Fortuinlijke zege van Zierikzee Theunisse bezorgt SKNWK zege Voetbalsters ZSC'62 halen genadeloos uit IJver Bruse Boys wordt niet beloond 17 Martin van der Schee schiet derdeklasser vanaf de stip naar overwinning Zesde zege A-junioren Zierikzee Leiders maken geen fout in vierde klasse agenda maandag 19 februari 2001 Hoor Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Derdeklasser Zierikzee heeft zondag met enig fortuin de ont moeting op eigen veld tegen DBGC met 1-0 gewonnen. Op het moment dat ie dereen zich reeds schikte in een gelijk spel, sloeg voor de bezoekers drie mi nuten voor tijd het noodlot toe. Na een (onopzettelijke) handsbal van Tim Fransen in het zestienmetergebied wees scheidsrechter Van Oudheusden resoluut naar de penaltystip. Martin van der Schee voerde het onverwachte vonnis vervolgens koelbloedig vanaf elfmeter uit. Dat de winnende treffer uit de lucht kwam vallen op het Zierikzeese sport park Den Hogen Blok was iedereen het na afloop snel over eens. Maar dat één invaller bij de rood-zwarten zich een kleine twee minuten later bijna onster felijk had kunnen maken, zal menigeen zijn ontgaan. Na de in de 42e minuut gerealiseerde 1-0-voorsprong bracht Zierikzee-trainer Jos van Belzen in de 44e minuut, geheel volgens de tactiek, nog vers bloed in, in de persoon van Pa trick Verkaart... Inderdaad, de zoon van good-old Kees Verkaart, de gesle pen en rappe aanvaller die in het verle den voor vele hoogtepunten zorgde bij deSchouwse zondagclub. De zestienjarige debutant kreeg direct nazijn invalbeurt meteen de mogelijk heid alleen op DBGC-doelman Marco de Koning af te stevenen. De Koning, in voorkomende gevallen tevens een niet onverdienstelijke spits, loste het ge vaar evenwel voetballend op. Wegkans op vereeuwiging voor nieuweling Verkaart. „Toen ik de bal kreeg twijfel de ik of ik meteen moest schieten of moest proberen de keeper uit te spelen. Ik koos voor dat laatste, maar de keeper ging goed het duel aan en zette met een schouderduw mij van de bal. Dan zie je datje fysiek nog tekortkomt", aldus de reactie van Verkaart junior na afloop. Potentie Dat derdeklasser Zierikzee vooralsnog aan de vooravond van opnieuw glori euze tijden staat, lijkt na afgelopen weekeinde slechts een kwestie van tijd. Want andere, nog jonge, invallers als Michiel Tamerus en Benjamin Verwest tonen eveneens voldoende potentie. Een waarheid waar ook trainer Jos van Belzen zich in kan vinden. „Die jonge jongens hebben het weer goed gedaan." Over de zege was de Goese keuzeheer overigens minder positief. „Gezien het veldspel vind ik dat Zierikzee onver diend heeft gewonnen. Natuurlijk ben ik blij met de winst, maar met de ma nier waarop niet. Er werd niet scherp genoeg gedekt en met de positiewisse lingen achterin hadden we te veel moeite." Door de afwezigheid van de gebles seerde Erwin Nelissen en de geschorste Michel Winkels moest Zierikzee in de verdediging het nodige improviseren. Toen na een halfuur in de eerste helft tot overmaat van ramp ook nog eens laatste man Barry Hage geblesseerd moest uitvallen, werd de defensie er niet sterker op. Tijdens dat eerste half uur ontpopte de ontmoeting zich tot een aantrekkelijk duel tussen twee teams die veel strijd aan de dag legden en niet voor elkaar onderdeden. Zierik- zee-middenvelder Marco Jonker had na dertien