Matthijsse is zijn vrienden kwijt Squashen op scherp van de snede Masters-toernooi driebanden met zestien finalisten Bentschap Knook terug naar Kloetinge Hoek op schot in oefenduel Ex-mecanicien eindelijk verlost van Farm Frites Topbezetting in driedaagse voor junioren in Axel uitslagen door Jan Roovers HULST - De biljartliefhebbers kunnen volgende week volop aan hun trekken komen. Van dinsdag 17 tot en met zondag 22 april staat in café De Kroon in Hulst het Masterstoernooi drie banden op het programma. Voor de zestien finalisten moet het toernooi het sportieve hoogte punt van het seizoen worden. Om tot de groep van zestien door te dringen is door de deel nemers in de vier voorgaande toernooien enorm gestreden. Achter het drietal Rino Pecora- ro, Cees Wissel en Ben de Waal, dat zich na de toernooien in Hulst, Terneuzen en Eede al bij na zeker wist van plaatsing', moesten tal van gei'enommeer- de driebandenspelers in de slot wedstrijd in Clinge nog vol aan de bak om tot die finalegroep door te dringen. Ten koste van Ronny Roets (van 11 naar eerste reserve op 17j, Frank de Rijk (van 14 naar 19), Rob Claerhoudt (van 16 naar 18 Jo Leeraert en Jaap Kayser (ver weggezakt) slaagden alleen Frits Bakker (winnaar in Clinge Etienne van Darome en Ro- main Goethals daar nog in. Kwalitatief betekende dat ove rigens wel een versterking. De organisatie van de biljart vereniging Reynaert ziet Theo Platjouw uit Axel als favoriet. Na diens optreden in de dis tricts- en gewestelijke finales hoofdklasse bandstoten en door het behalen van het Zeeuws kampioenschap driebanden in Lewedorp, is dat geen verras sende prognose. Platjouw. zelf, gepokt en gema zeld in dit wereldje, ziet zichzelf niet direct in een hoofdrol. Hij geeft grif toe dat de vorm zonder meer goed is. „Maar met de han dicap in caramboles start ieder een met gelijke kansen", ver wacht Platjouw. In het Masterstoernooi wordt de knock-out-formule, zoals toe gepast in de GP-toernooien, niet gehanteerd. De zestien fi nalisten worden naar rang schikking ondergebracht in twee poules. De eerste poule be staat uit de spelers die op de ranglijst zijn geëindigd op de oneven plaatsen, in de andere poule komen automatisch de spelers die de even plaatsen be zetten. In beide poules wordt een volle-i dige competitie gespeeld, daar na spelen de nummers één en twee kruisfinales. De winnaars daarvan gaan doorvoor de Mas- terstitel. De poules zijn als volgt samen- i gesteld (tussen haakjes het aan-, tal te maken caramboles): Poule' A: Ben de Waal, HGL/KOT (35), Rj.no Pecoraro, Dow (32), Jo d'Hooghe, De Kastanje (45), Al- bert Lacante, HGL/KOT (40), i Bertie van Remortel, Reynaert (35), Fons Baart, 't Bierwinkel- tje (32), Etienne van Damnre, HGL/KOT (45), Ard Vasseur, Hof van Eede (17). B-poule: Cees A. Wissel, 't Bierwinkeltje (40), Alexander Schelfhaut, Reynaert (27), Pierre Levrier, j Reynaert (30), Frits Bakker, KOT Terneuzen (45), Louis Dal- I linga, SBC (45), Romain Goe- thals, Hof van Eede (27), Theo j Platjouw, Reynaert (45), Flo- rent Rombaut, DO A (32). HOEK - Met de Belgische speler Omer Oser op proef won Hoek gisteravond een