PZC Ongenaakbaar Zaamslag is op recordjacht Verrassingen in Nijskens verwacht vuurwerk biijarttoemooi Colijnsplaat 403 Dood wielrenner wordt onderzocht Hoek-Kloetinge is meer dan prestigeduel uitslagen Identiteitsbewijs amateurspelers vanaf tien jaar sbw 22 zaterdag 7 april 2001 door Jan Dagevos en Eldridge Pentury Beeld uit de heenwedstrijd tussen Kloetinge enHoek (0-1) in november vorig jaar. John Bentschap Knook (midden) gaat een stevig kopduel aan met Jeffrey van de Velde van Kloetinge. foto Willem Mieras Alleen winst telt voor Terneuzen TERNEUZEN - Vier wedstrij den voor het einde van de com petitie is voor koploper Terneu zen nu elke wedstrijd een finale. Met de voorsprong van één punt op achtervolger TEC is de op dracht duidelijk: uit de laatste duels moet het maximale aantal punten worden gepakt. Trainer Paul Telussa:Het liefst doen we dat natuurlijk met goed voetbal, maar dat streven heb ben we' nu even naar de achter grond geschoven. Maar ik moet erbij zeggen dat je geen wed strijd kunt winnen als je slecht voetbalt. Je moet altijd iets be ter zijn dan de tegenstander, al is het alleen maar in het benut ten van kansen." Telussa kan zondag in de thuiswedstrijd te gen De Valk alleen geen beroep doen op Menno den Dekker. Hoewel het seizoen nog niet is afgelopen, wordt in de wandel gangen alweer gesproken over het nieuwe seizoen. Zo wordt de naam van Erwin van Wingen (ex-Hoek) genoemd als moge lijk aanwinst van Terneuzen. Paul Telussa reageert verrast. „Die naam is nieuw voor me. Ei genlijk kun je alle namen die worden genoemd naar het rijk der fabelen verwijzen. Ik heb ook het idee dat veel voetballers zichzelf rond deze tijd proberen te verkopen. Maar bij Terneu zen bepaalt maar één iemand welke spelers er eventueel ko men, dat ben ik. Ik wil ook bena drukken dat voor ons nu maar één ding telt: de titel." Kapelle Kapelle wacht vandaag de zwa re uitwedstrijd tegen koploper Roda Boys, de ploeg die pas één keer heeft verloren. „We probe ren uit te gaan van de underdog positie. Wij hebben niets te ver liezen, Roda Boys juist alles", zegt trainer Alexander van Keulen. Kapelle gaat in Aalst niet met tien spelers voor het ei gen doel liggen maar houdt ook geen open huis. „We spelen daar om niet te verliezen." VLISSINGEN - Er staat van daag voor Hoek in de derby te gen Kloetinge meer dan alleen prestige op het spel. De ploeg van trainer Angelo Nijskens kan zich in de hoofdklasse defi nitief in veiligheid spelen. „Het zou mooi zijn als we dat in deze wedstrijd zouden kunnen be werkstelligen", zegt de oefen- meester. Kloetinge is uit op revanche want van alle lager ge klasseerde ploegen werd dit sei zoen alleen nog maar van Hoek verloren. Hoek staat met 24 punten uit negentien duels zevende op de ranglijst en heeft nog drie pun ten nodig om helemaal zeker te zijn van lijfsbehoud. „Ik ver wacht vuurwerk", aldus Nijs kens. „Er valt voor ons nog wat te halen, bovendien is het een derby en dat is toch altijd iets speciaals. Ik hoop dat het een aangename wedstrijd wordt." Hoek moet het stellen zonder Musa Kanu, Kubu Lembi, Dja- melBuijsse, ElmarLauret (allen geblesseerd) en Ronald van Sliedregt (geschorst). Arco Her- rebout en Arjan