seconden de openingstreffer op zijn schoen. Zijn trap was evenwel te gehaast en verdween naast het doel over de achterlijn. Actie op actie Na het wegvallen van Hage uit de de fensie kreeg DBGC ook enkele kleine kansjes. Zowel aanvoerder Richard Tuns als de nog jonge Hans Buys kregen echter de wederom uitstekend keepen de Jacco van der Schee tegenover zich. Tuns: ..De eerste helft was voor ons heel slecht. Na rust ging het beter en werden er meer duels door ons gewonnen. We kregen geen echte kansen, maar wisten wel meer druk te geven." Bij Zierikzee stapelde aanvaller Thomas Vos zondag actie op actie. Hij bleek een echte han denbinder voor de DBGC-defensie. „Zierikzee is nu duidelijk aan een bete re periode bezig. Ik heb er alle vertrou wen in dat het goed afloopt dit sei zoen", zegt de 21-jarige Vos uit Nieu- werkerk. Na de hervatting werden zowel hij als Marco Jonker, waar voor rust het nodi ge gevaar vandaan kwam, beter aan banden gelegd. „In de eerste helft werd niet agressief genoeg gedekt door ons. Tijdens de rust heb ik ze erop gewezen die nummer 10 (Jonker) en 11 (Vos) be ter te dekken en dat is goed uitgepakt", legde trainer Brayen Wolff uit, die na drie seizoenen aan zijn laatste compe titie bezig is bij DBGC. Met betrekking tot de handsbal waardoor de Oude- Tongse elf uiteindelijk achter het net visten, zei hij: „Het was inderdaad hands, maar Tim (Fransen) kan moei lijk zijn arm eraf hakken. Ik denk dat een andere scheidsrechter de penalty niet had gegeven. Zierikzee: Jacco van der Schee; Remco van der Wekken, Barry Hage (28. Benjamin Ver west), Maarten Padmos, Peter van der Lin de; Lee Mol (73. Michiel Tamerus), Martin van der Schee, Jarno Vermeulen, Marco Jon ker: Patrick Roggeband, Thomas Vos (89. Patrick Verkaart). MmSBsm Zierikzee (rechts) in de aanval in het thuisduel met concurrent DBGC. fotoPieterHonhoff door Klaas Verspoor SPRANG-CAPELLE - Op nieuw leed Bruse Boys in de tweede klasse E een ruime ne derlaag. SSC'55 won in Sprang- Capelle met 4-1, maar deson danks was er niet echt sprake van grote teleurstelling bij de Bruse ploeg. Trainer Ronald van Oeveren was namelijk al met een, zoals hij het omschreef, veredeld tweede elftal naar Brabant af gereisd. Drie spelers uit de tweede selectie, Leon Bal, Den nis Ruitenbeek en Martin van den Berge, startten in de basis en twee derde-elftalspelers, Jos von Unen en Jeroen Hoep, be zetten de bank. De eerste twintig minuten van de wedstrijd was er geen sprake van enig krachtsverschil en kreeg Bruse Boys via Michel Ruitenbeek de grootste kans op de openingstreffer. Opnieuw leidde, evenals vorige week te gen Veere, een misverstand tus sen Alex Andeweg en Tonnie van den Berge de achterstand voor Bruse Boys in. SSC-speler Jos Ossenblok brak de score open en drie minuten later werd de marge verdubbeld toen Jim my Bruurmijns kopbal achter doelman Jacob Muller ver dween. In de tweede helft viel Wilko Hanzen in. De speler, die net te rugkwam van de wintersport, werd in Bruinisse opgewacht door voorzitter Groeneveld en kon nog 45 minuten meespelen. Onder zij n impulsen kwam Bru se Boys terug tot 2-1 door een treffer van Michel Ruitenbeek. Van Oeveren: „Toen kreeg ik hoop op een puntje, want SSC was ook geen wereldploeg." De hoop vervloog snel, want door concentratieverlies kon SSC'55 al een minuut