Mkz-crisis teistert paardensport Tourrit met diamant als inzet Angela Maas doet wedstrijdritme op John Jansen nieuwe trainer Delta Sport Omloop van de Braakman gaat door Martin Krijger behoudt leiding in schaakstrijd Zuid-Koreaan Kim meldt zich voor IOC Knieblessure judoka Willeboordse valt mee Meespelen van Haas blijft nog onzeker s24 Omzetverlies voor maneges door vervoersverbod Van der Wiel luistert jubileum SVWZV op met schaaksimultaan uitslagen agenda woensdag 4 april 2001 door Lucien Roelandt AXEL - De mond- en klauw- zeeruitbraak heeft ook voor de paardensport verregaande ge volgen. Wedstrijden komen op de tocht te staan. In heel Neder land wordt voorlopig tot en met 30 april geen concours meer ge houden. Organisatoren weten niet meer waar ze aan toe zijn, en de fokkerij staat onder druk. En zoals het er nu naar uitziet, is het einde van de stilstand nog niet in zicht. Drie weken geleden werd Ne derland getroffen door het ge vreesde mond- en klauwzeer. Hoewel paarden de ziekte niet kunnen krijgen, heeft de paar densector er vanaf de eerste dag veel hinder van ondervonden. Door het ingelaste vervoersver bod voor paarden kunnen hon derden concoursen geen door gang vinden. Het dekseizoen staat op punt van beginnen maar ook de daarbij horende OOSTBURG - Schaakvereni ging SVWZV viert op zondag 8 april 2001 het vijftigjarig be staan. Dit jubileum wordt opge luisterd met een simultaan door grootmeester John van der Wiel. Schaakvereniging West- Zeeuws-Vlaanderen is ontstaan door het samengaan van schaakclubs Bx-eskens en Cad- zand, met een schaakclub af komstig uit Oostburg. Deze drie clubs werden gezamenlijk SVWZV genoemd. De club is mede opgericht door Leen de Vlieger in 1949. De Vlieger, te vens oud-voorzitter van de Zeeuwse Schaakbond, heeft zich altijd met veel bezieling voor de Oostburgse vereniging ingezet en is nu nog steeds lid. Op 8 april zal om 13.45 uur in het Zwincollege in Oostburg de simultaan met John van der Wiel beginnen. Er doen 36 deel nemers mee, onder wie leden, oud-leden en genodigden. traditionele shows van de va- derdieren kunnen geen door gang vinden. Alle manegebe- drijven zijn gesloten. Manege Heikant, waar prak tisch elk weekeinde een con cours wordt gehouden en driehonderd deelnemers als normaal wordt gezien, ligt nu al geruime tijd stil. Van een ramp wil eigenaar Fons de Vetter ech ter niet spx-eken: „In het week einde van 3 maart is alle ellende begonnen. Toen was er in België een vei'voersverbod. Een week daarna begon hier de ellende. Dat betekende een behoorlijk omzetverlies want wij moeten het van het indoorseizoen heb ben. Ik moet er dan ook niet aan denken dat die ziekte in het be gin van het indoorseizoen was uitgebroken. Maar een ramp is het voor de mensen wiens vee wordt geruimd. Zij staan in één klap met lege handen. Wij gaan in oktober als het indoox-seizoen begint gewoon weer van start maar zij moeten van onderaf al les weer opbouwen en dat duurt jaren. Wat ik overigens wel erg vind, is dat we door dat ver- voersverbod met onze paarden ook niet aan wedstxljden in Bel gië kunnen deelnemen. Dit ter wijl we nog geen kilometer van de grens wonen en in een gebied waar geen mond- en klauwzeer heerst." Probleem Ook voor de Hexagon dx-essuur- en africhtingsstal van Van Lie- x*en in Schore is het vervoersver bod een px-obleem. Erica Janse: ,,De stal draait wel door maar met de nodige aanpassingen. We hebben het wel druk met paar den van klanten die eigenlijk klaar zijn, maar niet naar huis kunnen. Nieuwe komen er niet bijOok enkele paarden die