PZC Hontenisse verzet zich niet langer Politiekorps Hulst stelt orde op zaken in nieuw bureau PZC Standerdmolen gaat in de steigers Terneuzens college geeft geen subsidie voor speeltoestellen Actiecomité woedend over Vlaams plan overstromingspolder iB&iraa Fracties aanvaarden fusie 19 Bromfietser loopt zere knieën op Prijzen voor Franse opstellen Caféganger bedreigt klanten Goesenaar krijgt klap in gezicht Auto over de kop in Zierikzee Ambassadeur bij Ridderslag Expositie in Kloosterzande Bijeenkomst CVA-vereniging in Terneuzen VOLVO Paasviering in Hulst Verzamelaaars houden ruildag Vergadering voor ouders van gehandicapte kinderen TERNEUZEN - Op de kruising Rijksweg N61-Finlandweg in Terneuzen vond gistermorgen omstreeks acht uur uur een aanrijding plaats tussen een personenauto en een scooter waarbij beide voertuigen flink werden beschadigd. Een zes tienjarige bromfietser uit de gemeente Terneuzen reed op het fietspad, komende uit de richting Sluiskil. Bij het oversteken van de Finlandweg verleende hij geen voorrang aan een voor hem van rechtskomende 39-jarige automobilist uit de ge meente Hontenisse. De bromfietser klaagde over pijnlijke knieën. MIDDELBURG - Drie leerlingen van Nehalennia zijn in de prijzen gevallen bij een opstelwedstrijd van de All iance Fran- gaise. Tymen Gerestein en Wouter Steenbeek uit vwo 5 en Mi riam Zaidi uit mavo 4 zitten bij de beste veertig Nederlandse deelnemers. In Wageningen, waar de prijzen op 18 april wor den uitgereikt, horen zij of zij bij de gelukkigen zitten die een tiendaags verblijf in Parijs krijgen aangeboden. Deze hoofd prijs is voor vier van de veertig winnaars. MIDDELBURG - Een dertigjarige Middelburger is in de nacht van woensdag op donderdag om kwart voor een op de Vlasmarkt in zijn woonplaats aangehouden. Hij had in een café tegen het barpersoneel en klanten bedreigingen geuit. Hierop is hij uit de zaak gezet en werd hem verzocht weg te gaan. Hij bleef echter voor het café staan, maakte dreigende gebaren en gooide een fiets tegen de gevel van het pand. Hier op werd de man aangehouden en ingesloten. GOES - Een 53-jarige man uit Goes kreeg gistermorgen rond half twaalf een klap op zijn gezicht, toen hij twee fietsers wil de aanspreken op hun verkeersgedrag. De man reed met zijn auto achter de jongens die stug midden op de weg bleven fiet sen. Bij het passeren trapte één van de jongens tegen zijn auto. Toen de man de fietsers daar vervolgens op wilde aanspreken, kreeg hij van één van hen een vuistslag in het gezicht. De man had een bloeduitstorting en een kapotte bril. ZIERIKZEE - Bij een botsing woensdagavond op de Haring- vlietstraat in Zierikzee tussen een 59-jarige automobilist uit Zierikzee en een 25-jarige stadsgenoot is de laatste met zijn auto over de kop geslagen. Het ongeluk veroorzaakte vooral grote materiële schade. Eén van de inzittenden moest zich met een snee in het been onder doktersbehandeling stellen. De twee opgeroepen ambulances hoefden verder niet in actie te komen. De brandweer is nog geruime tijd bezig geweest om de rommel op de weg op te ruimen. ZIERIKZEE - Ambassadeur J. Gréther van Monaco brengt zaterdag 2 juni een bezoek aan Zierikzee. De vertegenwoordi ger van het vorstendom komt naar de Schouwse monumen- tenstad op uitnodiging van de Stichting Historische Spelen om de première van De Ridderslag van Zierikzee bij te wonen. Het openluchtspektakel gaat over het beleg van de stad in 1304 door de Vlamingen. De voorvader van de huidige Prins Rainier