Koopmans keren terug na blessureleed. Kristof Verbiest zit morgen als tweede keeper op de bank. Hij vervangt Glenn van Wijns- berghe, die aan het eind van het seizoen mogelijk vertrekt bij Hoek. De Belg sprak vorige week met de leiding van cle Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser, maar kon geen overeenstem ming bereiken. „Hoek blijft mijn eerste keus", stelt Van Wijnsberghe, „maar als we er niet uitkomen, ga ik weg en pro beer ik in België aan de slag te komen. De trainer had begrepen dat ik al met andere clubs bezig was en per se weg wilde, maar zo ver is het nog niet." Nijskens ontkent dat dat heeft meegespeeld in zijn overweging om Kristof Verbiest als tweede keeper te laten fungeren. Nijs kens: „Kristof heeft héél goed getraind. Daarnaast had Glenn dinsdag wat last van zijn spie ren, hij zat niet lekker in zijn vel." „In november van het vorige jaar verloren we met 1-0 van Hoek. Daarna verloren we al leen nog maar van Spaken burg", zegt trainer Diederik Hiensch. „Van alle ploegen die nu onder ons staan, hebben we alleen nog maar van Hoek ver loren." Revanche Kloetinge is daarom uit op re vanche. „Als je de klassering be kijkt, staat er voor beide ploe gen niets meer op het spel. Toch blijft het een derby, en dat is al tijd een aparte wedstrijd. Ik ver wacht een aardige wedstrijd, met veel strijd." Dat Kloetinge een waslijst aan blessures heeft, is bekend. Daarbij is Björn Langeveld nog steeds niet inzetbaar wegens een schorsing. „Ik heb dezelfde spelers tot mijn beschikking als tegen Rijsoord", aldus Hiensch. „Door de vele blessuregevallen trainen we nu niet meer met zo veel spelers als in de voorberei ding op het seizoen. Partij spelen van acht-tegen-acht zijn er niet meer bij. We trainen nu wat al gemener. Een paar jaar geleden kenden we die fasen ook maar toen konden we er niet mee om gaan en verloren we veel wed strijden. Dit seizoen is het an ders, we hebben ervan geleerd. Dat is een mooie ontwikkeling. Oostkapelle In de strijd om lijfsbehoud be gint Oostkapelle vandaag aan een belangrijke serie wedstrij den. De ploeg van Stoffel Schip per gaat op bezoek bij Dovo, en moet het in de daaropvolgende weken opnemen tegen Beurs bengels en Kozakken Boys. .Aan één of twee punten hebben we niet veel, dat lijkt me duide lijk", zegt Stoffel Schipper. „De spelers doen hun stinkende best, afgelopen week is er kei- en kei hard getraind. Maar meer dan hun best kunnen ze echt niet doen." Stefan Meerman trainde afge lopen week niet mee bij Oostka pelle. De verdediger viel vorige week tegen Spakenburg uit met een rugblessure. „Maar toen hij de volgende dag wakker werd, had hij plotseling ook nog last van zijn enkel", vertelt Stoffel Schipper. „Hij weet niet wan neer hij die blessure heeft opge lopen." Ferry Alfons liet de donderdag training schieten omdat hij een proef wedstrijd bij profclub RBC moest spelen. Samen met VC Vlissingen-speler Tarik Boufrahi speelde Alfons in een team van testspelers tegen zon dag-eersteklasser Papendrecht. Alfons maakte één goal in de met 4-2 gewonnen wedstrijd. Binnen een week krijgt de Vlis- singer te horen of hij mag terug komen. Stoffel Schipper: „We gaan met veertien veldspelers en