m haotisch begin voor fan den Hoogenband Provincie subsidieert topsportevenementen 21 Oefenmeester kan vandaag met AZVV titel in derde klasse veroveren Hoek trekt Belg Goossen is een succestrainer verdegem aan erneuzen aat voor uel van de aarheid 'auwendaele oetbalt niet Toyota met eigen werk in Formule 1 uitslagen agenda bw zaterdag 24 maart 2001 i A V C.Ó J* ERNEUZEN - In de eerste lasse C van het zondagvoetbal acht Terneuzen het duel van waarheid. De equipe van lainei Paul Telussa moet op be- uek bij nummer twee Papen- [fcht. „Ik hoop dat iedereen nan overtuigd is dat het nu enens gaat worden", stelt de luliurger. geuzen is met 32 punten uit iventien wedstrijden koplo- op de voet gevolgd door Pa ndrecht. De Zuid-Hollandse imatie heeft na 16 duels 28 anten. Ook de nummers drie [EC, 16-28) en vier (DBS, 15- !)zijn nog kansrijk voor de ti~ '„We moeten niette veel gaan lenen", vindt Telussa. „Het at nü om de instelling. Een ar weken geleden gaven we bcurrent DBS een pak slaag, iama we vervolgens tegen ESK veel minder speelden, ai was zo'n tegenstander die minder aansprak. Ik weet ld dat dat onbewust gebeurt, i32i'dat mag niet. In deze fase aide competitie is elke wed- rijd héél erg belangrijk. apelle hoopt zich vandaag in thuiswedstrijd tegen Seolto ifinitief veilig te spelen. De svenbergse formatie staat op laatste plaats in de eerste isseC. „We hebben de afgelo- e periode enkele mindere idsirijden gespeeld", zegt Ka- ie-trainer Alexander van eiden. „ik hoop nu maar dat h tegen deze iets mindere te- aistander het zelfvertrouwen eer eens kunnen opvijzelen." Kapelle ontbreken Sander 3D Rijswijk (vakantie), Bertie •sderHeijde (hamstringbles- né van Boven (ge- irst), John Kivits (enkel- iut). Jacco Bekenes is een aagteken. Hij sukkelt met een •mstringblessure. oorCylia van derKooy LASGQW - Pieter van den wgenband had zijn eerste of ficie wedstrijd als tweevoudig (kmpisch zwemkampioen wel eders voorgesteld. Wegens roblemen met de elekronische jdwaarneming mondde de irand-Prixwedstrijd in Glas- ra' uit in een chaos. Trainer icco Verhaeren dreigde na de Ivrij zijn pupillen van de com- erciële ploeg zelfs terug te ïkken. Hij draaide bij toen de Ranisatie de benodigde aan gingen deed. inden Hoogenband tikte vol- ns de officiële apparatuur in aeersterace na Sydney aan in 13,75. Verhaeren had 22,50 ge- okt. „Pieter zwemt 23,75 zon- erstart en afzet", brieste cle each woedend. Hij probeerde door Björn Goorden TERNEUZEN - Hij zegt het tus sen neus en lippen door, haast argeloos. Maar de glimlach die daarop volgt, is veelzeggend. „In de veertien jaar dat ik senio renelftallen train, ben ik al vijf keer kampioen geworden." Vandaag hoopt Jaap Goossen daar een zesde titel aan toe te voegen. Met derdeklasser AZ VV. Zes op veertien, geen onaar dig curriculum vitae voor een (succes)trainer. De vriendelijke uitdrukking op het gezicht wordt nog vriende lijker als het gesprek richting het nakende kampioenschap gaat. „Als we ons zaterdag al buiten het bereik van onze con currentie spelen, feest ik tot in de kleine uurtjes door. Zeker