later de marge weer uitbouwen naar twee treffers. Acht minuten voortijd, toen bij Bruse Boys in middels de 38-jarige Jeroen Hoep en de 40-jarige Jos van Unen waren ingevallen, maakte Patrick Nieuwenhuijze er nog 4-1 van. „We hebben de tweede helft degelijk gespeeld en er was vandaag niemand slecht. Na de 3-1 kregen Simon Boogaard, Je roen Hoep en Ralph van den Ou den zelfs nog goede kansen. Ie dereen heeft keihard gewerkt." Bruse Boys: Jacob Muller, Ralph van den Ouden, Tonnie van den Ber ge, Alex Andeiveg en Leon Bal (70. Jos von Unen): Mujo Avdic, Ruben van de Berg en Simon Boogaard: Michel Ruitenbeek, Martin van den Berge (46 Wilko Hanzen) en Dennis Ruitenbeek (60. Jeroen Hoep). ZIERIKZEE - In de hoofdklasse van de A-junioren kwam Zie rikzee tot een overwinning door Roosendaal met 7-2 terug te wijzen. Door de zege passeerde de ploeg van Leen Koster dé Brabanders op de ranglijst. Na veertien duels heeft Zierik zee 19 punten en dat is precies een punt meer dan Roosendaal verzamelde. „Het liep lekker vandaag", liet een tevreden Koster weten. Bij de rust leidde zijn ploeg al met 3-1. Martin Kiezenberg opende met een kopbal, op aangeven van Pa trick Verkaart, de score en Mi chiel Tamerus maakte er 2-0 van. In de 25e minuut profiteer;- de Frank Bolier optimaal van een fout van de Roosendaal- doelman en dat betekende de 3- 0. Twee minuten voor rust kwa men de bezoekers nog wel terug tot 3-1 maar doordat in de slot fase Roosendaal-speler De Man een rode kaart kreeg werd de tweede helft toch een formali teit. Al in de vijfde minuut werd Ta merus de diepte ingestuurd. De goed bijgesloten Frank Bolier maakte op zijn aangeven het karwei met een hard schot gede gen af: 4-1. De ingevallen B-ju nior Marvin de Reuver stond met zijn steekpass aan de basis van de vijfde Zierikzeese treffer die gemaakt werd door Patrick Verkaart. Een kwartier voor tijd; werd een fraaie combinatie door Robin van Welt afgerond en Patrick Verkaart zorgde met zijn tweede treffer voor 7-1, Door gebrek aan concentratie kon Roosendaal tien minuten voortijd nog wel scoren. „Ik was. zeer tevreden. We gaan probe ren om aan de bovenkant van de- middenmoot te eindigen, al zal, dat niet meevallen", meldde Leen Koster. Smerdiek lijdt gevoelige nederlaag in strijd om derde plaats VLISSINGEN - In de vierde klasse A van het zaterdagvoet bal wonnen de leiders allemaal lnin wedstrijd: Zaamslag klopte Krabbendijke met 0-3, Nieuw- land versloeg Borssele met 3-1 cnMZVC-Hoedekenskerke ein digde in 6-1. Wemeldinge-Wissenkerke 1-3: Vanaf de aftrap scoorde Roy Je- remiasse voor de thuisclub, maar daarmee was de koek voor Wemeldinge meteen op. Wissen- kerke was gewoon beter en via Robbin Moreauw en een schitte rende vrije trap van Ronald van Ouwerkerk leidde de ploeg bij rust verdiend met 1-2. Wemel dinge drong na rust wel aan, maar een treffer van Steven Dees - een kwartier voor tijd - besliste de partij definitief. Spui-Colijnsplaatse Boys 0-2: Waar Spui voor rust een straf schop claimde en hem niet kreeg, waren de bezoekers hal verwege de tweede helft for tuinlijker. Nigel Holmes teken de vanaf elf meter voor 0-1 en diezelfde speler zorgde tien mi nuten voor tijd ook voor de tweede treffer. MZVC-Hoedekenskerke 6-1: Via doelpunten van Dennis Bodrij, Rene Kerkhof en Alexander Bom leidde MZVC na een kwartier