PZC Goossen is een succestrainer verdegem aan Zaalvoetbaltitel Van de Cingel Chaotisch begin voor Van den Hoogenband Provincie subsidieert topsportevenementen ,21 Oefenmeester kan vandaag met AZVV titel in derde klasse veroveren Hoek trekt Belg Terneuzen staat voor duel van de waarheid Tijd uitslagen Toyota met eigen werk in Formule 1 agenda zaterdag 24 maart 2001 TERNEUZEN - In de eerste klasse C van het zondagvoetbal wacht Terneuzen het duel van de waarheid. De equipe van trainer Paul Telussa moet op be zoek bij nummer twee Papen- drecht. „Ik hoop dat iedereen ervan overtuigd is dat het nu menens gaat worden", stelt de Souburger. Terneuzen is met 32 punten uit zeventien wedstrijden koplo per, op de voet gevolgd door Pa- pendrecht. De Zuid-Hollandse formatie heeft na 16 duels 28 punten. Ook de nummers drie (TEC, 16-28) en vier (DBS, 15- 27) zijn nog kansrijk voor de ti tel. „We moeten niet te veel gaan rekenen", vindt Telussa. ,,Het gaat nü om de instelling. Een paar weken geleden gaven we concurrent DBS een pak slaag, waarna we vervolgens tegen DESK veel minder speelden. Dat was zo'n tegenstander die •wat minder aansprak. Ik weet Iwel dat dat onbewust gebeurt, ;maar dat mag niet. In deze fase wan de competitie .is elke wed strijd héél erg belangrijk. •Kapelle hoopt zich vandaag in de thuiswedstrijd tegen Seolto definitief veilig te spelen. De Zevenbergse formatie staat op de laatste plaats in de eerste klasse C. „We hebben de afgelo pen periode enkele mindere wedstrijden gespeeld", zegt Ka- pelle-trainer Alexander van .Keulen, „ik hoop nu maar dat fire tegen deze iets mindere te genstander het zelfvertrouwen weer eens kunnen opvijzelen." Bij Kapelle ontbreken Sander Ivan Rijswijk (vakantie), Bertie van der Heijde (hamstringbles sure), René van Boven (ge schorst), John Kivits (enkel kwetsuur). Jacco Bekenes is een vraagteken. Hij sukkelt met een hamstringblessure. door Björn Goorden TERNEUZEN - Hij zegt het tus sen neus en lippen door, haast argeloos. Maar de glimlach die daarop volgt, is veelzeggend. „In de veertien jaar dat ik senio renelftallen train, ben ik al vijf keer kampioen geworden." Vandaag hoopt Jaap Goossen daar een zesde titel aan toe te voegen. Met derdeklasser AZ VV. Zes op veertien, geen onaar dig curriculum vitae voor een (succes)trainer. De vriendelijke uitdrukking op het gezicht wordt nog vriende lijker als het gesprek richting het nakende kampioenschap gaat. „Als we ons zaterdag al buiten het bereik van onze con currentie spelen, feest ik tot in de kleine uurtjes door. Zeker weten. Maar..." AZW is er natuurlijk nog niet. Want er dient eerst gewonnen te worden, van Apollo'69, dat in het begin van de competitie de Axelse zaterdagvereniging nog aardig wist bij te benen. Nu is het gat inmiddels opgelopen tot liefst tien punten. „Maar ik moet nog zien of we zaterdag al kampioen worden", aldus een bloedserieuze Jaap Goossen. „Na de winterstop hebben we nooit meer ons normale niveau gehaald." Het gaat dan misschien wat minder met AZW, toch heeft