Sloopwoningen tijdelijk bewoond PZC PZC Fanatieke Ajaxsupporter ziet een droom in vervulling gaan Twee gewonden bij botsing Kapellebrug Terneuzen ruimt rommelig groen op ,21 Woningbouwvereniging Terneuzen wil leefbaarheid Bloemenbuurt op peil houden PvdA wil na herindeling aparte begroting voor Hontenisse en Koewacht Enquête bewoners 'Langs de Linie' Jongeren Zuiddorpe praten mee Reebok verdrinkt in waterbekken Mosselen uit Veerse Meer Boete voor smaad en vernieling De Kast uitsmijter van Havenfeesten Terneuzen Schoolvoetbal afgelast Stijlvol wonen begint bij gezellig winkelen I nterieu r LbnrU Totaa I donderdag 5 april 2001 door Barend Pelgrim TERNEUZEN - De Woning bouwvereniging Terneuzen geeft het komende half jaar een twintigtal woningen in de wijk Lievenspoldcr in bruikleen aan werknemers van onderaanne mers bij Dow. Komend jaar worden honderdveertig huizen in de Bloemenbuurt gesloopt en de wooncorporatie wil door middel van de tijdelijke huis vesting van deze Dow-mede- werkers de leefbaarheid in de buurt op peil houden. Eind van dit jaar moeten 48 du plex woningen aan de Azalea- straat, Dokweg en Lelystraat, alsmede 22 ééngezinswoningen aan de Chiysantstaat ontruimd zijn. Verder moeten uiterlijk 30 juni 2002 nog eens vier duplex- woningen aan de Leliestraat en 66 ééngezinswoningen aan de Azalea-, Geranium-, Narcis straat en de Kerkhoflaan leeg zijn. Inmiddels zijn de meeste bewoners vertrokken, op vijf tien gezinnen na. Dit levert vol gens directeur E. van Exter van de Woningbouwvereniging ech ter ook de nodige problemen op. „De bewoners moeten niet zo snel mogelijk uit hun huizen, ie dereen heeft de tijd gekregen, maar in praktijk is in het verle den al gebleken dat de meeste gezinnen actief meewerken aan een verhuizing. Wij inventarise ren de wensen van de bewoners en zoeken mee naar een passen de oplossing; in het algemeen wordt daar meteen op gerea geerd." Het grootste knelpunt voor de wooncorporatie zit in het verdwijnen van de sociale controle uit de deels ontvolkte wijk. „Het levert unheimische situaties op wanneer er slechts hier en daar een huis is be woond." Het is daarom een uit gelezen oplossing om een deel van de talrijke medewerkers aan hetEmergo-projectbij Dow (de bouw van een nieuwe nafta- kraker) onder te brengen in deze leegstaande huizen. Twintig van de duplexwoningen in de Azaleastraat worden het ko mend half jaar bewoond door tientallen leden van dit tijdelij ke Dow-personeel. Van Exter: doorSheila van Doorsselaer HULST - De PvdA-afdeling van Hulst wil dat de financiële reserve van Koewacht en de ge meente Hontenisse na de ge meentelijke herindeling alleen wordt besteed aan die plaatsen. Voor Koewacht en Hontenisse moet volgens de PvdA een apar te begroting worden opgesteld zodat de reserve niet zal opgaan aan andere projecten binnen de nieuwe gemeente Oost Zeeuws- -Vlaanderen. De Hulster PvdA wil na het defi nitieve besluit over de herinde ling aansluiting zoeken bij alle PvdA-leden in het gebied om te komen tot een Oost Zeeuws- - Vlaamse afdeling en wil op ge lijkwaardig niveau komen tot „Er is in de regio op dit moment sprake van grote bouwactivitei ten en niet geringe investerin gen (Emergo, Westerschelde- tunnel) en daarvoor wordt allerhande personeel hier naar toe gehaald. Wij hebben de vraag gekregen of we bereid wa ren een aantal daarvan te huis vesten." Van Exter benadrukt dat het onderbrengen van de ar beiders een puur tijdelijk ka rakter heeft, maar dat er voor de Woningbouwvereniging - naast het financiële aspect - aangena me kanten kleven aan de over eenkomst. „We merken dat het lastig is om met name bij éénge zinswoningen, wanneer