Meer steun Tholenaren in bijstand Ijsbaan Zonnemaire wacht op asfalt Marokkaanse verenigingen gaan samen N-Beveland wil raadsleden digitaal gaan informeren Onaf pand blijft Goese Meer ergeren Galerie Heinkenszand nu ook wereldwinkel Hotel Kamperduin kan verder met nieuwbouw Gratis planten voor inwoners van Dreischor Royaler vergoedingenbeleid Jaar celstraf geëist voor verkrachten ex-vriendin Concert afgelast Lucaspassie in Heinkenszand Celstraffen voor diefstallen en opzetheling Inloopochtend over whiplash door Inqrid Huibers WISSENKERKE - Hotel-res taurant Kamperduin BV in Kamperland mag van burge meester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland 5500 vierkante meter grond kopen. Daarmee lijkt er eindelijk wat schot te komen in de bouw plannen die het bedrijf al zo'n drie jaar koestert. Het is de be doeling het huidige verouderde complex te slopen en daar een heel nieuw gebouw voor in de plaats te zetten. Daarmee wordt het aantal ka mers en hotelappartementen ruim verdubbeld. In plaats van de 28 kamers en hotelappartementen die Kam perduin nu telt, krijgt het nieu we gebouw 2 0 kamers en 5 9 ho telappartementen. Onder het complex wordt een parkeer kelder aangelegd met plek voor zestig auto's. Ook bovengronds wordt er een parkeerterrein in gericht. Over het voorontwerp-be stemmingsplan dat door Rot huizen van Doorn 't Hooft is opgesteld, wordt op dit mo ment met de provincie over legd. Op basis daarvan ver wachten de gemeentebestuur ders dat het definitieve ont werp hier en daar nog zal wor den aangepast. De verkoop van de grond kan echter alvast plaatsvinden. De voorgestelde koopovereen komst wordt dinsdag 10 april voorgelegd aan de commissie ruimtelijke ordening, econo mie en recreatie, die vanaf 19.30 uur vergadert in het ge meentehuis in Wissenkerke. vrijdag 6 april 2001 door Inqrid Huibers WISSENKERKE - Het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Noord- Beveland zal op korte termijn uitzoeken hoe informatie voor de raadsleden het handigst digi taal kan worden aangeboden. Die toezegging deed wethouder Meulenberg de leden van de commissie bestuurlijke zaken en financiën woensdagavond na een rommelige discussie. Voordat er inhoudelijk over de eventuele aanschaf van compu ters met internetaansluiting voor de raadsleden gesproken kon wordenwerd uitvoerig stil gestaan bij de toon van het raadsvoorstel. Die zou volgens F. Buijze (PvdA) 'badinerend' zijn. „Ik wens zo'n stuk nooit meer te zien", zei hij. Die me ning was ook P. de Putter (WD) DREISCHOR - De werkgroep Entente Florale en de jeugd van Dreischor delen op woensdag 18 april gratis klimhortensia's uit. Inwoners van het dorp kunnen vanaf 18.30 uur op het parkeer terrein aan de Mr. P. Mogge- straat een plant afhalen. Omdat Dreischor afgelopen jaar werd uitgeroepen tot groenste dorp van Nederland doet het dit jaar mee aan de Eu ropese Entente Florale. De werkgroep is daarom bezig met de voorbereidingen om van Dreischor eveneens het groen ste en kleurrijkste dorp van Eu ropa te maken. Ook streek- en landbouwmuse um Goemanszorg werkt hieraan mee. Zaterdag 14 april klokslag twee uur opent het streek- en landbouwmuseum weer haar deuren. Het seizoen en de nieuwe wis seltentoonstelling wordt offici eel ingeluid door beurtschipper L. Verwest, één van de laatste beurtschippers van Schouwen- Duiveland. toegedaan. Hij sprak over een, 'bestuurlijke misser van for maat'. Bij het college daarente gen had het betreffende stuk. dat nog van de hand van de in middels vertrokken interim-se cretaris A. Izeboud is, dergelijke; negatieve gevoelens niet opge roepen, verklaarde Meulenberg. Vervolgens wierp A. Oudshoorn (Noord-Bevelands Belang) zich in de strijd door de wethouder erop te wijzen dat e-mailen mei de raadsleden natuuiii j k leuk is, maar dat er ook digitaal gecom municeerd dient te worden mei de burger. „Begin 2002 wordt het wettelijk verplicht een digi taal loket te hebben, maar heb ben hier nog niks", zei hij. „Wij zitten nog