Zwembad wordt nog duurder PZC PZC Lokale Partij Veere opgericht Koopmanshaven staat weer sterk Veerenaren bang voor verlies van parkeerplaatsen Stoffels kandidaat Lokale Partij Veere Ambtenaren weten het toch weer beter 15 Kosten stijgen tot bijna 26 miljoen gulden Ést M Fietser gewond bij aanrijding Winkeldieven aangehouden Vossenjacht aan banden gelegd Schoenendief aangehouden Verscheuren kranten beboet Werkstraf voor winkeldiefstal Inwoners Aagtekerke vragen om bouw van meer huizen Drie mannen opgepakt na stelen drank woensdag 4 april 2001 door Richard Hoving MIDDELBURG - De bouw van het nieuwe overdekte zwembad voor Vlissingen en Middelburg valt opnieuw duurder uit. Vol gens de Middelburgse wethou der Luitwieler (ChristenUnie) i kost het stadsgewestelijk bad 25,9 miljoen gulden. De eerste paal wordt vóór 1 juni geslagen. In december 2002 moet het zwembad klaar zijn. De gemeenten trokken drie jaar geleden twintig miljoen gulden uit voor de bouw van één nieuw zwembad dat het Sportfond- senbad (Vlissingen) en Zwem bad Poelendaele (Middelburg) 'i' moet vervangen. Eind juni vorig jaar werd bekend dat de bouw j' 24 miljoen gulden zou kosten. Het programma van eisen was volgens architectenbureau FaulknerBrowns niet voor min der uit te voeren. Gisteren maakte Luitwieler bekend dat daar nog eens bijna twee mil- I joen gulden bovenop komt. Een deel van de extra kosten, 1800.000 gulden, wordt veroor- zaakt door de prijsstijging op de bouwmarkt. De aanleg van een beweegbare bodem in het ver- enigingsbad van het zwemcom- plex kost 350.000 gulden. Op last van de brandweer wordt in de kleedruimten, fitnesszaal, i. kantoorgedeelte en technische ruimten een sprinklerinstalla tie aangelegd (700.000 gulden). Vlissingen en Middelburg beta- len elk de helft van de bouwkos- ten. Aan de verwerving van de I bouwgrond, het salaris van de architect, leges en de aanleg van infrastructuur zijn de gemeen ten nog eens 10,1 milj oen gulden kwijt. Dit bedrag moet bij de bouwkosten worden opgeteld. De totale stichtingskosten ko men hiermee op ruim 36 miljoen gulden. De Vlissingse wethou der De Keijzer (PvdA) zei on- langs in de PZC dat de bouw- kosten alleen rond de 24 miljoen kunnen worden gehouden als wordt bezuinigd op de kwaliteit van het zwembad. Volgens zijn Middelburgse collega is het zo ver niet gekomen. „Het pro gramma van eisen kan voor 2 59 miljoen gulden worden uitge voerd." Het zwembad op het Vlissingse industrieterrein Vrij burg wordt gebouwd door bouwbedrijf Vaessen. De ge meente Middelburg zegde het Middelburgs bedrijf eerder de bouw van het zwembad de Voorborch toe. De bouw van de Voorborch ging uiteindelijk niet door. Om een schadevergoeding aan Vaessen te voorkomen, is het bedrijf de bouw van het stadsgewestelijk zwembad ge gund. De eerste paal van het zwemcomplex wordt vóór 1 juni geslagen. In december 2002 moet het bad klaar zijn. Omdat Zwembad Poelendaele op 1 sep tember dichtgaat voor de nieuwbouw van het kantoor van Rijkswaterstaat, moeten Mid delburgse zwemmers een j aar en drie maanden op en neer reizen naar het Vlissingse Sportfond- senbad aan het Baskensburg- plein. In de Middelburgse ge meenteraad werd tot voor kort uitgegaan van een zwembadlo- ze periode van een jaar. De exploitant van het nieuwe zwembad wordt Optisport Ex ploitaties, een onderdeel van de Drijver Groep in Gorinchem. Het merendeel van het perso neel van Zwembad Poelendaele en het Sportfondsenbad komt in dienst van Optisport. Een aan tal oudere werknemers gaat vervroegd met pensioen. Ge dwongen ontslagen zijn niet aan de orde. Naast een subtropisch bassin krijgt het zwemcomplex een instructiebad, verenigings- bad en een 25 meter lang wed- strijdbad. In de exploitatieop- zet wordt uitgegaan van onge veer 450.000 bezoekers per jaar. VLISSINGEN - In de buurt van de Vlissingse loodsen- steiger heeft Rijkswaterstaat circa 800 ton zware stenen in het water gestort. De stortstenen moeten het westelij ke hoofd van de Koopmanshaven verstevigen. Tegelij kertijd wordt daardoor ook de primaire waterkering versterkt. De werkzaamheden maken onderdeel uit van het regu liere onderhoud van Rijkswaterstaat. Jaarlijks wordt gecontroleerd of de kering nog sterk genoeg is. De la ding stenen wordt uit een boot op de juiste plaats van de bodem van de Westerschelde gestort. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder VEERE - De plannen zijn nog niet klaar, maar de bewoners van Veere zijn er niet gerust op. Op het Oranjeplein moet een woonzorgcentrum komen. Ge volg is dat een groot aantal par keerplaatsen verdwijnt. Wan neer de bouw van het centrum begint, is nog niet duidelijk. Het bestemmingsplan moet nog ge wijzigd worden. Bewoners en ondernemers van 1 Veere zijn door de architect van het zorgcentrum ingelicht over - de plannen. Volgens een woord- voerder van de gemeente is op een informatieavond een inven- tarisatie gemaakt van de wen- sen van de belanghebbenden. „We zijn nog steeds bezig met het ontwerpen van het gebied." Vorige week is in verband met mogelijke werkzaamheden op het Oranjeplein een archeolo gisch onderzoek begonnen. De stadsraad van Veere heeft REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom M.E. de Bruijn I. Huibers A.M. van der Jagt R.J.A. Paardekam E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl zich nog niet uitgesproken over het zorgcentrum. „We weten nog niet hoe de plannen er nu voor staan", zegt T. Polderman van de stadsraad. „Er is een in formatieavond geweest over het ontwerp en dat zag er op zich goed uit, voor zover je kunt af gaan op een tekening." De stadsraad heeft een paar kant tekeningen bij het ontwerp ge plaatst. Zo vindt de raad dat het gebouw aan de verkeerde kant van het plein komt. Verder meent Polderman dat de ge meente een kans gemist heeft. „Je kunt wel zomaar een ge bouw neerplanten, maar het is de vraag of het stedebouwkun dig ook past." „Vorige week hebben we een vergadering gehad met de mid denstandsvereniging", zegt A. Franke van de Stichting Promo tie Veere. „Een aantal onderne mers is er op tegen. Die zijn meer afhankelijk van toeristen en minder van de Veerse bevol king." Franke is op de hoogte van de plannen.,Het wordt tien meter hoog, over de hele lengte van de parkeerplaats. Als je heel zwart-wit kijkt, kun je zeggen dat het silhouet van Veere wordt aangetast, maar dat idee heb ik ook als ik de nieuwe school zie. Ik denk dat iedereen een beetje water bij de wijn moet doen." Bussen F. van der Hooft is woordvoer der van de middenstandsver eniging. Volgens hem wordt er verschillend gedacht over de plannen. Hij geeft toe zich zor gen te maken over het verdwij nen van de parkeerplaatsen. „We willen graag de bussen met toeristen in Veere houden, maar dat wordt misschien moeilijk." De vereniging neemt zelf geen standpunt in „We sluiten ons aan bij het advies dat de Stich ting Veere geeft." Dat advies laat nog even op zich wachten. „Wij zij n er nog over bezig"zegt voorzitter P.A. Henderikx van de stichting. Bij Woongoed Middelburg, die het plan ontwikkelt, ligt een plan klaai'. Directeur E. de Ceuster kan nog niet zeggen wanneer de bouw begint. „We hopen eind dit jaar een bouw vergunning te hebben. Maar het duurt even om alle procedures te doorlopen. Vooral als er bezwa ren worden ingediend, of als je in overleg wilt treden met bewo ners. En dat laatste lijkt me wel belangrijk voor Veere." Partij werkt nauw samen met PvZ door Abvan derSluis SEROOSKERKE (W) - Poli tiek dicht bij de burger. Dat wil de gisteren opgerichte Lo kale Partij Veere. „Wij willen een partij voor een breed pu bliek zijn", aldus het kandi daat-raadslid R. van der Meer. Hij zit nu nog voor de AOV/- Unie 55+ in de gemeenteraad van Veere. Eén van de aan dachtspunten van de nieuwe partij is meer woningbouw in alle dorpen, kwaliteitsverbe tering in de recreatiesector en het platteland van Walcheren aantrekkelijker maken voor fietsers. De Lokale Partij Vee re werkt nauw samen met de