten onder te brengen", aldus Barbé. door Roeland van Vliet Het tarief voor de kerktelefoon is af gelopen jaar vervijfvoudigd. Toch betaalt de Gereformeerde Vrijgemaak te kerk in Middelburg de abonnemen ten van zestien particulieren en het ver zorgingshuis Swerf-Rust. „Je kunt de mensen niet in de kou laten staan", zegt G. Huizinga van de commissie van be heer van de kerk. Niemand heeft hoe ven afhaken. Bij andere kerken moest dat wel. Huizinga: „Het wordt een dure zaak, maar je kunt hen niet verstoten." De Gereformeerde Vrijgemaakte kerk kon de extra lasten dragen. „Wij kunnen dit onder meer opvangen door bijdragen van de geabonneerden. Bij hen thuis hebben we een potje staan waar zij iets in kunnen doen. Maar zij hoeven dus niet alles te betalen. Ik weet dat dat bij andere kerken wel moet." Abonnees haakten hierdoor af, ook be sloten kerken na de prijsverhoging op 1 mei af te zien van de extra service aan gemeenteleden. De kerktelefoon biedt zieke, invalide of oudere gelovigen de mogelijkheid om via een speciale aan sluiting thuis de eigen kerkdiensten te volgen. De stichting Landelijke Orga nisatie Kerktelefoon (LOK) luidde af gelopen zaterdag de noodklok. Tijdens een vergadering in Amersfoort werd de grote afname in het aantal geabonneer den op de kerktelefoon in het afgelopen jaar gemeld. De teller staat al op 25.000 opzeggingen. Concurrentie Op 1 mei moest KPN Telecom op last van de rechter de kosten van de dienst verlening verhogen. Kabelexploitant Kabelfoon uit Naaldwijk had een pro cedure aangespannen tegen KPN om dat de abonnementen op kerktelefonie onder de eigenlijke kostprijs werden aangeboden. Kabelfoon zag dat als concurrentievervalsing en vond daar mee gehoor bij de rechter. Het gevolg was een tariefsverhoging van 6,75 naar 36 gulden per maand. Sindsdien is het aantal beluisteraars van de kerktelefoon met een kwart ge daald. De LOK verwacht dat deze trend sterk doorzet en gaat uit van een verlies van nog eens 35.000 aangesloten men sen voor de zomer. Al in mei vroeg het LOK samen met de Protestants-Chris telijke Ouderenbond een overgangspe riode van vijf jaar aan bij de staatsse cretaris' M. de Vries van Verkeer en Waterstaat. Dit kregen de organisaties niet voor elkaar. In de zomer van 2000 schreef de kerk voogdij van de Protestantse gemeente in Middelburg een brief naar de staats secretaris. „Wij hebben gevraagd of zij het besluit van de prijsstijging wilde herzien", vertelt H. Hazelaar. Bij zijn gemeente zijn namelijk 12 van de 75 mensen afgehaakt. „Dat komt puur door de prijsstijging", stelt hij. „De ge meente betaalt de aansluitingen en vraagt een bijdrage van de mensen. Voor een aantal mensen werd die bij drage te hoog. Normaal hebben we ook een jaarlijkse toename van tien pro cent, maar die bleef afgelopen jaar ach terwege." Bij de Gereformeerde kerk in Vlissin- gen zijn alle aangesloten mensen geble ven na 1 mei. Maar de kerk, die de kos ten geheel op zich neemt, heeft wel besloten geen nieuwe abonnees meer aan te melden bij KPN. „Dat is wel de gelijk een gevolg van de explosieve stij ging van de prijs", erkent diaken M. Ge luk. Zelfs nu er twee luisteraars door andere omstandigheden opzeggen, komt er geen ruimte vrij voor anderen. „Gelukkig hebben we maar weinig ge bruikers van de kerktelefoon, want te gen zo'n stijging kunnen we niet op." De Middelburgse St. Laurens-kerk (ge reformeerd) voert de prijsstijging lang zaam door op de zeven aangesloten mensen. „We doen het gestaffeld, anders is de schok voor hen te groot. Elk jaar ver hoogt de kerk de prijs met tien gulden. Pas over twee jaar betalen ze het gehele bedrag van 36 gulden. Voor de kerk is dit wel een financiële tegenslag, maar we doen dit om de mensen bij de ge meente te houden." Als het aan LOK-voorzitter H. van Til burg ligt, krijgt de kerktelefonie een aparte