pzc John Bakker is nu al in vorm Vechten om erfenis Ecclestone Tafeltennisduo zoekt impuls in eigen land Hoek trekt Belgische middenvelder aan Nieuwe monsterscore Australië Benefietduel voor Volendam geschrapt zl7 Motorcoureur klaar voor nieuw seizoen Volleyballers Dow verslaan Peugeot Dees uitslagen agenda Dauwendaele verliest in landelijk bekertoernooi Jeugdtoernooi in Philippine donderdag 12 april 2001 Axchie Thompson scoorde dertien keer tegen Amerikaans Samoa. foto T revor Veale/RTR Hoor Aector Dooms TERNEUZEN - John Bakkeruit Temeuzen heeft zich uitstekend voorbereid op de eerste motor wedstrijd van de International Dutch Ópen (IDO). De 22-jarige motorcoureur verschijnt maan dag op het circuit in Assen met zijnDucati 748 RS aan de start in de Supersport 600cc klasse. Volgens Arjan van Eekelen van het Flanders Motor Racing be geleidingsteam mag de Terneu- zenaar daarin starten, omdat de motor een twee-cylinder is. Ook 'zijn teamgenoot Nicolas Sae- lens uit het Belgische Yeper rij dt TERNEUZEN - Op drie speel dagen van het einde gaat in vijf van de zes klassen van het Ter- neuzense bedrijfsvolleybal (Be- vobo) de competitie richting een climax. Alleen in de eerste klas- 1 se B is de spanning verdwenen en wordt Artland Artland I kampioen. Alle respect voor die prestatie, maar de ogen zijn de laatste we ken toch gericht op de verrich tingen van de topploegen in de hoogste klasse. Met dank aan het team van Broomchemie, dat door zeges op Peugeot Dees en Foto Neelemans cle spanning aan de top weer helemaal heeft teruggebracht. Voor Foto Ne elemans is de druk kennelijk te groot geworden, uit de laatste twee wedsti-ijden werd slechts één punt gehaald. In de dertiende ronde in de strijd om de meest aansprekende Be- vobo-titel kwamen de met Peu geot Dees en Dow de twee over gebleven titelkandidaten tegenover elkaar te staan. Beide ploegen deden nauwelijks iets voor elkaar onder, de krachts verschillen waren miniem. Kleine foutjes beslisten uitein delijk de wedstrijd. Na 15-15 in cle eerste set had Peugeot Dees de beslissende klappen in huis (17-15), in de tweede set was het Dow dat over de beste eindsprint beschikte (15-13). In de derde set stond in het tijdsein 9-9 op het score bord. In de verlenging hield Dow het hoofd koel en de blik scherp: 11-9. De ploeg van teamleider Wilmar Wullems greep daarmee de 2-1-overwin ning en een optie op het kampi oenschap. Zij aan zij In de eerste klasse B deed De Hoop door een 3-0-zege op De Pooter goede zaken in de strijd tegen de degradatie. In 2 A gaan Jacobs Tuinarchitectuur en NHI Copyservice zij aan zij naar de streep, de onderlinge ont moeting op 17 april zal beslis send zijn voor het kampioen schap. In 2B kreeg Rabobank na een 3- O-overwinning op IVIO Oplei dingen aansluiting met die te genstander, en kan ook Ge meente zich nog in de strijd om het kampioenschap mengen. In 3A zag URS, na bij Cysouw Op tiek een punt te hebben gemorst (2-1), Scheldesport 2 over zich heen naar de koppositie gaan. Beide ploegen ontmoeten el kaar op 1 mei, de slotdag van de voorjaarscompetitie. met een Dukati cle IDO. Zij zul len het vooral tegen de rijders met Japanse motoren moeten opnemen. Bakker verkeert momenteel in een goede vorm. Dat bewees hij onlangs nog op het trainingscir cuit van Val de Vienne in Frank rijk, toen de Duitse wereldkam pioen onder regenachtige weersomstandigheden de Ter- neuzenaar niet los kon rijden. Mijn specialiteit is het rij den in cle regen. Dan voel ik me op mijn best", aldus Bakker. Vorige week heeft hij de eerste trainingsritten in Assen gere den. Daar