Matthijsse is zijn vrienden kwijt Squashen op scherp van de snede PZC Masters-toernooi driebanden met zestien finalisten Bentschap Knook terug naar Kloetinge Ex-mecanicien eindelijk verlost van Farm Frites ,24 Schalke trekt aanvaller aan Topbezetting in driedaagse voor junioren in Axel uitslagen Advocaat hekelt coach Australië agenda Bekerduel in Arnhem gaat toch door Hoek op schot in oefenduel sMiniflno woensdag 11 april 2001 door Jan Dagevos KLOETINGE - John Bent- schap Knook keert terug bij Kloetinge. De verdediger van Hoek heeft gisteren overeen stemming bereikt met de Beve- landse hoofdklasser. ,,Ik was eraan toe", zegt Bentschap Knook, die voor zijn Hoek-pe- riode ook al zeven jaar bij Kloetinge speelde. „Met veel spelers bij Kloetinge heb ik nog steeds een hechte band. Dat mis ik bij Hoek een beetje. Daar heb ik alleen met spelers die er al lang voetballen, zoals Standaert en Naudts, een band. Het is een beetje hetzelf de gevoel dat Geert Boschaart heeft." Vleugelverdediger Boschaart kondigde vorige week zijn ver trek aan bij Hoek. Hij was uit gekeken op de cultuur bij de Zeeuws-Vlaamse club. Bentschap Knook koos ook voor Kloetinge, omdat hij er minder tijd mee kwijt is. „Al leen al qua reisafstand scheelt het uren", zegt de Souburger. „Daarnaast traint Kloetinge minder dan Hoek. Eigenlijk past alles prima in elkaar. Ik zie het helemaal zitten." De verde diger besprak gistermiddag met Kloetinge-trainer Diede- rik Hiensch ook al zijn positie die hij in het elftal kan bekle den. „Het is de bedoeling dat ik in de as kom te spelen. Dat kan als libero, voorstopper of als aanvallende middenvelder zijn." doorSven Remijnsen KLOETINGE - Tien jaar lang zat hij op de eerste rang bij de grote wielerklas siekers. De 31-jarige Ronald Matthijs se uit Kloetinge was als chef mecanici en van TVM de rechterhand van Cees Priem. Toen de ploegleider begin vorig jaar vertrok bij TVM's opvolger Farm Frites was ook de rol van Matthijsse uitgespeeld. Nu ziet hij de renners die eens zijn vrienden waren alleen nog op televisie voorbijkomen. Hij is teleurge steld, maar ook opgelucht. Ronald Matthijsse: „Ik ben rond 1990 in het wielrennen terechtgekomen. Ik fietste bij Middelkamp en werkte bij een rijwielhandel die was gespeciali seerd in racefietsen. Cees Priem kende ik oppervlakkig. Ik keek tegen 'm op. Op een dag vroeg hij mij of ik als hulpje van de TVM-mecaniciens meewilde naar de Ronde van Luxemburg. Ik had het idee dat ik heel wat kon, maar ik stond daar met twee linkerhanden. Er kwam veel meer bij kijken dan ik dacht. Twee dagen voor de Tour de France belde Cees weer. 'Pakje koffers maar', zei hij. Ik ben meegegaan en nooit meer weggegaan." „Ik heb mijn opleiding in de praktijk gehad. Ik begon met kleine klusjes: de auto's naar het hotel rijden, met de kof fers sjouwen, de fietsen schoonmaken en klaarzetten. Je moet openstaan om te leren en niet bang zijn om hard te werken. Als mecanicien begin je 's och tends als eerste en ben je 's avonds als laatste klaar. Ik heb veel mensen zien komen en gaan die niet geschikt waren voor het vak. Zelf heb ik verschrikke lijk veel mazzel gehad. Ik ben lang zaam maar zeker doorgeschoven en in eens had ik het voor het zeggen. Karakter „Bij TVM had iedere renner zo z'n ka rakter. Daar moest je mee om kunnen