Seizoen is voor Clinge al geslaagd PZC Sterke atleten naar Zwinstedenloop Breskens staat voor cruciale wedstrijden tegen VES en VVR Nieuwe koploper in bedrijfsvolleybal Marco van Vlierberghe (32) blij met terugkeer op oude nest tussen schelde en grens vooruitzicht uitslagen vrijdag 16 maart 2001 Marco van Vlierberghe (midden) in actie voor Clinge: „We hebben nauwelijks blessures en schorsingen in een selectie van zestien gelijk waardige spelers. Dat verklaart voor een deel ons succes." foto Peter Nicolaï z27 Hnnr Peter van Kouteren CLINGE - Vorig jaar werd de ploeg kampioen van de vijfde klasse, dit seizoen gaat het Clin ge in de vierde klasse eveneens voor de wind. De rood-witte formatie is sinds november vo rig jaar ongeslagen en als een sluipschutter op de ranglijst ge klommen. Met 29 punten uit veertien duels neemt Clinge de vierde plaats in. Zondag, uit te gen IJzendijke, heeft de debu tant aan één punt voldoende om winnaar van de tweede periode Ie worden. Het is een ongekende weelde voor de Oost-Zeeuws-Vlamin gen, die met een mix van routine en eigen jeugd onder leiding van het succesvolle trainersduo Van Craenenbroeck/De Wilde de voetbalharten in liet dorp weer sneller doen kloppen. „We hoopten vooraf op een plaats in de middenmoot", vertelt Marco van Vlierberghe, die terugge- keerd is op het oude nest en aan eensterkseizoenbezigis. „Maar lijfsbehoud stond voorop. Na de 'eerste helft van het seizoen heerste er hier al zoiets van: we doen het zo slecht nog niet. We hebben nog een wedstrijd te goed en gaan als we die winnen over Steenbergen heen. In prin cipe is ons seizoen al geslaagd, maar we zijn nu wel heel dicht bij dieperiodetitelIJzendijke is altijd zwaar, maar een gelijk spel: dat moet kunnen Marco van Vlierberghe (32) is geboren en getogen in Clinge en groeide op in de jeugd van de dorpsclub, maar speelde twaalf jaar voor Vogelwaarde. „Ik ben met Walter van Duijsse naar Vogelwaarde gegaan, sa men met een paar jongens uit de streek van Hulst", zegt hij. „Ik was zeventien jaar en heb er eigenlijk weinig spijt van ge- had. Ik heb het altijd goed naar mijn zin gehad in Vogelwaar- de." Speciale sfeer De routinier keerde anderhalf jaar geleden terug naar Clinge enmelclclezich aan voor het vijf deelftal. Nadat hij vorig seizoen I bij wijze van uitzondering één i keer had meegespeeld in de hoofdmacht, kreeg hij de smaak Het Witte Paard wacht spannend duel met ESV door Aector Dooms SAS VAN GENT - Het schaak team van Het Witte Paard uit Sas van Gent probeert zaterdag in de topper van de eerste klasse B tegen ESV uit Eindhoven in zijn sterkst mogelijke opstelling aan te treden. Dat zegt voorzit ter Walter Cardon, die aanvan kelijk over de invulling van het team niet teveel prijsgeeft. „Eindhoven heeft ook in Zeeuws-Vlaanderen zijn spion nen zitten. Zo gaat dat nu een maal. De clubs weten veel van elkaar." Na enig aandringen wil de voor- zdter, die al 46 jaar de leiding I van HWP in handen heeft, wel j iets over het teamkwijt. Zo wor den Grootmeester Motwani en de Internationaal Meesters Van der Stricht en Helmut Cardon aan de borden verwacht. „We kunnen nog veel goede schakers opstellen. Het zal een spannen de strijd worden. De vorm van de dag zal beslissend zijn", ver zekert Walter Cardon. De ervaring leert dat de twee I teams elkaar niet veel ontlopen. „Wie verliest valt af in de strijd om de titel", weet hij. Na de ze vende ronde treft HWP in de res terende duels de zwakkere