Mkz-crisis teistert paardensport PZC Angela Maas doet wedstrijdritme op Omloop van de Braakman gaat door Knieblessure judoka Willeboordse valt mee SpHUllill^ stijgt voor mocindcig 9 juli Icings Zeeuwse grens ncuxr Antwerpen Vcilï. Ü£1.0.S biljarters van 3BSD Tourrit met diamant als inzet blijft nog onzeker 1 John Jansen nieuwe trainer Delta Sport 24 Omzetverlies voor maneges door vervoersverbod Van der Wiel luistert jubileum SVWZV op met schaaksimultaan Vierde kartzege voor Hoondert Westwood niet naar Masters uitslagen I v agenda bw woensdag 4 april 2001 door Lucien Roelandt AXEL - De mond- en klauw- zeeruitbraak heeft ook voor de paardensport verregaande ge volgen. Wedstrijden komen op de tocht te staan. In heel Neder land wordt voorlopig tot en met 30 april geen concours meer ge houden. Organisatoren weten niet meer waar ze aan toe zijn, en de fokkerij staat onder druk. En zoals het er nu naar uitziet, is het einde van de stilstand nog niet in zicht. Drie weken geleden werd Ne derland getroffen door het ge vreesde mond- en klauwzeer. Hoewel paarden de ziekte niet kunnen krijgen, heeft de paar densector er vanaf de eerste dag veel hinder van ondervonden. Door het ingelaste vervoersver bod voor paarden kunnen hon derden concoursen geen door gang vinden. Het dekseizoen staat op punt van beginnen maar ook de daarbij horende OOSTBURG - Schaakvereni ging SVWZV viert op zondag 8 april 2001 het vijftigjarig be staan. Dit jubileum wordt opge luisterd met een simultaan door grootmeester John van der Wiel. Schaakvereniging West- Zeeuws-Vlaanderen is ontstaan door het samengaan van schaakclubs Breskens en Cad- zand, met een schaakclub af komstig uit Oostburg. Deze drie clubs werden gezamenlijk SVWZV genoemd, De club is mede opgericht door Leen de Vlieger in 1949. De Vlieger, te vens oud-voorzitter van de Zeeuwse Schaakbond, heeft zich altijd met veel bezieling voor de Oostburgse vereniging ingezet en is nu nog steeds lid. Op 8 april zal om 13.45 uur in het Zwincollege in Oostburg de simultaan met John van der Wiel beginnen. Er doen 36 deel nemers mee, onder wie leden, oud-leden en genodigden. traditionele shows van de va- derdieren kunnen geen door gang vinden. Alle manegebe- drijven zijn gesloten. Manege Heikant, waar prak tisch elk weekeinde een con cours wordt gehouden en driehonderd deelnemers als normaal wordt gezien, ligt nu al geruime tijd stil. Van een ramp wil eigenaar Fons de Vetter ech ter niet spreken: ,.In het week einde van 3 maart is alle ellende begonnen. Toen was er in België een vervoersverbod. Een week daarna begon hier de ellende. Dat betekende een behoorlijk omzetverlies want wij moeten het van het indoorseizoen heb ben. Ik moet er dan ook niet aan denken clat die ziekte in het be gin van het indoorseizoen was uitgebroken. Maar een ramp is het voor de mensen wiens vee wordt geruimd. Zij staan in één klap met lege handen. Wij gaan in oktober als het indoorseizoen begint gewoon weer van start maarzij moeten van onderaf al les weer opbouwen en dat duurt jaren. Wat ik overigens wel erg vind, is dat we door dat ver voersverbod met onze paarden ook niet aan wedstrijden in Bel gië kunnen deelnemen. Dit ter wijl we nog geen kilometer