weten. Maar..." AZW is er natuurlijk nog niet. Want er dient eerst gewonnen te worden, van Apollo'69, dat in het begin van de competitie de Axelse zaterdagvereniging nog aardig wist bij te benen. Nu is het gat inmiddels opgelopen tot liefst tien punten. „Maar ik moet nog zien of we zaterdag al kampioen worden", aldus een bloedserieuze Jaap Goossen. „Na de winterstop hebben we nooit meer ons normale niveau gehaald." Het gaat dan misschien wat minder met AZW, toch heeft de ploeg dit seizoen nog geen wed strijd verloren. En dat moet tot en met komend weekeinde zo blijven, is de stille wens van cle oefenmeester. Nou ja, stille: „We spelen tegen de nummer twee van de ranglijst, thuis. Een beter moment om kampioen te wor den, is er niet. II? vind dan ook dat we zaterdag móeten winnen van Apollo. Ik zou hevig teleur gesteld zijn als het niet gebeur de." Ongeslagen kampioen, het lijkt ongekend. Echter niet voor Jaap Goossen. Hij maakte het al eens eerder mee, en dan nog niet eens zo lang geleden. In 1998 vierde de Axelaar met Terneuzense Boys reeds in februari een kam pioenschap. „Het was op Valen tijnsdag", herinnert hij zich. „Was ook een goed moment." Het daaropvolgende seizoen leidde hij de zaterdagploeg uit largje Teeuwen erzorgt clinic oor hockeyjeugd iOES - Hockey-international fofgje Teeuwen verzorgt loensdag 28 maart een clinic oor de C- en D-jeugd van de toese Hockeyclub, k bijeenkomst op het kunst- tëÉVëld van sportpark Het onenge in Goes begint om en duurt tot 18.00 uur. Het ^anuna wordt geleid door jórdinator Dirk Loots van de tonmklijke Nederlandse Hoc- V Bond (KNHB). Hij is ex- JdervanHGC en oud-interna- ional. GISSINGEN - De KNVB heeft «wedstrijd in de tweede klasse aterdag tussen SSC'55 uit prang-Capelle en Dau- jendaele voor vandaag afge- ?et duel is uitgesteld, omdat in tyang-Capelle een bedrijf 'ordt verdacht van de besmet- 'ig met het mond- en klauw- ^rvirus. Wedstrijden van ver dingen die binnen een straal on drie kilometer in een door f2 getroffen gebied liggen, "tof1 Worc*en uitgesteld. In de- e klasse werd overigens -Sa et topduel tussen SSV'65 Amemuiden afgelast. Het po1 in Goes is na de aanhou- ,e regenval onbespeeldbaar borden. sen. „Ik had daar een seizoen voor uitgetrokken, maar na een halfjaar begon het al te lopen. We hebben het in mijn eerste seizoen zelfs tot de allerlaatste wedstrijd in de nacompetitie gebracht. Alleen jammer dat die verloren ging." De trainer, die in het dagelijkse leven bij de belastingdienst in Terneuzen werkt, kan niet onte vreden zijn over de prestaties van zijn team. Alhoewel, de Ax elaar staat bekend als een trai ner die streeft naar perfectie. Al zul je dat nooit bereiken, beseft hij terdege. Want voetballers zijn mensen. „Toch moet je stre ven naar perfectie. Je moet vooruit, want stilstand is ach teruitgang. Ik wil prestaties le veren, want het voetbalspelletje is gemaakt om te winnen en te verliezen. Dat laatste doe ik niet AZVV-trainer Jaap Goossen: „Ik vind dat we zaterdag móeten winnen van Apollo. Ik zou hevig teleur gesteld zijn als het niet gebeurde." foto Charles Strijd