Strijdlied uit vijfhonderd kelen Opbrengst golftoernooi voor gehandicaptenhuis Fleuroja Serooskerke krijgt overdekte tribune Uitstel dreigt voor noordelijk deel van recreatieverdeelweg Irislaan afgesloten tijdens voetbal Vernielingen in sportvisboot Drankrijder oorzaak ongeval Raam ingeslagen met stoeptegel Vrouw rijdt tegen boom en sloot in Aanhouding wegens mishandeling Eilanders zingen cd vol voor behoud volwaardig ziekenhuis GroenLinks Vlissingen wil relatie met stad Marokko Stappers op de bon in centrum Goes Goese kerk dichtgelijmd %Mm'b%Mode maandag 19 februari 2001 VLISSINGEN - De Irislaan in Vlissingen wordt dinsdag (morgen) vanaf 17.30 uur gedeeltelij k afgesloten voor verkeer. Het gedeelte tussen de Hercules Segherslaan en de Van de Helstlaan is dan verboden voor doorgaand verkeer. Reden voor de afsluiting is de voetbalwedstrijd tussen VC-Vlissin- gen en Feyenoord, die op het veld van Vlissingen gespeeld wordt. De afsluiting is nodig om hulpverlenende instanties in geval van nood vrije doorgang te verzekeren. SINT-ANNALAND - Onbekenden hebben in de nacht van za terdag op zondag voor de vierde keer vernielingen aangericht op een sportvisvaartuig in de haven van Sint-Annaland. In de boot werd een spoor van vernieling getrokken. Verschillende kratten bier en flessen sterke drank zijn weg, andere flessen werden kapotgegooid. THOLEN - Twee personenauto's zijn volledig vernield bij een frontale aanrijding, zaterdag rond 22.30 uur. De veroorzaker was een automobilist uit de gemeente Tholen. De 46-jarige man reed in de Koningin Julianastraat vanuit de richting Grindweg, toen hij op de linkerweghelft raakte en frontaal in botsing kwam met zijn tegenligger. Zowel hijzelf als de 36-ja- rige plaatsgenoot waarop hij ingereden was, raakte gewond aan het gezicht. In het ziekenhuis werd de 46-jarige bestuurder een bloed proef afgenomen, waaruit bleek dat er alcohol in het spel was. Zijn rijbewijs werd ingenomen. De man bleek in een onverze kerde auto te rijden. VLISSINGEN-Aan de Schuitvaartgracht in Vlissingen heeft een onbekend gebleven dader zaterdag rond 21 uur een ruit ingeslagen. Eerst werd er op het raam aan de voorzijde van de woning ge tikt. Toen de bewoonster de deur opende, zag zij niemand. Even later werd aan de achterzijde met een stuk stoeptegel een raampje vernield. Toen de vrouw ging kijken, zag ze nog net een man over de schutting klimmen. SEROOSKERKE (W) - Rond 9.30 uur zondagmorgen is een 53-jarige Middelburgse tegen een boom gereden op de Vrou- wenpolderseweg in Serooskerke (W). De vrouw kwam uit de richting van Vrouwenpolder rijden, toen zij van een vogel schrok en de macht over het stuur verloor. Zij botste tegen een boom en belandde in de sloot naast de weg. De vrouw is ter controle naar het ziekenhuis gebracht, maar leek niets te mankeren. De auto was volledig vernield. VLISSINGEN - Een 21 -jarige Vlissinger is in de nacht van za terdag op zondag aangehouden nadat hij een I7-jarige Mid delburger een vuistslag gaf. Agenten zagen het voorval rond 5 uur op de Markt in Middelburg. De dader heeft geen reden kunnen opgeven voor zijn daad. Hij kreeg een proces-verbaal. Diezelfde nacht rond kwart voor twaalf was in Middelburg een 26-jarige Oost-Souburger aangehouden. Hij had in de Beddewijkstraat een trap gegeven tegen een auto. Ook hij kreeg een proces-verbaal mee. HnorAli Pankow ZEERIKZEE - Ruim vijfhonderd Schouwen-Duivelanders zongen za terdagmiddag in de Nieuwe Kerk in Zierikzee voor de opnamen van de cd Zing voor je leven', bedoeld om een volwaardig Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis te behouden. Negen num mers, van strijdlied tot blues, wierpen een dijk van emoties op tegen de kille berekening, op grond waarvan het ziekenhuis wordt ontmanteld. Onder die ruim vijfhonderd deelne mers bevond zich ook J. Bij de Vaate- Eckhardt. Zij zong 44 jaar geleden ook mee in het Zierikzeese