Jeugd krijgt container START KAPITAAL IJdelheid geef leven PZC Politieteam Reimerswaal krijgt twee agenten erbij «ft* i.v.m. de renovatie Man krijg boete voor dutten achter stuur Buikje rond, Cambodja-actie rond 5 tot 50% korting b22 Dorpsraad 's Gravenpolder akkoord met twee hangplekken Vluchtelingen geef gezondheid giro 300100 Zojuist ontvangen uit IRAN PRACHTIGE VLOERKLEDEN PERZISCHE EN MODERNE TAPIJTEN rati ADVERTEREN? donderdag 5 april 2001 door Mieke van der Jagt 's GRAVENPOLDER - De dorpsraad van 's Gravenpolder heeft bij de gemeente Borsele twee containers besteld om er jongeren-ontmoetingsplaatsen (JOP's) van te maken. De dorps raad gaat daarmee in op een voorstel van de gemeente om de regie voor de JOP's in handen te geven van de dorpsraden. Volgens voorzitter R. Amperse heeft de jeugd zich positief op gesteld in gesprekken over jeugdvoorzieningen. „De ge meente heeft de containers in voorraad en wij hebben een paar groepen jongeren ge vraagd waar ze zo'n container zouden willen hebben. Daar zijn twee plaatsen uitgekomen: bij de grote speeltuin bij de Ra bobank, aan de Burgemeester Jansenstraat en achter de sport hal De Zwake, aan het Magno liaplein. Dat zijn al plaatsen waar de jeugd elkaar opzoekt." Het systeem van de containers is simpel. De gemeente geeft ze in bruikleen aan de dorpsraden, die samen met de jeugd overeen komsten sluiten over het ge bruik. De kinderen mogen de containers zelf inrichten en ze moeten zorgen dat de boel een beetje netjes blijft. De dorps raad ziet erop toe dat de JOP's en hun gebruikers geen overlast opleveren voor de omgeving. Zodra er klachten binnenko men die niet meteen kunnen worden opgelost, pakt de ge meente de container op en zet hem terug bij de gemeente werk plaats. De containers blijven ei gendom van de gemeente en kunnen in principe telkens wor den hergebruikt. Volgens Amperse is het hoog tijd dat de jeugd vanaf twaalf jaar er een plekje bij krijgt in 's-Gra- venpolder. „Speeltuintjes zijn er wel en ook een mooie skate- baan, maar zodra de jongeren wat ouder worden, willen ze hangen. Als ze geen eigen plaats hebben, worden ze overal weg gestuurd en dat kan toch niet de bedoeling zijn. We willen ze wel graag in de gemeenschap hou den en zonder eigen plek zitten ze straks onderaan de zeedijk in de polder. De containers zijn een goede oplossing, die binnen en kele weken moet zijn gereali seerd." De JOP bij 'de sporthal zal een beetje herinrichting vragen in de vorm van een trapveldje. Daar is volgens Amperse wel ruimte voor. De plek waar de jongeren nu verblijven, het gan getje tussen de sporthal en de supermarkt, zal op niet al te lan ge termijn verdwijnen. Amperse is blij dat daar een oplossing voor komt. „We hebben daar over al veel met de gemeente overlegd. Nu ziet het ernaar uit dat het steegje binnen een jaar zal zijn verdwenen, omdat de supermarkt wordt uitgebreid." Nu de dorpsraad in constructief overleg is verwikkeld met de 's- Gravenpolderse jeugd, wil Am perse dat graag voortzetten. „We hebben de jongeren ge vraagd na te denken over wat ze in het dorp nog zouden willen en waaraan ze zelf zouden willen werken. We hebben gemerkt dat dat de beste manier is. De jeugd soos is ook van onderaf opge bouwd door een groep jongeren die zelf initiatieven heeft geno men. Dat loopt nog steeds fan tastisch", aldus Amperse. vv Het steegje bij sporthal De Zwake is een van de twee plaatsen waar de jongeren van 's Gravenpolder el- kaaropzoeken. foto Willem Mieras door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een 45-jarige man uit Kapelle is gisteren door de kantonrechter veroordeeld tot 750 gulden boete en een voorwaardelijke rijontzegging. Hij veroorzaakte in augustus vorig jaar een ongeluk op de Nieuwe Rijksweg bij 's-Heer Hendrikskinderen. Daarbij raakten zes mensen gewond. De man viel na een nachtdienst in slaap in een bedrijfsbusje waarin nog drie collega's zaten. Hij botste frontaal op een tegen ligger. De twee inzittenden van die auto raakten bekneld. De man kon zich gistei'en weinig van het ongeluk herinneren. „Ik weet nog wel dat ik achter een collega aanreed. Ik heb de ver keerslichten op groen zien staan en verder weet ik het niet meer. Het zou kunnen dat ik in slaap ben gevallen." De man rijdt