Salon Nieuwe Muziek met Biber en Bach PZC Muziek Dwingende ritmiek van La Familia Valera Miranda 13 Podium Film Exposities sbw woensdag 11 april 2001 zie informatie elders op deze pagina 11 t/m 17 april DONDERDAG Rïgoletto Internationaal Donau Opera voert Rigoletto uit. Deze opera is van de hand van de componist Guiseppe Verdi. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur VRIJDAG Pater Moeskroen De groep Pater Moeskroen met theaterconcert Diddelidee! Diddelidee is een veel voorkomende kreet in de Ierse en Schotse pubs als een aantal muzikanten de tent op z'n kop zet. En dus een inspirerende titel voor het nieuwe programma van Pater Moes kroen. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Bauer en Madcap De bands Bauer en Madcap met elektronische toeters en bellen. Het duo Madcap brengt armosferische triphop-achtige elektro nische luisterdance. In Bauer vormt voormalige Bettie Serveert- slagwerker Berend Dubbe een duo met zangeres Sonja van Ha mel. De muziek roept herinneringen op aan de Beach Boys, Char lie's Angels en blaasorkesten. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Rosenlcranz Die Rosenkranz Sonaten van Franz Biber. Dit werk van de violist/componist Biber (1644-1704) werd geschreven voor darmsnaren met een 'verkeerde stem ming' en wordt uitgevoerd door Anna McMichael (viool), Zohar Shefi (orgel en clavecimbel) en Eelco Beinema (cello). Kloveniersdoelen, 21.00 uur Bluesroute De Julian Sas Band is één van de toppers van de Middelburgse Bluesroute. Zeventien bluesbands zijn deze avond in evenveel café's in de binnenstad te beluisteren. Zie ook de voorpagina van dit katern. Binnenstad, Middelburg, 21.30 uur Hiphop Hiphop-liefhebbers kunnen hun hart ophalen in De Piek. Dat gebeurt met Flexability - B Boy Platforms, met dj's LT en MdaM, scratchdemo's by Optimus en Vindictive, graffitivisuals en breakdancing. De Piek, Vlissingen, 21.30 uur ZATERDAG BrassBand De Brassband Zeeland presenteert zich voor het eerst. Het gezelschap bestaat uit de beste musici van de verschillende Zeeuwse muziekverenigingen. Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, 10.00 uur Les Cloyeaux Het duo Les Cloyeaux brengt elektronische muziek. De dj's Aldo Siebe zorgen voor een snufje nieuwe beats en la ten de overspnnen ritmes van van Alpha Twin naadloos overlo pen in de zoete klanken van Jazzanova. De Drvkkery, Middelburg, 14.30 uur Muziekevenement Kapelle staat in het teken van het Muziekevenement 2001 Dit is gegroeid uit een samenwerking tussen de muziekvereni gingen OKK uit Wemeldinge, Ons Genoegen uit Kapelle en Jon ge Kracht uit Kapelle-Biezelinge. Op verschillende locaties wordt om 14.00 uur begonnen met workshops klein koper, groot koper, slagwerk en improvisatie, waarvan het resultaat om 17.00 uur wordt gepresenteerd, 's Avonds geven de drie verenigingen een gevarieerd concert, afgewisseld met showelementen en vo caal ondersteund door zangeres Marion van Iwaarden. Tennis- en squash-hal, Kapelle, 17.00 en 20.00 uur Wilhelmina Brassband Wilhelmina uit Colijnsplaat geeft een concert. Medewerking verleent het plaatselijke jongerenkoor Hinema- tov, onder leiding van Huib van de Klooster. De brassband wordt gedirigeerd door Ad van Nieuwenhuijze. Dorpshuis De Brug, Colijnsplaat, 19.30 uur Paasconcert Zeeuwse talenten treden aan voor een Paasconcert. Het concert wordt geopend door pianiste Marianne Boer en flui tist Maurice Heugen met werk van Bach, gevolgd door zangeres Priscilla van der Feen met klassieke liederen en de Feenbrothers met composities van Gershwin, Brubeck en anderen. Zie ook de voorpagina van dit katern. Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur Zeeuwse Belofte Vier bands laten zich van hun beste zijde zien tijdens de tweede halve finale van de Zeeuwse Belofte. Voor het voetlicht treden 2 x Bakboord, Bruno, Pillars en Style. De after party komt voor rekening van de Nederlandse ABBA-co- verband Supertrooper. Podium 't Beest, Goes, 20.00 uur Zeeuws Jeugdorkest Het Zeeuws Jeugdorkest begint aan een Rondje door Zeeland. Dit symfonie-orkest voor kinderen vanaf 12 jaar staat onder lei ding van de nieuwe dirigent Carlo Nabbe. Op het programma staan werken van Brahms, Grieg (Peer Gynt Suite), Bernstein (West Side Story) en Gerhswin (Porgy Bess). Theater Mondragon, Zierikzee, 20.00 uur Wadaiko Yamato Wadaiko Yamato is en Japanse slagwerkgroep. Het gezelschap trekt nu doorEuropa met het programma Beat of the Spirit. Zuidlandtheater, Terneuzen, 20.00 uur Xenakïs Ensemble Xenakis Ensemble in het kader van de Salon J. S. Bach. Onder leiding van Diego Masson worden werken vertolkt van Carl Ph. E. Bach, Sofia Gubaidulina en Luca Francesconi. In het laatste geval wordt medewerking verleend door Danielle Richel- Ie (harp), Ayelet Harpaz (sopraan) en MifuneTsuji (viool). Kloveniersdoelen, Middelburg, 21.00 uur Wyatt Band Wyatt: fris, poppy en een beetje Brits. De eerste cd The Big Picture ligt binnenkort in de winkels en de single Best Days is inmiddels uitgegroeid tot een bescheiden hit. De Piek, Vlissingen, 22.00 uur ZONDAG Hoogmis De vocale en instrumentale koren van Hortus Musicus Religio- sus luisteren de Latijnse Hoogmis op. Onder meer klinkt dan de Missa 2, opus I van Benedictus a Sanc- to Josepho (1642-1716). Deze Paasviering vormttevens de ope ning van een reeks activiteiten rond het oecumenisch project Onze Stad, onze Zorg, waarmee herdacht wordt hoe de katholie ke parochie te bergen op Zoom 350 jaar geleden werd heropge richt. Gertrudiskerk, Bergen op Zoom, 10.00 uur Geoff ry Madge Pianist Geoffry Madge in het kader van de Bachsalon. Hij speelt Partita's van J. S. Bach. Kloveniersdoelen, Middelburg, 16.30 uur Famïlia Valera Miranda La Familia Valera Miranda geeft een concert. Het gezelschap uit Cuba maakt heerlijke weemoedige muziek. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur MAANDAG EMM Muziekvereniging EMM Serooskerke geeft een Paasconcert. Medewerking verlenen jeugdorkest en fanfare o.l.v. Cathy Kot- oun en de slagwerkgroep o.l.v. Lianne Minderhoud. Muziekgebouw 't Westende, Serooskerke, 10.30 uur Kees van Eersel Cantor-organist Kees van Eersel opent het orgelseizoen. Op het programma van dit Paasconcert staan werken van J. S. Bach, Josef Rheinberger, Max Reger, Alexander Guilmant en Louis Vierne. Grote Kerk, Goes, 20.00 uur Na alle Mattheussen van de afgelopen weken is het Zeeuwse publiek nog niet van Bach af. Aanstaand weekend start bij Nieuwe Muziek in Middelburg de Bachsalon. Dit jaarlijks terugkerend muziekfestijn brengt oude en nieuwe muziek bij elkaar, waarbij het werk van Johann Sebastian Bach min of meer centraal staat. door Douwe Eisenga Drie concerten in de Middel burgse Kloveniersdoelen staan