Partij voor Zeeland (PvZ). De Lokale Partij Veere wil meer zijn dan een partij voor ouderen, ook al komt ze voort uit de ouderenpartijen. „Drie kwart van het raadswerk heeft geen betrekking op ouderen", aldus Van der Meer. „We blij ven ons inzetten voor ouderen, maar willen een brede partij zijn." Eén van de belangrijkste za ken die Van der Meer wil aan pakken met het oog op de ge meenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar is het op komstpercentage. Bij de laat ste verkiezingen ging slechts 68 procent van de Veerenaren naar de stembus. Dat kwam vooral de confessionelen - tra ditiegetrouw mensen die het nooit laten afweten bij verkie zingen - goed uit. Volgens Van der Meer is de gemeenteraad hierdoor geen goede afspiege ling van de gemeenschap. Fractievoorzitter M. A. Stof fels van de PvZ pleitte voor een helder en doelmatig 'tweerich- tingsverkeer' tussen de poli tiek en de inwoners van de pro vincie. Kandidaten van lokale partijen moeten volgens Stof fels vooral eelt op hun ziel heb ben. De kritiek op Stoffels en de zijnen in de provinciale po litiek is lang niet mals. „Ge loof me, het deert ons niet." De PvZ, betoogde Stoffels, is niet opgericht om als een mak schaap achter andere partijen aan te hobbelen, die met han den en voeten gebonden zijn aan landelijke partijen. „Wij opereren onafhankelijk, maar we zijn bereid tot samenwer king waar doelstellingen wor den gedeeld." De komende maanden zal de Lokale Partij Veere gebruiken om leden te werven en een verkiezingspro gramma te schrijven. De partij gaat alle dorpsraden en onder nemersverenigingen in Veere aanschrijven voor suggesties. „Wij willen de bevolking laten meedenken", aldus Stoffels. De PvZ zal de nieuwe partij ondersteunen, helpen bij het campagne voeren en als spreekbuis fungeren in pro vinciale staten. M. Stoffels. foto Pieter Honhoff door Ab van der Sluis SEROOSKERKE (W) - Frac tievoorzitter M. A. Stoffels van de Partij voor Zeeland in Provinciale Staten heeft zich kandidaat gesteld voor de Lokale Partij Veere. Hij wil zitting nemen in de gemeente raad als zich geen andere kan didaten melden. „Maar het raadswerk heeft voor mij geen prioriteit. Die ligt in de Staten." Stoffels be vestigde zijn kandidatuur gis teravond tijdens de oprich tingsvergadering van de Lokale Partij Veere in Seroos- kerke. Het raadswerk is Stoffels niet vreemd. Voor hij actief werd in de Partij voor Zeeland was hij tussen 1982 en 1992 raadslid voor het CDA in Arnemuiden. Ook zat hij enige tijd in het col lege als wethouder. In 1991 stapte hij uit B en W, na on enigheid over de ontwikkeling van een recreatiepark bij Ar nemuiden. Vier jaar later werd Stoffels voor het CDA gekozen in Provinciale Staten, een par tij die hij later verliet voor de Partij voor Zeeland. Stoffels - woonachtig in Veere - zei dat hij wél kandidaat is voor de Lokale Partij Veere, maar dat hij zijn plek op de lijst graag opgeeft als er ande ren zijn. Een andere kandi daat voor de nieuwe lokale partij is R. van der Meer, nu nog raadslid voor de AOV/U- nie 55+ in de gemeenteraad van Veere. door Richard Hoving MIDDELBURG - Van verkeer heeft iedereen verstand, maar de afdeling Nieuwe Werken en Verkeer van de gemeente Mid delburg het meest. Op advies van de ambtelijke dienst legt het college van B en W tachtig in spraakreacties en een advies van een onderzoeksbureau voor het oplossen van de verkeers problemen in de Stromenwijk, de Breewijk en 't Zand naast zich neer. Verkeerswethouder Luitwieler (ChristenUnie) lichtte gisteren het besluit van B en W toe. Het college houdt vast aan eenrich tingsverkeer op de Poelendaele- weg. De verkeersproblemen in de omliggende wijken moeten grotendeels worden opgelost door de Langevielebuitenbrug, de Dorus Rijkersstraat, Ooster- scheldestraat en Westerschel- destraat in één richting af te sluiten. De wethouder presenteerde de oplossing eind februari al op een druk bezochte bewonersavond. Ruim tachtig bewoners maak ten vervolgens gebruik