Timmer verbindt lot aan De Vegt ia Sarina Wiegman steekt Frank de Boer de loef af PZC Zanini zegeviert in Baskenland Feyenoord niet bang voor heropening van zaak Leonardo Kalou kan verbeterd contract tegemoet zien KV Mechelen pikt verdachtmakingen over omkoping niet 25 Schaatsster blijft alleen bij DSB als trainer functie binnen team krijgt Jordan keert mogelijk terug Burgman naar topteam McDonald coach bij Capetown Gelredome kandidaat Davis Cup Siemerink naar tweede ronde Blinker ontkent belediging arbiter Beckenbauer wil van schwalbes af Aanbiedingen voor speler na striptease woensdag 11 april 2001 van onze sportredactie DEN HAAG - Marianne Tim mer vertrekt waarschijnlijk bij het DSB-schaatsteam als Wop- ke de Vegt vandaag geen functie krijgt binnen het team. Dat liet ze gisteravond telefonisch van uit de Verenigde Staten door schemeren. Het staat vast dat Pfrommer, de huidige coach van het team, ook komend seizoen aanblijft als trainer. Timmer zei al eerder dat ze niet met hem verder wil. De sprintster wilde berichten als zou ze hoe dan ook bij DSB vertrekken niet bevestigen. Zij liet wel doorschemeren dat ze haar toekomst koppelt aan die van Wopke de Vegt. De oud trainer van Rintje Ritsma sprak gistermiddag met vertegen woordigers van DSB. ,,Ik wil af wachten wat daar uit komt en daar laat ik het voorlopig bij", zei Timmer. Timmer gaf al eer der aan dat ze graag met De Vegt door zou gaan als trainer, al dan niet bij DSB. Woordvoerder Hans van Goor van DSB wilde geen commen taar geven. Van Goor verwees slechts naar de persconferentie van vanmiddag, waarin de plannen voor komend seizoen bekend worden gemaakt. Wopke de Vegt ontkrachtte het bericht dat het vast staat dat Timmer bij DSB vertrekt. „Ik heb na mijn gesprek met DSB de indruk gekregen dat de oplos sing binnen het team wordt ge vonden", aldus De Vegt. ..Van daag zijn er nog gesprekken met alle sporters." Marianne Timmer De Vegt zei zelf nog niet eens op de hoogte te zijn over een moge- lijk dienstverband bij DSB. „Daar hebben we niet over ge sproken. Het enige wat ik nog maals bevestigd heb, is dat ik beschikbaar ben voor een func tie", aldus De Vegt. „De keuze is aan Marianne. Als ze het wil kunnen wij samen het olympi sche jaar door, als het moet in een apart team binnen DSB." Sprinter Jan Bos, die eerder ook kritiek op Pfrommer als coach uitoefende, liet weten dat DSB zoekt naar een aanvulling op de bestaande technische staf. Zelf pleitte Bos eerder voor een split sing van DSB in een allround- ploeg onder leiding van Pfrom mer en een sprintploeg onder leiding van een nieuwe coach. Dat kan wat Bos betreft De Vegt zijn. Indien DSB die richting kiest dan zal men met De Vegt nog contractuele besprekingen moeten voeren. Dat is nog niet gebeurd. Zaakwaarnemer Mocht DSB niet voor De Vegt kiezen dan zal Timmer het bij de ploeg voor gezien houden. Haar vader en zaakwaarnemer, Lu cas Timmer: „Ik denk wel dat het die kant uitgaat ja. Marian ne zou dan door moeten gaan onder Leen Pfrommer en dat doet ze toch niet." Pfrommer .zelf wilde niet op de berichten reageren. Dat deed ook Egbert van 't Oever, vertrouwensper soon van Timmer en mede haar coach, niet. DSB deed afgelopen seizoen zijn intrede in de schaatssport. Het bedrijf van zakenman Dirk Schei-inga stelde een aantrek kelijke ploeg samen, met als kopstukken Ids PostmaJan Bos en Marianne Timmer. Postma won brons en zilver op respec tievelijk het EK en het WK all round, maar miste de WK af standen. Bos en Timmer stelden ronduit teleur en weten dat aan de 'ou derwetse' aanpak van Pfrom mer. Postma is de enige van het drietal die wel met hem verder wil. Dat gebeurt dan ook, Post ma weet zich komend seizoen in elk geval omringd door zijn ploeggenoten Dennis van der Gun, Johan Röjler en Oystein