een maal leeg, de boel in de gaten te houden. Je moet oog hebben voor de risico's van vandalisme in een dergelijke situatie. Voorts kunnen wij hiermee het onple zierige karakter van onbewoon de straten opheffen." De wo ningbouwvereniging contro leert ook voortdurend op ver paupering. Kapotte ramen worden vervan gen of desnoods afgetimmerd. ,,We zijn dagelijks aanwezig om dat in de gaten te houden", al dus Van Exter, „en daarmee gaan we door tot alle bewoners vertrokken zijn." Twintig van de voor sloop bestemde duplexwoningen in de Azaleastraat in Terneuzen worden het komend halfjaar bewoond door tijdelij ke Dow-personeel. foto Charles Strijd één fusiegemeente. Tijdens de jaarvergadering die de Hulster afdeling dinsdag heeft gehou den, waren ook de leden van Hontenisse en Koewacht uitge nodigd. De partij wil zich na de herindeling sterk maken voor behoud en uitbreiding van het voorzieningenniveau in alle kernen van de nieuwe gemeen ten om de leefbaarheid te bewa ren. Daarnaast vindt de PvdA het belangrijk dat er in alle ker nen dorpsraden komen met een eigen contactpersoon van de partij in de gelederen. Zo blijft de PvdA goed op de hoogte van wat er in de verschillende ker nen leeft. Ook werd tijdens de vergadering een nieuwe voor zitter aangewezen. Unaniem werd gekozen voor Hulstenaar Frank Smits. door Sheila van Doorsselaer KAPELLEBRUG - Bij een kettingbotsing, gisteren om 15.10 uur op de Gentsevaart in Kapellebrug, raakten twee personen gewond. Bij de bot sing waren vijf voertuigen be trokken. Het ongeval kon gebeuren doordat een 59-jarige vracht wagenchauffeur uit de ge meente Sas van Gent niet had gezien dat voor hem vier voer tuigen, twee personenauto's, een bestelwagen en een vrachtwagen met oplegger, stilstonden om een voorganger te laten afslaan. Vooraan in de rij stond een personenauto die werd bestuurd door een 72-ja- rige man uit Sint Niklaas (B). Achter hem stond de bestel wagen met een 38-jarige man uit Aalst (B) achter het stuur. Volgende in de rij was een per sonenauto, die werd bestuurd door een 30-jarige automobi list uit Temse (B), en als laatste stond de 35-jarige chauffeur van de vrachtwagen met op legger uit Terneuzen te wach ten. De trucker uit Sas van Gent had de kleine file over het hoofd gezien, kon niet meer op tijd stoppen en reed er achter op. De chauffeur zat met zijn voet bekneld en moest worden bevrijd door brandweerlieden van het Hulster korps. Hij werd later met beenletsel overgebracht naar ziekenhuis De Honte in Terneuzen. De 29-jarige passagiere in het voertuig van de man uit Temse moest eveneens naar De Honte worden overgebracht. Zij had nekletsel. Een personenauto en een vrachtwagen moesten vanwege de schade worden weggesleept. De anderen kon den op eigen kracht hun weg naar een garage vervolgen. De brandweer heeft het wegdek moeten schoonspuiten omdat er nogal wat brandstof was te rechtgekomen. De Gentse vaart is anderhalf uur afgezet. Het verkeer werd omgeleid via de Roskamstraat en de Brou werijstraat in Sint Jansteen. Dit zorgde voor enorme drukte en een file voor de verkeers lichten aan De Verrekijker in Sint Jansteen. HULST - De bewoners van de wijk Langs de Linie in Hulst krijgen vanaf 10 april een enquêteformulier in de bus. De uit komst van de enquête wordt gebruikt voor het opstellen van een wijkplan. Aan de inwoners wordt onder andere gevraagd hun mening te geven over verkeersveiligheid, groenvoorzie ning en hun directe leefomgeving. De resultaten worden niet alleen vei*werkt in het wijkplan, ze zullen ook dienen als lei draad om het leefklimaat in de wijk verder te verbeteren. Mensen uit de wijkraad en van de gemeente zijn