Noorderpolder biedt ieder wat wils PZC PZC Hangplek stelt school volgens ouderraad in kwaad daglicht Brede campagne Schouwse musea Gemeente wil situatie varkenshouderij in Zierikzee legaliseren Zierikzeese nieuwbouwwijk wordt aantrekkelijk gemaakt voor nieuwkomers Seniorenraad wil zorghotel Populair bushokje in Wemeldinge mag blijven Werkstraf voor winkeldiefstal Vossenjacht aan banden gelegd Winkeldieven aangehouden Fietser gewond bij aanrijding Verscheuren kranten beboet Drie drankdieven aangehouden Uk-AiA Politiebureau nog niet gesloopt woensdag 4 april 2001 door Famke van Loon ZIERIKZEE - Noorderpolder moet aantrekkelijk worden voor nieuwe bewoners, die zich van buiten Schouwen-Duive- land op het eiland willen vesti gen. De gemeente Schouwen- Duiveland wil daarom in de toe komstige nieuwbouwwijk in Zierikzee onderscheid maken in drie woongebieden: één met een stedelijke uitstraling, een twee- ZIERIKZEE - De commissie Zorg van de Seniorenraad heeft het afgelopen jaar herhaalde lijk aangedrongen op een zorghotel binnen de gemeente Schouwen-Duiveland. In het jaarverslag van 2000 van de Se niorenraad benadrukt de com missie nogmaals het belang van verbetering van de zorg voor ou deren. Het voormalige gemeentehuis in Burgh-Haamstede was aan vankelijk de locatie die de com missie voor realisering van een zorghotel in gedachten had. Dat ging echter niet door, omdat de gemeente Schouwen-Duive land de locatie toewees aan Sagro in 's-Heerenhoek. Het aannemingsbedrijf wil er een complex met luxe appartemen ten voor bejaarden neerzetten. Toch blijft de commissie bij haar mening dat een voorzie ning met hotelfunctie beter past bij de behoeften van ouderen, als zij tijdelijk 24-uurszorg no dig hebben. In het jaarverslag wordt door de commissie Wonen/Vervoer stil gestaan bij het feit dat ouderen steeds langer zelfstandig blij ven wonen. Als het nodig is, ma ken ouderen daarbij gebruik van de thuiszorg. In plaats van opname in een verzorgingshuis, wordt via deze weg de zorg bij de ouderen thuisgebracht. De commissie Wonen en woon- stichting Zeeuwland zijn over leg begonnen over de verander de vraag naar huisvesting door ouderen en de koppeling tussen zorgen wonen. de met een landelijk karakter en een deel dat 'heel dorps' aan doet. Huizen in een landelijke, groene omgeving zijn al jaren erg in trek. Nieuwkomers, die zich willen vestigen op Schouwen- Duiveland, laten geheel in de pas met deze trend vaak hun oog vallen op de woningen in (met name) de Westhoek. Omdat de vraag daar groter is dan het aanbod van deze dure koophui zen, zetten deze zogeheten mi granten de Schouwse woning markt danig onder druk. De bouw van extra huizen in Wes- terschouwen, Burgh-Haamste de en Renesse, om zo aan de vraag te voldoen, is grotendeels aan banden gelegd. De provincie wil immers vol gens het Streekplan voor Zee land. dat de gemeente de nieuw komers in de toekomst gaat onderbrengen in Zierikzee. Met Noorderpolder - de nieuwe wijk die de komende zeven jaar ten noorden van de monumenten- stad zal verrijzen - beoogt de ge meente dit doel te bereiken. De wijk moet zo ingericht worden, dat het onder meer voor de nieu we bewoners aantrekkelijk wordt zich daar te vestigen in plaats van in de kernen in de Westhoek. Dorpse omgeving Zonder aan de vraag van de ei gen bewoners voorbij te gaan, is daaromhet plan van de gemeen te in de nieuwbouwwijk een groot aantal huizen te bouwen die passen bij wat de nieuwko mers zoeken: een dorpse, lande lijke omgeving. ,,We willen Noorderpolder in drie ondei'de- len verdelen: de bedoeling is een stukje gebied heel stedelijk te maken, een ander deel een lan delijk karakter te geven en één heel dorps woonmilieu te creë ren", legt wethouder C. Veer- hoek van ruimtelijke ordening en volkshuisvesting uit. De gemeente zal deze plannen de komende maanden in overleg met de twee projectontwikke laars voor Noorderpolder, TRS Ontwikkelingsgroep BV en Planontwikkeling Schouw- sedijk VOF, verder