van de grens wonen en in een gebied waar geen mond- en klauwzeer heerst." Probleem Ook voor de Hexagon dressuur- en africhtingsstal van Van Lie ren in Schore is het vervoersver bod een probleem. Erica Janse: „De stal draait wel door maar met de nodige aanpassingen. We hebben het wel druk met paar den van klanten die eigenlijk klaar zijn, maar niet naar huis kunnen. Nieuwe komen er niet bijOok enkele paarden die ver kocht zijn, blijven nu noodge dwongen staan. De lessen van leerlingen die hun paarden hier op stal hebben staan, gaan ge woon door. Enkele leerlingen hebben zelf een accommodatie, dus die zoeken we zelf op. En onze wedstrijdpaarden hebben we gelukkig allemaal thuis staan. Doordat we niet kunnen meedoen aan wedstrijden heb ben we nu wat meer tijd om ze klaar te maken voor Grand Prix-niveau. Dat moet overi gens niet te lang duren. Want cle wedstrijdspanning heb je toch ook weer nodig om je scherp te houden." Voorlopig lijkt het voor de rui ters en amazones nog slechts oe fenen geblazen, want het einde van de crisis is nog niet in zicht. Door de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen en Ponyclubs (KNF), met zijn ruim veertigduizend leden dé grootste basis wedstrijdorgani satie in ons land, en cle Neder landse Bond van Rijverenigin gen (NBVR), is in ieder geval al een verbod voor concoursen tot en met 30 april uitgevaardigd. Dat betekent dat de traditionele opening van het Zeeuwse out- cloorseizoen op Koninginnedag, tijdens het concours hippique van De Iionteruiters in Kloos- terzande, geen doorgang vindt. De Bolderwegis nu de enig overgebleven kasseienstrook in de Omloop van de Braakman. foto Charles Strijd doorSven Remijnsen PHILIPPINE - De Omloop van de Braak man kan zaterdag doorgang vinden. De ver schillende instanties die zijn belast met de problematiek rond de uitbraak van mond en klauwzeer zien vooralsnog geen reden om de wielerwedstrijd voor amateurs te verbieden. Organisatievoorzitter Johnny Spuesens staat al enkele dagen in contact met een groot aantal betrokken instanties: het mi nisterie van Landbouw, de provincie Zee land, de gemeenten Terneuzen, Sas van Gent en Oostburg, het waterschap en de ZL- TO. Spuesens: „Nergens heb ik te horen ge kregen dat onze wedstrijd niet door mag gaan. Er lijkt geen enkele belemmering te bestaan. We gaan dus gewoon fietsen." Spuesens, die gisteravond tijdens een ver gadering van het wielercomité van Philip pine de knoop doorhakte, houdt wel een slag om de arm. „Het blijft mogelijk dat de overheid de komende dagen alsnog ingrijpt. De mkz-procedure wordt dagelijks doorge licht en bijgestuurd, mocht dat nodig zijn. Zelfs op de dag van de wedstrijd kan er nog een verbod volgen." Op aandringen van de Nederlandse wielrenunie (KNWU) besloot het comité vorige week al om de vier korte passages over Belgisch grondgebied te schrappen. De doorkomsten op de kasseien bij Boekhoute zijn inmiddels vervangen door een even lang traject in de polder rond Philippine. De Bolderweg is nu de enig overgebleven kasseienstrook in het par koers. In Nederland zijn de afgelopen weken ver schillende wielerwedstrijden afgelast. Ge vreesd wordt dat de renners al fietsend het mond- en klauwzeervirus