Ligplaats inzet juridisch steekspel Snelheidsremmers in niemandsland Directeur van taxi-organistatie Regie bv stapt op PZC Leerlingen nemen speeltuig in gebruik Toestemming voor bouw milieustraat in Koegorspolder Geen steun voor buslijnen Spui Dikke van Dale in Sluis wordt luxueus hotel met vijf sterren Eigenaar kotter weigert schip weg te halen uit jachthaven Terneuzen Fiat voor bouw notariskantoor Kamer wil eind aan recreatiewonen Hotel mist levensmiddelen Oud-burgemeester naar Elburg Automobilist valt Vlissingse lastig Basketbaltoernooi voor scholieren Herdenking woensdag 11 april 2001 door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - De bewo ners van de Vrijstraat krijgen eindelijk de verkeersremmen- de maatregelen waar ze om hebben gevraagd. Hardrijders hebben nu nog vrij baan op deze betonnen, hin- dernisloze straat, die precies de grens volgt tussen Sas van Gent en Assenede (B). Beide grensgemeenten hebben giste ren de aanleg van snelheids remmers toegezegd. Feitelijk is de grensstraat juridisch een stuk niemandsland, zoclat geen van de politiekorpsen snel heidscontroles kunnen hou den. De ingewikkelde eigen domsverhoudingen bemoeilij ken daarnaast de mogelij khe- den voor de gemeentebesturen om eenzijdig snelheidsrem- mende maatregelen af te roe pen. Dat is vermoedelijk ook altijd de reden geweest om af te zien van de aanleg van ver keersremmers als plateaus of asverschuivingen. De omwonenden aan beide zij den van de weg zijn de dupe. Dagelijks worden ze gecon fronteerd met voorbijscheu- rende vrachtwagens, perso nenauto's en motoren. ,,Onze straat wordt gebruikt als snel- en test weg", schreef Alex de Graeve in het najaar van 2000 bij monde van het buurtcomité Vrijstraat, aan de colleges van de gemeenten. Een begeleiden de lijst met circa 150handteke- ningen moet de verantwoorde lijke instanties - waterschap pen en gemeenten - bewegen de grensoverschrijdende drempel toch te overbruggen. De toen malige burgemeester van Sas van Gent, J. Lonink, had alvast zijn medewerking toegezegd. Een gesprek tussen Assenede en Sas van Gent stond dus al enkele maanden op de politie ke agenda van het Sasse ge meentebestuur, maar door de gemeenteraadsverkiezingen in België moest de afspraak voor uit worden geschoven. Nu het Assenedese gemeentebestuur is geïnstalleerd, hoopt Sas van Gent snel te kunnen samen- werken. Ook hebben beide gemeente besturen afgesproken het ri oolprobleem in het buurtschap Bouchauterhavenbij Philippi ne binnenkort op te lossen. Achttien huizen moeten nog op het riool worden aangesloten, maar daarvoor moet net over de gi'ens een pijp worden aan- TERNEUZEN - Het notariskantoor Seijdlitz-Loof-Segers mag van het provinciebestuur een nieuw kantoor gaan bou wen aan de Claushof in Terneuzen. Gedeputeerde Staten van Zeeland gaven gisteren een verklaring van geen bezwaar bij het bouwplan af. Op de plek waar het notariskantoor komt- ,zou aanvankelijk het nieuwe politiekantoor worden ge bouwd. Na acties van buurtbewoners werd van dit plan afge zien. De politie verbouwt nu het huidige kantoor. Tegen de bouw van een veel kleiner pand voor het notariskantoor heb ben de buurtbewoners geen bezwaar. DEN HAAG - Het aanbieden en verkopen van recreatiewo ningen voor permanente bewoning moet zwaar worden be straft. GroenLinks diende hiertoe gisteren een motie in de Tweede Kamer, met steun van PvdA, CDA, D66 en SP. In de motie, waarvoor een Kamermeerderheid is, wordt minister Pronk gevraagd de verkoop van vakantiehuizen voor perma nente bewoning onder de Wet Economische Delicten te bren gen. Pronk beloofde voor de zomervakantie te overleggen met zijn collega op Justitie om tot een wetswijziging te komen. De Tweede Kamer wil er uiterlijk augustus al over praten. door Wout Bareman TERNEUZEN - DeTerneuzense