VVV zit nog steeds krap bij kas <EÏB> START KAPITAAL IJdelheid PZC I KIA CARNIVAL v.a.58.990 Advertentie growshop zorgt voor veel ophef over de grens Meesterlijke aanbieding. ,22 Stichting moet geld lenen voor voorbereiding op toeristenseizoen Celstraffen voor diefstallen en opzetheling PvZ wil reactie Staten op fraude met ESF-geld Sluis decor voor stripboek Duo opgepakt voor bedreiging -jSSSSss SsSKSV ADVERTEREN? SAB0 43-A Economy I5RB01 Saab vs. LCA CAPPENPIJK TOYOTA 1 De Toyota Yaris donderdag 5 april 2001 doorLilian Dominicus OOSTBURG - De Stichting Fe deratie VW Zeeuws-Vlaande- ren zit, ondanks het optimisme van het bestuur, toch nog steeds krap bij kas. Om de eerste perio de na de fusie tussen de verschil lende VVV's in Zeeuws-Vlaan- deren te overbruggen is een kwart miljoen aan liquide mid delen nodig. Komt dat geld er niet, dan is de organisatie niet in staat om dit voorjaar de voorin vesteringen voor het komende toeristenseizoen te betalen. De federatie vraagt daarom aan al le Zeeuws-Vlaamse gemeenten om garant te staan voor een banklening van 250.000 gulden. Volgens WV-directeur N. van der Ploeg is er geen man over boord. „De vraag om garant te staan voor een krediet heeft niets te maken met onze feitelij ke financiële situatie", ver klaart ze. „Dit is een puur tech nisch verhaal. Het fusieproces is nog niet helemaal afgerond. Idealiter zou de overdracht van het werkkapitaal tegelijkertijd met de officiële fusie op 1 janua ri op orde zijn, maar dat is nu eenmaal niet de realiteit." Ze verwacht dat. zodra alle fuse rende VW's de boekhoudingen met elkaar gelijk hebben lopen, de bankrekening van de federa tiemet zo'n 400.000 gulden in de plus komt te staan. Van der Ploeg: „Dat hebben ze me al thans toegezegd." De WV-directeur zegt het geld nodig te hebben om, in voorbe reiding op het zomerseizoen, de hoge aanloopkosten te kunnen betalen. „Er moeten folders en boekjes gedrukt worden, maar we moeten ook de salarissen van het personeel kunnen betalen. Daarvoor hebben we contant geld nodig. We kunnen dat geld pas in de loop van het seizoen weer terugverdienen, door bij voorbeeld de verkoop van arti kelen in de winkels. Ook contri buties en sponsorcontracten kunnen pas later in het jaar iets opbrengen." De Stichting Federatie VW Zeeuws-Vlaanderen kwam en kele weken geleden nog in een kwaad daglicht te staan, omdat het Terneuzense kantoor de fi nanciën nog lang niet op orde zou hebben. VW Terneuzen zou een schuld van ruim vier ton met zich meetorsen, terwijl alle deelnemende kantoren zich ver plicht hadden om schuldenvrij tot de federatie toe te treden. Het stichtingsbestuur van de VW Terneuzen ontkende latei- deze beschuldigingen; er zou zelfs een overschot van 70.000 gulden zijn. Volgens een ambtelijk ontwor pen verdeelsleutel moet de ge meente Oostburg van het kwart miljoen garant staan voor een bedrag van 89.000 gulden. De recreatiecommissie bespreekt het voorstel op woensdag 11 april om negen uur 's morgens in de raadzaal van het gemeente huis. Ook wordt de mening van de commissieleden gevraagd over een structurele jaarlijkse bijdrage van 21.360 gulden voor de kosten van de nieuwe direc teur voor de periode tussen 2000 en 2002. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 30-jarige man uit Kruiningen voor diefstal met braak en opzetheling veroor deeld tot vijftien maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. Een 24- jarige inwoner van Roosendaal kreeg wegens diefstal en opzetheling zes maanden cel opgelegd. Twee mededaders, een 19-jarige Kruininger en een 20-jarige man uit Roermond, werden voor hun aandeel veroordeeld tot straffen gelijk aan het voorarrest. Beide mannen werden gisteren in vrijheid gesteld. Het viertal is van Joegoslavische afkomst. Ze waren eind vorig jaar betrokken bij de inbraak bij Etos in Hulst, waar voor 140.000 gulden aan kosmetische artikelen werd buit ge maakt. Bij een verkeerscontrole in België werden de daders betrapt met de artikelen die in vuilnis zakken waren gestopt. Bij huiszoekingen werden nog meer goederen aangetroffen, die van diefstal len in Zeeuws-Vlaanderen afkomstig waren. Deze diefstallen konden niet worden bewezen, wel de opzetheling. Een deel van de