oefenwedstrijd tegen GPC met 6-0. Voor rust bood GPC nog enige stand (1-0), daarna was het ver zet snel gebroken. Arjan Koopmans opende de score voor de rust. John Bentschap Knook (2x), Wesley Roman (2x) en Ar- co Iierrebout schoten na de pauze raak. De Belg Omer Oser, afkomstig van Lochristy, maakte als lin kermiddenvelder een goe de indruk. Hoek onder handelt in de komende dagen om de nieuwe aan winst aan de selectie van volgend jaar toe te voe gen. door Jan Dagevos KLOETINGE - John Bent schap Knook keex't terug bij Kloetinge. De verdediger van Hoek heeft gisteren overeen stemming bereikt met de Beve- landse hoofdklasser. „Ik was eraan toe", zegt Bentschap Knook, die voor zijn Hoek-pe- riode ook al zeveix jaar bij Kloetinge speelde. „Met veel spelers bij Kloetinge heb ik nog steeds een hechte baixd. Dat mis ik bij Hoek een beetje. Daar heb ik alleen met spelers die er al lang voetballen, zoals Staixdaert en Naudts, een band. Het is een beetje hetzelf de gevoel dat Geert Boschaart heeft." Vleugelverdediger Boschaart kondigde vorige week zijn ver trek aaxx bij Hoek. Hij was uit gekeken op de cultuur bij de Zeeuws-Vlaamse club. Bentschap Knook koos ook voor Kloetinge, omdat hij er minder tijd mee kwijt is. „Al leen al qua reisafstand scheelt het uren", zegt de Souburger. „Daarnaast traint Kloetiixge minder daxx Hoek. Eigenlijk past alles prima in elkaar. Ik zie het helemaal zitten." De verde diger besprak gisternxiddag met Kloetinge-traiixer Diede- rik Hiensch ook al zijn positie die hij in het elftal kan bekle- dexx. „Het is de bedoeling dat ik in de as kom te spelen. Dat kan als libero, voorstopper of als aanvallende middenvelder zijn." woensdag 11 april 2001 doorSven Remijnsen KLOETINGE - Tien jaar lang zat hij op de eerste rang bij de grote wielerklas siekers. De 31-jarige Ronald Matthijs se uit Kloetinge was als chef mecanici en van TVM de rechterhand van Cees Priem. Toeix de ploegleider begin vorig jaar vertrok bij TVM's opvolger Farm Frites was ook de rol van Matthijsse uitgespeeld. Nu ziet hij de renners die eens zijn vrienden waren alleen nog op televisie voorbijkomen. Hij is teleurge steld, maar ook opgelucht. Ronald Matthijsse: „Ik bexx rond 1990 in het wielrennen terechtgekomen. Ik fietste bij Middelkamp en werkte bij een rijwielhandel die was gespeciali seerd in racefietsen. Cees Priem kende ik oppervlakkig. Ik keek tegen 'm op. Op een dag vroeg hij mij of ik als hulpje van de TVM-mecaniciens meewilde naar de Ronde van Luxemburg. Ik had het idee dat ik heel wat kon, maar ik stond daar met twee linkerhanden. Er kwam veel meer bij kijken dan ik dacht. Twee dagen voor de Tour de France belde Cees weer. 