gepland, waarvan de eerste op vrijdagavond al een bijzondere gebeurtenis belooft te worden. Violiste Anna McMichael speelt dan de volledige Rosenkranz Sonates van Heinrich Ignaz Franz von Biber. Deze componist die grofweg vijftig jaar voor Bach leefde, was een bijzonder iemand. Als groot vioolvirtuoos schreef hij de moeilijkste dingen voor viool. Bovendien evenaarde hij wat betreft experimenteer drift de grootste piep-knor componisten uit de twintigste eeuw. Hij maakte bijvoorbeeld ge bruik an de Bartók-pizzicato, waarbi j de snaar tegen de hals van de viool terugklapt, twee honderd jaar voordat Bartók z'n duim in zijn mond kon stoppen. Daarnaast mocht hij erg graag aan de stemsleutels van zijn vi ool draaien, zodat de snaren op een afwijkende manier gestemd werden. Het maakt allerlei klankkleuren en dubbelgrepen mogelijk die normaal gesproken helemaal niet kunnen op een vi ool. Maarliefst veertien van de zes tien Rosenkranz Sonates maken gebruik van een dergelijke rare stemming. In een enkel geval heeft die stemming ook nog eens te maken met de inspiratiebron van de sonates, de vijftien Mys teriën van de Rozenkrans, ofwel vijftien meditaties over belang rijke gebeurtenissen in het leven van de Heilige Maria. Violiste McMichael neemt drie violen mee om de vaart een beet je in het programma te houden. Dat scheelt een hoop gesleutel tussen de delen. Toch zij er an dere handicaps die zij dient te overwinnen. Hoewel de meeste snaren voortdurend een ander hoogte hebben dan normaal, is de muziek genoteerd alsof er niets aan de hand is. Er mag dan bijvoorbeeld Vader Jakob op papier staan, in de praktijk klinkt er iets heel anders! En dan hebben we het nog niet over het feit dat deze muziek een on gelofelijk stuk moeilijker is dan VaderJakob. Gelukkig hoeft McMichael dit huzarenstukje niet alleen te vol brengen. Ze wordt bijgestaan Geoffrey Madge: Frisse benadering. foto Camilla van Zuylen door Zohar Shefi op clavecim bel en Eelco Beinema op cello. Zaterdagavond is het Xenakis Ensemble onder leiding van Diego Mason aan zet. Gespeeld worden een concert van zoon Carl Ph. E. Bach, een heden daagse compositie van Sofia Gubaidulina gebaseerd op een cantate van vader Bach en drie werken van de Italiaan Luca Francesconi. Het drieluik wordt zondagmid dag afgesloten met nog een hu zarenstuk. Pianist Geoffrey Ma dge speelt vier van de zes Partita 's van Bach. Het betekent ruim anderhalf uur virtuoze toetsenmuziek. Een kolfje naai de hand van Madge dus. Hij heeft afgelopen jaren keer op keer in Middelburg laten blij ken een voorkeur te hebben voor lange stukken waar een hele boel noten in zitten. Waarbij aangemerkt moet worden dat Madge, door zijn frisse benade ring van de vaak uitgebreide materie, daar precies de juiste man voor is. Salon J.S. Bach in de Klove niersdoelen Middelburg: vrij dag 13 april 21 uur Anna McMi chael, Zohar Shefi en Eelco Beinema met Die Rosenkranz Sonaten van Franz Biber; zater dag 14 april 21 uur Xenakis En semble; zondag 15 april 16.30 uur Geoffrey Madge. Gezien, gezegd, geschilderd is de titel van een expositie van Kees Bruijnes in de hal van het ge meentehuis te Kapelle. Het be treft schilderijen in olieverf van voornamelijk vrouwenportretten, landschappen en stadsgezichten. Te bezichtigen vanaf heden tot en met4 mei, ma en wo 9-16 uur, di en vrij 9-13 uur, do 9-18 