V eere verdedigt croissanterie Jubileumexpositie biedt fraaie kijk op het Zeeuwse landschap J Nog één zomer fileleed bij Zandkreekdam Voorwaardelijke boete voor slaan met munt Huid- en laserkliniek opent deuren in Bergs ziekenhuis Gemeente is kruistocht van concurrent beu Ruilbeurs voor miniatuurauto's Basketbaltoernooi succes Voor een zorgzame begeleiding D. W. THIJSSEN, HUISARTS ÜTN specialist in kunstgebitten GEMEENTE MIDDELBURG door Ben Jansen WILHELMINADORP - Het is nog één zo mer behelpen op de Zandkreekdam tus sen Noord-en Zuid-Beveland. Het knel punt dat de brug in deze dam vormt voor zowel het wegverkeer als de scheepvaart, is volgend jaar grotendeels opgelost. Een tweede brug en een daarop aansluitende lus zorgen ervoor dat de wachttijden voor beide verkeersstromen aanmerkelijk worden beperkt. Gedeputeerde J. Hennekeij en directeur W. Broeders van Rijkswaterstaat gaven gisteren het startsein voor de werkzaam heden op de Zandkreekdam. Vanaf de klipper Avontuur lieten ze de scheeps hoorn klinken, waarna op de wal een bord met de afbeelding van de tweede brug werd onthuld. Deze handeling symboli seerde de, zoals Hennekeij het even tevoren noemde, 'voorbeeldige samen werking' tussen provincie en Rijkswater staat. Ze brengen de kosten (22 miljoen gulden) samen op. De komende maanden worden de voorbe reidingen getroffen voor de bouw van de tweede brug over de Zandkreeksluis. De werkzaamheden bestaan uit wegbagge- ren van slib, slopen van een deel van het remmingswerk, slaan van damwancl en het maken van landhoofden voor de brug. De constructie van de brug begint in juni. Hij wordt in de loop van februari volgend jaar geplaatst. De lus die het verkeer over de nieuwe brug leidt, kan nog even wach ten. De provincie is van plan dit deel van het project eind dit jaar aan te besteden. Het is de bedoeling dat de omleidingsrou te over de Zandkreeksluis in juni volgend jaar in gebruik wordt genomenDan keert de rust nog niet terug op de Zandkreek dam. Rijkswaterstaat wil in 2002 begin nen met de bouw van een grote duiker in de Zandkreekdam om het Veerse Meer met water uit de Oosterschelde te verver sen. Dit zogenoemde doorlaatmiddel moet in 2004 gereed zijn. Gedeputeerde Hennekeij (midden) laat als startsein van de operatie Zandkreekdam op de klipper Avontuur de scheepshoorn loeien. foto Dirk-Jan Gjeltema door Aector Doorns MIDDELBURG - Een veertig jarige man uit Middelburg greep gisteren op de zitting van de Middelburgse politierechter alles aan om zijn onschuld te be wijzen. De Middelburger werd verweten 29 juli vorig jaar in zijn woonplaats met een munt stuk van vijf gulden tegen het voorhoofd van een Duitser te hebben geslagen. De verdachte demonstreerde gisteren met een muntstuk in zijn hand hoe hij zijn handpalm tegen het hoofd van het slacht offer had gebracht. „Het is zachtj es gegaanik heb hem niet eens met mijn platte hand ge raakt", verklaarde hij. Het kon officier van justitie R. Jeuken allerminst overtuigen. Boven dien hadden getuigen het inci dent gezien. Verdachte was boos geworden, omdat de Duitser dacht dat hij een zwerver was. Toen hij een muntstuk van vijf gulden van hem kreeg keerde hij terug en baande zich door de stoelen een weg naar de geldge ver. „Hij heeft daarop de Duit- ser met het muntstuk tegen zijn] hoofd geslagen", stelde de offi. cier. Jeuken eiste 750 gulden on voorwaardelijke boete. In zijn eis werd ook belediging van agenten meegenomen. Raadsman E. Smit voerde ver zachtende omstandigheden aan. „Mijn cliënt was onder in vloed van drank. Hij heeft niel de opzet gehad om deze man te slaan. Hij wordt niet voor niets amigo genoemd." Ook de 1 digingen van de agenten zou verdachte volgens de raadsman) anders hebben bedoeld. „Het is; een vorm van humor." Politierechter W. ter Berg stelde' vast dat de klap was gegeven) Ook de term 'stomme koeien' en