al met 3 -0Rem co Lenselink tekende na een uur voor 4-0, Arjo Zandee redde een kwartier voor tijd de eer voor de hekkensluiter, waarna Kerkhof en Bom nog voor 6-1 zorgden. Wolfaartsdijk-Cadzand 2-1: Cadzand kwam zeven minuten voor rust op voorsprong door Guido Rainhard, maar Kees Kloosterman tekende kort daarna voor de gelijkmaker. De winst ging via een treffer van Harm Fluijt naar de thuisclub. Krabbendijke-Zaamslag 0-3: De koploper kwam binnen een kwartier een 0-2-voorsprong, door goals van Jacco den Hamer cn Arjan Oostdijk. Alleen in het begin van de tweede helft leek de thuisploeg terug te kunnen komen, maar een tweede treffer van Den Hamer besliste de wed strijd in het voordeel van de be tere bezoekers. Nieuwland-Borssele 3-1: Via ®en eigen doelpunt kwam Nieuwland op voorsprong en Wilco Kwekkeboom tekende nog voor rust voor 2-0. Zeven- hen minuten na de thee kwam Borssele door Martijn Boone te rug tot 2-1, maar vijf minuten voor tijd tekende Kwekkeboom vanaf elf meter voor de bevrij dende 3-1. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Van de vier Schouwse vrouwen-voetbalelf tallen sleepte zaterdag slechts ZSC'62 een overwinning in de wacht. Het bezoekende Kloe- tinge 2 werd flink de oren ge wassen en met een 8-0-neder- laag huiswaarts gezonden. WIK'57 verloor in eigen huis met 1-3 van de hoofdmacht van Kloetinge. Ook DFS en Zierik zee beten in het stof. Zij verloren respectievelijk van Patrijzen en Meeuwen. WIK'57 - Kloetinge 1-3: Een zwaar gedesillusioneerd vrou wenteam van WIK is weer eens met de neus op de feiten ge drukt. Waar het bij voetbal alle maal om draait, doelpunten maken, bleek voor Kloetinge makkelijker dan voor WIK'57. De thuisploeg creëerde zich kans op kans maar was slechts één keer succesvol. Het bezoe kende Kloetinge kreeg tweeën- eenhal ve mogelijkheid en prikte er drie in. „En dat doet pijn in mijn hart als je zo geflatteerd verliest", stak trainer Wim Kommer zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken. De bezoekers begonnen het duel sterk en kwamen na een kwar tier terecht op een 0-1-voor sprong. Hierna nam WIK het initiatief over. Met ballen op paal, lat en van de doellijn gered kwam in de 55e minuut echter pas de gelijkmaker: 1-1. Kloe tinge verscheen hierna nog twee keer voor invalkeepster Maris- ka Hart en rondde beide keren met succes af. Bij winst had WIK opponent Kloetinge op de ranglijst kunnen passeren. Nu is het gat opgelopen tot vijf pun ten. Patrijzen - DFS 2-1: Door een volgens vele DFS-aanhangers vermeend buitenspeldoelpunt moesten de punten zaterdag in 's-Heerenhoek worden gelaten. Lange tijd zag het er naar uit dat de wedstrijd in een onbeslist 1- 1-gelijkspel ging eindigen. Zes minuten voor tijd viel evenwel het doek. De vrouwen van DFS, dat zonder coach Richard Eerd- mans afreisde naar Patrijzen, begon zwak en slecht aan de eerste helft. Desondanks lukte het Danielle van de Velde na een halfuur uit een corner van aan voerster Janne Goedhart de openingstreffer te maken. Na de hervatting startte DFS fana tiek, maar het spel zakte alweer snel in. Na een foutje van Sabine de Groot, scoorde Patrijzen voor de eerste keer tegen. Vlak voor tijd bezegelde het de zege door te scoren uit de vermeende buit spelsituatie. ZSC'62 - Kloetinge 2 8-0: De elf van ZSC hadden zaterdag wei-1 nig problemen