realiseerde hij met 1.28 exact dezelfde tijd als waarmee hij vorig jaar zijn laat ste wedstrijd het Nederlands Open kampioenschap afsloot. „Dat is een teken dat hij er klaar voor is", zegt Van Eekelen. Het racingteam heeft er alles is aan gedaan om de Terneuzenaar optima forma aan cle start te krijgen. Van Eekelen: .Vorig jaar was een leerjaar. We hebben toen veel gesleuteld aan cle Du- cati. Saelens rijdt nu op die mo tor, John racet op een nieuwe." John Bakker zal niet in alle elf wedstrijden van de IDO kunnen starten, omdat zijn prioriteit in het buitenland ligt. Daar rijdt hij de Supérstock-wedstrijden voor het Europees kampioen schap. Bakker geniet het volste vertrouwen van de leiding, want hij beschikt over een van de vier wedstrijdmotors van de Ducati- fabriek in Italië. Van Eekelen: ,,Dat is niet iedereen gegeven. Het is aan de andere kant jam mer dat er enkele Europese wedstrijden gelijk vallen met de Open Nederlandse kampioen schappen." Volgens de reglementen moeten de deelnemers alle wedstrijden van het IDO rijden om voor het klassement in aanmerking te komen. Dat betekent een deva luatie van het kampioenschap, omdat er steeds meer motorcou reurs voor buitenlandse wed strijden kiezen. Er ligt nu bij de boncl een verzoek van een aantal motorteams om enkele wed strijden te mogen laten vallen, zodat iedereen gelijke kansen heeft." Van Eekelen zal in Assen geen deel uitmaken van het vijfkop pige begeleidingsteam van de twee coureurs van Flanders Mo tor Racing. „Ik zit namelijk in de KNMV-wedstrijdleiding. Ik kan dus moeilijk met twee pet ten opzitten, maar bij de buiten landse wedstrijden zit ik gewoon weer in het begelei dingsteam." John Bakker rijdt zaterdag in Assen nog een trai- ningsrit, waarna hij op maan dag aan het vertrek komt voor de eerste wedstri j d van de Inter national Dutch Open. van onze sportredactie COFFS HARBOUR - Australië is wel heel imponerend aan het kwalificatietoernooi voor het WK 2002 in Japan en Zuid-Ko- rea begonnen. Na de overwin ning van 22-0 op Tonga dender den de Aussies gisteren met 31-0 over Amerikaans Samoa heen. Door de twee monsterscores staat Australië steviger dan ooit aan de leiding van groep 1 van het kwalificatietoernooi in Oce- anië. Het doelsaldo na twee wedstrijden bedraagt 53-0. De zege gaat net als de overwinning op Tonga als record de boeken van cle wereldvoetbalbond Fifa in. Ook aanvaller Archie Thompson schreef tijdens het duel geschiedenis. Hij scoorde dertien keer. Bondscoach Lui van Amerikaans Samoa consta teerde na afloop van de neder laag dat zijn gebeden niet zijn verhoord. Hij had zich een dag voor het duel tot God gewend met het verzoek met zo weinig mogelijk te verliezen. ANP door Cylia van der Kooy ARNHEM - Ze bepalen al jaren lang het gezicht van het Neder lands tafeltennis. Toch hebben Trinko Keen en Danny Heister het gevoel hun top nog altijd niet te hebben bereikt. De bijna dertigers hebben bij sportkoe pel NOCNSF financiële steun gevraagd voor hun ambitieuze plan komend seizoen meer op het sportcentrum Papendal te gaan samenwerken. Ze willen hiermee hun loopbaan een nieu we impuls geven. Heister en Keen willen na het j a- renlange gereis tussen Neder land en hun Bundesligaclubs in Duitsland een thuisbasis in Arnhem opbouwen. Het initia tief kwam van Heister die mede met het oog op zijn privé-situa- tie geen zin meer had in de vele avonden van huis. Keen besloot zijn dubbelpartner te volgen. Ze willen met behulp van het NOCNSF per jaar tien tot elf trainingskampen in Arnhem gaan beleggen en willen spelers uit China en Zweden halen om mee