Lips Zeetex wacht schadeclaims IJdelheid START KAPITAAL WERELDWIJD 13 MIUOEN AIDSWEZEN ADVERTEREN? PZC Laat ze niet vallen TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! Kans op technische opleiding op school Krabbendijke groeit Gemengde gevoelens over Nieuwe Burg Waterschap wijst strandzones aan voor paviljoens Meesterlijke aanbieding. Bedrijven verloren uren tijdens explosiedreiging Saab vs. Giro 222.111 /2 donderdag 5 april 2001 door Rob Paardekam en Ingrid Huibers GOES - Lips Zeetex kan een hoop schadeclaims tegemoet zien. Veel bedrijven die zijn ge vestigd op industrieterrein De Poel I zeggen behoorlijk wat schade te hebben geleden als ge volg van het incident dat daar maandag plaatsvond. Vanwege explosiegevaar was de omge ving van Zeetex urenlang afge sloten. Medewerkers van nabij gelegen bedrijven moesten hun werk staken. PWG, gevestigd aan de Albert Plesmanweg, is één van de be drijven die de schade zeker op Lips Zeetex gaat verhalen. „Dat lijkt, me vanzelfsprekend", zegt woordvoerster A. Wisse. „25 werknemers hebben drieëneen half uur niet kunnen werken. Dat heeft ons veel geld gekost." Ook M. Ditzel van telecommu nicatiebedrijf Ditronics is niet van plan zelf voor de geleden schade op te draaien. Hij zin speelt erop dat bedrijven sa menwerken om een schadever goeding te krijgen. „Ik denk niet dat het de moeite waard is als we het alleen doen", zegt hij. „Het zit er dik in dat we een advocaat in de arm moeten nemen. Het geld dat we eventueel ontvan- door Jeffrey Kutterink KRABBENDIJKE - De kans dat er aan het Calvijn 'College in Krabbendijke een opleiding komt voor installatie- en elek trotechniek is flink toegeno men. Nadat de provincie dat eerder had gedaan, geeft nu ook de landelijk overkoepelende or ganisatie van schoolbesturen een positief advies uit aan staatssecretaris Adelmund om de opleiding toe te staan. De organisatie neigde er maan dag nog toe een negatief advies uit te brengen aan de staatsse cretaris. Dat was voor de werkgeversor ganisatie MKB Zeeland en de Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging (BZW) aanlei ding op het laatste moment nog een brandbrief te sturen. Ze ver zochten de opleiding toe te staan 'om te voorkomen dat in de provincie Zeeland een witte vlek ontstaat waarin het instal- latietechnisch onderwij s op vm- bo-niveau geheel ontbreekt'. De organisaties vinden dat de komst van een opleiding voor installatie- en elektrotechniek aan het Calvijn College noodza kelijk is om de toekomst van het Zeeuwse bedrijfsleven veilig te stellen. De landelijke organisatie van schoolbesturen oordeelt, na alle argumenten nog eens op een rij te hebben gezet, dat het hier gaat om een bijzondere omstan- digheid.De provincie had staatssecretaris Adelmund al geadviseerd de opleiding toe te staan. Als de staatssecretaris het Cal vijn College daadwerkelijk toe stemming geeft, wordt de school de enige leverancier van lood gieters in spé voor Zeeland bo ven de Westerschelde. De enige vmbo-school in de regio die een afdeling installatietechniek heeft, is de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren in Middelburg. Maar die gooit de afdeling na dit schooljaar dicht. Algemeen directeur A. J. Vogel van het Calvijn College is blij met het positieve advies van de schoolbesturen aan de staatsse cretaris. ,Er is weer een barrière genomen. Toch blijft het wach ten op wat de staatssecretaris met de positieve adviezen van provincie en schoolbesturen gaat doen. Dat horen we voor 15 mei." gen weegt dan niet meer op te gen de kosten die we moeten maken." Ditzer wil de komende dagen nabijgelegen bedrijven polsen of zij samen willen wer ken. J. Boone van Kantoorinrichting R-2 zal ook proberen een scha devergoeding bij Zeetex los te weken. „Ik weet niet precies hoeveel geld het ons heeft ge kost, maar we zijn vier uur niet bereikbaar geweest." Van het bedrijf Eljo Repro Service kan Lips Zeetex ook een brief tege moet zien. „Wij zijn maar een kleine speler in het geheelmaar toch willen we bekijken wat de mogelijkheden zijn", zegt J. Heijens. „Mijn twee werkne mers hebben een paar uur lang uit hun neus lopen eten. Het werk dat ze lieten liggen, moest 's avonds