uur. Dertig op hout geschilderde ico nen uit Roemenië zijn tot eind mei te zien tijdens Stellexpo in ver pleeghuis De Stelle te Oostburg. Daarnaast exposeert Marie Pois- sonier-Dees pastel en acrylwer ken en Erna de Graaf-Verduijn toont potloodtekeningen. Ope ningstijden: dagelijks 10-20 uur. Aan de kust.... is een foto-exposi tie van Lex de Meester, te bezich- tingen tot eind juni op de bene denverdieping van hotel Arion in Vlissingen. Edwin Marlissa exposeert t/m 31 mei foto's van het Zeeuwse land schap in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Ope ningstijden: di t/m vrij en zo 10-17 uur, ma en za 12-17 uur. Tulpen is de titel van een expositie van Juul Kortekaas, vrijdag t/m dinsdag in het pand Brakstraat 5 in Middelburg. Openingstijden: 12-19 uur. Schilderijen, tekeningen, grafie ken en keramiek, vervaardigd door kunstenaars van de stichting Arduin, zijn tot 9 mei te zien in ar totheek De Glazen Pui in Vlissin gen. Openingstijden: ma t/m vrij 9.30-17.00 uur en za 9-16 uur. Foto's uit de oude doos is de titel van een expositie in hetFruïtteelt- museumte Kapelle. Ookisdaarde tentoonstelling Valkenkuikens bespied in de Bevelandente zien. Te bezichtigen t/m juni: wo t/m za 13-17 uur. Mevrouw Lok-Hanla exposeert tot eind juli pastels en andere schilderijen in het Badhotel Dom burg. Te bezichtigen: dagelijks tot 23 uur. De Middelburgse kunsthandel Icon biedt t/m 15 september on derdak aan een zomertentoon- stelling schlderijen, tekeningen en grafiek uit de negentiende en twintigste eeuw met de mens als motief. Openingstijden: wo t/m za 12-16 uur. Lyrische reis is een expositie van Luc Bacqé (schilderijen gemeng de techniek op linnen) en Willy de Meeèter (beelden in marmer en albast), te zien vanaf vrijdag tot 14 mei in Kunstgalerie Mollegangen in Bergen op Zoom. Openingstij den: vrij 10-21 uur, za 10-17 en ga leriezondag 13 mei 14-17 uur. Sabine lleri exposeert tot 9 juni assemblages in pottenbakkerij en keldergalerie 't Lievevrouwke in Bergen op Zoom. Ook zijn haar collageachtige schilderijen te zien, waarin jute, gaas en andere grove structuren worden ver mengd met olieverf. Openingstij den: di t/m do 9-18 uur, vrij 9-21 uur en za 10-17 uur. StuART GALERIE in Bergen op Zoom biedt onderdak aan een ex positie van Marianne Fontein (beelden) en Lenie van den Bulk (schilderijen en gemengde tech nieken). Te bezichtigen vanaf donderdag t/m 19 mei, do 11-17 uur, vrij en za 12-17 uur, zondag 13 mei 14-17 uur. Door groepen als Buena Vista Social Club en La Vieja Trova Santiaguera staat de Cubaanse muziek de laatste jaren be hoorlijk in de belangstelling. Zondag treedt in het Arsenaal theater in Vlissingen een relatief onbekende loot van de Cu baanse stam op, La Familia Valera Miranda. De muziek die deze groep speelt wortelt in de Oriente, het oosten van Cuba, en is letterlijk van generatie op generatie doorgegeven. door Ernst Jan Rozendaal In het culturele leven van Cuba hebben sinds het midden van de negentiende eeuw bepaalde fa milies een cruciale rol gespeeld. Zij vormden een kruispunt van verschillende etnische groepen en waren schatbewaarders die oude gewoonten en uitingsvor men levend hielden. Zo ook de familie Valera-Miranda. Die heeft vele beroemde Cubaanse musici voortgebracht, zoals Ju lia Valera, de grootmoeder van bandleider Felix Valera. Toen zij honderd was, stond