Vraagtekens bij onderzoek Dow KIAJ0ICEv.a.41.490 CAI CAPPENDIJK TOYOTA Eerste boerenzwaluwen luiden lente in Belg moet miljoenen drugswinst afstaan Hartstichting beloont trouwe collectanten CAPPENDIJK TOYOTA Gouden EHBO-insigne voor N. van der Maas Omwonenden pompstation twijfelen aan onafhankelijkheid Stoomwezen TERNEUZEN GEEF TEGEN REUMA. GIRO 324 Nationaal Reumafonds GIRO 456 UTRECHT NU BIJ ONS IN DE SHOWROOM IJZENDIJKE - Op de jaarvergadering van de EHBO-vereni- ging IJzendijke zijn woensdagavond vier jubilarissen in het zonnetje gezet voor hun bijzondere inspanningen. Hoofdbe stuurslid van EHBO Nederland Willy Remorie spelde arts en docent Nico van der Maas het gouden bondsinsigne op. Een bronzen speld ging naar Marleen Rogiest, Karin Speyer en Willy Martens. Daarnaast werden diverse jaarinsignes uitge reikt. foto Peter Nicolai donderdag 29 maart 2001 door Sheila van Doorsselaer HULST - De lente is dan toch in aantocht. Terneuzenaar E. Neve zag dinsdagavond de eerste twee boerenzwaluwen vliegen ter hoogte van de Achtste Ver korting bij het Groot Eiland tus sen Axel en Hulst. Even later zag hij op dezelfde plaats een derde exemplaar langsscheren. „Ja, de eerste boerenzwaluwen moeten hier toch langzamer hand gaan aankomen. Het weer is de laatste dagen wat zachter", zegt H. van Iwaarden uit Groe- de, vogeldeskundige van na tuurbeschermingsvereniging 't Duumpje. De zwaluwen zijn op weg van Frankrijk en zelfs Noord-Afrika. Daar heerst al een aangename temperatuur van zo'n 25 graden en dat doet de vogels besluiten deze kant weer op te komen. Fenelogie Neve zag de boerenzwaluwen tegen een 'straffe' oostenwind in oostelijke richting vliegen. In West-Zeeuws-Vlaanderen zijn nog geen meldingen binnenge komen. Van Iwaarden: „Wij leg gen ons hiér toe op de fenelogie, het vastleggen van ieder eerste exemplaar dat van een vogel soort die hier na de winter weer neerstrijkt. De boerenzwaluw hebben we nog niet in onze boe ken mogen optekenen, maar dat zal nu vast niet lang meer du ren." De boerenzwaluw is een in ver houding grote zwaluwsoort. De mannetjes hebben twee lange staartpennen, een geelachtige borst en een rood voorhoofdje. Ze nestelen over het algemeen altijd binnen, bij voorkeur in boerenschuren, maar soms bou wen ze ook wel eens een nest on der een brug. Paartjes die al eerder hebben gebroed komen altijd weer terug naar hetzelfde nest. De boerenzwaluw moet niet worden verward met de huiszwaluw. Deze is zwart met een witte borst en staat bekend om het feit dat hij zijn nest graag onder boegboorden van wonin gen maakt. Zo ontstaat soms een hele rij nesten. door Aector Doorns MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 50-jarige man uit het Belgi sche Lier veroordeeld tot het betalen van 2,5 miljoen gulden criminele winst aan de Neder landse Staat. Als de Belg niet aan de verplichting voldoet, dan hangt hem vijf jaar gevangenis straf boven het hoofd. Vier weken geleden was officier van justitie D. van der Bel in de desbetreffende Sailzaak tot de zelfde conclusie gekomen. De Belg, die inmiddels zijn straf heeft uitgezeten, liet in '97 en '98 met een aantal van zijn zeil jachten duizenden kilo's hasj van Marokko naar Nederland smokkelen. De strafzaak diende destijds voor de rechtbank in Middelburg, nadat de politie in een loods van een Zierikzeëe- naar tweeduizend kilo hasj had aangetroffen. De softdrugs wa ren afkomstig van een zeiljacht dat in de haven van Hellevoet- sluis was afgemeerd. Dit