PZC Laatste kunstje Michel Gorsse Sjaak de Kooning is aan rust toe SKNWK richt blik weer op toekomst ;30 Vader en trainer Theo Gorsse geeft spelersrapport van tennissers Zierikzee Martin Capelle uit Oosterland titelkandidaat bij bandstoten Zwaard van Damocles boven Schouwse teams j topscorer vrijdag 6 april 2001 door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Michel Gorsse heeft zijn afscheid van het com- petitietennis met één jaartje uit gesteld. De Goesenaar (31) wilde zich vorig seizoen al te rugtrekken. maar als vrienden dienst wilde hij het team van Zierikzee dit jaar nog wel ver sterken. „Dit jaar kampioen worden en dan stop ik ermee." De komst van Gorsse is een wel kome versterking voor Zierik zee, dat opnieuw in de tweede klasse uitkomt en zaterdag start tegen De Zoom in Bergen op Zoom. Door verschillende om standigheden was het spelers arsenaal fors uitgedund. Vaste waarden als René Schimmel- pennink en Marcel Verwei zijn niet meer beschikbaar, omdat ze verhuisd zijn. Peter Godrie is de komende tijd evenmin inzet baar, omdat hij deze week aan een hardnekkige blessure is ge opereerd. De consequentie daarvan is dat Zierikzee in tegenstelling tot vorig seizoen in competitiever band slechts met één team zal uitkomen. De ploeg bestaat dit jaar uit het zestal Johnny Quaak, John Otte, Camiel Fol- mer, Dennis Stevense, Jacco de Looff en nieuwkomer Michel Gorsse. Een jonge groep die een ervaren rot als Gorsse goed kan gebruiken. Gorsse: „Ik zit al een hele tijd in de tenniswereld en ik ben het een beetje beu. Om te presteren op BI- of A2-niveau moet je veel trainen en dat zie ik niet meer zitten. Ik wil wel meer, maar ik heb het druk met mijn werk en thuis heb ik ook nog twee kind jes zitten. All Star-team „Bovendien ben ik weer gaan voetballen met een soort All Star-team, bij een aantal vrien den in het derde team van SSV. Puur voor de gezelligheid. Ik heb altijd getennist en nu wil ik een teamsport gaan doen. Na de wedstrij d lekker met z 'n allen in de kantine enzo. Op een gegeven moment moet je nu eenmaal keuzes maken. Nee, ik zal geen spijt krijgen van mijn keuze. Daar ben ik heel resoluut in." Bovendien gaat Gorsse niet ver- SOMMELSDIJK - Tijdens de gewestelijke eindstrijd in het bandstoten derde klasse is Mar tin Capelle uit Oosterland van BV Even Buiten een van de kan didaten voor de titel. Wim Re- mijn uit Zierikzee van BV Windenburg is als tweede afge vaardigde van het district Schouwen-Duiveland van de partij en wil zijn huid zo duur mogelijk verkopen. Vrijdag tot en met zondag wordt in Sporthal De Staver in Som- melsdijk de gewestelijke eind strijd in het bandstoten derde klasse gehouden. Voor Martin Capelle van BV Even Buiten uit Oosterland wordt het zijn derde optreden in een gewestelijke eindstrijd dit seizoen. Extra glans Na een eerste en een tweede plaats gaat hij ook dit keer voor de winst. „Dat zou mijn seizoen nog wat extra glans geven zegt Capelle. „Een tweede uitzen ding naar een NK in één seizoen zou toch iets bijzonders zijn. Daar ga ik alles aan doen. De concurrentie zal vooral ko men van Van Agtmaal uit Hui bergen en Lips uit Zevenbergse Hoek. Zij zijn als eerste en twee de geplaatst. Niet uit te vlakken is ook Gilles Ruymbeeck uit Clinge van het district Zeeuws- Vlaanderen. Wim Remijn uit Zierikzee stelt zich tevreden met een plaats in de midden moot. Hij is als achtste geplaatst en zegt: „Ik moet een keer een goed weekeinde hebben om een paar plaatsen te kunnen klim men. Eerste keer Remijn vertegenwoordigt het district Schouwen-Duiveland voor de eerste keer in zijn carri ère. Voorheen speelde de uit Heinkenszand afkomstige bil jarter bij HIO. In '97 nam hij al eens deel aan een gewestelijke finale in het libre derde klasse en werd toen eerste. Remijn: „Ik kwam voor mijn werk veel op Schouwen en ge bruikte de lunch vaak bij HCR van der Weijde. Als biljartlief hebber kreeg ik daar al de nodi ge contacten. Toen ik in 1999 met mijn partner naar Zierikzee verhuisde, was het vinden van een nieuwe club niet