de ploeg dit seizoen nog geen wed strijd verloren. En dat moet tot en met komend weekeinde zo blijven, is de stille wens van de oefenmeester. Nou ja, stille: „We spelen tegen de nummer twee van de ranglij stthuisEen beter moment om kampioen te wor den, is er niet. Ik vind dan ook dat we zaterdag móeten winnen van Apollo. Ik zou hevig teleur gesteld zijn als het niet gebeur de." Ongeslagen kampioen, het lijkt ongekend. Echter niet voor Jaap Goossen. Hij maakte het al eens eerder mee, en dan nog niet eens zo lang geleden. In 1998 vierde de Axelaar met Terneuzense Boys reeds in februari een kam pioenschap. „Het was op Valen tijnsdag", herinnert hij zich. „Was ook een goed moment." Het daaropvolgende seizoen leidde hij de zaterdagplqeg uit door Pierre Pourquié ZIERIKZEE - Door in de laatste wedstrijd met 7-3 van Café Storm te winnen, werden de zaalvoetballers van L.C. v.d. Cingel/Deurloo Sport winnaar van de 28e editie van de recrea tieve competitie op Schouwen- Duiveland. Uit handen van organisator Cor Verkaart ontving de ploeg me teen na de gewonnen wedstrijd de bijbehorende kampioensbe ker en een bos bloemen. In de eerste klasse eindigden WIK en de moToren Boys respectieve lijk op de tweede en derde plaats. moToren Boys verstootte door een 5-0-overwinning op EvenBuiten diezelfde ploeg van doorCylia van der Kooy GLASGOW - Pieler van den Hoogenband had zijn eerste of ficiële wedstrijd als tweevoudig olympisch zwemkampioen wel anders voorgesteld. Wegens problemen met de elekronische tijdwaarneming mondde de Grand-Prixwedstrijd in Glas gow uit in een chaos. Trainer Jacco Verhaeren dreigde na de 50 vrij zijn pupillen van de com merciële ploeg zelfs terug te trekken. Hij draaide bij toen de organisatie de benodigde aan passingen deed. Van den Hoogenband tikte vol gens de officiële apparatuur in zijn eerste race na Sydney aan in 23,75. Verhaeren had 22,50 ge klokt. „Pieter zwemt 23,75 zon der start en afzet", brieste de coach woedend. Hij pi'obeerde de organisatie van zijn gelijk te overtuigen, maar kreeg aanvan- kelijk geen gehoor. „Zo heeft het geen zin om verder te gaan. We zijn hier gekomen om een wed strijd te zwemmen. We zien morgen wel verder". De tijd werd uiteindelijk gecor rigeerd tot 22,81. Hiermee bleef van den Hoogenband slechts een fractie boven de tijd (22,72) waarmee hij vormbehoud toont voor de WK in Japan. Ook de t'jd van Mark Veens werd aan gepast van 24,55 naar 23,21. Hij ging als tweede naar de finale. sen. „Ik had daar een seizoen voor uitgetrokken, maar na een halfjaar begon het al te lopen. We hebben het in mijn eerste seizoen zelfs tot de allerlaatste wedstrijd in de nacompetitie gebracht. Alleen jammer dat die verloren ging." De trainer, die in het dagelijkse leven bij de belastingdienst in Terneuzen werkt, kan niet onte vreden zijn over de prestaties van zijn team. Alhoewel, de Ax elaar staat bekend als een trai ner die streeft naar perfectie. Al zul je dat nooit bex-eiken, beseft hij terdege. Want voetballers zijn mensen. „Toch moet je stx-e- ven