Na vijfjaar moetje wat anders PZC PZC Ambulances moeten hartapparatuur nog ongebruikt laten Eindelijk begin bouw Pare Zonnehove Fractie GroenLinks vindt Defensiedagen Middelburg ongepast 19 Gemeentesecretaris Vlissingen vertrekt naar Utrecht Inleiding bij stuk Zeeuwse Komedie Man valt van tweede verdieping Bromfietser gewond bij aanrijding Inbraak in woning Biggekerke Auto en aanhanger gestolen Martijn beste jonge installateur Woensdrecht in beeld voor Orions zaterdag 31 maart 2001 door Edith Ramakers 'VLISSINGEN - De Vlissingse gemeentesecretaris/algemeen 'directeur Cor Koenst wordt de nieuwe secretaris/directeur van 'de regio Utrecht. Hij is deze week door het algemeen i Utrechts regiobestuur be- jnoemd. Koenst (60) zal de 26 sa menwerkende gemeenten in de provincie Utrecht op een lijn 'moeten krijgen bij grensover- j stijgende projecten. Vijf jaar ge leden kwam hij naar Vlissingen met de opdracht om een ambte lijke bezuinigingsoperatie af te ronden en om de organisatie ef- j ficiënter en flexibeler te maken. joebaas van de circa 450 ambte naren wist dat hij vijf jaar gele den aan een lastige opgave begon. Tussen de 20 en 25 for matieplaatsen stonden op de ïocht, want de Vlissingse ge meenteraad had besloten het personeelsbudget met 1,2 mil- men gulden te verminderen. Het personeel moest tegelijker tijd wennen aan het idee dat er VLISSINGEN - Regisseur Ka- I tinka van den Dool houdt van avond (zaterdag) in Theater I Vestzak99 in Vlissingen een in- 1 leiding bij het stuk 'Overge wicht, onbelangrijk, vormeloos' dat door De Zeeuwse Komedie wordt gespeeld. In 'Overgewicht!.' creëert de j Oostenrijkse auteur Werner Schwab een nieuwe taal door zijn personages zinnen in de I mond te leggen die niet bij hen I passen. Van den Dool zal in haar I inleiding onder meer ingaan op I de korte carrière van Schwab. Hij verscheen als schrijver in 11991 als een komeet aan het the aterfirmament en verdween net zosnel toen hij zich in de nieuw jaarsnacht van 1994 'dood- dronk'. De inleiding van Katinka van den Dool in Theater Vestzak99 j in Vlissingen begint om 19.30 geregeld productiebegrotingen overlegd moesten worden. Een vernieuwende werkwijze was ook dat het management om de vier maanden rapportages aan het college van B en W moest overhandigen, wanneer zich veranderingen in beleid of bud get aankondigden. „Beide ver anderingen zijn doorgevoerd", zegt Koenst beslist. Volgens Koenst is en passant de reoi'ganisatie van het ambtelij ke apparaat vlotgetrokken. „Dat was niet expliciet mijn op dracht. Na ongeveer anderhalf jaar kwam het moment dat we ook eens de organisatie wilden aanpakken." Dat proces verliep moeizaam. Het adviesbureau Mede kwam eraan te pas om de gewenste cultuur- en structuur verandering binnen het appa raat te begeleiden. „Nu hebben we nieuwe afdelingen, een aan tal nieuwe afdelingshoofden en is er een verdeling in drie secto ren. Ik zou in deze nieuwe orga nisatie wel zeker willen blijven werken." Takenpakket Het feit dat er flink aan zijn ta kenpakket werd geknabbeld, is niet de reden van zijn vertrek. Hij hield na de reorganisatie de titel gemeentesecretaris over. De managementtaken moest hij voortaan delen met drie direc teuren. Hij ziet die inperking ook niet als punt van kritiek op zijn functioneren. „Nee, want ik was nog steeds secretaris/voor zitter van het management team." „Managers", vindt hij, „moeten na vijf jaar eens iets anders doen. Ik heb me daarom inge schreven bij een headhunters kantoor. Die hebben deze mooie baan voor mij gevonden. Mijn afscheid heeft absoluut niets te maken met het feit dat de orga nisatie door elkaar is geschud en dat ik minder taken heb gekre gen." Ook zegt hij dat de penibele fi nanciële bedrijfsvoering rond de bibliotheek 't Spui geen in vloed op zijn afscheid heeft ge had. De PvdA en de RPCU lieten zich in de raadsvergadering donderdagavond kritisch uit over het ambtelijk apparaat. Zij vonden dat het was tekortge schoten bij de controle op de boekhouding van de gemeente lijke bibliotheek. Het budget van 't Spui was het laatste jaar met ruim een miljoen gulden overschreden. „Natuurlijk ben ik uiteindelijk