Smeding de nuchterheid zelve PZC Malysz beste op kleine schans Hoek snakt naar een overwinning Vergoossen heeft wel oren naar Belgisch avontuur Ster van Zeeland is gered van ondergang Twijfels bij subsidie Zeeuwse topsport =20 Keeper van Kloetinge heeft flinke progressie gemaakt fjm I Wondergem tekent bij RBC agenda agenda zaterdag 24 februari 2001 door Eldridge Pentury VLISSINGEN - Op die 26e fe bruari van het vorige jaar mocht hij ineens meedoen. Eindelijk. Door een blessure van Jaap Pij nenburg stond Mark Smeding in de basis van Kloetinge 1. „Uit gerekend tegen Hoek moest ik er staan. Met vijftienhonderd man langs de kant. Ik was behoorlijk gespannen, kreeg geen hap meer door mijn keel." Een jaar later is de 26-jarige Mark Smeding de vaste keeper van de Bevelandse club. Precies zoals was gepland. „Er zijn mensen die tegen me zeggen dat ik flinke progressie heb geboekt. Ze vinden dat best bijzondei-. Zelf kijk ik er niet zo tegen aan, en dat komt ook wel omdat ik het moeilijk vind om zoiets over jezelf te zeggen. Nee, ik kan niet zeggen dat ik soms verbaasd ben over wat ikzelf presteer, ik sta er helemaal nooit zo bij stil. Het gaat ge woon zoals het gaat." Mark Smeding is de nuchter heid zelve („Het kan zo weer in eens anders zijn"), maar hij kan niet ontkennen dat hij in de af gelopen maanden een veel bete re keeper is geworden. De samenwerking met Anton S wennen, de keeperstrainer van Kloetinge, is van grote invloed geweest, zegt Smeding. „Ik speelde twee jaar geleden met Amemuiden in de eerste klasse. Maar het verschil tussen de eer ste klasse en de hoofdklasse is behoorlijk. In de hoofdklasse ligt de handelingssnelheid veel hoger. Het gaat veel meer om de tails, zoals coaching, je afzet, het meevoetballen. noem maar op. Keepen is natuurlijk vooral een mentaal spelletje. Als jij een fout maakt, ligt de bal in ons doel. Jij kan een partij maken of breken. Er is altijd die druk. An ton is altijd eerlijk tegen me, en kritisch. Daar ben ik sterker van geworden. En ik leer nog steeds dingen bij." Investeren Het was afgesproken dat Sme ding een jaar zou investeren bij Kloetinge voordat hij de defini tieve opvolger zou worden van Jaap Pijnenburg. „De techni sche staf is daar altijd eerlijk over geweest", zegt Smeding. „Ik heb ook altijd gezegd: als jullie denken dat ik het niveau niet aankan, moeten jullie het meteen zeggen. Dan weet ik waar ik aan toe ben." Maar het heeft nooit zover hoe ven komen, want de doelman heeft zich prima aangepast aan het niveau. „In het begin liep het niet lekker", geeft Smeding toe. „Net als Erik de Groene moest ik flink wennen aan het niveau, al denk ik dat dat voor een kee per nog iets moeilijker is dan voor een spits. Sommige men sen, ook'medespelers, ja, vroe gen zich wel eens af of ik wel een goeie voor Kloetinge was. Zelf twijfelde ik wel eens omdat ik me louter op de trainingen kon bewijzen en nooit wist of mijn niveau goed genoeg was voor de wedstrijd." Er was ook vaak die vergelij king met Jaap Pijnenburg. Steeds weer. Smeding: „Ik denk dat Jaaps manier van keepen goed was, maar datzelfde denk ik ook over mijn eigen speelwij ze. Ik ben gewoon een heel ander type dan hij. Jaap was altijd heel