Leven na Starmaker is wel even wennen Een graf heeft mijn ventje niet Altijd iemand om mee te gaan spelen 15 'J v vrijdag 6 april 2001 1Shaggy - It Wasn 't Me (1 2. Lii Bow Wow - Bow Wow (That's My Name) (4) 3. Son By Four - Purest Of Pain (3) 4. Safri Duo - Played-A-Live (7) 5. Def Rhymz - Puf/Schudden (2) 6. R. Martin/C. Aguilera - No body Wants(6) 7. Judith - You (5) 8. Nelly Furtado - I'm Like A Bird (8) 9. Cooldown Cafe Ft. Dj Stef - Hey Baby (Uhh, Ahh) (9) 10. Katja - Lover Or Friend (13) 11. Kabouter Plop - Kabouter- dans (12) 12. Gigi D'agostino - La Passion (15) 13. Michelle - Out On My Own (10) 14. Daft Punk - One More Time (22) 15. Janet Jackson - AH For You (-) 16. Crazytown - Butterfly (36) 17. Lil' Kim Ft. Sisqo - How Many Licks (IT) 18. Joe - Stutter (19) 19. D-12 - Shit On You (14) 20. Wheatus - Teenage Dirt Bag (25) 21. Alizee- Moi...Lolita (54) 22. Xzibit - X (20) 23. Westlife - I Lay My Love On You 18) 24. Mauro Picotto - Proximus (26) 25. Britney Spears - Don't Let Me Be.. (21) 26. Slimme Schemer Ft. Tido - Jelle (17) 27. Mauro Picotto - Komodo (24) 28. Rammstein - Sonne (31) 29. Atomic Kitten - Whole Again (44) 30. Holland fk Holland - Bolletjes In Mijn Hol (23) 31. Spooks - Things I've Seen (27) 32. Nelly -E.I. (30) 33. Snoop Dogg - Lay Low 56) 34. R. Kelly - The Storm Is Over Now (32) 35. Elvis Presley - Suspicious Minds Live (-) 36. Texas - Inner Smile (35) 37. Chante Moore - Straight Up (42) 38. Alessandro Safina - Luna (33) 39. BZN - Where The Nightinga les Sing (29) 40. Gordon - Ga Dan (46) 41. Grad Damen - Amore (16) 42. Anastacia - Cowboys Kis ses (45) 43. Usher - Pop Ya Collar (34) 44. Ate - My Heart Beats Like A Drum (65) 45. Dido - Here With Me (38) 46. Birgit -1 Know (39) 47. Gorillaz - Clint Eastwood (53) 48. Ate - Around The World La La La (40) 49. Jennifer Lopez - Love Don't Cost A Thing (37) 50. Milk Inc. - Livin'A Lie (47) 51. My a- Free (-) 52. Dream - He Loves U Not (41 53. Lionel Richie - Angel (43) 54. Ebonique - So Much Love (55) 55. In Full Color - Into My Life (28) 56. Craig David - Rendezvous (72) 57. The Mackenzie Ft. Jessy - All I Need (49) 58. K-Ci Jojo - Crazy (73) 59. Leann Rimes - Can't Fight The Moonlight (51 60. Delerium - Silence (52) 61. Rui Da Silva - Touch Me (59) 62. Modjo - Chillin' (-) 63. Linkin Park - One Step Closer (61) 64. Mystikal - Danger (Been So Long) (66) 65. The Moon - Blow Up The Speakers (57) 66. Bastian- You've Got My Love (58) 67. Backstreet Boys - The Call (67) 68. Outkast - Ms. Jackson (48) 69. Dj Sjaakie - Ik Was Het Niet (50) 70. Robbie Williams - Supreme (64) 71. U2 - Stuck In A Moment(62) 72. Bee Gees - This Is Where I Ca me In (63) 73. Extince - Grootheidswaan (60) 74. Roxette - The Centre Of The Heart (-) 75. Nick Cave 8t The Bad Seeds - As I Sat Sadly By Her Side (87) 76. Muse - Plug In Baby (68) 77. Shea Seger - Clutch (76) 78. Aerosmith - Jaded (74) 79. 