kortgeleden begonnen met het opstellen van het raamwerk van het wijk plan. Voordat het plan naar de gemeenteraad wordt opge stuurd, zal de wijkraad een vergadering beleggen waarin de bewoners alvast kennis kunnen nemen van de inhoud. ZUIDDORPE - Jongeren uit Zuiddorpe worden door de ge meente Axel en de Jeugdraad Zuiddorpe uitgenodigd om te praten over jeugdvoorzieningen in hun dorp. Dat zal niet ge beuren tijdens een onderhoud op het stadhuis, maar de jonge ren zijn uitgenodigd op vrijdag 13 april te gaan sportklimmen in Antwerpen. Tijdens het uitje zal gesproken worden over de realisatie van een aantal voorzieningen waaronder een hang plek. RILLAND - Een reebok is gistermorgen verdronken in het waterbekken van een fruitteeltbedrijf aan de Bathpolderweg in Rilland. Het dier moet 's nachts in het water terecht zijn ge komen. Doordat het binnenste talud van het waterbekken be kleed is met glad folie, kon de reebok niet op eigen kracht aan de kant komen. De eigenaar van de watervoorraad trof het dier 's ochtends vroeg nog levend aan en waarschuwde de brandweer van Rilland, Die riep de hulp in van duikers van de Goese brandweer, omdat het beest naar het midden van het twee meter diepe bassin was gedreven. De hulp kwam te laat. Toen het dier op de kant was geholpen, had het door uitput ting het leven gelaten. MIDDELBURG - Eén van de laatste hobbels voor opvissen van brakwatermosselen uit het Veerse Meer is genomen. Rijkswaterstaat Zeeland heeft het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) laten weten geen bezwaar te hebben tegen de proef. Rijkswaterstaat wil wel goed in de gaten houden welk effect het verwijderen van de brakwater mosselen heeft, omdat mosselen een waterzuiverende wer king hebben. De Veerse Meer-mosselen zullen op kweekper- celen in de Oosterschelde worden verzaaid om te bekijken of ze daar snel kunnen opgroeien tot consumptiemosselen. Het gaat om een beperkte hoeveelheid, viei'hondei'dduizend kilo. Binnenkort wordt de definitieve vergunning verwacht. MIDDELBURG - Een 48-jarige man uit Kerkwerve valt al heel lang burgemeester Asselbergs en zijn gezin uit Zierikzee lastig. Het brengt hem regelmatig in contact met justitie. Gis teren moest de verdachte zich voor smaad en vernieling voor de Middelburgse politierechter verantwoorden. De psychisch gestoorde man werd hiexvoor veroordeeld tot 750 gulden boe te en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Zo had de Kerkwerver 1 augustus vorig jaar de buitenspiegel van de auto van de burgemeester vernield en op 23 juni was hij in de fout gegaan door een vrouw in het gezicht en op haar kle ding te spuwen. Dezelfde dag vernielde hij een ruit van een ge bouw. Alle strafbare feiten vonden in Zierikzee plaats. door René van Stee TERNEUZEN - De 21ste editie van de Havenfeesten iix Terneu zen (van vrijdag 29 juni tot en met zondag 1 juli) belooft nog grootser te worden dan in voor gaande jaren. De organisatoren zijn erin geslaagd een keur van bekende aitiesten aan te trek ken. De Friese band De Kast be looft op zondagmiddag de grote uitsmijter te worden. Ook Lee Towers, de Bobby Set ter Band en Eddy Wally maken hun opwachting in Tei'neuzen. Het enteidainment bestaat ver der onder meer uit een avond met muziek uit de jaren zeventig en tachtig en een Nederlandse avond met medewei'king van Imca Marina en Harry Slinger. Alle optredens zijn gratis voor het publiek. Ook traditionele evenementen als de verkiezing van de havenman/vrouw van het jaar, de rondvaarten, de vlootschout waaraan dit keer ook historische sleepboten deel nemen, de x-oeiwedstrijden, de kermis en een vuurwerkshow staan dit jaar geprogrammeerd REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim M.A. van Stee J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AAVLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl De voorzitter van de Stichting Terneuzense Havenfeesten Leendext Muller is er bovendien uitermate trots op dat de orga nisatie de Nederlandse drie- mastgaffelschoener De Een dracht heeft weten te strikken. „Dit zogeheten Tallship behoort tot de klasse van de grootste zeilschepen ter wereld. Daar zijn we dus heel blij mee", aldus Muller, die vooits rekent op deelname van twee tot drie op- leidingsvaaxluigen van de di verse defensieonderdelen Dit jaar wordt ook de gehele Terneuzense binnenstad voor het eerst actief betrokken bij de Havenfeesten. „Op de Markt komt hiervoor een podium, dat onder meer zal worgden gebruikt voor muzikale optredens. Ver der ontstaat er een gesloten looproute die grofweg vanaf het Veerplein via de Nieuwsti'aat en de Noordstraat naar de Markt en Steenen Beer voert. Over de Scheldedijk kan dan vervolgens worden teruggekeei'd naar de veer\haven", licht de secrctaris van het stichtingsbestuur Ellen de Schepper toe. Omdat een grootscheeps evene ment als de Havenfeesten zware financiële verplichtingen met zich meebrengt, houdt de orga nisatie op vrijdagavond vanaf 17.00 uur een sponsoravond in hotel l'Escaut aan de Schel- dekade in Terneuzen. Zij pre senteert dan ook het program ma voor de komende editie. Als laatste aanvulling op de ac tiviteiten rondom het drukstbe- zochte evenement in Zeeuws- Vlaanderen is een begin ge maakt met de bouw van een in ternetsite. Het is de bedoeling dat de site onder de naam www- .havenfeesten-terneuzen.nl aan het eind van april volledig ope rationeel is. HULST - Door de slechte tei'- rein- en weersomstandigheden zijn de voetbalwedstrijden voor basisscholen van het rayon Hulst gisteren afgelast. De or ganisatie heeft nu het toernooi voor woensdag 11 april op de kalender gezet. De deelnemende scholen uit de gemeenten Hulst, Hontenisse, Sas van Gent en Axel werken hun wedstrijden af op de sport velden in Westdorpe, Vogel waarde en Kloosterzande. De vier best geplaatste teams van de jongens en meisjes strijden woensdag 18 april in Klooster zande om de rayontitel. Al vanaf haar zesde is Rinske (13) een fervente Ajaxfan. foto Peter Nicolai door Catlijne Akkermans TERNEUZEN - Behendig draait Rinske Doolaege de Ajaxbal vol handtekeningen rond op haar wijsvinger. Met haar Ajaxsloffen aan showt ze alle schatten van haar favorie te voetbalclub. Een shirt - ook gesigneerd en met haar naam erop - een dekbedovertrek, lamp, deurmat... Alles is van Ajax op haar kamer. Al vanaf haar zesde is Rinske een fana tieke Ajaxsuporter. Nu, op haar dertiende, komt haar gro te droom uit. Dit weekend gaat ze naar Ajax-PSV in de Am sterdamse ArenA en mag ze plaatsnemen op de allergroot ste VIP-plaats: de Koninklijke Loge. Dat is niet voor elke Ajaxfan weggelegd. Rinske heeft lange tijd in het Sophia Kinderzie kenhuis in Rotterdam gelegen en haar moeder wilde iets heel speciaals voor haar regelen. Ze belde meerdere malen naar de club en uiteindelijk kreeg ze te horen dat zij en haar dochter als speciale gasten welkom zijn tijdens een Ajax-wed- strijd. Rinske mocht zelf kiezen wel ke. Eerst wilde ze naar het duel tussen Feyenoord en Ajax dat een paar maanden geleden ge speeld wei'd, maar omdat er vaak rellen zijn bij deze risico wedstrijd, koos ze voor de strijd tegeix PSV. Ze vindt het fantastisch: „De ArenA is supergroot, er zijn wel 396 treden, mijn vader heeft ze geteld. Maar om dan ook nog in de koninklijke loge te zitten, is wel heel bijzon dei'." En natuurlijk