gaan. Sommigen kregen moraal als je ze veel aandacht gaf. Een nieuw stuur- lint kon ze al blij maken. Jeroen Blijle- vens was heel gevoelig voor zulke klei ne dingen. Het kwam wel eens voor dat een renner ontevreden was en eiste dat zijn zadel omhoog werd gezet. Stiekem deed ik dat dan niet, maar toch was het goed. Dan zaten de problemen dus in het hoofd, niet in het zadel." „De makkelijkste renner, en ook de aardigste, die ik heb meegemaakt is Pe ter van Petegem. Die was de rust zelve, deed nooit moeilijk. Maar er waren ook lastige renners die je het bloed onder de nagels vandaan haalden. Zelfs een be dankje was teveel gevraagd. Omdat ik ook nee durfde te zeggen, heb ik wel eens mot gehad. De laatste jaren werd het steeds gekker. De renners stelden meer eisen. Het leek wel of zij bepaal den welk materiaal werd aangeschaft. Ik heb het respect voor de mecaniciens zien verdwijnen. Het werd allemaal zo gewoon gevonden wat wij voor hen de den." „In het begin stelde TVM weinig voor. Stukje bij beetje heb ik de ploeg zien groeien. De sfeer was perfect. Een goe de ploeg kun je niet kopen, dat zie je nu aan Domo. Vorig jaar, toen Farm Frites hoofdsponsor werd en de heren Van Vliet en Hanegraaf de leiding overna Ronald Matthijsse: „Ik heb het respect voor de mecaniciens zien verdwijnen." foto Willem Mieras men van Cees, is het helemaal misge gaan. Er was onrust bij iedereen, de ploeg werd kapotgemaakt. Dat hoorde, zag en voelde ik. Zij waren de heilige boontjes, het personeel en de renners gooiden met modder. In werkelijkheid was het net andersom. Het leek wel of ze gek waren geworden. Niemand wist meer wie de baas was." „Ik heb dat jaarweiniggewerkt, omdat ik vanaf maart ziek was. Toen ik in sep tember terugkwam, mocht ik niet meer doen wat ik vroeger deed. Via via hoor de ik dat ze me eruit wilden werken, omdat ik een vriendje van Cees was. Peter Post, die eerst niet eens wist wie ik was, belde me op en zei op dat arro gante toontje van 'm: 'Jij wilt veel geld verdienen en niet werken'. Dat zeg je toch niet?" Contract „Veel personeel van Farm Frites is aan het einde van het seizoen vertrokken naar andere ploegen, Domo en World Online. Ik bleef over. Farm Frites bleef me doorbetalen, tot in januari zelfs, omdat ik nog onder contract stondDat is onlangs pas ontbonden. Gelukkig maar, want zo kon het echt niet langer." „Nu kan ik weer doen en laten wat ik wil. Misschien kan ik straks aan de slag bij de nieuwe materiaalservice van Cees. Ikhou nog steeds van het wielren nen, maar ik ben afgeknapt op de laat ste drie jaar. Ik ben mijn vrienden kwijt. De dopingzaak uit 1998 heeft ook veel indruk op me gemaakt. Na de Tour ben ik verhoord in Reims, omdat ik vaak met J an Moors, de verzorger die was opgepakt, op één kamer sliep. Wij waren maatjes. Ik ben het langst ver hoord van iedereen. Ze speelden op mijn geweten. Zoiets vreet aan je." „Als ik terugkijk op de periode die ach ter me ligt, is het net een film. TVM had bij elkaar moeten blijven. Bijna alle renners van toén doen het dit jaar goed. Zeker Van Petegem gaat een goed jaar rij den. Ik denk dat ie vorig jaar stiekem wel eens in de remmen heeft geknepen. Dat hoeft nu gelukkig niet meer." door Jan Roovers HULST - De Zeeuws-Vlaamse biljartliefhebbers kunnen vol gende week volop aan