Terneuzen naar de nacompetitie van de tweede klasse. Daarna maakte hij de overstap naar AZ VV, de club waar hij opgegroeid is en jarenlang jeugd- en twee de-elftaltrainer was. „Ik heb vier schitterende jaren gehad bij Terneuzense Boys, het doet me ook zeer goed dat ze het nu zo goed doen.Toch ruilde hij in de lente van '99 de top van de tweede klasse in voor AZW. Een ploeg die ieder jaar weer moest knokken om zich nog der deklasser te kunnen blijven noemen. „Je kunt het een stap terug noemen, ja. Maar m'n ge voel vertelde me dat ik weg moest bij Terneuzense Boys, om vervlakking te voorkomen. Bo vendien was AZW nog altijd mijn cluppie, ik zag er ook een enorme uitdaging in om ze weer uit het dal te halen." Ruim anderhalf jaar geleden stapte de Axelse oefenmeester bij AZW binnen. Hij weet zijn eerste dag bij de club nog haar fijn te herinneren. „Wat ik toen aantrof... Pff. Dat wil je gewoon niet geloven. Ik herkende de club niet meer terug. Ik zal een voorbeeld geven: toen ik begon, hadden mijn spelers de conditie voor slechts een halve wed strijd. Vonden ze het gek dat ze in de tweede helft telkens zo veel doelpunten tegen kregen." Het moest anders, het roer moest om. De opgave was zijn spelers daarvan te overtuigen. „En dat kost tijd", weet Goos- Sinds de komst van de Axelaar en voorzitter Philip Becht - een duo dat bij Terneuzense Boys al voor successen zorgde - is AZW een vereniging met ambities. „Ik werk alleen met jongens die met mij de geleidelijke weg naar boven willen volgen. Tuurlijk heb ik er begrip voor als er spe lers dat niet kunnen opbrengen, maar dan spelen ze ook niet in mijn team." Uiteindelijk bleek dat er veel jongens met hun coach mee wil den. Het team waar Goossen nu naar alle waarschijnlijkheid kampioen mee zal worden, is opgebouwd rondom dezelfde spelers waar de trainer mee be gon. Spelers die toen tegen de gradatie knokten. Het maakt cle prestatie van Jaap Goossen des te groter, vindt de buitenwacht. De Axelaar wordt overladen met complimenten, er is zelfs- belangstelling van andere clubs. De Zeeuws-Vlaming laat zijn hoofd echter niet op hol brengen. „Laatst las ik een stuk over me terug in de krant. 'Jaap Goossen maakt zich onsterfe lijk' stond erboven. Het was een leuk stukje, maar zo'n kop... Tja, ik vind dat je alles wel in juiste proporties moet blijven zien." Jaap Goossen blijft bijna altijd met beide benen op de grond staan, bijna, want als AZ VV zaterdag kampioen wordt staat hij zichzelf toe een poosje mee te zweven in de euforie. de organisatie van zijn gelijk te overtuigen, maar kreeg aanvan kelijk geen gehoor. „Zo heeft het geen zin om verder te gaan. We zijn hier gekomen om een wed strijd te zwemmen. We zien morgen wel verder". De tijd werd uiteindelijk gecor rigeerd tot 22,81. Hiermee bleef Van den Hoogenband slechts een fractie boven cle tijd (22,72) waarmee hij vormbehoud toont voor de WK in Japan. Ook cle tijd van Mark Veens werd aan gepast van 24,55 naar 23,21. Hij ging als tweede naar de finale. Teleurstelling Van den Hoogenband en Ver haeren kregen vrijdagmiddag bij de bestudering