te sparren. Na het tegenval lende optreden bij de Olympi sche Spelen in Sydney is Athene 2004 het uiteindelijke doel. „We willen wat rechtzetten", al dus Heister. „Ik denk dat we in deze opzet alleen maar beter kunnen worden. We zitten in Arnhem maar een uurtje van Duitsland. Al de energie die we de afgelopen jaren aan reizen door Jan Dagevos HOEK - Hoofdklasser Hoek heeft opnieuw een speler aange trokken. De leiding van de club bereikte gisteren een akkoord met Hans de Waele, die nu nog bij Deinze speelt. De 23-jarige De Waele is een verdedigende middenvelder. De laatste twee seizoenen kwam hij uit voor Deinze, dat tweede na tionaal speelt. Zijn opleiding genoot hij bij Lokeren. De Belg De Waele is de zesde aanwinst voor Hoek. In een eer- Dammen Zwartewaterland. NK. Vierde ronde: Gé- rard Jansen -Kosior 1-1, Wiersma-Heus- dens 1-1, Van der Kooij - Dolfing 1-1, Clerc - Thijssen 1-1, Wesselink - Hans Jansen 1-1, Van Dusseldorp - Van den Akker 1-1, Meijer-Oudshoorn 1-1. Stand aan kop: 1. Wiersma 6, 2. Hans Jansen, Meijer en Thijssen 5. Sportprijsvragen Lucky Day: 1 - 3 -12 -19 - 20 - 21 - 24- 25 - 26-31-34-37-42-44-60-62-66-69-72- 73. (ondervoorbehoud) Tennis Amelia Island. Vrouwen, 1,2 miljoen gul den. Eerste ronde: De Los Rios (Par) - Mo- rarïu (VSt) 6-16-3, Panova (Rus) - McQuil lan (Aus) 4-6 7-5 6-3. Tweede ronde: Dementieva (Rus/3) - Dechy (Fra) 6-4 6-3, Petrova (Rus) - Rubin (VSt/8) 4-6 6-4 6-0, Shaughnessy (VSt/10) - Cacic (VSt) 2-6 6- 0 7-5, Craybas (VSt) - Frazier (VSt/11) 6-2 6-1, Nagyova (Slw/15) - Osterloh (VSt) 3- 6 6-27-6. Estoril. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Eer ste ronde: Ferrero (Spa/1- Dosedel (Tsj) 6-3 6-0. Mantilla (Spa) - Henman (GBr/2) 7-5 6-1, Squillari (Arg/4) - Christophe Ro- chus (Bel) 6-4 7-6, Hipfl (Oos) - Balcells (Spa) 5-7 6-4 6-0. Casablanca. Mannen, 800.000 gulden. Eerste ronde: Olivier Rochus (Bel) - Puer- ta (Arg/2) 2-66-3 6-4, Massu (Chl) - Blanco (Spa) 7-6 1-6 7-5, Alami (Mar) - Kralert (Tsj) 6-2 6-7 6-2. Tweede ronde: Canas (Arg) - Knippschild (Dui) 6-0 6-2, Gauden- zï (Ita) - Golmard (Fra) 6-4 6-4, Robredo (Spa) - Vanek (Tsj) 4-6 6-4 6-4, Puentes (Spa) - Sargsian (Arm) 6-1 2-6 7-5. Voetbal Amstel Cup. Halve finales: SC Heeren veen - PSV 1 - 3. Eerste divisie: FC Zwolle - Cambuur 1-1 (0-1). 43. Goudmijn 0-1, 74. Den Dunnen 1-1. Scheidsrechter: Vink. Toeschou wers: 3400. Rode kaart: 93. Goudmijn (2x geel/Cambuur). Gele kaart: Vergoossen (Cambuur). Stand aan kop: Den Bosch 27.-63 (53-18), Excelsior 27-53 (68-50), Vo- lendam 27-45 (45-36), FC Zwolle 26-44 (57-36), GA Eagles 26-43 (52-49), Hel mond Sp 27-41 (59-38), Cambuur 27-39 (41-39). Frankrijk, competitie: Strasbourg - Metz 0-1. Stand aan kop: Nantes 30-56; Lille 30-54; Lyon 30-52; Bordeaux 30-50; Se dan 30-48; Rennes 30-45. Engeland, competitie: Man. City - Arse nal 0-4. Stand aan kop: Man. United 32- 73; Arsenal 32-60; Ipswich 32-53; Leeds 32-53; Liverpool 30-50. door René van Stee TERNEUZEN - De benefiet- wedstrijd tussen een Zeeuwse voetbalselectie en eerstedivi- sionist Volendam, waarvan de opbrengst naar de slachtoffers van de brand tijdens nieuw jaarsnacht zou gaan, is defini tief geschrapt. Initiatiefnemer Freddy de Rooy wijt dit aan tegenwerking van HSV Hoek, op wiens veld de wedstrijd half juli gespeeld zou worden, en Volendam zelf. „Het veld van Hoek wordt eind mei ingezaaid. Dit zou beteke- kwijt waren, kunnen we nu in het tafeltennis stoppen." Hei ster en Keen hebben beiden het vertrouwen nog hogerop te kun nen komen. Heister bereikte na zijn kwartfinale bij de Kroatië Open met een 25e