ingehaald worden. Het zal een bescheiden claim worden, maar hij komt er wel." Een woordvoerder van aanne mersbedrijf Van der Linde be vestigt dat ook zijn bedrijf een schadeclaim gaat indienen. Groenleer Goes BV twijfelt daar nog over. „Ik weet niet of het wel verhaalbaar is", vraagt een woordvoerder zich af. „Maar mocht blijken dat het kan, dan willen wij zeker ook een claim indienen. De schade die we heb ben geleden is echter niet der mate groot, dat ik daar een hoop heisa voor ga schoppen." De heringerichte Nieuw Burg in Middelburg. foto Dirk-Jan Gjeltema door Richard Hoving MIDDELBURG - De glazen kiosken zijn gesloopt, de bomen geveld en de klinkers vervangen. De Nieuwe Burg in de Middel burg is heringericht. Op zaterdag 14 april is het feest in de straat. Op een aantal plaatsen in de Nieuwe Burg zijn lantarenpalen met een bankje en een af valbak neergezet. Op de hoek met de Groen markt staan fietsenrekken. S. Klatte van speelgoedwinkel Intertoys en voorzitter van de winkeliersvereniging is enthousiast over de herinrichting. Volgens hem heeft de straat een frisse aanblik gekregen. J. Boone van juwelier Kloprogge denkt met weemoed terug aan de prieeltjes die in de Nieuwe Burg stonden. „Daar kon je zitten en met mensen praten." Boone vindt de op geknapte Nieuwe Burg maar een 'kale be doening'. De straat is volgens hem een race baan geworden voor fietsers en scooters. „Ze rijden je zo voor je donder." Vrijdagmiddag wordt symbolisch de laatste steen gelegd. Op zaterdag 14 april wordt een feestje gevierd rond de nieuwe straat. Het feestje begint om 11.00 uur met een optre den van het duo Muis en Leeuw. Rond 13.00 uur is er een modeshow waaraan alle kle dingwinkels in de Nieuwe Burg meedoen. Na de show volgt een optreden van de Krui- ningse zangeres Marjon van Iwaarden met The New Orphans. Om 15.00 uur wordt een tweede modeshow gelopen die ook weer wordt afgesloten door Van Iwaarden. door Famke van Loon RENESSE - Het dagelijks bestuur van Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft voor Schouwen-Duiveland en Walcheren strandvakken aangewezen voor permanen te strandtenten. Voor één pa viljoen aan de Schouwse kust, de Strandloper, en vijf ten westen van Breezand wil het waterschap in de toe komst geen vergunning voor het hele jaar afgeven. Het Rijk biedt in zijn Derde Kustnota de ruimte om per manente strandpaviljoens, onder een aantal strikte voorwaarden, toe te laten langs de Nederlandse kust. Het daadwerkelijke besluit laten de Haagse bestuurders echter over aan de gemeenten en de lokale wa terkeringbeheerders. Voor Schouwen-Duiveland (en Walcheren) heeft het dage lijks waterschapsbestuur nu de knoop doorgehakt. Cen traal in deze beslissing staat de vraag of het stuk strand 'veerkrachtig' is of niet. Het rijk streeft naar zo veel mo gelijk zogeheten 'dynami sche kustgebieden', waar de natuur gecontroleerd zijn gang kan gaan en de kustlijn dus niet vastligt. In dergelij ke gebieden zijn (permanen te) paviljoens taboe. Het watex-schap heeft verder bekeken of bij het aanwijzen van deze gebieden de veilig heid van de bewoners achter de duinen niet in het geding komt.Want veiligheid is on ze eerste prioriteit", stelt S. van 't Westeinde, portefeuil lehouder waterkeringen bin nen het bestuur. Zo is in eer ste instantie het duingebied tussen Vebenabos en Zoute- lande door het waterschap als veerkrachtig bestempeld, maar uit veiligheidsoogpunt niet aangewezen als dyna misch gebied. Aan de hand van deze twee criteria heeft het waterschap nu de stranden langs de Schouwse en Walcherse kust ingedeeld in groene en rode gebieden. Groen betekent niet-veerkrachtig en geen dynamisch beheer. Strand tenten mogen hier zodoende zomer en winter blijven staan. Op twee stukken strand langs de Schouwse kust is plaats voor perma nente paviljoens: van de Brouwersdam tot aan de Ou de Hoeve en bij Westerschou- wen van De Punt tot net voorbij strandpaviljoen De Zandsnor. Wat betreft het waterschap kunnen ook de strandtenten van Oostkapel- le tot aan Vlissingen een j aar vergunning tegemoet zien. In de rode gebieden wil het waterschap de natuur zoveel mogelijk vrijheid geven. De Kop van Schouwen en het stuk strand van