Terneuzense Boys terug op koers Wesdorp nekt Stormvogel PZC Luctor degradeert na tiende nederlaag op rij Scheldesport hard onderuit in topper Zaamslag te sterk voor Krabbendljke Donovan Blackman wint Open Braakman Gonzalez ook snel aan andere kant van Wester schelde 17 Marco Faassen helpt Zeeuws-Vlamingen in slotminuten langs degradatiekandidaat Kapelle verliest bij Wilhelmina Twee erelinten voor Van Zeele maandag 19 februari 2001 Hoor Peter van Kouteren TERNEUZEN - Met nog zes wedstrijden in het verschiet pakte Terneuzense Boys in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal de draad weer op. Deformatie van Eddy van der Hooft speelde niet groots en ontdeed zich zaterdag pas in de slotfase van degradatiekandi daat Tholense Boys (1-0), maar blijft in de race voor een plaats indenacompetitie. Marco Faas sen werd vijf minuten voor tijd niatchwinnaar. Terneuzense Boys ging de win terstop in als een van de belang rijkste titelkandidaten, maar moest daarna snel pas op de plaats maken. Na twee gelijke spelen op rij deed de overwin ning zaterdag dan ook deugd. De oranjehemden profiteerden bovendien van het onverwachte puntenverlies dat Arnemuiden op eigen veld leed. „We blijven meedoen voor een plaats bij de bovenste vier", stelde trainer Eddy van der Hooft na afloop van de partij tevreden vast. „Veere is, denk ik. niet meer te achterhalen. Daarvoor hebben ze te veel routine in de ploeg." WIJK EN AALBURG - Zater dag-eersteklasser Kapelle heeft de uitwedstrijd tegen degrada tiekandidaat Wilhelmina'26 met 2-0 verloren. De 1-0 kwam al na vier minuten tot stand. Anton Versteeg rond de een voorzet van de zestienja rige debutant Bart van Gastel af. André Versteeg maakte er tien minuten na rust 2-0 van. Opnieuw tekende het talent Van Gastel voor de voorbereiding. Verdediger Jacco Bekenes miste daarna nog een uitgelezen mo gelijkheid vanaf de strafschop stip. Hij schoot naast. Trainer Alexander van Keulen: „Wilhelmina vocht tegen degra datie en dat was in de wedstrijd duidelijk te zien. Wij konden daar niet mee omgaan. Wilhel mina kwam snel op voorsprong en kon daarna achterover leu nen." Met 29 punten uit zestien duels verwacht de trainer een lastig slot van de competitie. Terneu zense Boys heeft weliswaar nog alle troeven in eigen hand maar moet nog naar Veere, Arnemui den en SSC'55. De jonge forma tie van oefenmeester Van der Hooft was dé verrassing van de eerste competitiehelft, maar stuit bij de terugwedstrijden op tegenstanders die hun huiswerk goed hebben gedaan. „Nee. we zijn niet bezig aan een mindere periode", vond Van der Hooft. ..Dit is een normaal verschijn sel. Niemand had aan het begin van het seizoen hoge verwach tingen en we hebben nu al twee punten meer dan vorig seizoen over een hele competitie. Ik ben niet ontevreden over de ontwik keling. Alleen passen de tegen standers zich aan ons aan." Net als Yerseke en Rillandia hield Tholense Boys, met veel mensen achter de bal, lang uit zicht op een kostbaar punt. De bezoekers kregen zelfs, vooral na rust, een paar goede moge lijkheden op meer. Eddy van der Hooft: „Maar wij hebben een uur lang gedomineerd." De spaarzame mogelijkheden die het lichte veldoverwicht Terneuzense Boys opleverde, werden echter niet verzilverd. Het meeste gevaar kwam van links, waar Jordi van Bunderen een sterke wedstrijd speelde. Een vrije trap van Robbie Jonk man suisde rakelings naast, Marco Faassen zag een slappe inzet uit de doelmond wegge werkt en doelman Alex Hoo- gendoorn redde op een schot van Mario de Fouw. Nadat Ronnie de Graaf (voor langs) en Michael de Jong (kop bal onderkant lat) voor Tholen se Boys maar net hadden gemist, greep de thuisploeg kort. voor tijd de overwinning. Jordi van Bunderen kopte over de keeper tegen de paal. Marco Faassen was er als de kippen bij om als nog binnen te tikken: 1-0. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Sjoerd Rijnhout, Gerard Maas, Je roen van den Broeke, Kees Duite- mijer; Mario de Fouw, AyhanAtma- ca (75. Wim van Beijsterveldt), Robbie Jonkman (79. Peter Hame link), Jordi van Bunderen; Tim Lou- wiesse (77. Leon Goossen), Marco Faassen. Een speler van Tholense Boys (gestreept shirt) vecht een verbeten duel uit met een Terneuzenaar. foto Charles Strijd door Jan Roovers TERNEUZEN - Fusies en ande re besluiten willen de geplande degradatieregeling bij het korf bal nog wel eens verstoren. Maar hoe het er nu uitziet, lijkt daar in de vierde klasse geen sprake van te zijn. Luctor kan door de tiende nederlaag op rij degradatie niet meer ontlopen. BKC en Zaamslag wonnen. Luctor-Togo 9-16: Togo besliste het duel al vroeg, 1-5 na een kwartier en 4-12 bij de rust. In de tweede helft toonde de thuis ploeg veel werklust, maar ren dement leverde dat niet op. En omdat ook Togo de korf maar moeilijk wist te vinden (4 doel punten in dertig minuten) kwa- men de ploegen niet verder dan 9-16. Scores Luctor: Marjolein Durink 4, Ferry de Waele 2, Evelien van den Dool, Petra Geene, Jeltske Geel- hoedt 1. Volharding-BKC 10-16: Nadat de Bressiaanse ploeg de gehele eerste helft achter zijn tegen stander had aangelopen, kwam BKC met de 5-5-ruststand goed weg. Het team van coach Mare Kolijn kende meteen na de pau ze een uitstekende periode, waarin het in no-time uitliep naar 6-11. BKC dacht bij die stand op rozen te zitten, maar Volharding kwam terug tot 9- 11. Terug bij de les waren de doelpunten van Carlo Hame link (met Marieke Roest uitblin ker bij BKC) en Karin Kolijn goud waard en gaf Volharding zich bij 9-13 gewonnen. Marielle Faas viel goed in voor Jolanda van Haneghem die door een knieblessure waarschijnlijk de rest van het zaalprogramma mist. Scores BKC: Carlo Hamelink 5, Ka rin Kolijn 3, Lilian van de Lijke 3, Michiel Roest 2, Marieke Roest 1, Jan Roest 1, Martin Scherbeijn 1. Atlas 2 - Zaamslag 9 - 12: Een prima start van Zaamslag, dat de eerste helft met een 6 -2 - voor sprong afsloot. „Die had groter moeten zijn", doelde Frans Ver- poorte op de gemiste kansen. Bij 8-2 leek er geen vuiltje aan de lucht, maar slordig verdedigen en vier straf worpen tegen zorg den ervoor dat het bij 9-9 weer een wedstrijd werd. Atlas koos in het laatste kwart verdedi gend voor de verkeerde oplos singen en de bezoekers haalden alsnog de volle buit binnen. Scores Zaamslag: Pieter Hamelink 4, Frans Verpoorte 3, Debbie Cer- pentier 2, Inge van Zuidam 1, Ankie Bleijs 1, Marcel van Zuidam 1. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport kunnen zich na de 46-62-nederlaag te gen de ongeslagen koploper Ba rons op de tweede plaats in de eerste klasse rayon Zuid gaan richten. De vrouwen van Voorwaarts be gingen in de Zeeuwse eerste klasse een misstap in de uitwed strijd tegen De Smokkelhoek. Opvallend aan het 25-23-ver- lies in Kapelle was de ongekend lage score. Scheldesport profi teerde door het zwakke Mara thon met 50-28 te verslaan, waardoor de spanning in de Zeeuwse klasse om te snijden is. Scheldesport-Barons 46-62: De Zeeuws-Vlamingen bleken niet opgewassen tegen de koploper. Barons dicteerde vrijwel de ge hele wedstrijd, alleen in de be ginfase had Scheldesport het HEINKENSZAND - In tegen stellingtot een week geleden tij dens de provinciale dressuur- kampioenschappen