hun trek ken komen. Van dinsdag 17 tot en met zondag 22 april staat in café De Kroon in Hulst het Mas- terstoernooi driebanden op het programma. Voor de zestien fi nalisten moet het toernooi het sportieve hoogtepunt van het seizoen worden. Om tot de groep van zestien door te dringen is door de deel nemers in de vier voorgaande toernooien enorm gestreden. Achter het drietal Rino Pecora- ro, Cees Wissel en Ben de Waal, dat zich na de toernooien in Hulst, Terneuzen en Eede al bij na zeker wist van plaatsing, moesten tal van gerenommeer de driebandenspelers in de slot wedstrijd in Clinge nog vol aan de bak om tot die finalegroep door te dringen. Ten koste van Ronny Roets (van 11 naar eerste reserve op 17), Frank de Rijk (van 14 naar 19), Rob Claerhoudt (van 16 naar 18 Jo Leeraert en Jaap Kayser (ver weggezakt) slaagden alleen Frits Bakker (winnaar in Clinge Etienne van Damme en Ro- main Goethals daar nog in. Kwalitatief betekende dat ove rigens wel een versterking. De organisatie van de biljart vereniging Reynaert ziet Theo Platjouw uit Axel als favoriet. Na diens optreden in de dis tricts- en gewestelijke finales hoofdklasse bandstoten en door het behalen van het Zeeuws kampioenschap driebanden in Lewedorp, is dat geen verras sende prognose. Platjouw zelf, gepokt, en gema zeld in dit wereldje, ziet zichzelf niet direct in een hoofdrol. Hij geeft grif toe dat de vorm zonder meer goed is. „Maar met de han dicap in caramboles start ieder een met gelijke kansen", ver wacht Platjouw. In het Masterstoernooi wordt de knock-out-formule, zoals toe gepast in de GP-toernooien, niet gehanteerd. De zestien fi nalisten worden naar rang schikking ondergebracht in twee poules. De eerste poule be staat uit de spelers die op de j ranglijst zijn geëindigd op de oneven plaatsen, in de andere poule komen automatisch de spelers die de even plaatsen be zetten. In beide poules wordt een volle dige competitie gespeeld, daar na spelen de nummers één en twee kruisfinales. De winnaars daarvan gaan door voor de Mas- terstitel. Het Masterstoernooi in De Kroon start dinsdag met spelers uit de A-poule. Die worden ook donderdag, zaterdag en zondag verwacht. Poule B komt woens dag, vrijdag, zaterdag en zon dag in actie. Op de doordeweek se dagen wordt om 18.00 uur begonnen, zaterdag en zondag starten de eerste partijen om 11.00 uur, de finalepartij begint zondag 22 april om 19.00 uur. De poules zijn als volgt samen gesteld (tussen haakjes het aan tal te maken caramboles): Poule A: Ben de Waal, HGL/KOT (35), Rino Pecoraro, Dow (32), Jo d'Hooghe, De Kastanje (45). Al beit Lacante, HGL/KOT (40), Bertie van Remortel, Reynaert (35), Fons Baaxt, 't Bierwinkel tje (32), Etienne van Damme, HGL/KOT (45), Ard Vasseur, Hof van Eede (17). B-poule: Cees A. Wissel, 't Biexwinkeltje (40), Alexander Schelfhaut, Reynaert (27), Pierre Levrier, Reynaert (30), Frits Bakker, KÓT Terneuzen (45), Louis Dal- linga, SBC (45), Romain Goe thals, Hof van Eede (27), Theo Platjouw, Reynaert (45), Flo- rent Rombaut, DOA (32). GELSENKIRCHEN - De Duit se voetbalclub Schalke 04 heeft aanvaller Victor Agali gecon tracteerd. De 22-jarige Nigeriaanse inter- j national tekende een contract 1 voor twee jaar bij de club van trainer Huub Stevens. Voor de speler waren ook Her- tha BSC. Bayer Leverkusen