Grödum. GPD/ANP Stefano Zanini wint de tweede etappe van de Ronde van Baskenland. foto LuisTejido/EFE van onze sportredactie MUNGIA - Stefano Zanini heeft gisteren de tweede etap pe van de Ronde van Basken land gewonnen. Na 175 kilo meter was de Mapei-renner met overmacht de snelste in een massasprint. De Italiaan Mazzanti en de Spanjaard As- tarloa moesten hem op de meet voorrang verlenen. Zanini maakt er een traditie van te winnen in Baskenland; vorig jaar zegevierde hij in de derde rit. Davide Rebellin, de Italiaanse winnaar van de eerste rit, raakte door bonificatiesecon den de leiderstrui kwijt aan de Spanjaard Igor Astorloa van Mercatone Uno. Michael Boo- gerd, die gisteren als vijfde eindigde, is de nummer twee van het klassement, in dezelf de tijd als Astorloa. Francisco Lara Ruiz was de opvallendste man van de zwa re tweede etappe, die vier forse beklimmingen telde. De 24-ja- rige Spanjaard had een maxi male voorsprong van ruim twaalf minuten op het peloton. Zestig kilometer voor de aan komst bedroeg het verschil nog tien minuten. Aan de lan ge solo van Lara Ruiz kwam 35 kilometer voor de finish niet temin een einde. In de slotfase bereidde de Mapei-ploeg de sprint goed voor Zanini voor. De Belgische topsprinter Tom Steels ontbreekt ook deze week in de grote wielerwed strijden. Volgens de ploeglei ding van Mapei is hij nog niet fit genoeg om aan de start te verschijnen van Gent - Wevel- gem (vandaag) en Parijs -Rou- baix (zondag). Steels moest eerder al Parijs - Nice missen wegens een virusinfectie. Hij is al ruim een maand uit de rou latie. Tristan Hoffman ont breekt eveneens in Gent. De kopman van CSC-World Onli ne is nog niet hersteld van zijn valpartij zondag in de Ronde van Vlaanderen. Rabobank mist in de Belgische wielerklassieker twee kop mannen. Steven de Jongh en Erik Dekker hebben zich afge meld. De Jongh heeft last van een flinke verkoudheid en spaart zich voor Parijs-Rou- baix. Dekker heeft last van zijn knie na een val in de Ronde van Vlaanderen. Jan Boven is om dezelfde reden ook niet fit. ANP/AFP WASHINGTON - Eigenaar Abe Pollin van de Amerikaanse basketbalclub Washington Wizards voorspelt dat Michael Jordan volgend seizoen terugkeert in de Amerikaanse prof competitie NBA. „Het ziet er naar uit dat Jordan volgend sei zoen weer speelt", verklaarde Pollin gisteren tegenover het dagblad Washington Post. Jordan, 38 inmiddels, is mede-ei genaar van de Washington Wizards. Volgens Pollin is de vroe gere vedette er nog niet helemaal uit. „De vraag voor hem is of hij in zijn ogen een aanvaardbaar niveau kan bereiken", aldus Pollin in de Washington Post. De rentree van ijshockeyer Ma rio Lemieux bij de Pittsburgh Penguins zou Jordan hebben overtuigd dat zijn NBA-loopbaan nog niet helemaal voorbij is. Jordan maakte zijn afscheid op 13 januari 1999 wereld kundig. Hij bezit vijf tot tien procent van de aandelen van de Wizards. RTR HENGELO - Het leek op een eeuwige liefde. Raimond Burg man en Twentevisie/BC Hengelo, dat was na vijftien jaar een twee eenheid gewoi-den. Totdat Chrystal Kelly, gewapend met een dikke poitemonnaie, de topspeler uit Hengelo weg lokte. Burgman (37) tekent voor twee jaar bij de nieuwe ploeg. De aanbieding van de ploeg uit Waalwijk, met onder anderen Fredex-ic Caudron en Raymond Ceulemans in de gelederen, was te mooi voor Burgman. „Ik kon daar absoluut geen nee te gen zeggen. Dat begrepen mijn medespelers bij BC Hengelo ook. De reacties zijn allemaal positief. Iedex*een zei dat ik het moest doen. "GPD KAAPSTAD - Rob McDonald is met onmiddellijke ingang benoemd als coach van Ajax Capetown. De trainer die eind vorig jaar werd ontslagen bij De Gi'aafschap tekende een con tract voor een jaar, met een optie voor nog een jaar. Technisch directeur Leo Beenhakker van Ajax had