naar perfectie. Je moet vooruit, want stilstand is ach teruitgang. Ik wil prestaties le veren, want het voetbalspelletje is gemaakt om te winnen en te verliezen. Dat laatste doe ik niet AZW-trainer Jaap Goossen: „Ik vind dat we zaterdag móeten winnen van Apollo. Ik zou hevig teleur gesteld zijn als het niet gebeurde." foto Charles Strijd Terneuzen naar de nacompetitie van de tweede klasse. Daarna maakte hij de overstap naar AZ VV, de club waar hij opgegroeid is en jax'enlang jeugd- en twee de-elftaltrainer was. „Ik heb vier schitterende jaren gehad bij Terneuzense Boys, het doet me ook zeer goed dat ze het nu zo goed doen.Toch ruilde hij in de lente van '99 de top van de tweede klasse in voor AZW. Een ploeg die ieder jaar weer moest knokken om zich nog der deklasser te kunnen blijven noemen. „Je kunt het een stap terug noemen, ja. Maar m'n ge voel vextelde me dat ik weg moest bij Terneuzense Boys, om vervlakking te voorkomen. Bo vendien was AZW nog altijd mijn cluppie, ik zag er ook eën enorme uitdaging in om ze weer uit het dal te halen." Ruim anderhalf jaar geleden stapte de Axelse oefenmeester bij AZW binnen. Hij weet zijn eerste dag bij de club nog haax-- fijn te herinneren. „Wat ik toen aantrof... PffDat wil je gewoon niet geloven. Ik herkende de club niet meer terug. Ik zal een voorbeeld geven: toen ik begon, hadden mijn spelers cle conditie voor slechts een halve wed- strijd. Vonden ze het gek dat ze in de tweede helft telkens zo veel doelpunten tegen kregen." Het moest anders, het roer moest om. De opgave was zijn spelers daarvan te overtuigen. „En dat kost tijd", weet Goos- Sinds de komst van de Axelaar en vooratter Philip Becht - een duo dat bij Terneuzense Boys al voor successen zoi'gde - is AZW een vereniging met ambities. „Ik werk alleen met jongens die met mij de geleidelijke weg naar boven willen volgen. Tuurlijk heb ik er begrip voor als er spe lers dat niet kunnen opbrengen, maar dan spelen ze ook niet in mijn team." Uiteindelijk bleek dat er veel jongens met hun coach mee wil den. Het team waar Goossen nu naar alle waarschijnlijkheid kampioen mee zal worden, is opgebouwd x-ondom dezelfde spelers waar de trainer mee be gon. Spelers die toen tegen de gradatie knokten. Het maakt de prestatie van Jaap Goossen des te groter, vindt de buitenwacht. De Axelaar wordt overladen met complimenten, er is zelfs- belangstelling van andere clubs. De Zeeuws-Vlaming laat zijn hoofd echter niet op hol brengen. „Laatst las ik een stuk over me terug in de krant. 'Jaap Goossen maakt zich onsterfe lijk' stond erboven. Het was een leuk stukje, maar zo'n kop... Tja, ik vind dat je alles wel in juiste proporties moet blijven zien." Jaap Goossen blijft bijna altijd met beide benen op de gxxxnd staan, bijna, want als AZ- W zaterdag kampioen wordt staat hij zichzelf toe een poosje mee te zweven in de euforie. de tweede plaats. Met betrek king tot het penningmeester schap van de ZieZaVo-competi- tie, liet de huidige penning meester Frans van Hemert we ten naarstig op