III van Monaco, admiraal Grimaldi, was aanvoerder van de Frans-Hollandse vloot die Zierikzee na drie maanden ellende wist te onzetten. Het nieuwe politiebureau aan de Van der Maelstedeweg in Hulst is gebouwd op de plek v door Wout Bareman sinds 1932 het oude bureau stond. foto Peter Nicolai vrijdag 6 april 2001 De al geruime tijd in slechte staat verkerende open standerdmolen aan de rand van Retranchement wordt gerestaureerd. foto Peter Nicolai door Conny van Gremberghe RETRANCHEMENT - Het ge specialiseerde bedrijf Adri- aens Molenbouw uit Weert mag van de gemeente Sluis- Aardenburg op korte termijn beginnen met de restauratie van de open standerdmolen in Retranchement. Burgemees ter en Wethouders van Sluis- Aardenburg willen voor het opknapproject bijna drie kwart miljoen gulden uittrek ken. De uit 1643 daterende, bijna volledig in hout opgetrokken molen aan de rand van Retran chement verkeert al geruime tijd in slechte staat. Vorig jaar werd de molen op aandringen van de Rijksdienst voor Monu mentenzorg en de Vereniging Zeeuwse Molen gestut. Ge vreesd werd dat het gebouw anders een zware storm niet zou overleven. Beide instanties drongen bij de gemeente aan op een snelle restauratie. Ook leverden zij gegevens aan voor de te ver richten werkzaamheden. Het gemaakte bestek is gebaseerd op de molen zoals die er uitzag voor 1944, inclusief de pel steen om gerst te kunnen ma len. Het gemeentebestuur bena derde vier bedrijven met een verzoek een offerte uit te brep- gen. Twee bedrijven reageer den. Alleen Adriaens bleef over omdat het andere bedrijf een volle orderportefeuille had en het spoedeisende pro ject niet kon uitvoeren. De Limburgse onderneming heeft behoorlijk wat restaura tie-ervaring in de regio. Zo - herstelde het bedrijf de molen in Axel in oude luister en na men mensen van Adriaens Mo lenbouw molen De Brak in Sluis onder handen. Subsidie Een rigoureuze opknapbeurt van de molen in Retranche ment loopt aardig in de papie ren. Op basis van het bestek re kent het dagelijks bestuur van Sluis-Aardenbiu-g dat mini maal 748.000 gulden nodig is. De raad worclt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. Uiteindelijk hoopt de gemeen te een flink deel van dit bedrag via rijkssubsidie terug te van gen. Zo'n dertig procent van het restauratiebedrag komt hoe dan ook voor rekening van de gemeente. De commissie grondzaken spreekt zich donderdag 12 april uit over het voorstel. De commissievergadering wordt gehouden in het Sluisse Bel fort en begint om 19.30 uur. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De Hon- tenisser coalitiepartij Alge meen Belang is de enige fractie die zich niet zonder meer ge wonnen geeft wat betreft de na kende gemeentelijke herinde ling. De overige raadsfracties, CDA, Groot Hontenisse en op positiepartij Progressief Honte nisse, zien de fusie met de gemeente Hulst als iets onover- koombaars. Zij zullen meegaan in het collegevoorstel om zich niet meer te verzetten tegen her indeling. Hontenisse heeft zich altijd ver zet tegen de samenvoeging met Hulst tot de gemeente Oost Zeeuws-Vlaanderen. De ge meente zag geen noodzaak tot herindeling, vreesde voor een gapende kloof tussen burger en bestuur en voorzag een forse kostenstijging. Alle fracties J, hebben lange tijd de 'strijd voor I onafhankelijkheid' gesteund. I Na een informeel gesprek dat deze week gehouden werd tus sen de beide colleges van burge- meester en wethouders, blijkt het verzet van Hontenisse ge broken. De Hulster