Dazzle danst voorbij Jupiter PZC Klaas zoekt iets om tegenaan te schoppen Theater, 12 Gevarieerde muziek en dam uit Spanje woensdag 4 april 2001 zie informatie elders op deze pagina 4 tlm 10 april WOENSDAG Sim Bolus Het Goese poppentheater Sim Bolus speelt Ei ei dit ben jij. De kippen in het kippenhok hebben het flink met elkaaraan de stok, over wie de allermooiste kip is. Voor volwassenen en kinde ren vanaf 5 jaar. Poppentheater Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Muzikantater Poppentheater Muzikantater speelt Het spook van Biezelinge. Het spookt in Biezelinge, maar Jolientje is niet bang en gaat dit raadsel oplossen. Dit verhaal voor kinderen van 4 tot 12 jaar wordt gespeeld door Bouwen Breeman. Noordstraat 25, Biezelinge, 15.00 uur VOF de Kunst VOF de Kunst speelt de voorstelling Vanaf hier nog 5 kwartier. In dit derde theater-kinderpopconcert nemen Nol Havens en Erik van Muiswinkel alle kinderen mee naar hun eigen muzikale pret park. Zuidlandtheater, Terneuzen, 15.00 uur P/flëjjir» Elelctra Het Noord Nederlands Toneel speelt Mijn Elektra. Regisseur Koos Terpstra geeft een heel eigen visie op het ver haal van Elektra en Orestes. Met Veerle van Overloop, Mads Wit- termans, Carice van Houten, Joost Prinsen en Camilla Siegertsz. Vooraf (19.00 uur) houdt Willem Nijssen een inleiding. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur DONDERDAG Hooligans Een montagevoorstelling over een verborgen wereld. Een groep gevaarlijke, explosieve en humoristische personages nemen bezit van het podium. Peter Pluymaekers regisseerde Ka- trien van Beurden, Michiel de Jong, Jeroen van Koningsbrugge, Kees Boot en Dennis Ru'dge. Zie ook de voorpagina van dit katern. Zuidlandtheater, Terneuzen, 20.00 uur Crème Fraïche Crème Fraïche speelt een try-out van het programma Cinq. De cabaretgroep bestaat uit Patrick Hesdahl, Jacques Lucassen, Pieter van Santen en John Schleipen, die ookteksten muziek voor zijn rekening neemt. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Hester Macrander Cabaretière Hester Macrander brengt haar programma Hup. Zij weigert daarin een bezadigd leven te leiden en haar grootste schrikbeeld is rustigjes oud te worden. Daarom wil zij één grote daad verrichten. Maar welke? Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur VRIJDAG Geer» Piet maar Pizza Toneelvereniging Tot Leringe ende Vermaeck speelt de klucht Geen Piet maar Pizza. Leon Baïjens regisseerde Bram van Lomwei, Anneke Koole, Ani ta Mampaey, Nelleke van de Velde, Jan Wouters, Ineke Polder man, Aart-Jan Joosse, Marian Geerse, Loes Hennïng en Dinge- man de Visser. Verenigingsgebouw, Vrouwenpolder, 19.45 uur I Klaas Klaas brengt zijn cabaretprogramma Extreem. Hij won zowel de jury- als de punblieksprijs op het Am sterdams Kleinkunst Festival 1999. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur PuBioilise Aarde Klaas Hofstra en Regina Albrink met Een Beker Poolse Aarde. De pianiste Albrink en de acteur Hofstra geven een beeld van het leven van Chopin en zijn verlangen naar Polen. Theater Mondragon, Zierikzee, 20.00 uur De woonboot Het Middelburgs Theater speelt het toneelstuk De Woonboot. De regie van deze komedie van Haije van der Heijden is in han den van Dini Ploegaert. In het verhaal bevinden Nico en Wilma die zich in een huwelijkscrisis bevinden. Mïnitheater, Middelburg, 20.30 uur ZATERDAG Geen Piet maar Pizza Toneelvereniging Tot Leringe ende Vermaeck speelt Geen Piet maar Pizza. Zie vrijdag. Verenigingsgebouw, Veere, 19.45 uur H Dance Center Dazzle Dance Center Dazzle uit Middelburg met Jupiter voorbij. De scènes werden aan de hand van een verhaallijn van Hans van Leeuwen geschreven door de leden van de musical- groep. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Comedia della Mare Comedia della Mare uit Kats speelt Gebak en oude taarten. Dittoneelstukvan Dirkde Mooy gaat over de verstrooide, klunzi ge vrijgezel Willem Mollema, die er niet van houdt om zijn ver jaardag te vieren. John de Kraker regisseerde Edith Breure, Leni de Kam, Annemarie Roeleven, Rinus Breure, Jaap Roeleven en Martin Tazelaar. De Vriendschap, Kats, 20.00 uur Purim Purim is het eerste ballet op Klezmer-muziek. Door Györi Ballet en Budapester Klezmer Band (Hongarije). Zie ook de voorpagina van dit katern. Zuidlandtheater, Terneuzen, 20.00 uur Overgewicht Toneelgroep De Zeeuwse Komedie brengt de voorstelling OVERGEWICHT, onbelangrijk: VORMLOOS. Dit stuk van de Oostenrijkse auteur Werner Schwab (1958-1994) speelt zich af in een volkscafé, waar de stamgasten hun dagen slijten met praten, kibbelen en filosoferen. Vestzak99, Vlissingen, 20.15 uur Dewossiraboot Het Middelburgs Theater speelt het toneelstuk De Woonboot. Zie vrijdag. Minitheater, Middelburg, 20.30 uur ZONDAG Dance Center Dazzle Dance Center Dazzle uit Middelburg met Jupiter voorbij. Zie zaterdag. Stadsschouwburg, Middelburg, 15.00 uur Pruikentijd De jeugdkomedie Amsterdam brengt de musical Pruikentijd. Het verhaal gaat over het meisje Lisa dat graag over het verenigd Europa fantaseert. Maar de juf van haar klas wil een toneelstuk opvoeren over de meest ingeslapen periode uit de vaderlandse geschiedenis: de pruikentijd. De tekst is van Ivo de Wijs, de mu ziek van Joop Stokkermans. Vanaf 6 jaar. Zuidlandtheater, Terneuzen, 15.00 uur DINSDAG Hlbericadedanza Iberica de danza is een topdansgezelschap uit Madrid. Het programma bestaat uit traditionele dansen en dan sen met moderne ritmen. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur KeesTorn Cabaretier Kees Torn brengt zijn programma Mooie Boel. Wat hij speelt is de enige rol die hij beheerst: Zichzelf. Zie ook de voorpagina van dit katern. Theater De Parel, Domburg, 20.00 uur Blaffeimde Beesten Blaffende Beesten Bijten Beter is een klucht van Edward Shim- ney. Met Bruni Heinke, Gaston van Erven, Diana Dobbelman, Guido Jonckers, Flip Heeneman en Marjolein Algera. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Musicals van eigen bodem zijn nog schaars in Zeeland, maar bij de Middelburgse balletschool Dance Center Dazzle be gint zich een tweejaarlijkse traditie af te tekenen. Na Back Off is nu Jupiter voorbij klaar om op de planken te worden gebracht. Joke Provoost, Hans van Leeuwen en vier verte genwoordigers van de jeugdige spelers vertellen enthousiast over de musical die zaterdag in première gaat. door Frans Doeleman De musical Jupiter voorbij van balletschool Dance Center Dazzle is geheel eigen werk, waarbij de ruim veertig deelne mende jongeren in de leeftijd van 9 tot 17 jaar een zeer stevige vingen in de pap hebben gehad. In de eerste plaats werden idee- en voor de inhoud aangedragen. „We wilden een boodschap in de musical hebben", vertelt Omay- ra Telehala (15), „Daarom heb ben we gekozen voor het thema dat men zuinig moet zijn met water. Niet iedereen begrijpt dat water heel belangri j k voor je is." Probleem De volgende taak was voor Hans van Leeuwen, leraar Frans aan de scholengemeen schap Scheldemond in Vlissin gen, die daar al de nodige erva ring met musicals had opgedaan: „Ik heb een verhaal lijngeschreven, die er in het kort. op neer komt dat de aarde een ernstig probleem heeft: er is een enorm watertekort. Er wordt een commissie in het leven ge roepen die de ruimte in gaat, in principe naar Mars, om bodem onderzoek te doen, in de hoop een oplossing te