nadrukkelijk aanwezig, praatte en schreeuwde veel tij dens de wedstrijd. Ik ben juist anders, heel rustig. Een sponsor zei eens tegen me dat ik veel meer aanwezig moest zijn in de wedstrijd. Ik moest me meer la ten horen, vond hij. Nou, voor mij hoeft dat dus allemaal niet. Ik heb daar helemaal geen zin in. Ik ben wie ik ben." Geen keus Mark Smeding werd geboren in Rotterdam. Als baby kwam hij naar Zeeland en groeide op in Vl.issingen. Smeding begon te voetballen bij VC Vlissingen. Bij de A-junioren beland, besloot hij de club te verlaten. „Er wa ren twee keepers: Sjimmie Kik kert en ik. Omdat de trainer geen keus kon maken, wilde hij ieder een halve competitiehelft laten keepen. Dat zag ik niet zit ten. Ik ben toen naar Walcheren vetrokken." Het was in de tij d dat hij in de af rondende fase zat van zijn cios- opleiding. „Ik wilde aandacht besteden aan mijn studie en koos bewust voor een wat lager niveau." Na drie jaar Walcheren kwam zaterdag-tweedeklasser Arendskerke. „Maar het klikte niet tussen mij en de club.Sme ding verkaste naar eersteklas ser Amemuiden. Een nieuwe stap omhoog. „Bij Amemuiden heb ik het heel goed naar mijn zin gehad. Het fanatisme van de supporters was geweldig. Dat mis ik hier wel eens bij Kloetin ge, maar dat heeft natuurlijk te maken met het feit dat er veel jongens van buitenaf spelen. Het is niet zoals bij Amemuiden een echte dorpsclub waar ieder een thuis én uit komt kijken." Politieschool Zoals het er nu naar uitziet, blijft hij de komende jaren bij Kloetinge. Smeding wisselt bin nenkort van baan maar heeft zo gekozen dat hij het voetballen voorlopig niet hoeft op te geven. „Na mijn cios-opleiding ben ik naar de Pabo gegaan. Ik heb twee jaar voor de klas gestaan maar ben erachter gekomen dat dat niks voor me is. Aan mijn omgang met kinderen lag het niet, ik miste gewoon de uitda gingen. Nu werk ik als leer kracht op de Mytylschool in Goes en ben ik bezig met licha melijk gehandicapten. Het is tijdelijk, want in juni ga ik naar de politieschoolIk heb me inge schreven in het gebied Rotter dam-Rijnmond. Bewust, want als ik me in Zeeland had aange meld, zou ik intern moeten, in Heerlen. Nu heb ik daar geen last van, ik kan dagelijks heen en weer rijden, en dus lekker blijven voetballen bij Kloetin ge-" De psychologische en theoreti sche proeven gingen hem bij de politie goed af. Vreemd genoeg had Smeding moeite met de fy sieke test. De shuttle-run, een tien minuten durende loopoefe ning waarbij het uithoudings vermogen wordt getoetst, haal de hij niet. Smeding lacht. „Als keeper ben ik gewend om explo sief te trainen, veel op kracht. Ik ben geen loper. Maar ik moet ook wel toegeven dat ik een beetje te licht gedacht heb over die test." Door een beetje trai ning heeft hij de proef in de her kansing met goed gevolg afge- legd. De politieagent in spe hoopt dat Kloetinge de goede lijn vanmid dag doortrekt in Hendrik-Ido Ambacht, bij ASWH, de nuni- Mark Smeding, doelman van Kloetinge: „Keepen is vooral een mentaal spelletje." foto Ruben Oreel mer drie van de ranglijst. „De traiher sprak vorige week over de titel, ja. Dat is iets te hoog ge grepen, denk ik. Al vind ik dat je als ploeg altijd naar boven moet kijken. ASWH