Parken Europa kiezen voor snelle attracties Amsterdams bureau verzorgt Britse uitjes Waaghalzen krijgen meer achtbanen Wijnfeesten Berlijn Brussel Hotelgids Solovakantie Internet Montys zaterdag 7 april 2001 Een overzicht van alle wijn feesten in Duitsland is te vinden in de onlangs versche nen brochure Deutsche Winze feste 2001 dat is uitgegeven door het Duitse Wijninstitut. Dj Duitstalige brochure wordt in Nederland gi-atis verspreid doo; het Informatiebureau voor Duitse Wijn in Voorschoten. Aanvragen kan telefonisch via 071-560.2040 of via e-mail in- f o@duitse wi j n.nl Mickey Mouse is spreekstalmeester in Disney's Toon Circus. Nieuw in Warner Bros Movieworld: de Eraser. De attractieparken in de ons omringende landen beginnen het nieuwe seizoen met vooral veel nieuwe (achtbaan)attracties en shows. Voor wie ook buiten de landsgrenzen graag het vertier opzoekt, een over zicht met de belangrijkste nieuwtjes. Het belangrijkste nieuws speelt zich dit jaar in Wavre (bij Brussel) om precies te zijn. Na Nederland is er namelijk op nieuw een Walibi-pretpark op de schop gegaan. Walibi Wavre is omgedoopt in Six Flags Bel gië. Tegelijkertijd is er fors geïn vesteerd door het Amerikaanse moederbedrijf. Het toch al om vangrijke arsenaal aan achtba nen en shows is onder meer uitgebreid met twee splinter nieuwe achtbanen. De Weerwolf is een houten acht baan met een lengte van één ki lometer, tien afdalingen en snelheden van meer dan tachtig kilometer per uur. Bij de stalen Cobra (38 meter hoog) gaan de bezoekers voor- en achteruit door een duizelingwekkende spiraal. Nieuw zijn verder 'Het paleis van de geest' (een myste rieus huis met speciale effecten) en 'kermisattracties' als het Reuzenrad, Screamer en Octo pus. Voor de kinderen is eronder meer Bugs Bunny Land. Six Flags België gaat pas op 28 april open. Toegang kost onge veer ƒ60,-. Met een speciale sei zoenskaart (tot eind april ver krijgbaar voor ƒ89,-p.p. bij Six Flags Holland) zijn beide Six Flags-parken, drie Franse Wali- biparken en Warner Bros Mo vieworld in Duitsland het hele seizoen gratis te bezoeken. Bobbejaanland in België (in Kasterlee) opent vandaag zijn deuren met een nieuwe attrac tie: El Rio, een wildwaterbaan. De vijf minuten durende tocht begint op een 14 meter hoge berg en eindigt via onder meer een draaikolk en donkere tunnel bij een waterval. In totaal omvat het park bijna vijftig attracties (ondermeer vijf achtbanen, drie wildwaterbanen en drie glijba nen). Veruit de bekendste at tractie, cowboyzanger Bobbe- jaan Schoepen zelf, is ook nog regelmatig in het park te vin den Toegang kost 415 0 (vanaf 6 jaar). Duitsland Ook de Duitse attractieparken net over de grens hebben de por temonnee getrokken voor nieuw vermaak. Warner Bros Movie world -onderdeel van de Six Flags-groep- brengt het aantal achtbanen op vijf met de inge bruikname van de Eraser, een achtbaan waarbij de waaghal zen niet in een karretje zitten maar onder aan de rails hangen. Dit broertje van de El Condor (de eerste achtbaan van dit type die al jaren in Six Flags Holland draait) is 662 meter lang en slin gert de liefhebbers met krach ten tot 4G (vier keer de zwaarte kracht) rond. Ook aan de kleintjes is gedacht want in Looney Tunes Land zijn nieuw een zachte roetsjbaan en een 'mini-vrije-val-toren' van vier meter hoog. Gebleven zijn een groot aantal shows zoals die van Batman, Police Academy en het Wilde Westen. Warner Bros ging gisteren open. Toegang kost on geveer ƒ47,- voor volwassenen. Phantasialand (in Brühl bij attractie wil Phantasialand nog niet veel kwijt. Zeker is wel dat kinderen in Wuze Town zich kunnen vermaken in de Gondo la (met allerlei magneten en computersimulaties) en Tittle Tattle Tree (een bijzondere boom). Voor de volwassenen komt er, aldus het park, dan nog een 'fantastische erva ring'bij. Op het gebied van entertain ment biedt het park ook dit jaar Keulen) is al open vanaf 1 april maar bewaart het grote nieuws voor deze zomer. Pas op 1 juli namelijk gaat de nieuwste top attractie open. Wuze Town is de naam van deze mysterieuze we reld met een even mysterieuze bevolking, de 52e clan van het Wuzevolk. In een groot 'colosse- um' gaan de bezoekers op expe ditie naar dit volk dat spot met de wetten van de zwaarte kracht. Over de inhoud van deze weer een ijsshow, een Chinese acrobatiek-show en een wild West-stuntshow. Phantasialand gaat zich dit jaar extra richten op de Nederlandse markt, onder