en Borussia Dortmund in de race. DPA AXEL - De Juniorendricdaagse van Axel, die van vrijdag 25 tot en met zondag 27 mei wordt ge reden, krijgt een grote buiten landse inbreng. De organisatie heeft tot nu toe veertien natio nale selectie ingeschreven en zes buitenlandse districtsploegen. De opvallendste afwezigen in de wereldbekerkoers zijn de selec ties van toplanden in de wieler sport als België, Italië, Frank rijk en Spanje. De Belgische ploeg, die voxig jaar nog onder leiding stond van bondscoach José de Cauwer, is vei-hindei-d, omdat in het weekend van de Juniorendriedaagse het natio naal kampioenschap wordt ge reden. De Italiaanse en Franse selectie zijn al een paar jaar niet meer van de partij, ondanks voerwoede pogingen van ex- voorzitter Ap den Doelder om die ploegen weer naar Axel te halen. Voor de Driedaagse is niettemin een grote belangstelling in het buitenland. De selecties die zich wel al hebben aangemeld ko men uit Wit Rusland, Slowakije, Duitsland, Litouwen, Noorwe gen, Engeland, Rusland, Zwit- serland, Georgië, Moldavië, Portugal en Polen. Daarnaast is ook de Nederlandse ploeg, die in de afgelopen jaren veel win naars afleverde, weer present. Wereldbeker De wedstrijd is ingedeeld in cle cyclus voor de wereldbeker. De eclitie van dit jaar wordt de twintigste in de geschiedenis van de Driedaagse. Het ritten- schema is onveranderd geble ven. Dat betekent onder meer dat de slotdag weer in de Vlaamse Ardennen wordt gere- den. Bij de inschrijving zijn behalve de veertien nationale selecties ook zes buitenlandse districts ploegen, zes Nederlandse dis trictsteams en acht clubploe- gen. Theo Middelkamp is een van de clubteams in het deelne mersveld. Voor het eerst na het gedwongen afscheid van Ap den Doelder als voorzitter staat de Driedaagse onder leiding van Joop de Jon ge- Het bestuur bestaat verder uit Honk Pieters (secretaris), Char les de Caluwé (penningmeester JanBoerbooms, Jan de Kraker en Tijs van Boven. Voor de eerste twee dagen van de wedstrijd is De Halle in Axel de centrale plaats voor de ren- ners. Op zaterdag 26 mei wordt als omlijsting een Dikke ban denwedstrijd gehouden. Piëdro Schweertman nog een figurant op EK in Antwerpen De squasher Piëdro Schweertman uit Koudekerke speelde deze week in Antioerpen het derde grote toernooi in zijn carrière. En dat in een loopbaan die nog geen twee jaar duurt. Het Europees kampioenschap voor jongens tot ne gentien jaar leverde de zeventienjarige squashspeler de twintigste plaats op. Een sfeerimpressie rond Schweert- mans laatste wedstrijd. door Björn Goorden ANTWERPEN - Piëdro Schweertman (17) speelt tegen de Italiaan Andrea Bianchetti. Op baan tien, een duel om plaats negentien, dat ogen schijnlijk nergens om gaat. De speler die verliest moet genoe gen nemen met de twintigste plek. En of je nu negentiende of twintigste wordt op een EK squash onder negentien, er zul len maar weinig mensen zijn die daar om geven. Deson danks wordt het in Indoorcen- trurn Antwerpen een wedstrijd op het scherp van de snede. „Want Piëdro wil elke wed strijd winnen", zegt zijn vader John. „Koste wat kost." Piëdro Schweertman loopt van hot naar her, duikt achter iede re bal aan. De Italiaan is tac tisch en technisch de meerdere maar moet het op inzet toch ge regeld afleggen. De wedstrijd