en Spakenburg zijn de beste ploegen die ik heb zien spelen. Bennekom, waar van we vorige week wonnen, vond ik tegenvallen. We zitten natuurlijk met de blessurege vallen. Daarbij zit Björn Lange- veld in Cura?ao en is Arno Me- laard geschorst. Het probleem is dat we in de breedte niet zo'n sterke selectie hebben. Dat zou ons nu wel eens kunnen opbre ken." door Jan Dagevos VLISSINGEN - De ziekenboeg bij Hoek is deze week voor een groot gedeelte leeggestroomd. Trainer Angelo Nijskens mist vandaag in de thuiswedstrijd tegen Dovo 'slechts' drie spelers. Djamel Buijsse, Elmar Lauret en Kubu Lembi kampen nog met blessures. „De rest is mis schien niet topfit, maar wel in zetbaar", zegt Nijskens. Hoek is de tweede competitie helft slecht begonnen. Tegen Spart a Nijkerk speelden de Zeeuws-Vlamingen aardig, maar werd er wel verloren: 4-3. Vorige week leed de hoofdklas ser een smadelijke nederlaag (4- 0) bij Huizen. „Het wordt tijd dat we weer eens punten pak ken", stelt Nijskens. „In novem ber hebben we voor het laatst gewonnen. We moeten zorgen dat we uit die neerwaartse spi raal komen." Tegenstander Dovo zit in het zelfde schuitje als Hoek. De Veenendaalse ploeg verloor na de winterstop van Kloetinge (3- 0) en Sparta Nijkerk (2-0). Nijs kens: „Ik verwacht een stevige en pittige wedstrijd. Ook Dovo heeft de punten hard nodig." Dovo staat met achttien punten uit vijftien duels op de achtste plek in de hoofdklasse B. Hoek heeft drie punten minder. Oostkapelle Oostkapelle neemt het vandaag in Amsterdam op tegen Beurs bengels. „Tegen die ploeg heb ben we nog wat goed te maken", meent trainer Stoffel Schipper. In eigen huis gaf de Walcherse formatie met nog vij f minuten te spelen een 3-1-voorsprong uit handen. Het werd toen nog 3-3. „De groep is uit op revanche", zegt Schipper. „Het leeft héél erg, dat heb ik op de trainingen wel gemerkt." Schipper bekeek gisteravond de videoband van de thuiswed strijd en hoopt daar vandaag zijn voordeel mee te kunnen doen. „Beursbengels is een ploeg die alles voetballend wil oplossen. Ik denk dus dat we ge noeg ruimte zullen krijgen." Oostkapelle moet het stellen zonder Jean-Paul Mulder (ge schorst) en Dennis But (gebro ken neus). Kloetinge staat vandaag voor een nieuwe uitdaging. Na de topper tegen Bennekom (4-0- zege) wacht de Bevelandse club nu de uitwedstrijd tegen AS WH, de nummer drie op de rang lijst. De Zuid-Hollandse forma tie maakte vorige week indruk met een 3-0-zege op koploper Spakenburg. ASWH-Kloetinge is ook het duel tussen de ploeg met de minst gepasseerde verdediging en het team dat het productiefst is. ASWH kreeg dit seizoen slechts acht doelpunten tegen, terwijl Kloetinge al 39 doelpun ten maakte deze jaargang. „Het kan een mooie wedstrijd wor den", meent Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. „Ik weet ze ker dat we ook bij ASWH kan sen krijgen." Kloetinge mist Björn Langeveld (vakantie) en Arno Melaard (ge schorst). TERNEUZEN - Dennis Won dergem heeft een tweejarig con tract getekend bij RBC Roosen daal. De 16-jarige keeper uit Terneuzen is aan zijn eerste sei zoen bezig bij de Brabantse ere divisieclub. Het is voor de eerste keer in de geschiedenis van RBC dat een jeugdspeler