verspreiden. van onze sportredactie MIDDELBURG - De kniebles sure van de Middelburgse judo ka Elisabeth Willeboordse valt mee. In het ziekenhuis in Breda is gisteren een verdraaiing van het kniegewricht geconsta teerd. „Ik heb er nog flink last van. Er zit nog veel vocht in. Er is me verteld dat ik over zo'n drie weken pas weer op de judo- mat kan. Ik hoop wel binnen een week weer wat aan cardiofit- ness en regulier fitness kan doen", aldus de 22-jarige judo ka. Elisabeth Willeboordse bles seerde zich afgelopen weekein de tijdens een internationaal toernooi in Rotterdam. Door de blessure was ze niet meer in staat zich in beeld te judoën voor de nationale selectie voor het EK. Daniëlle Vriezema, die in Rotterdam derde werd, is gis teren door de topsportcommis sie van de judobond aangewe zen in de gewichtsklasse tot 63 kilogram. Willeboordse: „Ik ben best teleurgesteld, ja. Als ik niet geblesseerd zou zijn geraakt, had ik best kans gehad me te plaatsen. Het was haalbaar, al is Daniëlle Vriezema een erg ster ke judoka." Naast Vriezema mag ook Nicky Boontje naar het EK, Edith Bosch naar de WK. De topsport commissie van de judobond heeft geen keuze durven maken welke vrouw in de klasse tot 70 kilo de beste van Nederland is. De judoka's en hun coaches zijn niet echt blij met de oplossing, maar leggen zich erbij neer. In de selectie voor de Europese titelstrijd (18-20 mei in Parijs) en de wereldkampioenschap pen (26-29 juli in München) was de keuze voor Bosch of Boontje het grote dilemma. Bosch (20) genoot een beschermde status vanwege haar goede prestaties van vorig jaar. Boontje deed het dit voorsei zoen echter beter. Ze won twee toernooien en versloeg haar ri vale een keer. In de andere gewichtscategorie- en waren de keuzes niet verras send, behalve die voor Karin Kienhuis in de open klasse. Zij werd in de klasse tot 78 kilo verslagen door Claudia Zwiers. De bond besloot bij de wouwen tot 52 kilo niemand af te vaardi gen, omdat de jonge judoka's in deze groep niet toe zijn aan het grote werk. De selectie is als volgt: Vrou wen: - 48 kg: Nynke Klopstra, -1 57: Deborah Gravenstijn, - 63: Danielle Vriezema, -70: Nicky j Boontje (EK)/Edith Bosch (WK - 78: Claudia Zwiers, 78: Francoise Harteveld. Open klasse: Karin Kienhuis. Man nen: - 60: Ruben Houkes, - 66: Bryan van Dijk, - 73: Dennis i Meijer, - 81: Maarten Arens, -1 90: Mark Huizinga, - 100: Elco van der Geest, 100/open klas se: Dennis van der Geest. Nor maal gesproken judoën deze mensen ook de WK. Zowel het EK als het WK lijkt1 dus aan Willeboordse voorbij te gaan. „Heel zonde, maar vol gend seizoen is er weer een EK en over twee jaar weer een WK, Dan moet ik er wel bij zijn. Dit seizoen heb ik het goed gedaan, Misschien dat ik nog naar dej Universade in Peking mag. Als1 Vriezema daar ook naartoe mag, krijgt ze alle drie de belangrijke evenementen en ik niks. Zou ik niet zo leuk vinden. Maar het blijft de beslissing van de judo bond natuurlijk." MIDDELBURG - De karters van Hoondert Racing hebben voor de vierde maal op rij de be- drijvencoinpetitie in Middel-1 burg gewonnen. In de A-compeittie startte Hoondert vanaf de eerste plaats en zou die gedurende 192 ron den niet meer