vinden voor het probleem. Maar door allerlei toevalligheden komen ze op een andere, piepkleine planeet te recht, waar buitenaards wezen wonen, die ook iets missen, zo dat er een uitwisseling kan plaatsvinden. Zij hebben name lijk volop water, maar missen emoties, waar de mensen weer wel over beschikken. Zo ont staat er een avontuur." Aan de hand van dat gegeven gingen de spelers aan de slag. „We zijn in groepjes gaan praten over wat voor persoon je bent en vervol gens hebben we scènes geschre ven". verklaart Naomi Deira (14 Joeri Veen (15) vult aan: „We hebben met de hele groep ge schreven en dan is het moeilijk om zodanig op eikaars verhalen te letten dat het één geheel wordt. Samen met Hans en Joke hebben we de scènes aan elkaar geplakt. Dat vereist veel overleg en samenwerking." De liedjes werden geschreven door Hans en Joke Provoost, directrice van de balletschool, die voor de mu ziek een beroep deden op Fred Momotenko, een Russische jon geman, die onlangs afstudeerde aan het Brabants Conservatori um in Tilburg. „Hans had con- servatoria gebeld en Fred, die in Nederland asiel heeft aange vraagd, wilde ervaring opdoen als componist, speciaal in de richting musical", legt Joke uit, „Hij heeft al de muziek gecom poneerd en ingespeeld voor de geluidsband. Er komt ook een cd van. Nadat hij de kinderen had horen zingen, prees hij de professionele aanpak en wil de volgende keer weer meedoen. Bovendien heeft Rob van de Meule, zangpedagoog in Oost- -Souburg, hard gewerkt om de zangtechniek te verbeteren. We zijn gegroeid sinds de vorige musical Back Off." Dat wordt beaamd door Marieke van de Naald (15), die, evenals de ande re twee meisjes toen al meedeed: „Het geeft ook iets extra als je zowel speelt als zingt en danst." „Sommigen van ons willen doorgaan", denkt Joeri, „Naar de dansacademie of de theater school en dan is het belangrijk dat je ervaring opdoet." Er zit ten overigens maar twee jon gens in de groep, waar Joeri er één van is. Ze werden gevraagd Dance Center Dazzle brengt met Jupiter Voorbij een musical met een boodschap. door Hans: „Zij zijn leerlingen van mij en ik merkte al in de klas dat ze een soort tic voor theater hebben. Maar ze kwamen wel in een meiden wereld." „Je moet er aan wennen", heeft Naomi er varen, „Want we zijn heel open naar elkaar, doen alles, zeggen alles en daar moet je als buiten staander heel erg aan wennen, denk ik." Joeri reageert: „Ja, maar dat ging heel vlug, je moet er ook zelf voor open staan. Er hangt wel een naar sfeertje rond j ongens en dansen, dan zit er iets niet helemaal lekker met jou, maar dat slaat nergens op na tuurlijk. Het is gewoon hart stikke leuk en gezellig. Als wij dansen, gaat dat nog een beetje stijf, maar de meisjes lachen ons niet compleet uit, sterker nog, ze staan vaak klaar om je te hel pen." Waardering Men is benieuwd hoe de musical Jupiter voorbij zal worden ont vangen. „Ik hoop dat de mensen er over nadenken hoe wij deze musical tot stand hebben ge bracht en waardering hebben voor wat wij neerzetten", kijkt Naomi vooruit. Omayra: „Ik hoop dat ze er wat van leren en ervan genieten. En dat we met ons allen lol hebben." Joeri: „Ik hoop dat het publiek zich zoveel mogelijk kan verplaatsen in de karakters die wij hebben geko zen, want dan is het 't leukste om te volgen." Marieke: „Veel volwassenen denken dat kinde ren zich niet bezighouden met onderwerpen als watertekort, maar hopelijk realiseren zij zich bij het zien van deze voorstel ling dat dat wel degelijk het ge val is." Alle vier hebben ze de ambitie om een dans-, theater- of musi calopleiding te gaan volgen. E: van beroemd worden zijn ze ooi niet vies. Hoewel. Naomi: „Ik wil het gewoon naar mijn zin hebben. Ik zou heel graag op 4 planken willen staan, maar dal hoeft niet met mijn naam in vet te letters." En Omayra besluit: „Beroemd worden wil toch ie dereen? Maar als je ongelukkig bent en je zit niet goed in je vel. dan heeft dat geen zin." De musical Jupiter voorbij is zt ter dag (20.00 uur) en zondag (15.00 uurte zien in de Stads schouwburg in Middelburg. 