ver kocht zijn, blijven nu noodge dwongen staan. De lessen van leex'lingen die hun paarden hier op stal hebben staan, gaan ge woon door. Enkele leerlingen hebben zelf een accommodatie, dus die zoeken we zelf op. En onze wedstrijdpaarden hebben we gelukkig allemaal thuis staan. Doox'dat we niet kunnen meedoen aan wedstrijden heb ben we nu wat meer tijd om ze klaar te maken voor Grand Prix-niveau. Dat moet overi gens niet te lang duren. Want de wedstrijdspanning heb je toch ook weer nodig om je sclierp te houden." Voorlopig lijkt het voor de rui- tex'S en amazones nog slechts oe fenen geblazen, want het einde van de crisis is nog niet in zicht. Door de Konixiklijke Federatie van Landelijke Rij verenigingen en Ponyclubs (KNF), met zijn ruim veextigduizend leden de grootste basiswedstrijdoi-gani- satie in ons land, en de Neder landse Bond van Rijvei'enigin- gen (NBVR), is in ieder geval al een verbod voor concoursen tot en met 30 april uitgevaardigd. Dat betekent dat de traditionele opening van het Zeeuwse out- doorseizoen op Koninginnedag, tijdens het concours hippique van De Hontex-uiters in Kloos- tex'zande, geen dooxgang vindt. door Eldridge Pentury SEROOSKERKE - John Jansen wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van handbalvereniging Del ta Sport. De 48-jarige oefen- meester uit Serooskerke volgt de vertrokken Eric Dingemanse op. Jansen, die in het verleden ook al een jaar trainer was bij de Zie- rikzeese club, heeft voor een jaar getekend. Het afgelopen seizoen zat John Jansen zonder club. Het jaar ex-voor stond hij aan het i'oer bij eerstedivisionist EMM. ,,Ik ben er bewust een jaar tussenuit gegaan", ver telt Jansen. „Om persoonlij ke redenen ben ik destijds vertrokken bij EMM, we zijn als vxtenden uit elkaar ge gaan. Ik wilde per se een jaar stoppen en heb altijd de in tentie daarna de draad weer op te pakken. In Zeeland vind je alleen handbalclubs in Vlissingen, Goes en Zie- ri kzee. Er is heel weinig keus. Ik waardeer het daarom heel erg van Delta Sport dat het mij benaderde." Jansen had echter toch bedenktijd no- van onze sportredactie MONACO - Un Yong Kim heeft zich als vijfde kandidaat ge meld voor het voorzitterschap van het Internationaal Olym pisch Comité (IOC). De kandidatuur van de 70-jari- ge Zuid-Koreaan volgt op de aanmeldingen van de Belg Jac ques Rogge (58), de Hongaar Pal Schmitt (58), de Amerikaanse Anita Defrarxtz (48) en de Cana dees Richard Pound (59). Zij willen de aftx-edende preses dig. ,,Ik heb een paar weken nagedacht, de mix van routi ne en jeugd in Delta Sport 1 heeft voor mij de doorslag gegeven." John Jansen was in het verle den trainer van GSC- (Goes), Walcheren (Vlissingen), Delta Spox-t (Zierikzee), Olympus (Vlissingen), het Brabantse Heerle, Helius (Hellevoetsluis) en EMM. Met Delta Sport wil hij ko mend seizoen herkenbaar handbal spelen in de derde divisie. „Ik probeer x-eëel te zijn als we praten over de doelstelling voor komend seizoen. Het is bekend dat Delta Sport een smalle groep heeft, dus streef ik in eerste instantie naar een bx-ede groep. Verder wil ik gewoon lekker spelen met de ploeg." Jansen gaat donderdag al aan de slag bij Delta Spoxl. ,,In de maand april geef ik één keer per week training aan de eerste selectie. Het is een initiatief van de club zelf, waarin ik me heel goed kan vinden. Op deze manier leer ik de gx-oep beter kennen en is alles niet zo nieuw voor me als ik in september aan de slag ga." Juan Antonio Samax-anch op volgen. De Spanjaax-d is voor zitter sinds 1980. De aanmel- dingstennijn sluit 10 