plaats zijn hoogste ranking ooit op de we reldranglijst. „Tafeltennis is vooral een kwestie van ervaring en volwassenheid. Hoe ouder hoe beter." Met hun plan hebben Heister en Keen in hun achterhoofd ook re kening gehouden met de toe komst van het tafeltennis. Het tweetal ziet het als stimulans voor de jeugd als zij meer in Pa pendal zullen zijn. Heister: „Het is op dit moment niet zo goed ge steld met de jeugd, maar als het er niet is, is het er niet. We moe ten geduld hebben. We kunnen meer als voorbeeld voor de jon geren gaan dienen. Ze kunnen zich aan ons optrekken." Met een goede prestatie bij de WK eind april in Japan zouden Keen en Heister hun gewenste traject kracht kunnen bijzetten. Bij het toernooi voor landen teams moet het tweetal met Chen Sung en Middelburger Kalun Yu de vijfde plaats van de laatste WK verdedigen. Oranje is ingedeeld bij België en Slowa kije. Jong Oranje, met Kalun Yu, gaat vanaf juni negen weken op trainingskamp naar China. On der leiding van bondscoach Pie- ke Franssen in het mekka van het tafeltennis aan him ontwik keling gaan werken. ANP der stadium werden rechtsback Wesley de Smet (Hamme), spits Rieno van Oost (Waregem), ver dediger Jan Verdeghem (Ham- me), Erik van de Watering (Dosko) en Mare Minnaert (Zultse) aangetrokken. Van de huidige selectie blijven in elke geval Jurgen Belpaire, Barry van der Hooft en Arjan Koopmans. Wesley Roman, Ku- bu Lembi, Kristof Verbiest, JohnBentschap Knook en Geert Bosschaart verlaten Hoek, ter wijl Patrick Naudts stopt met voetballen en als technisch ma nager zal fungeren. Volleybal Bevobo-competitie Terneuzen. 1A: BN/ Stem/Koerier-Foto Neelemans 2-1, Dow- Peugeot Dees 2-1. IB: De Pooter-De Hoop 0-3, Artland&Artland-Schelde- sport 3-0. 2A: Tegelhandel De Waal- PSOVZ 1-2, Dow 3-NHI Copyservice 0-3, Echo Audio-Garage Vervaet 2-1.2B: IVIO Opleidingen-Rabobank 0-3, Deltan 2- Peugeot Dees 2 0-3, Artland&Artland 2- Visser&Smit Hanab 2-1. 3A: Schelde sport 4-Starco 2-1, URS-Henno Cysouw Optiek 2-1, Scheldesport 2-Zeeland Sea ports 3-0. 3B: IVIO Opleidingen 2-BN/ Stem/Koerier 3 3-0, Gemeente 2-Schel- desport 3 2-1, V&KC1000 Hoek-PSOVZ 3 2-1. Waterpolo Nice. Internationaal toernooi, mannen: Italië - Nederland 7-9 (1-2 1-1 1-2 4-4). Doelpunten: Uri 3, Van der Meer 3, Silvis 2, De Bruijn 1. Wielrennen Wevelgem. Gent-Wevelgem. 1. Hinca- pie (VSt) 215 km in 5.00.00, 2. Van Bon (Ned), 3. Wesemann (Duij, 4. Piziks (Let), 5. Mattan (Bel), 6. Eeckhout (Bel) 0.42, 7. Peers (Bel), 8. Nardello (Ita) 1.00,9. Zabel (Dui) 1.15, 10. Balducci (Ita), 18. Knaven 6.03, 28. Hiemstra, 40. Van Dijk 6.13, 44. Van der Ven, 52. Boerman, 60. Van Velzen, 61Blijlevens, 62. Vierhouten, 64. Kroon 7.26,66. Van Steen 8.13,67. Pronk, 68. Duijn,72. Löwik. Ronde van Baskenland. Derde etappe, Mungia - Araia: 1. Rebellin (Ita) 162 km in 4.00.04,2. David Etxebarria (Spa), 3. Boo- gerd (Ned), 4. Vicioso (Spa), 5. Unai Etxe barria (Ven), 6. Lotz (Ned), 7. Rumsas (Lit 8. Mazzoleni (Ita), 9. Astarloa (Spa), 10. Garzelli (Ita). Algemeen klassement: 1. Boogerd 11.51.31, 2. Astarloa, 3. Rebel lin, 4. David Extebarria, 5. Rumsas, 6. Garzelli, 7. Castresana (Spa), 8. Olano (Spa), 9. Martmnez (Spa), 10. Serrano (Spa). donderdag ■li Biljarten Driebanden toernooi Colijnsplaat 403. Tweede ronde. Locatie: Café Juliana in Colijnsplaat. Aanvang; 19.00 uur. Micha toernooi. Tweede ronde. Locatie: Snackbar Micha in Wemeldinge. Aan vang: 19.30 uur. nen dat er rond half juli nog niet op gevoetbald mag worden. Na vraag bij deskundigen leert ech ter dat dit totale onzin is", aldus een teleurgestelde De