verantwoordelijk voor de bi bliotheek. Maar ben je verant woordelijk en direct ook schul dig? Soms moeten er keuzes gemaakt worden die later niet blijken te werken. Ik had men sen aan willen nemen om de fi nanciële situatie door te lichten, maar er was een personeelsstop afgeroepen. Dat is maar een on derdeeltje van die complexe bi bliotheekkwestie. Ook heb ik altijd alles gemeld aan het colle ge." Vóór Vlissingen werkte Koenst bij het stadsgewest Bre da. Die baan lijkt op zijn nieuwe functie in Utrecht. Hij gaat met een fors budget van zo'n 200 miljoen gulden werken, dat over 26 gemeenten uitgesmeerd moet worden. „Er zijn heel wat pro jecten die niet ophouden bij de gemeentegrens. Denk maar aan het wegennet of de vestiging van bedrijven. Met de gemeen ten zal stevig overlegd moeten worden." Hij verwacht in juni bij zijn nieuwe werkgever te be ginnen. Wie zijn opvolger wordt, is nog niet bekend. Gemeentesecretaris/algemeen directeur Cor Koenst: „Mijn afscheid heeft absoluut niets te maken met het feit dat de organisatie door el kaar is geschud en dat ik minder taken heb gekregen." foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Een 43-jarige man uit Drimmelen is vrij dagmiddag omstreeks twee uur tijdens werkzaamheden in een pand op de Korendijk in Middelburg vermoedelijk van de tweede verdieping naar beneden gevallen en op zijn rug te rechtgekomen. Hij is per ambulance vervoerd naar het zie kenhuis. De arbeidsinspectie is in kennis gesteld. GOES - Op de Fruitlaan in Goes vond vrijdagmiddag om streeks kwart over vier een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfietser, waarbij de 29-jarige bromfietser uit Goes gewond raakte. Een 21-jarige automobiliste uit Breda reed over de Fruitlaan, komende uit de richting Buys Ballot. Bij een rechtsgelegen inrit sloeg zij rechtsaf en liet daarbij de rechts op het fietspad naast de Fruitlaan rijdende bromfietser niet voorgaan. De bromfietser raakte gewond aan zijn hand en knie, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Beide voertui gen raakten beschadigd. BIGGEKERKE - In een woning aan deRuiser in Biggekerke is vrijdag tussen 15.30 en 16 uur ingebroken. De toegang werd geforceerd en er werden een fototoestel, enkele honderden Duitse marken en persoonlijke papieren meegenomen. De to tale waarde van de gestolen goederen is onbekend. RILLAND - Een witte Opel Kadet is vrijdag in Rilland gesto len. De auto (kenteken PX-XH-38) stond in de Swaanhil- straat en had lichtmetalen velgen en brede banden. Ook in Rilland werd een auto aangetroffen die even tevoren in Bra bant was gestolen. Van de Oostwalin Goes werd een aanhang wagen gestolen, eigendom van een Kapellenaar, die geladen was met vijftien terrasstoelen. De aanhanger werd met stoe len en al losgekoppeld van de geparkeerde auto. TERNEUZEN - Martijn Wilmink, leerling van scholenge meenschap De Rede in Terneuzen, is deze week als eerste ge ëindigd in de voorronde voor de Grohe Best Man Award in Breda. Twaalf leerlingen van zeven opleidingen installatie techniek in zuidwest-Nederland bekampten elkaar bij de in stallatie van verschillende voorzieningen. Zo moesten binnen vijf uur leidingen worden gelegd, kranen aangesloten en gas leidingen worden geïnstalleerd. Een driekoppige jury be paalde dat de vij ftienjarige Temeuzense scholier het beste in- stallatiewerk had afgeleverd. Hij won een goedgevulde gereedschapskoffer en een plaats in de landelijke finale op 9 en 10 mei in Schijndel. WOENSDRECHT - Het militaire vliegveld bij Woensdrecht blijft in beeld als alternatieve locatie voor het marinevlieg kamp Valkenburg bij Den Haag. Minister J. Pronk van Ruim telijke Ordening laat dit weten in antwoord op Kamervragen van GroenLinks. Het kabinet wil Valkenburg 'in principe' naar De Kooy bij Den Helder verplaatsen, maar dat stuit op bezwaren van de Waddenvereniging. Pronk vindt ook dat de verplaatsing geen afbreuk mag doen aan de natuurwaarden van de Waddenzee. Op vliegkamp Val kenburg zijn Orion-patrouillevliegtuigen van de marine ge stationeerd. Het vliegveld moet dicht in 2010 om woning bouw mogelijk te maken. IdoorMarq reet van den Broek I ZIERIKZEE - De ambulances op Schouwen-Duiveland be schikken al enige tijd over ap- I paratuur om patiënten met een hartinfarct ter plaatse te behan delen. Maar ambulancedienst I Boven de Westerschelde kan het I nog niet gebruiken. De ambulancedienst is er niet in geslaagd de levensreddende techniek vóór de reoi'ganisatie van het ziekenhuis in Zierikzee operationeel te hebben. Ambte lijke molens en financiële pro blemen zorgen vooralsnog voor een kink in de kabel. Onlangs werd bekend dat am bulancedienst Boven de Wester schelde meer tijd nodig heeft dan voorzien om de ambulances mhaar werkgebied met de spe ciale hartapparatuur uit te rus ten. Belangrijkste struikelblok is de financiering van het totale project, dat een investering van vijf ton vereist. Hierover voert de ambulancedienst gesprek ken met de zorgverzekeraars, de REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl provincie en enkele private par tijen. „Ik heb wel toezeggingen, maar nog geen cent op mijn re kening", aldus directeur N. Ver- staete. Hij houdt nu vast aan 1 mei als streefdatum. Op Schouwen-Duiveland wordt met smart gewacht op de invoering van de zogenoemde pre-hospitale trombolyse. Deze combinatie van apparatuur en kostbare medicijnen kan be langrijke tijdwinst op leveren voor patiënten die vanaf 1 april niet meer terecht ktmnen in het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee, maar naar Goes moeten worden vervoerd. Volgens oud-medewerker J. Oosterloo van de ambulande- dienst Boven de Westerschelde beschikken de ziekenwagens op Schouwen-Duiveland al lange re tijd over de vereiste appara tuur, die volgens hem technisch gesproken direct inzetbaar is. „Het probleem zit in de sofware die nodig is om de gegevens te interpreteren. De Amerikaanse programmatuur is goedge keurd, maar voldoet niet aan de Nederlandse medische proto collen." Onderhandeling Verstraete erkent dat de Schouwse ambulances als enige in de regio al van de juiste appa ratuur zijn voorzien. Hij ont kent echter dat deze ook met diagnostische software zijn uit gerust. „Wij zijn nog in onder handeling met de leveranciers. Er zijn er twee: een Amerikaan se en een Duitse. We bekijken nu of we op al onze ambulances nieuwe apparatuur willen plaatsen, of dat we overal de zelfde monitoren als op Schou wen gaan installeren." Verstraete gaat er nog steeds vanuit dat hartpatiënten per 1 mei in de ambulance behandeld kunnen worden. Bij het Schouwse college van B en W heeft dit bericht grote bezorgd heid teweeggebracht. Zij vrezen dat er een gat in cle zorgketen op Schouwen-Duiveland dreigt te ontstaan en hebben minister Borst van Volksgezondheid om maatregelen gevraagd. Internist R. de Kan is teleurge steld. Hij stelde de introductie van de pre-hospitale tromboly se als voorwaarde om mee te werken aan de reorganisatie van het Zierikzeese ziekenhuis. „Het is jammer dat de ambulan cedienst op het nippertje de ge maakte afspraken niet na kan komen." De contouren voor de appartementen zijn al uitgezet. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek DOMBURG - De bouw van het luxe woonzorgcomplex Pare Zonnehove in Domburg gaat eindelijk beginnen. Ko mende maand gaat de spade de grond in. De eerste 63 van de 99 seniorenwoningen worden volgend jaar omstreeks de paas dagen opgeleverd. Pare Zonnehove wordt een complex met honderd koopappartementen verdeeld over zes gebouwen in een parkachtige omgeving. Belangrijk onderdeel van het plan is de zorg die wordt aangeboden door de Stichting Voor Regionale Zorgverle ning (SVRZ). De woningen zijn bedoeld voor ouderen die aanvullende zorg nodig hebben, of dat in de toekomst verwachten nodig te hebben. De bewoners zijn ver plicht voor de zorg te betalen, ook als ze daar op dat moment nog geen gebruik van maken. In het zorggedeelte is plaats voor bijvoorbeeld fysiotherapie en fitness. De drie bouwwerken die het eerst worden opgetrokken, zijn vier verdiepingen hoog en verschijnen net ten westen van kasteel Westhove. Als deze eerste fase gereed is, worden de laatste drie gebouwen ge bouwd. Deze appax-tementen komen dich ter richting de kern van Domburg. Vanaf de Domburgseweg gezien, staan