van het deel nemersveld ook al een teleur stelling te verwerken. Van den Hoogenband zou aanvankelijk vorige week in Zweden zijn ren tree maken. Wegens een matig deelnemersveld week de ploeg uit naar Schotland. Verhaeren had in het bad van het Tollcross Park Leisure Centre, in de buurt van het stadion van Celtic, gere kend op onder andere de Britten Mark Foster en James Hickman „Vorig jaar waren ze er in Shef field wel. Het valt tegen, maar ik kan het zwemmen van wedstrij den niet blijven uitstellen. De jongens hebben ritme nodig. Ook zonder zware tegenstand is een training toch altijd anders dan het zwemmen van een serie en finales. We moeten voor wed strijden uitwijken naar het bui tenland. De tijd dat we handge- klokt in Amersfoort zwemmen is voorbijHoewel na deze chaos Amersfoort niet zo slecht lijkt." Van den Hoogenband kon na een choatisch begin toch terug kijken op een positieve avond. Op de 50 mater vlinder ging het met de tijd wel goed. Hij tikte aan in 25,51, uiteindelijk de tweede tijd achter ploeggenoot Joris Keizer (24,95). Naast Van den Hoogenband, Keizer en Veens haalden ook Kirsten Vlieghuis (800 vrij), Ta- mar Henneken (50 vrij), Klaas Erik Zwering (50 rug) en Made- Ion Baans (50 school) de eind strijd. De finales zijn vandaag. De Bruijn Inge de Bruijn zwemt pas in juni bij de nationale kampioen schappen in Eindhoven haar eerste wedstrijden. Aanvanke lijk zou de drievoudig olym pisch kampioene in mei mee doen aan een internationale ontmoeting in het olympische zwembad in Athene. De Bruijn heeft haar plannen echter ge wijzigd. ANP De Fin Mika Salo (rechts) onthult samen met de Schot Allan McNish de nieuwe Toyota Formule 1 -bolide. Links staan twee topmannen van Toyota: de Japanner AkihikoSaito en de Zweed Ove Anderson. foto Jean-Paul Pelissier/RTR door Guido van Riet MARSEILLE - Toyota wil de Formule 1 ver overen. De Japanse autogigant schreeuwt het alleen niet van de dakenToyota onthul de vrijdag de eigen F1-bolide op het circuit van Paul Ricard, maar bleef bescheiden. „Met een dik chequeboekje win je geen ra ces. Recente voorbeelden wijzen het uit", zei Toyota's motorsportpresident Ove An- dersson. Het is een verwijzing naar de bombarie waarmee bijvoorbeeld BAR in 1998 de For mule 1 kwam binnenstormen. De stal had de grootste mond, maar haalde nog weinig re sultaten. Toyota doet het liever met beleid Het stelde de entree in de hoogste auto sportklasse al een jaar uit, om zich extra goed voor te bereiden, en nam de miljoenen boete voor behoud van de startplaats op de koop toe. De Japanners bouwden in een gloednieuwe fabriek in Keulen de afgelopen negentien maanden een eigen wagen, een rood-witte fraai gemodelleerde krachtbronzo bleek vrijdag. Toyota start een intensief testpro gramma, vooral op Paul Ricard, om de wa gen in 2002 aan de start te zetten. Het huur de twee ervaren coureurs in voor die klus: de 34-jarige Fin Mika Salo, die zeven jaar For mule- 1-ervaring heeft, en de 31-jarige Brit Allan McNisch, voorheen testrijder van McLaren en Benetton en winnaar van de 24- uursraces van Le Mans en