meer met een eigen kantoor in Maastricht (Gaetano Martino- laan 95; tel. 043 - 36 56 348). Vol wassenen betalen ongeveer 46,- entree. Een stuk verder weg, op de Lü- neburger Heide, ligt het Heide Park Soltau (met een Hollands stadje). Achtbaanliefhebbers zullen de lange autorit er graag voor over hebben want met Pa sen wordt daar de Colossos in gebruik genomen, volgens het park de grootste houten acht baan ter wereld. De nieuwe at tractie heeft zo'n vijftig miljoen gulden gekost. De achtbaan, waar 300 kuub hout in verwerkt is, heeft een hoogte van zestig meterenis 1.500 meterlang. Het maximale verval is 61 graden en de topsnelheid bedraagt 120 ki lometer per uur. Op 7 mei begint in het park het wereldkampi oenschap paalzitten. De hoofd prijs bedraagt 35.000 DM en er wordt nog gezocht naar een Ne derlandse deelnemer. Toegang tot het park kost ongeveer 46,-. Helemaal in het Zwarte Woud ligt het grootste pretpai'k van Duitsland, het Europa-Park. Dit seizoen staat in het teken van Griekenland met onder an dere een compleet nagebouwd Grieks dorp. Nieuw zijn verder een Zwitserse Botta-tent en een tovertuin. Het park is open van af vandaag, de entree bedraagt ongeveer ƒ48,50. Disneyland Disneyland Parijs houdt zich in het nieuwe seizoen opvallend gedeisd. Disney heeft de geld buidel hard nodig voor het splinternieuwe filmthemapark, dat begin volgend jaar zijn deu ren in Parijs opent. In Disney land blijft het nieuws dit sei zoen daarom beperkt tot één nieuwe show: Disney's Toon Circus, een circusshow die van af vandaag, zaterdag, vier keer per dag in Main Street wordt opgevoerd met Mickey Mouse als spreekstalmeester (te zien tot en met september)Gebleven zijn onder meer de shows rond Tarzan en Winnie de Poeh. Toe gang kost f77,- voor volwasse nen. Het naburige Pare Astérix neemt dit seizoen de 'bobslee attractie' 'La trace du Hourra' in gebruik. De attractie is zoge naamd gebaseerd op een inwij dingsritueel uit het dorpje van Astérix en Obelix waarbij jong en oud van een glijbaan af moe ten onder het luid slaken van de kreet 'hourra'. Anno 2001 is dat vertaald in een karretje dat -zo als in de Efteling- met een snel heid van ruim vijftig kilometer per uur een bobsleebaan van 850 meter aflegt. Toegang tot het park kost onge veer ƒ62,-. Legoland Legoland in het Deense Billund haakt in het nieuwe seizoen slim in op de nieuwe "film-Lego-do- zen' die het samen met Steven Spielberg ontwikkeld heeft. In het attractiepark is de wereld van de film terug te vinden in Miniland (voor de allerklein sten) met bekende gebouwen uit Hollywood, wolkenkrabbers en Beverly Hills. Het park is op 31 maart open gegaan, toegang kost ƒ43,50. Hans van Alebeek Ouders die tijdens een ver blijf in Berlijn de kinderen een tijdje in deze stad willen on-; derbrengen, kunnen daarvoor sinds kort terecht bij het 'Kin dereiland'. De initiatiefnemers: hebben zich gespecialiseerd in de 'creatieve zorg' voor jonge ren. Volgens het Duits Verkeers bureau beschikt 'Kinderinsel' over 25 'professionele krachten onder wie leraren en opvoed- kundigen die de kinderen tussen de 4 en 12 jaar onder hun hoede nemen. Dat kan in het hotel waar de ouders verblijven of in een dierentuin, zwembad of mu seum. De kosten liggen rond de 30 gul den per uur per kind. De perso neelsleden spreken verschillen de talen. Meer informatie: 00.49.3041,6928 en internet www. kinderinsel. de British Midland, in groottede tweede luchtvaartmaat schappij van Groot-Brittannie, is gestart met een nieuwe recht streekse route tussen Brussel en Edinburgh. Er zijn dagelijks drie retourvluchten (ook in het weekeinde). Gevlogen wordt met een Embracer twinjet met 49 stoelen. Gekozen kan onder meer voor de business class. „Edinburgh is zowel een gere nommeerd zakencentrum, als ook een toeristische trekpleis ter. Wij verwachten in Neder land dan ook veel van de nieuw route", aldus een woordvoerdei van British Midland. Om de keuze in de overnach tingsmogelijkheden te ver gemakkelijken heeft Logis de France onlangs een nieuwe hotel-restaurantgids laten uit geven. In de gids zijn 85 hotel- restaurants inde Champagne- Ardenne met één tot drie Miche- lin-sterren geselecteerd. De gids is verkrijgbaar via Mai- son de la France: 0900- 1122.332. De Vereniging Vakantie Part ners (met 3000 leden) heeft een nieuwe Solovakantiegids samengesteld. In de gids staan ongeveer 100 reizen die volgens de vereniging geschikt zijn voor alleengaanden en eenouderge