'Du hast die Welt geandert!' Op hard-core muziek van de Duitse band Oomph nadert cabaretier Klaas als opgefokte zanger zijn publiek. Het volgende moment is hij een softe nichterige pianist die knipoogjes uitdeelt aan de eerste rij. 'De eerste rij', piept hij met kopstem. 'De eerste rij-ij. Jullie komen speciaal voor mij. En dat is dom. Want jullie kennen mij niet.' Klaas is nieuw in cabaretland. Hij is onbekend maar een ontmoeting waard. door Marion Groenewoud Klaas is jong en 'coming'. Een nieuwe ster aan het cabaretfir mament die na het winnen van de publieks- en juryprijs van het Amsterdams Kleinkunst Festi val, vorig jaar, voornamelijk positieve reacties kreeg. Daar om wordt hij goed beschermd door zijn impresariaat tegen de pers en vooral tegen zichzelf. 'Ik lui nogal veel en misschien ga ik allemaal dingen zeggen die niet goed voor me zijn. Ik ben geheel onbevangen.' Welk imago had hij zichzelf toe gedacht? 'Ik ben niks. Een ty pisch afgevaardigde van mijn 'generatie nix' of de TMF-gene- ratie. Een verwende jongen die alles mag van zijn ouders. Ik heb nooit iets gehad waar ik tegen aan kon schoppen en daar ben ik nog steeds naar op zoek.' Klaas van der Eerden ('mijn achternaam werd overal ver keerd gespeld vandaar 'Klaas') is 25 jaar en heeft op het eerste gezicht niets van een tegen draadse jongen. Een innemend gezicht met sproeten, glimla chend en beleefd. Pillen Hij overhandigt een klein plas tic zakje met twee witte (xtc?-)pillen. 'Dit gaf ik aan mijn publiek bij mijn eerste kor te programma Klaas komt vaak. Het is bedoeld als waarschu wing voor oudere mensen. Bij Lowlands kreeg men het ook bij binnenkomst. Nu niet meer, ze zijn bijna op.' De twee pepermuntjes in een mooi vormgegeven wietzakje vormen eerder een attent wel komstgeschenk dan afschrik middel. 'Wanneer menden dit zakje als irritant ervaren, hoe ven ze niet naar mijn program ma te komen. De titel Extreem! moet dezelfde werking hebben. Puur een waarschuwing. Men sen die voor een gezellig a vondj e cabaret denken te komen, zijn bij mij niet op hun plaats.' Zelf heeft hij geen pillen nodig. 'Ik blow zo nu en dan'. Dat zijn pro gramma verre van schokkend is, blijkt diezelfde avond. Talent vol en leuk is Klaas zonder twij fel. De Amsterdammer werkt sinds kort ook fulltime als presenta tor ('het wordt pas volgend jaar uitgezonden') bij het tv-pro- gramma Klokhuis. 'Ze zagen me bij het jongerenprogramma Honk. Ik mocht een screentest doen. Zelf hoef ik nooit ergens achteraan te gaan. Het komt op mijn weg. En dan is het graag of niet', constateert hij met een be scheiden grimas. Jeugdculturen Is hij een gemakkelijke jongen? 'Ik pas me altijd zonder moeite aan. Alle jeugdculturen heb ik onderhand gehad. Eerst hoorde ik bij de 'gabbers' (die zijn nu trouwens helemaal uit), later werd ik een echte 'skater'Ik ben ook nog een 'nerd', een 'kakker', een 'alto' en een 'aso' geweest.' Klaas speelt piano en dwars fluit. Met name de fluit is zijn sterke troef. Hij produceert geen Berdien Stenberg-geluid, ook al was zij de aanleiding om op zijn achtste voor dit instru ment te kiezen. Zijn experimen tele, wilde rockklanken maken de dwarsfluit tot een fascine rend instrument waarop hij zelfs gitaar speelt. Klaas rapt daarnaast leuke teksten en is grappig in zijn anekdotesEchte harde schoppen deelt hij niet uit. 