'Pak je koffers maar', zei hij. Ik ben meegegaan en nooit meer weggegaan. „Ik heb mijn opleiding in de praktijk gehad. Ik begon met kleine klusjes: de auto's naar het hotel rijden, met de lcof- fers sjouwen, de fietsen schoonmaken en klaarzetten. Je moet openstaan om te leren en niet bang zijn om hard te werken. Als mecanicien begin je 's och tends als eerste en bexx je 's avonds als laatste klaar. Ik heb veel mensen zien komen en gaan die niet geschikt waren voor het vak. Zelf heb ik verschrikke lijk veel mazzel gehad. Ik ben lang zaam maar zeker doorgeschoven en in eens had ik het voor het zeggen." Karakter „Bij TVM had iedere renner zo z'n ka rakter. Daar moest je mee om kunnen gaan. Sommigen kregen moraal als je ze veel aandacht gaf. Een nieuw stuur- lint kon ze al blij maken. Jeroen Blijle- xxxen van Cees, is het helemaal misge gaan. Er was onrust bij iedereen, de ploeg werd kapotgemaakt. Dat hoorde, zag en voelde ik. Zij waren de heilige boontjes, het personeel en de renners gooiden met moddexr In werkelijkheid was het net andersom. Het leek wel of ze gek waren gewoi'den. Niemand wist meer wie de baas was." „Ik heb dat j aar weinig gewerkt, omdat ik vanaf maart ziek was. Toen ik in sep tember terugkwam, mocht ik niet meer doen wat ik vroeger deed. Via via hoor de ik dat ze me eruit wilden werken, omdat ik een vriendje van Cees was. Peter Ppst, die eerst niet eens wist wie ik was, belde me op en zei op dat arro- gante toontje van 'm: 'Jij wilt veel geld verdienen en niet werken'. Dat zeg je toch niet?" Contract „Veel personeel van Fai'm Frites is aan het einde van het seizoen vertrokken naar andere ploegen, Domo en World Online. Ik bleef over. Farxn Fikt es bleef me doorbetalen, tot in januai'i zelfs, omdat ik nog oxxder conti'act stond. Dat is onlangs pas ontbonden. Gelukkig maar, want zo kon het echt niet langex". „Nu kan ik weer doen en laten wat ik wil. Misschien kan ik straks aan de slag bij de nieuwe materiaalseivice van Cees. Ik hou nog steeds van het wielren nen, maar ik ben afgeknapt op de laat ste dxie jaar. Ik ben mijn vrienden kwijt. De dopingzaak uit 1998 heeft ook veel indruk op me gemaakt. Na de Tour ben ik verhoord in Reims, omdat ik vaak met Jan Moors, de verzorger die was opgepakt, op één kamer sliep. Wij waren maatjes. Ik ben het langst ver hoord van iedereen. Ze speelden op mijn geweten. Zoiets vreet aan je." „Als ik terugkijk op de periode die ach ter me ligt, is het net een film. TVM had bij elkaar moeten blijven. Bijna alle renners van toen doen het dit jaar goed. Zeker Van Petegem gaat een goed jaar rij den. Ik denk dat ie vorig j aar stiekem wel eens in de remmen heeft geknepen. Dat hoeft nu gelukkig niet meer." Ronald Matthijsse: „Ik heb het respect voor de mecaniciens zien verdwijnen." foto Willem Mieras vens was heel gevoelig voor zulke klei ne dingen. Het kwam wel eens voor dat een renner ontevreden was en eiste dat zijn zadel omhoog werd gezet. Stiekem deed ik dat dan niet, maar toch was het goed. Dan zaten de problemen dus in het hoofd, niet in het zadel." „De makkelijkste renner, en ook de aax'digste, die ik heb meegemaakt is Pe ter van Petegem. Die was de rust zelve, deed nooit moeilijk. Maar er waren ook lastige renners die je het bloed onder de nagels vandaan haalden. Zelfs een be dankje was teveel gevraagd. Omdat ik ook nee dux-fde te zeggen, heb ik wel eens mot gehad. De laatste jaren werd het steeds gekker. De renners stelden meer eisen. Het leek wel of zij bepaal den welk materiaal werd aangeschaft. Ik heb het respect voor de mecaniciens zien vex'dwijnen. Het werd allemaal zo gewoon