Parkeerplaatsen blijven leeg PZC Nieuwbouw Kortgene krijgt vorm Omwonenden plan Overtieringe willen geen woningbouw Hengelaars willen gezonde Stelleplas Autobezitters naarstig op zoek naar gratis plek in centrum Goes Vossenjacht aan banden gelegd Drie drankdieven aangehouden Schoenendief aangehouden Auto's Westdorpe opengebroken Fietser gewond bij aanrijding Verscheuren kranten beboet Werkstraf voor winkeldiefstal Gereedschap gestolen Kapelle stapt in actie Een Ton voor Water Populair bushokje in Wemeldinge mag blijven door Ingrid Huibers GOES - Parkeerplekken in het centrum waarvoor sinds maandag betaald moet wor den, blijven dinsdagmorgen angstvallig leeg. Toch staan de meeste straten die net buiten het nieuwe parkeerregime val len, lang niet vol. Ook het gra tis parkeerterrein bij de Zee landhallen vertoont opvallend veel lege plekken. „Het mag eigenlijk niet, maar ik parkeer mijn auto nu op het parkeerterrein bij de Kon- mar", zegt Yvonne van Pallan- der, i-eceptioniste bij Randstad Uitzendbureau aan de Van de Spiegelstraat. „Daar zullen ze ook wel weer iets op vinden, maar voorlopig wacht ik het maar even af." Parkeerden Van Pallander en haar ongeveer twintig collega's voorheen in het buurtje rond het Van Rimmelandplein, nu is iedereen naarstig op zoek naar een gratis parkeerplek. Transferium Het transferium bij de Zee landhallen dat sinds 1 april zes dagen per week gebruikt kan worden, is bij de Randstadme dewerkers nog niet erg in trek. „Je moet veel vroeger van huis, omdat je afhankelijk bent van de bus die tussen de Zeeland hallen en de stad op en neer rijdt", zegt Van Pallander. „Daar hebben veel mensen niet zo'nzin in." De ongeveer zeventig werkne mers van de Hema zijn volgens bedrijfsleider Ruud Mesland vooralsnog evenmin enthousi ast over het transferium. „Mensen vinden het om slachtig." Voorlopig wordt er (gratis) bij de Konmar gepar keerd. Borden „Mensen weten het parkeer terrein bij de Zeelandhallen gewoon niet te vinden", meent chauffeur Ben Khallauf van Connexxion. „Ze moeten op de Zeelandhallen, maar ook in de stad, grote borden neerhangen, om het terrein aan te prijzen." Khallauf bracht dinsdagmor- woensdag 4 april 2001 DEN HAAG - De jacht op vossen wordt toch stevig aan ban den gelegd. Een motie van het CDA om het bejagen van vossen aan minder strenge regels te binden, is gisteren met 68 tegen 69 stemmen door de Tweede Kamer verworpen. WD, CDA, ChristenUnie en SGP stemden voor; PvdA, D66, SP en Groen - Links tegen. Eén stem extra aan de linkerzijde gaf de door slag. Vorige week staakten de stemmen nog over de motie; 73 tegen 73. De vossenjacht wordt niet helemaal verboden. Het wordt moeilijker een jachtvergunning te krijgen, als er bij voorbeeld schade ontstaat in weidevogelgebieden. DOMBURG - Drie mannen uit Bergen op Zoom, van respec tievelijk 27,19 en 24 jaar, zijn gisteren aangehouden nadat zij drank uit een winkel in Domburg hadden gestolen. Nadat het drietal in Veere een bezoek aan een bedrijf had gebracht, re den zij door naar Domburg, waar één van de mannen drank uit een winkel wegnam. De bestuurder werd aangehouden, de twee inzittenden sloegen op de vlucht. Korte tijd later werden ook deze twee aangehouden. De mannen bleken onder in vloed van alcohol. MIDDELBURG - Op de Markt in Middelburg is dinsdag een 51-jarige man uit Cadzand aangehouden wegens winkeldief stal. De man had een paar schoenen weggenomen ter waarde van enkele tientallen guldens. Hij werd heengezonden met een dagvaarding en een procesverbaal. WESTDORPE - Westdorpe was in de nacht van maandag op dinsdag het terrein van autokrakers. Tenminste vier perso nenauto's werden opengebroken. De daders namen radio/cd- spelers en cd's mee. De schade totale waarde van de gestolen goederen is onbekend. VLISSINGEN - Een 19-jarige fietser uit Vlissingen is giste renmorgen om negen uur gewond geraakt bij een aanrijding. Hij werd op het kruispunt Industrieweg-President Roosevelt- laan aangereden door een 39-jarige automobilist uit Vlissin gen. De automobilist gaf de fietser geen voorrang. De fietser had verwondingen aan zijn gezicht en knie. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 38-jarige man uit de Zeeuwse hoofdstad veroordeeld tot 150 gulcien boete. De asielzoeker verscheurde op 27 janua ri dit jaar bij Bruna in Middelburg drie Servische kranten. MIDDELBURG - Een 47-jarige vrouw uit Zierikzee is voor winkeldiefstal veroordeeld tot dertig uur werkstraf. De ver dachte stal 2 februari dit jaar bij de Golff supermarkt in Zie rikzee tartaartjes en speklappen. Geldproblemen zouden het motief zijn. Uit haar strafblad bleek dat ze twee keer eerder veroordeeld is voor winkeldiefstallen. ,,U heeft het al meer gedaan. Dat zijn dure boodschappen op zo'n manier. Boetes helpen blijkbaar niet", merkte politierechter A. Janssens-van Kampen opZij besloot de winkeldievegge dienstverlening op te leggen. Parkeerplaatsen waar voor betaald moet worden, blijken niet in trek. gen vroeg zo'n zestig mensen naar de stad. Behalve het terrein bij de Kon- mar, staan ook het Hollandia- en Molenplein rond een uur of twaalf behoorlijk vol. Op die laatste twee terreinen bedoeld voor langparkeerders kan voor vier gulden een dagkaart wor den gekocht. Zo'n tachtig pro cent van de parkeerders heeft dat gistermorgen gedaan. „Het moet zich deze weken bij de mensen gaan zetten", zegt verantwoordelijk wethouder Thijs 't Hart van de gemeente Goes. Daarom delen de par keerwachters op dit moment nog vooral waarschuwingen uit. „Over een aantal maanden gaan we kijken hoever mensen willen lopen voor een gratis parkeerplek en waar dat pro blemen oplevert. Wel meldt 't Hart met de be drijven langs de Marconi- en Edisonstraat afgesproken te hebben, dat over een maand of drie ook daar voor een parkeer plek betaald moet worden. Maatregelen Hoewel het in bijvoorbeeld de J. Catsstraat, Valckeslotlaan, Jasmijn- en Violenstraat, die net buiten het parkeerregime vallen, dinsdagmorgen niet op vallend druk is, hebben enkele bewoners van de Violenstraat hun maatregelen getroffen. Zo hangt aan het begin van de straat een bord: 'Parkeren al leen voor bewoners'. „Maar het helpt niets", meent Dvan Put die zegt voor de hele Violenstraat te spreken. „We hebben al afgesproken de au to's zo neer te zetten dat er nie- foto Willem Mieras mand meer tussen kan. We zet ten ook de kliko's ertussen. An ders kun je gewoon niet parke ren als je 's avonds thuis komt." De bewoners van de Violen straat willen met spoed een vergunning. Liefst zien ze hun straat direct in het gebied van gemengd parkeren betrokken. „Als we bot vangen", zegt Van Put, „dan sluiten we gewoon 's ochtends de weg af." door Mieke van der Jagt KAPELLE - De bewoners van de Ambachtsherenwegeling in Kapelle zijn fel gekant tegen woningbouw aan hun kant van het plan Overtieringe. Hun re actie tijdens het spreekrecht bij de vergadering van de commis sie VROM, berustte weliswaar op een misverstand, maar dui delijk werd dat ze geen woning bouw wensen. Burgemeester en wethouders van Kapelle deden in de com missie VROM mededeling van een verkorte planologische pro cedure om op tijd grond be schikbaar te krijgen in het be stemmingsplan Overtieringe. Die mededeling werd in een apart agendapunt vervat omdat het nog even wennen is met de gewijzigde Wet op de Ruimtelij ke Ordening. Voor verkorte, ar tikel-19-procedures, is geen voorbereidingsbesluit meer no dig. Vroeger begonnen belang hebbenden in te spreken bij het REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom M.E.deBruijn I. Huibers A.M. van der Jagt R.J.A. Paardekam F. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl nemen van zo'n voorbereidings besluit. Sinds kort is dat niet meer nodig en gaat de verkorte procedure na bekendmaking en inzage, meteen de inspraak in. De gemeenteraad doet aan be sluitvorming op grond van het plan en de bedenkingen samen. De behandeling van een agen dapunt waarin melding werd gemaakt van alvast vijftig wo ningen en de bouw van één wo ning in het buitengebied, was niet meer dan de start van de in spraak. De bewoners van de Ambachts herenwegeling hadden de plan nen dus nog niet gezien. Ze gin gen er ten onrechte van uit dat de vijftig woningen aan hun kant van het plan zouden ko men. De gemeente had immers eerder gemeld dat de speel- en parkvoorziening bij de Am- bachtherenwegeling zou wor den omgezet in woningbouw en ook de woning in het buitenge bied, aan de Ambachtsheren wegeling, kwam bij dezelfde melding aan de orde. Bouwgrond Wethouder G. Burger verzeker de de insprekers echter dat de vijftig woningen in het deel van Overtieringe komen dat het verst van de Ambachtherenwe- geling af ligt. Kapelle kan niet wachten op de goedkeuring van het hele bestemmingsplan om dat de gemeente dan zonder bouwgrond komt te zitten. De verkorte procedure geeft Kapel le tot 2002 een voorraadje van vijftig huizen. Het besluit om de enkele woning aan de Am bachtsherenwegeling toe te staan, is al meer dan een jaar ge leden genomen. De insprekers lieten er geen misverstand over bestaan: te gen de woning maken ze be zwaar maar ook tegen woning bouw aan hun kant van het plan, als het zo ver is. De com missie spreekt inhoudelijk pas over de plannen als de beden kingen ook op tafel liggen. RILLAND - Bij een inbraak in een keet aan de West-Schelcle- Rijnweg in Rilland is voor dui zenden guldens aan gereed schap en computerapparatuur gestolen. De inbraak heeft tus sen vrijdagavond en maandag middag plaatsgevonden. De eerste woningen in de Spuikom in Kortgene naderen hun voltooiing. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers KORTGENE - De bouw van 33 woningen in de Spuikom in Kortgene schiet aardig op. De eerste rij huizen op het terrein tussen de Torendijk en de Spuiweg is al van een pannen dak voorzien. Behalve deze voor permanente bewoning bestemde eenge- zins- en twee-onder-één-kap- woningen, voorziet het plan Havenfront ook nog in de bouw van 79 deels voor recrea tie en deels voor permanente bewoning bedoelde huizen. Deze woningen worden in twee fasen gebouwd. In eerste instantie krijgen de 59 losse woningen in het plan gestalte. De bouw ervan begint hoogst waarschijnlijk in mei. Ligplaats Het gaat onder meer om twee rijtjes van elk acht in hoogte verspringende recreatiewo ningen onderlangs de Kaai- dijk. Net als negentien vakan tiehuizen langs de loswal krijgen deze woningen een ei gen ligplaats. Bovenlangs de dijk komt een rij met 24 dijkwoningen: deels bestemd voor permanente bewoning en deels voor recreatief ge bruik. In januari 2002 wordt begon nen met de bouw van twee ap partementencomplexen. Daarin komen in totaal twin tig appartementen. Alle wo ningen in de Spuikom zijn in middels verkocht. Sinds begin september zijn ook de 59 wo ningen uit de tweede fase van het plan te koop bij de Formule Makelaar in Middelburg. Daarvan zijn er nu ongeveer 30 verkocht. Om ook de resteren de huizen aan de man te bren gen wordt zaterdag 14 en maandag 16 april een 'ver koopactie' gehouden in een tent op het Havenplateau. De verkoop van de appartemen ten begint hoogstwaarschijn lijk rond de bouwvak. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Ook de gemeente Kapelle doet mee aan de actie Een Ton voor Water. Dat betekent dat inwoners van Kapelle voor 55 of 70 gulden, afhankelijk van de uitvoering, een regenton kunnen kopen. Van elke ver kochte regenton gaat een tientje naar een Novib-project voor schoon drinkwater in Bangladesh. Het doel van Een Ton voor Water is tweele dig. Het sparen en gebruiken van regenwa ter helpt een milieuprobleem als de verdro ging tegen te gaan. Ook maakt het project burgers bewust van de wereldwijde schaarste aan schoon drinkwater. Steeds meer gemeenten in Zeeland haken aan bij het initiatief van COS-Zeeland, de Zeeuwse Milieufederatie en het IVN-consulent schap. In Kapelle worden twee soorten regenton nen aangeboden. De ton van 55 gulden heeft een inhoud van 240 liter en is gemaakt van groene kunststof. Er zit een kraantje aan. