Geert Bosschaart verlaat Hoek 9t Halve Maantje past bij mij PZC Bestuur Axel zet Van Kouteren op non-actief Spanning stijgt voor biljarters van 3BSD Samenstelling tennisteams 17 Verdediger (22) kan niet wennen aan cultuur bij hoofdklasser •r 7 7 l A 7 r :"4!- V olleybalpionier Provoost(83) overleden uitslagen Jury acht stalker Hingis schuldig Jeugd strijdt om Zeeuwse bowlingtitel agenda Piet de Zoete nieuwe trainer van Den Haag donderdag 5 april 2001 door Frits Bakker HOEK - Het moment is niet zo gelukkig gekozen. Geert Bos schaart speelt zaterdag met Hoek de prestigieuze derby te gen Kloetinge, maar wil in de dagen voor die wedstrijd toch open kaart spelen. „Ik ga weg bij Hoek, op zoek naar iets anders", zegt de 22-jarige rechtsback zelfverzekerd. Waar hij volgend jaar zal spelen, weet hij nog niet. „Het maakt me niet uit, ik heb nog twee maanden tijd om uit te kijken." De reden voor zijn besluit is simpel: Geert Bosschaart heeft twee mooie jaren gehad bij Hoek, maar is uitgekeken op de cultuur van de club. „Ik kan er niet aan wennen dat er elk jaar zo'n groot verloop is van spelers. Tien man weg...? Dan komen er weer tien nieuwe bijzo gaat het al jaren. Ik kan me daar niet meer in vinden." Door het vertrek van de verde diger verliest Hoek de meest stabiele factor uit het elftal. De Walcherse verdediger heeft in deze competitie als enige speler van de selectie nog geen minuut gemist. Het besluit om de club te verlaten is geen impulsieve in geving geweest. „Ik heb er lang over nagedacht, omdat ik er twee seizoenen met veel plezier heb gespeeld. Het enige waar ik me altijd aan heb gestoord is die uittocht van spelers, tussendoor en vooral aan het eind van de competitie. Dat is altijd al zo ge weest, zeggen ze. Het schijnt bij Hoek te horen, maar ik mis het teamgevoel en ik denk dat het er ook nooit zal komen. Daarom wordt het tijd om naar iets an ders uit te kijken. Gevoelsmens De typische cultuur van de club botst met zijn mentaliteit. Geert Bosschaart is te veel gevoels mens om dat nog langer van zich af te zetten. In zijn beleving is voetbal een sport voor spelers die voor elkaar door het vuur gaan. „Dat zal bij Hoek nooit gebeuren, omdat iedereen er voor zichzelf speelt. En al wor den er nog zo veel kundige men sen aangesteld en mooie plan nen gemaakt: die cultuur is niet uit te bannen." Twee jaar heeft hij het aange zien, het jaarlijkse komen en gaan van vooral veel Belgische spelers. „Je gaat de competitie in met 22 man en na twee maan den zijn er al weer vier of vijf vertrokken, omdat ze niet in de basis staan. Dat speelt alleen bij Hoek, nergens anders. Ik wil volgend jaar eindelijk wel eens bij een club spelen waar dat niet gebeurt. Waar je met een selectie van achttien man aan een jaar begint en het samen ook af maakt." Het is ook weer niet typisch Bel gisch, die mentaliteit. Dat wil hij wel benadrukken voordat er verkeerde conclusies aan wor den verbonden. Danny Magito is dit jaar ook vertrokken, om dat hij niet genoeg aan spelen toekwam. En ook niet alle Bel gische spelers zijn weglopers. Patrick Naudts, Franky Standaert en Angelo Nijskens zijn spelers die Bosschaart be wondert om hun instelling. „Van al die jongens heb ik in die twee jaar veel geleerd. Vooral Naudts is echt een trainings beest. Zoals ik zelf ook ben." Onverschrokken Het is niet te veel gezegd. Geert Bosschaart heeft in twee jaar tijd één training gemist, omdat