april, maar waarschijnlijk komen er geen inschrijvingen meer. De achtste IOC-voox-zitter wordt 16 juli in Moskou gekozen, voor een periode van acht jaar. Kim bevestigde zijn kandida tuur in Monaco. Hij is lid van het uitvoerend comité vaxx het IOC. Kim was vice-preses tot het cor ruptieschandaal rond de toe wijzing van de Spelen aan Salt Lake City uitkwam. SID m De Bolderweg is nu de enig overgebleven kasseienstrook in de Omloop van de Braakman. foto Charles Strijd doorSven Remijnsen PHILIPPINE - De Omloop van de Braak man kan zaterdag doorgang vinden. De ver schillende instanties die zijn belast met de problematiek rond de uitbraak van mond en klauwzeer zien vooralsnog geen reden om de wielex-wedstrijd voor amateurs te verbiedexx. Oxganisatievoorzitter Johnny Spuesens staat al enkele dagen in contact met een groot aantal betrokken instanties: het mi nisterie van Landbouw, de provincie Zee land, de gemeenten Terneuzen, Sas van Gent en Oostburg, het waterschap en de ZL- TO. Spuesens:Nergens heb ik te hoi'en ge kregen dat onze wedstrijd niet door mag gaan. Er lijkt geen erxkele belemmering te bestaan. We gaan dus gewoon fietsen." Spuesens, die gisteravond tijdens een ver gadering van het wielercomité van Philip pine de knoop doorhakte, houdt wel een slag om de arm. ,,Het blijft mogelijk dat de overheid de komende dagen alsnog ingrijpt. De mkz-proc.edure wordt dagelijks doorge licht en bijgestuurd, mocht dat nodig zijn. Zelfs op de dag van de wedstrijd kan er nog een vex-bod volgen." Op aandringen van de Nederlandse wielrenunie (KNWU) besloot het comité vorige week al om de vier koxle passages over Belgisch grondgebied te schx'appen. De doorkomsten op de kasseien bij Boekhoute zijn inmiddels vervangen door een even lang traject ixi de polder rond Philippine. De Bolderweg is nu deenig overgebleven kasseienstrook in het par koers. In Nederland zijn de afgelopen weken ver schillende wielerwedstrijdexi afgelast. Ge vreesd wordt dat de renners al fietsend het mond- en klauwzeervirus verspreiden. door Hennyde Jonge ZIERIKZEE - In de 24e ronde van de Zierikzeese schaakcom petitie heeft Martin Krijger zijn koppositie geconsolideerd. Krijger speelde met wit tegen Herman Jukkenekke de Larsen opening. De zwarte diagonaal was direct voor Krijger en hij hield die tot het einde toe vast. Aanvankelijk wist Jukkenekke veld e5 zwaar te verdedigen en de lijn te blokkeren. In het eind spel was de dreiging op g7 ijzer- sterk, mede gesteund door de to ren op g5. Jukkenekke had niet alleen te kampen met de zware aanval maar ook met een enorm tijd tekort zodat Jukkenekke de partij gewonnen gaf. Han van der Made speelde met wit tegen Arend Bandsma. Bandsma wist in de opening een tempo voordeel te behalen met zijn paard op d5. Van der Made voerde de lange rokade uit en wist de stelling weer een eind in evenwicht te brengen. Bandsma stelde in de eindfase een remise voor hetgeen door Van der Made werd geaccepteei-d. Stoffel Stoel had zich tex-dege vooi*bei-eid op het Konings In disch. Janus van der Westen koos precies die opening en kreeg het dan ook zwaar te ver duren. Stoel kwam met zijn f- pion doorzetten tot de 4e rij. De dame van Van der Westen moest het veld ruimen wat voor Van der Westen het moment was om de pairtij op te geven. Pieter Klootwijk speelde met wit tegen Alex de Nie. Kloot wijk had een enox-me aanval op gebouwd met paard en dame. De Nie dacht al dat hij verloren totdat hij tot het inzicht kwam dat aanval ook een sterke verde diging is. Met een aftrekschaak kon hij de dreiging afwenden