'Ik heb niets om mij tegen af te zetten. Mijn ouders zijn van de protestgeneratie. Jaren zes tig. Ruimdenkend. Zij liepen mee in anti-kernwapendemon straties. Ik weet nog goed het moment dat wij Zuid-Afrikaan se wijn in huis hadden. Dat was een feestmoment. Het mocht in eens weer na het opheffen van de apartheid. Het waren ook mijn ouders die mij aanmoedig den om iets creatiefs te doen na mijn Montessori-Havo. Ja, na tuurlij kMontessori. Iets crea tiefs, ja. Kleinkunstacademie stelden ze voor. Dat wilde ik niet. Eindelijk had ik iets ge vonden waarmee ik hen kon ra ken. Ik zou kiezen voor een car rière en zekerheid net als mijn vader. Hij is directeur bij een ideële - dat nog wel - instelling. In een net pak, met een lease auto en een goed salaris zou ik thuiskomen. Ik ging dus Perso neel en Ai-beid studeren. En dat heb ik keurig afgemaakt.' Toch bleek zijn podiumper soonlijkheid sterker dan de wil om zijn ouders te choqueren. 'Ik kwam een keer in Toomlers, het stand-up comedycafé in Am sterdam, en zag daar mensen op het toneel staan waarvan ik dacht: dat kan ik beter. Ik won de Gongshow die avond, een show waarbij het publiek op een gong mag slaan als ze genoeg van de cabaretier hebben. Sindsdien heb ik de smaak te pakken.' Klaas kiest in zijn solo niet al leen voor grappen. Een mooie rap over zijn verdronken broer is een opvallend breekpunt. Met gevoel voor relativering: 'Ik heb mijn broer, Stijn, nooit gekend. Hij overleed voor ik werd gebo ren. Verdronken, in de sloot voor ons huis. Hij was tweeënhalf. Mijn ouders besloten mij te krij gen omdat zij toch beslist twee kinderen wilden. Kortom als hij niet was doodgegaan, was ik er nooit geweest. Mijn geboorte dag is voor mijn ouders eigenlijk een rouwmoment.' Klaas is vrijdag 6 april te zien in de Stadsschouwburg Middel burg, 20 uur. Cabaretier Klaas: „Misschien ga ik allemaal dingen zeggen die niet goed voor me zijn." Het gezelschap Iberica de Dar- za is dinsdag met de voorstel ling Encuentros te zien in de Stadsschouwburg van Middel burg. Manuel Segovia en Violeta Ruiz vormen de artistieke lei ding van dit gezelschap, be staande uit tien dansers en acht musici. Zij hebben in alle uithoeken van Spanje dansen en melodieën gevonden en tot - een moderne uitvoering omge werkt, zonder afbreuk te doen aan de oorsprong. Encuentros is dan ook een ge varieerde show met muziek en dans uit vele windstreken van het Iberisch schiereiland. Daarin worden klassieke dans en moderne dans op spitzen gecombineerd met Castilliaan- se folklore, renaissance-dan- sen, hofdansen met pre-flamenco ritmes, pure fla menco en vele andere choreo- grafieën en muzikale intepre- taties. Iberica de Danza met de voor stelling Encuentros, dinsdag 10 april in de Stadsschouw burg van Middelburg (20.00 uur). Het gat is dicht, een expositie met krijttekeningen van Antoine Mes en foto's van Cor Kotvis over de afsluiting van het Veerse Gat in 1961, is te zien t/m 5 mei in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De opening is vrijdag om 15.00 uur. Te zien: ma 17.30-21.00 uur, di t/m vrij 10-21 uurenza 10-13 Antoine Mes exposeert tekenin gen in Siberisch krijt en Leen Quist recente porseleinen unica in galerie De Vier Gemeenten in Middelburg. De opening is zater dag vanaf 15 uur. Te bezichtigen: do t/m za 12-18 uur. Leden van het beeldhouwersate lier Arnestein in Middelburg ex poseren t/m 13 april eigen werk. De opening is zaterdag om 16 uur. Te zien: dagelijks 11.00-16.30 uur. April, maand van de keramiek is een expositie in gallery d'Ouwe Smisse in Groede. Medewerking verlenen Antonio Lampeco, Lei