Apartotel Yerseke sneuvelt .uiJhi Theater tegen treiteren Expositie biedt fraaie kijk op landschap Huid- en laserkliniek opent deuren in Bergs ziekenhuis Noord-Beveland maakt toezicht op welstandseisen eenvoudiger Gemeente wijst plan af Twee weken cel Gepakt na achtervolging 4 D. W. THIJSSEN, HUISARTS \l>A/ specialist in kunstgebitten IMlmiijli iNlitiiiiisièl ilhlMI, GEMEENTE MIDDELBURG door Rob Paardekam YERSEKE - Er komt voorlopig geen appartementenhotel aan de Korringaweg in Yerseke. Het plan van twee initiatiefnemers uit Vlissingen is door de ge meente Reimerswaal naar de prullenbak verwezen. Er zou sprake zijn van recreatie-ap partementen en dat is niet de be doeling. De komst van een hotel is hiermee niet volledig van de baan. Volgens burgemeester A. Verbree kunnen nieuwe gega digden zich bij de gemeente melden. De gemeente heeft de initiatief nemers van het zogeheten apar totel vorig jaar november ge vraagd een goede ruimtelijke onderbouwing voor hun plan nen in te dienen. Concreet be stond die ruimtelijke onderbou wing uit een onderzoek naar de haalbaarheid en economische uitvoerbaarheid van het plan. Ook moest worden aangegeven op welke wijze permanente be woning van de apartoteleenhe- den zou worden uitgesloten. De MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een 35-jarige Rotterdam mer veroordeeld tot twee weken cel. Omdat de man in zijn proeftijd zat van een eerder vonnis kreeg hij een maand gevangenisstraf extra opgelegd. De man had 7 april vorig jaar bij Karwei in Middelburg een boormachine en twee thermostaten weggeno men. Een 22-jarige man uit Rot terdam, die de auto bestuurde en hem daardoor behulpzaam was, werd veroordeeld tot een week voorwaardelijk. gemeente beloofde bij een goede onderbouwing een positief standpunt in te nemen. De initiatiefnemers kregen tot 15 januari de tijd. Toen ze aan gaven dat die datum voor hen te vroeg kwam, kregen ze zelfs een maand respijt. Op 15 februari werd aan de gemeente een haal baarheidsonderzoek en een no titie van adviesbureau RBOI overlegd, maar weer was de ge meente niet onder de indruk. ,,Wij zijn tot de conclusie geko men dat het onderzoek weder om betrekking heeft op recrea tie-appartementen en niet, zoals met u was afgesproken, op een apartotel", schrijven burge meester en wethouders in hun brief aan R. Vleesdrager, een van de initiatiefnemers. „Ster ker nog; het betreft naar onze waarneming precies hetzelfde rapport dat u op 11 oktober 2000 heeft ingediend." Onaanvaardbaar Tijd om hun plannen nog eens aan te passen, krijgen de initia tiefnemers niet meer. De ge meente schrijft dat ze het on aanvaardbaar vindt om nog verdere vertraging op te lopen. Het nieuwe bestemmingsplan voor de Korringaweg wordt in de procedure gebracht zonder het initiatief voor een apartotel. Dat hoeft volgens de burge meester niet te betekenen dat er nooit meer een hotel kan komen. „Als er nieuwe initiatieven zijn, kan het bestemmingsplan wor den aangepast." R. Vleesdrager wilde gisteren niet veel over de zaak kwijt. „Wij voelen ons door de ge meente behandeld op een ma nier die een gemeente onwaar dig is. Ik zie de brief ook niet als het definitieve einde. We zetten nog steeds in op aankoop van de grond en de bouw van een apar totel." door Rinus Antonisse EMMADORP - Al eens een klei ne karekiet gezien? Of de zachtroze bloeiende heemst met zijn zilvergroene bladeren? Wel eens stil staan kijken naar de rosse grutto die bescheiden aan de vloedlijn zijn kostje opschar relt? Of onverwachts op de bos- bodem de helrode vruchtlicha men van de rode kelkzwam waargenomen? Het gaat om vo gels en planten die leven in de natuurgebieden van stichting Het Zeeuwse Landschap. Ze kunnen in alle rust worden bekeken op de jubileumten toonstelling, die is ingericht