zoek te zijn naar een vexvanger. Van Hemert be reikt binnenkort de leeftijd van 70 jaaren en volgens de Bonds- regels mag hij dan geen pen ningmeester meer zijn. Het ZieZaVo-toernooi zal vol gende week woensdag worden afgesloten met de Supercup, een wedstrijd waarbij de groten uit de competitie nogmaals tegen elkaar zullen uitkomen. Daar naast zal ook als laatste wed strijd van de competitie de in haalwedstrijd in de derde klasse woi'den gespeeld tussen FC Ker- werve en Frituur- Plan West. Van den Hoogenband en Ver- haex-en kx-egen vrijdagmiddag bij de bestudering van het deel nemersveld ook al een teleur stelling te verwerken. Van den Hoogenband zou aanvankelijk vorige week in Zweden zijn ren tree maken. Wegens een matig deelnemersveld week de ploeg uit naar Schotland. Verhaex-en had in het bad van het Tollcross Park Leisure Centx-e, in de buurt van het stadion van Celtic, gex-e- kend op onder andere de Britten Mark Foster en James Hickman „Vorig jaar waren ze er in Shef field wel. Het valt tegen, maar ik kan het zwemmen van wedstrij den rxiet blijven uitstellen. De jongens hebben i-itme nodig. Ook zonder z wai'e tegenstand is een training toch altijd anders dan het zwemmen van een serie en finales." Van den Hoogenband, die tus sen de wedstrijden door voort durend handtekeningen uit deelde, kon na een choatisch begin toch terugkijken op een positieve avond. Op de 50 meter vlinder ging het met de tijd wel goed. Hij tikte aan in 25,51, uit eindelijk de tweede tijd achter ploeggenoot Joris Keizer (24,95 Naast Van den Hoogenband, Keizer en Veens haalden ook Kirsten Vlieghuis (800 vi'ij), Ta- mar Henneken (50 vrij), Klaas Erik Zwering (50 rug) en Made- Ion Baans (50 school) de eind strijd. De finales zijn vandaag. ANP door Guido van Riet MARSEILLE - Toyota wil de Formule 1 ver overen. De Japanse autogigant schreeuwt het alleen niet van de daken. Toyota onthul de vrijdag de eigen F1-bolide op het circuit van Paul Ricard, maar bleef bescheiden. „Met een dik chequeboekje win je geen ra ces. Recente voorbeelden wijzen het uit", zei Toyota's motorsportpresident Ove An- dersson. Het is een verwijzing naar de bombarie waarmee bijvoorbeeld BAR in 1998 de For mule 1 kwam binnenstormen. De stal had de grootste mond, maar haalde nog weinig re sultaten. Toyota doet het liever met beleid. Het stelde de entree in de hoogste auto sportklasse al een jaar uit, om zich extra goed voor te bereiden, en nam de miljoenen boete voor behoud van de startplaats op de koop toe. De Japanners bouwden in een gloednieuwe fabriek in Keulen de afgelopen negentien maanden een eigen wagen, een rood-witte fraai gemodelleerde krachtbronzo bleek vrijdag. Toyota stax-t een intensief testpx'o- gramma, vooral op Paul Ricard, om de wa gen in 2002 aan de start te zetten. Het huur de twee ex-varen coureux-s in voor die klusde 34-jarige Fin Mika Salo, die zeven jaar Fox*- mule-l-ervaring heeft, en de 31-jarige Brit Allan McNisch, voorheen testrijder van McLaren en Benetton en winnaar van de 24- uursraces van