status. „Wij willen een soort be schermingsconstructie van de politiek. We weten dat de kabel een goedkoper alternatief is voor de kerktelefoon, maar kabelexploitanten kunnen ons geen lagere prijs doorberekenen. Daar mee zouden ze een precedent scheppen voor andere cliënten. De politiek moet ons daarom die vrijheid geven." Kabel leverancier Zekatel heeft de LOK al ge zegd mee te willen werken. Betrokken Van Tilburg weet dat de vx-aag bij de kerken naar comxnunicatiemiddelen als kei'ktelefoon en internet- en kabel diensten groot is. „Dit zijn de middelen om de mensen bij de kerk betrokken te houden. Maar als de prijs zo hoog is, moeten kerken wel afhaken. Deze heb ben zich al bij ons gemeld." Van Tilburg weet niet of daar ook Zeeuwse kerken bij zijn. „Het is zeker dat zij weer inha ken als er een betaalbaar altexmatief is." De kerktelefoon biedt zieke, invalide of oudere gelovigen de mogelijkheid om via een speciale aansluiting thuis de eigen kerk diensten te volgen. foto Willem Mieras donderdag 12 april 2001 Loodsen zien soepeler regels op Westerschelde met zorg tegemoet door Pascalle Cappetti li TERNEUZEN - Mooi weertje op de Schelde. Lekker rustig I ook. Dat was gisteren wel an- 1 ders. Toen kwam op weg naar Hydro Agri, de brug van j Sluiskil passerend, alles bij el- 1 kaar. Stormachtige wind, slag- regen, schepen die over elkaar I heen buitelen, autoschepen die de doorgang belemmeren, te i weinig sleepboten voor handen en een kapitein die nauwelijks Engels spreekt. Nee, dan van- daag. Loods Guido van Rooij treft het. De kapitein tan de coaster Caspic is gewoon af komstig uit Enschede en niet uit het verre Polen of Oekraïne, het zicht op de Westerschelde is meer dan goed, de Westsluis is vlot gepasseerd, en de scheepsagent doet niet al te moeilijk bij het aanmeren op een alternatieve ligplaats. Aan boord is de stemming dan ook opperbest. Het is negen uur als de IJzendijkenaar Van Rooij zich meldt in de loodswacht aan de Zeevaax-tweg in Tex-neuzen. Een kwartier later zal hij afge haald worden door de taxi, die hem naar Breskens brengt. Daar ligt de tender Pilot, die hem overzet naar de Koopmansha ven van Vlissingen. De loods boot heeft twee man aan boord, en dat is er één te weinig om Van Rooij x-echtstreeks op de coaster te mogen zetten. In Vlissingen ligt de Pioneer gex-eed voor ver trek, die eerst twee collega's af zet. De imposante schepen min deren vaart om de loodsen aan boord te laten klimmen. Om de ze klimpartij veilig te laten ver lopen, moeten de schepen wel hun neus op Breskens zetten om de golven te breken. Maar on danks deze ongewilde koerswij ziging verloopt de wisseling van de wacht soepel en vlot. Dan is het de beurt aan Van Rooij. Lenig bestijgt hij. keurig in uniform, de touwladder, om op het 82 meter lange, 24 jaal oude schip. In de stuurhut schudt hij de hand van kapitein Kees Bosch, in dienst bij redei-ij Hanno uit Rottex-dam. Die toont zich opgelucht over de aanwe zigheid van de loods. Vaarroute Bosch zegt het nietmaar aan al le kanten merk je zijn nervosi teit over de te nemen vaarroute naar de Hydro, om kunstmest te laden. Het is ook al weer twee jaar geleden dat hij hier voor het laatst is geweest. 'Absoluut te genstander' is hij dan ook van Loods Guido van Rooij (rechts) samen met kapitein Kees Bosch op de brug van de Caspic. foto Peter Nicolai het voornemen van de minister van Verkeer en Waterstaat om de regels voor de beloodsing te verruimen en voor schepen als de zijne, geen loods meer te ver plichten. Op de eerste plaats vanwege de werkdruk, die met dagen van twaalf uur en meer, al zeer hoog is. „De dx-uk neemt dan nog extra toe. Je wordt ge acht om in één ruk door te va- ren." Van Rooij: „Zie je het al voor je, een zombie die ook nog eens een van de drukste vaarwe gen van Europa moet nemen. Waar het alleen maar