START KAPITAAL IJdelheid Service bibliotheek is top PZC Laat ze niet vallen Meesterlijke aanbieding, 5RBD Halfjaar rijverbod voor schuld aan fatale aanrijding Aindeifiuf Nog geld tekort voor plekjeugd in Scharendijke Automobielbedrijf P. Louwerse B.V. 93 Kans op techniekopleiding Calvijn College 404040 Bijna alle ondervraagden tevreden donderdag 5 april 2001 De Polo Master Edition. Nu met heel veel luxe extra's en fl. 1.700,- voordeel. In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilepsieprojectcn in ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Giro 222.111 Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270, 3990 GB Houten www.epilepsiefonds.nl Vanaf nu in onze showroom: de Polo Master Edition. Een plezierig geprijsd actiemodel met een riant pakket aan luxe extra's. Met o.a. 14-inch velgen, lederen stuurwiel, speciale bekleding, centrale portiervergrendeling, elektrisch bedienbare ramen vóór, mistlampen vóór, elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels en verwarmbare ruitensproeiers. Dus kom bij ons langs en profiteer van deze Meesterlijke aanbieding. Uw voordeel fl. 1.700,- De Polo Master Edition van Volkswagen. Terneuzen Auto Euro Delta Handelspoort 4 Tel.: 0115-647333 Oostburg Auto Dekker Oostburg B.V. Industrieweg 6 Tel.: 0117-454520 Vlissingen Auto Poppe Gildeweg 22 Tel 0118-424000 Goes Autobedrijf van Strien v d. Spiegelstraat 92 Tel.: 0113-275707 Stellendam Auto Deltion B.V. Mr Iman Caustraat 29 Tel.: 0187-491100 Uw SABO-dealer: Handelsonderneming Gebr. Catseman St. Pietersdijk 10, St. Kruis Buitenhof Vervaet BV Braakmanlaan 40, Biervliet Cf Motoren J.W. Frisostraat31, Krabbendijke Leo de Visser Tuinmachines De Zompe 28, Serooskerke T.H.0. A.D. Van Gilst Nieuwe Rijksweg 2A, 's Heer Hendrikskinderen De fabrikant van kwaliteitsgazonmaaiers Wie mooi wil zijn moet pijn lijden, luidt de oude volkswijsheid. Een bestuurder van de Saab 9-3 Cabrio hoeft de prijs van ijdelheid echter nimmer te betalen. Zelfs als het kwik ver beneden het nulpunt daalt, merkt u dat alleen middels de digitale weergave van de buitentemperatuur. Binnen is het klimaat altijd even aangenaam. Uw cabrio heeft immers een uitstekend geïsoleerd interieur en rijdt dankzij de geluiddempende kap bijzonder stil. Zo kunt u de volle vier seizoenen genieten. De Saab 9-3 Cabrio is verkrijgbaar als 2.0t, 2.0 turbo en als Aero. Leverbaar vanaf f 89.950,-. Leaseprijs vanaf f 1.875.- (48 mnd./20.000 km/jr.). Autobedrijf Melse Goes B.V., Industrieterrein de Poel II.Amundsenweg 35, 4462 GP Goes, telefoon 0113-271515. Dc Polo is verkrijgbaar vanaf fl. 26.150.- 11.866,35) DcPoloMasIer laliiion vanaf fl. 29.945.- 13 588.451 Genoemde prijzen zijn 'vanaf-prijzen'. incl BTW cn BPM, exclusief verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken Wijzigingen ook in uitvoeringsdetails, voorbehouden. Brandstofverbruik 04.4-7.81/100 km (II op 15.6-22,7 km) t:o -ultsinnt 0119-178 g/km. Meer weten? Kijk op www.volkswagen.nl door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een 30-jarige in woner van Burgh-Haamstede voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval veroordeeld tot zes maanden rij-ontzegging en drie maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf. De ver dachte verzuimde 19 juli vorig jaar aan een auto op de kruising Lage Zoom/Kooijmansweg bij Renesse voorrang te geven. De 31-jarige man moest de botsing met de dood bekopen. Nomes hield in zijn straf reke ning met het feit dat het slacht offer ook elementaire fouten had gemaakt. „Hij heeft met een te hoge snelheid gereden, terwijl de situatie onoverzichtelijk was. Dat hij geen gordels droeg, is niet toe te rekenen aan het on geval." Beide mannen reden in een be drijfsauto 's morgens vroeg naar hun werk. De verdachte dacht op de kruising nog voorlangs te kunnen toen vanaf de Kooij- mansweg de andere auto nader de. Officier van justitie M. Kap- peyne van de Coppello nam het de Schouwenaar kwalij k dat hij met onverminderde snelheid de gevaarlijke kruising was opge reden. „Dat is in strijd met zijn voorrangsplicht. In zijn eis van zes maanden rij ontzegging en 140 uur werk straf liet de officier meewegen dat het rijgedrag van het slacht offer ook niet correct was ge weest. Een deskundige op het gebied