Enkel het affiche is prachtig PZC Siemerink kopman Davis Cup-team Jordi leidt Alaves richting de finale Klein Oranje is zoals het grote 29 Ultra-verdedigend ingesteld Liverpool houdt Barcelona in toom Jol gaf geel aan verkeerde speler Spelers Compostela bezetten veld Couto betrapt op doping Eiber ruimhartig voor ziek kind Bisschop Imola tegen Formule 1 Dekker komt net tekort in De Panne Pfrommer en Postma blijven samenwerken Debutant velt toeschouwers stem via vrijdag 6 april 2001 door Jaap van Essen BARCELONA - Liverpool heeft nog alle kans om voor het eerst sinds zestien jaar weer in een Europese finale te geraken. De voormalige topclub speelde gis teren met 0-0 gelijk bij Barcelo na. Het was de heenwedstrijd in de halve finale van de Uefa Cup, die weliswaar zorgde voor een mooi affiche, maar in praktijk niet om aan te zien was. De Liverpool-aanhangers zul len er niet om malen wanneer hun club over veertien dagen als winnaar uit de strijd komt. Geen wonder, want ze wachten al heel erg lang op hernieuwd succes van de ploeg die eind ja ren zeventig en in de eerste helft van de jaren tachtig heerste over de Europese velden. Terug naar de top: de fans van the Reds smachten er werkelijk naar. Maar de paradox is dat het juist de schuld van diezelfde fans is dat Liverpool de laatste vijftien jaar zo kleurloos door het leven gaat. In mei 1985 waren het de sup porters uit de havenstad die in Brussel de dood van 39 Juven- tus-aanhangers op hun geweten hadden. Het gevolg van de Hei- zel-ramp was een zes jaar du rende verbanning van Liver pool van de Europese velden. Heel het Engelse voetbal werd voor de daden van de hooligans trouwens gestraft met een vijf jarige internationale schorsing. Nadat ze eindelijk weer moch ten meedoen bleven grootscha lige successen lang uit. Liver pool kende nationaal en Europees een lange, magere pe riode. Nu is er eindelijk weer uitzicht op succes, al zal de ploeg van de Fransman Houllier over twee weken heel anders door Norbert Kleinherenbrink V1TORIA - Met arbiter Peder- sen en aanvaller Jordi Cruijff in de hoofdrol heeft Alaves de deur naar de finale van het Uefa-be- kertoernooi wijd opengezet. Voor eigen publiek won de Spaanse ploeg gisteravond met liefst 5-1 van Kaiserslautern, dat PSV in de kwartfinales uit schakelde. Bij de rust leidde de thuisclub al met 3-0. Alaves kreeg van de Noorse scheidsrechter niet min der dan drie strafschoppen, die allemaal werden benut. Jordi was bij twee van de drie penal ty's betrokken. Zelf bracht hij de derde treffer op zijn naam. Kaiserslautern scoorde even eens uit een strafschop. Kaiserslautern had de wed strijd in de beginfase goed onder controle. Na twintig minuten bracht arbiter Pedersen uit Noorwegen leven in het vlakke duel. Hij schonk de thuisploeg moeten spelen dan in Barcelo na. Wat Liverpool gisteren pres teerde grensde namelijk aan het ongelooflijke: de Engelsen wil den het gevecht niet aangaan. Misverstand Op papier waren er twee spitsen (Heskey en Owen), maar in praktijk waren ze extra-mid denvelders. Desondanks knalde Sander Westerveld iedere bal die hij kreeg naar zijn louter op papier bestaande aanvallers, om hem dus in te leveren bij Bar- celona-verdedigers. Nee, een misverstand was er gisteravond niet. Barcelona mocht de bal hebben en had hem dus ook, bij na voortdurend. Maar wat de Spanjaarden (met Cocu, De Boer, Overmars, Kluivert in de basis) ook deden, bij het doel van Westerveld geraakten ze bijna nooit. In letterlijke zin was het duel in Nou Camp ei genlijk een volstrekt kansloze affaire. In de eerste helft vergat Barcelona de vleugels te gebrui ken, toen die eindelijk werden ingeschakeld, misten de voor zetten ieder