makelaar Henk Valster ligt overhoop met het bestuur van Jachthaven Terneuzenbv, de ei genaar en exploitant van de jachthaven in de oude Veerha ven. Valster moest zijn omge bouwde Urker kotter Fram voor 1 april weghalen uit de haven omdat het schip de westelijke steiger zou kunnen beschadi- gen. Maar de makelaar weigert dat. Hij vindt de manier van handelen van het bestuur onge past en heeft een advocaat inge schakeld. Dat heeft ook het be stuur inmiddels gedaan. I De Fram van Valster ligt al drie I jaar afgemeerd in de voormalige Veerhaven. Aanvankelijk drie maanden op proef, maar nadat de toenmalige havenmeester groen licht had gegeven perma nent. Aan dezelfde steiger lig- gen een hengelboot van de per soneelsvereniging van Dow en een communicatievaartuig van j Multraship. Eind vorig jaar j werd Valster plotseling per brief j' de wacht aangezegd. Hij moest z'n ligplaats voor de aanvang van het nieuwe seizoen vrij ma ken. „Het was een verzekerings technische kwestie, werd ge- I zegd, omdat de constructeur van de steiger niet langer garan deerde dat er geen schade aan de steiger zou ontstaan. Ik kreeg bovendien de mededeling dat ik voortaan negentig cent per vier- i kante meter aan liggeld moest gaan betalen. Ik heb het uitgere kend en dat kwam op 47.450 gulclen per jaar, terwijl ik tot op dat moment 6300 gulden be taalde. Waanzin dus', aldus Val ster. Probleem is dat de Fram moei lijk elders een ligplaats kan vin den. De omgebouwde kotter (het is nu officieel een plezier- vaatuig) steekt 3.20 meter diep en kan dus niet overal terecht. Valster klopte zelf bij Rijkswa terstaat aan met het verzoek el ders in de Kanaalzone een vaste ligplaats toegewezen te krijgen, maar tot nu toe is er nog geen al ternatief gevonden. „Het absurde is - en juist die to talitaire houding van het be stuur, dat ook enkel schriftelijk met mij communiceert, zit me dwars - dat ze de vrijkomende ligplaatsen al toegezegd hadden aan de schipper van een tjalk en aan een Belgische industrieel, die er z'n tweemaster wilde leg gen. En die toezegging is gedaan op een moment dat ik nog niet eens wist dat ik moest vertrek ken." Valster heeft inmiddels begrepen dat ook de hengel sportboot van Dow en een klein polyester schip bij de steiger weg moeten. „Maar Multraship mag kennelijk blijven liggen. Tja, tot voor kort maakte direc teur Leendert Muller van dat bedrijf deel uit van het be stuur..." Opzegtermijn Voorzitter Wilhelmina van der Peijl-Toorenman van Jachtha ven Beheer zegt niets te voelen voor publiciteit rond de zaak. Ze stelt vast dat het besluit om de Fram toestemming te geven de ligplaats in te nemenis geno men onder de vorige voorzitter. VLISSINGEN - In een hotel aan de boulevard in Vlissingen is tussen maandagavond en gisterochtend ingebroken. Er is voor enkele honderden guldens aan levensmiddelen gestolen. De dader forceerde de deur van het hotel om binnen te komen. ARNEMUIDEN - Oud-burgemeester H. Visser van Arnemui- den is benoemd tot burgemeester van de gemeente Elburg in Gelderland. Visser, lid van de ChristenUnie, is nu nog burge meester van Nieuw-Lekkerland. In 1990 werd Visser be noemd tot burgemeester van Am emu i den. Zeven jaar later stapte hij na de gemeentelijke herindeling over naar Nieuw- Lekkerland. VLISSINGEN - Een 18-jarige vrouw uit Vlissingen is gister morgen op de Abeelseweg in Middelburg lastig gevallen. De vrouw fietste rond half negen in de richting van Middelburg, toen ze werd ingehaald door een personenauto. Ter hoogte van de Vlissingse Watergang stond de auto van de bestuurder op de weg. Hij sprak haar aan en pakte haar bij de schouder. Toen ze haar mobiele telefoon wilde pakken, ging de man op zij en kon de vrouw doorfietsen. Henk Valster voor zijn omgebouwde Urker kotter Fram, die van de gemeente moet