de kans om spelers te ontmoeten, want die zitten daar ook. „Nou, ik ga er maar niet vanuit. Anders zit ik me de hele wedstrijd zenuw achtig te maken en dan kan ik het niet volgen." Misschien zitten er wel leden van het ko ninklijk huis? Willem-Al exan- der bijvoorbeeld met zijn aan staande braid? „Nou, dat hoeft niet hooi'. Hoewel ik Maxima wel heel leuk vind." Zelf heeft Rinske een paar jaar geleden wel gevoetbald. Nu zit ze er over te denken om bij het damesteam van Terneuzen te gaan spelen. „Maar ja, ik zit ook op gitaarles en dansles." Trots De mobiele telefoon op tafel begint te piepen: de mevrouw van Ajax aan de telefoon. Haar moeder doet het woord. Rins ke laat ondertussen trots de xritnodiging zien. Er zitten twee goudkleurige toegangs pasjes in. „Voordat de wed strijd begint, mag ik kennis maken met Ajax-directeur Van Pi-aag. Maar ik denk dat er nog iets gaat gebeuren. Haar moeder knikt. „Ze deden net aan de telefoon ook zo geheim zinnig. Misschien mag ze de spelei's ontmoeten ofzo." Natuurlijk hoopt ze dat haar favoi'iete club gaat winnen, maar erg veel vertrouwen heeft ze er niet in: „PSV is de laatste tijd veel sterker gewor den, vooral door Van Nistel- rooij en Kezman. Maar als PSV wint, vind ik het niet zo erg hooi'. Zolang het Feyenoord maar niet is, want dat is de aartsvijand!" Ze weet al pi'ecies wat ze mee moet nemen, zondag. Uiter- aard het Ajaxshii-t - overigens nummer 8 van haar favoriete speler Witschge - papiertjes voor handtekeningen, een fo totoestel en een videocamera. Dat is normaal vei'boden, maar het is de 'dag van Rins ke', had de mevrouw van Ajax gezegd. En een voetbaltoeter, moet die niet mee? „Nee, dat is niet nodig!" valt haar moeder bij. „Ze komt er echt wel bo venuit." „Ja", beaamt Rinske trots, „ik schreeuw altijd het hai'dst. Maar nu moet ik mijn stem sparen voor het conceit van Bon Jovi." door René van Stee TERNEUZEN - Medewerkers van de sectie stadsbeheer heb ben op de voormalige stort plaats in Serlippens-Oost ruim honderd populieren, bijna hon derd essen, 46 veldesdoorns en 18 gewone esdoorns gekapt. De bomen zijn gei'ooid in het ka der van het nieuwe groenstmc- tuur- en gi'oenbeheei'splan. Dit houdt onder meer in dat kost baar groen beschermd wordt en andere delen van het openbaar groen, die een rommelig karak ter hebben worden opgeruimd en opnieuw worden ingericht. Op het kale terrein is nieuwe aanplant voorzien in het voor jaar van 2002. Gemeentevoor- lichter P. Oggel zegt dat het nieuwe groen woi'dt ingepast bij de plannen van de nog aan te leggen bomenrij langs de laan van de binnenkort te bouwen nieuwe kerk van Gereformeer de Gemeente in Nedeiiand. (Advertentie) Je dwaalt in een van de winkels van Adriaan Wim Flikweert en dan opeens valt je oog op een wooneiland met strakke, massief houten meubelen met voetstukken, grepen en verbindingsaccenten in geschuurd metaal. Dat is de collectie "Steel, designed by Hans Daalder". Dit laatste is reclametaal. Vergeet dat maar en ga kijken hoe de ontwerpen van Hans Daalder in het Nederlands verrassend variëren al naar gelang de gebruikte houtsoort en de bewerking ervan. Daar horen woorden bij als mooi, eerlijk, natuurlijk, stijlvol in modern-klassieke zin. U vindt de combinatie modern-klassiek een tegenstelling? Ga dan zelf kijken en zeg hoe u deze geheel eigen vorm van wonen zou willen noemen. ADRIAAN WIM FLIKWEERT SHOWROOM NIEUWERKERK: RIJKSWEG 26, TEL 0111 641268 SHOWROOM GOES: MARCONISTRAAT 15, TEL 01 13 - 220840 KASTEN, ZITMEUBELEN, SALONTAFELS, EETKAMERS, SLAAPKAMERS, ZONWERING, GORDIJNEN, VERLICHTING, VLOERBEDEKKING EN VLOEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 57