alles leidde uiteindelijk tot het oprol len van de smokkelbende. De Belg had voor de Plukze- vordering advocaat G. Spong in de arm genomen. Spong pro beerde tijdens de behandeling van de Sail-ontneming de rechtbank ervan te overtuigen dat zijn cliënt hoge kosten had moeten maken voor de aankoop van de hasj, voor transport en verblijf, voorbereidingshande lingen en vooral voor de uitbe talingen aan zijn mededaders, die voor enkele tonnen per jaar bij hem op de loonlijst zouden staan. In zijn visie moesten die hoge kosten in mindering wor den gebracht, zodat de crimine le winst aanmerkelijk lager was geweest. De rechtbank was, zo bleek gis tellen uit het vonnis, niet gevoe lig voor de argumenten van de raadsman, want de eis van de officier werd tot op de gulden overgenomen. Van een 49-jarige man uit Den Helder werd door de rechtbank 91.000 gulden drugswinst ont nomen. door Sheila van Doorsselaer AXEL - P. van Nes, woordvoer der namens de omwonenden van de Zaaidijk in Axel, heeft zijn twijfels over het onafhan kelijk onderzoek van het bureau Stoomwezen BV naar het in richten van een pompstation van Dow Benelux aan de Zaai dijk. Dow blijkt een grote klant van Stoomwezen te zijn. De conclusie van het onderzoek is dat de door Dow aangevoerde technische redenen om het pompstation juist daar te plaat sen, gegrond zijn. Dow heeft het nieuwe pompsta tion in de Axelse polder nodig om grotere hoeveelheden ethy- leen van het Dowterrein in Ter neuzen naar het Antwerpse ha- Normaal speelt als trekpleister op Graauw Rock GRAAUW - De band Normaal uit de Achterhoek is zaterdag 26 mei de trekpleister van het mu zikale festijn Graauw Rock. De plaatselijke voetbalvereni ging tekent in samenwerking met het zaalvoetbalteam IZV voor de organisatie. Het evenement begint om 16.00 uur op de sportvelden van de W Graauw. De optredens vinden plaats op een groot overdekt po dium. In het voorprogramma staan de regionale groepen Storm, the Rocks en Desolation. Het optreden van Normaal is vrijwel het enige tot augustus van dit jaar. De voorverkoop is inmiddels van start gegaan. vengebied te kunnen pompen. Momenteel stroomt er 55 ton ethyleen per uur door de leidin gen, maar nadat eind dit jaar de uitbreiding van de naftakraker- capaciteit (project EmergO) een feit is, moet er 80 ton ethyleen kunnen worden verpompt. Hiervoor is voldoende druk in de leidingen nodig en daarom moet het pompstation er komen De omwonenden hebben felle bezwaren tegen de komst van het pompstation. Niet alleen zou het gebouw de horizon ver vuilen, ook twijfelen zij eraan of het station echt alleen aan de Zaaidijk gebouwd kan worden. Liever willen zij dat het pomp station een kilometer verder, op bedrijventerrein Vaartwijk, wordt neergezet. Volgens Dow kan dat echter niet, omdat er dan niet genoeg druk op de leidingen gezet kan worden. Op aandringen van de omwonenden stemde de ge meente Axel (die in de Bestem mingsplanwijziging Buitenge bied al rekening had gehouden met de bouw van het station) in met een onafhankelijk onder zoek, uitgevoerd door Stoom wezen. Een medewerker van Stoomwezen zei echter na een publicatie in deze krant dat Stoomwezen het onderzoek he lemaal niet uitvoert. „Dat kan niet zo zijn, want Dow is een grote klant van ons. Het zou toch raar zijn als wij een tegen- ondex*zoek gaan uitvoeren", al dus J. Ruiter, hoofd communi catie van Stoomwezen. Later kwam Ruiter terug op zijn uitspraak en moest toch toege ven dat het onderzoek wel