Daytona. Toyota bereidt de entree minitieus voor. Het probeerde eerst andere raceklassen uit, zo als het WK rally, Le Mans en de CART-se- ries. Toen de derde autofabrikant ter wereld succesvol bleek, besloot het concern de stap naar het echte werk te wagen. ,Het is de kracht, inzet en passie van het he le team die zullen bepalen of het wat wordt of niet", meende Andersson. „Het zal veel tijd kosten. We willen eerst de best mogelij ke auto maken. Dan kunnen we pas denken aan, of beter dromen van het meedingen naar de titel." Salo en McNish zijn door hun ervaring bruikbaar de Toyota te helpen ont wikkelen. Of ze ook volgend jaar Formule 1 zullen rijden is nog maar de vraag. Salo ziet het wel zitten „Formule 1 heeft een nieuw dominant team nodig. Hopelijk is dat Toyo ta. Daarom zit ik hier." ANP door Maurits Sep MIDDELBURG - De provincie gaat topsportevenementen in Zeeland financieel ondersteu nen. Ondanks weerstand van GroenLinks, SGP en Christen- Unie is voor de komende drie jaar 150.000 gulden beschik baar. Vijf jaar geleden werd de subsi die voor topsport in Zeeland af geschaft. De provincie bleef echter verzoeken voor geldelij ke steun ontvangen. Daarom is besloten toch weer een klein be drag, 50.000 gulden per jaar, vrij te maken voor belangrijke evenementen- Gedeputeerde L. Coppoolse (CDA, sport) verde digde dit door erop te wijzen dat topsportevenementen in Zee land drijven op de inzet van vrij willigers. Een kleine bijdrage van de provincie kan dat werk verlichten. Hij benadrukte dat geen sprake zal zijn van structu rele subsidie. „Het gaat om een malige bijdragen. Wat niet wil zeggen dat een evenement niet twee jaar achtereen subsidie kan krijgen." Hij gaf toe dat de vrees van SGP door Jan Dagevos HOEK - Hoek heeft voor vol gend seizoen opnieuw een spe ler aangetrokken. Nadat eerder al overeenstemming werd be reikt met de Belgische spits Rino van Oost, heeft de zaterdag hoofdklasser zich nu verzekerd van de diensten van Jan Verdeg- hem. De Belgische verdediger wordt vanmiddag gepresen teerd. Verdeghem (32) geldt als een ijzersterke verdediger, die ook op het middenveld uit de voeten kan. Op dit moment is bij Ham- me actief, dat derde nationaal speelt. De Belg kwam in het ver leden ook al eens uit voor Eeklo. De leiding van Hoek sprak afge lopen week ook met Joeri Pardo van Club Brugge. De linkermid denvelder (21hakt maandag de knoop door. Verder heeft de hoofdklasser nog altijd belang stelling voor Erik van de Wate ring (Dosko), Tonny Mols (Ra cing Wetteren) en Gaza Ambiti (Eeklo), Van de huidige selectie hebben Jurgen Belpaire en Bar ry van der Hooft gisteren te ken nen gegeven te blijven. „We willen naar een kern van achttien kwalitatief degelijke spelers toe", legt trainer Angelo Nijskens uit. „In plaats van elk seizoen tegen degradatie te strijden, willen we nu wel eens een rustig seizoen in het linker rijtje meemaken." Van de oefenmeester hoeft er van de oude kern niemand weg. „Zeker niet zoals ze nu spelen", stelt hij. Ronald van Sliedregt, Geert Bosschaart en John Bent- schap Knook hebben volgens Nijskens aangegeven