Hannen, Bert Steen, Huib Bieze- mans,m Fernand Everaert, Marie- Anne Vereecke en Nicolien Col- meyer. Te bezichtigen vanaf don derdag t/m 29 april: do, vrij en za 10.30-12.00 en 13.30-17.00 uur. Toon de Haas exposeert t/m 12 mei schilderijen en aquarellen in galerie De Praktijk in Wissenker- ke. De opening is zondag om 15.00 uur. Te zien do, vrij en za 13-17 uur. Trio in beeld is een expositie schilderijen en tekeningen van de familie Van der Weel (vader, moe der en dochter), te zien t/m 9 juni in Museum De Schotse Huizen in Veere. Drs M. Beinema verricht vrijdag om 16 uur de opening. Te bezichtigen: ma t/m za 12-17 uur, zo 13-17 uur. Boerderijgalerie de Osseberg in Grijpskerke biedt t/m 5 mei onder dak aan de expositie Kunste naarsboeken en schrijfsels. Medewerking verlenen Els van Baarle (textiele kunstvormen), Monique van der Feer (pasteld, collages), Elise Kloppers (papier objecten), Marja de Lange (kun stenaarsboeken, werken op pa pier), Giel Louws (kunstenaars boeken) en Jean-Pierre Roose (keramiek). Kunsthistoricus drs J. Jong verricht zaterdag om 14.30 uur de opening. Te bezichtigen: ma t/m za 14-17 uur. Jac. Smolders exposeert t/m eind mei zeefdrukken en houten sculp turen in de expogang van het Oos- terscheldeziekenhuis in Goes. Te bezichtigen tijdens bezoektijden. Ton van Kints exposeert nieuwe werken in Galerie Van den Berge in Goes onder de titel Doppo dop- po Zimbabwe en het gat tussen arts crafts. Marie-José Hoe- boer toont daar de expositie de tranen van de barok en andere sieraden. De opening is zondag 8 april. Te bezichtigen t/m 19 mei, do 13.30-21.00 uur, vrij 13.30-17.00 uur en zaterdag 13-17 uur. Thomas Reschke exposeertvanaf zondag t/m 27 mei schilderijen in galerie El de Seo in Vlissingen en Nicoline van Boven Barbara Voittonen ersieraden. Openings tijden wot/mza 13.00-18.30 uur en zo 14-17 uur. Onder de titel Kijken met je hart exposeert Aaf Renkema vanaf za terdag de gehele zomer aquarel len, fresco's en monotypes in ga lerie Noorderlicht in Kattendijke. Te zien op vrij en za 14-17 uur. Jacques Neve exposeert assem blages en Ingrid van de Linde fo to's, huiden en beelden, t/m 28 april in De Bewaerschole in Burg- Haamstede. De opening is zater dag om 15 uur, met muzikale bij drage (zang) van Hanneke Hoek. Te zien: di t/m za 13.30-16.30 uur. Anatolië verkennen in Zeeland is de titel van een expositie van Per vin Filiz en Ebru Erol in 't Kunstuus te Heinkenszand. De Turkse con sul in Nederland S. Uludogan Alp man uit Rotterdam verricht maan dag om 17 uur de opening.Te bezichtigen t/m 5 mei: wo en do 13-18 uur, vrij 13-18 en 19-21 uur en za 10-12 en 13-16 uur. Bob Perstman exposeert schilde rijen, zowel olieverven als aqua rellen, vanaf zondag t/m 29 juni in het Marie Tak van Poortvliet Mu seum in Domburg. Openingstij den: di t/m za 13-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Axelaars in feestgewaad is een expositie oude foto's uit de jaren 1936, 1938 en 1945, te zien in het streekmuseum Het Land van Axel in Axel. Te bezichtigen vanaf van daag t/m 26 mei, wo t/m za 13.30- 17.00 uur. Ela Bauer exposeert t/m 23 juni sieraden in galerie Govert van Dijck in Bergen op Zoom. De ope ning is zondag van 14-17 uur. Te bezichtigen t/m 23 juni: do, vrij en za 12-17 uur en op de galeriezon dagen 8 april, 13 mei en 10 juni. Gesloten van 28 april t/m 6 mei. Kabinetten in ghlis een installatie van Hein Verwer waarbij vier ka binetten zijn ingericht met beel den, video, fotografie, kleur en ge luid, te bezichtigen t/m 22 april in ghl te Middelburg. De opening is vrijdag om 17 uur. Te bezichtigen: vrij, za en zo 13-17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 12