Ruimte voor fiets bij strand «ntia ütra PZC Hoge wegplein krijgt eigen buurtsuper Fluitconcert op de bouw voor een betere CAO PZC Rechter moet beslissen over nieuwbouw Schap plaatst extra rekken 13 Informatiedag werken in de zorg Fractie niet bij uitleg zwembad WISE wil actie tegen kerntransport Drankrijder zonder rijbewijs Thijs Kramer weg bij ZMF Statenleden sluiten aan bij The Bet Lesvliegtuigen aan de grond Excursie naar molen Zeeuwind Verkoper voor telersvereniging <m zaterdag 24 februari 2001 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De zorgsec tor op Walcheren houdt zater dag 10 maart een informatie ve dag in het kader van de landelijke campagne 'De Zorg. Het echte werk'. Doel ervan is belangstellenden te informeren over het werken in zorginstellingen en de oplei dingsmogelijkheden die de sector biedt. Motto van de open dag is 'Pak je kans in de zorg'. In ver pleeghuis 't Gasthuis aan de Nooi-dpoortplein in Middel burg wordt tussen 10 en 16 uur een informatiemarkt gehou den. Automobilisten kunnen hun auto kwijt op het par keerterrein achter het ver pleeghuis en bij Miniatuur Walcheren. Op de informatiemarkt zijn vertegenwoordigd: zieken huis Walcheren, Thuiszorg Walcheren, de SVRZ regio Walcheren, Arduin, stichting Het Gors, Emergis, Stichting Werkt voor Ouderen, de Stichting Protestant-Christe lijke Ouderenzorg op Walche ren, zorg- en verpleegcentrum Jacob Roggeveen en zorgcen trum Rustenburg. Daarnaast wordt medewerking verleend door de arbeidsbureaus uit Vlissingen en Middelburg, het mobiliteitsbureau ViaZorg en de regionale opleidingsinsti tuten zoals het ROC-Zeeland, het Centrum Vakopleiding en de Hogeschool Zeeland. In 't Gasthuis laten de deelne mende organisaties zien hoe het is om te werken in de ge zondheidszorg. Er worden vi deofilms vertoond over het werken bij de deelnemende instellingen en over het nieu we opleidingsstelsel in de zorg. Tilhulp Verder krijgen bezoekers de gelegenheid om kennis te maken met technische hulp middelen uit de zorgpraktijk, zoals bijvoorbeeld tilhulp- middelen. Ook zijn er demon straties van medisch-techni- sche apparatuur. In een internetcafé kunnen bezoekers onder begeleiding over de digitale snelweg sur fen op zoek naar informatie over beroepen in de zorgsec tor. Deskundigen van instel lingen en opleidingsinstituten zijn aanwezig om voorlich ting te geven over het volgen van een beroepsopleiding. Ook zijn er mensen uit de praktijk aanwezig die vragen kunnen beantwoorden. De or ganisatie van de open dag be looft dat zij ook zullen vertel len over de moeilijke kanten van het werken in de gezond heidszorg. Het arbeidsbureau Walcheren zal ervoor zorgen dat er tij dens de informatieve markt een actueel overzicht is van vacatures. Daarnaast kunnen vragen worden gesteld over zaken als solliciteren, werken met behoud van uitkering of omscholing. Voor de jeugd is er de hele dag een programma van Kip Co. MIDDELBURG - De fractie van Leefbaar Middelburg boycot de besloten vergadering over het nieuwe stadsgewestelijk zwembad. Middelburgse en Vlissingse raadsleden worden donderdag achter gesloten deuren geïnformeerd. Leefbaar Middelburg laat het college van B en W weten dat een ieder recht heeft op informatie over de duur van de bouw, de zwem- badloze periode in Middelburg en de gevolgen voor het perso neel. ,,Onze fractie wenst niet als een kleine groep bevoor rechten van deze kennis op de hoogte te worden gesteld." Als de vergadering besloten blijft en de aanwezigen geheimhou dingsplicht wordt opgelegd, komt de oppositiepartij niet. Eerder