verdwijnen uit de Terneuzense jachthaven. foto Charles Strijd „Die heeft vermoedelijk niet ten volle beseft wat de gevolgen konden zijn. De steiger is sim pelweg niet geschikt voor dit soort zware, grote vaartuigen. Je legt er ook geen tanker. We hebben helemaal volgens de re gels gehandeld en ons keurig aan de opzegtermijn gehouden. Tja, dat meneer Valster met zijn schip bijna nergens welkom is, is jammer voor hem, maar daar kunnen wij ook niets aan doen." De voorzitter ontkent ten stel ligste dat de jachthaven het lig geld zou willen optrekken naar negentig cent per vierkante me ter. „Dat is het tarief voor een lig plaats in één van de boxen. Voor een ligplaats aan de lange stei ger wordt per strekkende meter betaald. Meneer ligt nergens goedkoper dan bij ons." Het be stuur van Jachthaven Terneu zen houdt vast aan het besluit dat Valster zo snel mogelijk moet vertrekken. TERNEUZEN - Het twintigste basketbaltoernooi voor scho lieren uit het praktijkonderwij s was dinsdag in Terneuzen een succes. Basketballers met veel ervaring op een hoog niveau gaven doorlopend een clinic aan de Zeeuwse jeugd. In de jongste leeftijdsgroep (twaalf tot veertien jaar) bleef in poule A de praktijkschool uit Hulst in een halve competitie ongesla gen. In poule B legde De Schans uit Terneuzen door vijf overwinningen beslag op de eerste plaats. In de oudste leef tijdscategorie was in poule C het team van De Wissel uit Goes oppermachtig. In poule D deden De Sprong uit Terneuzen en de praktijkschool Hulst nauwelijks voor elkaar onder. Beide teams wonnen vier keer en leden één nederlaag. Op basis van een beter doelsaldo legde De Sprong beslag op de eerste plaats. j door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Directeur S. P. de Paauw van Regie bv, het sa menwerkingsverband van taxi bedrijven dat in Zeeuws-Vlaan- deren het collectief vervoer uitvoert, vertrekt op 1 mei. De Paauw is benoemd tot (betaald) voorzitter van de Algemene Ne derlandse Gehandicaptenorga nisatie (ANGO). In die hoedanigheid gaat hij zich bezighouden met de belan genbehartiging van de 16.000 bij de vereniging aangesloten leden en het beheer van het fi nancieringsfonds van de vereni ging. Of De Paauw aanblijft als PvdA-statenlid is nog niet dui delijk. „Toevallig maakte dins dag wethouder A. Stahl van Terneuzen bekend dat ze er om gezondheidsredenen mee op houdt. Ik sta op de kandidaten lijst van de PvdA in Terneuzen als eerstvolgende om haar plek REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115) 686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim M.A. van Stee J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl in de raad in te nemen. Of ik dat doe of aanblijf als Statenlid, daarover moet ik toch nog eens een nachtje slapen. Wat wel vaststaat, is dat ik wegga als di recteur van Regie bv", zei De Paauw gisteren. Regie bv heeft moeilijke maan den achter de rug. Het voortbe staan van de onderneming stond geruime tijd op het spel omdat het dagelijks bestuur van het samenwerkingsverband collectief vervoer Zeeuws- Vlaanderen - de opdrachtgever van Regie bv - geëist had dat Re gie de klachtenstroom over het collectief vervoer vóór 1 april zou indammen. Zou dat niet ge beuren, dan was het bestuur van zins op zoek te gaan naar een nieuwe marktpartij. Goede weg Eind vorige maand besloot het algemeen bestuur van het sa menwerkingsverband om Regie bv het voordeel van de twijfel te gunnen. De klachten waren niet allemaal verholpen, maar het bedrijf had aangetoond op de goede weg te zijn. „Toen het voortbestaan van Regie op het spel stond, heb ik mijn benoe ming bij de ANGO even stilge houden. Eerst moest de kou uit cle 1 uchtD at is nu gebeurdVan- daar ook dat ik de statutaire di rectie van Regie bv nu heb laten weten dat ik stop." Voorzitter L. Wille