van verkeersongevallen presen teerde op zitting een simulatie programma. Raadsman E. Smit vroeg zijn cliënt vrij te spreken, omdat het slachtoffer geen en kel moment had gekeken naar zijn cliënt en door zijn hoge i snelheid te veel risico's had ge nomen. Ook was de Middelburgse straf pleiter ervan overtuigd dat de overlevingskans van het slacht offer met het dragen van een gordel groot zou zijn geweest. De veroordeelde kan voor zijn werkmoeilijk het rijbewijs mis- Een goede start is het halve werk. Daarom de SAB0 43-A Economy. Met een achtervanger van 65 liter, een 4,5 pk B&S Quantum-motor, een aluminium maai- huis (15 jaar garantie!) en Turbo-Starsysteem. Kijk op www.vledder.nl SCHARENDIJKE - De dorps raad Scharendijke krijgt een subsidie van 20.000 gulden om een jongeren-ontmoetings plaats (JOP) op het sportterrein in te richten. Daarmee lijkt het plan na een jarenlange aanloop periode eindelijk handen en voeten te krijgen. Struikelblok vormt echter nog het gat op de begroting dat door sponsers moet worden gevuld. De gemeente vindt dat het initi atief van de dorpsraad een kans verdient, nu duidelijk is dat er voldoende draagvlak is voor een JOP. Bij dejeugd blijkt een grote behoefte te bestaan aan een ei gen plek in het dorp. Bovendien zijn inmiddels voldoende ou ders bereid gevonden te helpen bij de opknapbeurt en het be heer van het voormalig kleedlo kaal van de lokale tennisvereni ging. De totale kosten voor de inrichting bedragen ruim 33.000 gulden. De dorpsraad heeft de gemeente met succes om een bijdrage van 20.000 gul den gevraagd. Het resterende gat moet doorsponsering wor den gedicht. Volgens dorps raadvoorzitter G. Cobussen is er nog niet genoeg geld bijeenge bracht. „We hopen dat we via de gemeente goedkoper aan tegels en andere bouwmaterialen kun nen komen, zodat we het nodige kunnen besparen." Traag Coördinator J. Elenbaas van de Stichting Jeugd hoopt dat de dorpsraad en de inwoners van Scharendijke snel een begin maken met de inrichting. „Het gaat ongelooflijk traag. Er dreigde een langdurige, schim mige discussie te ontstaan over hoe een JOP er nu eigenlijk uit moet zien. Het is te hopen dat er nu eindelijk gewerkt kan gaan worden." Het overleg dat de Stichting Jeugd met de Scharendijkse jongeren heeft gevoerd, leverde begin deze maand talijke ideeën op over de inrichting. Zo zou de jeugd graag de beschikking hebben over muziek, een bank stel en tafelvoetbal. De dorps raad vindt echter dat de JOP in principe niet meer dan een over dekte hangplek, niet het karak ter van een jeugdsoos mag aan nemen. Hiervoor zou onder de omwonenden te weinig draag vlak zijn. SAB0 43-A Economy van fl. 1.799,- nu fl. 1.499- door Jeffrey Kutterink KRABBENDIJKE - De kans dat er aan het Cal vijn College in Krabbendijke een opleiding komt voor installatie- en elektrotechniek is flink toege nomen. Nadat de provincie dat eerder had ge daan, geeft nu ook de landelijk overkoepelende organisatie van schoolbesturen een positief ad vies uit aan staatssecretaris Adehnund om de op leiding toe te staan. De organisatie neigde er maandag nog toe een ne gatief advies uit te brengen aan de staatssecreta ris. Dat was voor de werkgeversorganisatie MKB Zeeland en de Brabants-Zeeuwse Werkgevers vereniging (BZW) aanleiding op het laatste mo ment nog een brandbrief te sturen. Ze verzochten de opleiding toe te staan 'om te voorkomen dat in de provincie Zeeland een witte vlek ontstaat waarin het installatietechnisch onderwijs op vra- bo-niveau geheel ontbreekt'. De landelijke organisatie van schoolbesturen oordeelt, na alle argumenten nog eens op een rij te hebben gezet, dat het hier gaat om een bijzondere omstandigheid. De provincie had staatssecretaris Adelmund al geadviseei'd de opleiding toe te staan. Als de staatssecretaris het Calvijn College daadwerkelijk toestemming geeft, wordt de school de enige leverancier van loodgieters in spé voor Zeeland boven de Westerscheide. baab vs. Opvoeden is in deze tijd geen gemakkelijke taak. De cijfers spreken duidelijke taal: vandaag de dag krijgt maar liefst I op de 20 kinderen in Nederland te maken met jeugdhulpver lening. meestal als gevolg van een verstoorde thuissituatie. Ge lukkig bestaan er voor deze kinderen allerlei vormen van NATIONAAL PONDS KINDSRHULP Brinkpoorairut 32. 