en de aanval overnemen. Kloot wijk had de grootste moeite met deze aanval en dreigde zijn da me te verliezen. Maar ook hier was na enige studie nog een ont snappingsroute. Klootwijk hield het eeuwig schaak en dwong zo remise af. van onze sportredactie MIDDELBURG - De kniebles sure van de Middelburgse judo ka Elisabeth Willeboordse valt mee. In het ziekenhuis in Breda is gisteren een verdraaiing van het kniegewricht geconsta teerd. „Ik heb er nog flink last van. Er zit nog veel vocht in. Er is me verteld dat ik over zo'n drie weken pas weer op de judo- mat kan. Ik hoop wel binnen een week weer wat aan cardiofit- ness en regulier fitness kan doen", aldus de 22-jarige judo ka. Elisabeth Willeboordse bles seerde zich afgelopen weekein de tijdens een internationaal toernooi in Rotterdam. Door de blessure was ze niet meer in staat zich in beeld te judoën voor de nationale selectie voor het EK. Daniëlle Vriezema, die in Rotterdaxn derde werd, is gis teren door de topsportcommis sie van de judobond aangewe zen in de gewichtsklasse tot 63 kilogram. Willeboordse: „Ik ben Renners op maandag 9 juli langs Zeeuwse grens naar Antwerpen best teleui'gesteld, ja. Als ik niet geblesseex-d zou zijn geraakt, had ik best kans gehad me te plaatsen. Het was haalbaar, al is Daniëlle Vriezema een erg ster ke judoka." Naast Vriezema mag ook Nicky Boontje naar het EK, Edith Bosch naar de WK. De topsport- commissie van de judobond heeft geen keuze dux*ven maken welke vrouw in de klasse tot 70 kilo de beste van Nederland is. De judoka's en hun coaches zijn niet echt blij met de oplossing, maar leggen zich erbij neer. In de selectie voor de Europese titelstrijd (18-20 mei in Parijs) en de wereldkampioenschap pen (26-29 juli in München) was de keuze voor Bosch of Boontje het grote dilemma. Bosch (20) genoot een beschennde status vanwege haar goede prestaties van vorig jaar. Boontje deed het dit vooi-seizoen echter beter. Ze won twee toernooien en ver sloeg haar rivale een keer. In de andere gewichtscategorie- en waren de keuzes niet verras send. door Frits Bakker ANTWERPEN - Voor de win naar van de Touretappe van Ca lais naar Antwerpen, die op maandag 9 juli wordt verreden, ligt op de eindstreep een aardige bonus te wachten. De Antwerp se diamantairs hebben een dia mant met een waarde van één miljoen Belgische francs (55.000 gulden) beschikbaar ge steld voor de renner die als eer ste de finish passeert. De etappe voert het peloton die dag voor een groot deel langs de grens met Zeeland. Het Antwerpse stadsbestuur presenteerde gisteren het pro gramma dat rond de twee Tour- dagen is geox-ganiseex-d. Maan dag komt het peloton na een rit over 218 kilometer tussen vijf uur en half zes aan op het Fx-ede- rik van Eedenplein op de Lin- kex*oever. De dexxle etappe staxl een dag later in het hart van de stad en krijgt een finale op het parkoers van de klassieker Luik-Bastenaken-Luik Het is de tweede keer inde histo rie van het Tourcircus dat Ant werpen wordt aangedaan als start- en finishplaats. De Torn de Fx-ance van 1954 ging in Am sterdam van start en eindigde op de eerste dag in Brasschaat. Wout Wagtmans verx-aste in de laatste kilometers de snelle sprinters en won de rit onder meer voor de Belgische favoriet Stan Ockers. Volksfeest De Antwerpenaars willen van de aankomst op 9 juli een volks feest maken. Dat begint al op zaterdag 30 juni met een massa le fietstocht voor wielertoeris ten, die over het parkoers van de Tom-etappe naar Luik voert. Op de dagen dat het Tourpeloton aankomt en weer vex-trekt staat de stad