lieten de Vlissingse raadsfracties van GroenLinks, So cialistische Partij en AOV/Unie55+ al hun ongenoegen blij ken over de geheimzinnigheid rond de voortgang van het zwembad. BORSSELE - Actiegroep WISE roept op tot actie tegen de transporten van hoog-radioactief afval van de kerncentrale in Borssele naar de opwerkingsfabriek in Frankrijk. WISE doet de oproep na een uitspraak van de Middelburgse recht bank, die donderdag in kort geding bepaalde dat milieuorga nisatie Greenpeace de transporten niet langer mag blokke ren. WISE noemt die uitspraak zinloos en gevaarlijk. Volgens de groep is het in een democratie gebruikelijk acties eventueel achteraf aan een rechter voor te leggen, als daarbij sprake was van een overtreding of misdrijf. Verder mogen burgers protes teren tegen beslissingen die vergaande gevolgen kunnen heb ben voor hun veiligheid en gezondheid. WISE roept op tot ac tie bij het volgende kerntransport, op 1 maart. VLISSINGEN - De politie heeft vrijdagochtend om vijf uur een 21-jarige automobilist uit Middelburg aangehouden voor rijden onder invloed. De man reed op de Boulevard Evertsen in Vlissingen. Uit een ademanalyse bleek dat de Middelbur ger meer had gedronken dan wettelijk is toegestaan en boven dien geen rijbewijs had. Hij kreeg twee boetes: een voor het rijden onder invloed en een voor het rijden zonder rijbewijs. GOES - Hoofd groene ruimte van de Zeeuwse Milieu -Federa tie, M. Kramer, vertrekt. Hij stapt per 1 mei over naar Staats bosbeheer, regio West-Brabant/Deltagebied. Kramer zal zich vanuit het regiokantoor in Middelburg vooral bezig gaan houden met Zuid-Holland. Hij was ongeveer 16 jaar actief bij de ZMF en groeide uit tot het gezicht van de organisatie bij de belangenbehartiging van natuur, landschap en planologie. Kramer zorgde ervoor dat die belangen volwaardiger gingen meetellen in het overheidsbeleid. MIDDELBURG - Leden van de Statencommissie Ruimte, Milieu en Water doen de komende twee maanden een poging om 'snel en pijnloos' him persoonlijke uitstoot van broeikas gassen met acht procent te verminderen. Ze kunnen dat berei ken door op het directe (stroom en gas) en indirecte (papier, afval, inkopen, vervoer, water) energieverbruik te besparen. De commissieleden sloten vrijdag met milieugedeputeerde A. J.G. Poppelaars een weddenschap af. Als de besparing lukt, staat daar een zonnepaneel voor een goed doel tegenover. Mis lukt het, dan moet de gedeputeerde een dagje per betjak (fietstaxi) vervoerd worden. Met de weddenschap onder steunt de commissie de jongerenactie The Bet, waarbij in zes maanden acht procent CO, bespaard wordt. ;-supermarkt opent waarschijnlijk half april zijn deuren in het kleurrijke gebouw aan het Vlissingse plein. foto Lex de Meester door Jeffrey Kutterink door Miriam van den Broek DOMBURG - Nog voor de zo mer wordt het aantal fietsen rekken bij de duinovergangen in Vrouwenpolder eil Oostkapelle uitgebreid. De stallingen wor den tevens verbeterd en er komen op sommige plaatsen verwijsborden naar de fietsen rekken. Op die manier wil het Waterschap Zeeuwse Eilanden het fietsen naar het strand aan trekkelijker maken. De aanpassingen komen voort uit een onderzoek naar parkeer problemen langs de Walcherse kust. Het Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft vorig jaar dit on derzoek laten uitvoeren, omdat bleek dat strandbezoekers hun fietsen slecht kwijt konden. Er waren onvoldoende klemmen en balken om de rijwielen te stallen. Het gevolg was dat de fietsen overal in de weg stonden. Ook werden ze tegen de duinen gelegd. „We willen bereiken