nog steeds in een bedxijfsbusje. „Als de vaste chauffeur er niet is, rijd ik." Hij gaf aan zich niet erg meer op zijn gemak te voelen achter het stuur, vooral niet bij nachtdien sten. „Dan staat toch het zweet in je handen." Officier van justi tie C. Laukens vond dat er spra ke was van een zeer ernstig on geval. De man was er schuldig aan, meende ze. „Voor de veilig heid van andere weggebruikers, moet iedere bestuurder zorgen dat hij fit is achter het stuur." Ze eiste een boete van 750 gul den en een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid van zes maanden, met een proeftijd van twee jaar. Kantonrechter B. Doorewaard Boekhout vonniste conform de Een goede start is het halve werk. Daarom de SABO 43-A Economy. Met een achtervanger van 65 liter, een 4,5 pk B&S Quantum-motor, een aluminium maai- huis (15 jaar garantie!) en Turbo-Starsysteem. Kijk op www.vledder.nl SABO 43-A Economy van fl. 1.799, nu f1.1.499- De fabrikant van kwaliteitsgazonmaaiers Uw SABO-dealer: Handelsonderneming Gebr. Catseman St. Pietersdijk 10, St. Kruis Buitenhof Vervaet BV Braakmanlaan 40, Biervliet Cf Motoren J.W. Frisostraat 31, Krabbendijke Leo de Visser Tuinmachines De Zompe 28, Serooskerke T.H.O. A.D. Van Gilst Nieuwe Rijksweg 2A, 's Heer Hendrikskinderen reizen altijd last minute www.ZOAweb.org ZOAfi Aziatische schonen luisteren het benefietdiner aan boord van de ms Friesland op. foto Pieter Honhoff door Marcel Modde ZIERIKZEE - Met een groots benefietdiner werd gisteren de hulpactie voor Cambodja van het Zie- rikzeese horeca-echtpaar Scheermeijer afgeslo ten. Bijna honderd gasten hadden een kaartje van honderdvijftig gulden gekocht vooreen bijzonde re avond aan boord van het motorschip Friesland. Samen waren ze meer dan goed om het laatste gat te dichten in de financiering van een school in het dorp Damrus. De eigenaren van x-estaux-ant De Zeelandbrug hebben in anderhalf jaar tijd ruim 35.000 gulden ingezameld als bijdrage aan nieuwbouw van een school voor duizend kinderen in hartje Cambodj a Het streefbedrag wordt volgens afspraak verdub beld door de Nationale Commissie voor Interna- tionale Samenwei'king en Duurzame Ontwikke ling (NCDO). De Scheermeijers zijn de actie begonnen in verband met het vijfjarig jubileum van hun zaak. De school is inmiddels gebouwd en draagt de naam van het etablissement aan de Schouwse zuidkust. Het eindbedrag werd gister avond nog eens extra opgetrokken door de ver koop per inschrijving van een beeld dat Emmy Al ma speciaal voor de actie heeft gemaakt. Het unieke kunstwerk ging voor een lixttele 2500 gul den over in handen van visserijbedrijf Gebroeders Van Belzen uit Goes. Het beeld (uitgevoerd in hardsteen en koper) laat een school zien met daar bovenop een symbolische brug en kinderen. door Rob Paardekam KRUININGEN - Het politie team Reimerswaal krijgt er op korte termijn mensen bij. Die heuglijke mededeling deed teamchef J. Beuns eerder deze week tijdens de commissie openbare werken. Er komen twee agenten bij, met als gevolg dat één persoon van hel huidige team helemaal kan worden vij- gemaakt voor Kruiningen. Die man in Kruiningen moet volgens Beuns weer een echte 'oudei-wetse' wijkagent worden. „Iemand die bij wijze van spre- ken op de fiets door het dorp rijdt, om te zien welke proble men er zijn. In het verleden heb ben we te vaak de fout gemaakt dat we dachten te weten wat er onder de bevolking leeft. We willen nu echt weten wat de mensen willen." Commissielid P. A. Allewijn (CDA) had zich erover beklaagd dat hij zo weinig blauw op straat ziet. „Bij ons in Krabben dijke zie ik nooit een politieauto voorbij rijden." A. Jumelet (ChxdstenUnie) liet een ander geluid horen. „Ik zie nog wel degelijk blauw op straat. Ik ben ex-van over tuigd dat de politie hard zijn best doet op de plaatsen is waar ze moet zijn. Als we meer agen ten willen, moeten we gaan kla gen bij de minister." Volgens Beuns wil de politie niets anders dan veel meer de wijk ingaan. „Maar we hebben er de mensen niet voor. Zelfs als ik morgen hoor dat we er duizend agenten bij krijgen, kunnen we nog niet ovex-al zijn." Volgens Jumelet is dat een feit waar iedereen zich bij moet neexTeggen. „Je kan niet bij ie der huis of in elke stx-aat een agent neerzetten." Gemeente