16 Down - Subtle Move ments (79) 80. Juan Wells - Summer Rain (75) 81. Postmen - The Morning After (69) 82. The Corrs - Give Me A Reason (82) 83. Coldplay- Don't Panic (94) 84. Acda En De Munnik - Ver keerd Verbonden (-) 85. Sade - King Of Sorrow (86) 86. Fun Lovin' Criminals - Loco (85) 87. Semisonic - Chemistry (84) 88. Ellen Ten Damme - It Ain't Easy (92) 89. Faith Hill - The Way You Love Me (90) 90. Danyelle Vanes - I've Known It All Along (89) 91Max - Way Back To Love (95) 92. The High Fidelity - Scream If You Want.. (88) 93. A. Safina Ft. C. Hynde - Aria E Memoria (83) 94. Bb Mak - Back Here (93) 95. Shivaree - Goodnight Moon (-) 96. Standfast - Carcrashes (-) 97. Slut - It Was Easier (-) 98. Rod Stewart - I Can't Deny It (91) 99. Eddy Zoey - Ik Weet Niet Wat Ik Moet Doen (99) 100. Stereophonies - Mr. Writer (-) De talenten van Starmaker ontmoeten Anastacia; links naast haar Gijs Staverman. foto Ton kastermans/GPD Voor velen is het al een da- gelijkse verslaving. De serie Starmaker ging een kleine maand geleden van start bij Veronica, tegen woordig Yorin. Het oude Big Brother-huis bood ruimte aan twaalf streng geselec teerde muzikale talenten. Uiteindelijk zal, na een in tensieve training door erva ren mensen uit de muziek wereld, maar één starmaker de eindstreep halen. Vorige week donderdag vielen de eerste twee talenten af. Anuschka (23) en Ruben (20) vertellen over hun ervarin gen. Het zal even wennen zijn. Weken lang deel je dag en nacht je leven met oorspronke lijk vreemden, om van de mil joenen kijkers nog maarte zwij gen. „We kenden elkaar al wel een beetje van de voorrondes. Maar die eerste dagen samen waren wel anders. Je merkt dan dat sommigen zich eerst anders voordeden dan ze echt zijn'', vertelt Ruben. Anuschka vult aan: „Je bent alleen maar aan het aftasten. En voor de een ging dat sneller dan voor de ander." Naast het leren kénnen van alle maal nieuwe mensen, werd ie dereen ook nog eens met zich zelf geconfronteerd. Met alle kritische blikken en soms harde commentaar moet je wel tegen Bill? V|g|j een stootje kunnen. Ruben: „Ik had me voorgeno men om alles gewoon over me heen te laten komen. Maar ik merkte dat sommige tegensla gen een grote impact op me had den. Ik ben mezelf gewoon erg hard tegengekomen. Je komt dan in een negatieve spiraal en probeer daar maar eens uit te komen. Op het laatst lukte me dat wel, en begon ik automa tisch ook weer beter te preste ren. Ik sta nu in ieder geval een stuk steviger in mijn schoenen." De confrontatie met zichzelf was voor Ruben het moeilijkst. En voor Anuschka? „Voor mij was dat het onver wachte vertrek van Hessel. Dat iemand zo'n moedige beslissing neemt, maakte indruk op me. Ie dereen had het er moeilijk mee. Ik denk wel dat daardoor de groep veel sterker is geworden. En wat waren de leukste mo menten? Anuschka: „Eigenlijk was zo veel jippie en geweldig. De ont moeting met Anastacia maakte erg veel indruk op me. Ik heb al tijd al enorm veel respect voor haar. Ik viel gewoon stil." Ru ben: „Ik vond het een hele eer om in de opnamestudio's te staan van de grote man John Ewbank. En het bezoek van Marco Borsato was tof." Wat hebben ze het meest gemist? Anuschka: „Eigenlijk hoefje niemand te missen. Je mag bel len en mailen. Ik heb me ook ex pres voorgenomen om niet stil te staan bij die vraag. Achteraf heb ik wel de live-optredens ge mist, die kans kwam maar twee keer voorbij." Ruben: „Het echte contact met mijn vriendin, zonder camera's. Gewoon even bijbabbelen, ook al is het maar over koetjes en kalfjes. En het podium. Ik ben dan gewoon een heel ander per soon dan als ik eraf ben. Op de campus moest je die twee perso nen proberen samen te smel ten." Wat ivas voor hen de belangrijk ste les? Anuschka: „Dat het juist heel belangrijk is in dit vak om jezelf te blijven. Zo van: dit ben ik en dat mag gezien wordenEn vreemd