PZC Weer vragen over bouw zwembad Benefietconcert eerste slag in actiereeks voor Zambia PZC Serooskerke krijgt overdekte tribune Muziek café Allez in Middelburg klinkt buren te ver door I Strao moet bittere nasmaak docusoap Renesse wegspoelen iOV/Unie 55+ bang voor schadeclaims bij uitblijven aanbesteding GroenLinks Vlissingen wil relatie met stad Marokko Irislaan afgesloten tijdens voetbal Computers weg uit school Vernielingen in sportvisboot Raam ingeslagen met stoeptegel Vrouw rijdt tegen boom en sloot in Motorrijder en passagiere gewond Aanhouding wegens mishandeling Informatieavond over offerfeest Jeugd ONDA geeft concert in Middelburg maandag 19 februari 2001 wnnrNadia Berkelder VLISSINGEN - Het Vlissingse gemeenteraadslid W. Hirdes van AOV/Unie 55+ wil weten waarom het stadsgewestelijk zwembad niet Europees wordt aanbesteed. In een brief aan burgemeester en wethouders vraagt hij om een duidelijke verkfaring voor het afwijken van de Europese wetgeving. Hirdes vindt een eerder gegeven antwoord te summier. Het colle ge had hem laten weten dat de bouwopdracht voor het zwem bad naar de aannemer is gegaan die in 1995 de opdracht kreeg het Voorborchbad in Middel burg te bouwen. De bouw van dat zwembad ging met door omdat omwonenden daar met succes bezwaar tegen aantekenden. Het Vlissingse college wijst erop dat de aan sprakelijkheid voor de aanbe stedingsprocedure bij de ge meente Middelburg ligt. Het gemeentebestuur van Mid delburg schrijft op zijn beurt, in VLISSINGEN - Vlissingen moet een relatie aangaan met een plaats in Marokko. Dat vindt de Vlissingse GroenLinks fractie. GroenLinks is voorstander van een culturele uitwisseling. Daar hoeft wat de fractie betreft ech- tergeen uitgebreide stedenband aan te worden vastgeknoopt. De voorkeur van de partij gaat uit naar een plaats in het Rif-ge bergte, in het noorden van Ma rokko, waar veel Marokkanen die in Nederland wonen van daan komen. De gemeente werkt momenteel aan een nota Internationale sa menwerking. GroenLinks zou gaag zien dat een relatie met een Marokkaan se stad daarin wordt opgeno- antwoord op schriftelijke vra gen van Leefbaar Middelburg, dat de aannemer in ruil voor de bouw van het stadsgewestelijk zwembad afziet van schade claims. De gemeente was indertijd met het bedrijf een inspanningsver plichting aangegaan. Dat bete kent dat de aannemer een claim kon indienen als de bouw van het Voorborchbad niet door ging. Leefbaar Middelburg had het college van Middelburg ook vragen gesteld over de aanbe steding. Bouwprojecten duurder dan elf miljoen gulden, dienen Euro pees te worden aanbesteed. Het zwembad gaat naar verwach ting 24 miljoen gulden kosten. Hirdes gaf eerder aan te vrezen voor schadeclaims als wordt af gezien van aanbesteding. Mondeling Hirdes verzoekt het college ver der zijn schriftelijke vragen in de eerstvolgende raadsvergade ring te behandelen. In het regle ment van orde staat dat vragen in de eerstvolgende vergadering mondeling worden beant woord. Omdat de vragen niet op de agenda van de raadsvergade ring van januari stonden en ze ook niet voor de vergadering van aanstaande donderdag zijn geagendeerd, verzoekt hij ze alsnog op de agenda te zetten. De gemeenteraad van Vlissin gen vergadert donderdag over de grondaankopen voor het stadsgewestelijk zwembad. Op 1 maart informeren de wethou ders van beide gemeentes de commissies in een besloten ver gadering over de voortgang van het project. Daar komt onder andere de exploitatieopzet aan de orde. Gesprek De gemeente Middelburg is in middels in gesprek met mede werkers van zwembad Poe- lendaele. Er wordt gesproken over de gevolgen van de over gang naar het Sportfondsenbad in Vlissingen en er wordt geke ken ngar het perspectief van de personeelsleden. Poelendaele sluit op 1 septem ber aanstaande. Naar verwach ting is het nieuwe zwembad een jaar later open. Op de plaats van de radiokamer komt straks een nieuwe tribune. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder SEROOSKERKE - Vanaf volgend seizoen zijn de clubkleuren van voetbalvereniging Serooskerke van ver te zien. Dan staat aan de rand van het veld een splinternieuwe, overdekte, zittribune. De financiering is al rond, de bouwvergunning is afgegeven. Nu moet de tribune alleen nog worden ge bouwd. De oude zeecontainer op pootjes die nu nog dienst doet als radiokamer, verdwijnt. De uitslagen worden vanaf september omge roepen vanuit een hokje op de tribune. Langs het hoofdveld van Serooskerke staan nu alleen een paar bankjes. Supporters die hun club willen aanmoedigen, kunnen plaatsnemen langs de lijn. „Voetbal is een wintersport", zegt voorzitter R. Filius. Daarom is gekozen voor een overdekte tri bune, zodat de toeschouwers voortaan droog de wedstrijd kunnen zien. De tribune, die bijna een ton kost, wordt voor een deel door de leden en supporters betaald. De opbrengst van de jaarlijkse rommelmarkt wordt gebruikt en iedereen die de club een warm hart toedraagt, kan een stoel adopteren. Na de nieuwjaarstoe spraak, waarin Filius het plan uit de doeken deed, werden in twee uur tijd 70 stoelen a 250 gulden 'verkocht'. „We verkopen ze niet echt", zegt Filius. „Ie mand die een stoel koopt heeft geen recht op eenzitplaats. Maar als het Nederlands elftal bijvoorbeeld weer eens komt, hebben men sen met een stoel voorrang." Hij wijst naar de muur, waar een foto hangt van het eerste van Serooskerke met het Oranje-elftal dat in '88 Europees kampioen werd. Inmiddels zijn al 80 van de 180 kuipstoeltjes geadop teerd. Er zijn vrijwilligers nodig om de tribune te bouwen. Hij wordt als bouwpakket aange leverd. In vier maanden tijd moet het bouw werk staan. „We willen de tribune voor het nieuwe seizoen in gebruik nemen. Er gaat ongeveer elfhonderd uur werk in zitten, maar ik verwacht wel dat we het rond krij gen." De tribune wordt twintig meter lang en vijf rijen hoog. Voorbijgangers op de Ka- detweg zullen vanaf september de afkorting V.V.S., geschreven in witte en blauwe kuip stoeltjes, duidelijk kunnen zien. VLISSINGEN - De Irislaan in Vlissingen wordt dinsdag (morgen)vanaf 17.3 0 uur gedeeltelijk afgesloten voor verkeer. Het gedeelte tussen de Hercules Segherslaan en de Van de Helstlaan is dan verboden voor doorgaand verkeer. Reden voor de afsluiting is de voetbalwedstrijd tussen VC-Vlissin- gen en Feyenoord, die op het veld van Vlissingen gespeeld wordt. De afsluiting is nodig om hulpverlenende instanties in geval van nood vrije doorgang te verzekeren. VLISSINGEN - Tussen vrijdag 16 en zaterdag 17 februari zijn er bij een school in Vlissingen computers gestolen De conciërge ontdekte de inbraak. SINT-ANNALAND - Onbekenden hebben in de nacht van za terdag op zondag vernielingen aangericht op een sportvis- vaartuig in Sint-Annaland. Kratten bier en flessen sterke drank zijn weg, andere flessen werden kapotgegooid. VLISSINGEN - Aan de Schuitvaartgracht in Vlissingen heeft een onbekend gebleven dader zaterdag rond 21 uur een ruit ingeslagen. Eerst werd er op het raam aan