dat mensen voortaan de fiets pakken om naar het strand te gaan, in plaats van de auto", zegt A. W. van de Hoef van Zeeuwse Eilan- I den. „Want de laatste jaren heb- I ben we gemerkt dat steeds meer mensen met de auto naar het strand gaan. Als we willen dat ze met de fiets komen, moeten I we zorgen voor voldoende en goede fietsparkeerplaatsen." Uit het onderzoeksrapport blijkt, zegt Van de Hoef, dat de problemen het grootst zijn bij de WOENSDRECHT - De Pilatus C-7 lesvliegtuigen op de vlieg basis Woensdrecht moeten voorlopig aan de grond blijven. Deze week is een mankement aan een van de remmen van een PC-7 opgetreden. Het is dan standaard-procedure dat alle vliegtuigen van hetzelfde type uit de lucht worden gehouden. VLISSINGEN - Kinderen die willen weten hoe een windmo len werkt, kunnen op woensdag 28 februari samen met het re gioteam Zeeland van het Wereld Natuur Fonds een bezoek bren gen aan zo'n installatie van de vereniging Zeeuwind. Ook worden de milieustraat en het recyclingbedrijf Recyfeed bezocht. Bij Zeeuwind wordt gekeken hoe een windmolen groene stroom opwekt, bij af valverwerker OLAZ hoe het er aan toegaat in een milieustraat en bij Recyfeed hoe etensresten worden verwerkt. Alle activi teiten vinden plaats in Vlissin- gen-Oost. De excursie duurt van 13.30 tot 16 uur. Aanmelden kan bij wnfzeeland@hetnet.nl Advertentie REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van derJagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:10118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Strandweg en de Duinweg in Oostkapelle en bij de Fort den Haakweg in Vrouwenpolder. „Dat zijn de locaties die als eer ste worden aangepakt. Er ko men extra stallingsplaatsen en meer geschikte rekken. Dat houdt in dat bestaande fiets- sleuven bijvoorbeeld vervangen kunnen worden door balken of rekken. Bij de Duinweg gaan we ook nog verwijzingsborden plaatsenHet is daar soms zo erg gesteld, dat de ambulance er nauwelijks doorheen kan." Bewaking Het waterschap beraadt zich nog over de komst van bewaak te fietsenstallingen aan de kust. Daarover wordt gesproken met door Edith Ramakers VLISSINGEN - In het gebouw aan het Hogewegplein in Vlis singen trekt spoedig een Plus supermarkt van de Sperwer Vastgoed keten. Daarmee is een eind gekomen aan de onzeker heid van buurtbewoners, die vreesden dat ze geen super markt dicht bij huis zouden krijgen. „De verwachting is dat door Richard Hoving MIDDELBURG - Het protest tegen het woonwijkje de Lage Landen in Arnemuiden houdt aan. Omwonenden eisten gis teren voor de rechtbank in Middelburg dat het bouwrijp maken van de grond wordt stil- gelegd. In de Lage Landen aan de Van Cittersweg moeten twintig vrijstaande huizen en tien twee-onder-een-kap wonin gen komen. De gemeenteraad stemde vorig jaar in met het bestemmingsplan. Het plan moet nog door de provincie worden gekeurd. De omwonenden maakten eer der bij de gemeente bezwaar tegen het bestemmingsplan. Nieuwbouw aan de noordoost kant van het dorp levert vol gens hen een 'lelijke puist' op. De gemeente wees de bezwa ren van de hand. De bedenkin gen die bij de provincie zijn ingediend tegen de goedkeu ring van het bestemmingsplan, moeten nog worden behan deld. De advocaat van de omwonen den, F. van Gurp, betoogde voor de rechtbank dat het bouwrijp maken van de grond tot een onomkeerbare situatie kan leidenVan Gurp vroeg be- een klankbordgroep. Hierin zit ten de gemeente Veere, de pro vincie, Stichting Strandexploi- tatie Walcheren, Recron en de Nederlandse Vereniging van Strandexploitanten. De groep buigt zich