zinnen. Bestellen van de gids kan door 8,50 gulden te storten op postbankrekening 3537051 ten name van WP in Rijswijk (NB). Meer informatie: 0183-448.248. Acrobatiek uit China, te zien in Phantasialand. Colossos, de grootste houten achtbaan van Europa, staat in het Heide Park in Soltau. In de onlangs gerenoveerde vertrekhal van Rotterdam Airport zijn enkele personal computers geïnstalleerd. Reizi gers kunnen er gebruik van ma ken via een toegangskaart die verkrijgbaar is bij het zelfbedie ningsrestaurant in de vertrek hal. „Snel voor vertrek nog wat berichten kunnen versturen of de laatste informatie ophalen is natuurlijk ideaal. Maar ook aan snelle, concrete infomatie over de betreffende bestemming blijkt grote behoefte", aldus een woordvoerder van het bedrijf dat de computers heeft geïnstal leerd. Een weekeindje of een paar dagen Londen staat bij heel wat mensen op het vakantiemenu. De mogelijkhe- den om er te komen zijn legio. Zo ook de verblijfsalternatieven. Eenmaal in de Britse hoofdstad aangekomen bemer ken mensen vaak dat ze hun reisje nog met een activiteit of een bezoekje aan een show of theater hadden willen op smukken. In de metro-gangen en tra- phallen hangen prachtige posters met aankondigingen van mooie voorstel lingen en spannende evenementen. Al leen dan nog tickets zien te versieren; dat wordt moeilijk. Het ticket-bureau op Leicester Square biedt voor theatervoorstellingen nog wel eens uitkomst, maar niet altijd. Voor sport-en andere culturele evene menten is het vaak onmogelijk om aan toegangsbewijzen te komen. Toch kunnen Londen-gangers voor ze vertrekken in Nederland vrij makke lijk aan toegangskaarten komen voor allerhande festiviteiten, wedstrijden en shows en wel bij het Entertainment Reisbureau Keith Prowse in Amster dam. Het van origine Britse bureau, met kantoren in Amsterdam, Brussel en een trits andere steden, is marktlei der op het vlak van verkoop van toe gangskaarten en arrangementen voor attractieparken in Europa en de Ver enigde Staten, musicals en opera's in de meeste wereldsteden en sportevene menten. Wie met koningin Elisabeth van 19 tot 22 juni de paardenraces van Ascot wil bijwonen kan via Keith Prowse een ar rangement regelen. Ook zonder een bij zondere hoed. Het bureau biedt arran gementen van eenvoudig tot zeer exclusief met bijvoorbeeld een cham pagne-picknick met butler. Liefhebbers van opwaaiende tennis- rokjes en volleys van Agassi en Samp ras kunnen bij Keith Prowse terecht voor tickets en arrangementen voor het Wimbledon tennistorenooi dat gehou den wordt van 2 5 j uni tot en met zondag 8 juli. Prijzen voor tweedaagse tripjes met toegangbewijs variëren sterk. Voor wedstrijden op het centre court is men tussen de 117 9 en 1959 gulden kwijtDe prijzen voor een arrangement met een wedstrijd op een bij veld beginnen van af 729 gulden (dat is dan inclusief één nacht middenklasse hotel, een metro- kaart en diverse Wimbledon-gadgets. Het bureau in Amsterdag verzorgt ook voetbaluitstapjes. Vrijwel alle wed strijden van de premier league-clubs zijn bij te wonen. De wedstrijdarrange menten van de middenmoters zijn ove rigens beduidend goedkoper (circa 450 gulden) dan die van topclub Manches ter (vanaf 687 gulden, wedstrijd plus twee overnachtingen). Londengangers kunnen voor alle musi cals in de Britse hoofdstad bij Keith Prowse terecht. Arrangementen voor The Lion King, Mamma Mia, Cats en wat al niet meer beginnen vanaf 381 gulden (show plus twee overnachtin gen). Verder kunnen via de Amster damse vestiging uitjes naar de Chelsea flowershow, de Edinburgh Taptoe en de Britse Grand Priz op het circuit van Silverstone worden geboekt. Keith Prowse houdt kantoor aan de Oostenburgervoorstraat 84 in Amster dam. E-mail amsterdam@keithprow- Conny van Gremberghe Reisbureau Montys Travel in Haarlem is onlangs uitge roepen tot het beste reisbureau van Nederland 2001. De prijs die voor het vierde achtereen volgende jaar op initiatief van de Vereniging van Reisagenten en het vakblad Reisrevue werd uitgereikt, kwam Montys vol gens het juryrapport toe omdat het reisbureau er als een van de weinige is in geslaagd om de tra ditionele werkwijze te combi neren met Internet. Montys is zeer succesvol met de internet site www.vliegtarieven.nl. Op de tweede plaats bij de ver kiezing eindigde Klooster Rei zen uit Winschoten. Derde werd j reisbureau Touristique uit Hee-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 46