ze schuin achter elkaar. Het gebouw het dichtst bij de weg, krijgt drie verdiepingen. De twee daarachter worden vier hoog. De appar tementen kosten tussen 450.000 gulden en 850.000 gulden. Oude dag Van de 63 woningen die als eerste in de verkoop gingen, zijn er inmiddels veertig verkocht. Volgens P. J. Onderdijk van VOF Bouwcombinatie Zonneveld zijn de kopers voornamelijk Zeeuwen die op hun oude dag terugkomen naar de provincie. De gemiddelde leeftijd ligt op ongeveer zeventig jaar. De eerste plannen voor het luxe senioren park stammen uit 1996. Aanvankelijk bestond het idee om 96 bungalows te bou wen op het terrein van het voormalige re validatiecentrum Zonneveld. Dit zou echter een te grote aantasting zijn van het duingebied. Daarom werd al snel overge stapt op het plan de appartementen te rea liseren in zes gebouwen. Na overleg met omwonenden heeft Bouwcombinatie Zonneveld de flats iets gedraaid. Verdere grote aanpassingen bleken niet nodig. Dat het toch nog zo lang heeft geduurd voordat de bouw daadwerkelijk begint, komt omdat er eerst nog verschillende ge meentelijke nota's gemaakt moesten wor den, zoals de parkeervisie. Daarin staat weergegeven hoe de parkeersituatie op de Domburgseweg moet worden als de nieu we 'wijk' er is. Ook de gemeentelijke her indeling heeft de komst van het park niet bespoedigd. „Zonneveld was een kostbare erfenis waar wij als nieuwe gemeente mee te ma ken kregen", zegt wethouder L. Wisse van ruimtelijke ordening. „Het liefst hadden we gezien dat het een stuk natuur bleef, maar dat was onbetaalbaar. door Richard Hoving MIDDELBURG - De fractie van GroenLinks in Middelburg ziet de Defensiedagen aan de Los- kade niet zitten. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 mei komt de Ne derlandse krijgsmacht naar de Zeeuwse hoofdstad. Volgens GroenLinks is het niet gepast dat de overheid zich op deze wij ze presenteert. De zogenoemde D-Day trok vo rig jaar ruim tienduizend be zoekers. De belangstellenden kwamen af op demonstraties van een Leopard-tank, een West Lynx helikopter en een red dingsactie in het Kanaal door Walcheren. Luchtmacht, mari ne en landmacht waren niet al leen met materieel, maar ook met informatiestands vertegen woordigd. Het eendaagse evenement leid de vorig jaar tot commotie on der een aantal omwonenden van de Loskade. Zij vielen onder meer over een brief van de ge meente waarin ze werden ge sommeerd om alles van de bal kons te halen. Dit om schade te voorkomen door het opstijgen en landen van helikopters. Vol gens omwonenden stelde de ge meente ze bewust bloot aan een gevaarlijk situatie. Met de Stichting Evenementen Middelburg en de gemeente heeft het ministerie van Defen sie dit jaar besloten D-Day over twee dagen te houden. Groen Links laat het college van B en W in schriftelijke vragen weten 'enigszins verontrust' te zijn. De fractie wil weten welke vergun ningen voor dit evenement noodzakelijk zijn. GroenLinks vindt het niet ge past dat de overheid nadrukke lijk op de voorgrond treedt met de verschillende krijgsmacht onderdelen. Temeer omdat tij dens de Defensiedagen volgens de fractie geen ruimte is voor initiatieven die gericht zijn op 'verdraagzaamheid en ontspan ning'. De fractie waagt het college ook 'ernstig rekening te houden met de gevoelens en meningen van buurtbewoners en andere inwo ners van Middelburg'. De Defensiedagen maken on derdeel uit van de campagne om soldaten te werven. Bevelheb ber luitenant-generaal Schou ten zei eerder deze week dat de landmacht structureel 3000 mi litairen tekort komt. Defensie komt dit j aar met het Stinger ra ketafweersysteem, Lynx heli kopters, een Orion vliegtuig en een Leopard-tank naar Middel burg. De genietroepen laten zien hoe pontons moeten wor den gelegd over het Kanaal door Walcheren. Omwonenden van de Loskade worden woensdag 4 april door de gemeente geïnformeerd over de opzet van de twee Defensie dagen. Advertentie INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER FAC. ALARMOPVOLGING 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 AlARMCROEP GOES/KLOETINGE NEDERLAND Bel: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 19