met een griffel te wer ken." Raadsstukken Die discussie moet volgens De Putter en Buijze 'absoluut' ge voerd worden, maar als eerste stap vroegen zij Meulenberg vooral de communicatie met raadsleden te verbeteren. „Alle vergaderstukken per e-mail. Dat moet toch snel te regelen zijn", vond Buijze. P. Moll (CDA) hield zich op de vlakte door eerst een discussie over de noodzaak van digitale communicatie aan te willen gaan. „Wij zijn erg geschrokken; van de kosten van nieuwe pc's' voor raadsleden", zei hij. „Voor dat we over de pegels beginnen moeten we eei'st eens goed me! elkaar bespreken wat we nou ei genlijk willen." Uiteindelijk werd besloten dal het college zo snel mogelijk uit zoekt hoe de communicatie met raadsleden het handigst gedigi taliseerd kan worden. Vervol gens zal er - met name door het nieuwe managmentteam - wor den bekeken hoe de digitale communicatie met de burger het best kan worden aangepakt. Overigens maakt de gemeente Noord-Beveland deel uit van. een groep van veertien Zeeuwse gemeenten die gezamenlijk werkt aan een methode om be stuurlijke informatie via een ge meentelijke internetsicle naar buiten te brengen. Die klus moet eind dit jaar geklaard zijn. Dan heeft ook de gemeente Noord- Beveland een website. door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Ex tra financiële steun voor men sen met kinderen en de moge lijkheid om op een snelle manier kosten te declareren. Deze nieu wigheden in het Thoolse bij- standsbeleid zijn vastgelegd in het verstrekkingenboek bijzon dere bijstand. Zo kunnen ouders van leerlin gen die jonger zijn dan achttien jaar en die verder dan zeven ki lometer van school afwonen, reiskosten declareren. Mits de ouders een inkomen op mini mumniveau hebben en het kind een beroepsopleiding, voortge zet onderwijs of (voortgezet) speciaal onderwijs volgt. Per kalenderjaar komen belang hebbenden in aanmerking voor een bijdrage van tachtig gulden. Peuterspeelzaal Ook het declaratiefonds, be doeld om sociaal isolement te doorbreken dan wel te voorko men, kent een uitbreiding als het gaat om ouders. Zij kunnen in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de kosten van de peuterspeelzaal. Andere zaken die deel uitmaken van het pakket declaratiefonds zijn bijvoorbeeld abonnemen ten op bilbiotheek, zwembad en schouwburg en uitstapjes van ouderenorganisaties. Nieuw is bovendien dat in enkele geval len versneld om financiële steun kan worden, gevraagd. Deze verandering is van toepassing voor mensen die een uitkering voor levensonderhoud van de gemeente Tholen krijgen. Zij kunnen bij bepaalde veel voor komende aanvragen gebruik maken van een standaard de claratieformulier dat, eventueel met bewijsstukken, ingeleverd moet worden bij de afdeling so ciale zaken. Deze versnelde declaratie is van toepassing op bijvoorbeeld de aanschaf van bril of contactlen zen en bij de aanschaf of repara tie van essentiële duurzame ge bruiksgoederen. Het verstrekkingenboek bij zondere bijstand bevat richtlij nen voor de meest voorkomende kosten van bijzondere bijstand. Het is gebaseerd op het beleid dat wordt toegepast in onder meer de gemeente Rotterdam. In 1995 werd in Tholen de nota Bijzondere bijstand vastge steld. Het bleek nodig die te ac tualiseren. Het resultaat is eerst aan het cliëntenpanel van de ge meente voorgelegd. De commis sie algemeen bestuur en welzijn buigt zich donderdag 12 april over het verstrekkingenboek. Deze vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Wat de dorpsraad Zonnemaire, de lokale ijsvereniging en de Zonnemairse sportvereniging betreft mag de ijsbaan worden opgehoogd en geasfalteerd. foto Pieter Hon hoff door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - De dorpsraad Zonnemai re heeft na overleg met de lokale ijsvereni ging en de Zonnemairse voetbalvereniging bij de gemeente Schouwen-Duiveland een verzoek ingediend tot reconstructie van de ijsbaan in het dorp. De dorpsraad stelt voor het terrein te asfalteren zodat het 's