dege lijk door zijn bureau is uitge voerd. Deze ontboezeming is voor Van Nes reden te twijfelen aan de 'onafhankelijkheid'van het on- gevi-aagd of Stoomwezen de mi- Deze opdracht is later ge- gen de zaak uit te zoeken. Van derzoek. Van Nes: „Ik hacl al zo lieu- en veiligheidsaspecten in schrapt." Van Nes zal de raads- Nes:,,Dit krijgt nog wel een mijn twijfels. Wij hadden ook het onderzoek zou meenemen, man van de omwonenden vra- staartje." TERNEUZEN - In het restaurant van zie kenhuis De Honte in Terneuzen huldigde de Nederlandse Hartstichting in de regio Groot Terneuzen gisteravond 36 collectan ten voor hun jarenlange inzet. De Terneuzense collectantes S. Kampingen P. Roose zouden in het zonnetje worden ge zet vanwege 25 jaar trouwe dienst. Onder andere vanwege vakantie konden beide da mes niet aanwezig zijn. Zij zullen nog in een later stadium worden gehuldigd. De overige 34 jubilarissen werden gehuldigd omdat ze tien jaar actief zijn als collectant. De bijbe horende oorkondes werden uitgereikt door E. Vellekoop, coördinatiehoofd in het rayon Zeeland van de Nederlandse Hartstichting A. Scheele, p.r. functionaris van het rayon Groot Terneuzen en leidster van het rayon Sluiskil, prees de hechte groep collectanten die al jaren voor de Hartstichting klaar staat. „Het is geweldig wat ze ieder jaar presteren. Regen, wind of storm; niets weer houdt ze om met de collectebus rond te gaan. Voor de komende collecte in april ho pen we dan ook wederom op hun grote in zet", aldus Scheele. foto Charles Strijd IN DIVERSE UITVOERINGEN ZOWEL IN GEEL ALS GRIJS KENTEKEN. LET OP! Nu met 31 Turbo diesel directe ingespoten common-rail motor met 163 PK of 3.4 V6 benzinemotor met 178 PK □E TOYOTADEALER IN UW REGIO Mr. F. J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Kia Terneuzen, Mr. F.J. Haarmansweg 4,4538 AR Terneuzen, Tel, 0115 - 613 690, Fax 0115 - 615 240 Reumapatiënten kunnen veel dingen niet meer. Omdat hun gewrichten niet meer willen. Reuma kan iedereen treffen, op elke leeftijd. ^BF; GEZONDHEIDSCAMPAGNE 2000-2001 HA TERNEUZEN ■ROTEERT bieden zoe Met dit succesmerk Terneuzen en omgeving een zeer compleet modellengamma. Stuk voor stuk automodellen die verrassend veel méér bieden dan je voor hun prijs zou verwachten. Kia staat voor kwaliteit zowel in personenauto's als in bedrijfszuagens. De complete garantie van 3 jaar tot max. 100.000 kilometer én voor bedrijfswagens 2 jaar tot max. 80.000 kilometer) kunnen zue dan ook gerust gratis aanbieden!' K. Dieleman De Kia Joice biedt ruimte voor 7 personen, veel comfort en luxe en veel motorvermogen (2 liter, 16 kleppen, 139pk/102kW). De Joice is door de week een echte zakenauto en in het weekend de ideale gezins- en vakantieauto. In de luxueuze LS (v.a. 43.990) met onder andere airco, twee airbags en veel extra's vindt u dan ook een comfortabele reisgenoot. De Joice is een caravantrekker bij uitstek: tot 1.500 kg (geremd). Boot- of paardentrailer mag natuurlijk óók. Kia da's... geld over voor andere leuke dingen. Een gedenkwaardig moment was de komst van een grote geschiedschrijver in 1954: de LandCruiser. Deze oersterke terreinwagen werd al snel over de hele wereld voor de meest uiteenlopende doeleinden ingezet, vanwege zijn uitzonderlijke betrouwbaarheid, nagenoeg onverslijtbare techniek en indrukwekkende terreincapaciteiten. Daardoor werd de Toyota LandCruiser de best verkochte terreinauto ter wereld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 58