richtingsgevoel. Kluivert werkte hard, maar had weinig geluk en Rivaldo was vooral weer met zichzelf bezig. Liverpool wilde niks, Barcelona kon niks. Het was dus een wed strijd van niks. En triest genoeg bleken sommige Liverpool- aanhangers weer eens hard leers. Eerder dit toernooi hiel den ze al huis in Rome, nu ging het voorafgaand aan de wed strijd in Barcelona weer mis op de Ramblas. Ze zouden na alle ellende sinds 1985 beter moeten weten, maar sommige voetbal fans zijn gewoon erg dom. GPD een strafschop na een vermeen de overtreding van Ramzy op Cruijff. De Roemeen Contra schoot van elf meter raak: 1-0. Amper tien minuten later mocht Contra opnieuw aanleggen. Weer voelde Kaiserslautern zich-benadeeld. Pedersen zag een strafschop in een duel tus sen Strasser en Tomic. Contra scoorde opnieuw: 2-0. Vlak voor de rust bouwde Jordi de voor- sprong uit naar 3-0 Na de rust bleef Pedersen gul voor Alaves. Een overtreding van Basler op de excellerende Jordi leverde de thuisploeg op nieuw een strafschop op. Deze keer was Alonso aan de beurt om doelman Koch te passeren: 4-0. Kort daarna mocht ook Kaiserslautern het een keer van elf meter proberen. Harry Koch, de man die ook tegen PSV in de eerste wedstrijd een strafschop benutte, maakte geen fout: 4-1. Invaller Magno koud vier minu ten in het veld, tilde in de slotfa se de eindstand naar 5-1. ANP Barcelona-doelman Reina reikt het hoogst in een luchtduel. Liverpool-verdedigers Hyypia en Babbel (rechts) worden afgetroefd. Frank de Boer (links) en Kluivert kijken toe. foto Denis DoyIe/AP VALENCIA - Valencia heeft met succes bij de Uefa geprotes teerd tegen de gele kaart die arbiter Dick Jol woensdag gaf aan verdediger Fabian Ayala in de Champions League-wed strijd tegen Arsenal. De Spaanse club maakte gisteravond be kend dat de kaart, inmiddels is terechtgekomen bij een andere Fransman, Jocelyn Angioma. Ayala ontloopt hiermee een schorsing voor de return: Angioma kon zich de kaart nog ver oorloven. Hij stond niet op 'scherp'. Televisiebeelden wezen uit dat niet Ayala, maar ploeggenoot Angioma de bewuste overtreding beging op Arsenal-speler Nwanko Kanu. Ayala maakte woensdag het enige doelpunt voor Valencia, dat de wedstrijd tegen Arsenal verloor (2-1). RTR MADRID - De spelers van Compostela hebben het veld van hun eigen stadion San Lazaro bezet. Ze protesteren hiermee tegen het uitblijven van betalingen van de kant van de club leiding. Met matras en slaapzak stapte de selectie de betref fende arena binnen. De voetballers willen daar blij ven tot het duel met Salamanca van het komend weekeinde. Compostela komt uit in de tweede divisie. Alleen voor de trainingen zullen de spelers de komende dagen hun actie onderbreken. Ze heb ben al vier maanden geen salaris meer ontvangen. DPA ROME - De Portugese international Fernando Couto van de Italiaanse voetbalclub Lazio Roma is betrapt op doping. Bi] de verdediger zijn na afloop van het competitieduel Fiorenti- na - Lazio op 28 januari sporen van het verboden middel nandrolon in zijn urine gevonden. Couto verklaarde dat hij niets heeft genomen. ,,Ik ben zeer teleurgesteld. Voor mij komt dit als een donderslag bij heldere hemel", zei de verdedi ger, die op 28 maart nog meespeelde met het Portugese team tegen Nederland (2-2). De 31-jarige speler loopt het risico van een langdurige gevangenisstraf. Die kan in Italië variëren van drie maanden tot drie jaar. AFP MUNCHEN - De Braziliaanse voetballer Giovanni Eiber, uit komend voor Bayern München, heeft 56.000 gulden geschon ken aan de ouders van een doodziek jongetje. De ouders hebben zelf geen geld om een speciale therapie voor het twee jarige kind te bekostigen. Twee uur voor de kwartfinale in de