McDonald aanbevo len bij de Zuid-Afrikaanse club.ANP ARNHEM - Gelredome is een van de drie kandidaten voor de organisatie van de halve finale van het Davis-Cuptoernooi. Ahoy' (Rotterdam) en de Brabanthallen (Den Bosch) zijn de andere twee. De tennisbond (KNLTB) moet voor 23 april be slissen waar de halve finale tegen Frankrijk wordt afgewerkt. De spelers zelf hebben hun voorkeur voor Ahoy' al uitgespro ken. GPD ESTORIL - Jan Siemerink is gisteren doorgedrongen tot de tweede ronde van het tennistoernooi in Estoxil. De Nederlan der versloeg de Portugees Tiago Sousa in twee sets: 7-5 6-4. ANP ROOSENDAAL - RBC-spits Regi Blinker ontkent dat hij na afloop van het duel De Graafschap-RBC (zaterdag) scheids rechter Bossen heeft beledigd. De opmerkingen die hij maak te waren gericht tegen zijn medespelers. De visie van Blinker werd door RBC's directeur Paul van der Kraan op schrift ge steld en gistermiddag bij de KNVB in Zeist afgeleverd. Blin ker kreeg het na afloop van De Graafschap-RBC aan de stok met Ruud Bossen. Zodanig zelfs dat die op het wedstrijdfor mulier een aantekening maakte van het wangedrag van Blin ker. Als getuige voert Bossen gi-ensi-echter Boot op. GPD van onze sportredactie ROTTERDAM - Feyenoord is 1 niet bang voor nieuwe juridi sche problemen in de zaak Leo nardo. De Braziliaan Aldo Rebelo, die in zijn land de parle mentaire enquête rond de han del in voetballers en de paspoor- tenzwendel onderzoekt, zei gisteren in een interview met het Algemeen Dagblad dat Feye noord in de paspoortaffaire van zijn werknemer Leonaxdo 'overal vanaf heeft geweten'. Volgens Rebelo, die een bezoek aan Nederland heeft gebracht en bij die gelegenheid een ge sprek met Leonardo heeft ge had, heeft de vi-iend en zaak waarnemer van de speler (Hans Coret) het valse paspooi*t ver strekt. Coret moet zich met een tweede verdachte binnenkort alsnog voor de rechter verant woorden voor zijn betrokken heid bij het regelen van een vals paspoort voor de spelei-. Feye noord ontkent nog altijd elke betrokkenheid bij dat laatste. Feyenoords advocaat mr. Joi'is van Benthem vindt de uitspra ken van Rebelo zeer kwalijk. De Zuid-Amerikaanse paiiemen- tair enquêteur wil volgens hem scoren in de politiek. „Het is triest voor Leonairdo en voor de club dat de zaak weer wordt op gerakeld. Het Openbaar minis- terie heeft nadrukkelijk verklaard dat de club geen be trokkenheid heeft gehad bij het verstrekken van het paspoort. Daarvoor zijn meer dan vijftien mensen gehoord. Feyenoord heeft een boete van 50.000 gul den gekregen voor het opstellen van Leonai'clo in de wedstrijd tegen Aj ax en de speler heeft een boete van 5000 gulden gekre gen. Maar de ene straf had niets te maken met de andex-e", zegt Van Benthem. Informant Volgens Feyenoord is Aldo Re belo afgegaan op één informant in Nederland. „Er is totaal geen overleg geweest met het minis terie van Justitie, de KNVB of het Openbaar ministerie. Me neer Rebelo heeft hier geen dos sier ingezien." De conclusies van de Brazili aanse ondei'zoekscommissie zullen vroeg of laat in een rap port worden samengevat en worden overhandigd aan de we reldvoetbalbond Fifa en de Eu ropese Commissie. Die bekijken dan of er sacties tegen Feye noord moeten worden genomen. GPD door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Feyenoord wil het lopende contract van Bona- venture Kalou opwaarderen. Dat heeft voorzitter Jorien van den Herik in de Feyenoord- krant laten weten. De spits uit Ivoorkust staat nog tot de zomer van 2004 bij Feye noord onder contract. „De afge lopen twee seizoenen heeft Ka lou zich dermate ontwikkeld dat het gex-echtvaardigd is om zijn contract aan te passen", zegt Van den Herik. Kalou heeft op zijn beurt laten welen veel te voelen voor een langer verblijf in de Kuip. „Ik ben nu