Koudekerke moet dorps blijven 4e gratis ni« ADVERTEREN? <H> PZC Schoolvoetbal geteisterd door slecht weer Boete en werkstraf na schoppen en slaan campingboer Klanten koffieshop Goes staan op straat 25L Bewoners maken bezwaar tegen volbouwen noordrand Nieuwe wegen Edisonpark Combineer 3 artikelen uit alle collecties en ontvang het SILHOUETTE TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! Nationaal Reumafonds '22 donderdag 29 maart 2001 door Mario Wisse KOUDEKERKE - Een aantal omwonenden is niet blij met het plan van de gemeente Veere om 28 woningen te laten bouwen achter sporthal de Couburg in Koudekerke. Ze hebben een brief met bezwaren en een lijst met handtekeningen naar de ge meente gestuurd. Het terrein ligt achter de sport hal tussen de Biggekerksestraat en de Duinstraat, ingesloten tussen tuinen, de Couburg en een winkel voor woninginrich ting. Volgens projectontwikke laar Zeeuwse Vastgoed Ontwik keling en WTS-architecten, die in opdracht van de gemeente een bouwplan hebben gemaakt, is het stuk grond uiterst ge schikt voor het bouwen van een nieuwe wijk. In 1997 maakte een groep om wonenden ook al bezwaar tegen bouwplannen op hetzelfde ter rein. Toen keurde de gemeente de plannen van een bouwbedrijf uiteindelijk af vanwege het ont breken van een volkshuisves tingsplan en structuurvisies voor de verschillende kernen van Veere. Omwonenden stellen in de brief dat, voor zover be kend, die zaken nog steeds ont breken. De lijst met bezwaren die om wonenden vier jaar geleden op stelden, geldt nog steeds, stelt C.F.Bos. „Koudekerke is aan al le kanten volgebouwd met nieuwbouwwijken." Hij woont in de Biggekerksestraat en is fa liekant tegen het plan van de ge meente. „De noordkant is de enige plek waar de oude struc tuur van het dorp nog herken baar is. De oost-, zuid- en west kant zijn al volgebouwd." De omwonenden stellen in de brief positief mee te willen den ken met de ontwikkeling van de gemeente Veere. Dat doet ook Bos: „Ik vind dat er in de dorpen landelijk gebied moet overblij ven." Bos betwijfelt ook of bouwen nodig is. Volgens hem druisen de plannen in tegen het provinciaal beleid. „De provin cie wil dorpen, waar mogelijk, bezig." Wanneer de gemeente terugbrengen in oorspronkehj- Veere besluit over het al dan niet ke staat. Vooral in de zak van doorgaan van de plannen is nog Zuid-Beveland zijn ze daar mee niet bekend. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het toekomstige bedrijventerrein Edisonpark in Vlissingen krijgt nieuwe wegen. Met de werkzaamheden is woens dag een begin gemaakt. De weg langs het Kanaal door Walcheren krijgt de naam Stroomweg. De andere wegen zijn gedoopt in Dyna- moweg en Kabelweg. De bestaande Energieweg wordt verbreed. Deze weg moet de belangrijkste toegangsweg voor het hoogwaardi ge bedrijventerrein worden. Na deze werkzaamheden, dienaar ver wachting een week duren, zullen nieuwe bedrijven zich spoedig kunnen vestigen. Tijdens de wegwerkzaamheden is de Energieweg voor alle verkeer afgesloten. Fietsers die vanaf de Sloebrug komen en die de scholen aan de Edisonweg willen bereiken, worden omge leid via het Buitenhavenpad en het fietspad bij de spoorwegover gang. Het noordelijke deel van de Energieweg is te bereiken via de weg langs het kanaal. Lex de Meester Twintig basisscholen speelden woensdag op de eerste dag van het voetbaltoernooi. foto Ruben Oreel door Mario Wisse VLISSINGEN - In regenen wind voetballen meisjes van twintig basisscholen woensdag op velden aan de Irislaan en Sportpark Bas- kensburg in Vlissingen. Het is de eerste dag van een toernooi dat is georganiseerd door de Schoolvoetbalcommissie regio Vlissin gen. Zeeland is voor het toernooi verdeeld in tien rayons. In elk rayon spelen woensdag meis jes uit groep 5 tot en met 8 tegen elkaar. Vol gende week woensdag zijn de jongens aan de beurt. De finaledag is op 11 april aan de Irislaan. Er zijn heel wat vrijwilligers aanwezig om het toernooi in goede banen te leiden. Ver enigingsmensen, scheidsrechters en EHBO- ers. Door het aanhoudende noodweer be sluit de organisatie om half vier de nog res terende wedstrijdjes af te gelasten. „Het is jammer maar we vonden het onverant woord om door te gaan", zegt Peter de Vos achteraf. Hij zit in de organisatie en is gym leraar op diverse basisscholen. „Een hele boel teams waren al klaar, de wedstrijden die nog op het programma stonden hebben we in 1-1 laten eindigen." Bureau Halt is een van de sponsors van het voetbaltoernooi. Halt houdt tijdens een striptekenwedstrijd