Le Mans en Daytona. Tovota bereidt de enti'ee minitieus voor. Het door Maurits Sep MIDDELBURG - De provincie gaat topsportevenementen in Zeeland financieel ondersteu nen. Ondanks weerstand van GroenLinks, SGP en Christen- Unie is voor de komende drie jaar 150.000 gulden beschik baar. Vijf jaar geleden werd de subsi die voor topsport in Zeeland af geschaft. De provincie bleef echter verzoeken voor geldelij ke steun ontvangen. Daarom is besloten toch weer een klein be drag, 50.000 gulden per jaar, vrij te maken voor belangrijke evenementen. Gedeputeerde L. Coppoolse (CDA, sport) verde digde dit door erop te wijzen dat topsportevenementen in Zee land drijven op de inzet van vrij willigers. Een kleine bijdrage van de provincie kan dat werk verlichten. Hij benadx-ukte dat geen sprake zal zijn van structu rele subsidie. „Het gaat om een malige bijdragen. Wat niet wil zeggen dat een evenement niet twee jaar achtereen subsidie kan kxijgen." Hij gaf toe dat de vrees van SGP door Jan Dagevos HOEK - Hoek heeft voor vol gend seizoen opnieuw een spe ler aangetrokken. Nadat eerder al overeenstemming werd be reikt met de Belgische spits Rino van Oost, heeft de zaterdag hoofdklasser zich nu verzekerd van de diensten van Jan Verdeg- hem. De Belgische verdediger wordt vanmiddag gepresen teerd. Verdeghem (32) geldt als een ijzersterke vei'dediger, die ook op het middenveld uit de voeten kan. Op dit moment is bij Ham- me actief, dat derde nationaal speelt. De Belg kwam in het ver leden ook al eens uit voor Eeklo. De leiding van Hoek sprak afge lopen week ook met Joeri Pardo van Club Brugge. De linkermid denvelder (21) hakt maandag de knoop doox-. Verder heeft de hoofdklasser nog altijd belang stelling voor Erik van de Wate- x-ing (Dosko), Tonny Mols (Ra cing Wetteren) en Gaza Ambiti (Eeklo). Van de huidige selectie liebben Jux'gen Belpaix-e en Bar ry van der Hooft gisteren te ken nen gegeven te blijven. „We willen naar een kern van achttien kwalitatief degelijke spelers toe", legt trainer Angelo Nijskens uit. „In plaats van elk seizoen tegen degradatie te strijden, willen we nu wel eens een rustig seizoen in het linker rijtje meemaken." Van de oefenmeester hoeft er van de oude kern niemand weg. „Zeker niet zoals ze nu spelen", stelt hij. Ronald van Sliedx'egt, Geert Bosschaart en John Bent- schap Knook hebben volgens Nijskens aangegeven te willen blijven. „Maar ze hebben nog wat bedenktijd gewaagd en die krijgen ze." Kx*istof Verbiest (Evergem) en Wesley Roman (Maldegem) vertrekken aan het eind van dit seizoen. Hoek kan zich vandaag in de thuiswedstrijd tegen GVW zo goed als veilig spelen. De thuis club moet het stellen zonder de geblesseei'den Musa Kanu, Dja- mel Buijsse en Kubu LembiAr jan Koopmans is weer speel- klaar. Oostkapelle Oostkapelle-trainer Stoffel Schipper heeft goede hoop in het thuisduel met Bennekom. Atletiek Biljarten les. Bridge Handboogsport De Fin Mika Salo (rechts) onthult samen met de Schot Allan McNish de nieuwe Toyota Formule 1-bolide. Links staan twee topmannen