gevoxxden wat wij voor hen de den." „In het begin stelde TVM weinig voor. Stukje bij beetje heb ik de ploeg zien groeien. De sfeer was perfect. Een goe de ploeg kuxi je niet kopen, dat zie je nu aan Domo. Vorig jaar, toen Farm Fxites hoofdsponsor werd en de heren Van Vliet en Hanegraaf de leiding ovexma- AXEL - De Juniorendriedaagse van Axel, die van vrijdag 25 tot en met zondag 27 mei wordt ge reden, krijgt een grote buiten landse inbreng. De organisatie heeft tot nu toe veertien natio nale selectie ingeschreven en zes buitenlandse districtsploegen. De opvallendste afwezigen in de wereldbekerkoers zijn de selec ties van toplanden in de wieler sport als België, Italië, Frank rijk en Spanje. De Belgische ploeg, die vorig jaar nog onder leiding stond van bondscoach José de Cauwer, is verhinderd, omdat in het weekend van de Juniorendriedaagse het natio naal kampioenschap wordt ge reden. De Italiaanse en Franse selectie zijn al een paar jaar niet meer van de partijondanks ver woede pogingen van ex-voor- zitter Ap den Doelder om die ploegen weer naar Axel te ha len. Voor de Driedaagse is niettemin een grote belangstelling in het buitenland. De selecties die zich wel al hebben aangemeld ko men uit Wit Ruslan d, Slowakij e, Duitsland, Litouwen, Nooi'we- gen, Engeland, Rusland, Zwit serland, Georgië, Moldavië, Portugal en Polen. Daarnaast is ook de Nedeiiandse ploeg, die in de afgelopen jaren veel win naars afleverde, weer present. Wereldbeker De wedstrijd is ingedeeld in de cyclus voor de wereldbeker. De editie van dit jaar woxxlt de twintigste in de geschiedenis van de Driedaagse. Het ritten- schema is onveranderd geble ven. Dat betekent onder meer dat de slotdag weer in de Vlaamse Ardennen wordt gere den. Bij de inschrijving zijn behalve de veertien nationale selecties ook zes buitenlandse districts ploegen, zes Nedexiandse dis trictsteams en acht clubploe- gen. Theo Middelkamp is een van de clubteams in het deelne mersveld. Voor het eerst na het gedwongen afscheid van Ap den Doelder als voorzitter staat de Driedaagse onder leiding van Joop de Jon ge- Het bestuur bestaat verder uit Honk Pieters (secretaxis), Char les de Caluwé (penningmeester Jan BoerboomsJ an de Kraker en Tijs van Boven. Voor de eerste twee dagen van de wedstrijd is De Halle in Axel de centrale plaats voor de ren ners. Op zaterdag 26 mei wordt als omlijsting een Dikke ban denwedstrijd gehouden. Piëdro Schweertman nog een figurant op EK in Antwerpen De squasher Piëdro Schweertman uit Koudekerke speelde deze zo eek in Antwerpen het deerde grote toernooi in zijn carrière. En dat in een loopbaan die nog geen. twee jaar duurt. Het Europees kampioenschap voor jongens tot ne gentien jaar leverde de zeventienjarige squashspèler de twintigste plaats op. Een sfeerimpressie rond Schweert- manslaatste wedstrijd. door Björn Goorden ANTWERPEN - Piëdro Schweertman (17) speelt tegen de Italiaan Andrea Biaixchetti. Op baan tien, een duel onx plaats negentien, dat ogen schijnlijk nergens om gaat. De speler die verliest moet genoe gen nemen met de twintigste plek. En of je nu negentiende of twintigste wordt op een EK