ploe gen. De Eindhovenaren delen samen met DD uit Den Haag cle koppositie met tien punten. HWP volgt op een punt, maar- gaat bij winst tegen ESV de Bra- banders voorbij. Bovendien j stelt Walter Cardon vast dat zijn club het gemakkelijkste pro gramma van de drie topploegen heeft. „We draaien al jaren bo venaan in de eerste klasse. Ook ons Uveede en derde team spelen m de tweede en derde klasse op een goed niveau. In de breedte zit het wel goed." De Sassenaar streeft het hoogste doel na. „Een kampioenschap is prachtig, maar het blijft een eenmalig ge beuren. Dat hebben we in het seizoen '96-'97 ook gezien. Na een iaar waren we terug in de wrste klasse." De voorzitter heeft er wel een verklaring voor. „Je speelt met jeploeg inde top van Nederland egen professionele spelers. Dan komt vooral de sponsoring om hoek kijken. Als we de pro motie niet zouden halen dan be- ekent het voor onze club geen ramP' maar uiteraard doen we er alles aan om kampioen te worden. Alles is nog mogelijk", vertelt Cardon aan de voor- avond van de schaaktopper in e zevende speelronde, die in as van Gent wordt gespeeld. weer te pakken. „Ik had het reu ze naar mijn zin in het vijfde elf tal, maar miste die speciale sfeer rond de wedstrijd", legt hij uit. „De spanning, het publiek, het toeleven naar een wedstrijd. Het geeft een goed gevoel dat ik weer terug ben. Hij verwierf zich een basis plaats in de aanval, waar vier spelers in aanmerking komen voor twee posities. Marco van Vlierberghe is veelal de diepste spits, die gaten trekt en ballen aflegt. „Ik heb er in de competi tie nog maar drie gemaakt", klinkt het bijna verontschuldi gend. „Maar ik speel graag in dienst van een ander. Ik speel dikwijls tegen de laatste man aan, probeer de voorstopper mee te nemen om ruimte te ma ken en ben meer een aangever. Ik ben tweebenig en sterk op de vierkante meter. Een balletje aannemen, kort wegdraaien. Dat ligt me allemaal wel. Maar ik sta wel dikwijls op de goede plaats om een echte frommel goal te maken. En ondanks mijn lengte, kan ik redelij k goed kop pen." Tweede jeugd Het leverde hem dit seizoen al veel complimenten op van een kritische aanhang. „Ik hoor de mensen zeggen dat ik aan mijn tweede jeugd bezig ben. Na tuurlijk doet dat goed. Maar als er een betere is, moet die worden opgesteld. Dat heb ik altijd ge zegd. Ook dan zal ik beschik baar blijven. Met Eef Coenen, Dennis de Block en Pascal Delf- orge en mij hebben we in princi pe vier man voor twee posities voorin, hoewel Stefan de Wert de laatste weken met mij in de aanval speelt. Er is een gezonde concurrentie. Ik moet Eef bij voorbeeld een compliment ge ven, dat hij zonder morren op de bank zit. Hij is nog jong en kan bij ons veel leren." „Het is jammer dat Boudewijn van Craenenbroeck en Patrick de Wilde er aan het eind van het seizoen mee stoppen. Zij hebben er een team van gemaakt. Ze vullen elkaar goed aan. Boude wijn was natuurlijk zelf een heel goede spits en is op het veld heel goed. De trainingen zijn her kenbaar, met veel positiewerk, maar ook met loopoefeningen zonder bal. Patrick houdt zich vooral met tactiek en het praat- werk bezig. Buiten het veld vor men we ook een hecht team. We gaan bijvoorbeeld geregeld met de selectie op stap." „We hebben een mooie mix van j eugd en routine vindt hij„Ei genlijk hebben we een luxe-pro bleem. We hebben nauwelijks blessures en schorsingen in een selectie van zestien gelijkwaar dige spelers. Dat verklaart