Rooy. De Rooy is echter nog meer te leurgesteld in de houding van Volendam. Zij vragen zo'n vijf tot zevenduizend gulden om in Zeeland een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. „Een grof schandaal", vindt De Rooy. „Dat ze hun onkosten vergoed willen zien is nog te billijken, maar dat ze geld willen verdie nen over de rug van slachtoffers uit hun eigen dorp: dat gaat er bij mij echt niet in! i| van onze sportredactie VLISSINGEN - De zaalvoet ballers van FC Dauwendaele zijn gisteravond uitgeschakeld in het landelijke bekertoernooi. De Zeeuws bekerkampioen ver loor in Vlissingen van Van Ha ren. de titelhouder van het dis trict Noord/Oost-Brabant: 2-6. Eersteklasser Dauwendaele deed in sporthal Baskensburg niet onder voor de hoofdklasser uitDenBosch. De Middelburgse formatie (spelend met Marcel Reijnhoudt, Robin van de Velde, Angelo Geelhoed, Robbert Griep, Raymond Gerrits, René de Nooijer en Lukas Fransen) liet echter teveel kansen liggen. Nadat Van Haren op voorsprong was gekomen trok René de Nooijer de stand gelijk (1-1), daarna voerden de Brabanders de score op (1-4). Nog voor rust scoorde De Nooijer andermaal voor Dauwendaele (2-4). De kracht van Van Haren zat in het meespelen van twee heel goede zaalvoetballers. Bij Dau wendaele was het gemis van de creatieve Ricky Snoek (hij was geblesseerd en zat als coach op de bank) goed merkbaar. De ploeg probeerde wel aan te val len maar was niet opgewassen tegen de snelle uitbraken van de bezoekers. Toen Dauwendaele noodgedwongen ruimte moest prijsgeven, sloeg Van Haren nog tweemaal toe: 2-6. PHILIPPINE - De jeugdafde ling van voetbalvereniging Phi lippine houdt zondag op het ei gen sportcomplex een groot internationaal jeugdtoernooi. De wedstrijden voor B- en C-ju- nioren beginnen om 9.30 uur, het toernooi is rond 16.00 uur gespeeld. De deelnemende verenigingen zijn: Philippine, Aardenburg, Breskens, Corn Boys, Oostburg en Terneuzense Boys uit Neder land, Wippelgem uit België, Barton Rovers, Staffordtown YFC en Bottisham Boys uit En geland en Solvesen Boys uit Schotland. Bernie Ecclestone (midden) in betere tijden. De formule 1-baas dolt met de topcoureurs David Coulthard, Michael Schumacher, Mika Hakkinen en Rubens Barrichello. foto Pierre Verdy/AFP Strijd om tv-rechten ook in autosport in volle gang door André Hoogeboom ALKMAAR - Hij is wel oud, maar nog lang niet dood. Toch zweven de gieren al boven zijn hoofd. De zeven tigjarige Bernie Ecclestone deed onlangs het meren deel van zijn aandelen in de Formule 1 holding van de hand aan mediamagnaat Leo Kirch. En daardoor is Leiden nu in last. De coureurs, de teambazen en de autofabrikanten schreeuwen moord en brand. Uit angst dat de sport, die wereldwijd 350 miljoen per race kijkers trekt, ach ter de decoder zal verdwijnen. Het gaat ook niet om kleine bedragen. Er zijn miljarden in het geding. De kleine Britse generaal van de autosport ziet de ineen storting van zijn imperium met lede ogen aan. „Wat ik in dertig jaar heb opgebouwd, dreigt in acht maanden in te storten", zei hij onlangs tamelijk wanhopig in The Guardian. Er is niets aan de hand, verzekert Ecclestone nu bij herhaling. De Formule 1 zal op het open net te zien blijven. Toegankelijk voor iedereen. Dat is in het be lang van de sport, van de sponsors, van de fans, van de fabrikanten. Desondanks is er paniek, dreigen de autofabrikanten met het opstarten van een eigen serie. Dat laatste drei gement is hard aangekomen bij Ecclestone, want het is uiterst serieus. De grootste fabrikanten in het For mule 1-racen, Fiat (Ferrari), Mercedes, Ford, Renault