van de inspraakronde. Ze droegen tal van varianten aan om de ver keersproblemen op te lossen. Verkeersonderzoeksbureau Goudappel Coffeng uit Deven ter ging in opdracht van de ge meente met een aantal van de bewonersvarianten aan de slag. Dit leidde tot het advies de zo genoemde variant 9b in te stel len. In dit voorstel wordt de Poe- lendaeleweg in twee richtingen opengesteld. Om doorgaand verkeer richting Koudekerke tegen te gaan, zou op de Koude- kerkseweg een betonnen schei ding moeten worden aange bracht. De wethouder zei gisteren dat geen van de varianten ('Ook 9b niet') de verkeersdruk evenre dig verdeelt over de Stromen- wijk, de Breewijk en 't Zand. De oplossing die door de afdeling Nieuwe Werken en Verkeer van de gemeente is bedacht, doet dat wel. Het laatste woord over de oplos sing van de verkeersproblemen in de drie wijken is later deze maand aan de gemeenteraad. Een meerderheid in de raad be sloot vorig jaar maart dat de Poelendaeleweg in twee rich tingen moet worden opgesteld. Sinds de gedeeltelij ke afsluiting zou met name het sluipverkeer in de Stromenwijk zijn toegeno men. Met de oplossing die het college voorstelt, wordt aan het besluit van de gemeenteraad geen uitvoering gegeven. VLISSINGEN - Een 19-jarige fietser uit Vlissingen is gister morgen om negen uur gewond geraakt bij een aanrijding. Hij werd op het kruispunt Industrieweg-President Rooseveltlaan aangereden door een 39-jarige automobilist uit Vlissingen. De automobilist gaf de fietser geen voorrang. De fietser had verwondingen aan zijn gezicht en knie. VLISSINGEN - In Vlissingen aan de Aagje Dekenstraat werd gisteren tot twee maal toe een winkeldief aangehouden. Rond 16.00 uur werd een 27-jarige vrouw uit Vlissingen aangehou den voor diefstal van toiletartikelen ter waarde van enkele guldens. Rond 17.00 uur werd een 37-jarige man uit Vlissin gen aangehouden voor de diefstal van twee pakken kaas. Te gen beiden is proces-verbaal opgemaakt. DEN HAAG - De jacht op vossen wordt toch stevig aan ban den gelegd. Een motie van het CDA om het bej agen van vossen aan minder strenge regels te binden, is gisteren met 68 tegen 69 stemmen door de Tweede Kamer verworpen. WD, CDA, ChristenUnie en SGP stemden voor; PvdA, D 6 6, SP en Groen- Links tegen. Eén stem extra aan de linkex-zijde gaf de door slag. Vorige week staakten de stemmen nog over de motie; 73 tegen 73. De vossenjacht wordt niet helemaal verboden. Het wordt moeilijker een jachtvergunning te krijgen, als er bijvoorbeeld schade ontstaat in weidevogelgebieden. Het verlenen van een vergunning wordt onderworpen aan een lange bezwarenpro cedure. Het CDA wilde de provincies meer vrijheid geven om zo nodig de jacht op vossen toe te staan. MIDDELBURG - Op de Markt in Middelburg is gisteren een 51-jarige man uit Cadzand aangehouden wegens winkeldief stal. De man had een paar schoenen weggenomen ter waarde van enkele tientallen guldens. Hij werd heengezonden met een dagvaarding en een procesverbaal. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 38-jarige man uit de Zeeuwse hoofdstad veroordeeld tot honderdvijftig gulden boete. De asielzoeker verscheurde op 27 januari dit jaar bij Bruna in Middelburg drie Servische kranten. MIDDELBURG - Een 47-jarige vrouw uit Zierikzee is voor winkeldiefstal veroordeeld tot dertig uur werkstraf. De ver dachte stal 2 februari dit jaar bij de Golff supermarkt in Zie rikzee tartaartjes en speklappen. Geldproblemen zouden het motief zijn. Uit haar strafblad bleek dat ze twee keer eerder veroordeeld is voor winkeldiefstallen. Officier van justitie M. Kappeyne van de Coppello vroeg zich af hoe vaak de Zierik- zeese uit een winkel iets pikte.,Eén keer gaat er bij mij niet in want u bent al eens vaker veroordeeld voor winkeldiefstal len." Ook politierechter A. Janssens-van Kampen kon het moeilijk geloven dat ze bij de eerste keer was beti'apt. „U heeft het al meer gedaan. Dat zijn dure boodschappen op zo'n manier. Boetes helpen blijkbaar