zomers als parkeerterrein en evenemententerrein kan dienen en 's winters als ijsbaan. Volgens dorpsraadvoorzitter J. K. Goemans kan de gemeente zo drie vliegen in één klap slaan. „In Zonnemaire kampen we al jaren met parkeerproblemen en door extra par keergelegenheid kun je daar in ieder geval verlichting in aanbrengen." Goemans heeft nog niet uitgerekend hoeveel auto's erop het vlakbij het sportveld in Zonnemaire gele gen terrein van naar schatting 60 bij 30 me ter, mogelijk geparkeerd kunnen worden maar gaat er vanuit dat het er heel wat zijn. Goemans verwijst in dat verband naar Brouwershaven waar tegenover de brand weergarage een parkeerterrein ligt dat 's winters onder water gezet kan worden om vervolgens te dienen als ijsbaan. Dat terrein wordt incidenteel ook gebruikt als evene mententerrein en dat zou in de visie van Goemans ook in Zonnemaire best kunnen. Skaters Een mooi gladde asfaltvlakte is volgens Goemans ook prima geschikt als voorzie ning voor skaters. Zet er een - verplaatsbare - halfpipe op en je hebt er meteen ook een re creatievoorziening voor de jeugd bij. Goe mans is zich ervan bewust dat ophogen en asfalteren van de ijsbaan een forse investe ring vergt. Daar staat echter tegenover dat de gemeente nu elk jaar het terrein moet De dorpsraad heeft nog een bedrag van 30.000 gulden in portefeuille. Dat geld had de dorpsraad gekregen voor realisering van een praathuisje annex hangplek in Zonne maire. „We hebben als dorpsraad gezocht naar een goede plek voor dat praathuisje, maar niemand wilde het in de buurt hebben. Tja, dan houdt het een keer op. De gemeente heeft niet onwelwillend gerea geerd op het plan van de dorpsraad. Goe mans: „Die is nu bezig om te bekijken of het allemaal kan en wat het allemaal kost, maar daar heb ik verder nog niets over gehoord. Het niet afgebouwde pand is inzet van een juridische strijd. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Er is nog geen oplossing in zicht voor het half afgebouwde huis op de Noordoordplaat in het Goese Meer. Wet houders. Heijningzei gisteren tijdens een praatavond in de wijk dat het pand in middels inzet is van een juridische strijd. Aan het huis, dat staat op een in het oog springende locatie in de villawijk, wordt al twee jaar niet meer gebouwd. Dit tot grote ergernis van de omwonenden, die de gemeente Goes al in mei 1999 hebben ge wezen op de 'steen des aanstoots' van het Goese Meer. De gemeente kan echter weinig uitrich ten. De bouw is destijds stil komen te lig gen doordat de eigenaar in financiële pro blemen is geraakt. Vervolgens is hij ook geruime tijd spoorloos geweest. Inmid dels heeft de ontwikkelingsmaatschappij die het Goese Meer heeft opgezet de bouwval geclaimd, omdat in het contract van de eigenaar stond dat de bouw van het pand binnen een jaar moest zijn voltooid. Wethouder Heijning meldde de wijkbe woners gisteren dat niet alleen de ontwik kelaar maar ook de hypotheekverstrekker aanspraak zegt te maken op het gebouw. „Er is een dispuut ontstaan tussen de ad vocaten van verschillende partijent Die moeten het eerst eens zien te worden en dat kan wel even duren." door Edith Ramakers VLISSINGEN - De democrati sche vereniging van Marok kaanse immigranten in Zeeland (DVMIZ) en de Stichting Islam Moskee gaan fuseren. Zij willen daarnaast van de locatie aan de Schuitvaartstraat in Vlissingen een gezamenlijk thuishonk ma ken. Op dit moment maakt al leen de DVMIZ daarvan ge bruik. Die wens spraken beide organisaties gisteravond uit tij dens een informatiebijeen komst met de gemeente Vlissin gen en buurtbewoners. De Stichting Islam Moskee heeft al tientallen jaren een huisvestingsprobleem in de Bouwen Ewoutstraat in Vlissin gen. De islamitische gemeen schap is sinds 1970 gegroeid en de gebedsruimte is te klein ge worden. Bovendien oordeelde de brandweer onlangs bij een controle dat er vanwege de brandveiligheid maar 25 men sen tegelijk in de gebedsruimte mogen zijn. „We moesten door dat resultaat versneld naar een