voor de klasse M was er zaterdag in de manege van Stal Vermue sprake van een winstpuntenregen. Vele erelinten werden in de door De Vlaandertse Ruiters georgani seerde wedstrijd vergezeld van één of zelfs twee bonuspunten. Ingeborg van Zeele zag haar tochtje over de Schelde beloond met twee oranjelinten. De Bier- vlietse amazone stuurde in de klasse L Orlando in de eerste proef met 169 punten naar de eerste plaats en twee winsten. Het was slechts een warmloper- tje. In de tweede proef stelde Van Zeele de ruin zo netjes voor, dat de jury haar 179 punten schonk. Dat bleek voldoende voor de hoogste dagscore. Inde eerste proef kreeg Van Zee le de overwinning overigens niet cadeau. Toen de stofwolken in de piste waren opgetrokken stonden ook voor Isabel van der Kuijl met Jade en Tamara Boone met Thyamo 169 punten op het scorebord. Het beslissende on derdeel, de zuiverheid van de gangen, sprak echter in het voordeel van Van Zeele. beste van het spel. Dat resul teerde in een 12-8-voorsprong, maar daarna namen de Braban ders voorgoed het initiatief over. Bij de rust waren de rollen omgedraaid: 25-32. In de tweede helft moestMaar- ten Hozee met vijf persoonlijke fouten naar de kant. Ook Mark Bruurs, topscorer met veertign punten, bleef ver van zijn beste vorm verwijderd. De rest v£ui het team miste de kwaliteit orii Scheldesport terug in de wed strijd te brengen, waardoor Ba rons al snel naar een verschjl van vijftien punten uit kon lo pen. Die marge bleef tot aan h^t einde gehandhaafd: 46-62. Scheldesport 2-Dynamo'70 2 74-31: De reserves van Schelde sport speelden een goede wed strijd. „Alles lukte. De re bounds, de fastbreaks en het schot. Het liep gewoon lekkerl, verwoordde aanvoerder Gerard Phylipsen de prestatie van dè Terneuzenaren. Het overwicht werd uitgedrukt in een hogè score. Vlado Dielemans mochjt zich uitleven met 27 punten. Volharding 2-Scheldesport 2 60-56: De winst was verdiend- Beide teams waren aan elkaar gewaagd. Met dien verstande dat de Goese ploeg over een bé ter eindschot beschikte. Die spanning was tot aan het eindje voelbaar. Vrouwen Scheldesport-Marathon 50-28: Een sterke beginfase bracht Scheldesport onder aanvoering van Danielle Knol en Eva Mar tens op een 12-0-voorsprong. Daarna werd het verschil ge consolideerd. Ruststand: 26-12. De score bij Scheldesport werd evenredig verdeeld onder Eva Martens (11), Daniëlle Knol (11 Nathalie de Wijs (10) en Stella Hozee (10). Smokkelhoek-Voorwaarts 25- 23: Een opvallend lage score die meer dan genoeg zegt over heit niveau van de wedstrijd.Het verlies van de Axelse ploeg was onnodig, omdat Voorwaarts na rust een marge van negen pun ten had te verdedigen: 8-ll „Maar dat lukte van geen kan ten.", zei aanvoerster Evelien df Vries later. De voorsprong ver-1 dween als sneeuw voor de zoni In de slotfase wist de ploeg uit Kapelle de winstpunten nog ih eigen huis te houden: 25-23. door Wim Broekhoven VLISSINGEN - In de vierde klasse klopte Zaamslag Krab- bendijke met 0-3 en bleek Co- lijnsplaatse Boys met 0-2 te sterk voor Spui. Wolfaartsdijk versloeg Cadzand met 2-1. Spui-Colijnsplaatse Boys 0-2: Waar Spui voor rust een straf schop claimde maar die niet kreeg, waren de bezoekers hal verwege de tweede helft heel wat fortuinlijker. Nigel Holmes tekende vanaf de elfmeter voor 0-1 en zorgde tien minuten voor tijd ook voor de tweede treffer: 0-2. Wolfaartsdijk-Cadzand 2-1: Cadzand kwam zeven minuten voor rust op voorsprong door Guido Rainhard. Kees Kloos terman tekende nog voor rust voor de gelijkmaker: 1-1. De winst in een gelijkopgaande wedstrijd ging via