twee keepers naar Dovo. Bijna op z'n sterkst dus. Hopelijk gaan we met drie punten naar huis." door Joop van den Oudenhoven COLIJNSPLAAT - De eerste schiftingen in de biljarttoer- nooien van Colijnsplaat en Wemeldinge zijn een feit. Nu de eerste ronde en de verliezers rondes zijn gespeeld, kunnen de toernooien pas echt begin nen. In het driebandentoernooi Co lijnsplaat 403 werden Piet Schetfers (Wemeldinge), Gerrit van Garsel ('s-Heerenhoek) en Joop van den Oudenhoven uit Wissenkerke uitgeschakeld. Laatstgenoemde ging onderuit tegen favoriet Arjo Hollestelle uit Heinkenszand, die zich uit stekend herstelde van het deba cle in de eerste ronde. Via twee maal winst met een moyenne van meer dan één wist hij de tweede ronde te bereiken. Sylvia Eckel uit Hansweert, Da vid Scherp uit Kortgene en Mar- van onze sportredactie WEERT - Het Openbaar Minis terie in Maastricht is een onder zoek gestart naar het dodelijk ongeval van Mare Vermeulen. De vijftienjarige wielrenner uit Weert kwam op 26 maart vorig jaar om het leven tijdens een koers voor nieuwelingen in Gul pen. Volgens de familie was het parkoers niet veilig. Mare Vermeulen kwam in de laatste van negentien omlopen in de Ronde van Del ten val, botste tegen de spijlen van een bruggetje en overleed aan zijn verwondingen. Secretaris G. Vixseboxse van de Vereniging Van Beroeps Wiel renners (WBW), die door de na bestaanden werd ingeschakeld, noemt het justitieel onderzoek absoluut ontoereikend. Advocaat M. Nan heeft de co van der Houdt uit Melissant plaatsten zich (als beste van de verliezers) met de hakken over de sloot. De tweede ronde wordt ge speeld op 10, 11. 12 en 17 april telkens vanaf 19.00 uur. In het Micha-toernooi in We meldinge vielen weinig verras singen te noteren, zij het dat Theo Lamper uit Wemeldinge zijn aandacht vanaf nu kan richten op zijn taak als mede-' organisator. Hij werd uitge schakeld. Titelhouder Arie Eek- hardt uit Yerseke zette zijn ver- 1 lies in de eerste ronde recht en bereikte alsnog de tweede ron- j de. Dit lukte ook Leen van der Weel uit Kapelle, Dies Meijaard 1 uit Wemeldinge, Pieter van der Parel uit Yerseke en Ton Berns uit Kortgene. Berns werd een van de beste ver liezers. Het toernooi wordt 11 en 12 april vervolgd met de tweede ronde, telkens vanaf 19.30 uur. hoofdofficier van justitie in Maastricht om heropening van de zaak gevraagd. Het OM heeft de Nederlandse wielrenunie (KNWU) een aantal vragen voorgelegd en verwacht binnen twee maanden met een rapport te komen. Nan:,Het eerste onderzoek was veel te beperkt. Niemand die het ongeluk heeft zien gebeuren, is gehoord." „Bij wielrennen horen bepaalde risico's", aldus Vixseboxse. „Zulke ongelukken zijn geluk kig op één hand te tellen, maar elke dode is er één te veel. Het materiaal wordt lichter, desnel- heden nemen toe, er komen steeds meer obstakels op de weg, zoals bloembakken en ver keersdrempels. En de Neder landse wielrenunie heeft niet eens een goed beleid op het ge bied van beveiliging van een wielerparkoers." ANP Topscorer Jacco den Hamer ziet niets in vertrek naar betaald voetbal door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Het is een sei zoen dat voor Zaamslag in alle opzichten