een verbin tenis is aangeboden. De onderhandelingen tussen RBC en de zaakwaarnemer van Wondergem, oud-voetballer John Lammers van de WCS. namen niet veel tijd in beslag. Donderdagmiddag vonden de eerste gesprekken plaats en een paar uur later kwamen beide partijen al tot overeenstem ming. Wondergem, die heen en weer reist tussen zijn woon-' plaats Terneuzen en Roosendaal ondertekende een tweejarig, 'koelkastcontract' Dennis Wondergem stapte aan het begin van dit seizoen over van Terneuzen naar RBC en speelde daar in eerste instantie, in de B-junioren. Inmiddels is hij doorgeschoven naar de A-ju nioren en keept hij tevens in het beloftenelftal. De kans bestaat dat Wondergem in de toekomst naar Roosendaal moet verhui zen, omdat hij meer moet gaan trainen. Adam Malysz zweeft zijn wereldtitel tegemoet. foto Heinz-Peter Bader/RTR van onze sportredactie LAHTI - De Pool Adam Malysz heeft de wereldtitel op de kleine schans veroverd. Hij eindigde met een sprong van 89,5 en 98 meter en 246 punten voor de Duitser Mar tin Schmilt. De winnaar van het goud op de grote schans kwam tot 91,5 en 90 meteren 233 punten. Het brons ging naar de Oostenrij ker Martin Höllwarth met twee keer 88,5 meter en 223 punten. Jeroen Nikkel heeft zich niet kunnen scharen bij de beste vijftig skispringers. De twintigjarige Nederlander sprong 70,5 meter, goed voor de 52e plaats. Nikkel sloot donderdag een officiële training nog af met een zeventiende plaats. „Hij heeft nog moeite om op de momenten dat het er op aankomt een perfecte sprong te ma ken", aldus traiher Tielmann. SID/ANP doorSven Remijnsen KLOOSTERZANDE - De Ster van Zeeland is voorlopig gered van de ondergang. De organisa tie heeft de begroting van de in ternationale etappekoers voor vrouwen, die jaarlijks op Zuid- Beveland en in Zeeuws-Vlaan- deren wordt verreden, net op tijd rond gekregen. De zesde editie, die wordt ge houden op vrijdag 18 en zater dag 19 mei, hing lange tijd aan een zijden draadje. „Ik hield het zelf eerlijk gezegd al niet meer voor mogelijk", zegt Frans Voet uit Kloosterzande, secretaris van de Stichting Wielerpromo- tion Zeeuws-Vlaanderen, die de Ster van Zeeland samen met het wielercomité van Kwadendam- me organiseert. De organisatie kampte aanvan kelijk met een begrotingstekort van tienduizend gulden. Later werd dat bedrag gereduceerd tot zesduizend gulden. „En nu is het net gelukt om de begroting sluitend te makenMeer dan een door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Niet iedereen is even enthousiast over het voorstel van het dagelijks pro vinciebestuur om topsporteve nementen in Zeeland jaarlijks met 50.000 gulden te subsidië ren. Tijdens de Statencommis sie welzijn zei G. R. J. van Heu- kelom (SGP) vrijdag geen cent over te hebben voor iets wat Fotograaf krijgt schadevergoeding van Maradona BUENOS AIRES - Diego Mara dona moet een Argentijnse foto graaf een schadevergoeding van omgerekend 36.000 gulden be talen. Een rechter in Buenos Ai res heeft dit bepaald. De fotograaf Raul Moleon behoorde tot het groepje jour nalisten dat in 1994 door Mara dona voor zijn huis met een luchtbuks werd beschoten. Mo leon raakte daarbij gewond aan de hand en de rib. De fotograaf had een