vormgeven. De drie partijen hebben gister middag zodoende hun handte keningen gezet onder de zoge heten 'intentieovereenkomst Noorderpolder'. Volgens burge meester J. Asselbergs vormt de ze ondertekening een 'mijlpaal', omdat hiermee een 'belangrijke toekomstige ontwikkeling voor de stad wordt gemax-keerd'. Studie-opdracht De overeenkomst vormt de eer ste stap op een lange weg die nog bewandeld moet woi'den alvo rens de eerste palen de polder- klei in kunnen. Wethouder Van de Velde - de Wilde van grond gebiedzaken noemt het dan ook een 'studie-opdracht'. De ko mende maanden zal onder meer aan de hand van de cijfers uit het woningmarktondei-zoek een gedetailleerd plan voor de 32 hectax-e nieuw woongebied uit gewerkt worden: het mastex- plan. Hierin moet duidelijk wox'den hoe de ixieuwe wijk er stedenbouwkundig uit gaat zien en welke voorzieningen, zoals een basisschool, kinder opvang of winkels, er gevestigd zxxllen worden. Pas nadat dit plan door de ge meenteraad is vastgesteld en de bestemmingsplannen zijn aan gepast kxxnnen gemeente en projectontwikkelaars aan de daadwerkelijke bouw gaan denken. Om niet direct de ge plande achthonderd woningen in één keer op de markt te zet ten, zal Noordexpolder in een aantal fasen tot 2008 ontwik keld worden. Hoe deze fasering zal verlopen durven de twee wethoudei's nog niet te zeggen. Veerhoek bena drukt dat het in ieder geval niet te bedoeling is per woongebied te gaan bouwen: „In iedex-e fase is er straks in Noordex-polder voor elk wat wils tex*ug te vin den." Ten noorden van Zierikzee moet de komende zeven jaar de wijk Noorderpolder verrijzen. foto PieterHorihoff WEMELDINGE - Na veel protesten tegen het verdwijnen van het bushokje bij het dorpshuis in Wemeldinge heeft het gemeen tebestuur besloten de abri te handhaven. De gemeente besloot de abri te schrappen om dat er maar mondjesmaat gebruik van werd gemaakt. Veel Wemeldingers waren het daar echter helemaal niet mee eens. Nu het woonzorg complex bij het dox'pshuis in gebxrxik is ge nomen, verwachten zij dat het bushokje veel vaker woi'dt gebruikt. Ook het dox'ps huis zelf, dat lange tijd maar half of hele maal niet in gebruik was, trekt nu het is ver bouwd meer busreizigex's, die midden in Wemeldinge willen opstappen. Een bijkomende reden voor het schrappen van het bushokje was de herinrichting van de ruimte rond het doxpshuis en het woon zorgcomplex. Daar paste het hokje niet zo goed in. Nu Wemeldinge zo aan de abri blijkt te hangen, hebben burgemeester en wethouders besloten het naar de overkant van de straat te verplaatsen. MIDDELBURG - Een 47-jarige vrouw uit Zierikzee is giste- x-en voor winkeldiefstal veroordeeld tot dertig uur werkstr-af. De vex-dachte stal 2 februari dit jaar bij de Golff supermarkt in Zierikzee tartaartjes en speklappen. Geldproblemen zouden het motief zijn. Uit haar stx-afblad bleek dat ze twee keer eer der veroox-deeld is voor winkeldiefstallen. ,,U heeft het al meer gedaan. Dat zijn dux-e boodschappen op zo'n manier-. Boetes helpen blijkbaar niet", merkte politierechter A. Jans- sens-van Kampen op. Zij besloot de winkeldievegge dienst- vexiening op te leggen. DEN HAAG - De jacht op vossen wordt toch stevig aan ban den gelegd. Een motie van het CDA om het bejagen van vossen aan minder strenge regels te binden, is gisteren met 68 tegen 69 stemmen door de Tweede Kamer veiwoxpen. WD, CDA, Chx-istenUnie en SGP stemden voor; PvdA, D66, SP en Groen- Links tegen. Eén stem extra aan de linkex-zijde gaf de door slag. Vorige week staakten de stemmen nog over de motie; 73 tegen 73. De vossenjacht woi'dt niet helemaal verboden. Het wordt moeilijker een jachtvergunning te krijgen, als er bijvoorbeeld schade ontstaat in weidevogelgebieden. Het verlenen van een ver-gunning wordt onderworpen aan een lange bezwarenpro cedure. Het CDA wilde de provincies meer vrijheid geven om zo nodig de jacht op vossen toe te staan. VLISSINGEN - In Vlissingen aan de Aagje Dekenstraat is gisteren tot twee