Bruisende manifestatie Kunstbende I GEVEN WE DOOR PZC ékDe lekkerste Chinees in 'ti de buurt ontdek je bij rww.pzc.nl Gemeente verwacht 1 miljoen uit navordering belasting Gemeente tekent overeenkomst voor bouw Noorderpolder IGIRO 4 56 l JTRECHT ,20 Organisatie verrast door groot aantal aanmeldingen cultuurwedstrijd Poppen maken op Hobbybeurs GEZONDHEIDSCAMPAGNE 2000-2001 zaterdag 31 maart 2001 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Je eigen ei kwijt kunnen is leuker dan dingen van anderen nadoen. Tot die conclu sie kwamen de deelnemers van de workshop zang vrijdagmid dag tijdens een promotiemid dag van de Kunstbende, de jaar lijkse cultuurwedstrijd voor jongeren tussen 13 en 19 jaar. De middag werd gehouden op scholengroep Pontes in Zierik- Het bleek een bruisende mani festatie in en rond de beide ves tigingen van de locatie Pieter Zeeman. Drama, zang, muziek, graffiti, skaten, break-dance en scratchen kregen ruime aan dacht in de vorm van workshops en demonstraties. Volgens de leerlingen Pam Blik- man (havo-3) en Fenneke Boot (havo 4) hoort dat 'eigen ei kwijt kunnen' precies bij de Kunst bende. Zij zijn regionale ambas sadeurs voor de Zeeuwse voorronde van deze cultuur wedstrijd. Dat wil zeggen dat ze hun medescholieren met pos ters, flyers en verhaaltjes in de klassen stimuleren ook eens mee te doen met de Kunstbende. „Het is de bedoeling dat jezelf iets bedenkt en uitvoert en niet iets van anderen brengt. Maar je hoeft echt niet per se ergens heel goed in te zijn om te kunnen meedoen", zegt Fenneke. Zij en Pam doen mee in de categorie zang tijdens de Zeeuwse voor ronde op zondag 27 mei in de Stadsschouwburg in Middel burg. Ze zullen een eigen ge schreven lied zingen met als ti tel 'The voice of yesterday'. Het thema van de Kunstbende dit jaar is 'Spanning'. Pam en Fenneke stellen tevreden vast dat er zich inmiddels enkele leerlingen van de scholenge meenschap op Schoiiwen-Dui- veland hebben aangemeld. Ten opzichte van andere regio's bleef die deelname de laatste ja ren wat achter. Vandaar ook de keus hier deze manifestatie te houden. Opvallend Kunstbende-coördinator Hu- bert Leenman bij de stichting Scoop is verrast met de 70 in schrijvingen die nu al binnen zijn. „Ze vertegenwoordigen ruim 160 deelnemers. Er zijn zes categorieën: muziek, taal, dans, performance, multi-media en expo. Opvallend is weer het gro te aantal deelnemers bij dans, meer nog dan voorgaande ja ren", zegt Leenman. Zangpedagoge Herien Wieringa vindt deze middag een enthou siast gehoor zowel bij haar tech nische zangles als bij haar theo retische uitleg. Stagiaire Anne van de Hurk van de Stichting Jeugd oefent met de deelnemers aan de drama-workshop allerlei improvisaties met 'spanning' als onderwerp. De halfpipe of mini- ramp tussen de schoolgebou wen in, wordt deze middag voorzien van een flitsend nieuw graffiti-patroontje. Dat gebeurt onder leiding van leden van de Stichting Meker uit Middel burg. Zij verzorgen ook de workshop en demonstratie break-dance en de les in scrat chen. Verder zijn er in de aula van de school optredens van de bands Puk en Buttwijzer. De tweede promotie-manifes tatie van de Kunstbende wordt vrijdag 6 april gehouden bij 't Zwincollege in Oostburg. Breakdance oefenen tijdens de promotiemiddag van de Kunst bende, in het gymnastieklokaal van de Pontes Scholengroep in Zierikzee. foto Pieter Honhoff door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen- Duiveland is begonnen met het weg werken van de achterstand rond de be lastinginning. Een 'projectmatige' aan pak levert de gemeente structureel één miljoen op, verwacht wethouder G. J. van der Salm. Het doorlichten van de gemeentelijke administratie op het gebied van de be lastingen heeft geleerd dat er nogal wat schort aan de belastinginning. De pro blemen vallen volgens de wethouder financiën terug te voeren op de samenvoeging van verschillende 'kaar tenbakken' bij de gemeentelijke herin deling. De reorganisatie die burgemeester en wethouders willen doorvoeren, valt samen met de nieuwe kostenverrekening in het kader van de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ). Uitvoering van die wet kost Schouwen-Duiveland 1,5 miljoen gul den. Een deel van de kosten kan volgens een zogeheten vangnetregeling in reke ning worden gebracht bij afnemers als het waterschap, die ook gebruik maken van de gemeentelijke taxatiewaarde. Dat brengt het gemeentelijk aandeel in die verbeterslag van het gegevensbe heer terug tot een bedrag van 677.000 gulden, zo blijkt uit een notitie aan de raad. Bijkomend voordeel voor de ge meente is dat tegelijkertijd kan worden overgegaan op de invoering van een vastgoed-registratiesysteem. De investering van 6,7 ton wordt gedekt uit de verwachte meeropbrengsten van de belastingen. Van der Salm gaat er vanuit dat de maatregel jaarlijks één miljoen gulden extra inkomsten ople vert. De inventarisatie heeft aange toond dat een aantal inwoners geen be lasting betaalt. Ook zijn niet altijd bij iedereen de juiste bedragen in rekening gebracht. In die laatste categorie mag met terugwerkende kracht van vijf jaar een naheffing worden opgelegd. Schouwen-Duivelanders die in het