Champions League van Bayern, uit bij Manchester United, zag Eiber in zijn hotelkamer op televisie het verhaal van het gezin uit Braunschweig. De jongen, die lijdt aan een spier ziekte, zou baat kunnen hebben bij een therapie met dolfij nen. Eiber, die bekendstaat om zijn sociale betrokkenheid, kwam via de persvoorlichter van Bayern in contact met het gezin, dat volgens de voorlichter „volkomen verrast was". DPA IMOLA - Bisschop Fabiani van Imola is in het geweer geko men tegen de formule 1-wereld. De geestelijke ergert zich dat dit seizoen de Grote Prijs van San Marino wordt gehouden op eerste paasdag, 15 april. „Ik betreur het ten zeerste dat de race hier met Pasen wordt gehouden. Ik kan me voorstellen dat het in andere landen minder problemen geeft. Hier is dat anders. Op de race komen zo'n honderdduizend bezoekers af. Die sto ren de gelovigen. Voor hen is Pasen heilig", verklaarde de bis schop in de regionale krant Resto del Carlino. De geestelijke heeft aangekondigd de hele stad met actieposters vol te han gen. „Formule 1 -motoren verstoren tijdens Pasen de vredes boodschap", komt erop te staan. SID Sjeng Schalken neemt rust, Raemon Sluiter mag op herhaling DE PANNE - Nico Mattan glun derde na afloop van de Drie daagse van de Panne. De Belgi sche wielrenner van Cofidis had voor het eerst in zijn loopbaan een serieuze rittenkoers gewon nen. Erik Dekker glimlachte. Hij kwam uiteindelijk vier se conden tekort voor de eindzege. De Raborenner was vorig jaar uiterst succesvol met drie etap pes in de Tour, de winst in de Clasica San Sebastian en de eindwinst in de profronde van Nederland. Gisteren lukte het net niet om in de tijdrit over veertien kilometer Mattan voor te blijven. De Belg legde het par koers in de omgeving van De Panne zes tellen sneller af dan Dekker, die derde werd. De verrassing van de dag was de onbekende Amerikaan Levy Leipheimer. De renner van US Postal fietste twee seconden sneller dan Dekker en werd tweede in de rit tegen de klok. Voor het eindklassement was Leipheimer niet van belang. Het ging vooral tussen Mattan en Dekker, aangezien de Rus Vjatsjeslav Ekimov, olympisch kampioen in de discipline, niet verder kwam dan de vierde tijd. Mattan verbaasde zichzelf het meest met zijn prestatie. „Ik had nochtans geen superbenen." De 29-jarige coureur schrok zelfs een beetje van zijn verrichtin gen. „Ik wil vragen of men mij nu alsjeblieft niet als topfavo riet wil bestempelen voor de Ronde van Vlaanderen van zon dag." Leefpatroon Met een gedegen voorbereiding zou er misschien toch iets in kunnen zitten voor Mattan. Ze ker als hij zijn leefpatroon iets bijstelt. Want tijdens de drie daagse van deze week had hij stiekem toch wel gezondigd, zo erkende hij. „Woensdag heb ik met vrouw en kinderen frieten gegeten en dronk ik nog twee zware biertjes in Koksijde. Niet echt goed als voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen, maar ik wil van elke dag een feest ma ken. Trouwens, die kleine uit spatting heeft me niet weerhou den om de Driedaagse van De Panne te winnen." De Sloveen Zoran Klemencic uit de wielerploeg Tacconi won 's ochtends de derde etappe van de Driedaagse van de Pannen. De 24-jarige wielrenner won de massasprint na 114 kilometer. Hij versloeg de Italiaan Paolo Bettini en de Nederlander Mat- thé Pronk. ANP/Belga door Martijn van Beeten DEN BOSCH - Veertien maan den terug' ging Jan Siemerink af door de zijdeur in Leipzig. In Leipzig zakte de Rijnsburger compleet door het ijs aan de zij de van Paul Haarhuis tijdens de vorige, met 4-1 verloren Davis Cup-ontmoeting met de Duit sers. Van schlemiel tot kopman, het kan - door de afzegging van Richard Krajicek en de voet blessure van Sjeng