het gebaar met de middelvinger waren in de optiek van de poli tierechter toch echt keiharde beledigingen van de agenten ge weest. De politierechter legde de boete van 750 gulden voor waardelijk op. door Inqrid Huibers BERGEN OP ZOOM - lil zie kenhuis De Lievensberg in Ber gen op Zoom wordt vandaag een huid- en laserkliniek geopend. Daar kunnen onder meer acné-, overbeharings en littekenbe handelingen worden uitge voerd. Huidtherapeute M. Schouten zal een groot deel van de ver richtingen en behandelingen in de kliniek voor haar rekening nemen. Daarbij wordt nauw sa mengewerkt met de twee der matologen die op dit moment in het ziekenhuis werkzaam zijn. De kliniek woi'dt onderge bracht in het zorgcentrum van De Lievensberg, dat meteen naast de hoofdingang van het ziekenhuis ligt. Er zijn twee be handelkamers en een gespreks- kamer ingericht. Behalve huid- therapeutische zullen er ook cosmetische behandelingen worden uitgevoerd. Overbeharing wordt in de nieu we kliniek aangepakt met een speciale ontharingslaser. Tot voor kort kon dat alleen met elektro-epilatie, een langdurige en vaak pijnlijke methode. Een vaatlaser wordt ingezet om1 wijnvlekken en andere vaataf wijkingen in de huid te lijf te gaan. Het apparaat blijkt even eens geschikt voor de behande ling van cosmetisch storende couperose. Schouten is verder gespecialiseerd in het camou fleren van littekens na bijvoor beeld een ongeval of een brand wond en andere moeilij k behan delbare huidaandoeningen. Behalve door de dermatologen in De Lievensberg kunnen pati ënten ook direct door huisartsen of andere specialisten naar de huid- en laserkliniek worden doorverwezen. Mensen die ge ïnteresseerd zijn in een coupero se- of andere cosmetische huidbehandeling, kunnen zelf rechtstreeks een afspraak met cle kliniek maken. woensdag 11 april 2001 door Miriam van den Broek DOMBURG - De aanpassing van het bestemmingplan voor croissanterie Verdi in Domburg heeft niets te maken met het le galiseren van illegale praktij ken. Dat zeggen de gemeente Veere en de advocaat van de croissanteriehouder op uitla tingen die eind vorige week ge daan zijn door de advocaat van een concurrerende pizzeria. Eigenaar S. Aydin van de crois santerie in de Ooststraat mag van het college van B en W zijn zaak veranderen in een restau rant. Met dit besluit kwam twee weken geleden een einde aan het jarenlange getouwtrek tussen de gemeente en Aydin enerzijds en familie Sala van het Italiaans restaurant Milano anderzijds. Eind 1995 breidde Aydin zijn croissanterie uit door ook war me maaltijden te verkopen. Sala kwam daartegen in opstand omdat dit in strijd was met het geldende bestemmingsplan. De croissanterie mocht alleen klei nehapjes serveren. De gemeente legde de eigenaar van Verdi een dwangsom op. Volgens Salas advocaat Moeliker is die nooit geïnd. Twee jaar later was de si tuatie nauwelijks veranderd. Aydin verkocht nog steeds war me maaltijden, ondanks een verbod van de bestuursi'echter en de dreiging van een dwang som. De gemeente was op zoek gegaan naar een mogelijkheid de zaak van Aydin te legalise ren, meende Moeliker. Vrijstelling F. Streng van de gemeente Veere en Aydins advocaat J. Wincl zeg gen dat de voormalige gemeente Domburg al in 1996 werkte aan een nieuw bestemmingsplan voor de Kom Domburg. De ge- KRUININGEN - In Ons Dorps huis te Kruiningen wordt op zaterdag 14 april de 43e inter nationale ruilbeurs voor minia tuurauto's gehouden. De zaal in Ons Dorpshuis is open van 9.30 uur tot 14.30 uur. meente Veere nam het over en bekeek gelijktijdig of de horeca in de kern van Domburg op be perkte schaal kon uitbreiden met nieuwe vestigingen. Ko mende juni beslist de gemeente raad over dat bestemmings plan. Met het oog daarop, heeft het college onlangs besloten Ay din vrijstelling' te verlenen op het huidige bestemmingsplan. Een hoorzitting