drukker wordt, als die containeifermi- nal bij Vlissingen er ligt." Veiligheid De veiligheid is in het spel, er kent ookBosch. Hij kan het wel, de Westei'schelde op - natuur lijk, alle kennis is in huis. Maar met een loods ex-bij is wel zo ver standig. Die heeft ook zicht op de scheepvaart rondom, wat er zich buiten afspeelt. Texwijl een kapitein zich vooi-al op het eigen navigatiewerk concentreert, voegt Van Rooij daar aan toe. Maar ondanks de bedenkingen van de kapitein zal zijn reder di- x-ect nadat het nieuwe loodsbe- sluit dit jaar van kracht wordt, een ontheffing voor het schip aanvragen bij de rijkshaven meester, denkt Bosch. Zodat het schip in het vervolg geen loods meer nodig heeft - slecht weer of niet, druk op de route of niet. steenkolen-Engels of niet. Blijft over de mogelijkheid van ad hoe beloodsing. „Maar welke kapi tein zal daar om vragen? Daar mee verklaart hij zich in feite ongeschikt voor het werk." En dat is wat loods Van Rooij wil demonstrex'en. „De minister laat haar oi-en te veel naar de re- ders en de havens hangen, niet naar de veiligheid." Natuurlijk pi-eekt hij ook voor eigen parochie. Als schepen be neden de 75 meter vrijstelling van de loodsplicht kx-ijgen en tot negentig meter een ontheffing kunnen aanvragen, hebben de loodsen minder werk en dus minder inkomen. Maar belang rijker is het veiligheidsaspect. „Een schip kan ontheffing kx-ij gen, wanneer de kapitein En gels of Nederlands spx-eekt, hij hier een aantal malen is geweest en het schip over voldoende manoeuvreereigenschappen beschikt. Bovendien moet de kapitein zich houden aan de i'e- glementen. Maar wie contro- leei*t dit? Volgende keer staat er weer een ander op het schip. Heel vreemd, dat je pas achtex-af ingrijpt, als hij zich niet aan de x'egels heeft gelxouden." Marktwerking En daar komt straks nog de door Netelenbos zo gewenste markt werking bij. „Als elke reder een loodsdienst kan opzetten, is ex- van onafhankelijkheid geen sprake meer." Zijn collega René Bemelmans bevestigt dat. Het akkefietje dat hij onlangs mee maakte met een te breed bela den tanker in Antwerpen krijgt daxx een heel andere wending. „Ik zei dat ik onder geen beding met dat schip wilde varen. Een loods van een reder zal onder druk van zijn werkgever, wel uit de haven vertrekken." Het is voox-al een centenkwestie, vinden zij, het zijn maar een paar ondernemers die er beter van wox-den. Niet het grote pu bliek, dat toch gebaat zou moe ten zijn bij concurrentie, bij het loslaten van de aloude monopo liepositie. „Een goed geoliede organisatie wordt om zeep ge holpen." Kapitein Bosch is het met Van Rooij eens. Hij mag dan Neder lands spreken en een beetje de weg kennen, bij het invaren van de Westsluis en het aanmex-en aan de Goese Kade is Van Rooijs hulp zeer gewenst. Zeker wan neer de wind het achterschip juist de andere kant, van stuur- boord af duwt. Op dat moment voel je de spanning. Laat staan als hij in de toekomst aanwij zingen krijgt via het toch al ovex-volle radiokanaal. Of als de Caspic toch naar de door de Ha vendienst aangewezen, krappe plek bij de voox-malige Cokesfa- bx-iek had gemoeten. Van Rooij pleegt telefonisch overleg met de agent Prolaris. ,Ik heb daar gistex-en zelf de Ile- na neergelegd. Er is nog wel x-uimte, maar die kranen van de Cokes staan in de weg. Bij het minste of gex-ingste heb ik zo de kraan te pakken." Uiteindelijk krijgt hij toestemming naar een alternatieve ligplaats uit te wij ken. De behandeling van het beleids voornemen in de Tweede Kamer laat niet lang meer op zich wachten. Weinig hoop heeft Van Rooij echter op een andex-e afloop. Het proces naar markt werking lijkt niet meer te stoppen. „Het is net een hete koekepan. die steeds wordt doox-gegeven." Ondeilussen klagen de Zeeuwse cargadoors in een brief aan het Nederlandse Loodswezen dat de