voor een deel ons succes. Ik denk dat het 4-4-2 systeem ons het beste ligt. We hebben een degelijke verdediging, maar willen graag het spelletje zelf maken. Met op komende spelers langs de zij kanten. Op eigen veld zijn we al sinds september 1999 ongesla gen. Na het kampioenschap zijn we nu in de vierde klasse aan een heel sterke reeks bezig. We heb ben vanaf half november niet meer verloren." Rood-wit Die sportieve voorspoed heeft zijn weerslag in alle geledingen van de club. Clinge beschikt in middels over een gerenoveerd hoofdveld. Marco van Vlier berghe: „Er is een tribune ge plaatst door eigen mensen, er is volop jeugd en afgelopen zon dag in Vogelwaarde heb ik heel wat rood-witte paraplu's ge zien. Dat vind ik prachtig, dat rood-wit, daar geniet ik van. De mensen hebben iets voor de club over." Met het slot van de competitie in het verschiet kan het seizoen voor de aanvaller hoe dan ook niet meer kapot. „We staan op een mooie positie en hebben niks meer te verliezen. Maar als we zondag periodekampioen worden, denk ik dat we snel richting Clinge gaan en een feestje bouwen." van onze sportredactie TERNEUZEN - Was er vorige week zowel in het zaterdag- als het zondagvoetbal nog eens een volledig programma, voor het komende weekeinde is opnieuw slechts een beperkt aantal in haalwedstrijden vastgesteld. Tot die inhaalwedstrijden beho ren HVV'24-Moerse Boys en IJ- zendijke-Clinge. In het eerste duel kan HW'24 zich verzeke ren van de tweede periodetitel, in het tweede duel Clinge. Waar HVV'24 afhankelijk is van het resultaat van Roosendaal-Pa- trijzen, daar heeft Clinge aan een gelijkspel al voldoende om onbereikbaar voor de concur rentie te worden. HW'24 was vorige week in Ou denbosch opnieuw goed voor een overwinning met ruime cij fers. Na de 1-7 van twee weken terug tegen Vlissingen werd het tegen VES'35 1-6. Cijfers die tot de verbeelding spreken dus, maar dat is - vindt voorstopper Eddy van den Bosch - slechts schijn. Vlissingen en VES zijn de twee zwakste ploegen van de derde klasse, waartegen - zegt hij - „we misschien nog wel méér hadden moeten scoren." De zes punten die die twee wed strijden opleverden hebben de ploeg van trainer John de Frel in elk geval weer tot een kandidaat voor de tweede plaats gemaakt en hebben ook de kansen op de tweede periodetitel vergroot. In die tweede periode gaat Patrij zen nog met een voorsprong van twee punten op HW'24 aan de leiding, maar zondag staat niet alleen HW'24-Moerse Boys maar ook Roosendaal-Pati-ijzen op het programma. „De kans is groot dat we de tweede periode pakken", denkt Van den Bosch. „Want ik zie Patrijzen nog niet winnen in Roosendaal." Vooraleer het zo ver is, zal HW'24 dus wel moeten afreke nen met Moerse Boys, dat vorige week nog een fikse afstraffing (0-6) kreeg van Roosendaal. „Maar Moerse Boys valt niet te onderschatten", waarschuwt HW's voorstopper. Die had den in dertien wedstrijden nog maar zeven tegendoelpunten moeten incasseren en zondag kwamen er daar ineens zes bij. We moeten er daarom maar van uitgaan dat zij zondag op scherp zullen staan en heel weinig kan sen zullen willen weggeven." Bovendien hebben de Zeeuws- Vlamingen deze weken te kam pen met een groot aantal afwe zigen. Zo ontbraken zondag Danny Vlassenrood, Thierry de Waele en Harm Rietjens en HW kan vanwege zijn smalle selec tie toch al niet veel af. „Ik hoop echt dat het bestuur daar vol gend seizoen iets aan zal doen", zegt Van den Bosch. „Anders