is daaraan vooraf gegaan. Alleen Moeliker reageerde en deed dat schrifte lijk. Toen Salas indertijd de uitbrei ding van Aydins menukaart op merkte, heeft de gemeente meerdere dwangsommen opge legd en die ook geïnd, zegt Streng. „Ik meen dat dit zeven of acht keer is voorgevallen. De dwangsom bedroeg duizend gulden per keer." Grenzen De gemeente moest van de be stuursrechter ook duidelijke grenzen trekken. „Er zijn af spraken gemaakt over wat op de menukaart mocht staan", gaat Streng verder. „Moeliker heeft met die kaart ingestemd, maar bleef procederen. Hij vond dat veel kleine hapjes serveren het zelfde is als een restaurant hou den. Uiteindelijk ging het zo ver dat we foto's maakten van Ayd ins gerechten, om aan te tonen hoe groot de hapjes waren. We controleerden drie keer per week of hij zich hield aan de me nukaart. De tegenpartij be weerde met bonnetjes dat de afspraken niet werden nageko men. Wij hebben daar nooit iets van geconstateerd. Ook de rech ter vond de bonnen niet overtui gend omdat daar dezelfde maal tijden op stonden als op de menukaart." Streng vindt het vreemd dat Moeliker blijft procederen vooral omdat de advocaat tel kens zegt dat de gemeente zich aan het bestemmingsplan moet houden. „Dat doen we", zegt Streng. „Het is kleinzielig", vindt wethouder L. Wisse. „Dit is niet correct. Moeliker is bezig met een achterhoedegevecht. Hij heeft de opdracht gekregen door te vechten tot het bittere eind. Maar ik heb er goede hoop op dat er aan het conflict snel een einde komt." door Rinus Antonisse EMMADORP - Al eens een klei ne karekiet gezien? Of de zachtroze bloeiende heemst met zijn zilvergroene bladeren? Wel eens stil staan kijken naar de rosse grutto die bescheiden aan de vloedlijn zijn kostje opschar relt? Of onverwachts op de bos- bodem de helrode vruchtlicha men van de rode kelkzwam waargenomen? Het gaat om vo gels en planten die leven in de natuurgebieden van stichting Het Zeeuwse Landschap. Ze kunnen in alle rust worden bekeken op de jubileumten toonstelling, die is ingericht ter gelegenheid van het 65-jarigbe staan van HZL. In het bezoe kerscentrum Saeftinge bij Em- madorp zijn op zo'n veertig panelen voorbeelden samenge bracht van de bijzondere flora en fauna die de provincie her bergt. Adri Karman en Nico van Welzenes maakten kleurrijke en precieze aquarellen. Duidelijk gemaakt met liefde voor wat zo Zeldzaam Zeeuws is. De expositie, die tot begin juni in het bezoekerscentrum is te zien, maakt duidelijk hoe geva rieerd de natuurgebieden in de provincie zijn. Zeeland mag op pervlakkig beschouwd een plat polderland lijken, op veel plaat sen wordt die schijnbare saai heid doorbroken. Door inlagen en welen achter de zeedijk, door vliedbergen achteloos ver strooid over het land, door slik ken en schorren onder invloed van het getij, door met vogels bewoonde zandplaten midden in een drukbevaren rivier, door eeuwenoud gemoerneerd wei degebied, door voorgoed ver dronken polders én door men senhanden gemaakte nieuwe natuur. Hoezo saai? In de catalogus worden kern achtig bijzonderheden over de afgebeelde natuurgebieden ver meld. Samensteller Chiel Jaco- busse heeft geput uit (oude) be- door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Het twintigste basketbaltoernooi voor scholie ren uit het praktijkonderwijs was dinsdag in Terneuzen een succes. Basketballers met veel ervaring op een hoog niveau ga ven doorlopend een clinic aan de Zeeuwse jeugd. Het toernooi, dat in vier catego rieën werd gespeeld, leverde zo wel scholen van boven als onder de Westerschelde de eindzege op. In de jongste leeftijdsgroep (twaalf tot veertien j aar) bleef in poule A de praktijkschool uit Hulst in een halve competitie ongeslagen. In poule B legde De Schans uit Terneuzen door vijf overwinningen beslag op de eer ste plaats. In de oudste leeftijds categorie was in