uiterst voorspoedig is verlopen. De zaterdagclub wordt kampioen van de vierde klasse, maar is in de ban van re cords. Jacco den Hamer is natio naal topscorer en moet dat blij ven. Het keurkorps gaat met 54 punten uit achttien duels aan de leiding en wil kost wat kost de maximale score handhaven. Het is de dinsdagtraining voor afgaand aan de derby tegen Spui, waarin Zaamslag de titel kan pakken. Het voltallige be stuur is bijeen en loopt het draaiboek van het kampioens feest na. Piet Gelderland heeft contact gehad met de regiopoli tie, er wordt gesproken over gratis drinken en er worden on derling stekken gestoken om een slaapplaats in de nacht van zaterdag op zondag te reserve ren. De eerste selectie, zestien man sterk, werkt een partijvorm af. De duels zijn verbeten en scherp. De verdediging begint met het oog op de ontmoeting met Spui bij de aanvallers, die vroeg druk moeten zetten. De schemering valt in, maar Jacco den Hamer zou nog even op de foto moeten. „Pak hem er maar even bij", roept trainer Mare de Kunder, die zelf in de partij te gen Den Hamer speelt. „Da's voor ons ook wel makkelijk." Kritisch Jacco den Hamer komt niet tot scoren. „Het is een paar keer ge beurd dat ik mijn doelpuntje wilde meepikken, terwijl ik juist op die momenten had moe ten afspelen", is de topscorer la ter kritisch op zijn eigen presta tie. „Dat houdt me ook na een wedstrijd wel eens bezig, zeker als het kostbaar is. Tegen Ter- neuzen voor de beker (2-2) kon ik in de laatste minuut alleen op de keeper doorgaan, maar kreeg ik de bal niet lekker mee. Daar baalde ik verschrikkelijk van. Iedereen riep dat we een gewel dige prestatie hadden geleverd, maar ik vond dat niet. We had den kunnen winnen." Topseizoen Het typeert de spits, bij wie het succes niet naar het hoofd is ge stegen. Zaamslag beleeft een topseizoen, plukt daarvan in positieve zin de vruchten en wacht in spanning de gevolgen af. Voor Axjen Oostdijk is be langstelling van NAC en van Eeklo. Deze Belgische club toonde ook interesse voor Eric Tissink en Jacco den Hamer, maar het drietal heeft te kennen gegeven niet naar Eeklo te wil len verkassen. Jacco den Hamer: „Maandag avond belde Cees van Vossen. Hij wil eens met me praten." Mare de Kunder: „Die wil ook aan jou verdienen hoor. Kan dat niet wachten tot volgende week?" Den Hamer legt vervol gens uit dat de kans op een mooi contract heel klein is. „De trai ner zei al heel vroeg in het sei zoen dat hij verwachtte dat er belangstelling voor me zou ko men, als ik zo doorging met voetballen en scoren. Maar ei genlijk heb ik bij Zaamslag al aangegeven dat ik wil blijven. Ik heb het geweldig naar mijn zin en hoef voor de centen niet er gens anders naar toe. Bovendien wil ik absoluut niet op zondag voetballen." „Ik ben hovenier", vertelt hij. „Dat is inderdaad hard werken. Na een training ben ik echt moe. Als er een club zou komen met een contract van twee ton? Dat zou wel lastig worden", zegt hij na enige overweging. „Dat klinkt wel aantrekkelijk. Het is makkelijk als je wat geld hebt. Maar welk bedrag je ook krijgt: het weegt niet op tegen wat je er volgens ons geloof voor terug- krijgt. De zondag is onze rustdag. Wij gaan van huis uit