ze nog op het podium. In de familie komen twee oude Cubaanse takken samen. De Duranona/Roman Valera-kant is verantwoordelijk voor de Spaanse. Afrikaanse en Afro- Cubaanse elementen. Die ko men tot uiting in het repertoire, maar ook in het instrumentari um. Zo is de bandurria (een type luit) afkomstig uit Spanje, evenals de tres (een gitaar met drie dubbele snaren) die een af geleide is van de Spaanse gitaar. De andere familietak, Cutino- /Basulta-Miranda, leverde ei genschappen die typerend zijn voor de Canarische eilanden en Andalusïe, alsook Afro-Spaan- se mixen. Cutino was overigens een bekende Cubaanse vrij heidsstrijder die zich aan het eind van de negentiende eeuw tegen het kolonialisme keerde. Op Cuba is hij een soort antieke Che Guevara, een legendarische avonturier. Boerenfamilie La Familia Valera Miranda is een van oorsprong boerenfami lie die de vanuit verschillende windstreken ingebrachte muzi kale invloeden opnam en ver smolt in de muzikale stijl van de Oriente, de son. Dat is de stijl die door de Bueno Vista Social Club en La Vieja Trova Santiaguera over de hele wereld bekend is geworden. Met name de muzi kanten van Bueno Vista zijn muzikale virtuozen. Die van La Familia staan muzikaal ook hun mannetje, maar ze onderschei den zich door hun authentici teit. Wie de zeskoppige groep - Felix Valera, zijn vrouw Car men, hun zonen Enrique, Raul en Ernesto en huisvriend Rada- mes Gonzales - bezig hoort, voelt zich rechtstreeks verbon den met het Cubaanse verleden. Weemoedig Hun muziek is licht, door de hel dere akoestische gitaren en de subtiele percussie, en maakt door zijn dwingende ritmiek stilzitten bijna onmogelijk. De stem van Felix is klaaglijk en weemoedig (Afrika is te horen) maar krijgt kleur door de onder steunende samenzang van zijn familieleden. Wat de weers voorspelling ook mag zijn, La Familia Valera Miranda zal zondag in Vlissingen de zon doen schijnen en de harten ver warmen. Concert La Familia Valera Mi randa: Arsenaaltheater Vlissin gen, zondag 15 april, aanvang 20.15 uur. La Familia Valera Miranda 11 t/m 17 april ROTTERDAM Art Het toneelstuk Art gaat over drie goede vrienden, die ruzie krijgen. Met: Edwin de Vries, Hans Kesting en Paul de Leeuw. wo., do. en vr. Oude Luxor Theater - 20.30 uur, zo. 14.00 uur Macbeth Macbeth Het theatertweeluik Macbeth Macbeth is een unieke dubbele Macbeth-erva- ring. wo., do., vr. en za. Ro Theater - 20.00 uur, zo. 16.30 uur Componistengalerij Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans-Christoph Rademann. Bach - Matthaus Passion. do. de Doelen, Grote Zaal - 20.15 uur Medea Theatergroep Aluin speelt Medea. do. Lantaren/Venster - 21.00 uur Moeders Moeders wordt gespeeld doorZe Doen Wat Ze Kunnen. do. Rotterdamse Schouwburg, kl zaal - 20.30 uur Lied van Don Quichotte Naar het bekende verhaal van Cervan tes. Met Don van Dijke en 64 leerlingen van Jeugdtheaterschool Hofplein. Fa milievoorstelling vanaf 6 jaar. vr. en za. Jeugdtheater Hofplein -19.00 uur, zo. en ma. 14.00 uur Toonkunst Philharmonisch KoorToonkunst o.l.v. Daan Admiraal. Bach - Matthaus-Pas- sion BWV244. vr. de Doelen, Grote Zaal - 19.30 uur Ik ben bang Toneelgroep Amsterdam speelt Ik ben bang. Tekst, regie en film: Cyrus Frisch. vr. Rotterdamse Schouwburg,gr zaal - 20.15 uur RïdïCU LUSMUS RidiCULUSMUS speelt Yes, Yes, Yes. Engelstalig. vr. Theater