kunnen we een rol van betekenis wel vergeten." Breskens Breskens ontkwam vorige week zondag in de allerlaatste mi nuut van het duel met Grens wachters aan een nieuwe neder laag dankzij een doeltreffende kopbal van Essad Osmanovski. De 1-1 was niet meer dan te recht maar hielp de Zeeuws- Vlamingen weinig in zijn strijd om lijfsbehoud. „Toch", denkt de doelpuntenmaker van zon dag, „hebben we inmiddels de stijgende lijn te pakken." Voetballend is Breskens zelden de mindere. Het enige waar het door Jan Roovers TERNEUZEN - Na de 3-0- overwinning van Dow op Foto Neelemans is de spanning in de top van de hoogste klasse van het Terneuzense bedrijfsvolley- bal weer helemaal terug. De zwakke plekken in het team van Foto Neelemans braken de ploeg op: 10-15 7-15 en 2-15. Peugeot Dees profiteerde en is na de 3-0-overwinning op BN- /Stem/Koerier 2 de nieuwe kop loper. Teamleider Wilmar Wullems van Dow had zijn ploeg op scherp gezet. De eerste set werd nog een open duel en pas beslist omdat Dow het beste eindschot in handen had. Elly de Theije groeide bij Dow zowel aanval lend als verdedigend naar een glansrol. Voor Foto Neelemans waren de druiven tenslotte zo zuur dat Rob Lammerts vanwege her haalde aanmerkingen op de lei ding een waarschuwing kreeg. „Als het beter kunt, mag je het doen", reikte arbiter John van Dun de scheidsrechtersfluit aan. Lammerts weigerde. Na 15-5 werd de derde set niet meer dan een verplicht nummer. Nadat Meesen Drukkerij het eerste team van BN/Stem/Koe- rier met een 2-1-nederlaag (15- de ploeg aan ontbreekt is een beetje geluk. „Het feit dat je on derin staat werkt vaak tegen je", weet Osmanovski inmiddels uit ervaring. „Grenswachters bij voorbeeld scoorde zondag door een van richting veranderd schot. Maar hoe vaak hebben wij de paal en lat niet geraakt of niet net naast geschoten en ge kopt...?" Gelukkig heeft Breskens nog steeds „alles in eigen hand", al dus de jeugdige aanvaller. „Zondag spelen we thuis tegen VES'35, volgende week tegen WR: dat zijn nou net de ploegen waar we ons op moeten richten. Als we daar van winnen, komen we toch boven Vlissingen en ha len we ook WR bij." Voor het duel van zondag tegen hekkensluiter VES'35 voorziet Osmanovski niettemin de nodi ge problemen. „We missen in elk geval Johnny den Besten en Bri an Vei'hulst, onze twee flank spelers. En achterin is ook Eddy Buysse niet inzetbaar, dat vraagt toch ook weer de nodige aanpassingen." Martin Schei'- beijn, die vorige week tegen Grenswachters ontbrak, is nog een vraagteken. Vierde klasse zondag In de vierde klasse van het zon dagvoetbal komen zondag tien van de twaalf ploegen in actie. Vrij zijn koploper Steen en Steenbergen, de nummer drie van de ranglijst. Middelburg, de belangrijkste concurrent van Steen in de strijd om de eerste plaats, speelt wel en kan in pun ten gelijk komen met de ploeg van trainer Ardian Lekaj als het de uitwedstrijd tegen Vogel waarde wint. Eerder dit seizoen werd het in de Zeeuwse hoofd stad al 4-0 en op basis van de meest recente uitslagen is Mid delburg ook deze keer zwaar fa voriet. Clinge speelt uit tegen IJzendij ke en heeft bij dat duel alle be lang. Een gelijkspel is voor de huidige nummer vier van de ranglijst tenslotte al goed voor de tweede periodetitel. Clinge gaat daar ook voor, zegt aan voerder Peter Drumont. „Het is nu of nooit. Zo'n kans krijgen we niet snel meer" Drumont realiseert zich wel dat Clinge zich niet zonder slag of stoot voor de nacompetitie