dienstverlening geen gevaar mag lopen, voordat het over heidsbesluit in werking treedt. Onzin, vindt hij. „Er gaan de ko mende jaren tientallen collega's met pensioen. Dan gaan we toch nu niet voor veel geld nieuwe mensen aannemen, waar we stx-aks misschien geen werk meer voor hebben?" doorRoelf Reinders VLISSINGEN - Het Zeeuwse bestralingscentrum in Vlissin gen wil het aantal bestralings bunkers met twee tot vier uit breiden. Daarmee wil het Zeeuws Radio-therapeutisch Instituut (ZRTI) voorkomen dat er wachtlijsten in Zeeland oixt- staan voor kankerpatiënten en patiënten met hevige pijnklach- ten. Halverwege dit jaar wil direc teur G. Bogaerts eexr plan naar minister- Borst van Volksge zondheid en het College Bouw Ziekenhuisvoorzieningen stu- x-en voor uitbreiding tot drie be stralingsbunkers. „En mis schien nog wel een vierde", zegt Bogaerts. Borst heeft met dit College afgesproken aanvragen voor uitbreiding van bestra lingscapaciteit er snel door te drukken. De meeste van de 21 Nederlandse stralingscentra zitten met wachtlijsten. Patiën ten moeten soms weken wach ten voordat ze kunnen wox-den bestraald, waardoor de conditie en vooruitzichten kunnen ver slechteren. Het College Bouw Ziekenhuis voorzieningen is begin dit jaar bij het ZRTI in Vlissingen ge weest, zegt Bogaex-ts. „Naar aanleiding daax-van hebben we besloten vaart achter de uitbrei dingsplannen te zetten." Hij hoopt dat er eind dit jaar al met de bouw van de twee nieuwe bunkers kan worden begonnen. „Dan zijn we denk ik nog wel anderhalf jaar zoet vooi-dat we in de nieuwe bunkers met de be stralingen kunnen beginnen", zegt Bogaerts. „Het gaat om grote hoeveelheden beton en ne- venruimtes." Als alles volgens plan verloopt, is de voorberei ding en bouw in twee jaar rond. „En dat is ontzettend snel in zie- kenhuisland", aldus Bogaerts. Noodzakelijk Het enige Zeeuwse bestx-alings- centx-um heeft nog geen wacht lijsten. Die komen er wel als er niets gebeurt. „De druk woi-dt steeds groter", aldus de ZRTI- directeru". Door de wachttijden in Brabant verwijst het Zieken huis Lievensberg in Bergen op Zoom ook steeds meer patiënten naar Vlissingen. „De prognoses maken het noodzakelijk actie te ondernemen." Bogaex-ts maakte eind vorig jaar bekend dat hij bij de zorgverze keraars meer geld ging eisen voor nieuw personeel om de dreigende wachtlijsten in Vlis singen te voorkomen. Dat heeft er volgens hem toe geleid dat er afspraken over meer bestralin gen zijn gemaakt. Dat levert het ZRTI meer geld op. Met dat geld probeert het centrum een vierde radiotherapeut-oncoloog bin nen te halen. „Dat gaat wel luk ken", beweert Bogaerts. Hij ver- wacht door de krapte op de arbeidsmarkt meer moeite met het aantrekken van radiothera peutische laboranten. VLISSINGEN - De Zeeuwse Milieu Federatie organiseex*t vrijdag 11 mei een minisympo sium over de Oosterschelde. Aandacht woi-dt besteed aan de ontwikkeling van het plan Tu- x-eluur, waai-van de uitvoering nu halverwege is. De bijeenkomst wordt gehou den ter gelegenheid van het af scheid van Thijs Kramer als hoofd Groene Ruimte van de ZMF. Hij vertrekt naar Staats bosbeheer, regio West-Brabant/ Zeeland. De journalist Kees Slager blikt terug op de acties die gevoerd zijn voor een open Oosterschel de. Eric Maxteijn, afdelingshoofd rivieren van Rijkswaterstaat- RIZA verzorgt een inleiding over wat de problematiek van de grote rivieren betekent voor de toekomst van de gecomparti- menteerde Deltawerken en de Oostex-schelde in het bijzonder. Kramer zelf bespreekt de gang van zaken rond plan Tureluur-, Het mini-symposium vindt plaats in hotel Arion in Vlissin gen en begint om 14.00 uur. Van af 16.00 is er een afscheidsre ceptie voor Kramer. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Nog een paar weken chatten, gamen en surfen en dan stomen honderden Zeeuwse computerfreaks met pc en slaapzak onder de arm naar de Vlissingse sporthal Bas- kensburg. Daar knopen ze hun computer vast aan één- groot netwerk. Vier dagen lang pi-obe- ren de maximaal 400 deelne mers elkaar af te knallen in flitsende games, of hun harde schijven of cd's vol te pompen met uitgewisselde program ma's. Eten, drinken, slaapzalen en douches zijn aanwezig. Voor wie zich niet al te veel met computers bezighoudt, klinkt het alsof een stel dwazen van gekkigheid niet weet wat te doen. Wie beter op de hoogte is, weet dat zogeheten 'lan-paity's' (netwerkfeesten) een must is voor ware computermaniak ken. Deelnemers zijn veelal stu denten informatica of compu tertechneuten. Voor het bedrijfsleven is de party dan ook een interessant evenement, want daar lopen hun toekomsti ge wei-knemers i-ond. Inmiddels hebben zich bijna 140 'digitale feestbeesten' aangemeld. Om het simpel te zeggen: in de sporthal woi-dt van 1 tot 4 mei een mini-internet opgericht. Al le deelnemers kunnen via het netwex-k kijken op elkaax-s harde schijven en met zeer hoge snel heden data uitwisselen, chatten en spelletjes spelen. Uitei-aard ontbreekt een ver-binding met het wereldwijde intex-net niet. Organisatie De pas opgerichte Stichting Co- x-e in Vlissingen organiseer! het feest. „De stichting heeft als doel lan-party's in Zeeland te organiseren", vertelt mede-op- richter Dennis Fleurbaaij. „Soms is er één in Brabant of Zuid-Holland, maar nooit in Zeeland. Dat willen we veran deren." Met 'we' bedoelt hij de oprichters Jason Lentinck, Maurice Vereecken en zichzelf. Het drietal studeert technische informatica in Vlissingen. Core zox-gt voor alles wat nodig is. Cruciaal is het opzetten van het netwerk. Computerbedrij- ven als Intel en HP sponsox-en het evenement door grote cen trale computers en schakelkas ten ter beschikking te stellen. „Om het netwerk in Vlissingen op te bouwen hebben we zes uur nodig", vex-telt Fleurbaaij. „Nu al zxjn we elk weekend bezig om kabels op lengte te knippen." Want om alles te kunnen laten draaien, zijn honderden meters, zo niet kilometer's kabel nodig. Core zorgt vex-der voor stroom, personeel, vrijwilligers, eten, dx-inken, muziek, film en tafels. Wie het computeren even beu is, kan kijken naar films of even uit zijn dak gaan op door dj's ge draaide muziek. „Je móet het gewoon een keer meemaken", benadrukt Fleur baaij. Jaarlijks prikt hij zijn laptop een keer of drie in op gro te paiTy's en een keer of twintig op kleinere feesten „Een reden dat mensen naar het feest ko men is om in het echt kennis te maken met de onbekenden die ze op intex-net hebben ontmoet. Ook vinden mensen het span nend om tegen elkaar spelletjes te spelen." Systeemeisen Hoewel in principe elke compu ter aan het netwei'k kan wox-den gehangen, moeten de deelne mers die spellen willen spelen rekening houden met behooi'lij- ke systeemeisen. „Een dikke Pentium II, vanaf 400 mega- hertz en een 3D videokaart is het minimum. Uiteraard moet de computer voorzien zijn van een netwerkkaart." Eenmaal de computers neerge zet en gekoppeld in het netwerk kan het echte feest beginnen. „Er komen complete competi ties in de spellen Quake 2, Qua ke 3 Arena, Half Life en Uni-eal tournament. We proberen te zox-gen dat 150 mensen in een le vel tegen elkaar kunnen spelen. Geluidsboxen zijn niet verbo den, maar ook niet nuttig. Als zoveel speakei-s staan te blazen, hoor je niets meer. Het gebruik van een hoofdtelefoon is daar om beter." Voor wie het stadium van de vierkante ogen voorbij is heeft Core zes slaapzalen ingericht. De vraag is of er veel computer- beesten gebruik van maken. „De meeste deelnemers duiken achter de pc in hun slaapzak, leggen hun hoofd op tafel en gaan pitten", weet Fleux-baaij uit ervaring. Informatie: www.core-lan.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 61