afgeven. Clobal Car moest genoegen nemen met de tweede plaats en koploper Eetcafé Het Vervolg werd te leurstellend derde. Het succes van Hoondert was mede te dan ken aan.de jongste rijder, de 12- jarige Sylvano van Sprundel uit Rossendaal. Hij reed vanaf het begin meer dan één seconde per ronde sneller dan de overige1 teams en wist al gauw de rest van het geld op een ronde ach terstand te zetten. De snelste tijd werd door Sylvano vani Sprundel gereden: 36.42 secon den. De stand na 14 races: 1. Eetcafé Hei Vervolg 113 punten,. 2. Clobal Car 75, 3. Van Gilst Kevers 48, 4. Van Staveren 46, 5. Cool FM 36, 6. Hans Verkerk 19, 7. Hoondert Racing 14. m metm m m mm&srnm mim ams mx w s 8 door Joop van den Oudenhoven GOES - Het biljartteam van 3BSD Interieur Totaal 1 verloor in de strijd tegen runner-up 't Tapperijke een kostbaar punt. Met nog twee wedstrijden te gaan loopt de spanning voor 3BSD daardoor verder op. De kansen op het kampioenschap zijn nog volop aanwezig maar dan moet de ploeg vanaf nu geen punt meer verspelen. 3BSD Interieur Totaal I - 't Tap perijke 4-4: De bezoekers uit Hoeven zijn aan een geweldige eindsprint bezig. Daar waar de koplopers Oudenbosch 1 en 3BSD de laatste weken wel eens een puntje lieten liggen, bleef 't Tapperijke winnen. De ploeg naderde daardoor tot op een door Eldridge Pentury SEROOSKERKE - John Jansen wordt met ingang van het nieu we seizoen trainer van handbal vereniging Delta Sport. De 48- jarige oefenmeester uit Seroos- kerke volgt de vertrokken Eric Dingemanse op. Jansen, die in het verleden ook al een jaar trai ner was bij de Zierikzeese club, heeft voor een jaar getekend. Het afgelopen seizoen zat John Jansen zonder club. Het jaar er voor stond hij aan het roer bij eerstedivisionist EMM. „Ik ben er bewust een jaar tussenuit ge- AUGUSTA - Golfer Lee West wood heeft zich afgemeld voor de Masters in Amerika. De Brit, afgelopen jaar winnaar van de Order of Merit, wil de ge boorte van zijn eerste kind mee maken. Aan het eerste 'major kampioenschap' van het sei zoen doen nu 93 spelers mee. Westwood stelde zijn beslissing om wel of niet mee te doen zo lang mogelijk uit. Dinsdag hak te hij de knoop door. „Volgend jaar ben ik terug in Augusta. Met mijn familie", zei de Brit. Overigens ging de training dins dag op de baan van Augusta niet d'è'or wegens onweer. RTR punt. Op de laatste speeldag staat nog de ontmoeti ng Ouden - bosch-3BSD op de agenda. Het ging er bijzonder spannend aan toe in SPB centrum Yip Pla za. Johan Flikweert kon het on danks goede tegenstand net niet bolwerken in zijn partij tegen Jaspers en sloot af met een ne derlaag: 26-30 na 43 beurten. Peter van Houwelingen was er nog dichter bij. In een meer spannende dan fraaie strijd werd het na 68 beurten 29-30 in het voordeel van Valentijn. Cees den Boer, de laatste tijd in zeer goeden doen, gaf Van Ginneken geen schijn van een kans: 25-9 na 37 beurten. Jan Eickenboom zorgde dat er toch nog een punt uit het vuur werd gesleept door in een gelij k- opgaande strijd Broos net voor te blijven: 25-23 na 54 beurten. gaan", vertelt Jansen. „Om per soonlijke redenen ben ik des tijds vertrokken bij EMM, we zijn als vrienden uit elkaar ge gaan. Ik wilde per se