waaraan de deelne mers kunnen meedoen. De wedstrijd is on derdeel van het vandalismeproject. De tien winnaars krijgen van het Vlissingse Sport- fondsenbad een 'spetterprijs.' door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 62-jarige man uit Roosendaal heeft vol gens politierechter G. van Un- nik geprobeerd een camping- boer uit Arnemuiden zwaar lichamelijk letsel toe te bren gen. De verdachte werd dinsdag in Middelburg veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. Verder moet hij het slachtoffer 2500 gulden schadevergoeding beta len. Hoewel de man bij hoog en laag volhield niet met een staaf te hebben geslagen, putte de poli tierechter overtuigend bewijs uit de getuigenverklaringen en de verwondingen die het slacht offer bij het incident op 8 april vorig jaar opliep. De Brabander bood pannen en messen te koop aan op de cam ping van de Arnemuidenaar. Die maakte met 'wegwezen' en 'oprotten' de venter kort en krachtig duidelijk hiervan niet te zijn gediend. De man verliet daarop het erf en probeerde de spullen op een vijfhonderd me ter verderop gelegen boerderij te verkopen. Het slachtoffer vertrouwde het niet en was de man achterna ge reden. Daarna liep de ruzie uit de hand. De verdachte gaf giste ren wel toe klappen en schoppen te hebben uitgedeeld toen hij, naar zijn zeggen, door de boer aan zijn jas uit de auto werd ge trokken en deze hem met een riek wilde steken. Officier van justitie M. Kappey- ne van de Coppello noemde de reactie, het met de staaf slaan, risicovol. Hij eiste zes weken ge vangenisstraf. Het slachtoffer hield er verwondingen en psy chische klachten aan over. Hij diende een forse schadeclaim in, waai-bij een aanzienlijk deel voor de professionele hulp die hij had moeten inschakelen. De politierechter beperkte de vordering tot 2.500 gulden om dat hij vond dat de boer zelf ook niet helemaal vrijuit ging. „Toen hij van uw erf was ver trokken had u niet het recht om achter hem aan te gaan", zei hij tot de Arnemuidenaar, die de zitting bijwoonde. Voor het restant van de schade vergoeding kan het slachtoffer naar de burgerrechter stappen. door Mieke van der Jagt GOES - De stichting Colours Samen Sterk (CSS) staat op straat. De koffieshop Wayne's World in Goes is dicht. De klan ten van de koffieshop, een grote groep allochtonen die de stich ting CSS heeft gevormd, zag een laatste poging om in het pand van Wayne's World aan de Zus terstraat een onderkomen te vinden, stranden op de onwrik baarheid van burgemeester D. J. van der Zaag. CSS, die door de Goese raad op pad gestuurd is om het huurcon tract van de uitbater van Way ne's World over te nemen, is bezig een exploitatieopzet te maken voor een tijdelijk onder komen. Met een overname van het huurcontract had de groep zolang in het koffieshoppand kunnen blijven. De uitbater wil echter niet yan het contract af, omdat ze de laatste centen die er nog te verdienen zijn - een uit koopsom door de eigenaar van het pand - niet ook nog wil mis lopen. CSS ging daarom met een voorstel naar Van der Zaag om de koffieshop zolang te kunnen onderhuren. Daarvan wil Van der Zaag niet weten. „Onderhuren mag niet, dus daar doet de gemeente niet aan mee. Bovendien ligt er een uit spraak van de Raad van State: Wayne's World moet dicht. Er is al een maand uitstel verleend en de zaak kan alleen open blijven als er een beëindiging van het huurcontract met cle uitbater op tafel ligt", aldus Van der Zaag. Ten Cate bestaat 50 jaar en dat vieren we met JUBILEUMVOORDEEL! Zo ontvangt u tussen 24 maart en 15 anril 2001 bij alle Ten Cate dealers het vierde artikel gratis. Deze actie geldt voor alle Ten Cate collecties. Stel uw eigen Ten Cate jubileumpakket samen1 I Stel 4 artikelen samen uit de Ten Cate collecties en ontvang het laagstgeprijsde gratis Kijk ook eens op: www.tencate.org Sint Jacobsstraat 12 4381 EL Vlissingen 0118-411005 WMIllflMilfl.l warenhuis leeratelier vof Schuttestraat 13 4371 AD Koudekerke Tel. 0118.551.857 Fax 0118.551.206 Liiuqc Zclke 48, Vlissingen Tel. 0118-412119 Langstraat 17 Arnemuiden 0118-601588 Vroom Dreesmann Het Nationaal Reumafonds zoekt mensen die bereid zijn een paar uur met de collectebus rond te gaan in de week van 18 t/m 24 maart 2001Dat is hard nodig om anderhalf miljoen mensen met reuma te helpen. Het Nationaal Reumafonds is u zeer erkentelijk als u ja zegt. U kunt zich aanmelden bij mevrouw Geertje de Ruiter, tel. 020-5896471. Giro 324 Amsterdam LdisonoPark

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 22