van het sa menwerkingsverband zei giste ren op de hoogte te zijn van het aanstaande vertrek van De Paauw. „Wat we als bestuur nu wel snel willen weten is wat Re gie gaat doen met de vervan ging. Komt er een nieuwe direc teur of past men de organisatie aan? En verder, kan de continuï teit van de bedrijfsvoering wor den gegarandeerd? Daar zijn we toch wel even benieuwd naar", zei Wille. TERNEUZEN - De stichting Oost-Indië Monument Zeeuws- Vlaanderen legt zaterdag 14 april bloemen bij het monument ter nagedachtenis aan de 35 Zeeuws-Vlaamse militairen die in de periode 1945-1962 sneu velden in Nederlands-indië en Nedeiiands Nieuw-Guinea. De plechtigheid bij het monument aan de Koninginnelaan in Ter neuzen begint om 10.45 uur. Leerlingen van basisschool De Schakel in Vogelwaarde rond één van de onderdelen van het hinderniscircuit. IssISqSH foto Charles Strijd door René Hoonhorst VOGELWAARDE - De leerlingen van ba sisschool De Schakel in Vogelwaarde na men gisteren officieel een klim- en klauter- rek voor de kleintjes in gebruik en voor de groteren een verzameling speeltuig, dat sa men een hinderniscircuit vormt. De meeste kinderen hadden het speeltuig al een maandje uitgeprobeerd, maar op de laatste middag voor de paasvakantie werden de nieuwe speelvoorzieningen echt opgele verd. Twee plaatselijke weldoeners (een verzeke ringskantoor en het beach-voetvolleycomi- té) leverden 2250 gulden voor de aanschaf van het speeltuig. Vele ouders werkten drie zaterdagen in weer en wind aan de plaatsing van de toestellen. Coördinator J. Hermans, de vader die als voorman fungeerde, maakte als eerste een rondje langs de speeltoestel len, gevolgd door enkele andere genodigden en de 205 basisscholieren. De toestellen zijn gemaakt van degelijk ma teriaal en houtsnippers, zand en gras kun nen een onverhoopte val breken. (Advertentie) door René Hoonhorst SPUI - Gedeputeerde Staten zetten zich niet in voor het be houd van busdiensten in de buurtschappen Spui en Magret- te. Het verleggen van de routes van de lijnen 1 en 5 van Connex- xion past in het provinciaal Be leidsplan Openbaar Vervoer, schrijft het dagelijks provincie bestuur aan de Belangenvereni ging Spui. De routeverandering, de bussen zullen voortaan over de Trac- taatweg naar Axel rijden, wordt doorgevoerd om de snelheid van verbindende buslijnen te verho gen, betogen GS. Deze lijnen, waaronder de 1 en 5 vallen, ver binden plaatsen met meer dan drieduizend inwoners met el kaar. Om het vervoer tussen de grotere kernen flexibel te laten verlopen, moet de doorstroming zo min mogelijk worden belem merd. De verkeersremmers die in het kader van het verkeers- project De Ruit in Spui en Magrette zijn aangelegd, hou den de verbindende lijnen te veel op. 'Zeer kleine kernen' als Spui. Magrette en Schapenbout blijven overigens niet verstoken van openbaar vervoer, stellen GS. Zij zullen een beroep kun nen doen op een vorm van vraagafhankelijk vervoer. Wat voor soort, moet nog worden be sloten, laat het dagelijks pro vinciebestuur weten. Woord voerder J. Hamelink van de Belangenvereniging Spui, die de brief van GS gisteren nog niet had gezien, vindt de provinciale beslissing 'waardeloos'. Het ar gument dat de verkeersremmers er zijn gelegd voor de leefbaar heid van de buurtschappen wil er bij de meeste bewoners niet in. Er wordt nauwelijks minder hard gereden, omwonenden hebben alleen meer last van ge luidshinder en trillingen, is de ervaring van velen. „Het ver dwijnen van de busdiensten is een veel grotere aantasting van de leefbaarheid in onze buurt schappen", oordeelt Hamelink. De inwoners van de buurt schappen staken hun protesten dan ook nog niet. Zo staat er vandaag een actie bij de bushal te in Spui op de rol. Ook heeft de Belangenvereniging Spui vol gende week nog een gesprek met streekvervoerder Connexxion en de gemeente Axel over de mogelijkheden om de buslijnen te behouden. Tijdwinst De gemeenteraad van Axel wil in elk geval van Connexxion ho ren wat de tijdwinst is die de bus maakt door over de Tractaat- weg te rijden. P. Snoodijk (Ge meentebelangen Groot Axel) wil in elk geval ook de toezeg ging dat de streekvervoerder niet bij elke wegaanpassing dreigt met het terugtrekken van lijndiensten. Peugeot peper- of zoutmolen A XX. a van ƒ149,- voor 99,- RVS 20 cm Middelburg: L. Noordstr. 