squash onder'negentien, er zul len maar weinig mensen zijn die daar om geven. Deson danks wordt het in Indoorcen- trum Antwerpen een wedstrijd op het scherp van de snede. „Want Piëdro wil elke wed strijd winnen", zegt zijn vader John. „Koste wat kost." Piëdro Schweertman loopt van hot naar her, duikt achter iede re bal aan. De Italiaan is tac tisch en technisch de meerdere maar moet het op i nzet toch ge regeld afleggen. De wedstrijd gaat gelijk op en heeft van alle partijen die bezig zijn, de meeste (van het schamele aan tal) ogen op zich gericht. Eeix stel Hongaren rekt en strekt en gooit zo af en toe eens een blik op het schouwspel, een Italiaanse kijkt, maar lijkt in gedachten verzonken. Twee meisjes van het Nederlands team, die wat langer in bed zijn blijven liggen, zijn net op tijd om de wedstrijd van het begin tot het eind mee te kunnen ma ken. Op de achtergrond schalt de rauwe stem van een Ierse coach. Vader John Schweert man zit op het puntje van zijn stoel. Er zijn slechts spelers en aanhang op de partijen afge komen, pubhek is er eigenlijk (nog) niet. „Nee, met de belangstelling valt het niet mee", moet John Schweertman toegeven. „Je hebt het toch net ook gehoord van de organisatie? Ze zijn al blij als straks met de finale dat kleine tribunetje volzit. Vader Schweertman: „Er wordt maar weinig aandacht aan squash gegeven. En ook het niveau is niet bijster hoog. Engeland is onaantastbaar, de rest komt daar in Europa een heel eind achterop. Dat Piëdro in de twee jaar dat hij nu squasht al één WK en twee EK's achter zijn naam heeft staan, is daar ook deels aan te danken. Er zijn gewoon weinig anderen en weinig betere in Nederland." De Koudekerkenaar verliest de eerste game met 5-9 (John Schweertman: „Je ziet clat-ie wat zenuwachtig is, hij loopt de baan al af terwijl de game niet eens is afgelopen"), maar neemt revanche in de volgende (9-8). In de derde gaixxe is Bian- chetti weer de sterkste (8-10). Pa Schweertman baalt, de ze nuwen gieren door zijn keel. „Komop! Pië!" De bondscoach van Schotland lijkt de pai'tij echter nogal slaapverwekkend te vinden. Nog geen vijf minuten nadat hij zijn zware lijf naast Oranje- bondscoach Eric van der Pluijm op de bank heeft laten zakken, valt hij in een diepe slaap. Nog bijkomend van een zware nacht, zo lijkt het. Tegelijkertijd Van der Pluijm heeft geen tijd zich iets van zijn collega- bondscoach aan te trekken. Want naast Piëdro Schweert man komt ook Mare Reus in ac tie, voor plaats zeventien. Reus speelt op baan tien zodat de Maastrichtse bondscoach bei de wedstrijden wel tegelijker tijd kan meepakken. Hij heeft zich strategisch tussen de twee banen opgesteld. Marc Reus heeft echter nauwe lijks aanwijzingen nodig. In een klein kwartier droogt de achttienjarige Haarlemmer Ben Hubert compleet af (9-2 9- 0 9-0), terwijl de Belg een dag eerder nog net een maatje te groot bleek voor Schweert man. „Kijk, dat is nou het ver- schil tussen Mare en Piëdro, de nummer- drie en vier in Neder land. Piëdro verloor in vijf games van die Belg, hoewel hij wel een matchpoint verzuimde af te maken. Piëdro moet nog een hele hoop leren. Maar