gaat gelijk op en heeft van alle partijen die bezig zijn, de meeste (van het schamele aan tal) ogen op zich gericht. Een stel Hongaren rekt en strekt en gooit zo af en toe eens een blik op het schouwspel, een Italiaanse kijkt, maar lijkt in gedachten verzonken. Twee meisjes van het Nederlands team, die wat langer in bed zijn blijven liggen, zijn net op tijd om de wedstrijd van het begin tot het eind mee te kunnen ma ken. Op de achtergrond schalt de rauwe stem van een Ierse coach. Vader John Schweert man zit op het puntje van zijn stoel. Er zijn slechts spelers en aanhang op de paitijen afge komen, publiek is er eigenlijk (nog) niet. „Nee, met de belangstelling valt het niet mee", moet John Schweertman toegeven. „Je hebt het toch net ook gehoord van de organisatie? Ze zijn al blij als straks met de finale dat kleine tribunetje volzit." Vader Schweertman: „Er wordt maar weinig aandacht aan squash gegeven. En ook het niveau is niet bijster hoog. Engeland is onaantastbaar, de rest komt daar in Europa een heel eind achterop. Dat Piëdro in de twee jaar dat hij nu squasht al één WK en twee EK's achter zijn naam heeft staan, is daar ook deels aan te danken. Er zijn gewoon weinig anderen en weinig betere in Nederland." De Koudekerkenaar verliest de eerste game met 5-9 (John Schweertman: „Je ziet dat-ie wat zenuwachtig is, hij loopt de baan al af terwijl de game niet eens is afgelopen"), maar neemt revanche in de volgende (9-8). In de derde game is Bian chetti weer de sterkste (8-10). Pa Schweertman baalt, de ze nuwen gieren door zijn keel. „Kom op! Pië!" De bondscoach van Schotland lijkt de partij echter nogal slaapverwekkend te vinden. Nog geen vijf minuten nadat hij zijn zware lijf naast Oranje- bondscoach Eric van der Pluijm op de bank heeft laten zakken, valt hij in een diepe slaap. Nog bijkomend van een zware nacht, zo lijkt het. Tegelijkertijd Van der Pluijm heeft geen tijd zich iets van zijn collega- bondscoach aan te trekken. Want naast Piëdro Schweert man komt ook Marc Reus in ac tie, voor plaats zeventien. Reus speelt op baan tien zodat de Maastrichtse bondscoach bei de wedstrijden wel tegelijker tijd kan meepakken. Hij heeft zich strategisch tussen de twee banen opgesteld. Marc Reus heeft echter nauwe lijks aanwijzingen nodig. In een klein kwartier droogt de achttienjarige Haarlemmer Ben Hubert compleet af (9-2 9- 0 9-0), terwijl de Belg een dag eerder nog net een maatje te groot bleek voor Schweert man. „Kjk, dat is nou het ver schil tussen Mare en Piëdro, de nummer drie en vier in Neder land. Piëdro verloor in vijf games van die Belg, hoewel hij wel een matchpoint verzuimde af te maken. Piëdro moet nog een hele hoop leren. Maar het is een vechtertje", aldus John Schweertman. Dat blijkt. Zijn zeventienjari ge zoon legt beslag op de vierde game (9-2). De Italiaan laat de game bij een 5-2-achterstand volledig lopen, gaat achter Piëdro Schweertman wordt door zijn coach opgepept tijdens zijn laatste partij op het EK. foto Peter Nicolai geen enkele bal meer aan. Va der John Schweertman: „Tja, dat is instelling, hè. Zoiets zal Piëdro nooit gebeuren. Hij gaat er altijd voor, op elk moment." Met een gebalde vuist stapt Piëdro van de baan en grijpt een fles vocht. De omstanders klappen om zijn onverzette lijkheid. De bondscoach