poule C het team van De Wissel uit Goes op permachtig. In poule D versloeg De Sprong uit Terneuzen de praktijkschool Hulst nipt. Tussen de wedstrijden door gaf een team van profs een clinic. schrijvingen. Zoals die over het Platte van Walcheren van J. van Kasteel. „Toen in oktober 1944 de geallieerden de dijken ver nielden, verdween vrijwel het gehele oudland onder het zee water en daarmee had het als Tuin van Zeeland wel afgedaan. Bij mijn terugkeer waren alle bomen en struiken opgeruimd en was de herverkaveling in vol le gang. Dat betekende geen voetpaadjes meer met planjes over de sloten, geen onverharde landwegjes, geen overhoekjes, geen hobbelige weien." En over het ontstaan van de Ver dronken Zwarte Polder aan de kust van West-Zeeuws-Vlaan- deren. J. Risseeuw schreef daar over in 1802: „Den ZwartenPol- der is verlooren. Hedenmorgen omstreeks drie uuren heeft den- zelven door de voorbeeldeloo- sen hoogen vloed moeten be zwijken." De toelichtingen geven aan de aquarellen een extra inkleu ring. Zo wordt duidelijk dat de stenen in bijvoorbeeld het Groote Gat bij Oostburg leven de stenen zijn, gevormd dooor mosdiertjes. Voorzitter C. Kostense van Het Zeeuwse Landschap opende gisteren met enige trots de ten toonstelling. Hij wees erop dat soorten zijn te zien die nergens anders voorkomen. De HZL- voorzitter onderstreepte het be lang van een brede steun voor de activiteiten van de natuurbe scherming. Kostense kondigde aan dat de stichting zeer bin nenkort de tienduizendste do nateur verwacht te verwelko men en dat achtte hij het mooist denkbare jubileumcadeau, pagina 27: Het Zeeuwse landschap is levendiger dan ooit. ill Ziekenhuis Walcheren Eind april zal dr. P. van der Sluijs zijn praktijk als KNO-arts beëindigen. Graag stellen wij patiënten en oud-patiënten in de gelegenheid afscheid van hem te nemen tijdens een receptie, die wordt gehouden op woensdag 25 april a.s. van 17.00 tot 18.00 uur in het personeelsrestaurant van Ziekenhuis Walcheren. Raad van Toezicht en Raad van Bestuur Ziekenhuis Walcheren. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, oma en overoma JOHANNA KUZEE-BEEKE betuigen wij u onze welgemeende dank. De wijze waarop u met ons hebt meegeleefd, zowel per soonlijk als schriftelijk, heeft ons erg goed gedaan. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Krabbendijke, april 2001. Voor uw medeleven en belangstelling betoond tijdens het ziek zijn en na het overlijden van mijn lieve man, on ze zorgzame vader en opa ANTHONIE EVERDIJK betuigen wij u onze oprechte dank. Uw aanwezigheid of schriftelijke condoleance hebben wij zeer op prijs gesteld. M. Eversdijk-Kruysse Ronny Carla en Eric Elian Yerseke, april 2001. BEGRAFENISVERZORGING J.C. HOEKMAN Voor een volledige en waardige verzorging van uitvaarten in geheel Midden-Zeeland Centraal telefoonnummer: 0113 311 444 HOOFDKANTOOR: •Geldeló02Cpad 20, 446.3 A| Cm:s aeKBjiU 227525 fox.112978 ROUWCENTRA: Geldeloozepatl 20 Cues Kilskinderscheweg 1 Knpelle AFWEZIG TE GOES Vrijdag 13 april 2001 Waarneming: Dr. Kooiman Dr. Oortman Dr. Schmeitz Dr. Schruer Dr. v./d. Stoep tel. 214450 tel. 231805 tel. 216405 tel. 214373 tel. 215306. Weekenddienst zie plaatselijke dag en weekbladen Adressen zie pagina 75 van uw telefoongids. Tandprotheticus J. P. A. Rossël Vergoedingen lopen vanaf 75% voor nieuwe kunstgebitten tot 100% voor reparaties door alle ziekenfondsverzekeringen Ook voor particulieren (andere vergoedingen) Telefonische afspraken: 0118-414533, Hobeinstraat 52, Vlissingen i Wijzigingen ophaaldata huisvuil Op Goede Vrijdag 13 april wordt geen GFT-afval (groene container) opgehaald. De container wordt een dag eerder, donderdag 12 april, opgehaald. Op tweede paasdag, maandag 16 april, wordt geen restafval (grijze container) opgehaald. De contai ner wordt een dag later, dinsdag 17 april, opgehaald. Kantoren