genoeg moet je dat le ren." Ruben: „Respect voor artiesten en het harde werken. Iedere ochtend vroeg opstaan, inzin gen. Soms de hele dag inter views geven, en vervolgens sta je 's avond voor een paar duizend man te zingen. Dat doel wil ik nog steeds bereiken. Ik wil hard werken." Gaan ze nu iedere avond Star maker kijken? Anuschka: „Absoluut. Alleen al omdat ik door te kijken nog veel meer kan leren. Ik ben ook be nieuwd hoe het verder gaat met de anderen, wie er overblijven en wat er gebeurt met mensen die ook eerder vertrekken." Ruben: „We gaan ze allemaal aanmoedigen, echt wel. Je hebt alles met elkaar gedeeld, en wat dat betreft zijn het je vrienden. Ik hoop dat dat zo blijft." Kyra Goede De eerste single van Stax'maker Damn... I Think I Love You is 3 april uitgekomen. Voor meer in formatie en alles over de sterren in spe: www.starmaker.nl. Marry Fermont uit Mid delburg loopt zes maanden stage in Cambodja met haar vriendin Wietske. Elke twee weken doet ze ver slag van haar ervaringen. Twee weken geleden schreef ik mijn laatste column over mijn kleine ventje Chan Tla. De dag daarna wilde ik hem gaan opzoeken en vertelde de dokter dat hij die ochtend was overle den. Wietske en ik waren te be duusd en te verdrietig om wat uit te brengen. Waar we bang voor waren was gebeurd en het had niet hoeven gebeuren. De wereld was zo ontzettend on rechtvaardig op dat moment, ik kon me niet voorstellen dat hij er echt niet meer was. Alle mensen die ik regelmatig e- mail leefden met me mee. Ook mijn moeder was heel verdrietig en van de buurvrouw kreeg ze een heel lief kaartje waarop stond: „Toen ik klein was vroeg ik aan mijn vader waarom een mens leefde, wat de zin was. Mijn vader zei toen: 'als er één mens huilt op je graf, heeft je le ven zin gehad'. Dit kindje heeft dan misschien niet eens een graf, maar ergens in een ver land huilde een voor hem onbekende vrouw om hem." Een graf heeft mijn ventje in derdaad niet. Ik durfde niet eens te vragen wat ze met hem ge daan hadden, bang voor het antwoord. Hij was een wees en aan wezen wordt geen waarde gehecht hier in Cambodja. Bij ons op school in Breda heb je de afdeling De Verdieping waar je naar toe kan gaan als je wilt praten, alleen wilt zijn of wat dan ook. Corina van Steenho ven werkt in De Verdieping en schreef een gedicht dat precies verwoordt wat ik voel. Ik wil dit gedicht opdragen aan Chan Tla. Chan Tla; je was de beste en ik hou heel veel van je! alle leven hoe klein dan ook is groot, alle leven hoe kort dan ook is lang, omdat ik je heb gekend. je hebt me veel geleerd hier in dit voor mij tiog zo onbekende land. je hebt me geleerd dat ik van je kan houden in een paar maanden tijd. Je hebt me geleerd dat ik me inzet voor jou omdat ik je leven zo waardevol vind. Je hebt me geleerd de machteloosheid en de kwaadheid te doorleven in een wereld met menselijke onrecht vaardigheid. je hebt me geleerd dit onrecht aan te klagen zodat mensen in Nederland door jou zijn geraakt. je hebt me geleerd nog veel meer wat in de komen dejaren pas zichtbaar zal wor den. alle leven hoe klein dan ook is groot alle leven hoe kort dan ook is lang omdat ik je heb gekend. Bedankt. Marry Fermont Namen: Marc en Frede rick Droge Leeftijd: 9 jaar Woonplaats: Vlissingen Mare Droge uit Vlissingen: „Het grootste voordeel van het tweeling zijn is dat ik altijd iemand heb om mee te spelen. Ik ben