Noord-Beveland OPENBARE BEKENDMAKING Gewijzigde vaststelling "2° Herziening bestemmingsplan Wissenkerke Zuid-West, gedeelte Oosterscheldestraat" Burgemeester en wethouders van de gemeente Noord- Beveland geven, ingevolge het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, kennis dat met ingang van vrijdag 6 april 2001gedurende vier weken (tot en met 3 mei 2001), voor een ieder ter inzage ligt het op 29 maart 2001 door de raad der gemeente Noord-Beveland gewij zigd vastgestelde bestemmingsplan "2e Herziening bestemmingsplan Wissenkerke Zuid-West, gedeelte Oosterscheldestraat". Het bestemmingsplan voorziet in een planologische rege ling voor woningbouw op enkele nog onbebouwde gronden aan de Oosterscheldestraat te Wissenkerke. De door de raad in het ontwerp-plan aangebrachte wijzi ging behelst een beperking van de maximaal toelaatbare hoogte van aan- of uitbouwen en bijgebouwen. Degene die tijdig zijn/haar zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn/haar zienswijze bij de gemeenteraad ken baar te maken, kan gedurende bovengenoemde termijn van terinzagelegging schriftelijk bedenkingen tegen het vastgestelde bestemmingsplan bij het college van gedepu teerde staten van Zeeland inbrengen. Deze dienen dan te zijn gericht aan het college van gedeputeerde staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Hetzelfde geldt voor een ieder die bedenkingen heeft tegen de wijziging die de gemeenteraad bij de vaststelling van het bestemmingsplan ten opzichte van het ontwerp daarin heeft aangebracht. Het voornoemde bestemmingsplan kan gedurende boven genoemde termijn worden ingezien bij de afdeling Grondgebied (kamer 1.17) van de gemeentesecretarie, Voorstraat 31 te Wissenkerke. Wissenkerke, 5 april 2001 Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland, de burgemeester, M.L. Everaers de secretaris, drs. D. Sinke Zonder inenting sterven elke minuut 3 kinderen IMAVI, VAN DE BOSSTRAAT ZONDAG 8 APRIL OPEN van 12.00 tot 17.00 uur Importeur in- en directe verkoop van TRADITIONELE en MODERNE TAPIJTEN Bosstraat 24, Bergen op Zoom, tel. 0164-242216 TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! Bil I Saab VS" Wie mooi wil zijn moet pijn lijden, luidt de oude volkswijsheid. Een bestuurder van de Saab 9-3 Cabrio hoeft de prijs van ijdelheid echter nimmer te betalen. Zelfs als het kwik ver beneden het nulpunt daalt, merkt u dat alleen middels de digitale weergave van de buitentemperatuur. Binnen is het klimaat altijd even aangenaam. Uw cabrio heeft immers een uitstekend geïsoleerd interieur en rijdt dankzij de geluiddempende kap bijzonder stil. Zo kunt u de volle vier seizoenen genieten. De Saab 9-3 Cabrio is verkrijgbaar als 2.0t, 2.0 turbo en als Aero. Leverbaar vanaf f 89.950,-. Leaseprijs vanaf f 1.875,- (48 mnd./20.000 km/jr.). Autobedrijf Melse Goes B.V., Industrieterrein de Poel II.Amundsenweg 35, 4462 GP Goes, telefoon 0113-271515. De Polo Master Edition. Nu met heel veel luxe extra's en fl. 1.700,- voordeel. Vanaf nu in onze showroom: de Polo Master Edition. Een plezierig geprijsd actiemodel met een riant pakket aan luxe extra's. Met o.a. 14-inch velgen, lederen stuurwiel, speciale bekleding, centrale portiervergrendeling, elektrisch bedienbare ramen vóór, mistlampen vóór, elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels en verwarmbare ruitensproeiers. Dus kom bij ons langs en profiteer van deze Meesterlijke aanbieding. Uw voordeel fl. 1.700,- De Polo Master Edition van Volkswagen. Terneuzen Auto Euro Delta Handelspoort 4 Tel.: 0115-647333 Oostburg Auto Dekker Oostburg B.V. Industrieweg 6 Tel.: 0117 -454520 Vlissingen Auto Poppe Gildeweg 22 Tel.: 0118-424000 Goes Autobedrijf van Strien v.d. Spiegelstraat 92 Tel.: 0113-275707 Stellendam Auto Deltion B.V. Mr Iman Caustraat 29 Tel.: 0187-491100 verkrijgbaar vanaf fl. 26.150,- 11,866,35). De Polo Maaier Iidiiio :l. IITW e» 11 I'M, exclusief verwijderingsbijdrage en kosten rijklaa brandstofverbruik 0 ■1,4-7,H1/100 km (II op 15.6-22,7 km). COi-uits vanaf fl. 29.945,-1€ 13.5BB.45). maken Wijzigingen, ook in uil\ rol 0 119-178 g/km. Meer weten lenoemde prijzen zijn 'Vnnaf-prl|zen icringsdetails, voorbehouden Kijk op www.volkswngcn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 40