het is een vechtertje", aldus John Schweertman. Dat blijkt. Zijn zeventienjari ge zoon legt beslag op de vierde game (9-2). De Italiaan laat de game bij een 5-2-achterstand volledig lopen, gaat achter Piëdro Schweertman wordt door zijn coach opgepept tijdens zijn laatste partij op het EK. foto Peter Nicolai geen enkele bal meer aan. Va der John Schweertman: „Tja, dat is instelling, hè. Zoiets zal Piëdro nooit gebeuren. Hij gaat er altijd voor, op elk moment." Met een gebalde vuist stapt Piëdro van de baan en grijpt een fles vocht. De omstanders klappen om zijn onverzette lijkheid. De bondscoach van Schotland (die volgens organisator Bx-uno waarschijnlijk een voetbal heeft ingeslikt, want hoe kom je anders aan zo'n buik) schrikt wakker, en rekt zich eens uit. Hij kijkt om zich heen, lacht eens naar de Italiaanse en sluit zijn ogen. Scheidsrechter De inhaalrace van Piëdro Schweertman in de vijfde game maakt hij niet bewust mee. De Koudekerkenaar knokt zich terug van een 7-2- achterstand, Bianchetti raakt geïrriteerd en beklaagt zich over enkele beslissingen van de Nederlandse scheidsrechter (Dylan Bennett, notabene een teamgenoot van Piëdro). Uit eindelijk overwint toch de klasse (8-9) en begraaft Piëdro zijn hoofd in een handdoek. Bondscoach Van der Pluijm troost zijn pupil en analyseert. Pa John is niet tevreden. „Hij slaat zoveel van die domme ballen, hè. Het is maar rennen en vliegen, hij zou eens wat slimmer moeten leren spelen." Piëdro is ook niet helemaal content: „Het doet pijn, omdat dit de tweede vijfgamer op rij is die ik verlies." Hij kan er niet echt mee zitten: „Het is goed voor mijn leerproces". Er is nog een lange weg te gaan, weet vader. „Maar dat hij nu bij de beste twintig jeugd- squashers in Europa hoort, zo kun je het ook zien natuur-lijk. En dat met slechts twee j aar er varing. Bovendien mag hij vol gend jaar het nog eens een keer in deze leeftijdscategorie pro beren. Dan is-ie een weer een jaartje ouder en verder. Mis schien dat hij dan in de toptien kan eindigen." De bondscoach van Schotland is inmiddels opgestaan, en in specteert zijn fxorloge. Is het al zo laat? Hij zal maar eens naar zijn spelers moeten gaan zoe ken, want die zullen zo wel moeten spelen. Half slaapwan delend, hij kan op het laatste moment nog net een vetplant ontwijken, zoekt-ie de cata comben op. Dammen Zwartewaterland. I\JK. Derde ronde: Meijer - Gérard Jansen 2-0, Oudshoorn - Clerc 1-1, Van den Akker -Van der Kooij 1- 1, Thijssen - Van Dusseldorp 2-0, Heus- dens - Wesselink 1-1, Dolfing - Wiersma 1-1, Hans Jansen - Kosior2-0. Stand: 1. Wiersma 5, 2. Hans Jansen, Meijer en Thijssen 4, 5. Clerc, Dolfing, Heusdens, Van der Kooij, Oudshoorn en Wesselink3,11. Van den Akker, Van Dus seldorp en Gérard Jansen 2, 14. Van der Kooij 1. Karting Middelburg. Stand na dertien races in bedrijvencompetitie. 