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De hengel sportverenigingen De Bevelan- den uit Heinkenszand en De Leeglopers uit 's-Heerenhoek, hebben een plan gemaakt om de Stelleplas bij Heinkenszand ge zond en natuurlijk te maken. De hengelsportverenigingen pach ten het visrecht van de gemeente Borsele. Ze hebben het vijfja renplan gemaakt in samenwer king met de waterbeheerder: het waterschap Zeeuwse Eilanden. Stelleplas ontstond bij de aan leg van de Rijksweg A58 door zandwinning voor de viaducten en dijklichamen. Zandzuigers maakten een verzameling gaten tot vijftien meter diep, die met z'n allen een plas van zo'n tien hectare vormden. De plas werd aanvankelijk bestemd voor ï'e- creatief gebruik door zwem mers en sportvissers maar zwemmen is er inmiddels verbo den. Stelleplas is een gevaarlijk zwemwater omdat door onge lijkheid van de bodem veel in versie optreedt: verticale water bewegingen door verschillen in warm en koud. Zuurstofloosheid De inversie speelt ook de sport vissers parten. Omdat Stel leplas een tamelijk kale, zande rige onderwaterbodem heeft, wordt de zuurstofloosheid ver sterkt. Daarbij is de visstand zeer eenzijdig: veel karpers die hun uiterste best doen om al woelend in de bodem, muggen- larven te zoeken. Dat voordurend ploegen van de onderwaterbodem komt de zuurstofhuishouding bepaald niet ten goede. Kees van der Eden van de Bevelanden, is lid van de binnenwatercommissie die het plan heeft opgesteld. „We hebben inmiddels de Stel leplas helemaal afgevist. Wat we al dachten, bleek waar: er is te weinig voedsel voor vis. De karpers die we vingen waren graatmager." Waterplanten Om een beter natuurlijk even wicht te krijgen willen de hen gelaars, nu de karpers voor een groot deel zijn weggevist, wa terplanten gaan zetten rondom de oevers van Stelleplas. Van derEeden: „Dat geeft kleine or ganismen de kans om te overle ven en voor meer zuurstof te zorgen. Die waterplanten, die we in het begin met gazen korf jes zullen beschermen tegen vraatzuchtig watervogels, bie den ook een schuil- en paai- plaats voor andere vis, die we gaan uitzetten. We beginnen met ruisvoorn en snoek en we gaan verder met baars en zeelt. Elk jaar gaan we kijken hoe de stand is en wat er moet gebeuren om de boel te verbeteren." Niet alleen de onderwaterbo dem, ook de oevers moeten beter worden ingericht. Vorig jaar zijn al twee van de negen visstei- gers vervangen door hardhou ten steigers, die geen milieuon vriendelijke impregnering nodig hebben. Dit jaar zijn de zeven resterende steigers aan de beurt. De duurdere uitgave is ook groen, heeft een kraantje maar ook een houtnerfstructuur. De inhoud is 190 liter. Kapelle biedt de bur gers voor twintig gulden extra ook een vul- automaat, die de verbinding met de regen pijp automatisch afkoppelt als de ton vol is. Kapellenaren die een ton willen, moeten die via een bon bestellen bij de gemeente. De tonnen kunnen dan zaterdag 19 mei tegen betaling worden afgehaald bij de werk plaats van gemeentewerken aan de Dijk- welseweg in Kapelle worden afgehaald. WEMELDINGE - Na veel pro testen tegen het verdwijnen van het bushokje bij het dorpshuis in Wemeldinge heeft het ge meentebestuur besloten de abri te handhaven. De gemeente be sloot de abri te schrappen om dat er maar mondjesmaat ge bruik van werd gemaakt. Veel Wemeldingers waren het daar echter helemaal niet mee eens. Nu het woonzorgcomplex bij het dorpshuis in gebruik is genomen, verwachten zij dat het bushokje veel vaker wordt gebruikt. Ook het dorpshuis zelf, dat lange tijd maar half of helemaal niet in gebruik was, trekt nu het is verbouwd meer busreizigers, die midden in We meldinge willen opstappen. Een bijkomende reden voor het schrappen van het bushokje was de herinrichting van de ruimte rond het dorpshuis en het woonzorgcomplex. Daar paste het hokje niet zo goed in. Overkant Nu Wemeldinge zo aan de abri blijkt te hangen, hebben burge meester en wethouders besloten het naar de overkant van de straat te verplaatsen. Daarmee staat het op het Dorpsplein, wat over een paar jaar ook opnieuw zal worden ingericht. Daarbij, zo beloofde wethouder G. Bur ger deze week, zal het bushokje in de plannen worden geinte- greerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 35