van Toyota: de Japanner AkihikoSaito en de Zweed Ove Anderson. foto Jean-Paul Pelissier/RTR probeex-de eerst andere raceklassen uit, zo als het WK rally, Le Mans en de CART-se- ries. Toen de derde autofabrikant ter wereld succesvol bleek, besloot het concex-n de stap naar het echte werk te wagen. „Het is de kracht, inzet en passie van het he le team die zullen bepalen of het wat wordt of niet", meende Andersson. „Het zal veel tijd kosten. We willen eerst de best mogelij ke auto maken. Dan kunnen we pas denken aan, of beter dromen van het meedingen naar de titel." Salo en McNish zijn door hun ervaring bruikbaar de Toyota te helpen ont wikkelen. Of ze ook volgend jaar Formule 1 zullen rijden is nog maar de vraag. Salo ziet het wel zitten. „Formule 1 heeft een nieuw dominant team nodig. Hopelijk is dat Toyo ta. Daarom zit ik hier." ANP Schaatsen Vancouver. WK kunstrijden. IJsdansen, stand na originele dans: 1. Fusar Poli- /Margaglio (Ita) 1,0, 2. Anissina/Peizerat (Fra) 1,6, 3. Lobasjeva/Averbukh (Rus) 2,8, 4. Bourne/Kraatz (Can) 3,4, 5. Drobi- azko/Vanagas (Lit) 3,8, 6. Chait/Sakhon- ovski (Isr) 4,8. Schaken en ChristenUnie voor spoxlver- dwazing, hooligans en commer cie niet helemaal zonder grond is. „Maar laten we het niet over drijven. Dat valt in Zeeland allemaal heel erg mee. Ook de inzet van politie bij topsport evenementen is hier niet exorbi tant groot." Coppoolse ging niet mee met de suggestie van GroenLinks om als provincie meer te doen voor jonge talenten. „Dat is een na tionale taak en daar is ook geld voor beschikbaar", reageerde de gedeputeerde. zondag- De tegenstander mag dan een ti telkandidaat zijn, de oefen meester sluit een stunt niet uit. „Als we een punt pakken, gaat de vlag uit", vex-zekert Schipper. Het optimisme van de oefen meester is gebaseerd op het goe de spel van vorige week tegen Kloetinge, de terugkeer van Thomas Ragut (hij begint zaterdag op de bank) en de goede tramingsarbeid. „We hebben donderdag met twintig man getraind en er is keihard gewerkt." Oostkapelle mist vandaag nog wel Jorrit Schuurman en Jean- Paul Mulder. Beiden zitten hun laatste wed- stx-ijd schorsing uit. Schipper: „Wat kaai"ten betreft staat ie- dereen bij ons wel op schexpWij hebben in Nederland een bela chelijk systeem. Alle kaarten blijven meewegen. Dat is ge woon mensen pesten. Jorrit Schuurman kreeg onlangs zijn zesde gele kaart en wex-d voor drie wedstrijden geschorst. In België begin je na drie gele kaax-- ten weer op nul, dat is een veel beter systeem." Kloetinge Pretoria. Grand Prix II. Mannen, 100 m: 1 Nagel (ZAf) 10,15, 4. Boldon (Tri) 10,30. Van Balkom in de series 10,37. 200 m: 1. Van Balkom (Ned) 20,36 (evenaring Ned. record), 2 Du Plessis (ZAf) 20,39, 3. Crawford (VSt) 20.41. 400 m: 1 Mok- ganyetsi (ZAf) 45,13. 800 m: 1 Mulaudzi (ZAf) 1.47,37.3000 m: 1Cheriuyot (Ken) 7.59,25. 110 m horden: 1. Olijars (Let) 13,33. 