schadevergoeding van ruim een ton gevraagd en gaat in beroep. RTR/SID paar honderd gulden hebben we niet over. We hebben vijf rede lijk grote sponsors, waardoor het organiseren van een twee daagse mogelijk was. Maar een driedaagse, zoals die in de be ginjaren werd gehouden, is te genwoordig onhaalbaar." Volgende week al dient Voet de officiële wedstrijdaanvraag in te dienen bij de Nederlandse wielrenunie (KNWU). Daarna kan worden begonnen met het aantrekken van ploegen. De na tionale selectie van België heeft zich inmiddels vrijwillig aange meld. Daarnaast rekent Voet weer op de inbreng van Farm Frites-Hartol, de formatie van drievoudig olympisch kampioe ne Leontien van Moorsel, die vorig jaar met overmacht de Ster van Zeeland won. De indeling van de tweedaagse is ongewijzigd. De Ster van Zee land start vrij dag 18 mei met een rit in Kwadendamme. De wed strijd wordt op zaterdag 19 mei afgesloten met een tijdrit en een etappe in Kloosterzande. leidt tot uitwassen als 'idolen- verering', 'voetbalvandalisme' en 'geciviliseerde slavernij'. De SGP bleef tegen, Groen- Links en de ChristenUnie hiel den het op een voorbehoud. C. H. E. Dupont (GroenLinks) wilde van gedeputeerde L. Cop- poolse (CDA) weten of het geld ook bestemd was voor gehandi captensport. J. J. van Oosten (ChristenUnie) vreesde dat het geld zou gaan 'naar wie het hardste roept'. Hij wilde zich van steun onthouden als de sub sidie zou gaan naar evenemen ten waarbij grote commerciële belangen in het geding zijn. Coppoolse relativeerde het be grip topsport in verband met Zeeland. „We hebben in de pro vincie geen geïnstitutionali seerde topsport, wel topsport evenementen. De organisatoren daarvan zijn vrijwilligers die door hard zwoegen iets van de grond krijgen. Met een klein be drag van in principe 5000 gul den per evenement willen we daarvoor onze waardering laten blijken. Natuurlijk hebben wij gehandicaptensport niet uitge sloten. En uitwassen kom ik in Zeeland eerlijk gezegd niet te gen." van onze sportredactie KERKRADE - Sef Vergoossen kon twee jaar bijtekenen bij Ro- da JC, maar besloot toch om de club aan het einde van het sei zoen te verlaten. „Een gevoels kwestie", zegt de oefenmeester. Hij praat komend weekeinde met de Belgische club Racing Genk, waar hij bij een goede aanbieding wel wil gaan wer ken. De 53-jarige Vergoossen won in de voorbije jaren met Roda JC de beker en presteerde lang niet slecht in de competitie, maar blijft toch niet. „Er is geen spra ke van ruzie of een verstoorde relatie", zegt hij na de weken lange onderhandelingen over contractverlenging, die hij dinsdag afbrak. Vergoossen had het gevoel dat er in de nabije toekomst wel eens moeilijkheden tussen hem en de club zouden kunnen ontstaan. „Op technisch gebied heb ik voor Roda voor de toekomst be paalde dingen in het hoofd. Nu gaat het prima, maar dat zou kunnen veranderen. Het tempo waarin alles in de veranderende voetbalwereld gerealiseerd kan worden... Het zou moeilijk kun nen worden. Dat wil ik niet. Puur een gevoelskwestie." Volgens Vergoossen hebben conflicten met enkele spelers gedurende het seizoen geen in vloed gehad op zijn besluit. „De spelersgroep, inclusief deze jon gens, is naar het