zo moeilijk meer." De partijen gaan over 55 caram boles en beginnen vrijdag om 19.00 uur. Zaterdag en zondag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur. De finale is zondag ca. 15.30 uur. Het tennisteam van Zierikzee dat voor de titel in de tweede klasse gaat. loren voor de tennissport. Hij is sowieso dagelijks met tennis be zig op het cios en in de zomer wil hij her en der wat toernooitj es meepikken. Maar het wekelijk se reizen en tennissen op zondag is na dit seizoen voorbij. En het liefst neemt hij afscheid met een kampioenschap. „Dat gaan we natuurlijk probe ren. Maar ik heb geen flauw idee hoe sterk de andere ploegen zijn. We spelen bijvoorbeeld te gen twee teams uit Den Bosch (Bast Baselaar 2 en Pettelaer 2). Als die kampioen willen wor den, stellen ze wellicht sterkere spelers uit het eerste team op. Maar wij hebben een team met jonge jongens, die potentie heb ben. Dit jaar proberen we ho gerop te komen, zodat zij zich verder kunnen ontwikkelen." Rapport Het leeuwendeel van die jonge, talentvolle groep wordt ge traind door Michel Gorsses vader: Theo Gorsse. Hij heeft spelers als Quaak, Folmer, Ste vense en De Looff al vele jaren onder zijn hoede ('vanaf het nul niveau') en weet waartoe ze in staat zijn. Het spelersrapport van trainer Theo Gorsse: Johnny Quaak. „Een ontzettend gedreven speler. Hi j heeft zich zelf als doel gesteld om A-speler te worden. Daarvoor speelt hij A-toernooien, traint twee tot drie keer in de week bij de bond en ook nog eens bij mij in Zierik zee. Een sterke kracht voor het team, omdat hij zoveel trai- ningsarbeid verricht. Ik ver wacht dat hij als eerste man tachtig procent van zijn singles zal winnen." Johnny Otte. „Een degelijke speler. Het probleem is dat hij op de binnenvaart zit, momenteel op een tanker. Zi jn vader is mos selvisser en op termijn zal hij het bedrijf van zijn vader wel over nemen. Daarom moet hij zijn groot vaarbewijs halen en daar voor moet hij honderd vaaruren maken. De consequentie is dat foto Piete r H o n h off hij daardoor maar één keer in de drie weken kan trainen. Eerlijk gezegd ben ik daarom niet hoopvol over hem gestemd, om dat hij geen vastheid heeft. Maar als vierde man kan hij wellicht wat partijtjes winnen." Camiel Folmer. „Een talentvol le speler. Als hij enkele weken niet gespeeld heeft, kan hij toch de sterren van de hemel spelen. Het is een snelle jongen met een snelle armactie. Maar hij werkt bij een ICT-bedrijf in Zoeter- meer, waarvandaan hij gedeta cheerd wordt om bij bedrijven computerproblemen op te los sen. Dat loopt wel eens uit de hand, waardoor hij de trainin- Organisator gaat zich richten op de duivensport door Alex Krappen LEWEDORP - Sjaak de Kooning vindt het mooi geweest. Vijftien jaar lang was hij één van de mensen achter de Borsse- le Sloepoort Cup (BSC), hét Zeeuwse topvoetbaltoernooi. Maar toenemende drukte in zijn zaak (hij heeft een winkel in woninginrichting) én behoefte aan rust nopen hem een stapje terug te doen op het organisatorische vlak. Maar om nu te zeggen dat hij helemaal stil gaat zitten, is ook weer overdreven. Het afscheid als organisator van de BSC is toch met een bloedend hart. „Het is een mooie tijd geweest. We had den een goede groep met vrijwilligers, die eiwan hield de mouwen op te stro pen. Vooral de jaren waarin profclubs acte de présence gaven op het toernooi waren hoogtepunten." De laatste jaren wordt het steeds moei lijker om aansprekende profclubs naar Zeeland te halen. „De Zeeuwen zijn overvoerd met profclubs. Het halen van zo'n ploeg kost al snel 25.000 tot 40.000 gulden, en dan moet je toch een paar duizend bezoekers hebben om uit de kosten te komen. Als Sparta komt zijn er 250 man. Waar doe je het dan nog voor? Al die moeite voor 250 man en je mag al blij zijn als je quitte draait." Op dit moment zijn er contacten met Heerenveen, maar het is nog lang niet zeker dat de Friese trots ook daadwer kelijk naar Zeeland komt. „Een en an der hangt af van de inschrijving voor de Intertotocompetitie. Als Heerenveen