niet", merkte politierechter A. Jans sens-van Kampen op. Zij besloot de winkeldievegge dienst verlening op te leggen. door Miriam van den Broek DOMBURG - Aagtekerke heeft meer huizen nodig. Deze mogen alleen niet te veel komen op de zogeheten inbreidingslocaties. Dat gaven inwoners van Aagte kerke gisteravond te kennen op een discussiebijeenkomst over het toekomstige bestemmings plan Kom Aagtekerke. Honderdtwintig mensen waren naar het gemeentehuis geko men om te horen wat er de ko mende tien jaar in het dorp kan veranderen. De eerste aanzet voor het toekomstige bestem mingsplan is verwoord in een discussienota. Daarin staat dat Aagtekerke zoveel mogelijk moet blijven zoals het nu is. Wel kan de bebouwing en inrichting van het dorp op een aantal plaatsen worden verfraaid of verbeterd. En mochten bedrij ven in het dorp op termijn be sluiten naar de rand van de kern te verhuizen, kunnen woningen of detailhandel er voor in de plaats komen. De planbespreking met de in woners was bedoeld om een beter inzicht te krijgen in de wensen en problemen van de Aagtekerkenaren. Hun opmei-- kingen worden meegenomen voor de totstandkoming van de officiële conceptnota. Al snel op de avond werd duide lijk dat huisvesting het grootste punt van zorg onder de bewo ners is. In de discussienota wordt ook erkend dat dit dorp een krappe woningmarkt heeft. Gelijktijdig wordt gesteld dat Aagtekerke voldoende uitbrei dingsmogelijkheden voor nieuwbouw heeft. Daarmee wordt verwezen naar de nieuwe wijk achter de Agathastraat. Wat ruimte betreft kan het dorp daar nog jaren mee vooruit. Een probleem is dat er op die lo catie maar enkele woningen per jaar gebouwd mogen worden. Voor de woningen die extra no dig zijn, moet een plek binnen de bebouwde kom worden gezocht. In het plan is al naar die plaat sen gekeken. De bewoners be nadrukten gisteravond dat de gemeente zeer zorgvuldig met deze inbreidingslocaties moet omgaan. „Het zou bijzonder jammer zijn als de mooie groene plekjes in ons dorp verloren gaan", zei een dame uit het publiek. „Ik denk dat ik namens veel mensen uit Aagtekerke spreek als ik zeg dat het onnodig is zovéél woningen te bouwen op die plaatsen." De ze reactie werd door de overige bezoekers met een overtuigend applaus onderschreven. Toch bracht een andere inspreker een nuancering aangebracht. „Feit blijft dat er te weinig woningen zijnDus op sommige plekken in het dorp, die niet direct in het zicht liggen, kan natuurlijk best een huis gebouwd worden." Naast de kwestie rond de wo ningbouw, vroegen bezoekers zich nog af wat ze de komende jaren nou wel en niet aan hun huis mogen doen. In het plan staat dat Aagtekerke moet blij ven wat het is, maar dat er meer eenheid dient te komen. „Hoe gedetailleerd wordt dat in het bestemmingsplan opgenomen", vroeg een bezoeker zich af. „Mogen we over een paar jaar nog een erker of een dakkapel bouwen?" Details Van de kant van de gemeente werd duidelijk gemaakt dat de tails niet in het bestemmings plan worden opgenomen. Wel komt er in te staan wat waarde vol wordt geacht en wat met. De welstandscommissie leest daar een waarde uit af. Als voorbeeld werd de kerkring genoemd die als zeer waardevol wordt be schouwd. Bewoners kunnen er op rekenen dat de welstands commissie in het vervolg extra kritisch naar bouwaanvragen voor die straat zal kijken. DOMBURG - Drie mannen uit Bergen op Zoom, van respectie velijk 27,19 en 24 jaar, zijn gis teren aangehouden nadat zij drank uit een winkel in Dom burg hadden gestolen. Nadat het drietal in Veere een bezoek aan een bedrijf had ge bracht, reden zij door naar Domburg, waar één van de mannen drank uit een winkel wegnam. De auto met de drie mannen werd later op de Laan der Ver enigde Naties in Middelburg aangetroffen. De bestuurder wei'd aangehouden, de twee in zittenden sloegen op de vlucht. Korte tijd later werden ook deze twee aangehouden. De mannen bleken onder invloed van alco hol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 19