Zuidplein, Kleine Zaal - 20.30 uur NUHR NUHR speelt het cabaretprogramma Hangplek. Try-out. za. Theater Zuidplein, Grote Zaal - 20.15 uur Helmut Lotti Helmut Lotti geeft een concert, di. de Doelen, Grote Zaal - 20.15 uur Benny Neyman Benny Neyman brengt zijn programma Tussen jou en mij. di. Theater Zuidplein, Grote Zaal - 20.15 uur Mini Maxi CITY van Mini Maxi is de openingsact van het nieuwe Luxor. di. Nieuwe Luxor Theater - 20.00 uur Het leven van Galilei Het leven van Galilei van Bertolt Brecht wordt gespeeld door Het Nationale To neel. di. Rotterdamse Schouwburg,gr zaal - 20.15 uur ANTWERPEN MeJane Een humoristische voorstelling van An Nelissen en Peter Perceval over het duo Tarzan en Jane. wo. do. vr. en za. Fakkeltheater 20.30 uur Dobbel Shift Toneelvoorstelling, zijnde een theate repos, gesitueerd rond de Antwerpse haven. vr. za. Theater Zeemanshuis 20.00 uur, zo. 14.30 uur Edith Simone Een muzikaal drama met live orkest: een ode aan de legendarische zangeres Edith Piaf. wo. do. vr. en za. Fakkeltheater 20.00 uur, ma. 15.00 uur De Theatermaker Een stuk uit 1984 over een rondtrekken de theaterfamilie. vr. za. en di. Bourlaschouwburg 20.00 uur Diana Musical over het leven van Ladi Di, de Queen of Hearts, vertolkt door Vera Mann. vr. Prov. Centrum Arenberg 20.15 uur Johannes Passion Johannes passie van Bach in een uit voering door Koninklijke Chorale Caeci- lia Orkest Musici Dominicanorum. wo. Sint-Pauluskerk 20.00 uur Tristan und Isolde Opera van Wagner door Het Symfo nisch orkest en koor van De Vlaamse Opera en Oper Leipzig, vr. Vlaamse Opera 18.30 uur en ma. 15.00 uur ROTTERDAM Lumiere (tel. 010- 4117755). Vr/za/zo/ma. 12.45 u„: De Kleine Vampier; dag. 12.10,14.20 en 16.35 u.t Ratjetoe In Parijs-De Film; dag. 15.15en 18.15 u: Chocolat; dag. 12,15,18en21 u.za/zo. ook 00.15 u.: The Exorcist; dag. 12.15en21.15u.: Finding Forrester; dag. 15.05 u. do/vr/za/zo/ma- /di. ook 18.05 en 21.05 u., do/di. ook 12.05 u.: Hannibal; ma. 21.10 u.;The Sixth Sense; dag. 18.40 u., do/vr/za/zo/di. ook 21.30 u.; The Wed ding Planner; za/zo. 0.10 u.; T raffic; za/zo. 0.20 u.: What Women Want; za/zo. 0.25 u.: Crouching Ti ger, Hidden Dragon. Pathéftel.0104111511). Wo. 13.20 en 15.40u.,d- ag. 13.25 en 15.45, vr/za/zo/ma. ook 11.05 u.: 102 Echte Dalmatiërs (ned.);wo. 12.10 en 15 u.: Fin ding Forrester; Wo. 13.20 en 15.40 u., dag. 13.40, 16.15,18.50 en 21.25 u., vr/za/zo/ma. ook 11.15: Costa; wo. 15.20 en 21.05 udag. 2115, do/di/wo ook 18.15 u.: Enemy at the Gates; wo. 13.45 en 16.20 u.; dag. 13.45,16.20 en 18.50, do/vr/za/zo- /ma. ook 21.30 u.: The Gift; dag. 13.30 en 15.45 u. vr/za/zo/ma. ook 11.15 en 18.30 u.: De kleine vampier; wo. 13.30 en 16 u.; dag. 13.30,16,18.30 en 20.55 u., vr/za/zo/ma. ook 11 u.: Miss Congeni ality; dag. 13.50,16.25,19 en 21.40 u., vr/za/zo- /ma. ook 11.10 u.: Save the Last Dance; di. 21.30 u.: Sneak Preview; dag. 14.40,18 en 21.05 u., vr- /zo/ma. ook 11.30 u.: Thirteen Days; wo. 14u.,d- ag. 18en 21.05 u.: Traffic; wo. 15.20 u.: Hannibal. Lantaren/Venster (tel. 010 4361311). Wo. 15 u.