de boot niet kon varen door de mist. Hij is op een paar kleine pijntjes na nooit geblesseerd ge weest en verzaakt nooit in een wedstrijd. Klein, maar onver schrokken, een speler met een ijzeren wilskracht. Zo staat hij bekend bij tegenstanders in de hoofdklasse. Met die instelling is Bosschaart (opgegroeid bij VCK in Koude- kerke, later bij Middelburg en Veere gespeeld) twee jaar lang een vaste waarde geweest voor Hoek. En ook nu - in de maan den voor zijn vertrek - wil hij niet klagen over de typische Hoek-cultuur. Hij heeft het ten slotte van tevoren geweten. „Het is verder een pracht van een club, waar alles goed gere geld is." Maar twee jaar is ge noeg geweest. Bosschaart wil wel weer eens in een elftal spe len waar bezieling en beleving inzit. En waar („daar ben ik ook eer lijk in") niet zo Belgisch wordt gedacht: zo veel mogelijk spe- Geert Bosschaart houdt het na twee jaar bij Hoek voor gezien. „Het is een mooie club, maar wel met een typische cultuur." foto Charles Strijd Iers achter de bal, veel verdedi gen en weinig aanvallen. Dat speltype zou in zekere zin wel bij Geert Bosschaart moeten passen, omdat hij een sobere rechtsback is, stug en sterk in duels en geen echte opbouwer. „Ik mag ballen veroveren en daarna weer inleveren, omdat ik daar het best in ben", moet hij toegeven. „Toch speel ik liever in een elftal dat meer aanvalt." Het zou wel eens kunnen dat hij dat volgend jaar doet bij de club waar hij zaterdag met Hoek te gen speelt. Maar Bosschaart houdt de boot af„Ik weet niet of ik het zou doen als ze me zouden vragen." Het kan voor hetzelfde geld ook een zondagclub zijn, als er maar op een redelijk ni veau wordt gespeeld. Geert Bos schaart: „Het houdt me nog niet bezig, omdat ik het jaar eerst mooi wil afmaken. Ik heb tijd zat om te kijken wat er op me af komt." Als het dichter bij huis is, dan komt dat wel goed uit. Geert Bosschaart (vijf jaar verkering met Ilona, nog geen trouwplan nen) houdt zich thuis graag be zig met zijn tweede hobby: knutselen aan oude Austin Mi ni's. In het schuurtje van de boerderij van zijn ouders staan er nog twee, waarvan de ene bij na twintig jaar oud is. „En mijn vriendin rijdt er ook in een die ik eerst heb gesloopt en daarna weer heb opgebouwd." „Ik heb het altijd al gedaan in mijn vrije uurtjes. Toen ik nog klein was knutselde ik vaak aan brommers, later werden het au to's. En omdat mijn eerste auto een Mini was, is me dat altijd blijven boeien. Motorisch zijn ze heel goed, maar ze roesten snel en hebben altijd wel kleine rhankementen. Hoe ouder ze zijn, hoe mooier om aan te wer ken. Mijn vader had een Merce des diesel van vijftien jaar oud, met vierhonderdduizend kilo meter op de teller. Ik heb hem overgenomen, heb er een nieu we motor ingezet en rijd er nu drie keer per week mee naar Hoek." door Jan Dagevos AXEL - Het bestuur van voetbalclub Axel heeft trai ner Paul van Kouteren de laan uitgestuurd. Aanleiding is de slechte verstandhou dingmet de spelersgroep. As sistent-trainer Henk Michels neemt de taken per direct over. Vrijdag leidt hij de eerste training. „De chemie tussen de selectie en de trainer was weg", stelt Willy van Gremberghe, die lid is van het hoofdbestuur. „We hebben er een paar keer met Paul over gesproken;- maar er zat geen verbetering in. Ja, en dan is het voor beide partijen beter om te stop pen." Van Gremberghe steekt niet onder stoelen of banken dat ook de magere