een vaste waarde voor Feyenoord geworden en zie hier m de Kuip wel degelijk toe komst." Volgens voorzitter Van den He- rik hebben zich de laatste tijd geen buitenlandse clubs voor de Afrikaanse aanvaller gemeld. „Dat speelt helemaal niet en dat heeft ook niks te maken met het openbreken van zijn contract. Het gaat nu alleen om waarde ring en het is duidelijk dat wij Kalou graag willen houden. Daarom heb ik het initiatief ge nomen." Opvolger Feyenoord heeft al een opvolger voor hoofd opleidingen Henk van Stee, die naar AZ is vertrok ken. Met ingang van volgend seizoen neemt Albert Stuyven- berg, bij Feyenoord is dienst als jeugdtrainer, de taken van Van Stee over. Stuyvenberg is mo menteel gestationeerd bij RWDM in Brussel, waarmee Feyenoord een samenwerkings verband heeft. GPD Sarina Wiegman: „Zo lang ik fit blijf, ga ik door." foto Ben Ba Ister/ANP Voetbalster heeft honderd interlands achter haar naam staan van onze sportredactie ARNHEM - Voetbalster Sarina Wiegman werd ooit samen met Mia Hamrn kampi oen van Amerika. De Amerikaanse sterspeelster Hamrn ging vervolgens mil joenen dollars verdienen. Wiegman keer de terug naar Nederland en moest gewoon gaan werken voor de kost. De Haagse bleef wel voetballen. Inmiddels staat ze op eenzame hoogte in het Nederlandse voetbal. De 31 - jarige Wiegman heeft hon derd interlands achter haar naam staan en dat is een mijlpaal. Voetbalstei's zijn in Nederland geen su persterren. Wiegman zit er niet mee. Ze vindt het prachtig dat ze de recordhouder bij de mannen, Frank de Boer met 88 caps, de loef afsteekt. Ze viert vanavond in de interland tegen Denemarken haar eigen feestje. Dan komt 'meneer' Van Gaal haar persoonlijk ex-en. „Geweldig, dat pikken ze me niet meer af." De aanvoerster zit al sinds 1986 bij het Nederlands elftal. Bert van Lingen haalde haar bij de selectie toen ze pas zestien jaar was. „Mocht ik mee naar Italië. Ik keek mijn ogen uit. maar ik was blij dat ik niet hoefde te spelen. Ik vond het allemaal nog doodeng." Een jaar later was de plein vrees over en debuteerde Wiegman tegen Noorwegen onder een bex-oemde coach. „Dick Advocaat leidde ons voor een keer. Dat was heel speciaal. Leuk dat hij ver- ti'ouwen in mij had. Jaren later kwam ik hem tegen in de stad, want hij komt ook uit Den Haag. Ik groette hem, maar hij hei-kende me niet." Wiegman maakte in 1988 het eex-ste offici euze WK voor vrouwen in China mee. Hiex-na nodigde cle coach van het Ameri kaanse elftal haar uit voor een jaartje stu die en voetbal aan de universiteit van North Carolina. Met dat team werd ze kampioen van Amei-ika. „Dat was de ab solute top. De belangstelling voor ons was ook enorm." Flitsend spel Na die twee geweldige ervaringen besloot Wiegman naar (Nederland terug te keren. Ze werd docente lichamelijke opvoeding. Waar de Verenigde Staten de wereld ver- overden met hun flitsende spel, moest Wiegman het sindsdien zonder de came ra's stellen. Nedexdanders kijken nu een maal liever naar Kluivert en Cocu. De vrouwen haalden door een gebrek aan training bovendien nooit meer een EK of WK. „Ik heb alles voor het voetbal over en was zo gek parttime te gaan werken. Dat kan je niet van iedereen verlangen", weet Wiegman. Maar volgens de recordintex-- national is het slechts een kwestie van tijd voor het publiek 'het andex-e Oranje' ont dekt. „Ook wij kunnen goed voetballen." Tot Wiegmans blijdschap is het program- ma van de voetbalsters veel professione ler geworden. De overwegend jonge groep komt elke week samen en speelt meer oe fenwedstrijden. „We hebben een giganti sche ontwikkeling doorgemaakt. Ik ben ervan oveituigd dat ook wij het WK kun nen halen", zegt ze. De speelster van koploper Ter Leede ziet ook de nationale competitie sterker wor den. „Vroeger wist je zeker dat je ging