met het bezoe kende Kloetinge. In de eerste.' helft ondervonden de Scharen- dijkse voetbalsters nog enige te genstand van de bezoekers. Na de hervatting was het echter éénrichtingsverkeer en werd er 45 minuten lang op de helft van Kloetinge gespeeld. Voor de pauze (5-0-ruststand) realiseer de ZSC-spits Ramona Ooster,- ling een zuivere hattrick. De twee andere doelpunten kwa men op naam van Joyce Brand. In het tweede gedeelte scoorde zowel Oosterling als Brand nog een keer. Vlak voor tijd zorgde Astrid de Jong voor de 8-0-eind- stand. Meeuwen - Zierikzee 5-0: In dé eerste helft kon het zwaar geha vende Zierikzee het nog enigs zins bolwerken tegen het veel sterkere Meeuwen. Vanwege ziekte moesten de rood-zwarten terugvallen op een tweetal in valsters uit het meisjesteam. Toen tot overmaat van ramp in de tweede helft ook nog eens Jo- rinda Verhoek geblesseerd moest uitvallen, en er geen ref serves op de bank zaten, stortte het tienkoppige Zierikzee comi- pleet in. De thuisploeg maakte hier dankbaar gebruik van en scoorde aan de lopende band Daar waar Zierikzee zich in de eerste helft nog enige kansen creëerde, kwamen de vrouweh na de hervatting amper meer in de buurt van het zestienmeter gebied van de tegenstander. maandag Dammen PZDB-clubcompetitie. Hoofdklasse: Aagtekerke - Lammerenburg. Aanvang 19.30 uur. ■Bi Schaken Huishoudelijke competitie. Achttiende ronde bij schaakclub Zierikzee. Locatie: UVV-gebouw, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - SKNWK speelde zaterdagmiddag in de topper tegen Smerdiek een soort blij-dat-ik-glij-spel. Maar liefst vijf vaste basisspe lers van de Nieuwerkerkse vierdeklasser stonden op de lange latten in winterse oorden en schitterden dus door afwe zigheid. Maar ook onder die omstandigheden bleef SKN WK overeind en werd de finish gehaald met een 1-0-overwin- ning. Voor SKNWK was Erwin The unisse zaterdagmiddag met de enige treffer van de wedstrijd de hoofdrolspeler, voor Smer diek was dat scheidsrechter Bram van Donge uit Bruinisse. Hij was in de ogen van de be zoekende ploeg de gebeten hond en eiste in de topper tus sen de nummer één en drie van de vierde klasse B volgens Smerdiek een voorname rol op. De spelers van de bezoekers hadden het van meet af aan aan de stok met de leidsman en al heel snel kreeg Smerdiek- linksback Carlo Opree een ka- nonnade naar zijn hoofd. Van Donge maakte duidelijk niet van gezeur te houden, maar kon in de ogen van Smerdiek geen goed meer doen. Toch had Van Donge absoluut geen schuld aan de nederlaag die de Thoolse ploeg leedSter ker nog, door het gezeur aan het hoofd werden alle twijfel achtige beslissingen uitgelegd in het voordeel van SKNWK en daarmee deed Smerdiek zich zelf eigenlijk tekort. Waslijst SKNWK-trainer Jos Wesdorp liep na afloop met zijn (wegens verkoudheid) bedekte hoofd in de wolken. Vooraf tekende de Zierikzeese trainer door de waslijst aan absenten voor een punt. Zonder Kees-Jan van Nieuwenhuijze, John Roks, Oby Kikstra, Pascal Dalebout en Freek van Marie, die een ge zamenlijke skivakantie boek ten, en zonder de geblesseerde Michel Flikweert leek dat het hoogst haalbare. De 4-0-nederlaag uit de heen wedstrijd maakte het zelfver trouwen aan Nieuwerkerkse kant ook al niet "groter, maar toch viel het spel in de eerste helft niet tegen. Natuurlijk was er