te willen blijven. „Maar ze hebben nog wat bedenktijd gevraagd en die krijgen ze." Kristof Verbiest (Evergem) en Wesley Roman (Maldegem) vertrekken aan het eind van dit seizoen. Hoek kan zich vandaag in de thuiswedstrijd tegen GVW zo goed als veilig spelen. De thuis club moet het stellen zonder de geblesseerden Musa Kanu, Dja- mel Buijsse en Kubu Lembi. Ar jan Koopmans is weer speel- klaar. Oostkapelle Oostkapelle-trainer Stoffel Schipper heeft goede hoop in het thuisduel met Bennekom. Atletiek Pretoria. Grand Prix II. Mannen, 100 m: 1 Nagel (ZAf) 10,15, 4. Boldon (Tri) 10,30. Van Balkom in de series 10,37.200 m: 1. Van Balkom (Ned) 20,36 (evenaring Ned. record), 2. Du Plessis (ZAf) 20,39, 3. Crawford (VSt) 20,41. 400 m: 1. Mok- ganyetsi (ZAf) 45,13. 800 m: 1 Mulaudzi (ZAf) 1.47,37.3000 m: 1. Cheriuyot (Ken) 7.59,25. 110 m horden: 1. Olijars (Let) 13,33. 400 m horden: 1. Herbert (ZAf) 48,52. Ver: 1. Louw (Nam) 7,90 m. Pols- hoog: 1. Boerlasjenko (Rus) 5,86 m. Dis cus: 1. Alekna (Lit) 67,52 m, 2. Kruger(ZAf 64,61. Vrouwen, 100 m: 1. Kislova (Rus) 11,29, 2. Ottey (Jam) 11,31. 200 m: 1. Maduaka (GBr) 23,14. 400 m: 1. Guevaro (Mex) 50,18. 800 m: 1. Afanasajeva (Rus) 2.02,19.400m horden: I.Teresjoek(Oek) 54,12. Ver: 1Lawrence (ZAF) 6,20 m Biljarten Heiloo. Finale nationale beker drieban den. Groep A: Twentevisie - Princesse- /Preciform 1-1 (Rudolph-Dekker3-0, Pijl - Klompenhouwer 1-2, Zanetti - Van de Looy 3-0, Burgman - Brants 0-3), TAS - Ijspaleis 2-0 (Carlsen - Valentijn 2-1, Ha- braken - De Bruijn 1-2, Jaspers - Leppens 3-0, Nelin - Philipoom 3-0. Eindstand: 1. TAS 3-6, 2. Twentevisie 3-3, 3. Ijspaleis 3-2, 4. Princesse/Preciform 3-1. TAS en Twentevisie naar halve finales. Bridge Sorrento. EK paren. Finale, stand na twee van de vier zittingen: 1. Werdelin- /Cohen (Den) 56,86 procent, 11. Drijver- /DeWijs (Ned) 53,83. Parencompetitie senioren Walcheren (resultaten in procenten). Poule blauw: de Koeyer/Scherp 61.98, Rijnberg/inval ler 61.98, dms. Dingemanse/Wijnen 58.85, echtpaar Treffers 54.69, dms. van Dijk/van Heusden 47.40, mw. Portman/invaller 46.88, echtpaar Oreel 45.83, dms. de Jonge/Vos 44.27, mw, Dispa/van der Kuijl 41.15, Hietbrink/Taal 36.98. Eindstand na 6 zittingen: Provily- /Rijnberg 58.36, dms. van Boven/Schuur man 58.03, dms. Dingemanse/Wijnen 57.17, de Koeyer/Scherp 52.38, dms. van Dijk/van Heusden 50.18, dms. de Jonge- /Vos 49.68, mw. Dispa/van der Kuijl 47.90, dms. Klaassen/Portman 47.87, echtpaar Oreel 47.68, echtpaar Boter 46.34, echtpaar Smolders 41.86, Hiet brink/Taal 41.24. Poule geel: dms. Olysla- ger/Poppe 62.08, Van der Kuijl/van Leer dam 56.09, mw. Cammelot/invaller 56.09, echtpaar Van der laan 55.21, dms. Bremmers/Maas 52.08, dms. Gruber- /Wouts 51.98, dms. Ingenegeren/Wiess- ner 51.15, echtpaar Meerman 43.39, Coe- nen/van Veen 37.92, dms. Boer/van der Willigen 34.01. Eindstand na 6 zittingen: dms. Ingenegeren/Wiessner 56.72, echt paar van der Laan 56.52, van der Kuijl- /van Leerdam 55.32, Cattoir/Klink 54.82, dms. Olyslager/Poppe 53.92, echtpaar Meerman 53.18, Le Clercq/Pijl 52.70, dms. de