de voorzijde van de woning getikt. Toen de bewoonster de deur opende, zag zi] niemand. Even later werd aan de achterzijde met een stuk stoeptegel een raampje vernield. Toen de vrouw ging kijken, zag ze nog net een man over de schutting klimmen. SEROOSKERKE (W) - Rond 9.30 uur zondagmorgen is een 53-jarige Middelburgse tegen een boom gereden op de Vrou- wenpolderseweg in Serooskerke (W). De vrouw kwam uit de richting van Vrouwenpolder rijden, toen zij van een vogel schrok en de macht over het stuur verloor. Zij botste tegen een boom en belandde in de sloot naast de weg. De vrouw is ter controle naar het ziekenhuis gebracht, maar leek niets te mankeren. De auto was volledig vernield. VLISSINGEN - Rond 17.30 uur zaterdagmiddag een motor rijder en zijn duopassagiere gewond geraakt. De 25-jarige, Goese motorrijder reed met zijn 17-jarige passagiere uit Heinkenszand over de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen. Doordat de man even achterom keek, reed hij de berm in en kwam met de motor ten val. De man had een gebroken rib en beschadigde nier. Het is niet bekend wat de verwondingen voor verwondingen heeft opgelopen. Beiden zijn overge bracht naar het ziekenhuis Walcheren. De motor raakte bij de valpartij beschadigd. VLISSINGEN - Een 21-jarige Vlissinger is in de nacht van za terdag op zondag aangehouden nadat hij een 17-jarige Mid delburger een vuistslag gaf. Agenten zagen het voorval rond 5 uur op de Markt in Middelburg. De dader heeft geen reden kunnen opgeven voorzijn daad. Hij kreeg een proces-verbaal. Diezelfde nacht rond kwart voor twaalf was in Middelburg een 26-jarige Oost-Souburger aangehouden. Hij had in de Beddewijkstraat een trap gegeven tegen een auto. Ook hij kreeg een proces-verbaal mee. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - In café Allez aan de Vlasmarkt wordt teveel herrie gemaakt. Dat vinden al thans de gemeente en de buur man van het café. Eigenaar G. Langermans denkt daar an ders over. Hij heeft bezwaar in gediend tegen het besluit van de gemeente om een muziekbe- grenzerte installeren. Langermans vindt dat hij hele maal geen overlast veroorzaakt, lil ieder geval niet meer dan an dere cafés in de buurt. „Mijn muziek staat eigenlijk alleen op zaterdagavond hard, tussen half twaalf en half twee. Dat zijn twee uurtjes." Vóór zater dag half twaalf en op andere avonden staat de volumeknop lager. „Wezijn een eetcafé. Men sen willen rustig eten en babbe len Dan kun je de muziek niet eens hard zettenHij heeft in de buurt rondgevraagd en volgens hem heeft niemand klachten over de muziek. redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Pax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R Bosboom I- Huibers A.M. van der Jaqt M.Koek L Soesman te Vlissingen: A A van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder RH, Hoving EL. Ramakers M.J.van den Broek K L. de Vries (sport) centrale redactie 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl De gemeente verrichtte een ge lui dsonderzoek in het pand naast café Allez, op aandringen van de eigenaar van de shoar mazaak. „Hij is niet met zijn klachten naar mij gekomen, maar is direct naar de gemeente gegaan." Omdat het besluit ho recabedrijven milieubeheerniet voorziet in geluidshinder voor bedrijfsruimten, heeft de ge meente gemeten in de woning boven de shoarmazaak. Die wo ning staat echter leeg. „Misschien woont er volgende maand wel iemand", zegt buur man B. Malak. Hij gebruikt de woning zelf wel eens om een paar