burgemees- KLOOSTERZANDE - In de bi- i bliotheek van Kloosterzande aan de Stoppelsdijk is heel de maand april een tentoonstelling i te zien van de familie Serrarens i uit Vogelwaarde. De tentoon- stelling bevat oude documenten en foto's over de familie, oude l liedjes en de geschiedenis van de post en het postagentschap. Mensen kunnen een kijkje ne men tijdens de openingstijden van de bibliotheek. door Barend Pelgrim TERNEUZEN - Het college van B en W van Terneuzen geeft geen financiële bijdrage aan de ba sisscholen De Springplank en St. Willibrord voor de plaatsing van speeltoestellen op hun speelpleinen. Terneuzen is te gen subsidiëring van de speel- voorzieningen omdat de toe stellen buiten schooltijd niet bereikbaar zijn. Het schoolter- j rein is dan dicht. De schoolpleincommissie van de basisschool St. Willebrord vroeg subsidie. De totale kosten voor het opknappen van het plein en de plaatsing van de nieuwe toestellen kost naar schatting 25.000 gulden. De di rectie van De Springplank raamt de kosten voor de renova tie van hun schoolplein op 32.500 gulden. B en W betogen echter dat de schoolbesturen voor de aanschaf dan wel ver- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115) 686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim M.A. van Stee J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl ter A. Kessen verklaarde dat zijn buurgemeente 'om' is. Col lega A. Vogelaar sprak het be richt niet tegen. CDA, Groot Hontenisse en Pro gressief Hontenisse beseffen dat verzet geen zin meerheeft. „Wat ons betreft... Toe maar", zegt PH-fractievoorzitter G. Kam- minga. „Ik hoop alleen dat het belang van onze inwoners na de fusie niet wordt verkwanseld en dat alles in en voor Hulst ge beurd. Ik wil aan de fusie geen 'stad en ommelanclgevoel' over houden, zoals Zeeland enkel Middelburg is." Realiteit Fractievoorzitter L. de Nijs van GH wil, nu de gemeente nog op eigen benen staat, het beste er uit halen wat er in zit. „Als het er op aankomt, gaan we mee met het collegevoorstel. We kunnen onze koppen niet in het zand blijven steken." CD A-fractie voorzitter A. Sponselee leeft lie ver ook in de realiteit. Wel heeft hij grote kritiek op het voorne men van de Hulster PvdA-afde- ling om Hontenisse de eigen geldreserve te laten houden. „Dat is niet goed. In de nieuwe situatie moet iedereen gelijk zijn. Wij willen geen uitzonde ringspositie bekleden." Enquête Fractievoorzitter P. Kindt van Algemeen Belang beroept zich op de enquête die zijn partij heeft gehouden in de gemeente. „Het volk zegt nee, dus zeggen wij ook nee. Ook nu nog. Pas als Provinciale Staten ons de herin deling opleggen, geven we ons verzet op. Als het college in het raadsvoorstel met een overtui gend betoog komt, dan leggen we er ons misschien bij neer, het ligt er maar aan hoe ze het bren gen. Ach, eigenlijk voelen we in ons binnenste ook wel dat het een reddeloze zaak is." vanging van de speelvoorzie- ningen een rijksbijdrage krijgen uit het budget voor vervanging en aanpassing van het school- meubilair. Verder stelt het gemeentebe stuur dat de schoolpleinen geen permanent openbare ruimte zijn. Daardoor zijn de speeltui gen alleen onder schooltijd en door de schoolgaande jeugd te gebruiken. „Deze activiteiten van de schoolbesturen komen niet aanwijsbaar ten goede aan ingezetenen van de gemeente", citeert het college de subsidie verordening Welzijn ter motiva tie. Het gemeentebestuur vindt bovendien dat, voor wat betreft de St. Willibrordschool,.er vlak bij in