Baan/Cammelot 49.39, echtpaar Treffers 48.61, dms. Grubber/Wouts 48,56, dms. Bremmers/Maas 48.10, Coe- nen/van Veen 43.75, mw. Krijger/Jon kers 38.37," dms. Boer/van der Willigen 34.55. en ChristenUnie voor sportver- dwazing, hooligans en commer cie niet helemaal zonder grond is. „Maar laten we het niet over drijven. Dat valt in Zeeland allemaal heel erg mee. Ook de inzet van politie bij topsport evenementen is hier niet exorbi tant groot." Coppoolse ging niet mee met de suggestie van GroenLinks om als provincie meer te doen voor jonge talenten. „Dat is een na tionale taak en daar is ook geld voor beschikbaar", reageerde de gedeputeerde. Handboogsport Florence. WK. Landenwedstrijden com pound. Mannen, achtste finales: Neder land - Groot-Brittannië 260-260. Groot- _zondag_ Surfen Eerste wedstrijd om Roha-bokaal. Orga nisatie: Zuidwest 7. Locatie: Schotsman Kamperland. Aanvang: 11.30 uur. In schrijven tussen 10.00 en 11.00 uur. De tegenstander mag dan een ti telkandidaat zijn, de oefen meester sluit een stunt niet uit. „Als we een punt pakken, gaat de vlag uit", verzekert Schipper. Het optimisme van de oefen meester is gebaseerd op het goe de spel van vorige week tegen Kloetinge, de terugkeer van Thomas Ragut (hij begint zaterdag op de bank) en de goede trainingsarbeid. „We hebben donderdag met twintig man getraind en er is keihard gewerkt." Oostkapelle mist vandaag nog wel Jorrit Schuurman en Jean- Pauf Mulder. Beiden zitten hun laatste wed strijd schorsing uit. Schipper: „Wat kaarten betreft staat ie dereen bij ons wel op scherp. Wij hebben in Nederland een bela chelijk systeem. Alle kaarten blijven meewegen. Dat is ge woon mensen pesten. Jorrit Schuurman kreeg onlangs zijn zesde gele kaart en werd voor drie wedstrijden geschorst. In België begin je na drie gele kaar ten weer op nul, dat is een veel beter systeem." Kloetinge Kloetinge kan de rest van het seizoen niet meer beschikken over Marcel Lourens. De middenvelder blijkt aan de wedstrijd tegen Oostkapelle een ernstige enkelblessure overge houden te hebben. „Hij heeft een tand in het talusbeen gebroken", zegt trai ner Diederik Hiensch. „Het talusbeen is een soort zadelge wricht en zit aan het enkelge wricht vast. Het is gebeurd toen hij een bal probeerde te blok ken." Vier duels Kloetinge kan vandaag in de uitwedstrijd ook niet beschik ken over Björn Langeveld, die naar aanleiding van zijn rode kaart tegen Spakenburg voor vier duels is geschorst. Verder zijn de geblesseerden Wouter Labrujère, Jan Baaijens en Johan de Goederen afwezig. Jordy Bakker en Ronnie Cre- mer, die de afgelopen maanden wegens zware blessures buiten spel stonden, hebben afgelopen week de groepstraining hervat en gaan als wisselspeler mee naar Werkendam. Brittarinië wint na tweede shoot-off. Ne derland tiende. Vrouwen, kwartfinales: Nederland - België 254-248. Halve fina les: Nederland - Verenigde Staten 254- 256. Om het brons: Nederland - Zwitser land 249-243. Nederland derde. Schaatsen Vancouver. WK kunstrijden. IJsdansen, stand na originele dans: 1. Fusar Poli- /Margaglio (Ita) 1,0, 