zal plaat sen, „omdat IJzendijke-uit voor ons altijd een lastige tegenstan der is." „Zondag zal dat ook wel het geval zijn." Voor het duel met IJzendijke kan het trainers duo Patrick de Wilde en Boude wijn van Craenenbroeck uit een voltallige selectie putten. Verder op het programma voor zondag staan nog Aardenburg- Axel, Hontenisse-Sluiskil en Walcheren-Luctor'88. Van die ploegen staan Axel en Walche ren betrekkelijk veilig in de middenmoot, maar voor het overige zijn alle anderen bij die wedstrijden slechts gebaat bij een overwinning. Cadzand In de vierde klasse van het za terdagvoetbal komt morgen slechts één Zeeuws-Vlaamse ploeg in actie. Cadzand, dat de negende plaats inneemt, moet op bezoek bij nummer twee Nieuwland. Die ploeg heeft in middels 3 8 punten verzameld en dat zijn er dertien minder dan koploper Zaamslag. De Wal- cherse ploeg heeft echter ook twee wedstrijden minder ge speeld. 3 7-15 10-15) naar de kleedka mer had gestuurd, greep Peu geot Dees de kans om via een 3- 0-overwinning op BN/Stem- /Koerier 2 (15-6 15-5 15-3) aan de leiding te komen. In de eerste klasse B heeft de ploeg van Artland Artland na de 3-0-zege op De Hoop inmid dels een straatlengte voor sprong genomen. De 'heen en weer' naar de hoogste klasse kan straks weer uitvaren. In 2A verraste Meesen Drukkerij 2 met een 2-2-uitslag tegen kop loper Jacobs Tuinarchitectuur. De arbitrage van Fred Otten leidde bij beide ploegen tot de nodige irritatie. Volleybal Bevobo-competitie Terneuzen. IA: BN- /Stem/Koerier-Meesen Drukkerij 1-2, Dow-Foto Neelemans 3-0, Peugeot Dees-BN/Stem/Koerier 2 3-0. 1B: De Pooter-De Pannenschuur 3-0, Artland Artland-De Hoop 3-0, Scheldesport-Dow 2 2-1.2A: Dow3-Echo Audio 0-3, Meesen Drukkerij 2-Jacobs Tuinarchitectuur 2-2, NHI Copyservice-PSOVZ 0-3. 2B: Ge- meente-IViO Opleidingen 0-3 (regl.). Del tan 2-Visser Smit Hanab 2-1, Artland Artland 2-Peugeot Dees 2 3-0. 3A: Schel- desport 2-PSOVZ 2 3-0, Zeeland Sea- ports-Starco 0-3.3B: PSOVZ 3-BN/Stem- /Koerier 4 0-3, Gemeente 2- B N/Stem/Koerier 3 1-3. Goed gevulde prijzenpot werkt als een magneet door Sjaak Sinke SLUIS - Het Rabobank club- klassement werkt als een mag neet op atleten. Dankzij de hoofdprijs van duizend gulden en een totaal prijzengeld van zevenentwintighonderd gul den komt zondag een keur van atleten naar de Zwinsteden loop in Sluis. Na het wegvallen van de Zwin stedenloop van de atletiekver eniging de Wielingen hebben Frank Gijsel, Frank Verschor- re en Sjaak Oosterling het eve nement nieuw leven ingebla zen. Ze lieten zich inspireren door de twintig kilometer van Brussel, waaraan het trio enkele jaren geleden deelnam. Ze vonden dat een dergelijk evenement ook in Sluis moest worden gehouden. Gijsel, Verschorre en Ooster ling verzamelden diverse me dewerkers om zich heen die, met steun van burgemeester Van Liere en wethouder Boog aard, een ijzersterk evenement hebben neergezet. Dit j aar is de organisatie voor het eerst een gemeentesubsidie toegezegd naast de facilitaire steun. Zo zorgt de gemeente ervoor dat het parkoers er piekfijn bijligt. Verder wordt de prijzenpot ge vuld door de middenstand van Sluis, die aanvankelijk niet blij was met de kortstondige afsluiting van het centrum voor de eerste kilometer van de halve marathon. Nu heeft men echter ingezien dat een derge lijk evenement veel extra volk op de been brengt, wat weer gunstig is voor de omzet. Rugblessure Floris Jan Koole van Dynami ca heeft een sterk