de Rozenstraat al een uit gebreide speeltuin aanwezig is. Het gaat om Speeltuin de Vrien den. „De door de schoolpleincom missie gewenste voorzieningen hebben dan ook geen enkele toe gevoegde waarde aan deze reeds bestaande voorzieningen." De subsidieaanvraag door de schoolbesturen komt aan de or de in de commissie financiën op dinsdag 10 april om 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen. TERNEUZEN - De Nederland se CVA-vereniging Samen Ver der regio Zeeland houdt in verpleeghuis Ter Schorre in Ter neuzen een bijeenkomst voor le den en belangstellenden op dinsdag 10 april. Vanaf 14.00 uur kunnen belang stellenden voorlichting krijgen over CVA, wat een afkorting is voor een 'ongeluk in de herse nen', en de gevolgen ervan. (Advertentie) U rijdt VOLVO Wij doen de rest. C4ICAPPENDIJK Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen door Sheila van Doorsselaer HULST - Het Hulster politie korps heeft zijn intrek genomen in het nagelnieuwe bureau aan de Van der Maelstedeweg. Het pand is gebouwd op de plek waar sinds 1932 het oude bu reau stond. Dat deed vroeger dienst als kantoor van de mare chaussee en werd vorig jaar ge sloopt. De voormalige drank handel aan de Absdaalseweg, waar de agenten tijdens de bouw hun intrek namen, wordt binnenkort ingenomen door Stichting Tragel. Verstandelijk gehandicapten gaan er onder andere speelgoed assembleren. Overal staan nog verhuisdozen, plattegronden van het gebied hangen nog niet op en een mede werker van een interieurshop komt juist een doos met extra lamellen bezorgen. De agenten zijn al snel gewend geraakt aan hun nieuwe onderkomen. Hoe wel het oude pand zeer markant te noemen was, liet het qua ge bruiksvriendelijkheid behoor lijk te wensen over, was een veel gehoorde klacht van de dien ders. Het nieuwe gebouw is, in op dracht van Politie Zeeland, ont worpen door architectenbureau Rienks DBM uit Hulst. Het pand is in twee bouwlagen uitgevoerd en opgetrokken uit gele en rode baksteen. De boegboorden en kozijnen van de entree zijn in een (politie)blauwe kleur ge verfd. De begane grond huisvest kantoren, kleedruimten en spreek-, verhoor- en ophoudka- mers. Boven zijn de technische ruimten en de kantine. Het nieuwe pand is dan wel zeer mo dern, toch zijn aan de buitenge vel nog trekjes van het oude ge bouw te herkennen. Architect R. van Meer heeft er bewust naar gestreefd enkele kenmerken van het oude gebouw te behou den, maar stelde het praktisch gebruik als hoogste prioriteit. Zo is er nu een achteringang, speciaal bedoeld voor het 'on vrijwillige' bezoek aan het bu reau. Opening De officiële openingsdatum van het politiebureau moet nog worden vastgesteld. Politie woordvoerder J. van Mourick wil nog even wachten tot alles een plaats heeft gekregen en de verhuizer de lege dozen heeft opgehaald. Het korps in Hulst is het eerste dat een nieuw gebouw kan be trekken. Ook de agenten uit Oostburg, Terneuzen, Middel burg, Vlissingen, Zierikzee en Serooskerke krijgen een nieuw onderkomen. DOEL - De Vlaamse Admini stratie voor Waterwegen en Zeewezen overweegt alsnog de aanleg van een vijfhonderd hec tare grote potpolder in de Pros- perpolder op de linkeroever van de Schelde vlakbij de grens met Zeeuws-Vlaanderen. Dat heeft de dienst laten weten aan het gemeentebestuur van Beveren. Het actiecomité Doel 2020 heeft woedend gereageerd op de me dedeling. Woordvoerder Rudiger Van Bu- el: „Tot voor enkele maanden probeerde men de boeren in die polder benoorden Doel nog te sussen met