oplossing zoeken", zei Youssef Bouziani van de Stichting Islam Moskee. De stichting en de vereniging willen fusei-en en bij elkaar in trekken. Wethouder Poppe-de Looff (allochtonenbeleid) zei tijdens de bijeenkomst dat de twee betrokken gemeentebe- stuurders gehoor willen geven aan die wens. „Naast mij is dat wijkwethouder Cees de Keijzer. Het college van burgemeester en wethouders heeft nog géén gezamenlijk standpunt ingeno men. De opmerkingen van van avond tellen mee voor het colle gestandpunt." Buurtbewoners voorspelden dat het door de samensmelting drukker met verkeer in het wijkje wordt. „En onveiliger, omdat de bezoekers vaak hard rijden door deze smalle straat jes." Ramadan Zij stipten aan dat het nu vaak al vol staat met auto's die half op de stoep geparkeerd staan om dat anders de doorgang wordt geblokkeerd. Ook klaagden en kelen dat hun nachtrust vaak verstoord wordt. Tijdens de laatste ramadan bijvoorbeeld verlieten bezoekers midden in de nacht nogal eens luidruchtig het centrum. „Ik ben bang dat dit erger wordt", klonk het. „Dat zijn klachten die we seri eus nemen", verzekerdeBouzia- ni. „Het gebouw zal iets inten siever gebruikt worden, maar het toezicht of de sociale contro le wordt groter. De imam zal hier aanwezig zijn. Een goede moslim moet rekening houden met zijn naasten. We zullen el kaar daarop aanspreken." Hij verklaarde dat de moslims die momenteel bidden in de Bouwen Ewoutstraat dezelfden zijn die nu ook naar de Schuit vaartstraat komen. „Na het bid den in de Bouwen Ewoutstraat gaan ze naar de Schuitvaart straat, waar ze mee kunnen doen aan activiteiten. Ik spreek over dagelijks 20 tot 25 mensen die hier naartoe komen." Vrijdag Alleen vrijdags en tijdens twee jaarlijkse feestdagen, het sui- ferfeest en het slachtfeest, wordt het hier drukker, vatte hij samen. „Voor de islam betekent de vrijdag hetzelfde als de zon dag voor het christendom", zei hij. Dan komen er circa honderd mensen bidden. Maar we zullen niet met klokgelui oproepen tot gebed." Hij gaf aan dat van de vijf gebedsdiensten per dag de middagdiensten het drukst be zocht worden. Bouziani beloofde dat er op zou worden toegezien dat er zoveel mogelijk op het eigen parkeer terrein aan de achterkant van het gebouw geparkeerd wordt. „Maar liever hebben we voor het milieu dat de mensen te voet komen." Uit de zaal kwam nog de suggestie om tijdens de druk ke dagen automobilisten te ver wijzen naar het parkeerterrein bij de Gamma. Poppe-de Looff zei erover na te denken een werkgroepje op te richten, waarin vertegenwoordigers van de gemeente, de stichting en de buurt zitting nemen. Over vier tot zes weken neemt het college een besluit over de samensmel ting. THOLEN - Het theaterconcert van Soesja Citroen morgen in de Meulvliet in Tholen-stad is af gelast wegens ziekte. Het is niet bekend of het concert dit sei zoen nog plaatsvindt. Het op treden van Citroen stond ge pland om kwart over acht. door Mieke van der Jaqt HEINKENSZAND - Consu menten die er zeker van willen zijn dat de producten die ze ko pen op een eerlijke manier ver handeld zijn, kunnen voortaan ook terecht bij 't Kunstuus in Heinkenszand. Daar heeft de familie Power-Zuid weg, ach terin de galerie, een kleine we reldwinkel ingericht. Koffie, thee, i-ietsuiker, pinda kaas en chocoladeproducten uit de FairTrade-reeks kunnen aan de Dorpsstraat worden gekocht. Een particulier wereldwinkel depot, aan de Arenclhof 1 in Heinkenszand, blijft ook Fair Trade-producten leveren. De verkoop is een uitvloeisel van tentoonstellingen door de zendings- en ontwikkelingsor ganisatie van de Samen op Weg kerk in Heinkenszand. Een ten toonstelling van schoolplaten uit Kameroen werd aangekleed met kunstnijverheiclsproducten uit de Derde Wereld en met een standje van wereldwinkelpro ducten. Omdat dat veel beter liep dan de particuliere verkoop buiten het centrum van Heinkenszand, vroeg de kerkelijke organisatie of het standje niet permanent in 't Kunstuus mocht blijven. Dat mocht, "t Kunstuus is per slot van rekening een galerie zonder grenzen en het winkeltje mis staat niet in de keuken van de galerieruimte. 