bestuur gegaan om ervoor te pleiten dat ik bleef." De trainer voelt wel wat voor een Belgisch avontuur. Hij spreekt i'n het weekeinde met Genk-voox-zitter Troonbeeckx. „Ik ken de club goed. Maar ik heb begrepen dat Genk met meerdere mensen onderhan delt. Ik houd alle opties open." Wie Vei'goossen bij Roda JC op volgt, is nog niet bekend. De na men van Gerard van der Lem, Jos Daerden en Jan Wouters cir culeren in het geruchtencircuit. ANP Bridge Zierikzeese Bridge Club. Beste 5 rood: 1 dames Van de Berg-Flohil 69.79 procent, 2. dames Does-Eekman 61.98, 3. heren Eldik-Eldik 59.38,4. dames Hogerheijde- Van de Wekken 57.81,5. dames Van Gen- nip-De Koning 56.77. Beste 5 blauw: 1. echtpaar Van de Berg 61 46, 2. dames Van Geesbergen-Sluyter 58.85,3. dames Delst-Stapel 58.33, 4. dames Pomper- Quik 56.77, 5. dames Jongmans-Van de Zande 51.04. Beste 5 groen: 1. echtpaar Hollander 68.75,2. dames Brouwer-Udo- Vries 58.13, 3. echtpaar De Jongh 57.81, 4. heren Does-Eekman 55.21,5. echtpaar Stouten 50.00. Beste 5 wit: 1. echtpaar Kuipers 66.15, 2. mevr. Tuinman-dhr. Boele 64.06, 3. dames Brinckman-Hen- derson 56.77, 4. heren Arends-Van Oost 51.04, 5. dames Van 't Leven-Schaalje 48.96. Dammen Moskou. WK, mannen. Eerste ronde: Boezinski (Lit) - Krajen- brink (Ned) 1-1, Clerc (Ned) - Georgiev (Rus) 1-1, Schaley (Bel) - Kirzner (Oek) 0- 2, Schwarzman (Rus) - Koster (NAn) 2-0, Valneris (Let) - Gantwarg (WRu) 1-1, Get- manski (Rus) - Kalmakov (Rus) 0-2, Erde- nebileg (Mon) - Tsjizjov (Rus) 0-2 Darts Zeeuwse competitie. Eredivisie: De Basken-The Scrumbags 5- 8, The Triple Players-The Arrows 10-3, Walk Inn 1-The Flightstones 11-2, DTP 1- The Arrows 1 7-6, The Red Lions-DeTrap 1 9-4 Stand aan kop: 1. DTP 1 104-26, 2 The Triple Players 99-313. The Arrows 1 92-38. Eerste divisie: Game On-The Cabby's 1 8-5, EMM-Tramzicht 7-6, Kantaria-The Cuke 1 6-7, DTP 2-The Oldies 6-7, Walk lm 2-Mad House 4-9. Stand aan kop: 1. "he Duke 1 96-34, 2. Tramzicht 84-59, 3. (antaria 83-47. Tweede divisie: High Five-The Cabby's 2 3-10, 't Hart van Middelburg 1-Beer Uni ted 10-3, Gompy 3-DT Trefpunt 2 1-12, MidCity/Deal 1-'t Hart van Middelburg 2 4-9, De Mutsen Co-DTTrefpunt 1 1-12. Stand aan kop: 1't Hart van Middelburg 114-29, 2. DT Trefpunt 1 104-26, 3. DT Trefpunt 2 102-28. Derde divisie: La Pampa-The Wicked 12- 1, The Duke 2-MidCity/Deal 2 5-8, 't Gein tje-'t Hart van Middelburg 3 7-6, De Trap 2-De Dolle Trollen 10-3, Yip Plaza 1-Hel Veerhuis 11-2, Stand aan kop: 1. Yip Pla za 1 127-16,2. La Pampa 80-63,3. 'tGein tje 76-54. Schaatsen Groningen. WK junioren. Vrouwen, 500 meter: 1. Hartmann (Duit 40,49, 6. De Vries (Ned) 41,87,8. Ankone 42,02, 11. Borst 42,31. Mannen, 500 meter: 1. Doi (Jap) 37,65,, Nederlanders: 7. Groothuis 38,52, 11, Kuipers 38,76, 38. Prinsen 40,33. 