winnen, soms met dubbele cijfers. Dat ge beurt niet meer." Met de introductie van Eui-opacupvoetbal, misschien al vanaf volgend jaar, lijkt het erop dat vrouwen voetbal in Nederland echt volwassen kan wox-den. Sai-ina Wiegman denkt nog niet aan stop pen. „Zo lang ik fit blijf, ga ik door. En mijn man vindt de spoit gelukkig ook leuk. Als we 's avonds tv kijken eindigen we meestal bij een voetbalwedstrijd." ANP/GPD van onze sportredactie MECHELEN - KV Mechelen pikt de verdachtmakingen door Aalst-trainer Wim de Coninck over omkoping niet. De hekken sluiter in de Belgische eerste klasse, met de Nederlanders Bairy Hulshoff en Aad de Mos aan liet bewind, zou volgens De Coninck zijn spelers Kris Tem merman, Sammy van Den Bos sche, Davids Van Hoyweghen en Georges Arts hebben omge kocht. KVM won op 1 april met 3-1 in en tegen Aalst, een belangrijke zege in de strijd tegen degrada tie. De Coninck beschuldigde vier spelers uit zijn team te zijn omgekocht. Mechelen belegde gisteren een persconferentie, waar manager Geert Lermyte bekendmaakte de zaak aanhan gig te maken bij het Belgische bondsparket. De club wacht eerst op een reac tie van het parket, en beslist daarna of het gei-echtelijke stappen onderneemt tegen De Coninck. Hij heeft de naam van de club en van de sponsor be- doezeld, stelde Lermyte. Aalst reageerde gesclxi'okken en liet weten dat alles op een mis verstand berust. Mechelen neemt daar geen genoegen mee. Mechelen-preses Willy Van den Wijngaert zegt dat bepaalde MUNCHEN - Franz Becken bauer heeft de profvoetballers in eigen land opgeroepen op te houden met het maken van schwalbes. De voorzitter van Bayern Mün- chen ergex-t zich aan het gedrag van voetballers die bij elke overtreding naar de grond gaan om de scheidsx-echter te beïn vloeden. 'Der Kaiser' heeft ook aanmer kingen op de scheidsrechters. Hij pleit zelfs voor de introduc tie van buitenlandse arbiters in de Duitse competitie. „Alles hier in Duitsland gaat momen teel verkeerd. De spelers provo ceren op het veld, de coaches langs de lijn. De arbiters laten zichzelf beïnvloeden. We moe ten er iets tegen doen, voor we verder achterop x-aken bij het buitenland. "RTR personen de club willen nekken. Hij doelt daarbij onder meer op de belangstelling van zijn club voor de Nederlandse verdediger René Klomp van Harelbeke. Volgens Hai'elbeke benaderde Mechelen de speler vlak voor het belangrijke onderlinge duel. Mechelen en Klomp ontkennen in alle toonaarden. Klomp zegt zelfs dat Mechelen „het slacht offer is van insinuaties van Ha relbeke". De speler heeft een conflict met zijn club over een verzekei'ing. „Ik heb mijn be klag gedaan bij de Belgische bond en toen werd ik naar B- kern verwezen en worden er al lerlei onwaarheden over mij verspreid." BELGAfANP RIO DE JANEIRO - De Brazilia'anse profvoetbal ler Williams kan nog een mooi slaatje slaan uit zijn geruchtmakende strip tease zondag in een wed strijd van de eerste divi sie. Een dag na zijn blote vertoning in het stadion kreeg de 27-jarige speler van Ponte Pora al twee lu- cratieve aanbiedingen. Zowel een mannenblad als een onderbroekenfa brikant toonde interesse in hem. Williams liet zichzelf na zijn treffer in het duel met Sena helemaal gaan. Hij trok in zijn jubelstem ming zowel zijn shirt als zijn broek uit. De scheids rechter was al even ver baasd als de toeschouwers en de andere spelers op het veld. De arbiter trok rood. In de catacomben werd hij aangehouden wegens schennis van de eerbaar heid. Na een nacht in een cel, mocht Williams naar huis. „Ik heb misschien een beetje overdi-even bij het juichen", gaf hij schoorvoetend toe. „Zelfs mijn vrouw begreep het niet. Ze heeft me urenlang aangestaard. Ik moest ook op de bank slapen." DPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 25