en BMW hebben zich verenigd in de Acea-groep (de Europese autofabrikanten associatie) en richtten de ze week in Turijn een eigen race-organisatie op. Als deze groep tot daden komt, dan is de koningsklas se van de autosport ten dode opgeschreven, vreest Ec clestone. Dan liggen Amerikaanse toestanden op de loer. Een boksparti j in Amerika is alleen te zien op be taaltelevisie. Voor ongeveer veertig dollar, In de rest van de wereld dringen nauwelijks meer beelden door. De Indy Car- en de Cart-series zijn in de Verenigde Staten hun eigen weg gegaan, terwijl dat vroeger één klasse was. Resultaat: dalende populariteit en inzak kende kijkcijfers. Nascar, een soort sportwagenklas se, scoort tegenwoordig heel wat beter. Twee honden vechten om een been, de derde gaat ermee heen. Ecclestone heeft het onheil over zichzelf afgeroepen. Hij heeft het merendeel van zijn aandelen verkocht aan Leo Kirch, een Duitse mediatycoon, die onlangs ook de rechten van het wereldkampioenschap voetbal voor 2002 en 2006 wist te verwerven. Kirch is eigenaar van het betaaltelevisiekanaal Premiere World, de Duitse tegenhanger van het Franse Canal+. Premiere World lijdt al jaren verhes. Met de aankoop van de grootste sportevenementen ter wereld hoopt Kirch eindelijk toe te slaan. Vijf van Turijn De autofabrikanten geloven niets van de belofte van Kirch dat de Formule 1 op het open net blijft. Het ini tiatief van de 'vijf van Turijn' is bedreigend genoeg om paniek te zaaien in de rangen der machthebbers. Im mers de autoindustrie is steeds nadrukkelijker aan wezig in de Formule 1Het zijn nog steeds de teamba zen die het voor het zeggen hebben, maar de macht van de grootindustriëlen groeit. Want steeds meer Fl-teams zijn in bezit van autofa brikanten. Fiat is eigenaar van Ferrari, Ford van Ja guar Racing, Toyota start het volgend seizoen met een eigen team, Mercedes heeft een meerderheidsbelang in McLaren, volgend jaar neemt Renault Benetton over en Honda (nu nog bij Jordan en BAR onder de motorkap) zal ook op niet al te lange termijn zelfstan dig worden. De verklaring van topman Paolo Cantarella van Fiat dat 'de Formule 1 voor zoveel mogelijk mensen te vol gen moet zijn', kreeg steun van Honda en Toyota. Tot grote schrik van Ecclestone en Kirch. Van wie de laat ste ook nog eens de aandelenkoers van EM TV zag kel deren. Ondertussen breekt het angstzweet uit bij de grote teams en de coureurs, die voor hun sponsoring groten deels afhankelijk zijn van een uitgebreide televisiere gistratie. Om de veertien dagen kijken wereldwijd 350 miljoen toeschouwers naar de Formule 1 Grand Prix. Het is een kip met massief gouden eieren, die dreigt geslacht te worden door een mediamagnaat (Kirch) met megalomane trekjes. Ecclestone, die zelf afkomstig is uit de racewereld, en een zeer grote liefde heeft voor de sport, raakt er hele maal van in de war. De parmantige Brit weet dat Kirch met zijn meerderheidsbelang de troeven in han den heeft. Hij is in staat vanaf 2003 de sport achter de decoder te stoppen. Inmiddels is de splijtzwam ook bij de teameigenaren aangekomen. De oude Sir Frank Williams is niet on der de indruk van het dreigement van de autofabri kanten. Hij blijft de huidige competitie trouw, even als Niki Lauda van het team Jaguar Racing. Ecclestone blijft nog wel even de baas en tot zo lang zal er niet veel veranderen. De vraag is, hoe lang de ze ventigjarige Brit het nog vol houdt. Hij is nog wel kras, maar heeft het voortschrijden van de tijd niet in eigen hand. Zelfs al is hij miljardair. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 55