prestaties hebben meegespeeld. Uit de laatste vier duels haalde Ax el slechts één punt. De ploeg staat op de achtste plaats en is nog niet zeker van lijfsbe houd. „Het is een samenloop van omstandigheden", vindt Van Gremberghe. „Natuur lijk is zoiets nooit leuk, maar we gaan als volwassen men sen uit elkaar." Opvolger Paul van Kouteren was aan zijn tweede en laatste jaar bezig bij de zondag-vierde- klasser. Met ingang van vol gend seizoen zou hij worden opgevolgd door Henk Mi chels, die jarenlang voor Ax el uitkwam. Michels krijgt nu wat eerder dan gepland de algehele leiding over het eer ste elftal. Paul van Kouteren, die eer der bij Sluiskil werd ontsla gen, wilde gisteravond geen commentaar geven. door Joop van den Oudenhoven GOES - Het biljartteam van 3BSD Interieur Totaal 1 verloor in de strijd tegen runner-up 't Tapperijke een kostbaar punt. Met nog twee wedstrijden te gaan loopt de spanning voor 3BSD daardoor verder op. De kansen op het kampioenschap zijn nog volop aanwezig maar dan moet de ploeg vanaf nu geen punt meer verspelen. 3BSD Interieur Totaal 1 - 't Tap perijke 4-4: De bezoekers uit Hoeven zijn aan een geweldige eindsprint bezig. Daar waar de koplopers Ouden bosch 1 en 3BSD de laatste we ken wel eens een puntje lieten liggen, bleef 't Tapperijke win nen. De ploeg naderde daardoor tot op een punt. Op de laatste speeldag staat nog de ontmoe ting Oudenbosch-3BSD op de agenda. Het ging er bijzonder spannend aan toe in SPB centrum Yip Pla za. Johan Flikweert kon het on danks goede tegenstand net niet bolwerken in zijn partij tegen Jaspers en sloot af met een ne derlaag: 26-30 na 43 beurten. Peter van Houwelingen was er nog dichter bij. In een meer spannende dan fraaie strijd werd het na 68 beurten 29-30 in het voordeel van Valentijn. Cees den Boer, de laatste tijd in zeer goeden doen, gaf Van Ginneken geen schijn van een kans: 25-9 na 37 beurten- Jan Eickenboom zorgde dat er toch nog een punt uit het vuur werd gesleept door in een gelijkopgaande strijd Broos net voor te blijven: 25-23 na 54 beurten. VLISSINGEN - Op 83-jarige leeftijd is dinsdag Louis Pro voost overleden. Provoost, die sinds 1954 in Kuitaart woonde, stond aan de wieg van het vol leybal in Zeeuws-Vlaanderen. Toen Provoost in 1954 naar Kuitaart verhuisde, richtte hij de omnivereniging SC Terhole op. Daaruit kwam volleybal vereniging Taktika voort, diela- ter overging in MoiTes/Hulst. Samen met Jo Everaert kneedde hij de club tot een van de sterke re volleybalverenigingen van Nederland. Ooi legde Provoost, voormalig politie-ambtenaar, de basis voor de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de nationale volleybalbond (NeVoBo) en la ter voor het district Zeeland. Van dat district was hij lange tijd secretaris. Vanwege zijn ve le verdiensten werd hij in 1983 benoemd tot erelid van het dis trict. Tot 1994 was Provoost actief. Toen stopte hij als coör dinator scheidsrechterbeoorde ling. Louis Provoost wordt zaterdag in Terhole begraven. MIAMI - De jury van een rechtbank in Miami heeft de Australiër Dubravko Rajcevic in één geval schuldig bevonden van stalking van tennisster Martina Hingis. Ook is hij drie keer bij haar in de buurt gekomen terwijl dat verboden was. Voor ieder vergrijp hangt hem een gevangenisstraf van een jaar boven het hoofd. Hingis getuigde maandag tegen Rajcevic. De in Kroatië geboren man valt haar al lange tijd lastig. Hij stuurde haar