elke zondag twee keer naar de kerk. Daar sta ik zelf ook achter." Weddenschap Zijn productiviteit dit seizoen is buitensporig, maar eigenlijk weet Jacco den Hamer al jaren lang het net goed te vinden. Al leen vorig j aar stokte de produc tie. Een knieblessure hield hem lang aan de kant. „Op een gege ven moment waren er ver schrikkelijk veel spelers gebles seerd", kijkt hij terug. „Dat werd opgevangen met spelers uit het tweede elftal en de A-ju nioren. Met alle respect hoor, 'maar we haalden natuurlijk niet het niveau dat we met een complete selectie hadden kun nen halen. Ik denk dat ik zelf maar de helft van de wedstrij den heb gespeeld, en nog niet eens helemaal. Het liep gewoon niet. Ik scoorde in de competitie maar één keer." „Scoren geeft altijd een lekker gevoel. Aan het begin van elk seizoen wed ik altijd met mijn broer, dat ik minimaal twintig doelpunten maak. Het is nu de eerste keer dat ik die wedden schap win. Ik was zeventien jaar, toen ik voor het eerst in het eerste mocht meedoen. Ik speel de een wedstrijd of acht mee, waarvan naar schatting de helft in de basis. Ik maakte vier doel punten. Daarna heb ik altijd wel redelijk gescoord. Twee jaar ge leden maakte ik negentien doel punten in de competitie. Ik wil altijd zo snel mogelijk naar de goal. Die bal moet erin, voor mijn part zo simpel mogelijk." T refzeker Het is ook met dank aan de trai ner, vindt hij, dat hij dit seizoen zo trefzeker is. „Mare is in het begin heel veel met me bezig ge weest. Hij ziet gewoon alles. Als ik de bal inspeel op het verkeer de been, dan zegt hij dat. Het wegdraaien van iemand, je loo- plijn naar de goal: het zijn alle maal van die kleine dingetjes. Als ploeg hebben we ook veel details van hem geleerd. Van tempo draaien, druk zetten tot aan het lopen bij een ingooibal. We hebben een sterkere ploeg dan vorig seizoen. Dat komt ook door de komst van een paar ou dere spelers. Als we voor staan, spelen we nu op balbezit en heb ben we niet altijd die drang naar voren. Vroeger deden we vaak een partijtje tussen oud en jong. De oudste helft won altijd. Ja, voetballen met verstand is heel belangrijk." Basketbal New York. NBA: New York Knicks - Was hington Wizards 93-80, Utah Jazz - Sacra mento Kings 86-92, Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 88-100, Dallas Mavericks - Atlanta Hawks 108-94, Houston Rockets - Seattle Supersonics 91-88, Denver Nug gets - San Antonio Spurs 80-101 Biljarten Aalten. EK 71/2. Poule A: Tilleman (Ned) - Polman (Ned) 200-26 (3 beurten), Amell (Spa) - Polman 200-151 (8), Tilleman - Amell 200-54 (8). Eindstand: 1. Tilleman 2-4, 2. Amell 2-2, 3. Polman 2-0. Poule B: Gretillat (Zwi) - Van Ginneken (Ned) 200-49 (11), Niessen (Bel) - Van Ginneken 200-46 (8), Gretillat - Niessen 200-22 (3). Eindstand: 1. Gretillat 2-4, 2. Niessen 2-2,3. Van Ginneken 2-0. Poule C: Van Silfhout (Ned) - Megens (Ned) 200-96 (10), Garcia (Spa) - Megens 200-49 (6), Van Silfhout - Garcia 200-63 (2 Eindstand: 1Van Silfhout 2-4,2. Garcia 2-2,3. Megens 2-0. Poule D: Esteve (Spa) - Villiers (Fra) 200- 67 (9), Blondeel (Dui) - Villiers 200-33 (2), Blondeel - Esteve 200-165 (5). Eindstand: 1. Blondeel 2-4,2. Esteve 2-2,3. Villiers 2- 