maal toe een winkeldief aangehouden. Rond 16.00 urn* werd een 27-jarige vrouw uit Vlissingen aangehou den voor diefstal van toiletartikelen ter waarde van enkele guldens. Rond 17.00 uur weixl een 37-jarige man uit Vlissin gen aangehouden voor de diefstal van twee pakken kaas. Te gen beiden is procesverbaal opgemaakt. VLISSINGEN - Een 19-jarige fietser uit Vlissingen is giste renmorgen om negen uur gewond gei'aakt bij een aanrijding. Hij werd op het kruispunt Industx-ie weg-President Roosevelt- laan aangereden door een 39-jarige automobilist uit Vlissin gen. De automobilist gaf de fietser geen voorrang. De fietser had verwondingen aan zijn gezicht en knie. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 38-jarige man uit de Zeeuwse hoofdstad veroordeeld tot honderdvijftig gulden boete. De asielzoeker verscheurde op 27 januari dit jaar bij Bruna in Middelburg drie Servische kranten. DOMBURG - Drie mannen uit Bergen op Zoom, van respec tievelijk 27,19 en 24 jaar, zijn gisteren aangehouden nadat zij drank uit een winkel in Domburg hadden gestolen. Nadat het di'ietal in Veere een bezoek aan een bedrijf had gebracht, re den zij door naar Domburg, waar één van de mannen drank uit een winkel wegnam. De auto met de drie mannen werd later op de Laan der Ver enigde Naties in Middelburg aangetroffen. De bestuxrrder wex'd aangehouden, de twee inzittenden sloegen op de vlucht. Korte tijd later werden ook deze twee aangehouden. De man nen bleken onder invloed van alcohol. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het Platform Musea Schouwen-Duiveland heeft 33.000 gulden subsidie toegezegd gekregen van de Stichting Renesse. Dat geld wordt gebruikt voor een promo tiecampagne waarmee de Schouwse musea zich breed gaan presenteren. Een poster ligt al bijna onder de drukpers, een gemeenschappelijke folder is in voorbereiding en aan de in vulling van een website wordt hard gewerkt. Voorzitter L. NedexTioed-Zijl- stx-a van het regionale museum- platform is blij met de bijdrage van de Stichting Renesse. Vol gens haar is een bescheiden vorm van samenwerking bin nen twee jaar uitgegx-oeid naar een platform van formaat, waarvan de kracht zit in samen werking en diversiteit. Nederhoed-Zijlsti'a vindt geza menlijke publiciteitsvoering van groot belang. Zonder de bij drage van de Stichting Renesse REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax: (0111)454657 e-mail: redzzee@pzc.nl M. Modde (chef) M.G. van den Broek P. Kleemans F.F.A.M. van Loon A.M.L. Pankow R.H.N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl zou dat niet mogelijk zijn. De fi nanciën bij de afzonderlijke musea zijn daarvoor niet toerei - kend. „De inkomsten bestaan uit subsidie van de gemeente en de entreegelden. Met de nieuwe pr-materialen investeren we in hogere bezoekersaantallen en is de kring dus weer gesloten." Poster, folder en website krij gen alle dezelfde huisstijl. Daarin wordt een combinatie van oud en modem nagestreefd. Volgens Nederhoed dient het cultuurhistorisch erfgoed op ei gentijdse wijze te worden ge presenteerd. Herkenbaarheid voor alle Schouwse musea door middel van het pr-materiaal vindt zij van groot belang voor goede commxxnicatie. Website De poster-s en folders zullen rond de seizoenopening van de diverse musea beschikbaar zijn. De voorbereiding van de websi te (www.museaschouwenduive- land.nl) duurt iets langer. „We hebben een contract om die website vijf jaar lang actueel te houden. Ieder museum voor zich levert informatie aan het centraal beheer. Zo kunnen spe ciale activiteiten steeds actueel worden aangekondigd", aldus de voorzitter Zij is ervan over tuigd dat met deze aanpak ver schillende doelgroepen worden bei'eikt. De professionele wijze van pr- voering is een eerste stap naar een officiële museumregistra tie. Nederhoed omschrijft die registratie als een soort keur- merk onder de musea. Overi gens zijn daar nog veel meer ei sen aan verbonden, zoals op het gebied van presentatie, gast