vele liefdesbrieven en bloemen. Ook bezocht hij diverse keren haar huis in Zürich. Vorig jaar werd Rajcevic tijdens het toer nooi in Key Biscayne ge arresteerd nadat hij her haaldelijk bij Hingis in de buurt verscheen. Hij werd eerst uit het stadion gezet, maar omdat hij weer te rugkwam werd hij gear resteerd. Na een betaling van een borgsom kwam hij op vrije voeten. RTR Tennistrainer Daan van Nassau (21) aan de slag bij Goese club door Eldridge Pentury GOES - Hij zegt het met klem. „Het is niet de bedoeling dat ik hier een jaartje blijf en dan weer vertrek." De 21-jarige Daan van Nassau is sinds kort aangesteld als hoofdtrainer van de Goese tennisclub 't Hal ve Maantje. De cios-student is woonachtig in Bergen op Zoom, op-en-top Brabander, maar wil vooral op de lange termijn iets voor de Zeeuwse club betekenen. Trainer Chris Versteeg deed een stapje terug. Hij werd ge volgd door collega Harold Schipper die eigenaar is ge worden van de tennishallen in Kapelle. 't Halve Maantje zat verlegen om een hoofdtrainer en het bestuur polste Pim Her- manides voor de vacante plaats. „Doormijn werk op het cios ben ik niet in staat om hoofdtrainer te zijn"zegt Her- manides. „In overleg hebben we besloten dat ik coördine rend werk verricht. Ik overleg met de trainers, en zorg voor de communicatie tussen trainers en bestuur." Pim Hermanides geeft les op het cios. Op de school legde hij maanden terug het contact met Daan van Nassau. Hermani des: „Bij 't Halve Maantje maakten we onder meer ge bruik van de diensten die Ha rold Schipper als tennis- schoolhouder bood. We wilden nu graag een trainer die speci fiek aan de clubtraining kan werken maar die daarbij ook nog een binding met de club heeft." Stage Daan van Nassau is opge groeid in Hoogerheide, maar woont al jarenlang in Bergen op Zoom. De cios-opleiding trok hem enkele jaren terug naar Zeeland en via een stage belandde hij bij 't Halve Maan tje. „Ik heb in de loop der tijd veel mensen leren kennen, en met veel mensen samenge werkt. Dat is me goed bevallen. Het is eigenlijk begonnen met trainingen die ik in de week- eindes gaf. Pim Hermanides benaderde me, en van het één kwam daarna het ander." „Bij 't Halve Maantje wordt prestatiegericht gespeeld, maar misschien nog wel be langrijker zijn de recreatieve spelers binnen de club. De club wil alsmaar groter worden, houdt ook kennismakingsda- gen voor de jeugd. De ambities van de club spreken me aan en komen met de mijne overeen, 't Halve Maantje past bij mij." Van Nassau benadrukt dat hij uitgaat van een meerjarig ver blijf, precies zoals de clublei ding dat wenst. „Het is niet de bedoeling dat ik hier een jaar tje blijf en dan weer vertrek. Ik woon dan wel in Bergen op Zoom maar ben zeker van plan hier nog een tijdje te werken. De reisafstand is geen pro bleem." De Brabantse oefenmeester geeft nog geen training aan het eerste mannenteam van de club. Hij zal zich de komende maanden vooral bezighouden met begeleiden en trainen van enkele jeugdteams en het tweede mixedteam. Daarnaast zal Daan van Nassau uitkomen voor het eerste mixed-team van de Goese club, in de vierde klasse van de landelijke com petitie. Van Nassau: „Pas na mijn veertiende ben ik inten sief met tennissen begonnen. Ik ben een B2-tennisser en heb de ambitie om BI-speler te worden. In het mixed-team ben ik een gemiddelde heer. Kijkend naar de rest van het team ben ik niet veel beter. maar zeker