bol van de culturele en feestelijke activiteiten. Het wielercii-cus zelf rijdt, voor- afgegaan door een reclameka- ravaan, op maandag 155 kilo meter over Vlaamse wegen. De rermex-s rijden vanuit Frankrijk in Leisele (West Vlaanderen) de Belgische gx~ens over en rijden onder meer via Diksmuide, Ich- tegem, Torhout, Knesselare en Adegem naar Eeklo en vex*vol- gens langs Assenede, Ertvelde naar Zelzate. Daar kunnen de Zeeuwse wie lerfans het peloton nog op vele plaatsen langs de gx-ens volgen. Vanaf Zelzate (rond 16.00 uur) voert de etappe langs Wachte- beke (16,08), Moex-beke-Waas (16.14), Klein-Sinaai (16.22), Stekene (waar een bonificatie sprint wordt gehouden) naar Sint Gilles Waas (16.33) en daarna via Beveren 16.48), Bux-cht en Zwijndrecht naar de finish in Antwerpen (17.15). De derde etappe gaat op dinsdag om 12.20 uur van stait op de Gx-oenplaats in Antwerpen. De rit is tot de 1653 kilometer zo goed als vlak. Daarna krijgen de Angela Maas (hier op archieffoto) doet komende week mee aan de Florida Open. foto Ruben Oreel van onze sportredactie BOCA RATON - Drie maan den was ze buitenspel door een enkelbreuk, nu heeft rol stoeltennisster Angela Maas de training weer hervat. In Amerika doet de Koudekerk- se mee aan verschillende toer nooien. Maas probeert ver van huis vooral veel wedstrijdrit me op te doen. ,,Ik wist van tevoren dat het toernooi in Key Biscayne voor mij geen toptoernooi zou wor den", vertelt Angela Maas, die in Boca Raton (Florida) vex-- blijft. „Door mijn enkelbx-euk heb ik di'ie maanden niets ge daan, en pas sinds een aantal weken ben ik weer in tx-aining. Maar het ging heel slecht. Ik verloor de eex-ste wedstrijd te gen de Engelse Kimberly Dell met 6-2 6-4. Ik miste wed strijdritme, maar had ook veel last van de wind. Kimberly teerde heel de wedstrijd op mijn fouten en won daardoor gemakkelijk. Het was de eer ste keer dat ik van haar ver- loor." In de dubbels ging het niet veel betex-. Maas: „In de eerste wedstrijd moesten we opgeven omdat mijn partner Esther Vergeer (nummer één van de wereld) geblesseerd raakte." Maas doet de komen de week mee aan de Floi-ida Open waar ze gaat dubbelen met de Amexikaanse Patty Rollisson. „We hebben nog nooit samen gedubbeld maar zullen wel zien hoe het gaat. Ik zie ook dit toernooi weer als een sooxt training om mijn rit me terug te krijgen. renners drie pittige hellingen te verteren: de Cote de Mont Theux, de Cote de Fox-ges en de Cote de Saxt-Tilman. Die laat ste klim ligt op tien kilometer van de finish in Seraing. door Leo van de Ruit DEN BOSCH - Niet eerder dan morgenochtend neemt de Duit se captain Carl-Uwe Steeb een beslissing over het meespelen van tennisser Tommy Haas te gen Nederland in de kwartfina le van de Daviscup. De eerste man van Duitsland heeft een voetblessure. Het betreft een peesontsteking tussen de linker voetzool en het bot. Vorige week was Haas door zijn blessure niet in staat de kwartfi nale van de Masters Sex-ie in Miami tegen de latere winnaar Andre Agassi (VSt) te spelen. In Den Bosch sloeg Haas enkele balletjes, waarna captain Steeb zich optimistisch uitliet. Uiterlijk één uur voor de loting moet hij de samenstelling van zijn team bekendmaken. De lo ting is dondex-dag om 12.00 uur. De eerste partij van de kwartfi nale begint vrijdag om 11.00 uur. Naast Haas beschikt Steeb over Nicolas Kiefer, David Px-i- nosil, Jens Knippschild en Rai- ner Schüttler. Volgens Bill Nor- ris, de fysiothex-apeut van de internationale tennisbond ATP. heeft Haas een wonder nodig om tijdig fit te zijn voor de Davis