2. Anissina/Peizerat (Fra) 1,6, 3. Lobasjeva/Averbukh (Rus) 2,8, 4. Bourne/Kraatz (Can) 3,4, 5. Drobi- azko/Vanagas (Lit) 3,8, 6. Chait/Sakhon- ovski (Isr) 4,8. Schaken Monaco. Amber-toernooi. Zesde ronde: Anand (Ina) - Piket (Ned) 1 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Leko (Hon) 1 -1Sjirov (Spa) - Ivantsjoek(Oek) 1-1,Gelfand(lsr)-Topal- ov(Bul) 1-1, KramniklRus)-Karpov(Rus) 1-1, Ljubojevic (Joe) - Almasi (Hon) 1-1. Stand-1. Anand 81/2,2. Kramnik, Topal- ov8,4. Leko 7,5. Gelfand, Karpov, Ljubo jevic, Piket, Sjirov 5 1/2, 10. Almasi, Ivantsjoek 4 1/2,12. Van Wely 4. Sportprijsvragen Lucky Day. Trekking van vrijdag 23 maart: 4-9-18-26-27-28-29-30-32-36 -37-39-50-51 -53-59-65-71 -77-79. (ondervoorbehoud) Tennis Miami. Master Series. Vrouwen, 6 mil joen gulden. Tweede ronde: Venus Wil liams (VSt/3) - Oremans (Ned) 6-2 6-0, Marrero (Spa) - Maleeva (Bul/12) 6-4 6-3, Henin (Bel/14) - Bovina (Rus) 6-2 6-2, Coetzer (ZAf/6) - Irvin (VSt) 6-1 6-7 6-3, Kremer (Lux) - Weingartner (Dui) 6-4 5-7 6-3, Cacic (VSt) - Schnyder (Zwi) 6-2 6-4, Huber (Dui/10) - Chladkova (Tsj) 7-6 7-6, Serna (Spa) - Glass (Dui) 6-3 6-2, Tauziat (Fra/8) - Perebiynis (Oek) 6-2 7-6, Nagyo- va (Slw) - Foretz (Fra) 3-6 6-4 6-4, Frazier (VSt) - Montolio (Spa) 2-6 6-2 7-5. Mannen, 8,3 miljoen gulden. Tweede ronde: Gaudio (Arg) - Siemerink (Ned) 7- 66-2, Ulihrach (Tsj)-Wayne Ferreira (ZAf 5-7 6-4 6-3, Balcells (Spa) - Safin (Rus/2). 4-6 6-4 6-3, Grosjean (Fra/15) - Mirnyi (WRu) 4-6 7-56-2, Ferrero (Spa/12) - Stoli- arov (Rus) 6-4 6-1, Enqvist (Zwe/14) - Ca-' latrava (Spa) 6-3 6-2, Coria (Arg) - Squilla- ri (Arg) 6-4 6-2, Roddick (VSt) - Rios (Chl)- 6-4 6-1, Santoro (Fra)-Henman (GBr/9)4- 6 7-6 6-3, Björkman (Zwe) - Escudé (Fra)' 7-5 6-4. Wielrennen GP van Portugal. Derde etappe, Marinha Grande-Oeiras: I.Edo(Spa) 196,8 km in 4.59.31, 2. Sarkauskas (Lit), 3. Bayarri (Spa), 4, Van Kessel (Ned), 5. Munoz (Spa. 0.02, 11. Kroon 0.04, 16. Vierhouten 0 12, 30. Veneberg 0.40.. 88. Duijn 1.21, 91. Löwik, 92. Boerman. Klassement: 1. Edo 14.29.11, 2. Sarkauskas 0.17, 3. Kroon 0.23. 4 Vierhouten 0.24, 20. Van Kessel 1.00,53. Veneberg 1.40,72. Löwik 1.55,76. Duijn 2.17,82. Boerman 2.21. Zaalvoetbal Competitie ZVV de Bevelanden. Eerste klasse: SVK Plieger-VCG 2/Bloem.Wisse- 2 0-3, 's-Heer Arendskerke-Kloetinge 2 4- 4, Kamerbreed-Kloetinge 3 9-1, Apollo Snb.Gm.-FC.Havenzicht 1 4-3, PTT 1-Ce- no Autom. 3-2, Cafe t.Veerhuis-VCG 1/Bloem.Wisse 1. Stand: 1. Apollo Snb.' Gm. 23-59, 2. FC Havenzicht 1 22-48, 3... SVK Plieger 22-45, 4. VCG 2/Bloem.Wis- se 2 21 -415. Kloetinge2 23-38,6. Kamer-" breed 23-38, 7. Ceno Automatisering 23-" 36, 8. Cafe 't Veerhuis 23-29,9. PTT 1 22- 28, 10. VCG 1/Bloem.Wisse 1 22-23, 11. G.G.v.Sabben 23-14. 12. s.H.Arendsker- ke 22-13,13. Kloetinge 3 21-8. Apollo Sn- b.Gm. kampioen. Tweede klasse: SI.Krij ger Wolph.dijk-Kloetinge 5 2-2, VCG 3/de- Verfbron-VCG 4/Nationaal 4-3, Cafe Bo-' naparte-VCG 5/de Landbouw 4-4, FC To tal- Wolter Dros 7-3, Intersporl-Kloetin- ge 4 0-3, FC Total-VCG 3/de Verfbron 5-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 21