een treffer van Harm Fluijt - halverwege de tweede helft - naar de thuisclub: 2-1. Krabbendijke-Zaamslag 0-3: De koploper had binnen een kwartier een 0-2-voorsprong op het scorebord staan door goals van Jacco den Hamer en Arjan Oostdijk. Alleen in het begin van de tweede helft leek de thuisploeg bij machte terug te kunnen komen, maar een twee de treffer van Jacco den Hamer na zeventig minuten besliste de wedstrijd in het voordeel van de betere bezoekers. doorEduard Hofman HOEK - Een matige maar span nende finale in het Open Braak man-tennistoernooi in Hoek tussen Donovan Blackman en Christian Trapman kreeg dit weekeinde een verrassende ont knoping. Bij een 5-5-stand brak Donovan Blackman de service van z'n tegenstander Christian Trapman en schreef hij de het tennistoernooi op z'n naam. Van hoogstaand tennis was geen moment sprake. Bij een 3-3- stand brak Trapman de service van Donovan Blackman, maar was hij het voordeel in de vol gende game alweer kwijt. Beide spelers bleven daarna naar dat ene foutje van hun tegenstander zoeken. Tot de elfde en beslis sende game, toen Donovan Blackman de service van Trap man brak:6-5. hi de beslissende partij tussen Gino Roctus en Bas Barbasson (Cl-klasse) was er in de begin fase nauwelijks sprake van krachtsverschil. Nadat Roctus service van Barbason had ge broken, trok Roctus het initia tief en de partij toch nog naar zich toe: 6-3. Schouderblessure hi de C2-categorie ging de titel naar Marc van Avermaete. Te genstander Philip de Baets had teveel last van een schouder blessure om het Van Avermaete enigszins moeilijk te maken. Blj de vrouwen maakte Daisy Boogaard haar favorietenrol waar. Stefanie Pauwels kon al leen in de eerste vier games haar tegenstreefster volgen. Een tempoverhoging van Boogaard in de vijfde game was voor Pau wels teveel: 8-3. In een gelijkopgaande partij met veel lange rally's bleek As- trid Steyaert in de Dl-finale over iets meer inhoud te be schikken dan Anja Roodzant: 6-4. Joeri Loonstijn en Joël van Overloop, mannen dubbel Cl, waren een stuk sterker dan Mi- chielsen/Vercruysse, die ze met 9-4 aftroefden. Probleemloos Het sterk acterende C2-duo Van Amersfoort/De Kraker, dat probleemloos de finale haalde, rekende in de eindstrijd af met D'Hooghe/Scheerders: 9-6. Het vrouwendubbel Van Dam- me/Van Silfhout kwam tegen Asselman/Kool sterk uit de startblokken en bouwde zijn voorsprong in het verdere ver loop van de partij uit naar een riante 7-3-overwinning. In het gemengd dubbel Cl ble ven de favorieten Daisy Boog aard en Donovan Blackman goed overeind. Tegen het duo De Meijer/Dylan Blackman maak ten ze een flitsende start en wonnen ze met afgetekende cij fers: 8-4. De titel bij de C2-ers ging naar Asselman/Scheerders. Ze maakten korte metten met het duo Van Damme/De Braai: 8-5. foto Peter Nicolai Stormvogel (donkere caps) bestookt het doel van De Schelde. Vlissingse waterpoloërs verliezen derby van De Schelde door Aector Doorns TERNEUZEN - De vorm van de dag was zaterdag in Temeuzen doorslaggevend in de waterpo- loderby tussen de mannen van De Schelde en Stormvogel. Bas Wesdorp groeide in het zwem bad De Honte uit tot de man van de wedstrijd, door De Schelde met vier treffers naar een 5-4- winst te schieten. Waar de Vlissingers faalden in de afwerking, schoot Wesdorp uit alle hoeken raak. Vier keer scoren in één wedstrijd, het was de uitblinker nog nooit overko men. „Ik ben van nature geen veelscorende speler. Ik ben al blij dat ik af en toe eens een goaltje meepik, maar wat hier vanavond gebeurde, was fan tastisch. En dat in zo'n wed strijd", zei de