ter gelegenheid van het 65-jarig be staan van HZL. In het bezoe kerscentrum Saeftinge bij Em- madorp zijn op zo'n veertig panelen voorbeelden samenge bracht van de bijzondere flora en fauna die de provincie' her bergt. Adri Karman en Nico van Welzenes maaktenkleurrijke en precieze aquarellen. Duidelijk gemaakt met liefde voor wat zo Zeldzaam Zeeuws is. De expositie, die tot begin juni in het bezoekerscentrum is te zien, maakt duidelijk hoe geva rieerd de natuurgebieden in de provincie zijn. Zeeland mag op pervlakkig beschouwd een plat polderland lijken, op veel plaat sen wordt die schijnbare saai heid doorbroken. Door inlagen en welen achter de zeedijk, door vliedbergen achteloos ver strooid over het land, door slik ken en schorren onder invloed van het getij, door met vogels bewoonde zandplaten midden in een drukbevaren rivier, door eeuwenoud gemoerneerd wei degebied, door voorgoed ver dronken polders én door men senhanden gemaakte nieuwe natuur. Hoezo saai? In de catalogus worden kern achtig bijzonderheden over de afgebeelde natuurgebieden ver meld. Samensteller Chiel Jaco- busse heeft geput uit (oude) be schrijvingen. Zoals die over het Platte van Walcheren van J. van Kasteel. „Toen in oktober 1944 de geallieerden de dijken ver nielden, verdween vrijwel het gehele oudland onder het zee water en daarmee had het als Tuin van Zeeland wel afgedaan. Bij mijn terugkeer waren alle bomen en struiken opgeruimd en was de herverkaveling in vol le gang. Dat betekende geen voetpaadjes meer met planjes over de sloten, geen onverhard? landwegjes, geen overhoekjes, geen hobbelige weien." En over het ontstaan van de Ver dronken Zwarte Polder aan de kust van West-Zeeuws-Vlaan- deren. J. Risseeuw schreef daar over in 1802: „Den Zwarten Pol der is verlooren. Hedenmorgen omstreeks drie uuren heeft den- zelven door de voorbeeldeloo- sen hoogen vloed moeten be zwijken." De toelichtingen geven aan de aquarellen een extra inkleu ring. Zo wordt duidelijk dat de stenen in bijvoorbeeld het Groote Gat bij Oostburg leven de stenen zijn, gevormd dooor mosdiertjes. Voorzitter C. Kostense van Het Zeeuwse Landschap opende gisteren met enige trots de ten toonstelling. Hij wees erop dat soorten zijn te zien die nergens anders voorkomen. Dé HZL- voorzitter onderstreepte het be lang van een brede steun voor de activiteiten van de natuurbe scherming. Kostense kondigde aan dat de stichting zeer bin nenkort de tienduizendste do nateur verwacht te verwelko men en dat achtte hij het mooist denkbare jubileumcadeau, pagina 27: Het Zeeuwse landschap is levendiger dan ooit, WESTKAPELLE - Twee zeven tienjarige jongens uit het Duitse Alsdorf zijn maandagnacht na een korte achtervolging aange houden aan de Joossesweg in Westkapelle. Eén van de twee kreeg een boete1 voor rijden onder invloed. De jongens reden in een auto mei I groot licht een politieauto tege- moet op de Westkapelseweg, Toen agenten keerden om ze op het grote licht te wijzen, maakte het tweetal zich uit de voeten, j Tijdens de korte achtervolging reden ze in een bocht enkele ver keersborden uit de grond. Daar- op vluchtten de jongens uit de auto. De bestuurder had twee keer zoveel gedronken als toe- j gestaan en reed zonder rijbe- wijs. door Ab van der Sluis MELISKERKE - Wat doe je als je buiten de groep wordt geslo ten? Sla je terug? Of kruip je zie lig in een hoekje? De Amster damse theatergroep Steil maakte in opdracht van het Re gionaal Halt Buro Walcheren de voorstelling 'Strak'. Hierin pro beren vier acteurs kinderen van de basisschool duidelijk te ma ken dat het helemaal niet stoer is om iemand te treiteren, te spugen en in de maling te ne men. Gistermiddag werd het stuk voor de dertigste en laatste keer opgevoerd voor de kinderen van de Bergpadschool in Grijpsker- ke. „Wij