niet slechter. Ik zou mee kunnen spelen met het eerste mannenteam in de derde klasse, maar dat zou beteke nen dat de mixed-ploeg zeker degradeert. Met mij erbij wordt het sowieso een moeilij ke opgave om lijfsbehoud af te dwingen." Kampioenschap Een ander verhaal geldt voor het eerste mannenteam van 't Halve Maantje. Voor die ploeg telt maar één ding: het kampi oenschap van de derde klasse. Harold Schipper maakt deel uit van de ploeg. Met onder an deren Peter de Vrieze en Den nis van 't Westeinde is hij ei genlijk te goed voor het niveau. „Da's waar", zegt Schipper, die jaren geleden hoogtijdagen beleefde met het eerste man nenteam van 't Halve Maantje door mee te mogen doen aan het Nederlands kampioen schap. „Maar met een wat zwakkere competitie is op zich ook niets mis. Het is trouwens nog wel de vraag met welke spelers de an dere teams komen opdraven. Pas na de eerste drie speelda gen kunnen we zeggen, hoe de vlag erbij hangt. Al gaan we er wel vanuit dat we lang mee doen in de race om de titel." Hoofdtrainer Daan van Nassau (rechts), hier met Harold Schipper, voelt zich thuis bij 't Halve Maantje. foto Willem Mieras VLISSINGEN - De samenstelling van de teams, die in de landelijke tenniscompeti- tie uitkomen, is als volgt: Afdeling mixedteams, derde klasse, poule 19. de Schelde: Mark Felius, Virgil Greeve, Jean- tien van de Dries, Marjan Ganseman. Souburg: Ronald van de Broek, Raymond Bar- ten, Gareth Lau, Lucienne van de Broek, Eme- rence van Wingen, Kim Dijkstra. Vierde klasse, poule 35. Tiola: Patrick Marteijn, Ralf Vervaet, Youri Loonstijn, Anneke Riemens, Marjolijn de Mey er. MLTC 2: Dmitri van HoofThijs Slagboom, Ser ge Eude, Rianne Verdonck, Annemarie Ketting, Annick van de Walle. 'I Halve Maantje: Daan van Nassau, Kjeld Broeking, Lenneke Clement, Saskia Oranje, Nicky Gei-ritse, Joost en Jan Oranje. Vierde klasse, poule 37. MLTC: Walter de Maar. Twan Milder, Bram de Nijs, Corine Davidse, Corine Blankenburgh, Jantien Bruynzeel. Afdeling mannenteams, eerste klasse. Animo: Filip Versluys, Jeroen Verstaeten. Paul de Haan, Guillaume Feliksdal, Bernd van Que- kelberghe. Tweede klasse. Zierikzee: Michel Gorsse, Johnny Quaak, Ca- miel Folmer, Dennis Stevense, Johnny Otte, Jacco de Looff. Basketbal New York. NBA. Miami Heat - Boston Celtics 77-82, New Jersey Nets - Charlot te Hornets 88-103, New York Knicks - Or lando Magic 94-82, Indiana Pacers - Phoenix Suns 85-81, Toronto Raptors - Philadelphia 76-ers 100-85, Utah Jazz - Los Angeles Lakers 88-96, Chicago Bulls - Detroit Pistons 83-110, Houston Rockets - Dallas Mavericks 97-109, San Antonio Spurs- Seattle Supersonics 107-89, Den ver Nuggets - Portland Trail Blazers 94- 92, Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 101-107. Schietingen Wielrennen De Verenigde Seniorenschieting in 's- Heerenhoek. Hoofdvogels: 1. J. van de Guchte (Zorgvlied), 2. B. Bos (St. Sebasti- aan); zijvogels: 1. en 3. A. Dekker (Doel naar Hoger), 2. B. Bos (St. Sebastiaan); kallen: 1. P. Vette (Concordia), 2. J. de Jonge (Soranus): meeste kleine vogels: J. de Jonge (Soranus); vliegende vogel: J. van de Dries (Eensgezindheid). Sportprijsvragen Lucky day, woensdag 4 april. Winnende getallen: 5-9-11-18-19-22-34-36-43-47- 48-56-57-58-63-67-70-73-78-79. (onder voorbehoud) Voetbal Toto Divisie. Go Ahead Eagles - ADO Den Haag 0-4 (0-1). 