matchwinnaar, die na afloop door de Terneu zense aanhang werd bedolven onder de felicitaties. „Een prachtig moment", vond hij. Het was al lang geleden dat Stormvogel had verloren van De Schelde. In al die tijd dat de teams elkaar in de bondswed strijden treffen, slaagde de ploeg van trainer/coach Kees Rijnhout er geen enkele keer in om te winnen. Verlies was vol gens Stormvogel-speler/trainer Patrick Vader ook zaterdag met nodig geweest. Hoewel hij de eerste was om toe te geven dat de winst van de rivaal verdiend was. „Als je door uitsluitingen bij De Schelde veertien keer een overtalsituatie krijgt en daaruit maar twee keer kan scoren, dan verdien je niet om te winnen. Het geeft ook aan dat wij de wedstrijd bepaalden, maar dat we er te weinig mee hebben ge daan." Flitsender „Daarbij moet gezegd worden dat onze jonge ploeg ook moei lijk tot scoren kwam door het pressen van De Schelde. Ze ga ven geen ruimte weg." Vader was voor het overige diktevre- den over het spel. „We hebben zelfs flitsender gespeeld dan te gen koploper ZDHC, waarvan we vorige week wonnen." In het Terneuzense kamp ver wees trainer/coach Rijnhout eveneens naar de overtalsitua tie, waarin zijn ploeg negen keer in de gelegenheid kwam om te scoren. „Wij hebben er ook te weinig mee gedaan. Verdedi gend liep het goed. We moesten druk blijven zetten, zodat Stormvogel een keer een gat moest laten vallen. Dat is aardig gelukt", concludeerde hij. Stormvogel begon goed aan het wedstrijd. Er waren nog geen twintig seconden gespeeld of Dennis van de Ketterij schoot zijn ploeg naar een 1-0-voor- sprong. Het antwoord van de thuisclub liet niet lang op zich wachten. Met een prachtige lob scoorde Bas Wesdorp de gelijk maker. vervolgens schoot Chris van Roy en zijn frustraties van de laatste weken weg. Invaller doelman Ko Mechielsen was kansloos op de snoeiharde inzet: 2-1. In de tweede periode werd er niet gescoord. De derde periode bracht meer opwinding. Binnen twee minuten leek Wesdorp met twee treffers de genadeklap uit te delen, maar in de laatste se conden van de periode wist Jan Kees Mol de achterstand tot 4-2 te verkleinen. In de laatste pe riode leek het voor De Schelde toch nog fout te gaan. Binnen een minuut was de stand gelijk getrokken. Aan de derde Vlis singse treffer ging een omstre den strafworp vooraf. Doelman Serge van Boehove, die fraaie reddingen verrichtte, zou de boosdoener zijn geweest. Pa trick Vader verzilverde het bui tenkansje: 4-3. Vlak daarop buitte Gerco Koks een man- meersituatie uit: 4-4. Een minuut later kroonde Bas Wesdorp zich tot goudhaantje, door de bal vanuit een moeilijke positie over Ko Mechielsen in het doel te schieten: 5-4. Door dit resultaat zijn de Terneuze naren, die hun vijfde overwin ning op rij boekten, naar een gedeelde derde plaats met Stormvogel opgeklommen. De Vlissingers hebben wel een wedstrijd minder gespeeld. De Schelde-Stormvogel 5-4.1. Den nis van de Ketterij 0-1, 2. Bas Wes dorp l-l, 3. Chris van Royen 2-1,13 Bas Wesdorp 3-1,15. Bas Wesdorp 4- 1.15. Jan Kees Mol 4-2, 16. Patrick Vader (strafworp) 4-316. Gerco Koks 4-4,17. Bas Wesdorp 5-4. Aan tal toeschouwers: 80. door Wim de Vos KOEWACHT - Voor één keer wilde Maurizio Gonzalez wel een uitzondering maken. Het forse prijzengeld dat de organi satoren in het vooruitzicht had den gesteld, lokte hem over de Westerschelde naar de Berlae- reloop in Koewacht. De topat leet uit Veere vormde zaterdag samen met de Belg Rudie Wil- lems het smaakmakende duo dat de bijna zestien-kilometer lange loop een schitterende apotheose bezorgde. Pas in de laatste honderd meter slaagde