ook over de vraag of volgend jaar stallingen in ande re Walcherse kustplaatsen moe ten worden verbeterd. Hoeveel extra fietsparkeer plaatsen er deze zomer bij komen, kon Van de Hoef niet zeggen. Ook is op dit moment onbekend hoeveel het plan gaat kosten. De fietsparkeernota en het plan van aanpak moeten nog worden vastgesteld. Volgens Van de Hoef moeten de extra fietsrekken voor 1 juni ge plaatst zijn. de Plus halverwege april zijn deuren opent", verklaart Ruud de Baar van projectontwikke laar Basco/Opus 97. Voordat de officiële opening van het kleurrijke complex in het Middengebied een feit is, is de commerciële ruimte al twee keer doorverkocht. „Prisma was de eerste partner met wie we onderhandelden. Maar door stuursrechter T. Damsteegt dan ook om de werkzaamhe den op te schorten totdat alle procedures rond het bestem mingsplan zijn doorlopen. Bevolkingsgroei De ontwikkeling van de Lage Landen komt volgens de om wonenden uit de lucht vallen. In de Kwaliteitsatlas 2030, de toekomstplannen van de ge meente Middelburg, staat de uitbreiding volgens van Gurp niet vermeld. De Lage Landen is ook niet nodig om aan de vraag naar woningen te vol doen, vervolgde hij. Met de bouw van 150 woningen in de wijk Hazenburg kan de bevol kingsgroei van Arnemuiden worden opgevangen. Met de provincie en de voormalige ge meente Arnemuiden is afge sproken dat jaarlijks 25 nieuw woningen mogen worden ge bouwd. P. Korstanje van de af deling ruimtelijke ox-dening van de gemeente legde de rech ter uit dat in Ai-nemuidensinds eind 1996 nauwelijks meer is gebouwd. Van de honderd wo ningen die Arnemuiden mocht bouwen tussen eind 1996 en 1 januari 2001 zijn 14 gereali seerd. De Lage Landen moet worden gebouwd om de ach terstand in te lopen, zei de ambtenaar. Met het bouwrijp een algehele reorganisatie trok Prisma zich uit Vlissingen te rug." Fusiegolf Prisma, die onder meer de su permarktformules Golff en MeerMarkt heeft, verkocht de nximte door aan Schuitema. Schuitema wilde er een Cl000 beginnen. Onlangs ontstond een fusiegolf in de supermarkten maken van de grond is onlangs begonnen om niet nog meer tijd te verliezen. Volgens Korstanje is het ook altijd de bedoeling geweest om aan de Van Cittex-sweg huizen te bouwen. „De gemeente Ar nemuiden had deze plannen in de jaren tachtig van de vorige branche, waarin Schuitema erg actief was. Die keten nam onder meer A&P over. De Baar ver klaart dat Schuitema zich door de fusie heeft teruggetrokken uit het Hogewegeplein. Want de fusie leverde de groep een A&P in Vlissingen op. Deze winkel aan de Hermesweg wordt voor het einde van het jaar verbouwd tot C1000. De verwachting is dat Plus net eeuw al." Dat de Lage Landen niet in de Kwaliteitsatlas is staat, noemde hij een 'omissie'. De belangstelling voor de Lage Landen is groot, zei directeur G. van Kralingen van de Wal cherse Bouw Unie. „Op de lijst van gegadigden staan honderd namen. Ongeveer 75 van hen niet op tijd klaar is voor de offi ciële opening van het complex. Die is op 5 april voorzien. „De planning is dat Plus een week later opengaat." Het assorti ment van de Plus-winkels is breed: van versgebakken brood, groenten tot andere producten. In het complex aan het Hogewe- plein komen verder 68 apparte menten en jongerencentrum Walk Inn. komen uit Arnemuiden." Niets van waar, aldus een van de om wonenden na afloop van de zit ting. „Schrijf maar op. Het gaat om één Arnemuidenaar. En die heeft al een andere wo ningen gevonden." De rechter doet maandag uit spraak. HEINKENSZAND - FNV-le- den gaven gisteren in Heinkens- zand om 