4. Valk 0-1, 57. Boussa- boun 0-2 (strafschop), 71. Boussaboun 0- 3, 90. Zuiderwijk 0-4. Scheidsrechter: Van Huiten. Gele kaart: Van Arum, Schuurman (Go Ahead Eagles), Bak (ADO Den Haag). Den Bosch 26 19 3 4 60 51-17 Excelsior 26 16 5 5 53 68-48 FC Zwolle 24 12 7 5 43 56-33 GA Eagles 25 13 4 8 43 51-46 Volendam 26 13 3 10 42 43-36 Helmond Sp 26 11 8 7 41 57-35 Emmen 26 10 6 10 36 48-45 Telstar 26 10 6 10 36 33-41 CambuurL. 25 9 8 8 35 37-36 TOP 26 10 2 14 32 41-51 Eindhoven 26 8 7 11 31 40-46 Heracles 26 8 7 11 31 31-44 Veendam 26 9 4 13 31 43-57 MVV 26 9 3 14 30 33-44 ADODenHaag 26 8 6 12 30 43-55 Dordr.'90 26 6 8 12 26 41-48 Haarlem 26 6 8 12 26 36-52 WV 26 6 3 17 21 29-47 Engeland, competitie. Aston Villa-Lei cester 2-1. GOES - In Bowling- en Party centrum Goes wordt zondag het Zeeuws kampioenschap bowlen voor de jeugd gehouden. Voor deze titelstrijd hebben zich 21 bowlers ingeschreven. BV Goes is vertegenwoordigd met zestien deelnemers, BV Re- nesse met drie en de BV Middel burg met twee deelnemers. De eerste serie begint om 11.00 uur. De finalewedstrijden staan voor 14.00 uur gepland. In de C -categorie zijn Roxanne Korsuize, Corina Tange, Dennis de Jonge en Thierry Jaminon de kanshebbers. In de D-klasse zal de strijd zich toespitsen tussen Silvia Bozelie, Joyce Duinhou wer Barre Verkerk en Mirjam Timmerman. Driedaagse van de Panne. Tweede etap pe Zottegem-Koksijde: 1. De Clercq (Bel) 235 km in 6.19.50, 2. Eeckhout (Bel) 0.09, 3. Vainsteins (Let), 4. Vierhouten (Ned), 5. Hincapie (VSt), 6. Mattan (Bel), 7. Piziks (Let), 8. Hauptman (Slo), 9. Ruskys (Lit), 10. Zanette (Ita), 16. Dekker, 30. De Jongh 11.51, 31. Boerman, 47. Van der Ven 34.52, 72. Pronk, 87. Hiemstra, 94. Van Heeswijk. 106. Van Steen, 107. Hoffman. Algemeen klassement: 1. De Clercq 10 28.18, 2. Eeckhout 0.10, 3. Vainsteins 014,4. Zanette 0 15.5. Vierhouten 0.176 Knaven 0.20, 30. De Jongh 12.04, 34. Boerman, 40. Pronk 35.04, 43. Hoffman 35.05, 49. Voskamp, 53. Hiemstra, 67 Van Heeswijk, 59. Van Steen. -donderdag Biljarten Driebanden toernooi Colijnsplaat 403. Verliezersronde. Locatie: Café Juliana in Colijnsplaat. Aanvang: 19.30 uur. Micha toernooi. Verliezersronde. Loca tie: Snackbar Micha in Wemeldinge. Aanvang: 19.30 uur. Snooker Eredivisie Zuid: Vlaardingen-STZ Inper- son (Middelburg). Aanvang 20.00 uur. Trimlopen Coopertest. Aanvang: 19.00 uur: 12 mi nuten conditietest. Locatie: Sportpark Het Schenge, Goes. ■If Voetbal Zondagvoetbal Zesde klasse: Terhole-Lewedorpse Boys (19.15 uur) en Ria W-Biervliet (18.30 uur). DEN HAAG - Ondanks de 4-0 zege op Go Ahead Eagles heeft ADO Den Haag woensdag met onmiddellijke ingang trainer Stanley Brard uit zijn functie ontheven. Hij wordt meteen technisch di recteur, de baan die hij na dit seizen toch al zou krijgen. Be stuurslid technische zaken Piet de Zoete neemt voorlopig de ta ken waar van Brard, die al lange tijd onder vuur lag bij zowel de spelers als het bestuur. Den Haag maakt een slecht seizoen door. De Zoete legt wel zijn functie neer als lid van de Raad van Commissarissen. Brard wordt verantwoordelijk voor het tech nische beleid op de lange ter mijn, de jeugdopleiding en de scouting. De oud-prof was bezig aan zijn eerste seizoen als trai ner in het betaalde voetbal. Fritz Korbach, de beoogde nieuwe trainer, haakte af nadat Den Haag niet aan zijn salaris eisen kon voldoen. Zeer binnen kort verwacht de club een nieu we coach te presenteren. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 45