spelen educatieve stuk ken", zegt René Bos, die in het stuk de baldadige Joris speelt. „Onze voorstellingen gaan over crimineel gedrag, pesten, groepsdruk en zinloos geweld die in de belevingswereld van de kinderen passen. Zij moeten zich in onze voorstelling her kennen. Hoe denken zij over pesten? Wat kun je ertegen doen? Wie of wat kun je daar voor gebruiken? In Strak erva ren de kinderen dat ze wel dege lijk iets kunnen doen tegen pesten." De voorstelling draait om drie kinderen van twaalf a dertien jaar, Kim, Klaartje en Martijn (René Koevoets). De drie zijn vrienden totdat nieuwkomer Joris zich meldt op het school plein. Hij probeert zich tussen het groepje te wringen door lol lig te doen. Kim is het mikpunt van zijn spot. „Hij weet Klaartje en Martijn zo te manipuleren dat Kim buiten de groep komt te staan", vertelt Annemiek Enge len (Klaartje). „Maar Kim wordt ook gepest door haar ei gen vrienden, die meelopers worden." Spelen Na afloop van het stuk vraagt Eppe Slijderink (Kim) de leer lingen van de Bergpadschool wat Kim had moeten doen om niet buitengesloten te worden. De kinderen komen met allerlei suggesties, die variëren van het negeren van pestkop Joris tot terug pesten. De acteurs vragen de leerlingen daarop mee te doen aan een ander verloop van het verhaal. De kinderen wordt gevraagd Kim te spelenHet zij n vooral de meisjes die actief mee doen. Zij komen wél in verzet te gen de pesterige Joris. „Het is vooral de combinatie die goed is", vertelt Eppe na afloop van de voorstelling. „Eerst spe len, dan vragen wat de kinderen ervan vonden en daarna mogen ze zelf meedoen. Ze zien zo dat er ook oplossingen zijn om niet gepest te worden. Wij vertellen niet wat ze moeten doen. Wat goed of fout is, moeten ze zelf uitzoeken. Het is een soort weerbaarheidstraining." woensdag 11 april 2001 foto Ruben Oreel De Amsterdamse theatergroep Steil leert dat je wel degelijk iets tegen pesten kunt doen. doorlnqrid Huibers BERGEN OP ZOOM - In zie kenhuis De Lievensberg in Ber gen op Zoom wordt vandaag een huid- en laserkliniek geopend. Daar kunnen onder meer acné-, overbeharings en littekenbe handelingen worden uitge voerd. Huidtherapeute M. Schouten zal een groot deel van de ver richtingen en behandelingen in de kliniek voor haar rekening nemen. Daarbij wordt nauw sa mengewerkt met de twee der matologen die op dit moment in het ziekenhuis werkzaam zijn. De kliniek wordt onderge bracht in het zorgcentrum van De Lievensberg, dat meteen naast de hoofdingang van het ziekenhuis ligt. Er zijn twee be handelkamers en een gespreks- kamer ingericht. Behalve huid- therapeutische zullen er ook cosmetische behandelingen worden uitgevoerd. Overbeharing wordt in de nieu we kliniek aangepakt met een speciale ontharingslaser. Tot voor kort kon dat alleen met elektro-epilatie, een langdurige en vaak pijnlijke methode. Een vaatlaser wordt ingezet om wijnvlekken en andere vaataf wijkingen in de huid te lijf te gaan. Het apparaat blijkt even eens geschikt voor de behande ling van cosmetisch storende couperose. Schouten is verder gespecialiseerd in het camou fleren van littekens na bijvoor beeld een ongeval of een brand wond en andere moeilijk behandelbare huidaandoenin gen. Behalve door de dermato logen in De Lievensberg kunnen patiënten ook direct door huis artsen of andere specialisten naar de huid- en laserkliniek worden doorverwezen. Mensen die geïnteresseerd zijn in cos metische huidbehandeling, kunnen zelf rechtstreeks een af spraak met de kliniek maken. doorlnqrid Huibers WISSENKERKE - Ook voor Noord-Bevelandse burgers wordt het welstandstoezicht vereenvoudigd. Aanvragen voor de bouw van met name kleinere bouwwerken als dak kapellen, tuinhuisjes en erfaf- scheidingen kunnen straks door een bevoegd ambtenaar