Theaters stemmen aanbod af PZC PZC PZC Bij koersbal staat gezelligheid voorop Terneuzen en Middelburg Milieubelasting van het Sloegebied teruggebracht Modeshow voor maatjes meer Oud-officier van justitie Valente bijna gestopt na bedreigingen WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR AUTOROUTEBEZORCERS (M/V) IN KRANT VOOR ZEELAND Interesse? Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORCERS (M/V) IN Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend karwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Interesse? doorErnst Jan Rozendaal TERNEUZEN - De Zeeuwse Theaterstichting is in beeld voor de programmering van de nieuwe schouwburg in Terneu zen. Exploitant F. Lievens ziet af van het benoemen van een ar tistiek directeur en wil de ex pertise voor het boeken van ar tiesten inhuren via de ZTS. Hoewel directeur G. Peijs van de ZTS dat bevestigt, wil Lie vens geen commentaar leveren. Het is dus onduidelijk of Lie vens geen geschikte kandidaat heeft kunnen vinden, dan wel dat hij om andere redenen voor deze constructie heeft gekozen. Vorige week heeft hij in een ge sprek met Peijs samenwerking voorgesteld. Volgens Peijs, die directeur is van de Stadsschouwburg in Middelburg, is het 'te kort door de bocht' te concluderen dat hij nu ook de programmering in Terneuzen gaat doen. Hij spreekt van een 'zeer nauwe af stemming'. Peijs heeft een constructie voor gesteld waarbij twee van zijn adviseurs ook voor het Schelde- theater in Terneuzen gaan wer ken. Het gaat om Twan Robbe- son, eerder locatiemanager van theater Mondragon in Zierik- zee, en Jacques Boonmanin het veiieden verantwoordelijk voor de programmering in het vorig jaar gesloten theater De Prins van Oranje in Goes. Brochure Beiden werken als freelancer voor de ZTS, die op het ogenblik programmering en kaartver koop verzorgt voor de theaters in Middelburg, Zierikzee en Domburg. Als straks het nieuwe theater in Goes opengaat, zal dat ook deelnemen in de ZTS. Boonman, en waarschijnlijk ook Robbeson, zullen door Lie vens worden uitgenodigd voor een gesprek. Het ligt voor de hand dat daar een opzet uitrolt waarbij het Terneuzense theater voor de programmering, de kaartver koop en het maken van de sei zoensbrochure nauw samen werkt met de ZTS. Peijs ziet mogelijkheden in de afstemming van de program ma's. Zo kan het voordelig zijn bepaalde voorstellingen twee keer te boeken, één keer boven en één keer onder de Wester- schelde. Ook kunnen, bijvoor beeld op het gebied van dans, gezelschappen die regelmatig in een van beide theaters in Mid delburg en Terneuzen komen, eens met elkaar ruilen. De bedoeling is de kassa's aan elkaar te koppelen. Voor de kaartverkoop in Zeeland wordt dan één telefoonnummer inge steld, waar mensen voor alle deelnemende theaters kaarten kunnen bestellen. Dat maakt ook vervanging makkelijk bij ziekte van het kassapersoneel. Feestelijk Boven en onder de Westerschel- de blijven verschillende sei zoensbrochures verschijnen. Volgens Peij s ligt het wel vo or de hand dat veel van de toelichtin gen bij de voorstellingen het zelfde zullen zijn. Opzet is de samenwerking vol gend seizoen direct te laten in gaan, wat inhoudt dat de kort voor de zomer verschijnende brochures al op elkaar zijn afge stemd. Zoals bekend wordt het Scheldetheater na de zomer feestelijk geopend. Lievens is volgens Peijs enthou siast over het samenwerkings plan, maar zelf weigert de exploitant van het nieuwe Ter neuzense theater elk commen taar. door Rinus Antonisse 's HEERENHOEK - De controle van de overheid op milieu- en veiligheidsregels staat de laat ste tijd in een kwaad daglicht. De vuurwerkramp in Enschede en de cafébrand in Volendam hebben ernstige tekortkomin gen aan het licht gebracht. Er is een cultuurschok nodig, consta teerde de commissie Oosting, die de ramp in Enschede onder zocht. Volgens de provincie valt het in Zeeland, althans in het Sloegebied, wel mee. Daar werken overheden en be drijven samen om tot goede en praktische milieuzorg te ko men. Met als resultaat dat de milieubelasting van het gebied is teruggebracht. „Overheden en industrieën in het Sloegebied hebben daar de laatste jaren hun best voor gedaan", aldus de provincie. De omwonenden van het industrietterein kunnen er kennis van nemen. Provincie, gemeenten Borsele, Goes en Vlissingen en bedrijven in het Sloegebied organiseren dinsdag 10 april een bijeen komst over industrie en milieu. De vergadering is vooral gericht op de omwonenden van het Sloegebied, die ook met vragen en opmerkingen kunnen ko men. Aan de orde komt ook de uitslag van een enquête, die vo rig jaar is uitgevoerd naar de hinderbeleving rond het Sloe. De bijeenkomst op 10 april is geen formele: bewoners kunnen niet officieel bezwaar aanteke nen tegen bestaande bedrijven waar ze last