1. Pannekoekhuis je Dishoek, 2. Hoondert Racing, 3. Tech- nomarine,4.Tieleman keukens, 5. A Pou- lers. Schietimigen Verenigde Sociëteiten Ovezande. Wip 1: eerste, tweede en derde hoofdvogel en eerste en derde zijvogel H. Koens, Zee- landia; tweede zijvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; vierde en vijfde zijvogel lo ting; eerste kal M. Oosthoek, Concordia; tweede kal J. van de Guchte, Zorgvlied; derde kal M, Oosthoek, Concordia; vier de, vijfde en zesde kal loting. Vliegende vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog en F. Koens, Spes Nostra. Zeeuws kampioenschap Doel Yerseke. Klasse Compound. Vrouwen: 1. I. Mor- auw, 'd Eendracht, Vlissingen, 273 pun ten; 2. Y. Lindenberg, Sint Sebastiaan, Yerseke, 268; 3. C. van de Gouwe, 'd Een dracht, Vlissingen, 237. Junioren: 1. R. Kalle, 223; 2. M. Smid, Sint Sebastiaan, Yerseke, 206; 3. R. Rohling, UNO, Ovezande, 153. Mannenveteranen: 1. J. Rentmeester, UNO, Ovezande, 280; 2. J. Hollestelle 270; 3, G.Schipper, beiden Sint Sebasti aan, Yerseke, 268. Heren: 1. J. de Wee 278; 2. E. Renne, beiden Sint Sebastiaan, Yerseke, 277; 3. A. Bergmans, 'd Een dracht, Vlissingen, 276. Kwartfinale: J. Rentmeester - G. Schipper 114-106, H. Bergmans - L. Morau 112-100, E. Renne - J. Morau 114-108, J. de Wee - J. Hollestel le 109-107. Halve finale: J. Rentmeester- H. Bergmans 112-109, E, Renne - J. de Wee 111-112. Finale: J, Rentmeester - J. de Wee 112-110. Zeeuws kampioen klasse Compound: J, Rentmeester, UNO, Ovezande. Klasse recurve. Vrouwen: 1. G. Eïcken- boom 250 punten; 2. P. Holm, beiden Ar- times, Zierikzee, 242; 3. E. de Jong, 'd Eendracht, Vlissingen, 209. Junioren: 1. Koole, Ravenstein, Kloetin ge, 262; 2. C. Hagen 243; 3. L. de Jong, beiden 'd Eendracht, Vlissingen, 235. Mannenveteranen: 1. L. Rentmeester, UNO, Ovezande, 264; 2. B. van de Welle, Ravenstein, Kloetinge, 246; 3. J. Wes- sels, Zodiak, Brouwershaven, 233. He ren: 1. E. Dunnes, Colveniers, Spijkenis- se, 271; 2. B. Kole, Sint Sebastiaan, Yerseke, 268; 3. B. Sekewael, 'd Een dracht, Vlissingen, 167. Kwartfinale: E. Dunnes - B. van de Welle 97-106, J. Koole - L. Rentmeester 112-97, B. Sekewael - P. Holm 107-91, C. Hagen - P. Tanis 106-104. Halve finale: B. van de Welle - J. Koole 95-111, B. Sekewael - C. Hagen 113-97. Finale: J. Koole - B. Seke wael 105-104. Zeeuws kampioen recurve klasse: J. Koole, Ravenstein, Kloetinge. Sportprijsvragen Lucky day, dinsdag 10 april 2-9-17-18-22-24-29-31 -32-37-41-50-51 - 53-62-65-66-72-73-75. (onder voorbehoud) man (GBr/2)- Koubek(Oos) 6-46-1, Hrba- ty (Slw/3) - Joesni (Rus) 6-1 7-5. Vrouwen, 350.000 gulden. Eerste ronde: I Serna (Spa/5) - Rittner (Oos) 6-3 6-4, Bo- vina (Rus) - Randriantefy (Mad) 6-1 6-0, Pisnik (Slv) - Nogeira (Por) 6-3 7-5, Male-: jeva (Bul) - Gagliardi (Zwi) 7-5 6-4, Marre-' ro (Spa) - Batsjeva (Bul) 6-2 6-2, Husarova: (Slw) - Habsudova (Slw) 6-2 6-4. I Rabat. Mannen, 775.000 gulden. Eerste ronde: Zabaleta (Arg) - Vicente (Spa/1) 6- J 4 2-6 6-4, Puentes (Spa) - Dupuis (Fra)2-6i 7-6 6-2, Robredo (Spa) - Malcor (Fra) 6-7! i 6-3 6-0, Vanek (Tsj) - Vacek (Tsj) 6-2 7-6,, Canas (Spa) - Tahiri (Mar) 6-0 6-2, Ca-; latrava (Spa) -Stoliarov(Rus) 6-2 6-2,Sa- volt (Hon) - Hantshk(Dui) 6-2 6-2, Brugue- ra (Spa) - El Aaraj (Mar) 6-4 7-5, Knippschild (Dui) - Di Pasqual (Fra/7) 7-5 3-6 6-3, El Aynaoui (Mar/6) - Belal (Mar)6- 3 6-2, Golmard (Fra) - Vinck (Dui) 6-1 6-3. j VolleybalI Goes. Recreatieve competitie. Poule A: WEA/Mevo'80 1 - Goedbloed auto's Zie rikzee 1 3-0, Café De Stulp - Boekhandel De Vries 0-3. Stand: 1Zeelandia 1 23-62, 2. Boekhandel De Vries 23-50, 3. Goed bloed auto's Zierikzee 1 24-34,4. Café De 1 Stulp 23-32, 5. WEA/Mevo'80 2 23-29,6. WEA/Mevo'80 1 23-24, 7. Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 23-12. Poule B: Atlas/ Korstanje 1 - ConneXXion 3-0, Surf Inn - Volleybal Nieuwdorp 3-0, Mol Agro -> Bouwman Sleepdienst3-0, Stars of Life-, HCR De Kroon/Wiska 1 2-1, Timmerman Natuursteen - Café De Vlinder 2-1Stand: 1 Atlas Korstanje 1 23-60, 2. Vishandel 1 Van Beveren/ASV 23-64, 3. Praktijk Jan Cluzona 23-50, 4. Surf Inn 24-46, 5. Tim-, merman Natuursteen 23-44, 6. HCR De Kroon/Wiska 1 23-35,7. Stars of Life 23- 32, 8. Mol Agro 23-30, 9. Café De Vlinder 23-30, 10. Zeelandia 2 23-27, 11. Volley- i bal Nieuwdorp 23-18, 12. ConneXXion 23-16, 13. Bouwman Sleepdienst 23-8, I Poule C: Marleco/Cluzona 2 - 't Durps- huus/Kwiek H4 3-0, Stadscafé De Ban- jaard - Verfbron Goes 1-2, WEA/Mevo'80 jeugd - De Vanger/Kwiek H5 1-2, Goed bloed auto's Zierikzee 2 - VVOZ 3-0. Stand: 1. Verfbron Goes 18-42, 2. Atlas 2 17-38, 3. Marleco/Cluzona 2 17-36, 4. Goedbloed auto's Zierikzee 2 17-33, 5. Stadscafé De Banjaard 18-33, 6. Zeelan dia 3 17-24,7. De Vanger/Kwiek H518-20, 8. 't: Durpshuus/Kwiek H4 17-17,9. VVOZ, 18-15,10. WEA/Mevo'80 jeugd 17-4, Pou- Ie DA: DRV accountants - Foto Leen Ko- per/Cluzona 1-2, WEA/Mevo'80 dames 1 - Bolle Dier&Tuin/Wik 1 0-3, WEA/Me vo'80 meisjes - Fennet/Renesse 2-1 Stand; 1. Eeterij/Tapperij Ginsterveld 24- 60, 2 Foto Leen Koper/Cluzona 23-54,3. DRV accountants 23-46, 4. Bolle Dier 8tTuïn/Wik 1 23-45, 5, WEA/Mevo'80 da mes 1 23-36, 6. Kwiek D1 23-32, 7. Dries HerenMode/Wik 2 23-17, 8. WEA/Me vo'80 meisjes 23-15, 9. Fennet/Renesse 23-7. Wielrennen Ronde van Baskenland, tweede etappe Asteasu - Mungia: 1. Zanini (Ita) 175 km in 5,04.55, 2. Mazzanti (Ita), 3. Astarloa (Spa), 4. Barbosa (Por), 5. Boogerd (Ned), 6. Vicioso (Spa), 7. Mazzoleni (Ita), 8. Rumsas (Lit), 9, Garzelli (Ita), 10. Borghe- resi (Ita). Klassement: 1. Astarloa 7.51,27, 2. Boo-; gerd, 3. Rumsas, 4. Barbosa, 5. Garzelli, 6. Rebellin (Ita), 7. Etxeberrma (Spa), 8. Olano (Spa), 9. Castresana (Spa), 10, Fer nandez (Spa). Circuit van de Sarthe en Pays-de-Loire, eerste etappe Ecommoy - Evron: 1. Bro- chard (Fra) 197,2 km in 5.21.26, 2. Morin (Fra), 3. Bouyer (Fra), 4. Millar (GBr), 5. Blaudzun (Den), 6. Agnolutto (Fra),7. Mc- Gee (Aus), 8. Halgand (Fra), 9. Moreau (Fra), 10. Heulot(Fra). Tennis Zaalhandbal - Estoril. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Eer ste ronde: Siemerink (Ned) - Sousa (Por) 7-5 6-4, Coria (Arg) - Lapentti (Ecu/7) 7-6 6-0, Kucera (Slw) - Davydenko (Rus) 6-3 7-6, Dosedel (Tsj) - Couto (Por) 6-3 6-4, Ferrero (Spa/1) - Levy (Isr) 6-3 7-6, Hen Oefenwedstrijd. Gummersbach (Dui) - Nederlands mannenteam 29-22 (14-11)- Topscorers Nederland: Schmetz 5, Nij- dam 4, Gielen 4, Nusser 3, Beers 3. Bij-, zonderheid: Beers maakte na twee jaar rentree in Nederlands team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 24