uur te slapen tussendoor. „Dat lukt niet als de muziek aan staat." Volgens Malak is de mu ziek van Allez door de muur heen te horen. „Die muur moet geïsoleerd worden, dat heb ik ook gedaan", zegt hij, wijzend op de muur die aan café Bommel grenst. Volgens hem hebben de klanten commentaar op de mu ziek van de buren. „Hij moet aan de eisen voldoen, dat moet ik ook." Isolatie Langermans moet nu van de ge meente de tussenliggende muur isoleren en dubbel glas aan brengen. Als hij geen maatrege len neemt, installeert de ge meente een begrenzer op zijn geluidsinstallatie. „In Middel burg is de gemeente heel streng, op allerlei gebied. Ik zat eerst in café Schuttershof en daar had ik precies hetzelfde probleem." Omdat hij vindt dat het werken hem in Middelburg onmogelijk wordt gemaakt, overweegt hij om te vertrekken en zich met een nieuwe zaak in een andere ge meente te vestigen. „Ik wil iets heel anders beginnen. Waar schijnlijk in Vlissingen." VLISSINGEN - De Marok kaanse vereniging in Vlissingen nodigt iedereen uit voor een in formatieavond op 23 februari over het offerfeest. Het offerfeest is als afsluiting van de bedevaartperiode het be langrijkste feest voor moslims. De vereniging hoopt door deze avond begrip te kweken voor de geloofsbeleving van moslims. De bijeenkomst begint om 20 uur in het pand Schuitvaart gracht 14 in Vlissingen. Arie van Liere (1) en Ad de Kok zijn druk bezig met de organisatie van een benefietconcert voor Zambia. foto Willem Mieras door Rob Paardekam NIEUWDORP - Arie van Liere uit Nieuw- dorp werkte van 1980 tot 1983 als vrijwil liger op een lagere landbouwschool in Zambia. Toen hij daar vorig jaar weer was, schrok hij behoorlijk. „Ik kreeg tra nen in mijn ogen. Vrijwel alles is kapot en er is geen geld voor vernieuwing." Om de school te helpen, heeft hij nu de actie Zee land voor Zambia opgezet. Samen met zijn zwager Ad de Kok, diens zoon en een paar vrienden besteedt Van Liere vrijwel al zijn vrije tijd aan het pro ject. Met een benefietconcert op 9 en 10 maart moet veel geld voor het Chipembi Farm College worden opgehaald. Diverse Zeeuwse bands, waaronder Seven of Ni ne, 505 en De Niro, zullen er hun opwach ting maken. „Echt Zeeland voor Zambia dus!" Doordat er zo lang aan het concertpro gramma is gewerkt, hebben de organisa toren nog maar een maand de tijd om sponsors te vinden. „Ik ben hard bezig", vertelt De Kok. „We schrijven alle bedrijven aan. Bij de grote ondernemingen ga ik zelfs langs om te vragen of ze hoofdsponsor willen wor den." Van Liere ziet het helemaal zitten. „Laten we hopen dat de bereidwilligheid van de bedrijven net zo groot is als die van de bands." Op de school waar het allemaal om draait moet volgens Van Liere veel gebeuren. „Van de vijf waterputten die er in 1983 waren, is er nog maar één over. Er moet dus een nieuwe komen." Ook is er drin gend behoefte aan machine-onderdelen, gereedschap, kippen en ossenploegen. Vooral dat laatste is erg belangrijk weet de Nieuwdorper. „Als de leerlingen van het Chipembi Farm College kunnen ploe gen met ossen, hoeven ze geen dure tractor te kopen." Het leven van Van Liere en De Kok draait momenteel zo'n beetje om Zambia. „Soms vraag ik me af waar ik aan begonnen ben" zegt de laatste lachend. „En voorlopig zal het nog wel even door gaan. Na het benefietconcert houdt het niet op." Van Liere beaamt dat. „We wil len het geld dat we inzamelen goed en ver antwoord besteden. Ook daar gaat tijd in zitten." Programma Het benefietconcert vindt