een jaar stoppen en heb altijd de intentie daarna de draad weer op te pak ken. In Zeeland vind je alleen handbalclubs in Vlissingen, Goes en Zierikzee. Er is heel weinig keus. Ik waardeer het daarom heel erg van Delta Sport dat het mij benaderde." Jansen had echter toch bedenktijd no dig. „Ik heb een paar weken na gedacht, de mix van routine en jeugd in Delta Sport 1 heeft voor mij de doorslag gegeven." John Jansen was in het verleden trainer van GSC (Goes), Wal cheren (Vlissingen), Delta Sport (Zierikzee), Olympus (Vlissin gen), het Brabantse Heerle, He- lius (Hellevoetsluis) en EMM. Met Delta Spoil wil hij komend seizoen herkenbaar handbal spelen in de derde divisie. „Ik probeer reëel te zijn als we pra ten over de doelstelling voor ko mend seizoen. Het is bekend dat Delta Sport een smalle groep heeft, dus streef ik in eérste in stantie naar een brede groep. Verder wil ik gewoon lekker handballen met de ploeg." Jansen gaat donderdag al aan de slag. „In april geef ik één keer per week training aan de eerste selectie. Op deze manier leer ik de groep beter kennen en is alles niet zo nieuw voor me als ik in september aan de slag ga." door Frits Bakker ANTWERPEN - Voor de win naar van de Touretappe van Ca lais naar Antwerpen, die op maandag 9 juli wordt verreden, ligt op de eindstreep een aardige bonus te wachten. De Antwerp se diamantairs hebben een dia mant met een waarde van één miljoen Belgische francs (55.000 gulden) beschikbaar ge steld voor de renner die als eer ste de finish passeert. De etappe voert het peloton die dag voor een groot deel langs de grens met Zeeland. Het Antwerpse stadsbestuur presenteerde gisteren het pro gramma dat rond de twee Tour- dagen is georganiseerd. Maan dag komt het peloton na een rit over 218 kilometer tussen vijf uur en half zes aan op het Frede- rik van Eedenplein op de Lin keroever. De derde etappe start een dag later in het hart van de stad en krijgt een finale op het parkoers van de klassieker Lui k-Bastenaken-Luik Het is de tweede keer in de histo rie van het Tourcircus dat Ant werpen wordt aangedaan als start- en finishplaats. De Tour de France van 1954 ging in Am sterdam van start en eindigde op de eerste dag in Brasschaat. Wout Wagtmans verraste in de laatste kilometers de snelle sprinters en won cle rit onder meer voor de Belgische favoriet Stan Ockers. Volksfeest De Antwerpenaars willen van de aankomst op 9 juli een volks feest maken. Dat begint al op zaterdag 30 juni met een massa le fietstocht voor wielertoeris tendie over het parkoers van de Touretappe naar Luik voert. Op de dagen dat het Tourpeloton aankomt en weer vertrekt staat cle stad bol van de culturele en feestelijke activiteiten. Het wielercircus zelf rijdt, voor afgegaan door een reclameka ravaan, op maandag 155 kilo meter over Vlaamse wegen. De renners rijden vanuit Frankrijk in Leisele (West Vlaanderen) de Belgische grens over en rijden onder meer via Diksmuide, Ich- tegem, Torhout, Knesselare en Adegem naar Eeklo en vervol gens langs Assenede, Ertvelde naar Zelzate. Daar kunnen de Zeeuwse wie lerfans het peloton nog op vele plaatsen langs de grens volgen. Vanaf Zelzate (rond 16.00 uur) voert de etappe langs Wachte- beke (16.08), Moerbeke-Waas (16.14), Klein-Sinaai (16.22), Stekene (waar een bonificatie sprint wordt gehouden) naar Sint Gilles Waas (16.33) en daarna via Beveren 16.48), Burcht en Zwijndrecht naar de finish in Antwerpen (17.15). De derde etappe gaat op dinsdag om 12.20 uur van start op de Groenplaats in Antwerpen. De rit is tot de 1653 kilometer zo goed als vlak. Daarna krijgen de renners drie pittige hellingen te verteren: de Cote de Mont Theux, de Cote de Forges en de Cote cle Sart-Tilman. Die laat ste klim ligt op tien kilometer van de finish in Seraing. door Leo van de Ruit DEN BOSCH - Niet eerder dan morgenochtend neemt de Duit se captain Carl-Uwe Steeb een beslissing over het meespelen van tennisser Tommy Haas te gen Nederland in de kwartfina le van de Daviscup. De eerste man van Duitsland heeft een voetblessure. Het betreft een peesontsteking tussen de linker voetzool en het bot. Vorige week was Haas door zijn blessure niet in staat de kwartfi nale van de Masters Serie in Miami tegen de latere winnaar Andre Agassi (VSt) te spelen. In Den Bosch sloeg Haas enkele balletjes, waarna captain Steeb zich optimistisch uitliet. Uiterlijk één uur voor de loting moet hij de samenstelling van Basketbal Mannen, play-offs, kwartfinales, eerste wedstrijd: Den Helder- Den Bosch 86-99, Astronauts - Eiffel Towers 91-76, Donar - Virtus 93-82, BS Weert - Omniworld 93- 87. Schietingen Ons Genoegen, Oudelande. Wip 1, hoofdvogels: 1. J. Remijnse, Zorgvlied, 2. R. Bouwense, St. Sebastiaan; zijvo gels: 1. en 3. H. Koens, Zeelandia, 2. M. Joosse, Edele Handboog, 4. J. Vermeule, Edele Handboog; kallen: 1. P. Oosthoek, Vrije Schutters. 2. J. Braam, Edele Hand boog, 3. F. Koens, Spes Nostra, 4. H. Koens. Zeelandia; vliegende vogel: P. Vette. Concordia, P. Verbart, Willem Teil. Wip 2, hoofdvogels: 1J. Remijnse, Zorg vlied, 2. A. Dekker, Doel naar Hoger; zij vogels: A. Dekker, Doel naar Hoger, 2. C. Jeremiasse, Zorgvlied, 3. F. Koens, Spo- se Nostra, 4. J. Hoogstrate, Doel naar Ho ger; kallen: 1 P. Rentmeester, Willem Teil, 2. J. Braam, Edele Handboog, 3. H. Koens, Zeelandia. Algemeen koningschieting Ovezande. Koning met 6 punten: P. de Jonge, Zee landia. Koningschieting doel UNO. Ko ning (keizer): L. Rentmeester. Prinsen: 1. J. Rentmeester, 2. F. Rentmeester. Sportprijsvragen Lucky Day: 3-4 -15-17-27-30-31 -32- 34-37-40-41-47-53-62-64-66-73-74- 80. (onder voorbehoud) Tennis Porto. Vrouwen, 350.000 gulden. Eerste ronde: FarinaElia (lta/4)-Hopmans(Ned) 6-2 6-1, Vavrinec (Zwi) - Pouitsjek (WRu) 6-1 7-5, Sanchez Lorenzo (Spa) - Plischke (Oos) 4-6 6-1 6-3, Cervanova (Slw) - War- tusch (Oos) 6-2 3-6 6-1, Mndula (Hon) - Maria Martinez (Spa) 4-6 6-4 6-1, Hab- sudova (Slv) - Ramon (Spa) 4-6 6-2 6-3, Toeliganova (Oez) - Srebotnik(Slv) 6-47- 6, Bacheva (Bul) - Nogueira (Por) 6-4 4-6 6-1. zijn team bekendmaken. De lo- ting is donderdag om 12.00 uur. De eerste partij van de kwartfi- nale begint vrijdag om 11.00 uur. Naast Haas beschikt Steeb over Nicolas Kiefer, David Pri- e nosil, Jens Knippschild en Rai-1 c ner Schiittler. n Volgens Bill Norris, de fysiothe- y rapeut van de internationale i j- tennisbond ATP, heeft Haas een a wonder nodig om tijdig fit te zijn voor cle