25 tel.: 0118-636136 Goes: St. Adriaanstr. 8 tel.: 0113-258989 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het Openbaar Lichaam Afvalverwerking Zee land hoopt nog voor de zomer te kunnen beginnen met de bouw van een milieustraat in de Ter neuzense Koegorspolder. De voorziening komt in de plaats van de milieudepots van de ge meenten Sas van Gent, Axel en Terneuzen, die op termijn zullen worden gesloten. De provincie gaf gisteren een milieuvergun ning af voor de te bouwen voor ziening. Volgens het provinciebestuur heeft OLAZ in de vergunning aanvraag voldoende waarbor gen opgenomen dat de milieu straat geen belasting zal vormen voor het milieu in de polder bij Sluiskil. Ook op het vlak van af- en aanvoer ver wachten GS geen problemen, omdat de vrij lege polder waarin de voorziening komt, zowel uit noordelijke als zuidelijke rich ting makkelijk te bereiken is. Bewoners zijn er in de Koegors polder haast niet meer te vin den, waardoor het aantal bezwaren dat tegen de voorge nomen bouw van de milieu- straat minimaal zal zijn. Verder heeft OLAZ met het waterschap Zeeuws-Vlaanderen afspraken gemaakt over de zuivering van regenwater dat in het depot kan neervallen. Er zijn voldoende maatregelen genomen om ervoor te zorgen dat dit water niet vervuild wordt. Verheugd Voorzitter K. van der Hoofd van OLAZ zei gisteren verheugd te zijn over de vergunningverle ning. „Als nu de rest van het ver gunningtraject zonder proble men wordt doorlopen, dan kunnen we voor de zomer begin nen met de bouw en kan de mi lieustraat eind dit jaar wellicht nog in gebruik genomen worden als een nieuwe voorziening voor de Kanaalzone. De milieustraat in Oostburg ligt er al, waar we ons vervolgens nog op moeten richten is Oost-Zeeuws-Vlaan- derten, waar ook nog een derge lijke voorziening moet komen." door Conny van Gremberghe SLUIS - Het bouwbedrijf Roozen-Van Hoppe uit Hag- horst heeft van het provinciebe stuur toestemming gekregen om het al jaren leegstaande hotel 'De Dikke van Dale' in Sluis om te bouwen tot een vijfsterrenho tel met veertien suites. Daarnaast worden er bij het voormalig kloostex-gebouw ook nog eens 27 vakantie-apparte menten gebouwd. Gedeputeer de Staten gaven gisteren een verklaring van geen bezwaar af, zodat op korte termijn met de bouwwerkzaamheden kan wor den begonnen. Het monumentale gebouw staat al enkele jaren leeg. Voordien was er een hotel-restaurant in gevestigd, maar het pand was volsterkt verouderd, waardoor het moeilijk te exploiteren viel. Roozen-Van Hoppe ziet wel mogelijkheden om het oude kloostergebouw toch weer een commercieel-toeristische be stemming te geven, maar dan moet het pand - zeker binnen - ingrijpend verbouwd worden. Daarnaast zal het complex moeten worden uitgebreid. Suites Het bouwbedrijf wil nu in het oude klooster veertien suites met een oppervlak van 35 tot 50 vierkante meter realiseren. Op het belendende terrein komen dan vervolgens ook nog eens 27 vakantieappartementen met een vloeroppervlak van 85 vier kante meter. Volgens het bedrijf betekent de ze accommodatie met 85 bedden een welkome aanvulling op het toeristisch product van Sluis. Het vestingstadje telt namelijk naar verhouding weinig ver- blijfsaccommodatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 49