daar niet voor inschrijft, komt de ploeg eind juli naar Zeeland." Volendam De Kooning heeft nog een paar andere projecten lopen. „De afgelopen twee jaar zijn we bezig geweest voor de Doe een Wens-stichting. Nu zijn we in touw voor de slachtoffers van de ramp in Vo lendam. Er komt een benefietconcert en daarnaast hoop ik in dat kader de Zeeuwse voetbalprofs op 2 juni naar Zeeland kan halen voor een beach- voetvolleytoernooi." Ook heeft de Lewedorper zitting in de commissie die onderzoek doet naar een mogelijke fusie tussen Lewedorpse Boys en SV Nieuwdorp. „Het onder zoek is nu af en de voorstellen kunnen naar de besturen van beide verenigin gen. Er zijn nog twee grote knelpunten. Waar ga je spelen en op welke dag? Het is begrijpelijk dat beide clubs graag op hun eigen veld en op hun eigen dag blij ven." Hij ziet de fusie als onvermijdelijk. „Het is in het belang van beide clubs dat de fusie er komt. Het wordt steeds moeilijker voor kleine clubs om het hoofd boven water te houden." Boven dien ligt een fusie voor de hand, omdat beide clubs op jeugdgebied al intensief samenwerken. „In de jeugd voetballen leden van beide clubs samen en als ze senior worden, moeten ze ineens kiezen. Dat is een gek ke situatie. Bovendien zie je dan vrien dengroepjes uit elkaar vallen. Als je een elftalfoto van een j uniorenteam van een paar jaar geleden pakt en je gaat na wie er nu nog voetballen, dan schrik je. Ook sportief hebben beide clubs er baat bij. „Nu gaat elke jeugdspeler met een beetje talent naar een club met een wat hoger niveau. Als je samenwerktkun je meer structuur brengen in de jeugdop leiding en zo je eigen niveau opkrikken Dan hou je de talenten misschien ook bij je club." Hij ziet de afname van de interesse van de jeugd voor het voetbal als een maat schappelijk verschijnsel. „Jongeren hebben geen zin in verplichtingen. Ze kunnen het niet meer opbrengen om twee keer in de week te gaan trainen en ook nog een wedstrijd in het weekend te spelen. In plaats daarvan kiezen ze bij voorbeeld voor tennis, waar ze zelf kunnen bepalen wanneer ze een bal letje gaan slaan." Donkere tijden Ook het uitgaan speelt een steeds be langrijker rol, vindt hij. „Tegenwoor dig kiezen jongeren er steeds meer voor om zaterdag bij een baas wat centjes te verdienen en die dan 's avonds in Goes uit te gevenDat maakt het steeds moei lijker om jeugdelftallen op te stellen. Ik voorzie donkere tijden voor bijvoor beeld de A-juniorencompetities." De Kooning zelf doet zoals gezegd een stapje terug uit de voetbalwereld. Hi] gaat zich richten op de duivensport, sa men met zijn zoons Oscar en Jeffrey. „Dat is toch allemaal wat rustiger. Min der toeters en bellen, minder randza- ken. Bovendien is het mooie aan de dui vensport dat je het toch allemaal zelf moet doen. Je bent niet afhankelijk van teamgenoten." De duiven, bijna honderd in getal, heb ben een behoorlijk niveau. „De jongens zijn er fanatiek mee bezig naast hun voetbal." Op termijn zal hij ook op dui- vensportgebied wel weer dingen gaan organiseren. „Organiseren is me met de paplepel ingegoten. Mijn vader was al voorzitter van Lewedorpse Boys, dus ik kon niet achterblijven. Ik raakte op jonge leeftijd geblesseerd, dus de over stap naar de organisatorische kant lag voor de hand." Hij vindt het leuk om met een groep din gen voor elkaar te krijgen. „Soms begin je ergens aan en zie je er enorm tegenop. Je vraagt je af of het wel gaat lukken. Als het dan lukt, dan geeft het een kick. Daar doe je het voor." Sjaak de Kooning: „Organiseren is me met de paplepel ingegoten. gen niet kan halen. Maar als de competitie eenmaal vordert, zal hij zijn puntjes wel pakken." Dennis Stevense. „Een jonge speler, die ook bij mij is begon nen. Hij zit nu bij het eerste team, omdat het tweede team - dat vorig jaar kampioen is ge worden in de vierde klasse - is weggevallen. Hij was eerste man bij het tweede en is een bruikbare kracht. Hij moet dit jaar examen doen op school, maar ik verwacht dat hij als vierde man punten kan pakken. Het niveau