cup. Hem inzetten zou riskant en onverantwoox-delijk zijn. In de geschiedenis van de Davis cup heeft Duitsland alle zes ont moetingen met Nederland ge wonnen. De laatste keer was vorig jaar in Leipzig met 4-1. In 1995 speelde Nederland voor het laatst thuis tegen Duitsland, dat toen beschikte over de ve detten Boris Becker en Michael Stich. In Den Haag wex-d het toen eveneens 1-4. In de zevende ontmoeting is Duitsland opnieuw favoriet, ze ker nu bij Nederland Richard Krajicek ontbreekt. De voorma lig Wimbledonkampioen heeft zich vorige week in Washington laten opex-ex-en aan de golfelle- boog die gedurende maanden met rust niet genas. Coach Bogtstra speelt met dezelfde vier als tegen Spanje: Paul Haarhuis (alleen dubbel), Sjeng Schalken, Jan Siemerink en Raemon Sluiter. ANP Basketbal Tennis Mannen, play-offs, kwartfinales, eerste wedstrijd: Den Helder - Den Bosch 86-99, Astronauts - Eiffel Towers 91-76, Donar - Virtus 93-82, BS Weert - Omniworld 93- 87. Schaken Zierikzee. Huishoudelijke competitie. 24e ronde: M. Krijger - H. Jukkenekke 1-0; J. van der Made-A. Bandsma remi se; A. van der Westen - S. Stoel 0-1; S. Tillema - A. Brakel remise; J. Verduijn den Boer - A. de Jonge 1 -0; J. Hoogstra- te - J. van Dalsen 1-0; P. van Welt - K. Fierens 1-0; A. van Wijngaarden - P. Yuen 1 -0; P. Klootwijk - A. de Nie remise; H. de Jonge - A. Tillema 1-0; C. van Eldik - J. Heiligers 0-1; J. Verkerk -T. Brouwer 0-1; D. Doeswijk - H. Bremer remise. Stand na 24 ronden: 1. M. Krijger 1173 punten; 2. R.van der Veken 1008; 3. A. Bandsma 896; 4. S. Stoel 809; 5. J. van der Made 7916. H. Jukkenekke 782; 7. A. van der Westen 758; 8. S. Tillema 751; 9. J. Verduijn den Boer 750; 10. A. Brakel 733; 11. P. de Vrieze 731; 12. C. Polder man 679; 13. J. Hoogstrate 644; 14. P. van Welt 642; 15. A. de Jonge 614; 16. J. van Dalsen 611; 17. A. van Wijngaarden 573; 18. K. Fierens 560; 19. J. Bom 550; 20. V. van den Berg 549; 21. J. Maaskant 543; 22. H. de Jonge 514; 23. P. Yuen 509; 24. P. Klootwijk 463; 25. A. de Nie 441; 26. A. Bloom 427; 27. J. Heiligers 422; 28. A. Til lema 402; 29. T. Brouwer 398; 30. C. van Eldik 371; 31. H. Bremer 357; 32. J. Ver kerk 334;33. D. Doeswijk 309;34. D. Baars 225; 35. N. Kordes 217; 36. L. OOsters 185; 37. J. Aangeenbrug 138.' Sportprijsvragen Lucky Day: 3 - 4-15 -17 - 27 - 30- 31 - 32 - 34-37-40-41-47-53-62-64-66-73-74- 80. (onder voorbehoud) Porto. Vrouwen, 350.000 gulden. Eerste ronde: Farina Elia (lta/4) - Hopmans (Nedï 6-2 6-1, Vavrinec (Zwi) - Pouitsjek (WRu) 6-1 7-5, Sanchez Lorenzo (Spa) - Plischke (Oos) 4-6 6-1 6-3, Cervanova (Slw) - War- tusch (Oos) 6-2 3-6 6-1, Mndula (Hon) - Maria Martinez (Spa) 4-6 6-4 6-1, Hab- sudova (Slv) - Ramon (Spa) 4-6 6-2 6-3, Toeliganova (Oez) - Srebotnik (Slv) 6-47- 6, Bacheva (Bul) - Nogueira (Por) 6-4 4-6 6-1. Voetbal Tilburg. Oefenwedstrijd: Willem II - Lyn (Noo) 0-2 (0-0). Doelpunten: Nilsen 2. Wielrennen Driedaagse van De Panne. Eerste etap pe, Moeskroen - Zottegem: 1. Hondo (Dui) 183 km in 4.08.41 (44,15 km/u), 2. Eeckhout (Bel), 3. Vainsteins (Let), 4. Rus- kys (Lit), 5. Bettini (Ita), 6. Zanotti (Ita), 7. Hincapie (VSt), 8. Vierhouten (Ned), 9. Baldato (Ita), 10. Zanette (Ita), 12. Hoff man, 19. Van der Ven. Biljarten woensdag— ■H Driebanden toernooi Colijnsplaat 403. Verliezersronde. Locatie: Café Juliana in Colijnsplaat. Aanvang: 19.30 uur. Micha toernooi. Verliezersronde. Loca tie: Snackbar Micha in Wemeldinge. Aanvang: 19.30 uur. Voetbal Toto Divisie. GA Eagles-ADODenHaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 46