team gefor- meerd. Oorspronkelijk zou ook John Vermeule, al 25 jaar ac tief als wedstrijdatleet, in dat team lopen maar een vervelen de rugblessure houdt de Mid delburgse veteraan al een paar maanden uit competitie. Ver meule, in 1998 winnaar van Zwinstedenloop en nog eens drie maal tweede, moet zich dit jaar beperken tot de acht kilo meterloop. Jack Govers van Thor, drie voudig winnaar van de Den In- kelloop, heeft toegezegd een team te formeren, en ook van uit het Franse Saint André is een sterke team te verwachten. Verder zal ook de winnaar van het Open Zeeuws kampioen- Beeld uit de wedstrijd van vorig jaar. De Belg Goegebuer wordt gevolgd door zijn landgenoot Knockaert. John Vermeule uit Middel burg moet een gaatje laten vallen. foto Peter Nicolai schap halve marathon, Gino Deleu uit Brugge om 14.00 uur aan de start op de Groote Markt van Sluis staan. Deleu werd afgelopen weekeinde nog derde in de halve marathon van Thorhout. De nummer vier van die wedstrijd, Christof Clyncke, is ook van de partij. Om in aanmerking te komen voor-het prijzengeld van het Rabo-clubklassement wordt de klassering van de vijf beste lopers van elk team bij elkaar geteld. Maar ook is er een riant prijzenschema voor de indivi duele lopers op de halve mara thon en op de acht kilometer. Drievoudig winnaar de Belg Marnix Goedegebuer zal niet deelnemen in Sluis. Hij heeft de wedstrijdschoenen aan de wilgen gehangen en gaat zich concentreren op zijn eigen sla gerij. „Ik loop nu alleen nog een paar keer per week voor mijn gezondheid en dat bevalt mij beter dan het strenge trai ningsregime", liet hij op de presentatie in Sluis weten. Naast Goedegebuer was ook John Vermeule aanwezig. Bei de oud winnaars vertelden over hun ervaringen in de nationale in internationale wedstrijden. Opvallende overeenkomst was dat ze beiden een beste tijd van 2 uur en 13 minuten op de ma rathon hebben staan. Goede gebuer trainde hiervoor zo'n 120 kilometer per week, terwijl Vermeule in zijn topweken bij na het dubbele liep. Wat voeding voor een wed strijd betreft was er weinig verschil tussen de twee atleten. Vermeule at gewoon wat de pot schafte en Goedegebuer kon zich geen maaltijd voorstellen zonder een flink stuk vlees. De moderne koolhydraten-gels waren niet aan hen besteed. Bij de vrouwen komt plaatse lijk favoriet Terèse van Lare aan de start. Zij neemt samen met onder meer Willy de Nooij - er (Serooskerke) deel aan het halve marathoncriterium met wedstrijden in Thorhout, Sluis en Saint André. In totaal zijn er een 150 atleten ingeschreven voor dit drieluik. Rolstoelers Experimenteel in de Zwinste denloop is de deelname van rolstoelers. „Zij doen buiten mededinging mee", laat Frank Gijsel weten. „We willen eerst wat ervaring opdoen met deze deelnemers." De halve mara thon start om 14.00 uur op de Groote Markt van Sluis. Na een aanloopronde door het centrum gaat het langs het ka naal Sluis-Brugge (Damse- vaart) richting Hoeke en wordt er na 10 kilometer gekeerd via een lus bij de siphon in Oost- kerke. Langs het kanaal, meestal met de wind in de rug, gaat het richting finish. Het parkoersrecord staat bij de mannen op naam van John Vermeule, die in 1998 in 1 uur 4 minuten en 31 seconden nodig had. Bij de vrouwen was Carla Beurskens in 1 uur 16 minuten en 23 seconden het snelst, eveneens in 1998. Er is een pre mie van 250 gulden voor verbe tering van het parkoersrecord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 53