plaats op vrij dag 9 en zaterdag 10 maart in Vereni gingsgebouw Ammekore in Nieuwdorp. Op vrijdag begint het programma om 20.0Q uur en op de zaterdag zijn er 's mid dags al optredens van onder meer de Tri ple Creek Country Dancers uit Kapelle en de Quarles Line Dancers uit Nieuwdorp. De entree bedraagt twintig gulden voor één dag en dertig gulden voor beide da gen. door Ali Pankow RENESSE - Warme chocolade melk met rum en stevige strao- selkoeken boden een prima compensatie voor de kou, die dappere deelnemers zaterdag moesten doorstaan bij de voet wassing in de zee onder leiding van hervormd predikant P. Goodijk. Die voetwassing is de laatste jaren een bijzonder element van het strao-feest in Renesse. „We doen het niet alleen voor onszelf mensen, maar voor het hele dorp", moedigde Goodijk zijn vijftien volgelingen aan. Die mensen op blote voeten, met opgestroopte broekspijpen ach ter de dominee met zijn houten stokpaardje, vormen een ludiek tafereel. De achterliggende ge dachte echter is serieus. Good ijk wil graag Renesse positief naar buiten brengen, omdat het beeld van toeristisch Renesse nog vaak negatief is. Dat is ver sterkt door de docusoap 'Paal 23' van Veronica. „Die bittere nasmaak willen wij graag weg spoelen in de branding, na een grondige herbezinning in de winter op wat ons te doen staat in de zomer", aldus Goodijk. Volgens hem draagt de straovie- ring in de Schouwse Westhoek bij aan de imagoverbetering. MIDDELBURG - In het Citters- hof in Sint-Laurens speelt za terdag 24 februari het jeugdor kest van de brassband ONDA uit Middelburg, onder leiding van Piet Baan. Verder presenteren de jongste leden van ONDA zich voor de eerste keer met de samenspel- groep. De leden van deze groep zijn in september begonnen met lessen aan de Zeeuwse Muziek school en in j anuari begonnen ze in de samenspelgroep. In april/mei worden weer nieu we ONDA-leerlingen inge schreven voor de muziekschool. Tijdens het concert kunnen be langstellenden informatie krij gen over de opleiding en het lid maatschap. Het concert begint om 19.30 uur in de Van Cittersstraat 64 Renesse beet daar traditiege trouw acht weken voor Pasen het spits mee af. Voorzitter Martine Kaldenberg van het straocomité was blij verrast met het grote aantal deelnemers, zowel bij het offici ële straorijden als bij de overige programma-onderdelen. Zestig ruiters meldden zich voor de stoet, die werd aangevoerd door Leo Lemsom en Frank Jachman op twee imposante Friese paar den Op het laatste moment slo ten zich nog vier Belgische rui ters bij de stoet aan. Na een verfrissende tocht langs het strand en de traditionele stops bij diverse pleisterplaatsen, ar riveerden de ruiters rond twee uur bij het transferium. Ringsteken In optocht met verklede kinde ren en fanfarekorps Luctor et Emergo ging het naar het dorps centrum. Daar had het feest al vorm gekregen met kinderspe len en een playbackshow. Enke le officiële woorden werden ge sproken door burgemeester J. Asselbergs. Daarna bood het ringsteken de dorpskern een folkloristisch aanzien. Vooral de amazones bleken uitstekend op dreef. De winnaressen wa ren Emely den Boer, Bertie Steur en Joyce Naerebout Nog tot laat in de avond werd het festijn voortgezet in het Wa pen van Zeeland met muzikale begeleiding van Ad Hagesteijn. Burgh-Haamstede is zaterdag 24 februari de volgende in de rij van Schouwse straovieringen. (Advertentie) Nieuwe Burg 31Middelburg - Tel. 0118-628378

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 9