Gonzalez er in zijn steeds maar aanklampende op ponent van zich af te schudden. Bij de vrouwen liep Ingrid IJse- baert uit Hulst opnieuw een voorbeeldige race, die zij met de overwinning bekroonde. Normaal trekt Maurizio Gonza lez de Westerschelde nooit over om deel te nemen aan één van de vele trimlopen die Zeeuws- Vlaanderen kent. Nu de organi satoren het met prijzengeld een stuk aantrekkelijker hadden gemaakt voor de deelnemers, verscheen hij wél aan de start. Organisator Theo de Bot wond er geen doekjes om: „We willen er als organisatie een aantrek kelijke wedstrijd van maken, met een groot en ook goed deel nemersveld. Dat kun je alleen bereiken door prijzengeld be schikbaar te stellen. Dan komen ze vanzelf." De Berlaereloop trok in totaal 280 deelnemers, waarvan er overigens 30 de wandeltocht liepen. „Dat aantal zullen we in de toekomst nog gaan uitbrei den. We hadden alleen een tocht over twintig kilometer uitgezet maar uit reacties van de deelne mers bleek dat een loop van tien kilometer nog meer deelnemers trekt. Daar zullen we volgend jaar rekening mee houden", al dus De Bot. Maurizio Gonzalez maakte er zaterdag meteen vanaf de start een harde wedstrijd van. Samen met Rudie Willems, de plaatse lijke kilometervreter Sepp Ver meulen en de Belg Gino Aude- naerd sloeg hij al snel een gat met de rest van het deelnemers veld. Halverwege de wedstrijd ging Gonzalez over tot het uit delen van enkele speldeprikjes, die ervoor zorgden dat zowel Sepp Vermeulen als Audenaerd het hoge tempo niet langer kon den volgen. Gonzalez probeerde vervolgens ook Willems (onlangs winnaar in Westdorpe en ook vooraan in de Halve Marathon van Cad zand) van zich af te schudden, maar de Belg wenste zich zo maar niet gewonnen te geven. Het antwoord op de lange spurt van Gonzalez moest hij echter het antwoord schuldig blijven. Bij de vrouwen was Ingrid IJse-^ baert opnieuw de sterkste. De Hulster atlete zette daarmee dé lijn van de afgelopen maanden door. In de Berlaereloop vari Koewacht had zij uiteindelijk meer dan drieënhalve minuut voorsprong op de Belgische Lut de Clercq. Natuurloop In Nieuwvliet-Bad zorgde hét opkomende water in de voor laatste Natuurloop van atle tiekvereniging De Wielingep voor zware omstandigheden. Frank Verschorre bleek degene die daar het beste mee om wist te gaan. Hij toonde zich gister morgen de allersterkste op cfe tien-kilometerlange loop De Natuurlopen (de laatste wordt gehouden op 11 maart in Cadzand-Bad) blijven hun aan trekkingskracht hebben op at leten. De belangstelling was weer zo als gebruikelijk en ditkeerwerd het sportief gezien een wedr strijd die boven het gemiddelde uitstak Vooral toen het opkomende wa ter zijn hoogtepunt bereikt^, was er voor de deelnemers niet veel meer over dan een smal paadje. Veel deelnemers kozeii er dan ook voor de duinen in te gaan. En daar lag nu juist de h<}- ge moeilijkheidsgraad. Maar Frank Verschorre liet zioh door niets en niemand tegejn houden. De Bressiaander liep van de rest weg, al bleef met né me zijn streekgenoot Ene Capr- pon behoorlijk lang in zijn kiet- zog. Maar echt in de buurt vap Verschorre kwam de loper uit Zuidzande nooit. De tweede stek was voor Cappon, terwijl Axelaar Peter de Vet zijn goede vorm van de laatste weken on derstreepte met een uitstekende derde plaats. Bij de vrouwen was Christianne Vermorken de enige deelneem ster en dus ook de winnares. Op de vier kilometer ging de zege bij de mannen naar Marco vari der Meulen uit Oostburg, terwijl Frederique Versluijs de snelste vrouw was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 47