Schalken - snel gaan. Siemerink, 83e van de wereld, opent vanochtend (11.00 uur) in de Brabanthallen in Den Bosch het bal tegen Nicolas Kiefer. Daarna mag 'volksheld' Rae mon Sluiter zijn reputatie ver dedigen tegen David Prinosil. De aan zijn linkervoet gebles seerde Schalken, die zelf de be slissing nam om het eerste en kelspel te laten schieten, wordt morgen wel opgesteld in het cruciale dubbelspel. Met Paul Haarhuis treedt hij aan tegen Prinosil en Jens Knippschild. Van een anonieme bijrol naar het kopmanschap: Siemerink mocht in februari in de eerste ronde van de Davis Cup het vierde duel afwerken van een al na drie partijen besliste ont moeting met Spanje. De linkshandige speler riep begin dit jaar tijdens de Australian Open nog dat het spel van de huidige wereldtoppers te snel voor hem gaat. Hij was toen net verpulverd door de latere fina list Sebastien Grosjean. Kiefer mag tot dezelfde catego rie worden gerekend. Die is door een reeks lichte blessures echter weggezakt naar de 39e positie op de wereldranglijst, maar stond vorig jaar nog in de top vijf. Conditie Niet voor niets staat het in on derlinge ontmoetingen 2-0 voor de Duitser. „Ben ik niet fit of in vorm", legt Siemerink uit, „dan gaat het inderdaad te snel voor me. Maar zoals ik nu sta te ten nissen, kan ik nog steeds we reldtoppers verslaan." Na de ontmoeting met Spanje haalde hij de halve finales in Kopenhagen, verloor hij in Rot terdam nipt van Alex Corretja en was een tweede ronde in Key Biscayne voor hemzelf een teken van progressie. De top- twintig zal hij echter nooit meer halen. „Op mijn leeftijd (Sieme rink wordt over acht dagen 31, red) lukt het niet meer om con stant een hoog niveau te halen. Altijd was dat mijn motivatie, Paul Haarhuis en Jan Siemerink (rechts) speelden gisteren in Den Bosch een demonstratiewedstrijdje voor schoolkinderen. foto Michael Kooren/RTR Daviscup-teams Nederland en Duitsland EÉaSS®?S OH31S leéW' 30 183 m J58«Csï73 Vg zo hoog mogelijk komen, om dat later te kunnen navertellen. Nu put ik mijn motivatie uit goede wedstrijden, het plezier." Dat mag vandaag met Tjerk Bogtstra naast hem op de stoel, de man die hem negen jaar als coach begeleidde. De captain maakte in de eerste ronde tegen Spanje indruk door elke speler een persoonlijke benadering te gunnen. Bogtstra hoeft wat Sie merink betreft geen spelletjes te spelen. „Ik heb alleen behoefte aan de waarheid. Als Tjerk zegt waar het op staat, is het goed." Waar Siemerink zich weer in zijn element voelt, heeft Sluiter na zijn stunt tegen Juan Carlos Ferrero nauwelijks iets gepres teerd. Een trip naar Amerikaans hardcourt werd zelfs een volsla gen mislukking. „Ik zou niet weten waarom, maar het liep voor geen meter. Ik was fit, er was niets aan de hand. Maar het ging gewoon niet. Ei genlijk begin ik hier in Den Bosch pas weer acceptabel te tennissen. Gelukkig kun je de link van toernooi naar Davis Cup nauwelijks maken. Zowel in positief als negatief opzicht." Motivatie Bogtstra weet waarom Sluiter in anonieme toernooien moeite heeft met presteren. „Dat is een motivatieprobleem. Voor tien duizend man haalt Raemon al tijd het beste uit zichzelf. Op baan 16 kost dat meer proble men. Daar zal hij toch mee moe ten leren omgaan, om weer een stap voorwaarts te kunnen zet ten. Hier in Den Bosch zag ik hem steeds beter tennissen naarmate de tribunes hoger werden." De Rotterdammer hoopt dat zijn opponent Prinosil vanmid dag bezwijkt onder de druk. Bij de Duitsers is Tommy Haas door een voetblessure pas zondag in zetbaar en door de vrije val op de ranglijst van Kiefer is Prino sil op papier kopman. „Daar schijnt hij slecht tegen te kun nen," heeft Sluiter gehoord. „Dan moet ik