0. Poule E: Carrer (Fra) - Fortinan (Spa) 200- 145 (12), Christiani (Ned) - Fortinan 200- 148(8). Poule F: Van der Heuvel (Ned) - Marek (Tsj) 200-18 (3), Marek - Edelin (Fra) 20- 176(9). Poule G: Klijn (Ned) - Dupont (Fra) 200- 129 (10), Kahofer (Oos) - Dupont 200-160 (6). Bandstootcompetitie. District Walche ren/de Bevelanden. Klasse DIA: ALM- De Vier Linden 2-7, VEGABV-Delta 2-7, Avontuur-De Sportvisser 7-2, OBK-'t Raedhuys 2-7. Klasse D1B: VEGABV 2- Delta 2 4-5, Avontuur 2-Dampoort 4-5, TOG -OBK 2 9-0, ReHaWe-De Vier Linden 2 0-9. Klasse D1C: ALM 2-'t Raedhuys 2 7- 2, De Toekomst-DOS ov 2 7-2, HIO-De Sportvisser 3 4-5. Paardensport Aarhus. Wereldbeker dressuur, finale. Eerste onderdeel, Grand Prix: 1. Salzge- ber (Dui) Rusty 75,07 procent (1530 pun ten), 2. Zeilinger (Dui) Livijno 72,59 (1487 3. Werth (Dui) Antony 71,95 (1475), 4. Petersen (Den) Blue Hors Cavan 71,56 (1467), 5. Oatley-Nist (Aus) Rosemount Wallstreet 1459 (71,17), 6. Rothenberger- Gordijn (Ned) Jonggors Leonardo da Vinei 69,26 (1420), 7. Brink (Zwe) Björ- sells Briar 68,24 (1399), 8. HKH Zu Sayn Wittgenstein (Den) Fantast 66,63 (1366). Bijprogramma, Intermedair 1:1Rehbeïn (Dui) Miss Holstein 69,60, 2. Petersen- /Don Schuffro 68,90, 3. Byrialsen (Den) Come Back 66,05. Intermedair II: 1Kem- mer (Dui) Caesar 71,07, 2. Rehbein/Do- manio 69,85, 3. Otto Crepin (Fra) Torna do 68,88, 4. Hakanson (Zwe) Bobby 64,68, 5. Fastrup (Den) Another Sensa tion 64,44. Sportprijsvragen Lucky Day: 1-4-15-18-23-26-29-33-34-42- 45-48-50-52-53-59-61-63-67-77. (onder voorbehoud) Squash Kuala Lumpur. Open Maleisische titel strijd. Mannen, eerste ronde: Berden (Ned/1) - Drakenberg (Zwe) 17-16 15-12 15-10. Kwartfinales: Berden - Randall (Aus) 15-10 15-4 15-6. Halve finales: Ber den - Manso (Spa) 15-13 15-6 15-14, Mat thew (Eng/5) - Low (Mal) 15-12 8-1516-17 15-12 15-4. Finale: Berden - Matthew. Tennis Kwartfinales wereldgroep Davis Cup. Nederland - Duitsland 2-0. Siemerink - Kiefer6-37-6 3-66-3, Sluiter - Prinosil 6-1 6-3 7-6. Brazilië-Australië 1-1. Kuerten-Rafter 4- 66-47-62-1 opgave Rafter, Meligeni-He- wïtt 4-6 4-6 3-6. Zweden - Rusland 2-0. Johansson - Ka felnikov 6-4 1-6 7-6 3-6 6-2, Norman- Joetsjni 7-6 6-4 6-2. Zwitserland - Frankrijk 0-2. Rosset-Clê ment3-66-3 6-77-613-15, Federer-Escu- dé 4-6 7-6 3-64-6. Porto. Vrouwen, 320.000 gulden. Kwart finales: Serna (Spa/3) - Kuti Kis (Hon) 3-6 6-47-6, Talaja (Kro) - Batsjeva (Bul) 6-47- 5, Sanchez - Vicario (Spa/1) - Manduls (Hon) 2-6 6-3 afgebroken wegens regen. Voetbal Eredivisie: FC Utrecht - AZ 1-0. Stand: PSV 26-63, Feyenoord 26-56, Ajax 26-50, RKC 26-47, Vitesse 26-46, Roda JC 26-45, FC Utrecht26-41, Willem II 26-38.NEC26- 37, Heerenveen 25-34, NAC 26-34, FC Twente 26-29, Groningen 26-28, AZ 27- 27, Sparta 26-20, Graafschap 26-20, For- tunaS. 