heerschap en bedrijfsvoering. Voor alle betrokkenen binnen het museumplatform geldt het verkrijgen van dat keunnexk als een belangrijke uitdaging. Volgens de voorzitter staan on danks de grote diversiteit aan musea binnen het platform alle neuzen dezelfde kant op. Zij zou graag zien dat de gemeente bin nen afzienbare tij d de geweldige inzet van de Schouwse musea gaat honorer-en in de vorm van reële subsidies. Het onder zoeksbureau Arba Minch brengt binnenkort aan het ge meentebestuur advies uit over de toekomst van de Schouwse musea. Nederhoed hoopt dat in dat advies niet wordt uitgegaan van de huidige situatie, maar dat inderdaad naar de belangen voor de toekomst wordt geke ken. De ouderraad van Scholengroep Pontes locatie Pieter Zeeman in Zierikzee is niet blij met de hangplek voor jongeren, die is ontstaan door de plaatsing van een halfpipe op het Hatfieldpark. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De ouderraad van Scholengroep Pontes lo catie Pieter Zeeman in Zierik zee is niet blij met de hangplek voor jongei*en, die is ontstaan door de plaatsing van een half pipe op het Hatfieldpark. Vol gens voorzitter W. Munter van de ouderraad worden negatie ve dingen die daar gebeuren vaak ten onrechte in relatie ge bracht met de naastgelegen school. Munter zegt dat nadat de Scholengroep Pontes in Zie- x-ikzee in een negatief daglicht is geraakt, door de vechtpar tijen die daar vorige week heb ben plaatsgevonden en waar bij een leexiing gewond raakte. „We zijn als ouderraad niet in spoedberaad bijeen gekomen, maar hebben er wel in onze re guliere vergadering over ge sproken. Daar hebben we van de directie toelichting gekre gen op de gesprekken die in middels gevoerd waren met de dadex-s, het slachtoffer en de kinderen uit het dex-de leerjaar vbo", zegt Munter. Hij zegt geen signalen te hebben gekre- gen dat er door de-vechtpartij en grote ongerustheid is ont staan onder de ouders. „Onze ouderraad telt negen leden en niemand van hen was op dat moment nog benaderd door vex'ontruste ouders." De ouderraad heeft besloten even af te wachten of de ge troffen maatregelen van de di rectie effect hebben en de sfeer binnen de school verbetert. Gaspistool Munter is niet gelukkig met berichten dat er maandag rond de halfpipe door een jon gen van buiten de school met een gaspistool werd gedreigd, Evenals rectrix W. Haver kamp-van der Graaf bena drukt hij dat het Hatfieldpark openbaar terrein is en niet on der de verantwoordelijkheid van de school valt. Wel geeft hij aan dat de ouderraad des tijds niet blij was met het be sluit van de gemeente op het Hatfieldpark een halfpipe te plaatsen. „Daarmee is een hangplek voor jongex*en ont staan en overlast daar wordt al gauw in relatie met de school gebracht", aldus Munter. Wat betreft dat dreigen met een gaspistool, waren enkele leerlingen van mening dat het niet veel meer voorstelde dan 'een beetje stoer doen door een provocerend jochie', maar an- dexen schrokken er wel van. De ouderraad blijft de ontwik kelingen bij scholengroep Pontes op de voet volgen en overweegt aan het begin van het nieuwe schooljaar een the ma-avond te wijden aan zin loos geweld. De kennismakingsbijeenkom sten met ouders van nieuwe leeiiingen hebben inmiddels al plaatsgevonden. De rectrix ziet in de recente vechtpartij en geen aanleiding die ouders nogmaals uit te nodigen voor een toelichting op de gebeur tenissen en de getx-offen maat regelen. Wel overweegt ze de leerlingen er met enige regel maat op te wijzen dat ze zelf ook grote verantwoordelijk heid hebben voor een veilige school. Volgens Haverkamp is locatie Pieter Zeeman van de Pontes Scholengroep beslist niet toe aan dectector-poortjes als controlemiddel op wapen bezit. Wel wil ze het besef laten door dringen dat elk signaal van agressie direct dient te worden gemeld zowel door leerlingen als docenten. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil de huidige situatie bij de varkens houderij van de Agri Groep Zee land BV aan de Lange Blokweg in Zierikzee grotendeels legali seren. Een probleem vormt ech ter een aantal mestsilo's achter op het terrein, die door de nieuwe regeling nu buiten het vak staan waar gebouwd mag worden. Een maand geleden is de ge meente een onderzoek gestax-t naar de 7500 varkens tellende mesterij in Zierikzee. Aanlei ding hiervoor vormt de herzie ning van het bestemmingsplan voor het buitengebied, waar het bedx-ijf ondex-deel vanuit maakt. Eigenaar M. Scheepex-s heeft hiextegen zijn zogeheten ziens wijze ingebi-acht en het onder zoek geldt zodoende als reactie van de gemeente op dit bezwaaix Een tweede aanleiding voor het ondex-zoek is, dat het bedrijf destijds niet geheel gebouwd is volgens de verstrekte bouw- en milieuvergunningen. Zo is de varkensstal ten opzichte van de bouwplannen in de px-aktijk een halve slag gedraaid en iets gro ter en zijn de mestkelders onder de stallen minder diep aange legd dan de vergunning aanvan- kelijk heeft vereist. Een ander struikelblok vormt een aantal mestsilo's. Omdat de x-ealiteit sterk afwijkt van de plannen op papier, was het voor de gemeen te niet duidelijk hoe de Zierik zeese varkenshouderij in het be stemmingsplan opgenomen moest worden. Nu het onderzoek is afgerond, wil het Schouwse college de ge meenteraad voox-stellen de gexe- zen 'illegale situatie' aan de Lange Blokweg grotendeels te legaliseren. Op het terrein heeft de gemeente een 'bouwblok' van anderhalve hectare ingetekend waarbinnen de bebouwing mag staan. De stallen en mestkelders vallen binnen dit vak en worden in de huidige vorm en grootte geaccepteerd. „Zo kan de ge meente in één keer een aantal zaken regelen.", verklaart F. Zuijdweg, beleidsmedewerker ruimtelijke ordening. De mest silo's staan echter buiten dit blok. Op korte texmijn zal het college moeten beslissen hoe het hiermee om wil gaan. De voor gestelde regeling wox-dt opgeno men in de definitieve versie van de herziening van het bestem mingsplan. Hierin zal de ge meente wél vasthouden aan de beperkte uitbreidingsmogelijk heden van dit bedrijf van tien procent. Uitbreiding van de stallen, die mogelijk in de toe komst in het kader van aan- schei-ping van dierenwelzijnsei- sen gedaan moet worden, vallen bxxiten deze tien procent. Een tweede tegemoetkoming aan de zienswijze van Scheepers is dat de gemeente de maximale be bouwing van het bouwblok van zestig procent heeft losgelaten. Zuijdweg legt uit dat met het vooi'stel een weg is gezocht waarbij rekening is gehouden met de wensen van de onderne mer en met de bezwaren van de inwoners van Schuddebeurs. Deze laatste groep heeft immers bezwaar aangetekend tegen de groeimogelijkheden van de Zie- x'ikzeese varkensmesterij, die in hun optiek nu al voor veel (stank )overlast zorgt. „Als gemeente moet je uitbreidingsmogelijk heden aan een bedrijf bieden. Met het beteugelen van de mo gelijkheden en een afzonderlijk bouwblok willen we die uitbrei ding in de hand houden." ZIERIKZEE - De sloop van het politiebureau aan het Kerkhof Noordzijde in Zierikzee, die ei genlijk deze week had moeten beginnen, is een maand uitge steld. De politie op Schouwen- Duiveland is vorige week al ver huisd naar het voormalige Dui- velandse gemeentehuis aan de Kerkring in Nieuwerkerk. Op de vx-aag waar het uitstel van sloop aan te wijten is, blijft poli- tievoorlichter J. de Beste het antwooi'd schuldig. „Wat ik wel weet is dat de Schouwse politie er niet mee zit. Die heeft het pri ma naar de zin in het oude ge meentehuis in Nieuwerkerk, want daar hebben ze veel meer ruimte." De bouw van het nieuwe politie bureau begint naar verwach ting in mei dit jaar en neemt on geveer anderhalf jaar in beslag. Het nieuwe bureau wordt na het zomerseizoen van 2002 opgele- vei'd. Tot die tijd staat elke don derdagmorgen van 09.00 tot 12.00 uur het mobiele wijkbu reau op het parkeerterrein bij het gemeentehuis aan het.H3.t- fieldpai'k in Ziexrkzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 41