nooit alleen." Z'n tweeling broer Frederick is het daar hele maal mee eens. „Dat was vroe ger al zo en is nog steeds. Natuurlijk hebben we in de loop van de tijd wel meer vriendjes gekregen. Het is niet zo dat we alleen met elkaar optrekken. Het is ook leuk om met anderen een partijtje te voetballen of een computerspelletje te spelen." Bij het woord tweeling wordt meestal gedacht aan twee kin deren die er bijna hetzelfde uit zien. Dat zijn eeneiige tweelin gen. Er zijn ook twee-eiige tweelingen. Die lijken niet veel op elkaar en kunnen zelfs uit een broer en een zus bestaan. De twee Vlissingers behoren tot de ze groep. Het is een echte twee ling, maar dat kun je aan de bui tenkant niet zien. Frederick: „Bij kinderen die veel op elkaar lijken, hebben veel mensen de neiging om ze met elkaar te ver gelijken. Dat'gebeurt bij ons veel minder." „.Gelukkig maar", vult z'n broer aan. „We zijn ge woon twee aparte persoontjes met ieder onze goede en minder goede eigenschappen, gevoe lens en gedachten." In hun doen en laten vertonen de negenjarigen wel veel gelijke nis. „We hebben dezelfde inte resses. We zijn fanatieke spor ters. knutselen graag, vinden dezelfde tv-programma's leuk en hebben dezelfde vrienden. We kennen elkaar door en dooi en weten wat we aan elkaar hebben", merkt Mare op. Zoals alle broers hebben ook de^ ze jongens geregeld een ruzietje. Frederick: „Meestal gaat het om niks en is het na een kwartiertje mokken weer over. Dan hebben we elkaar toch weer nodig. Het enige waar ik niet tegen kan is dat Marc me te vroeg wakker maakt. We slapen bij elkaar op de kamer. Ik vind het heerlijk om in het weekend uit te slapen. M'n broer houdt daar niet van en is soms wel om zes uur wak ker. Hij vindt het dan voor mij ook de hoogste tijd en gaat dan irritante geluiden maken waar door lekker luieren onmogelijk wordt. Maar ja, ik bekijk het maar van de zonnige kant. De dag duurt op zo'n manier lekker lang." De tweeling zit bij elkaar in groep zes. Volgens Mare heeft dat voordelen. „Tegenwoordig krijgen we regelmatig huiswerk mee. Daar hoort ook het leren van repetities bijOm te contro leren of we het al kennen, over horen we elkaar altijd. Zo hel pen we elkaar aan goede cijfers." De klas waarin de jon gens zitten mag met recht een tweelingenklas genoemd wor den. Mare: „In totaal zitten er drie tweelingen in." Frederick vult aan: „Dat is nog niet alles want onze meester heeft sinds een jaar ook een tweeling. Mis schien hebben we hem wel aan gestoken." Gido van der Broek Mare (rechts) en Frederick Droge: „Onze meester heeft sinds een jaar ook een tweeling. Misschien hebben we hem wel aangestoken. foto Dirk-Jan Gjeltema staan onder anderen de bands MoBunk en De Niro. Het optre den begint om 20.00 uur. Muziekprijs In de Kloveniersdoelen in Mid delburg dingen vijf duo's van jonge klassieke muzikanten vanavond in de finale om de mu ziekprijs van de Vereniging Vrienden van het Zeeuws Or kest. De deelnemers zijn afkom stig uit Groede, Hulst, Goes, Kapelle en Middelburg. Aan vang 20.15 uur. Walk-Inn Na vier jaar stilte gaat jonge rencentrum Walk-Inn in Vlis singen vandaag weer open, met live muziek. Op het programma 5. Alessandro Safina - InsiemeA Te (5) Golden Earring - The Devil Made Us Do It HO) Eric Clapton - Reptile (9) Marry met Chan Tla. foto Wietske Hoogerheide

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 15