gesloten In verband met Goede Vrijdag en de paasdagen zijn de gemeentelijke kantoren op vrijdag 13 en maan dag 16 april gesloten. Dinsdag 17 april staan de medewerkers weer voor u klaar. Zie voor andere gemeentelijke informatie van Middelburg pagina 3 in de Faam/Vlissinger, Maximaal Text 830 of www.middelburg.nl De Dienst Landelijk Gebied (DIG) is het overheidsbedrijf voor ontwikkeling en beheer van het landelijk gebied in Nederland. Voor opdrachtgevers en publiek is DLG adviseur, bedenker en uitvoerder van plannen om de groene ruimte in Nederland mooier en vitaler te maken. Wij Werken aan een gezonde landbouw, een betere natuur, meer recreatie en een mooi landschap. Onze manier van werkén is zakelijk, maar niet commercieel. DLG werkt voorna melijk voor de provincies en het ministerie van LNV. Andere opdrachtgevers zijn de ministeries van VROM, V&W en Defensie, natuurbeschermingsorganisaties, gemeenten, waterschappen en bedrijven als NS, Schiphol en water- winbedrijven. DLG kent vier regio's met provinciale vestigingen en een centrale eenheid, De Dienst Landelijk Gebied (DLG) in de provincie Zeeland zoekt een: Technisch Medewerker Grondzaken (v/m) Het betreft een tijdelijke aanstelling voor l fte Taken van de De afdeling projecten voert projecten uit op het gebied van inrichting, agrarisch natuur- afdeling: beheer en grondverwerving voor de provincie Zeeland en andere opdrachtgevers in de regio. De taken van De technisch medewerker grondzaken stuurt de aankopers aan die in de aankoopgebieden de functie de opgedragen hoeveelheden grond op vrijwillige basis moeten verwerven en beoordeelt in hoofdlijnen: hun resultaten. Voorts draagt zij/hij zorg voor het functioneren van deze aankopers en beoordeelt hun resultaten. Zij/hij is primair verantwoordelijk voor de economische en juridische aspecten die van belang zijn bij alle transacties in haar/zijn gebied en stelt Aankoop Strategie Plannen op in samenspraak met de opdrachtgever(s) en betrokken partijen. Verder voert de technisch medewerker Grondzaken overleg met opdrachtgevers over de voortgang in de grondverwerving in projecten. Zij/hij adviseert de opdrachtgevers op het gebied van grondverwerving, maakt analyses van de grondmarkt in het haar/hem toegewezen aankoopgebied en bepaalt marktconform prijsbeleid. Wij vragen een beschikt over HBO-werk en denkniveau, kennis heeft van de markt van onroerend goed en medewerker die: tevens ervaring heeft op dit vakgebied. GIS-vaardigheden op het gebied van grondverwerving is een pré. Affiniteit met het werken in een bestuurlijke omgeving, organisatorische en communicatieve vaardigheden en het kunnen werken in een teamverband zijn van groot belang. Zij/hij beschikt voorts over een analytische instelling, een onafhankelijke oordeels vorming en een creatieve en resultaatgerichte instelling. Verder heeft de medewerker de vaardigheid om een netwerk van externe contacten (uit) te bouwen en te benutten. De standplaats: Goes. Wij bieden: Een maximumsalaris van f 6.399,- (schaal 9, bij een 36-urige werkweek) bruto per maand, exclusief vakantietoeslag. De functie is gewaardeerd volgens hoofdgroep IV, niveaugroep b. Inlichtingen de heer P.C.M. van Kleef, Programma-manager, telefoon: 0113 - 237322, kunnen worden mevrouw H.C.M. van Leur, Adjunct Hoofd Projecten, telefoon: 0113 - 237341 en/of ingewonnen bij: de heer D.P. van Stam, Adjunct Hoofd Projecten. Reageren: Sollicitaties kunt u door middel van een brief met curriculum vitae voor 20 april richten aan: Dienst Landelijk Gebied, Regio Zuid, Afdeling Personeel en Organisatie, Postbus 1180, 5004 BD Tilburg, onder vermelding van: Z2001.04 4 Bij gelijke geschiktheid gaat de voorkeur uit naar een medewerker uit de doelgroepen vrouwen, allochtonen en gehandicapten, dienst landelijkgebied

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 20