is in elk geval goed voor zijn ontwikkeling." Jacco de Looff. „De talentvolste speler van Zeeland. Als hi] de trainingsarbeid had verricht die sommige speler hebben ver richt, dan was hij nu top van Ne derland. De definitie van een ta lent vind ik: 'iemand die met weinig arbeid hetzelfde pres teert als iemand anders met veel arbeid.' Dat gaat helemaal op voor Jacco. Tactisch loopt hij nog wel eens te knoeien, omdat hij soms de verkeerde beslissin gen neemt. Maar qua snelheid en techniek is hij heel goed." Miehei Gorsse. „De oudste spe ler en een allround sportman. Hij is al jarenlang Bl-speler, won twee jaar geleden het Kersttoernooi in Goes, speelde finales op het ZK en speelde met Souburg tweede klasse mixed. Hij heeft dus veel ervaring. We hebben hem erbij om de jongens te sturen, te coachen. Hij is net als ik tennisleraar ABC, en daarvan zijn er niet veel in Ne derland, en in die opleiding wordt gehamerd op de coa ching. Hoe moet ik mijn pupil len op een hoger niveau bren gen. Ja, hij is eigenlijk mijn verlengstuk op de baan." Dit sextet wordt door Theo Gorsse, woonachtig in Kapelle, in staat geacht mee te doen om het kampioenschap van de tweede klasse. „Als de spelers allemaal brengen wat ze kun nen en als alles meezit - dus niet zo'n pechjaar als vorig jaar - moeten we bij de bovenste twee, drie ploegen eindigen. En als het écht allemaal meezit, misschien wel op de eerste plaats." door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Zaterdag speelt SKNWK in de vierde klasse B de derby tegen Brouwershaven. Hoe komen de Nieuwerkerkers uit de affaire Dosko? Dat is mo menteel de grote vraag, ook voor aanvoerder Martijn Neele: „Het incident is bij de spelers groep ingeslagen als een bom." Het aftuigen van enkele Nieu werkerkers na afloop van het duel met Dosko deed het be stuur van Dosko vorige week besluiten om het eerste elftal uit de competitie te halen. De 26-jarige aanvoerder van SKN WK reageert gelaten. „Dan ga je naar twee kanten toe rekenen. Qua stand zijn we er natuurlijk niet op vooruitgegaan. We staan nu weer twee punten achter op Smerdiek en we moeten die ploeg eerst maar weer zien in te halen." Voor alle duidelijkheid: Smer diek is koploper met 36 punten uit 16 duels. SKNWK volgt met 34 uit 14, ZSC'62 met 30 uit 14 en Duiveland met 26 uit 15. Brouwershaven bezet momen teel de vijfde plaats met 21 pun ten uit 15 duels. De andere kant van Dosko's be slissing kan Neele ten zeerste waarderen. „Je weet van tevo ren dat het zulke gevolgen voor de stand kan hebben. Maar het recht zal zegevieren, zowel voor ons als ploeg als voor de vereni ging. Dit kan je niet over je heen laten gaan. Dosko heeft er heel verstandig aan gedaan om dit zo op te lossen. Voor SKNWK is het zaak het he le gebeuren in Bergen op Zoom achter zich te laten, oordeelt Neele. „We moeten er een streep onder zetten en er niet meer al te veel aan terugdenken. Als we geen kampioen worden, wordt het nog een lang seizoen." SKNWK heeft echter alles in ei gen hand. De selectie van trai ner Jos Wesdorp heeft de minste verliespunten. Eerst moet SKN WK maar eens zien af te rekenen met Brouwershaven, dat de laatste twee duels overtuigende zeges boekte op Stavenisse en Mevo. Neele: „Brouw wint mis schien de laatste weken wel, maar ik weet niet wat je daar voor waarde aan moet hechten. Tegen Stavenisse was het 8-0 maar dat is toch een van de zwakste ploegen. Ze zijn in ie der geval weer wel wat comple ter en in de winning-mood." Of de stemming bij SKNWK ook zo is valt nog maar te betwijfe len. Jongstleden zaterdag oe fende SKNWK tegen Apollo'69. „Dat is top derde klasse. We ver loren met 2-0 en kwamen erniet aan te pas. Ik heb na Duiveland gezegd dat we misschien zelf ook niets te zoeken hebben in de derde klasse maar een paar wedstrijden voor het eind van de competitie staan we nog op kop. We hebben tegen Halsteren twee hele kostbare punten laten liggen. Maar het voetbal is het hele seizoen nog niet zo gewel dig. Ik mis iets, bepaalde lij nen." Wisselingen Neele doelt