ge heel geen aanslag hebben gekregen en dat zelf ook niet hebben gemeld, kun nen over de afgelopen twee jaar alsnog een rekening verwachten. Van der Salm geeft aan dat het niet de bedoeling deze groepen plots op grote kosten te jagen. Een betalingsregeling is bespreekbaar. aldus de wethouder. Uitgangspunt van het plan van aanpak is dat de tal van ge signaleerde knelpunten in de admini stratieve organisatie 'klantvriendelijk' worden opgelost. Ook dient nadrukke lijk te worden toegewerkt naar een 'controleerbare registratie', luidt de aanbeveling. De nieuwe gecombineer de belastingaanslag wordt eind volgen de maand verstuurd. Gisteren zijn de beschikkingen met de nieuwe taxatie waarde van het onroerend goed de deur uitgegaan. De belastingperikelen bij de gemeente Schouwen-Duiveland worden maan dag 9 april besproken in de commissie algemene en interne zaken. De openba re vergadering in het gemeentehuis be gint 's avonds om zeven uur. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat met twee projectontwikkelaars in zee voor de totstandkoming van de nieuwe woonwijk Noorder polder in Zierikzee. De gemeen te ondertekent daartoe dinsdag 3 april een intentieverklaring samen met de ondernemingen TRS Ontwikkelingsgroep BV en Planontwikkeling Schouw- sedijk vof. Het bouwprogram ma voor deze nieuwe wijk omvat ongeveer 800 nieuwe wo ningen. De gemeente speelt daarmee in op het door de provincie vastge stelde woningcontingent van ruim 1100 huizen. Dat aantal zal voor 2006 moeten worden opgeleverd. Het is de bedoeling dat de overige 300 woningen in de nieuwbouwwijk Pooxdam- bacht 11 zullen verrijzen. Na een lange periode van schaarste in het aanbod zal het aantal be schikbare woningen daarmee enorm worden uitgebreid. Om te voorkomen dat door een mas saal aanbod een duikvlucht van de huizenprijzen ontstaat, streeft de gemeente naar een ge faseerde oplevering. In de intentievei"klaring voor Noorderpolder spreken de be- trokken partijen af te ondei'zoe- ken in hoeverre zij kunnen sa menwerken in de ontwikkeling en realisatie van woningbouw in dit gebied. De uitkomsten van het onderzoek worden vastge legd in een zogeheten Master- plan. dat in principe binnen zes maanden gereed dient te zijn. In dat Masterplan wordt exact aangegeven hoe Noorderpolder eruit moet gaan zien. Vervol gens moet het bestemmingsplan worden aangepast en pas daar na kan begonnen worden met de daadwerkelijke bouw. De eerste fase van het bestem mingsplan Noorderpolder is in middels al wel geïdealiseerd. Die omvat 55 bouwkavels voor vrij staande woningen. In die stedelijke toekomstvisie wordt het Kaaskenswater als beeldbepalend beschouwd voor dit gebied tussen de Lange Blokweg en de Schouwsedijk. De gemeente acht behoud van dit water en het omliggende groengebied dan ook gewenst. In de structuui*visie krijgt die locatie voor de toekomst de i functie van stadspai'k toebe-| deeld. Het stadspark zou een re creatiegebied kunnen vormen als overgang tussen de wijken Noorderpolder en Malta. In de ze toekomstvisie geldt dan wel de omlegging van de rijksweg I N59 als vooi^waarde. Het gemeentebestuur over weegt ook de mogelijkheid van een derde ontsluiting voor lang-1 zaam verkeer vanuit het zuiden i naar het pai'k. Daarmee zou de1 relatie tussen de woonwijk j Noorderpolder en het centrum vergroot kunnen worden. Ver der wordt gedacht aan een stadsdeelrand langs de wijk Malta, een parkachtige locatie waar ook een bestemming wo- nen zou kunnen gelden. Voor het gebied westelij k van de Koning Gustaafweg wordt een inrichting als stedelijke campus voorzien. Het daar gelegen sportpark wordt nu gezien als een eilandje binnen dit deelge bied. Door verplaatsing van het sportpark en een campusachti- ge bebouwing op deze locatie I wil het gemeentebestuur de transparantie van dit gebied I vergroten. De intentieverkla-1 ring tot ontwikkeling en reali-1 satie van Noorderpolder wordt dinsdag 3 april om 12.15 uur on- dertekend in de Vierschaar van I het stadhuis aan de Meelstraat in Zierikzee. OOST-SOUBURG-Beeldenge- maakt van papaverbollen, sprookjesboeken, Spaanse dak pannen beschilderen, borduren I of Deens kralenwerk maken. I Wie een nieuwe hobby zoekt, of juist bij wil blijven, kan zondag 1 april terecht op de Hobby-, Creatief- en Poppenbeurs in j Oost-Souburg. Naast allerlei materialen en I poppen zijn er diverse demon straties. Daarnaast zijn er di verse workshops waar bezoe kers zelf aan de slag kunnen. De beurs vindt tussen 11 en 16 uur plaats in Brasserie de Karo- lingenbui'cht in Oost-Souburg. i www krijgt concurrentie van rww (regio wide web). Want uw eigen regiodagblad zit op het Internet. Met nieuws en infor matie uit uw directe omgeving. Lekkere restaurants, nieuwsarchief, voordelige acties van uw supermarkt, leuke sport clubs, goede occasions, aantrekkelijke banen, activiteiten van het buurthuis, noem maar op. Klik op de muis en u heeft alles wat in uw buurt het weten waard is op uw scherm. Vierentwintig uur per dag, zeven dagen in de week. Dus gewoon wanneer u het nodig hebt. U vindt het nu allemaal op de Internetsite uit uw eigen buurt: rww.pzc.nl GEZONDHEID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 70