7411 HS D«v«nwr. iel.: 0570 - 611 899. kx: 0570 - 645 602 hulp. Vele mensen zetten zich elke dag in om hen toch een toekomstperspectief te bieden. Dat neemt niet weg dat ze. net als andere kinderen, van tijd tot tijd wel een extraatje kunnen gebruiken. Kinderhulp is het fonds dat daar al 40 jaar voor zorgt. Helpt u 'n handje? QIRO DEVENTER VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN De tijd gaat steeds sneller. Na nog geen vier jaar is er alweer een nieuwe generatie. En die is dan nét iets eigenzinniger dan de vorige. Meer van deze tijd. Of, zoals bij de A-Klasse van Mercedes-Benz: meer afgestemd op uw wensen. Vandaar het vernieuwde uiterlijk. Het verfraaide interieur. En de nog rijkere standaarduitrusting. N. WISSE Receptionist Standaard onder meen ABS Electronic Stability Program (ESP) 2 gordelkrachtbegrenzers vóór 2 air bags vóór 2 sidebags vóór stuurbekrachtiging, in hoogte verstelbaar stuur en mobiliteitsgararrtie. Brandstofverbruik: variërend van 4,8-7,9 liter per 100 km, 20,8-12,7 km per liter; COz -uitstoot 127-190 g/km. Leasen kunt u al vanaf 499,- per maand op basis van netto financiële leasing, vraag naar onze voorwaarden. Mercedes-Benz door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het onderzoek naar het functioneren van de openbare bibliotheken en de bi bliobus op Schouwen-Duive- land heeft een succesverhaal opgeleverd. Bijna honderd pro cent van de ondervraagden is te vreden over de openingstijden en 97 procent heeft waardering voor de wijze waarop men door het personeel in bibliotheek of bibliobus wordt geholpen. De resultaten van het onder zoek werden dinsdagavond met een zekere trots door de onder zoekers en directie van de bi bliotheekvoorziening op Schouwen-Duiveland gepre senteerd in de commissie maat schappelijke aangelegenheden. Het onderzoek werd uitgevoerd in opdracht van de gemeente raad om meer inzicht te krijgen in de kwaliteitseisen die aan een moderne bibliotheek moeten worden gesteld. De steekproef werd uitgevoerd onder duizend personen, zowel leden als niet- leden van de bibliotheek. Op vallend was dat een groot aantal niet-leden (56 procent) toch re gelmatig gebruik maakt van de bibliotheek. Hoewel veel mensen de biblio theek ook een belangrijk infor matiecentrum vinden, denken de meesten toch in de eerste plaats aan het lenen van boe ken. Romans zijn met negentig procent favoriet, gevolgd door informatieve boeken (zeventig procent). Het raadplegen van boeken of cd-roms en het lezen van tijdschriften en kranten scoren ook redelijk hoog. Uit het onderzoek blijkt dat vooral vrouwen lid zijn van de bibliotheek (circa tachtig pro cent). De bibliobus wordt vooral gebruikt door de jeugd. Veel on dervraagden gaven aan ook graag cd's in de collectie te zien. Aan die wens wordt inmiddels tegemoetgekomen. Verder bestaat er behoefte aan inter- nettrainingen en aan de moge lijkheid thuis via internet mate rialen uit de collectie van de bibliotheek te resei*veren. Van alle ondervraagden bleek 65 procent over een pc te beschik ken en circa vijftig procent te vens over internet. Lager In financieel opzicht kan de bi bliotheek op Schouwen-Duive land de vergelijking met andere bibliotheken goed doorstaan. De exploitatiekosten per ge bruiker bedroegen 107,30 gul den in 1999. Het landelijk ge middelde voor vergelijkbare gemeenten lag toen op 165,81. Het verschil zit vooral in de per sonele kosten. Die blijken hier aanzienlijk lager doordat met veel vrijwilligers wordt ge werkt. Per gebruiker was de bi bliotheek 49,92 gulden aan per soneel kwijt in 1999; landelijk lag dat op 79,39 gulden. Het be drag dat de gemeente in 1999 per inwoner kwijt was aan de bibliotheek bedroeg 30,40 gul den. Het landelijk gemiddelde in datzelfde jaar was 39 gulden. In 1999 was 28,3 procent van alle Een jeugdige bezoekster van bibliotheek De Saele in Bruinisse. foto Pieter Honhoff inwoners van Schouwen-Dui- veland lid van één van de drie bibliotheken of van de biblio bus. Dat bleef iets achter bij het landelijk gemiddelde van 30,6 procent De resultaten van het onder zoek worden verwerkt in een brede contourennota, die bin nen enkele maanden aan de ge meenteraad wordt gepresen teerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 50