- Een heks in de familie; Pippi in Taka Tuka Land; zo.15 u., ma. 12.30 u.: Dennis de Bengel; zo.en ma. 12.30 u.: Pietje Kortstaart; zo. en ma. 15 u.: Het Magische Zwaard; dag. 19.30 en 22 u. (do geen 19.30 u., ma. geen 22 u.) wo. vr. ma. 15 u., zo. 12.30 u.: Sous Ie Sable; ma. 22 u.: Sneak Pre view; dag. 19.30 en vr. 15., zo. en ma. 13 u.: lies Flottantes; dag. 21.30 u., zo. en ma. 14.45 u.: Amores Perros; dag. 19.30 u., ma. 13 u.: Een tijd voordronken paarden; dag. 21.45 u., vr. 15 u.: Der Krieger+ Die Kaiserin; wo. en do. 19.15 u„ vr. t/m zo. 19.15 en 21.45 u., ma. en di. 21.45 u., ma. 15 u Pane E Tulipani; vr, 15.30 u.: Fucking Amal; do. 19.30 u., zo. 15 u.; MacBeth; do. 22 u., zo. 12.30 u.; Throne of Blood; ma. t/m wo. 19.30 u Edge of the City. ANTWERPEN Metropolis (tel. 0032.3.544.36.00) dag. 14.15 u.: Plop in de wolken; Mariken; Blinker; dag. 14.15 en 16.45 u.: 102 dalmatiërs; Chicken Run; 15 mi nutes; Keizer Kuzco; The Kid; dag. 14.15,16.45 en 19.45 u.: Emperor's new groove; dag. 14.15, 16.45,19.45 en 22.15 u.: Proof of Life; Dude whe- re's my car; Miss Congeniality.The Gift; Just Vi siting; RemembertheTitans, Chocolat; Bless the Child; Crouching Tiger; Hannibal, Traffic, What Women Want; Enemy at the Gates; The Exorcist; Vertical Limit; dag. 16.45,19.45 en 22.15 u.: Cast Away; The Legend of Bagger Vance; Cherry Falls; dag 19 45 u.: Raising Billy Elliot; ledereen beroemd; Gladiator;dag. 19.45 en 22.15 u.: Un breakable; dag. 22.15 u.: The Watcher; Yamak- asi; Erin Brockovich; dag. 22.30 u.: Love Sex. UGC Cinema's (tel. 0032.3.206.70.00). dag. 14.30 u.: 102 Echte Dalmatiërs; The Kid; dag. 11.45,14.30,17,20,22.30 u.: 15 Minutes; Choco lat; Dude, where's my car; Enemy at the Gates, Hannibal; Just Visiting; Miss Congeniality, Quills; Remember The Titans; The Exorcist; What Women Want; dag. 11.45,14.30,17,20 en 22.15 u: Traffic; dag. 11.45,17.15,20en 22.30 u.: The Gift; dag. 11.45,14.30,17.15,19.45 en 22.30 u.. Proof of Life; dag. 11.45 en 17 u.: Bless the Child; dag. 11.45,14.30 en 17 u.: Mariken; Em peror's New Groove; dag. 20 u.: Raising Billy El liot; Mariken; dag. 20 en 22.30 u.: The Legend of Bagger Vance; Crouching Tiger, Hidden Dragon. ROTTERDAM Museum Boymans van Beuningen (Museumpark 18-20): t/m 20 mei - De- signprijs Rotterdam 2001. Maritiem Museum Rotterdam (Leuve- haven 1):t/m 13 mei - Schoolplaten; t/m 16september-Alle Haaien! Striphelden op zee. KunstHAL (Westzeedijk 341t/m 16 april - Meesterlijk Verzameld;t/m 6 mei - Annette Meyer; t/m 8 april - Playboy Cartoon Classics Hist. Museum 'Schielandshuis' Atlas van Stolk (Korte Hoogstraat 31): t/m 17 juni - Erasmus;t/m 6 januari 2002-Uit gaan in Rotterdam. Nationaal Schoolmuseum (Nieuwe Markt 1a): t/m 1 mei - Kijk eens naar het vogeltje. Oude schoolfoto's. Ned. Architectuurinstituut NAI (Muse umpark 25): t/m 15 april-Richard Meier; t/m 29 april - Jo Coenen; t/m 30 juni - Huis Sonneveld. Nederlands Foto Instituut NFI (Witte de Withstraat 63): t/m 18 april - Servet Ko- cyigit. Poetic Accident. ANTWERPEN Etnografisch museum: tot 27 juni - De Boeddha in de Drakenpoort. Het zilveren lampetstel van Rubens: tot 5 juni - een dossiertentoonstelling. Hessenhuis: tot 24 juni - Kaukasische Volkeren. Museum voor Schone Kunsten: tot 22 april - Kinderen op hun mooist, het kin- derprortet in de Nederlanden. Muhka: tot 29 april - Belindede Bruycke- re, beelden en installaties; tot 29 april - Jan Kempenaers, fotografie;tot 29 april - Ria Paquée, performances en foto's; tot 29 april - Lidwien van derven. Film en fotografie; tot 27 mei - Willy de Sau- ter, grafisch werk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 13