op de vele, vaak noodgedwongen, spelers wisse lingen. „Zelf heb ik al in alle po sities in de as gestaan, van aanvallende middenvelder tot laatste man." Tegen Halsteren werd een van SKNWK's dra gende spelers, Gert-Jan Tierie,. letterlijk uit het veld getrapt. „Het was een smerige overtre ding op zijn enkel. Hij speelt naar alle waarschijnlijkheid het hele seizoen niet meer. We zijn gestart met een selectie van ze ventien man en moeten nu nog alle zeilen bijzetten om het sei zoen goed af te sluiten." Daar voor is winst in de wedstrijd tegen Brouwershaven noodza kelijk. „Ik voorspel een 2-1- overwinning", besluit Neele. Martijn Neele over het duel met Brouwershaven: „Ik voorspel een 2-1-overwinning." foto PieterHonhofi 1 dan noodzakelijk. Naast de ei- landelijke derby tussen SKN- WK en Brouwershaven spelen ook Mevo en ZSC een thuisduel Aanvankelijk was hetzelfde lot ook Duiveland beschoren maar Dosko heette de tegenstander en dus is het duel geschrapt Me- vo speelt thuis tegen Vrederust en ZSC'62 is gastheer van Sta- 1 venisse. Zierikzee moet volgens trainer Jos van Belzen tegen WRW er van doordi'ongen zijn dat de mouwen opgestroopt moeten worden en dat er zeker niet ver loren mag worden. WRW, dat op de tiende plaats staat, staat in de derde klasse C vier punten achter op Zierikzee maar speel de wel drie duels minder. Renesse ontvangt in de vijfde klasse A koploper Domburg. De twee ploegen uit de badplaatsen hebben zo hun eigen belangen. Domburg zal zich in de titel strijd na de nederlaag tegen Zeeland Sport niet opnieuw een misstap kunnen veroorloven en Renesse heeft nog hoop op de laatste periodetitel. In de zesde klasse A speelt Dreischor na vijf uitwedstrij den op ri] weer eens thuis. Kop loper Ria W komt op bezoek bij de mannen van trainer Toine Tiggelman. Ouwerkerk speelt in de andere zesde klasse uit tegen NVS. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Voor Bruse Boys, DFS en Zierikzee staat het ko mende voetbalweekeinde in het kader van het overleven. Bij verlies komt degradatie of het spelen van degradatieduels angstig dichtbij. In Kerkvverve kennen de spelers en technische staf dat gevoel al een tijdje want het zwaard van Damocles hangt al lang boven het hoofd. In de uitwedstrijd van morgen tegen Kruiningen kan de degra datie definitief beklonken wor den. Wanneer WIK'5 7 verliest en VCK minimaal een punt pakt, is de degradatie uit de der de klasse A officieel. Voor Bruse Boys, dat een klasse hoger de rodelantaamdrager is, is het nog niet zover. Er is nog een ontsnappingsroute maar de Bruenaren hebben de situatie niet meer in eigen hand. Bij winst in Middelburg tegen Dau- wendaele zal vooral gekeken worden naar de uitslagen van de duels Yerseke-Rillandia en Vee- re-Tholense Boys. DFS wacht in dezelfde klasse als WIK'57 ook een hectisch competitieslot. Thuis tegen GPC, waartegen in Vlissingen met 3-3 gelijk werd gespeeld, mag de ploeg uit Burgh-Haam- stede zeker niet verliezen en ei genlijk is ook hier winst meer ZIERIKZEE - In de topscorers- lijst van de voetbalverenigingen op Schouwen-Duiveland rukte Erwin van der Maas van Ouwer kerk op naar de gedeelde vierde plaats. In het duel met Vosmeer (1-1) maakte hij afgelopen zondag zijn negende competitietreffer. Barry Steenpoorte, Mischa van der Hoek en Elmar Verhage gaan hem nog voor. Thomas Vos is de laatste weken aan een op mars bezig. De spits van Zierik zee pikte de laatste wedstrijden telkens een doelpunt mee en staat nu op zes treffers. Veertien doelpunten Barry Steenpoorte (Duiveland) Dertien doelpunten Mischa van der Hoek (Renesse) Tien doelpunten Elmar Verhage (WIK'57) Negen doelpunten Erwin van der Maas (Ouwer kerk) Leon de Bruine (DFS) Wouter de Jonge (SKNWK) Ei-win Theunisse (SKNWK) John van der Have (ZSC'62) Niels van de Moezel (ZSC'62) Acht doelpunten Clement van Splunder (Brou wershaven) Jan van der Linde (ZSC'62) Patrick Berrevoets (Dreischor) ,l.t.R UNO jjllflSÓPi EIUIIJG ÏFttfïP IPI.EIOIHS_ L.lr MHisofa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 46