van Schotland (die volgens organisator Bruno waarschijnlijk een voetbal heeft ingeslikt, want hoe kom je anders aan zo'n buik) schrikt wakker, en rekt zich eens uit. Hij kijkt om zich heen, lacht eens naar de Italiaanse en sluit zijn ogen. Scheidsrechter De inhaalrace van Piëdro Schweertman in de vijfde game maakt hij niet bewust mee. De Koudekerkenaar knokt zich terug van een 7-2- achterstand, Bianchetti raakt geïrriteerd en beklaagt zich over enkele beslissingen van de Nederlandse scheidsrechter (Dylan Bennett, notabene een teamgenoot van Piëdro). Uit eindelijk overwint toch de klasse (8-9) en begraaft Piëdro zijn hoofd in een handdoek. Bondscoach Van der Pluijm troost zijn pupil en analyseert. Pa John is niet tevreden. „Hij slaat zoveel van die domme ballen, hè. Het is maar rennen en vliegen, hij zou eens wat slimmer moeten leren spelen." Piëdro is ook niet helemaal content: „Het doet pijn, omdat dit de tweede vijf gamer op rij is die ik verlies." Plij kan er niet echt mee zitten: „Het is goed voor mijn leerproces". Er is nog een lange weg te gaan, weet vader. „Maar dat hi j nu bij de beste twintig jeugd- squashers in Europa hoort, zo kun je het ook zien natuurlijk. En dat met slechts twee jaar er varing. Bovendien mag hij vol gend jaar het nog eens een keer in deze leeftijdscategorie pro beren. Dan -is-ie een weer een jaartje ouder en verder. Mis schien dat hij dan in de toptien kan eindigen." De bondscoach van Schotland is inmiddels opgestaan, en in specteert zijn horloge. Is het al zo laat? Hij zal maar eens naar zijn spelers moeten gaan zoe ken, want die zullen zo wel moeten spelen. Half slaapwan delend, hij kan op het laatste moment nog net een vetplant ontwijken, zoekt-ie de cata comben op. Autosport Schoondijke. Schorreblomrit, wed strijdklasse: 1. J. Kolijn (Oostburg) 71, 2. E. Aers (Oostburg) 120, 3. M. Eversdijk (Kapelle) 120,4. J. Vergouwe (Zuidzande 120, 5. N. cle Kok (Krabbendijke) 150. Toerklasse: 1J. de Feijter (Schoondijke) 210,2. W. Essling (Schoondijke) 210,3. L. Luyben (Voorhout) 295, 4. E. de Groot (Breskens) 390, 5. S. van der Bliek (Aar denburg) 457. Dammen Zwartewaterland. IMK. Derde ronde: Meijer - Gérard Jansen 2-0, Oudshoorn - Clerc 1-1, Vanden Akker-Van derKooij 1- 1, Thijssen - Van Dusseldorp 2-0, Heus- dens - Wesselink 1-1, Dolfing - Wiersma 1-1, Hans Jansen - Kosior2-0. Stand: 1. Wiersma 5. 2. Hans Jansen, Meijer en Thijssen 4, 5. Clerc, Dolfing, Heusdens, Van der Kooij, Oudshoorn en Wesselink 3,11Van den Akker, Van Dus seldorp en Gérard Jansen 2,14. Van der Kooij 1. Sportprijsvragen Lucky day, dinsdag 10 april 2-9-17-18-22-24-29-31-32-37-41-50-51- 53-62-65-66-72-73-75. (ondervoorbehoud) Tennis Knippschild (Dui) - Di Pasqual (Fra/7) 7-5 3-66-3, El Aynaoui (Mar/6) - Belal (Mar)6- 3 6-2, Golmard (Fra) - Vinck (Dui) 6-1 6-3. Wielrennen Ronde van Baskenland, tweede etappe Asteasu - Mungia: 1. Zanini (Ita) 175 km in 5.04.55, 2. Mazzanti (Ita), 3. Astarloa (Spa), 4. Barbosa (Por), 5. Boogerd (Ned), 6. Vicioso (Spa), 7. Mazzoleni (Ita), 8. Rumsas (Lit), 9. Garzelli (Ita), 10. Borghe- resi (Ita). Klassement: 1. Astarloa 7.51.27,2. Boogerd, 3. Rumsas, 4. Barbo sa, 5. Garzelli, 6. Rebellin (Ita), 7. Etxe- berrma (Spa), 8. Olano (Spa), 9. Castresa- na (Spa), 10. Fernandez (Spa). Circuit van de Sarthe en Pays-de-Loire, eerste etappe Ecommoy - Evron: 1. Bro- chard (Fra) 197,2 km in 5.21.26, 2. Morin (Fra), 3. Bouyer (Fra), 4. Millar (GBr), 5. Blaudzun (Den), 6. Agnolutto (Fra), 7. Mc- Gee (Aus), 8. Halgand (Fra), 9. Moreau (Fra), 10. Heulot(Fra). Zaalhandbal Oefenwedstrijd. Gummersbach (Dui) - Nederlands mannenteam 29-22 (14-11). Topscorers Nederland: Schmetz 5, Nij- dam 4, Gielen 4, Nusser 3, Beers 3. Bij zonderheid: Beers maakte na twee jaar rentree in Nederlands team. Estoril. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Eer ste ronde: Siemerink (Ned) - Sousa (Por) 7-5 6-4, Coria (Arg) - Lapentti (Ecu/7) 7-6 6-0, Kucera (Slw) - Davydenko (Rus) 6-3 7-6, Dosedel (Tsj) - Couto (Por) 6-3 6-4, Ferrero (Spa/1) - Levy (Isr) 6-3 7-6, Hen man (GBr/2) - Koubek(Oos)6-46-1, Hrba- ty (Slw/3) - Joesni (Rus) 6-1 7-5, Vrouwen, 350.000 gulden. Eerste ronde: Serna (Spa/5) - Rittner (Oos) 6-3 6-4, Bo- vina (Rus) - Randriantefy (Mad) 6-1 6-0, Pisnik (Slv) - Nogeira (Por) 6-3 7-5, Male- jeva (Bul) - Gagliardi (Zwi) 7-5 6-4, Marre- ro (Spa) - Batsjeva (Bul) 6-26-2, Husarova (Slw) - Habsudova (Slw) 6-2 6-4. Rabat. Mannen, 775.000 gulden. Eerste ronde: Zabaleta (Arg) - Vicente (Spa/1) 6- 42-6 6-4, Puentes (Spa) - Dupuis (Fra) 2-6 7-6 6-2, Robredo (Spa) - Malcor (Fra) 6-7 6-3 6-0, Vanek (Tsj) - Vacek (Tsj) 6-2 7-6, Canas (Spa) - Tahirï (Mar) 6-0 6-2, Ca- latrava (Spa) - Stoliarov (Rus) 6-2 6-2, Sa- volt (Hon)-Hantshk (Dui) 6-2 6-2, Brugue- ra (Spa) - El Aaraj (Mar) 6-4 7-5, GLASGOW - Dick Advocaat heeft op de website van zijn club Glasgow Rangers fel uitgehaald naar Frank Farina, de bonds coach van Australië. Volgens de trainer van de Schotse voetbal club meet zijn collega aan de an dere kant van de wereld met twee maten. „Bij het oproepen van zijn inter nationals hanteert hij verschil lende regels voor de betrokken clubs. Voor Glasgow Rangers toont hij geen enkel respect. Ik eis een verklaring van Farina", meldt de Hagenaar nijdig. Ad vocaat stond eind vorige week de Australische verdedigers Graig Moore en Tony Vidmar met grote tegenzin af voor een onbeduidende WK-kwalifica- tiewedstrijd van het nationale team tegen Tonga. De ploeg van Farina won met een recordscore van liefst 22-0. RTR _woensdag H Trimloop Coopertest. Conditietest twaalf-minu- tenloop op de atletiekbaan van het Zui dersportpark te Terneuzen. Aanvang: 19.00 uur. ARNHEM - De bekerwedstrijd van vanavond tussen Vitesse en FC Twente gaat ondanks de pro blemen met mond- en klauw zeer toch door. De politie in Arnhem vreesde als gevolg van het virus te weinig personeel in te kunnen zetten om cle supporters te begeleiden. Voor cle risico wedstrijd worden circa 1400 Twentse supporters in Arnhem verwacht. ANP HOEK - Met de Belgische speler Omer Oser op proef won Hoek gisteravond een oefenwedstrijd tegen GPC met 6-0. Voor rust bood GPC nog enige stand (1-0), daarna was het verzet snel ge broken. Arjan Koopmans opende de score voor de rust. John Bent schap Knook (2x), Wesley Ro man (2x) en Arco Herrebout schoten na de pauze raak. De Belg Omer Oser, afkomstig van Lochristy, maakte als linker middenvelder een goede indruk. Hoek onderhandelt in de ko mende dagen om de nieuwe aan winst aan de selectie van vol gend jaar toe te voegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 52