van een welstandsadvies worden voor- De huidige welstandscommis sie buigt zich dan alleen nog over de meer complexe bouw- aanvragen. De commissie ruim telijke ordening, economie en recreatie (roer) schaarde zich gisteravond achter het voorstel om stichting Dorp, Stad en Land de opdracht te verstrek ken het welstandsbeleid verder uit te werken. Dat kost de ge meente in eerste instantie 15.000 gulden. Voordatbedrag steltDorp, Stad en Land zogenoemde loketcri teria op. Dat zijn standaardre- gels op basis waarvan een bevoegd ambtenaar kan beoor delen of een bepaalde bouwaan- vraag kan worden goedgekeurd. Daarmee hopen burgemeester en wethouders de afwikkeling van dergelijke bouwaanvragen te bespoedigen. Het is de bedoeling de loketcri teria openbaar te maken, zodat burgers van tevoren kunnen be kijken of hun bouwplan binnen de regels past. Met het opstellen van een aantal standaardregels loopt de gemeente vooruit op de nieuwe Woningwet die vermoe delijk volgend voorjaar van kracht zal worden. Die wet ver plicht gemeenten tot het opstel len van een uitgewerkt wel standsbeleid. De loketcriteria zijn daar maar een klein onderdeeltje van. Zo'n uitgebreid welstandsplan is vooral bedoeld om van gebied tot gebied en van kern tot kern aan te geven welke mate van welstand er geldt. Historische dorpskernen kunnen op die ma nier grondiger worden be schermd tegen afwijkende bouwwerken, dan bijvoorbeeld industrieterreinen. Ziekenhuis Walcheren Eind april zal dr. P. van der Sluijs zijn praktijk als KNO-arts beëindigen. Graag stellen wij patiënten en oud-patiënten in de gelegenheid afscheid van hem te nemen tijdens een receptie, die wordt gehouden op woensdag 25 april a.s. van 17.00 tot 18.00 uur in het personeelsrestaurant van Ziekenhuis Walcheren. Raad van Toezicht en Raad van Bestuur Ziekenhuis Walcheren, Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, oma en overoma JOHANNA KUZEE-BEEKE betuigen wij u onze welgemeende dank. De wijze waarop u met ons hebt meegeleefd, zowel per soonlijk als schriftelijk, heeft ons erg goed gedaan. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Krabbendijke, april 2001. Voor uw medeleven en belangstelling betoond tijdens het ziek zijn en na het overlijden van mijn lieve man. on ze zorgzame vader en opa ANTHONIE EVERDIJK betuigen wij u onze oprechte dank. Uw aanwezigheid of schriftelijke condoleance hebben wij zeer op prijs gesteld. M. Eversdijk-Kruysse Ronny Carl a en Erie Elian Yerseke. april 2001. Voor een zorgzame begeleiding BEGRAFENISVERZORGING |.C. HOEKMAN Voor een volledige en waardige verzorging van uitvaarten in geheel Midden-Zeeland Centraal telefoonnummer: 0113 311 444 1 HOOFDKANTOOR: Gsldeloozcpad 20,4403 A| Goes lei: D113 227525 l'ax 312978 ROUWCENTRAi Geldeloozepad 20 Goes Kitskinderschcweg I Kapelle AFWEZIG TE GOES Vrijdag 13 april 2001 Waarneming: Dr. Kooiman Dr. Oortman Dr. Schmeitz Dr. Schruer Dr. v./d. Stoep tel. 214450 tel. 231805 tel. 216405 tel. 214373 tel. 215306. Weekenddienst zie plaatselijke dag en weekbladen Adressen zie pagina 75 van uw telefoongids. Tandprotheticus I'. A. Rossël Vergoedingen lopen vanaf 75% voor nieuwe kunstgebitten tot 100% voor reparaties door alle ziekenfondsverzekeringen Ook voor particulieren (andere vergoedingen) Telefonische afspraken: 0118-414533, Hobeinstraat 52, Vlissingen De Dienst Landelijk Gebied (DLG) is het overheidsbedrijf voer ontwikkeling en beheer van het landelijk gebied in Nederland. Voor opdrachtgevers en publiek is DLG adviseur, bedenker en uitvoerder van plannen om de groene ruimte in Nederland mooier en vitaler te maken. Wij werken aan een gezonde landbouw, een betere natuur, meer recreatie en een mooi landschap Onze manier van werken is zakelijk, maar niet commercieel. DLG werkt voorna melijk