Daviscup. Hem in- e zetten zou riskant en onverant- g. woordelijk zijn. y In de geschiedenis van de Davis- cup heeft Duitsland alle zes ont- moetingen met Nederland ge- g wonnen. De laatste keer was vorig jaar in Leipzig met 4-1. In z 1995 speelde Nederland voor het laatst thuis tegen Duitsland. j( In Den Haag werd het toen eveneens 1-4. ANP n V g ti h a Voetbal a ti Tilburg. Oefenwedstrijd: Willem II - Lyn (Noo) 0-2 (0-0). Doelpunten: Nilsen 2. Volleybal Goes. Recreatieve vioileybalcompetitie. Poule A (mannen): VVR-HHK1 2-1, HHK2- Wonderboys 27:-'/.-. Stand: VVR 19-28, Wonderboys 19-23, HHK H2 20-21, The J Kids 19 19, MIX'98 19-17, HHK (H1) 20-8, Poule B (mannen): Recretantes-De Bon- r gerd 1-2, PTT Post-Oosterschelde Colle- 1 ge 2-1Mengelmoes-De Brug 0-3. Stand: V De Bongerd 20-36, Oosterschelde Colle- f ge 20-23, Recretantes20-21, PTTPosl20- r 21, De Brug 20-12, Mengelmoes 20-7 Poule C (vrouwen): HHK1-BOK 3-0. HHK2-Karel V 0-3, De Bongerd-Kattendi)- il keO-4, PTT-Vierlinden 1 */»-V/.. Stand: Ka s rel V 20-35, HHK (D1) 20-34, BOK 20-24, PTT (D) 20-19, De Vierlinden 20-18, Kat- tendijke 20-15, Bongerd 20-10, HHK (D2) 20-5. I Wielrennen Driedaagse van De Panne. Eerste etap- pe, Moeskroen - Zottegem: 1. Hondo V (Dui) 183 km in 4.08.41 (44,15 km/u), 2. k Eeckhout (Bel), 3. Vainsteins (Let), 4. Rus- kys (Lit), 5. Bettini (Ita), 6. Zanotti (Ita), 7. Hincapie (VSt), 8. Vierhouten (Ned), 9. 1 Baldato (Ita), 10. Zanette (Ita), 12. Hoff- 1 man, 19. Van der Ven. j woensdag Si Biljarten Driebanden toernooi Colijnsplaat 403. I Verliezersronde. Locatie: Café Juliana in Colijnsplaat. Aanvang: 19.30 uur. Micha toernooi. Verliezersronde. Loca- tie: Snackbar Micha in Wemeldinge. j Aanvang: 19.30 uur. Voetbal J Toto Divisie. GA Eagles-ADODenHaag. j Angela Maas (hier op archieffoto) doet komende week mee aan de Florida Open. foto Ruben Oreel van onze sportredactie BOCA RATON - Drie maan den was ze buitenspel door een enkelbreuk, nu heeft rol stoeltennisster Angela Maas de training weer hervat. In Amerika doet de Koudekerk- se mee aan verschillende toer nooien. Maas probeert ver van huis vooral veel wedstrijdrit me op te doen. „Ik wist van tevoren dat het toernooi in Key Biscayne voor mij geen toptoernooi zou wor den", vertelt Angela Maas, die in Boca Raton (Florida) ver blijft. „Door mijn enkelbreuk heb ik drie maanden niets ge daan, en pas sinds een aantal weken ben ik weer in training. Maar het ging heel slecht. Ik verloor de eerste wedstrijd te gen de Engelse Kimberly Dell met 6-2 6-4. Ik miste wed strijdritme, maar had ook veel last van cle wind. Kimberly teerde heel de wedstrijd op mijn fouten en won daardoor gemakkelijk. Het was de eer ste keer dat ik van haar ver loor." In de dubbels ging het niet veel beter. Maas: „In de eerste wedstrijd moesten we opgeven omdat mijn partner Esther Vergeer (nummer één van de wereld) geblesseerd raakte." Maas doet de komen de week mee aan de Florida Open waar ze gaat dubbelen met de Amerikaanse Patty Rollisson. „We hebben nog nooit samen gedubbeld maar zullen wel zien hoe het gaat. Ik zie ook dit toernooi weer als een soort training om mijn rit me terug te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 24