hem dus zoveel mogelijk onder druk zetten." Moeilijk genoeg, want de in Tsjechië geboren Duitser voelt zich opperbest op snelle opper vlakken. In 1999 versloeg hij Ri chard Krajicek in de finale van het grastoernooi van Halle, bo vendien haalde de Duitser de fi nale van het toernooi op de snel ste indoorbaan ter wereld: in Moskou. Sluiter weet dat het publiek weer een stunt van hem ver wacht. „Laat ze dat allemaal vooral doen. Ik ben echt niet bang dat ik een ééndagsvlieg word. Er zit nog meer in het vat. Maar laten we wel realistisch blijven. Prinosil is de nummer 30 van de wereld, ik 102." GPD door Wilber Hack TILBURG - Beter voetballen, maar niet kunnen winnen. Het slaat als een virus door de selec ties van Oranje. Sinds gister avond is ook het Nederlands elf tal tot achttien jaar 'besmet gebied'. In hel stadion van Wil lem II eindigde de eerste play- off-wedstrijd voor EK-plaat- sing tegen Denemarken in een teleurstellend 1-1-gelijkspel. Bondscoach Mark Wotte had er op gehamerd dat kwalificatie duels een prestatiegerichte aan pak vragen. Maar dertien minu ten voor tijd, de fase dat het resultaat veiliggesteld moet worden, werd een verkeerde breedtepass van Arjan Robben Oranje fataal. Ajacied Fleur - door zijn zaakwaarnemers Sjaak Swart en Sören Lerby voor volgend seizoen bij Ander- lecht ondergebracht - moest aan de noodrem trekken. Olesen trapte vanaf de stip raak. De overeenkomst met het Oranje van Van Gaal had niet treffen der kunnen zijn. De lichting on der achttien blijkt bij vlagen een best team te zijn. Verdediger Heitinga van Ajax beschikt over een geweldige lange pass. De Ajacieden Hersi en Van der Vaart zijn balvirtuosen. Vitesse- WOGNUM - Leen Pfrommer blijft komend schaatsseizoen trainer van Ids Postma. De trai ner zal in elk geval leiding geven aan een vierkoppige ploeg, be staande uit Postma, de Zweed Johan Röjler, Nederlander Den nis van der Gun en de Noor Oystein Grödum. Wat er met Jan Bos en Marianne Timmer gaat gebeuren, is nog niet be kend. Timmer en Bos hadden na een teleurstellend seizoen aan gegeven niet meer verder te wil len met Pfrommer. ANP spits Van Beukering is een spre kende gelijkenis van de Griek Machlas. Zelfs zijn haar is in hetzelfde model geknipt, maar hij viel nog meer op door zijn wereldgoal. Met een schitteren de volley werkte hij de bal uit een voorzet van Van der Vaart onderkant lat achter de Deense keeper Sorensen. Verdedigend gaf Oranje niets weg. De Denen bleven echter geduldig wachten op het ene foutje, een tactiek die internationaal steeds lonender blijkt te zijn. GPD AUGUSTA - Hij had er lang naar uit gekeken. De Australische golfer Greg Chalmers mocht gisteren eindelijk debuteren bij de Masters in Augusta, het belangrijkste golftoer- nooi ter wereld. De nieuwkomer zal zijn eer ste slagen op de prachtige baan in Georgia nooit meer vergeten. Met zijn teeshot op hole 1 velde Chalmers een niets vermoedende toeschou wer. Zijn tweede slag be landde eveneens in het publiek. „Ik was een beet je nerveus", gaf de 27-ja- rige Chalmers na afloop van zijn 'vervaarlijke ron de' ruiterlijk toe. De Au straliër sloeg zijn eerste bal links van de fairway het publiek in. Het slacht offer kreeg het witte pro jectiel boven op zijn hoofd. De man ging tegen de grond, waar hij enkele minuten bleef liggen. Daarna werd hij voor me dische behandeling weg- geleid.Met zijn tweede klap raakte de onfortuin lijke Chalmers de schou der van een andere toe schouwer. Deze bleef wel gewoon op de been. RTR (Advertentie) Zeeuwse Sporter van de Eeuw www.zeeuwsesportraad.nl Bekendmaking 11 mei 'Night of the Sports' Gemeente Terneuzen/Zeeuwse Sportraad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 45