7.00 uur een laatste fluitsignaal aan de werkgevers in de bouw. Gaan die op 28 fe bruari tijdens de achtste ronde van de CAO-onderhandelingen niet in op de eisen van de vakbe weging, dan volgen er op 1 maart onherroepelijk acties, zeggen de bonden. Die waar schuwing geldt ook voor werk gevers in de kleinmetaal. Pal voor het begin van de voor jaarsvakantie deelden kaderle den van de FNV fluitjes, ratels en een rode zakdoek uit aan werknemers op een aantal bouwplaatsen in Zeeland en West-Brabant. In Heinkens- zand gebeurde dat op de bouw plaats «'Over de dijk'. De 35 bouwvakkers van verschillende bedrijven gaven een fluitcon cert. „De rode zakdoek is een lu diek gebaar naar de carnaval op 2 6 en 2 7 februari", legt FNV-ka- derlid O. Jacobs uit. „En werk nemers kunnen de zakdoek een dag later gebruiken om de kro- kodilletranen op te vangen als het mis gaat met de C AO-onder- handelingen." In tegenstelling tot veel andere CAO's willen FNV, CNV en de Unie een nieuwe bouw-over- eenkomst afsluiten voor slechts één jaar. „De inflatie was in ja nuari alleen al ruim vier pro cent. Dan heeft het geen zin meer om een overeenkomst voor twee jaar af te sluiten." Zes procent De bonden eisen voor het ko mend jaar een loonsverhoging van zes procent en een jaai'lijkse terugkerende uitkering van 0,7 procent. Verder moeten werk nemers voortaan kunnen meebeslissen over de eigen werktijden en het opnemen van vakantie en ATV. De CNV-be- drijvenbond, De Unie en FNV Bondgenoten hebben gisteroch tend de werkgevers in de klein metaal een ultimatum gesteld. Sinds de laatste onderhande lingsronde op 7 februari ligt het ovei-leg voor een nieuwe CAO stil. Het ultimatum loopt op woens dag 28 februari middernacht af. Reageren de werkgevers in de tussentijd niet, dan volgen ac ties of zelfs stakingen. FNV Bondgenoten probeert tussentijds in plaats van één grote CAO, CAO's per bedrijf af te sluiten. De eisen voor zo'n be drijfsovereenkomst staan in een zogeheten protocol. De eerste Zeeuwse werkgevers hebben zo'n protocol ontvangen. Als ze binnen een week niet reageren, gaat het personeel actievoeren of zelfs staken. Bestuurder Coban: „De actie bereidheid is heel groot, zo is de afgelopen week al gebleken tij dens actievergaderingen op Zeeuwse bedrijven. Werkgevei's die het op een akkoordje gooien, houden rust in het bedi'ij f totdat er een akkoord is voor een algeheel geldende CAO. Maar werkgevers die geen protocol willen tekenen, zullen dat mer ken." GOES - De nieuwe telersvereni- ging Bundeling Aardappelen Maakt Macht (BAMM) heeft M. Kaan aangesteld als onderhan delaar. Hij gaat komende tijd de con sumptie-aardappelen van de BAMM-leden verkopen. Kaan is directeur van Agro Trade. Hij was tien jaar bij twee aardap pel verwerkende bedrijven ver antwoordelijk voor de inkoop van aardappelen. Agro Trade gaat alleen voor BAMM aai'dap- pelen verhandelen. De telersvereniging voert ko mende weken gesprekken met aardappeltelers buiten Zuid- west-Nederland. Onderwerp is toetreding tot de club, die is op gericht op initiatief van de Zui delijke Land- en Tuinbouw Or ganisatie (ZLTO), het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kotakt (ZAJK) en de Producentenorga nisatie Aardappelen (POA). Advertentie winkelinrichting top 1 toys de visser goes uitgevoerd door: Kapelle - Tel. 0113-3+4151 winkelinrichting v/d reepe goes uitgevoerd door: Kapelle - Tel. 0113-344151 Omwonenden van het geplande woonwijkje in Arnemuiden willen dat wordt gestopt met het bouw rijp maken van de grond. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 13