de belofte dat juist dit gebied ongemoeid zou wor den gelaten. Voor ons is hiermee duidelijk dat de Vlaamse rege ring enkel de vernietiging van heel het poldergebied op de lin keroever voor ogen heeft. Er wordt geen rekening gehouden met wie of wat dan ook. Deze plannen betekenen domweg het einde van de polder, van de landbouw en van de mensen die er - in het geval van Doel - al achthonderd jaar wonen." Deurganckdok Het actiecomité Doel 2020 dat ijvert voor behoud van het pol derdorp op de linkeroever van de Schelde, stapt opnieuw naar HULST - De afdeling Hulst van de Zonnebloem houdt maandag 9 april een paasviering in het dienstencentrum De Lieve. De bijeenkomst begint om 13.30 uur met een gebedsdienst. Na de koffie spelen de aanwezigen en kele rondjes bingo. Er wordt ook gezorgd voor een hapje. KIELDRECHT - De Kiel- drechtse Verzamelaarsvrienden houdt zondag 15 april (eerste paasdag) de maandelijkse ruil dag in feestzaal St. Michiel aan de Beukenlaan. Van 8.30 tot 12.00 uur wox-den ruilobjecten aangeboden. Op deze paasruil- beurs wacht de bezoekers een verrassing. de Raad van State. Die schorste al eerder tot tweemaal toe de bouwvergunning voor het Deurganckdok, de container haven pal ten zuiden van het dorp, omdat de procedures niet volgens de regels waren afge wikkeld. Nu vecht Doel 2020 het onteige- ningsbesluit aan dat de Vlaamse minister Sauwens van Binnen landse Aangelegenheden on dertekende op de dag dat zijn collega Van Mechelen van Ruimtelijke Ordening de aan vraag voor een baggervergun- ning voor het nieuwe dok onder druk van de Raad van State in trok. Van Buel: „Wij vinden dat Sau wens weinig respect toont voor die beslissing van z'n collega Van Mechelen. De samenhang van het beleid maakt het nood zakelijk dat ook het onteige- ningsbesluit weer wordt inge trokken. Desondanks zetten de onteigeningscommissarissen hun werk gewoon voort. Dat is voor Doel 2020 absoluut onaan vaardbaar." De onteigeningsprocedures richten zich op de nu nog onaan getaste Arenbergpolder en de Doelpolder. In de eerste polder wil Sauwens ruimte creëren voor het storten van baggerspe cie in een gebied van honderd hectare. In de Doelpolder gaat het om landbouwgrond die moet wijken voor het omstreden containerdok. Van Buel: „Cyni scher kan het toch nietDe re gering zoekt gewoon naar nieu we landbouwgrond om daar de specie te kunnen dumpen, ter wijl dat net zo goed zou kunnen in het ongebruikte Doeldok of op de al opgespoten haventer reinen." Advertentie HAMPTON BAYS ONTDEK DE NIEUWE COLLECTIE MARKT 4 - TERNEUZEN TEL 0115-614845 AXEL - De vereniging van ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke handicap, de VOGG, houdt op donderdag 19 april om 20 uur een ledenvergadering in café De Graanbeurs in Ax el. Tijdens de bijeenkomst kijkt de vereniging terug op voorgaande ja ren en praat over de onderwijsmogelijkheden voor kinderen met een verstandelijke handicap. De Regenboog in Hulst, een school voor zeer moeilijk lerende kinde ren, gaat naar Terneuzen verhuizen, wat ook een reden was voor de vereniging om 'onderwijs' als thema te kiezen voor de vei'gadering. Directeur R Geilleit van De Regenboog vertelt over de ambulante begeleiding door medewerkers van De Regenboog op scholen uit het reguliere onderwijs en over de vorming van regionale expertise centra W. Hoekstra van praktijkschool De Sprong in Terneuzen zal vertellen over de (stage)begeleiding van leerlingen vanuit school.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 49