van hebben, of te gen ontwikkelingen waar ze moeite mee hebben. Wel is het mogelijk in gesprek te gaan met VLISSINGEN - De stichting Majoraat in Vlissingen houdt in samenwerking met Corrin's Mode uit Middelburg een voor jaarsmodeshow voor mensen met een maatje meer. De show wordt woensdagavond 4 april gehouden in Campus de Ruyter aan de Van Hogendorp- weg en begint om 19.30 uur. De kleding wordt gedragen door medewerkers van de stichting Majoraat. bestuurders en bewoners. De avond is opgezet als een talk show. Als ondervrager treedt Cees Brinkhuizen van het Hil- versumse bureau CB-Media aan. Hij voelt verantwoordelij ken van provincie, gemeenten, havenbedrijf Zeeland Seaports en industrie aan de tand. Ook het publiek kan aan het woord komen. De bijeenkomst vindt plaats in de Jeugdhoeve te 's Heerenhoek en begint om 19.30 uur, einde 21.45 uur. MIDDELBURG - Officier van justitie Jo Valente heeft na be dreigingen vanuit de onderwe reld 'heel vaak' overwogen iets anders te gaan doen. Uiteinde lijk heeft hij het toch niet ge daan. ,'Mijn hart behoort dit werk', meldt hij in Opportuun, het tijdschrift van het Openbaar Ministerie. Valente heeft het geweten dat hij in de begin jaren negentig aan de wieg stond van grote op sporingsonderzoeken naar de georganiseerde misdaad in Ne derland. Hij werd op straat ge ïntimideerd en bedreigd. Ook i vond een inbraak plaats in zijn I woning. De gebeurtenissen dreven Va lente vanuit Amsterdam naar de I luwte; hij werd benoemd bij het aiTondissementsparket in Mid- delburg. Sinds een klein jaar is I Valente hoofd van een landelijk I expertisecentrum waar kennis I over opsporingsmethoden wordt verzameld en ontwik keld. De in Lissabon geboren en geto- i gen magistraat constateert dat strafzaken tegenwoordig op een bijna Angelsaksische manier I worden behandeld, zowel in de I pers als in de rechtszaal. 'Offi- I eieren van justitie zijn geen I ambtsdragers meer, het zijn i personen geworden. Dat gaat ook steeds meer voor rechters i gelden. Iedereen die dit werk ambieert moet zich realiseren dat hij ook als persoon betrok ken is. Dat kan grote gevolgen hebben voor hemzelf en zijn ge- zaterdag 31 maart 2001 foto Ruben Oreel door Mario Wisse NIEUW EN ST. JOOSLAND - „Koersbal is Nederland binnengekomen om de ouwetjes in beweging te krijgen", grapt Ko de Visser. Met zijn 55 jaar is hij een jonge hond tussen de veelal bejaarde beoefenaars van het spel. De Visser is vrijdagmiddag scheidsrechter bij de finale van het Zeeuws kampioen schap koersballen voor paren in het Nieuw- landse dorpshuis. De zes koppels die zich voor deze finale plaatsten, werken in opper ste concentratie him wedstrijden af. In de pauze wordt onder genot van een versnape ring gepraat over de gespeelde potjes. Bij koersbal moeten de deelnemers de grote ballen zo dicht mogelijk bij een klein bal letje (de jack) gooien. De ballen zijn aan één kant iets verzwaard. Daardoor is het onmo gelijk ze rechtdoor te gooien. Het spel is na genoeg identiek aan het, vooral in Engeland populaire, bowls. Meneer en mevrouw Dobbelaar uit West- dorpe vormen één van de finalekoppels. Ze vinden koersbal een leuk spel, maar de ge zelligheid is belangrijker. „Door het koers bal kom je met mensen in contact", zegt me vrouw Dobbelaar. „Je kan ook achter de ge raniums gaan zitten, maar da's niet nodig." Joke Bliek volgt de verrichtingen van de fi nalisten aandachtig. Ze koersbalt net als De Visser elke donderdagavond in dit dorps huis. „Ik vind het. geweldig", roept ze en thousiast. „Ik sla rustig een verjaardag over om naar het koersbal te gaan." Als de Nieuwlandse een paar weken op vakantie is slaat de onrust toe. Vooral op haar vaste koersbaldag. Ko de Visser denkt dat koersbal in de toe komst aan populairiteit gaat winnen. En niet alleen onder ouderen. „Het is nog in op komst, net als het voetbal honderd jaar gele den", zegt hij lachend. Na een spannende wedstrijd mag Westdor- pe 1, het duo De Smet-Van Hecke, zich Zeeuws kampioen noemen. Heikoop en Sin- ke van Molstraat Maandag uit Middelburg worden tweede en Van de Linde-Op de Brouw van Schouwen-Duiveland 2000 uit Ouwerkerk derde. Neem contact op met de afdeling binnendienst Distributie, telefoon 0800-0231231 (tijdens kantooruren) De minimumleeftijd is 18 jaar. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: •aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers •gratis regenpak •gratis krant •gratis gsm en beltegoed (tijdens kantooruren) De minimumleeftijd is 15 jaar. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: •aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers •gratis regenpak •gratis krant •gratis gsm en beltegoed Neem contact op met de afdeling binnendienst Distributie, telefoon 0800-0231231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 20