vondst moet terug worden gegeven aan de gedupeerden. MIDDELBURG - De Partij voor Zeeland in de Provinciale Sta ten wil dat Gedeputeerde Sta ten reageren op de berichtge ving rondom de fraude met geld uit het Europees Sociaal Fonds. De partij wil weten of de provin cie of gemeenten op enigerlei wijze betrokken is of weet heeft van de onder meer door com missie Koning geconstateerde fraude bij het Centrum voor Vakopleiding in Goes. Dat schrijft de partij in een persver klaring. PvZ-fractievoorzitter R. Stoffels stelt dat 'niet meer te ontkennen valt dat in Zeeland zowel Arbeidsvoorziening, de Stichting Vakopleiding als de ROC's bij deze affaire zijn be trokken'. Gedeputeerde D. Bruinooge (economische zaken) laat via een woordvoerder we ten dat de provincie geen partij is of is geweest. Hij wil inhoude lijk verder niet op de verklaring reageren. SLUIS - Het hart van Sluis vormt het decor voor het nieuwe stripboek van de Vlaamse strip tekenaar Jef Broeckx. Broeckx kreeg tijdens een korte vakantie in het West-Zeeuws-Vlaamse historische stadje inspiratie voor een nieuw verhaal, waarin een lange periode van droogte de i-ode draad vormt. Hij wil in het boek Sluisse thema's ver werken als de verborgen gouden schat en Jantje de Klokkenlui der. TERNEUZEN - De politie heeft gisteren twee Terneuzens jon gens van vijftien en zestien jaar aangehouden wegens bedrei-1 ging. De zestienjarige had eer der die middag, rond kwart over1 twee, een medewerker van een middelbare school in Terneuzen met een wapen bedreigd. Het wapen bleek eigendom van de vijftienjarige jongen te zijn. Rody Mortier en Manfred van Vlierberghe van Happy Sas begrijpen alle heibel niet rond het aanprijzen foto Charles Strijd van hun winkelwaren. door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - Ze hebben in hun korte bestaan al heel wat tongen losgemaakt. De jonge ei genaars van de pas geopende homegrowshop Happy Sas in Sas van Gent staan momenteel in het midden van de belang stelling vanwege een adverten tie, die ze plaatsten in het Reklameblad Zelzate. VTM is inmiddels al langs geweest, evenals nieuwsblad De Gente- „We hebben alles voor de teelt in cannabis. Kom gerust langs, de koffie staat klaar. Discreet la den en lossen. Degelijk advies." Op deze wijze prijst Happy Sas zich bij de, overwegend Belgi sche, clientèle aan. En dat was voor de Vlaamse media genoeg aanleiding om de zaak eens flink op te blazen. „Herrie over Drugsreclame", kopte De Gentenaer onlangs. Hoewel binnenkort de wetge ving in België over het gebruik van softdrugs soepeler wordt, blijft reclame maken voor can nabis of aanverwante produc ten bij wet verboden. „Je zou zo'n advertentie kunnen be schouwen als aanzetten tot drugsverbruik", verklaart de parketwoordvoerster van Gent, Nicole De Rouck in een reactie. „Maar het heeft onze prioriteit niet. Als we een proces-verbaal ontvangen, of we krijgen klach ten over overlast aan onze kant van de grens, dan grijpen we in. Op dit moment niet." Vervolgen De heren van Happy Sas begrij pen alle heibel rond het aanprij zen van hun winkelwaren niet. „We hebben het Gentse parket, naar aanleiding van de publici teit, zelf natuurlijk gebeld", zegt mede-eigenaar Rody Mor tier, temidden van de marihua- napijpjes, grondverbeteraars en wietzaden. „Daar zeggen ze dat ze helemaal niet van plan zijn om ons te vervolgen. En waarom zouden ze ook? In de 'vaklitera tuur' worden dit soort zaken regelmatig geadverteerd. Die tijdschriften worden toch ook gewoon in de nachtwinkels van Antwerpen verkocht." Homegrowshop Happy Sas pro beert in te springen op een nieu we markt. Ze spelen in op de nieuwe wetgeving in België, waardoor straks het bezit van softdrugs of het kweken van gras voor eigen gebruik niet lan ger strafbaar is. Op een strate gisch gelegen locatie - aan de Westdam in Sas van Gent, op honderd meter van de grens met Assenede - hopen de drie eige naars de potentiële klanten uit het Vlaamse te lokken En een beetje publiciteit kan daar wel mee helpen. Wie vanaf het begin naamsbekendheid kweekt, krijgt wellicht vat op een groot deel van de markt. On tevreden over de eerste aan loopperiode, vanaf de opening eind februari, zijn ze geenszins. Mede-eigenaar