geen sprake, overigens aan beide zijden, van hoog- SKNWK-doelman Leon Quik onderschept een voorzet. Aanvoerder Erwin Theunisse en Smerdiek-spits Niels Hage gaan onder de bal door. foto Pieter Honhoff staand voetbal. SKNWK kon niet en bij Smerdiek liep het niet. Spits Niels Hage, anders zo trefzeker, lag of aan banden bij SKNWK-aanvoerder Mar tijn Neele of, indien losgeko men, miste precisie in de af werking. Tweemaal maaide de langharige spits voor rust hard over de bal heen. Achteraf was er dan ook on vrede bij Smerdiek en trainer JanVerreijen. „We hebben hier ongelukkig verloren. Goed voetbal was op dit veld niet mogelijk, maar het blijft zonde dat wij hier drie punten laten liggen." Wesdorp eiste het ze- gerecht op, maar had daar ge zien het vertoonde spel nauwe lijks recht op. „Ik vond ons de terechte winnaar. We hebben Smerdiek tegen ZSC aan het werk gezien en toen waren ze een klasse beter. Wij hebben vandaag laten zien dat we ook kunnen knokken." Daarmee sloeg Wesdorp de spijker op zijn kop. Er was in Nieuwerkerk voornamelijk sprake van werkvoetbal. SKNWK stelde met een viertal afstandschoten Smerdiek- doelman Alex Stoutjesdijk op de proef en aan de andere kant moest Leon Quik pas elf minu ten voor rust voor het eerst echt handelend optreden toen Niels Hage eens een keer wel tot een schot kwam. Spelinzicht In de laatste zeven minuten voor rust claimden beide teams de voorsprong. Eerst waren Robbert van der Zande en vervolgens Wouter de Jonge dicht bij een treffer, maar aan de andere kant ontsnapte SKNWK toen Leon Quik een verrassend opstuiterende bal van Gert-Jan van Ham via zijn eigen lichaam tot corner zag verdwijnen. Erwin Theunisse toonde even later zijn spelin zicht door zich op Pierre Wit- hagens voorzet goed op te stel len en een gevaarl ij ke aanval te onderbreken. Kprt na rust was Theunisse op de eigen doellijn opnieuw de reddende engel en die rol leek hem wel te bevallen. Uit het niets, vanaf veertig meter, te kende Theunisse in de 67e mi nuut voor de enige treffer van het duel. Theunisses schot werd door keeper Alex Stoutjesdijk niet op de juiste waarde ingeschat. „Ik had zelf niet het idee dat ik zover voor de goal stond. Ik baal er van, want ik verspeel zo toch een paar punten", aldus de doel manIn de slotfase van het duel kreeg SKNWK, doordat Smer diek alles op de aanval zette, nog kansen om de score te ver groten. Steeds kwam een spe ler echter een schoenlengte te kort. SKNWK zette opnieuw, hoe wel trainer Jos Wesdorp daar zes duels voor het eind van de competitie nog niet aan wil denken, een stap richting het kampioenschap. SKNWK - Smerdiek 1-0 (0-0). 67. Erwin Theunisse 1-0. Gele kaart: Peter van der Cingel (SKNWK), Niels Hage (Smerdiek). Scheids rechter: A. van Donge (Bruinisse). Aantal toeschouwers: 75. Bijzon derheid: Smerdiek-grensrechter Peter Franke krijgt in de 79e mi nuut geel nadat hij SKNWK-elftal- leider Jan Slins met de vlag op .de hand sloeg nadat die in een reser vebal niet snel genoeg in het veld bracht. SKNWK: Leon Quik, Ramon van der Zande (66. Emiel Pollemans), Erioin Theunisse, Martijn Neele en Robbert van der Zande, Sytze Stins, Gert-Jan Tierie, Peter van der Cingel en Jurjen Vermeer (81. Johan PadmosLeon Goedegebu- re (67. Emiel Kuijten) en Wouter de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 37