3000 meter: 1. Doi (Jap) 4.00.74, 5. Prinsen 4.03,77, 12. Groothuis 4.07,37, 15. Kui pers 4.09,58. Klassement na twee af standen: 1Doi 77,773,2. Moon 78,723,3 Kaneko 79,051, 7. Groothuis 79,748, 10. Kuipers 80,356,18. Prinsen 80,958. Sportprijsvragen Lucky Day: 3 -14-17 -18 - 20 - 23 - 25 - 27 - 31-34-36-37-40-49-52-54-55-65-73- 78. (onder voorbehoud) Tennis Rotterdam Mannen, 2 miljoen gulden. Kwartfinale: Voltsjkov (WRu) - Vincigu- erra (Zwe) 5-7 6-1 6-3, Escudé (Fra) - Lju- bicic (Kro) 6-3 6-1, Federer (Zwi) - Corret ja (Spa/3) 6-4 6-2, Pavel (Roe) - Kiefer (Dui) 6-4 6-4. Buenos Aires. Mannen, 1,4 miljoen gul den. Tweede ronde: Kuerten (Bra/1) - Va- nek (Tsj) 6-2 6-4, Gaudio (Arg/4) - Brugue- ra (Spa) 6-2 6-4, Canas (Arg) - Gumy (Arg) 7-5 7-6, Coria (Arg) - Meligeni (Bra) 1-6 6- 3 6-4. Memphis. Mannen, 2 miljoen gulden. Derde ronde: Philippoussis (Aus/2)-Gus- tafsson (Zwe/16) 6-3 7-5, Haas (Dui/3) - Goldstein (VSt) 6-3 6-4, Gambill (VSt/5) - Balcells (Spa) 6-0 7-5, Stoltenberg (Aus) - Levy (lsr/8) 6-4 6-7 7-6, Sanguinettï (lta/9) - Chang (VSt/6) 6-3 6-2, Woodruff (VSt) - Ivanisevic (Kro) 6-3 7-6, Lareau (Can) - Draper (Aus) 6-2 3-6 6-4, Toersoenov (Rus) - Bastl (Zwi) 6-3 7-6. Ho Chi Min City (Vie). Challenger. Kwart finales: Van Lottum - Vik (Tsj) 6-3 6-2. Dubai. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Halve finale: Hingis (Zwi/1- Tanasugarn (Tha/7) 7-6 6-1, Tauziat (Fra/3) - McQuil lan (Aus) 7-6 6-4. Voetbal Duitse competitie: Leverkusen - Energie Cottbus 1-3. Stand aan kop: Bayern M. 22-42, Schalke'04 22-40, Dortmund 22- 40, Leverkusen 23-40, Hertha BSC 22-37. Franse competitie: Troyes - Rennes 3-1 Stand aan kop: Lille 27-47, Nantes 27-47, Bordeaux 27-46, Sedan 27-46, Lyon 27- 43, Troyes 27-41, Rennes 27-39. Turkse competitie: Gaziantep - Gene lerb. 1 -0 Stand aan kop: Fenerbahce 21 48, Galatasaray 21-46, Besiktas 21-43, Gaziantep 22-43. Wielrennen Vareze. Ronde van Ligurië. Derde etap pe: 1. Bodrogi (Hon) 168 km in 4.28.53,2. Ferrigato (Ita), 3. Figueras (Spa). Alge meen klassement: 1. Bodrogi 12.13.57, 2. Ferrigato 0.04, 3. Figueras 0.06. Zaalvoetbal Zierikzee Recreatieve Competitie. Eer ste klasse: WIK-Café de Banjaard 3-2, moToren Boys-L.C. van de Cingel/Deur- loo Sport 0-5. WIK 14 10 3 1 33 68-41 Cingel/Deurloo 12 9 1 2 28 57-35 Sport de Banjaard 13 4 1 8 13 41-49 moToren Boys 12 4 0 8 12 28-40 Café Storm 12 3 2 7 11 29-46 Even Buiten 11 3 1 7 10 43-52 Tweede klasse: Groenleer-Neffen d'Eule 2-5, Braber Groenv.-Garage Slager 5-3. Pupekop 14 12 1 1 37 73-39 Neffen d'Eule 15 11 2 2 35 94-43 Groenleer 15 9 1 5 28 65-48 Braber Groenv. 15 5 3 7 18 50-57 Garage Slager 15 3 3 9 12 32-58 Stella Boys 15 3 2 10 11 39-75 Zeelandia 15 3 0 12 9 45-78 Derde klasse: Ankies Kadoshop-SV Dreischor 1-8. Kerkwerve 11 9 2 0 29 67-15 Verhoek 13 6 2 5 20 38-51 Dreischor 12 6 1 5 19 44-28 Profile Tyrec 13 5 4 4 19 36-50 Ankies Kado. 12 3 0 9 9 24-47 Frituur Plan W 11 2 1 8 7 24-40 Zaalvoetbal Moskou. WK. Groep B: Rusland - Neder land 4-0, Italië -Tsjechie 6-4. Stand: 1Ita lië 2-6,2. Rusland 2-3,3. Tsjechië 2-1 (7-9 4. Nederland 2-1 (3-7). zaterdag ■H Paardensport Dressuur LR en PC Walcheren. 9.00 uur. pony's klasse B. 10.45 uur: paarden klas se L. 12 45 uur: pony's klasse L. 13.37 uur: pony's klasse M1.14.20 uur: pony's klas se M2. 15.00 uur; paarden klasse M1 16.50 uur: paarden klasse Z1. 18.20 uur: paarden klasse Z2. 18.45 uur: paarden klasse B. Locatie: manegeStal Vermue te Nieuw en St. Joosland. Voetbal Vriendschappelijk. Colijnsplaatse Boys SSV'65 (13.00 uur), Kapelle-Dauwendae- le (14.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 68