Manfred van Vlierberghe: „Zo langzamer hand begint het te lopen TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! De Polo Master Edition. Nu met heel veel luxe extra's en fl. 1.700,- voordeel. Vanaf nu in onze showroom: de Polo Master Edition. Een plezierig geprijsd actiemodel met een riant pakket aan luxe extra's. Met o.a. 14-inch velgen, lederen stuurwiel, speciale bekleding, centrale portiervergrendeling, elektrisch bedienbare ramen vóór, mistlampen vóór, elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels en verwarmbare ruitensproeiers. Dus kom bij ons langs en profiteer van deze Meesterlijke aanbieding. Uw voordeel fl. 1.700,- De Polo Master Edition van Volkswagen. Terneuzen Auto Euro Delta Handelspoort 4 Tel.: 0115-647333 Oostburg Auto Dekker Oostburg B V. Industrieweg 6 Tel.: 0117-454520 Vlissingen Auto Poppe Gildeweg 22 Tel 0118-424000 Goes Autobedrijf van Strien v.d Spiegelstraat 92 Tel. 0113-275707 Stellendam Auto Deltion B V Mr Iman Caustraat 29 Tel.: 0187-491100 De Polo is verk ii jghaa r vanaf fl26.150.- 11.866.35). De Polo Master Edition vanaf fl 29.9-15,- 13.588.45). Genoemde prijzen zijn vanaf-p incl. BTW on 8PM. exclusief verwijderingsbijdrage en kosien rijklaar maken. Wijzigingen, ook in imvocringsdctnils. voorbehouden Brandstofverbruik0 4.4-7,81/100 km (II op 15,6-22.7 km) COi-ulIstnni O 119-178 g/km. Meer welen? Kijk np www.volkswagen.nl K1A TERNEUZEN ■KENTEEKT Met dit succesmerk bieden we Terneuzen en omgeving een zeer compleet modellengamma. Stuk voor stuk automodellen die verrassend veel méér bieden dan je voor hun prijs zou verwachten. Kia staat voor kwaliteit, zowel in personenauto's als in bedrijfswagens. De complete garantie van 3 jaar tot max. 100.000 kilometer én voor bedrijfswagens 2 jaar tot max. 80.000 kilometer) kunnen we dan ook gerust gratis aanbieden!' K. Dieleman SPtlimu uru.» wit maken er naast teesiehike ook Groot, groter, grootst. Dat blijkt uit z'n 1 zeer royale motorvermogen: 2,5 liter V6 benzinemotor of een 2.9 liter TDi diesel (126pk/93kW). En zijn uitrustingsniveau: van dubbele airbag tot dubbele bekerhouders, elektrische raambediening vóór, enz. Maar vooral ook uit zijn onhollandse ruimtelijke dimensies zeven volwassenen plus al hun bagage gaan zéér geriefelijk op reis. En wat zou u zeggen van een trekvermogen tot 2.000 kg (geremd)7 Ook verkrijgbaar als berensterke VAN op grijs kenteken. Kia da's... geld over voor andere leuke dingen. Uw SABO-dealer: Handelsonderneming Gebr. Catseman St. Pietersdijk 10, St. Kruis Buitenhof Vervaet BV Braakmanlaan 40, Biervliet Cf Motoren J.W. Frisostraat31, Krabbendijke Leo de Visser Tuinmachines De Zompe 28, Serooskerke T.H.0. A.D. Van Gilst Nieuwe Rijksweg 2A, 's Heer Hendrikskinderen Een goede start is het halve werk. Daarom de SAB0 43-A Economy. Met een achtervanger van 65 liter, een 4,5 pk B&S Quantum-motor, een aluminium maai- huis (15 jaar garantie!) en Turbo-Starsysteem. Kijk op www.vledder.nl van fl. 1.799,- nu f1.1.499- De fabrikant van kwaliteitsgazonmaaiers Wie mooi wil zijn moet pijn lijden, luidt de oude volkswijsheid. Een bestuurder van de Saab 9-3 Cabrio hoeft de prijs van ijdelheid echter nimmer te betalen. Zelfs als het kwik ver beneden het nulpunt daalt, merkt u dat alleen middels de digitale weergave van de buitentemperatuur. Binnen is het klimaat altijd even aangenaam. Uw cabrio heeft immers een uitstekend geïsoleerd interieur en rijdt dankzij de geluiddempende kap bijzonder stil. Zo kunt u de volle vier seizoenen genieten. De Saab 9-3 Cabrio is verkrijgbaar als 2.0t, 2.0 turbo en als Aero. Leverbaar vanaf f 89.950,-. Leaseprijs vanaf f 1.875,- (48 mnd./20.000 km/jr.). Autobedrijf Melse Goes B.V., Industrieterrein de Poel II, Amundsenweg 35, 4462 GP Goes, telefoon 0113-271515. TERNEUZEN Mr. F. J. Haarmanweg 58, 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 - I Standaard ABS en dubbele airbag Vooruitstrevend design Moderne 1.0 en 1.3 VVT-i motoren Digitaal en driedimensionaal dashboard Standaard geïntegreerd audio systeem De Toyota Dealer in uw regio: Kia Terneuzen, Mr, F.J. Haarmansweg 4,4538 AR Terneuzen, Tel, 0115 - 613 690, Fax 0115 - 615 240

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 58