Breezand tot Oostkapelle zijn veerkrach- tig en vallen daarom onder dit regime. De Strandloper (Schouwen), Pays Bas, Nep- tunus, Acquarius, De Zand- put en Breezand (Walcheren) vertoeven daarom ineens in 1 een gebied, waar het water schap helemaal geen bebou wing wil tolereren. Vertrekken Hoe het waterschap met deze zes strandtenten wil om- gaan, moet over twee jaar duidelijk worden. Dan hoopt het bestuur het 'kustbeheer- plan' vast te stellen. Van 't Westeinde niet uit dat de pa viljoens op termijn moeten vertrekken. Tot het moment dat hier een besluit over ge nomen is, gelden de huidige afspraken. Het Waterschap heeft haar standpunt ingenomen. Dit betekent niet dat de Schouw- se paviljoenhouders zonder meer het hele jaar kunnen blijven staan. De gemeente 1 Schouwen-Duiveland is nu aan zet. Aan de hand van ei- 1 sen op het gebied van onder meer ruimtelijke ordening en bereikbaarheid voor verkeer zal het college bepalen welke ondernemers straks ook in de winter hun zaken op het strand mogen doen. Wie mooi wil zijn moet pijn lijden, luidt de oude volkswijsheid. Een bestuurder van de Saab 9-3 Cabrio hoeft de prijs van ijdelheid echter nimmer te betalen. Zelfs als het kwik ver beneden het nulpunt daalt, merkt u dat alleen middels de digitale weergave van de buitentemperatuur. Binnen is het klimaat altijd even aangenaam. Uw cabrio heeft immers een uitstekend geïsoleerd interieur en rijdt dankzij de geluiddempende kap bijzonder stil. Zo kunt u de volle vier seizoenen genieten. De Saab 9-3 Cabrio is verkrijgbaar als 2.0c, 2.0 turbo en als Aero. Leverbaar vanaf f 89.950,-. Leaseprijs vanaf f 1.875,- (48 mnd./20.000 km/jr.). Autobedrijf Melse Goes B.V., Industrieterrein de Poel II.Amundsenweg 35, 4462 GP Goes, telefoon 0113-271515. In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voorwetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilepsieprojecten in ontwikkelingslanden. fCBFê Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270,3990 GB Houten www.epilepsiefonds.nl Een goede start is het halve werk. Daarom de SAB0 43-A Economy. Met een achtervanger van 65 liter, een 4,5 pk B&S Quantum-motor, een aluminium maai- huis (15 jaar garantie!) en Turbo-Starsysteem, r. Kijk op www.vledder.nl SAB0 43-A Economy in fl. 1.799,-nu fl. 1.499- De fabrikant van kwaliteitsgazonmaaiers Uw SABO-dealer: Handelsonderneming Gebr. Catseman St. Pietersdijk 10, St. Kruis Buitenhof Vervaet BV Braakmanlaan 40, Biervliet Cf Motoren J.W. Frisostraat31, Krabbendijke Leo de Visser Tuinmachines De Zompe 28, Serooskerke T.H.O. A.D. Van Gilst Nieuwe Rijksweg 2A, 's Heer Hendrikskinderen De Polo Master Edition. Nu met heel veel luxe extra's en fl. 1.700,- voordeel. Vanaf nu in onze showroom: de Polo Master Edition. Een plezierig geprijsd actiemodel met een riant pakket aan luxe extra's. Met o.a. 14-inch velgen, lederen stuurwiel, speciale bekleding, centrale portiervergrendeling, elektrisch bedienbare ramen vóór, mistlampen vóór, elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels en venvarmbare ruitensproeiers. Dus kom bij ons langs en profiteer van deze Meesterlijke aanbieding. Uw voordeel fl. 1.700,- De Polo Master Edition van Volkswagen. Terneuzen Auto Euro Delta Handelspoort 4 Tel 0115-647333 Oostburg Auto Dekker Oostburg B.V. Industrieweg 6 Tel 0117-454520 Vlissingen Auto Poppe Gildeweg 22 Tel.: 0118-424000 Goes Autobedrijf van Stnen v.d. Spiegelstraat 92 Tel.: 0113-275707 Stellendam Auto Deltion B.V Mr Iman Caustraat 29 Tel.: 0187-491100 lo is verkrijgbaar vanaf fl.26.inu,- II Hfir».35l. De Polo Master Editio incl IIIW en BPM. exclusief verwijderingsbijdrage en kosten rijklaa Brandstofverbruik04.4-7.81/100 km (II op !5,fi-22.7km). CO.-ults vanaf fl. 29.945.- 13.588,45). Cl maken Wijzigingen, ook in uitvc int O 119-178 g/km Meer weten? noemde prijzen zijn 'vanaf-prijzen .-ringsdetails. voorbehouden. :ijk op www.vnlkswagen.nl Miljoenen kinderen moeten zichzelf zien te redden. Steun daarom Stop Aids Now! Een initiatief van: Aids Fonds, Hmigi Hivos, ICC0, Memisa en Novib. Meer weten? Kijk op www.StopAidsNow.nl of bel 020-5287828. Giro 60.30.90. HPlRfJ bnel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 22