26-18, RBC 26-13. Frankrijk: Lille - Bordeaux 2-2. Stand aan kop: Lille 30-54, Nantes 29-53, Bordeaux 30-50. België: La Louviere - Charleroi 1-1. Stand aan kop: Anderlecht 27-66, Brugge 27- 62, Standard 27-51 Duitsland: E. Cottbus - Wolfsburg 0-0. Stand aan kop: Bayern M. 27-49, Dort mund 27-48, Schalke'04 27-46. Turkije: Rize - Gaziantep 2-1. Stand aan kop: Fenerbahce 26-61, Galatasaray 25- 55, Gaziantep 27-55. Volleybal Vrouwen. Eredivisie, play-offs. Halve fi nales: AMVJ - VC Weert 3-1 Jacco den Hamer: „Ik heb het geweldig naar mi jn zin bij Zaamslag en hoef voor de centen niet ergens anders naar toe. Bovendien wil ik ab soluut niet op zondag voetballen." foto Charles Strijd ZEIST - Amateurvoetballers ouder dan tien jaar moeten vanaf het seizoen 2003- 2004 een identiteitsbewijs hebben. Daar op moet de naam van de speler of speelster staan, het KNVB-nummer van betrokke ne en de geboortedatum. De kaart moet voorzien zijn van een pasfoto. De kaart krijgt het formaat van een giro pas, heeft een barcode en is eigendom van de KNVB. De kaart zal hoogstens vijf jaar geldig zijn. Dit voorstel heeft een KNVB- werkgroep gedaan aan het sectiebestuur amateurvoetbal van de bond. Het bestuur is het met de plannen eens. Op 2 juni zullen afgevaardigden van de clubs over de voorstellen stemmen. De kaart wordt landelijk verplicht. Om het geheel ordelijk te laten verlopen zal de kaart voor het eerst in het seizoen 2002-2003 worden uitgereikt. Fasegewijs moeten dan alle één miljoen KNVB-leden de kaart krij gen. De kaart gaat elk KNVB-lid zes gulden kosten. De clubs zullen daarvoor belast worden. Daarnaast kost het hele systeem jaarlijks nog eens 50 cent per KNVB-lid. Ook dat zal aan de clubs doorberekend worden. Spelers zonder kaart mogen niet spelen. Controle Op den duur moet controle via een aan sluiting tussen computers van de clubs en de KNVB mogelijk worden. Ook zou de kaart voor commerciële activiteiten ge bruikt moeten kunnen worden. Tot medio 1996 bestonden legitimatiebewijzen in het amateurvoetbal. Toen werden ze afgeschaft. In 1999 zette de voetbalbond een werkgroep aan het werk om herinvoe ring te onderzoeken. De kaart moet er voor zorgen dat spelers die eigenlijk geen lid zijn van de club, of zijn geschorst, niet meer kunnen spelen. Daarnaast moeten waarden en normen in het voetbal er een extra stimulans door krijgen. De pakkans van spelers die de re gels aan hun laars lappen, moet groter worden. Tegelijk wordt het bestraffen van die spelers makkelijker waardoor ook een positief effect ver-wacht wordt op het aan tal mensen dat bereid is een wedstrijd te fluiten. GPD Wielrennen Vitre (Fra). Route Adélie: 1Kisipuu (Est) 185,3 km in 4.35.02, 2. Heulot (Fra) 0.02, 3. Brochard (Fra) 0.14, 4. Casarotto (Ita) 0.21, 5. Mengin (Fra) 0.23, 6. Brard (Fra) 0.51, 7. Merckx (Bel), 8. Buxhofer (Oos), 9. Agnolutto (Fra), 10. Moncoutié (Fra). Toernooi Oemoemenoe in Middelburg MIDDELBURG - De rug- byvereniging Oemoeme noe houdt vandaag in Middelburg een toernooi voor de jeugdspelers van regio Zuid. Er worden wedstrijden gespeeld in de leeftijdscategorieën 6- 8 jaar, 8-10 jaar en 10-12 jaar. De deelnemende vereni gingen komen uit Oister- wijk, Den Bosch, Bemmel, Roosendaal, Etten-Leur, Breda, Nijmegen, Val- kenswaard en Middel burg. Als scheidsrechters fungeren Arno Seijbel (ex-international), Benja min Mast (international) en Govert van Hoek (hij maakt deel uit van de na tionale jeugdselectie). De wedstrijden, die op sportpark de Voorborch in Middelburg worden ge speeld, beginnen om 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 22