400 m horden: 1. Herbert (ZAf) 48,52. Ver: 1. Louw (Nam) 7,90 m. Pols- hoog: 1. Boerlasjenko (Rus) 5,86 m. Dis cus: 1. Alekna (Lit) 67,52 m,2. Kruger(ZAf 64,61. Kogelslingeren: 1. Ziolkowski (Pol) 80,21 m. Vrouwen, 100 m: 1. Kislova (Rus) 11,29, 2. Ottey (Jam) 11,31. 200 m: 1. Maduaka (GBr) 23,14. 400 m: 1. Guevaro (Mex) 50,18. 800 m: 1. Afanasajeva (Rus) 2.02,19.400m horden: I.Teresjoek(Oek) 54,12. Ver: 1. Lawrence (ZAF) 6,20 m. Ko gel: 1Van Wyk (ZAf) 17,25 m. Kloetinge kan de i*est van het seizoen niet meer beschikken over Marcel Lourens. De middenvelder blijkt aan de wedstrijd tegen Oostkapelle een ernstige enkelblessure overge houden te hebben. „Hij heeft een tand in het talusbeen gebroken", zegt trai ner Diederik Hiensch. „Het talusbeen is een soort zadelge wricht en zit aan het enkelge wricht vast. Het is gebeurd toen hij een bal probeex-de te blok ken." Vier duels Kloetinge kan vandaag in de uitwedstx-ijd ook niet beschik ken over Bjöx'n Langeveld, die naar aanleiding van zijn rode kaart tegen Spakenbui'g voor vier duels is geschorst. Verder zijn de geblesseerden Wouter Labrujère, Jan Baaijens en Johan de Goederen afwezig. Jordy Bakker en Ronnie Cre- mer, die de afgelopen maanden wegens zware blessures buiten spel stonden, hebben afgelopen week de groepstraining hervat en gaan als wisselspeler mee naar Wex-kendam. - 37 - 39 - 50 - 51 - 53 - 59 - 65 - 71 - 77 - 79. (onder voorbehoud) Tennis Heiloo. Finale nationale beker drieban den. Groep A: Twentevisie - Princesse- /Preciform 1-1 (Rudolph - Dekker 3-0, Pijl - Klompenhouwer 1-2, Zanetti - Van de Looy 3-0, Burgman - Brants 0-3), TAS - Ijspaleis 2-0 (Carlsen - Valentijn 2-1, Ha- braken - De Bruijn 1-2, Jaspers - Leppens 3-0, Nelin - Philipoom 3-0. Eindstand: 1. TAS 3-6, 2. Twentevisie 3-3, 3. Ijspaleis 3-2, 4. Princesse/Preciform 3-1. TAS en Twentevisie geplaatst voor de halve fina- Miami. Master Series. Vrouwen, 6 mil joen gulden. Tweede ronde: Venus Wil liams (VSt/3) - Oremans (Ned) 6-2 6-0, Marrero (Spa) - Maleeva (Bul/12) 6-4 6-3, Henin (Bel/14) - Bovina (Rus) 6-2 6-2, Coetzer (ZAf/6) - Irvin (VSt) 6-1 6-7 6-3, Kremer (Lux) - Weingartner (Dui) 6-4 5-7 6-3, Cacic (VSt) - Schnyder (Zwi) 6-2 6-4, Huber (Dui/10) - Chladkova (Tsj) 7-6 7-6, Serna (Spa) - Glass (Dui) 6-3 6-2, Tauziat (Fra/8) - Perebiynis (Oek) 6-2 7-6, Nagyo- va (Slw) - Foretz (Fra) 3-6 6-4 6-4, Frazier (VSt) - Montolio (Spa) 2-6 6-2 7-5. Mannen, 8,3 miljoen gulden. Tweede ronde: Gaudio (Arg) - Siemerink (Ned) 7- 66-2, Ulihrach (Tsj) - Wayne Ferreira (ZAf 5-7 6-4 6-3, Balcells (Spa) - Safin (Rus/2) 4-6 6-4 6-3, Grosjean (Fra/15) - Mirnyi (WRu) 4-67-5 6-2, Ferrero (Spa/12) - Stoli- arov (Rus) 6-4 6-1, Enqvist (Zwe/14) - Ca- latrava (Spa) 6-36-2, Coria (Arg) - Squilla- ri (Arg) 6-4 6-2, Roddick (VSt) - Rios (Chl) 6-4 6-1Santoro (Fra) - Henman (GBr/9) 4- 6 7-6 6-3, Bjórkman (Zwe) - Escudé.(Fra) 7-5 6-4. Voetbal Sorrento. EK paren. Finale, stand na twee van de vier zittingen: 1. Werdelin- /Cohen (Den) 56,86 procent, 11. Drijver- /De Wijs (Ned) 53,83. WK-kwalificatie. Azië. Doha, eerste ron de groep 3: Qatar - Palestina 2-1 (2-1). 24. Al-Anezi 1-0,30. Ayoub 1-1,45. Hassan 2- 1. Hongkong - Maleisië 2-1 (1-0). 