't Kunstuus is woensdag, don derdag en vrijdag open van 13.00 tot 18.00 uur, vrijdag avondvan 19.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Als de galerie open is, is ook het nieuwe wereldwinkeltje in bedrijf. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een twintig jarige man uit Baarland erken de gisteren bij de rechtbank in Middelburg zijn vriendin één keer te hebben verkracht. Dat hij werd beschiddigd van vijf verkrachtingen zag hij als een wraakactie van het slachtoffer. Officier van justitie C. Laukens ging af op de verklaringen van de vrouw. De officier achtte meermalen verkrachting bewe zen en eiste een jaar gevangenis straf plus zes maanden voor waardelijk. „Het is in een sfeer van geweld gebeurd", aldus Laukens. Vol gens de psychiater was de ver standelijk gehandicapte man verminderd toerekeningsvat baar. De verkrachtingen zouden vo rig j aar tij dens het laatste week einde van september in de woning van de Middelburgse hebben plaatsgevonden. De verdachte zou haar hebben op gewacht toen ze van haar werk thuiskwam. „Hij heeft zich aan haar opgedrongen, nadat hij kennis had genomen van haar nieuwe vriend. Het past precies in haar verhaal", zei de officier. Nadat er tussen beiden ruzie was ontstaan, zou hij zijn ex- vriendin in de woonkamer op de grond hebben gegooid en ver volgens haar gedwongen heb bentot gemeenschap. Die nacht ELLEWOUTSDIJK - In het Kerkje van Ellesdiek wordt zondag 8 april de Lucaspassie van Bouwen Breeman uitge voerd door de Cantorij van Heinkenszand. Aan deze muzikale bewerking van het lijdensverhaal van Christus, zoals dat beschreven staat in het Lucas-evangelie, wordt medewerking verleend door Renske Breeman (harp) en Jojanneke Breeman (cello). De passie wordt in het Nederlands gezongen. De uitvoering is gra tis en begint om 14.30 uur. Op zondag 22 april vindt er in het Kerkje van Ellesdiek weer een oecumenische bijeenkomst plaats. De overdenking wordt dan verzorgd door de heer J.C. van Gaaien uit Hulst in het dia lectvan Zuid-Beveland. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. en de volgende morgen zouden er nog vier verkrachtingen zijn, geweest. Zondag belde ze de po litie, die de vrouw in de woning huilend aantrof. Een onderzoek van de arts wees uit dat het slachtoffer helemaal onder de blauwe plekken zat. Volgens raadsman A. Bals had den de twee tijdens hun relatie, vaak ruzie. „Dat is tijdens dat weekeinde geëscaleerd." Bals bepleitte een taakstraf. Het slachtoffer claimde vijfduizend gulden smartegeld, dat volgens de officier kon worden toegewe zen. Uitspraak op 18 april. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 30-ja- rige man uit Kruiningen voor diefstal met braak en opzethe ling veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf. Een 24-ja rige inwoner van Roosendaal kreeg wegens diefstal en opzet heling zes maanden cel opge legd. Twee mededaders, een 19-jarige Kruininger en een 20-jarige man uit Roermond, werden voor hun aandeel veroordeeld tot straffen gelijk aan het voorar rest. Beide mannen werden gis teren in vrijheid gesteld. Het viertal is van Joegoslavi sche afkomst. Ze waren eind vo rig jaar betrokken bij de in braak bij Etos in Hulst, waar voor 140.000 gulden aan cosme tische artikelen werd buitge maakt. Bij een verkeerscontrole in België werden de daders be trapt met de artikelen die in vuilniszakken waren gestopt. Bij huiszoekingen werden nog meer goederen aangetroffen, die van diefstallen in Zeeuws- Vlaanderen afkomstig waren. Deze diefstallen konden niet worden bewezen, wel de opzet heling. Een deel van de vondst moet terug worden gegeven aan de gedupeerden. De Whiplash Stichting Neder land houdt vrijdag 20 april van 10.00 tot 12.00 uur een inloop ochtend voor whiplash-patiën- ten in het Oosterscheldezieken- huis in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 36