voor de provincies en het ministerie van LNV. Andere opdrachtgevers zijn de ministeries van VROM, V&W en Defensie, natuurbeschermingsorganisaties, gemeente", waterschappen en bedrijven als NS, Schiphol en water- winOedrijven. DLG kent vier regio's met provinciale vestigingen en een centrale eenheio. De Dienst Landelijk Gebied (DLG) in de provincie Zeeland zoekt een: Technisch Medewerker Grondzaken (wm) Het betreft een tijdelijke aanstelling voor l fte Taken van de afdeling: De afdeling projecten voert projecten uit op het gebied van inrichting, agrarisch natuur beheer en grondverwerving voor de provincie Zeeland en andere opdrachtgevers in de regio. De taken van de functie in hoofdlijnen: De technisch medewerker grondzaken stuurt de aankopers aan die in de aankoopgebieden de opgedragen hoeveelheden grond op vrijwillige basis moeten verwerven en beoordeelt hun resultaten. Voorts draagt zij/hij zorg voor het functioneren van deze aankopers en beoordeelt hun resultaten. Zij/hij is primair verantwoordelijk voor de economische en juridische aspecten die van belang zijn bij alle transacties in haar/zijn gebied en stelt Aankoop Strategie Plannen op in samenspraak met de opdrachtgever(s) en betrokken partijen. Verder voert de technisch medewerker Grondzaken overleg met opdrachtgevers over de voortgang in de grondverwerving in projecten. Zij/hij adviseert de opdrachtgevers op het gebied van grondverwerving, maakt analyses van de grondmarkt in het haar/hem toegewezen aankoopgebied en bepaalt marktconform prijsbeleid. Wij vragen een medewerker die: beschikt over HBO-werk en denkniveau, kennis heeft van de markt van onroerend goed en tevens ervaring heeft op dit vakgebied. GIS-vaardigheden op het gebied van grondverwerving is een pré. Affiniteit met het werken in een bestuurlijke omgeving, organisatorische en communicatieve vaardigheden en het kunnen werken in een teamverband zijn van groot belang. Zij/hij beschikt voorts over een analytische instelling, een onafhankelijke oordeels vorming en een creatieve en resultaatgerichte instelling. Verder heeft de medewerker de vaardigheid om een netwerk van externe contacten (uit) te bouwen en te benutten. De standplaats: Goes. Wij bieden: Een maximumsalaris van f 6.399,- (schaal 9, bij een 36-urige werkweek) bruto per maand, exclusief vakantietoeslag. De functie is gewaardeerd volgens hoofdgroep IV, niveaugroep b. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij: de heer P.C.M. van Kleef, Programma-manager, telefoon: 0113 - 237322, mevrouw H.C.M. van Leur, Adjunct Hoofd Projecten, telefoon: 0113 - 237341 en/of de heer D.P. van Stam, Adjunct Hoofd Projecten. Reageren: Sollicitaties kunt u door middel van een brief met curriculum vitae voor 20 april richten aan: JtTJa) Dienst Landelijk Gebied, Regio Zuid, Afdeling Personeel en Organisatie, Postbus 1180, 5004 BD Tilburg, onder vermelding van: Z2001.04 Bij gelijke geschiktheid gaat de voorkeur uit naar een medewerker uit de doelgroepen vrouwen, allochtonen en gehandicapten. dienst landelijk gebied voorontwikkeling en beheer Wijzigingen ophaaldata huisvuil Op Goede Vrijdag 13 april wordt geen GFT-afval (groene container) opgehaald. De container wordt een dag eerder, donderdag 12 april, opgehaald. Op tweede paasdag, maandag 16 april, wordt geen restafval (grijze container) opgehaald. De contai ner wordt een dag later, dinsdag 17 april, opgehaald. Kantoren gesloten In verband met Goede Vrijdag en de paasdagen zijn de gemeentelijke kantoren op vrijdag 13 en maan dag 16 april gesloten. Dinsdag 17 april staan de medewerkers weer voor u klaar. Zie voor andere gemeentelijke informatie van Middelburg pagina 3 in de Faam/Vlissinger, Maximaal Text 830 of www.middelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 36