11. Cheung 1-0, 79. Hung 2-0, 86 Omar 2-1. Stand: 1. Qatar 5-13, 2 Palestina 5-7, 3. Maleisië 5-4,4. Hongkong 5-4. Qatar naar volgende ronde Larnaca. Kwalificatie EK onder 21 jaar. Groep 2: Cyprus - Ierland 0-1 (0-1). 18. O'Brien 0-1. Stand: 1. Portugal 3-7 (7-3), 2. Nederland 3-7 (4-1), 3. Ierland 4-7 (3-5), 4. Cyprus 2-0 (0-2), 5. Estland 2-0 (1-4). Programma, dinsdag: Portugal - Neder land. Florence. WK. Landenwedstrijden com pound. Mannen, achtste finales: Neder land - Groot-Brittannië 260-260. Groot- Brittannië wint na tweede shoot-off. Ne derland tiende Vrouwen, kwartfinales: Nederland - België 254-248. Halve fina les: Nederland - Verenigde Staten 254- 256. Om het brons: Nederland - Zwitser land 249-243. Nederland derde. Volleybal Parijs. Champions League mannen. Fi nal Four. Halvefinales: Paris Volley (Fra) - Roma (Ita) 3-1 (25-22 22-25 25-21 26-24), Sisley Treviso (Ita) - Olympiakos Piraeus (Gri) 3-0 (25-22 25-20 25-22). Wielrennen GP van Portugal. Derde etappe, Marinha Grande - Oeiras: 1. Edo (Spa) 196,8 km in 4.59.31, 2. Sarkauskas (Lit), 3. Bayarri (Spa), 4. Van Kessel (Ned), 5. Munoz (Spa 0.02, 11. Kroon 0.04, 16. Vierhouten 0.12, 30. Veneberg 0.40, 88. Duijn 1.21, 91. Löwik, 92. Boerman. Klassement: 1. Edo 14.29.11, 2. Sarkauskas 0.17, 3. Kroon 0.23, 4. Vierhouten 0.24, 20. Van Kessel 1.00,53. Veneberg 1.40,72. Löwik 1.55,76. Duijn 2.17,82. Boerman 2.21. Monaco. Amber-toernooi. Zesde ronde: Anand (Ina) - Piket (Ned) 1 1/2-1/2, Van Wely(Ned) - Leko(Hon) 1-1,Sjirov(Spa)- Ivantsjoek(Oek) 1-1,Gelfand(lsr)-Topal- ov(Bul) 1-1,Kramnik(Rus)-Karpov(Rus) 1-1, Ljubojevic (Joe) - Almasi (Hon) 1-1. Stand: 1. Anand 8 1/2,2. Kramnik, Topal- ov 8,4. Leko 7,5. Gelfand, Karpov, Ljubo jevic, Piket, Sjirov 5 1/2, 10. Almasi, Ivantsjoek 4 1/2,12. Van Wely 4. Sportprijsvragen Lucky Day. Trekking van vrijdag 23 maart: 4-9-18-26-27-28-29-30-32-36 Zaalvoetbal Surfen Eerste wedstrijd om Roha-bokaal. Orga nisatie: Zuidwest 7. Locatie: Schotsman Kamperland. Aanvang: 11.30 uur. In schrijven tussen 10.00 en 11.00 uur. Zierikzee. Recreatieve competitie. Eer ste klasse: moToren Boys - Rest. Even Buiten 5-0, Café Storm - L.C van de Cin gel/Deurloo Sport 3-7. Van de Cingel 15 12 1 2 37 74-39 WIK 15 11 3 1 36 71-42 moToren Boys 15 5 1 9 16 38-47 DeBanjaard 15 4 2 9 14 45-54 EvenBuiten' 15 4. 2 9 14 52-73 Café Storm 15 3 3 9 12 41-6:3 Tweede klasse: Stella Boys - Neffen d'Eule 1-6, Groenleer - De Pupekop 5-0. DePupekop 18 14 1 3 43 88-5Q Neffen d'Eule 18 12 2 4 33 10356 Groenleer 18 10 1 7 31 72-55 Braber Groenv 18 8 3 7 27 69-63 Garage Slager 18 4 4 10 16 39-66 Zeelandia 18 5 0 13 15 54-87 Stella Boys 18 3 3 12 12 42-90 Derde klasse: Frituur Plan West - SV Dreischor 3-2, Ankies Kadoshop - FC Kerkwerve 5-8. FC Kerkwerve 14 12 2 0 38 73-18 Tim. Verhoek 15 7 2 6 23 45-54 SV Dreischor 15 7 1 7 22 50-36 Profile Tyrec. 15 5 5 5 20 42-57 Ankies Kadosh. 15 5 0 10 15 39-53 Frit. Plan W. 14 3 2 2 11 31-51

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 65