Oratori umkoor, dat ter gelegenheid van de opening van het ziekenhuis het Zweeds volkslied vierstemmig ten ge hore bracht voor koning Gustaaf. „Onvoorstelbaar toen dat ik hier nu moet staan zingen om het open te hou den." Wethouder D. van der Wekken sprak namens het gemeentebestuur grote waardering uit voor de wijze waarop ,de bevolking strijdt voor behoud van het ziekenhuisD e gemeente zorgt dat alle 150 kamerleden de cd krijgen. De wethouder wond er overigens geen doekjes om dat volledig behoud van het ziekenhuis nauwelijks meer tot de mogelijkheden behoort. De binnen bereik liggende alternatieven gaf hij echter nu veel meer kans dan drie maanden geleden voor mogelijk werd gehouden. Van der Wekken doelde op de kansen voor een herstelafdeling, een afdeling voor kort verblijf en een centrale huisartsenpost naast een vol ledige polikliniek met dagbehande ling. Wel heeft de wethouder nog hoop op meer functies voor het ziekenhuis. Hij maakt dat op uit signalen uit de lan delijke politiek. Een belangrijke slag daarvoor moet geleverd worden op vrijdag 2 maart, als een delegatie Tweede Kamerleden, woordvoerders voor de volksgezondheid, voor over leg naar Zierikzee komt. Lastige galm „Vanmiddag gaat het om het gevoel en niet om economische overwegingen', hield Mar van der Veer het massale ge legenheidskoor voor. Van der Veer nam het initiatief tot de cd 'Zing voor je leven'. Hij schreef de teksten, com poneerde de muziek en dirigeerde za terdagmiddag met vlammend en thousiasme de menigte in de kerk. Met Ruim vijfhonderd Schouwen-Duivelanders zongen mee in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. foto Pieter Honhoff evenveel inzet begeleidden Marco van 't Hoff (piano) en Cees Groenleer (or gel) de negen liedjes. Opnameleider Wolfeit Jumelet van Studio Twee liet zich door de lastige galm in de Nieuwe Kerk niet van de wijs brengen en toon de zich pas tevreden als de nummers er echt goed opstonden. Het ging ten slotte om een gedenkwaardig pro duct. „Over vierhonderd jaar maken ze hier misschien wel een openluchtspel van. Net als van het Oproer", fluisterde één van de deelneemsters met gevoel voor historie. „Ze gaan aan de haal met ons hospitaal", golfde het plots door de kerk. „Beetje krachtiger. Stelt u zich voor dat u directeur Broertjes met ons ziekenhuis op z'n rug ziet weg slui pen", moedigde Van der Veer aan. Cees de Feiter van de groep Crosshead zong op een pittige rocksound dat er financieel gezien geen medicijnen zijn voor het economisch zieke zieken huis. Het koor viel in met 'Maar ik vecht voor het leven van het ziekenhuis'. Marcel van den Berg met zijn mooie tenorstem maakte bij velen veel in druk, omdat hij als huisarts uit Nieu- werkerk een zingend pleidooi hield voor het voortbestaan van het zieken huis. Een blues, een mooie solo van de sopraan Liesbeth Franken en een tekst op de wijs van het vaderlands lied 'Wij willen Holland houden' maakten de opnamen compleet. De cd Zing voor j e levenis over twee weken op tal van verkooppunten verkrijg baar. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De serviceclub Kiwanis Zierikzee/Schouwen-Duiveland kwam zaterdagochtend niet met lege handen naar Huis Fleuroja, de woning in Zierik zee die vijf lichamelijk en geestelijk ge handicapte mensen met elkaar delen. Ki wanis bracht een cheque van 6200 gulden en een partij schoenen mee. De serviceclub had dit geschenk bijelkaar gebracht tijdens een groot golftoernooi in Bruinisse. Voorzitter L. Esinga van Kiwa nis sprak zijn waardering uit voor de durf en pioniergeest waarmee de ouders van de pupillen Fleur, Rob en Janneke deze spe cifieke voorziening in Zierikzee hebben opgezet. Zij deden dat met een beroep op het zogeheten Persoons Gebonden Bud get (PGB). Daarbij lopen ze echter voort durend tegen beperkingen op, want de wet is nog niet voldoende op de praktijk afgestemd. Kiwanis wilde de ouders en andere be trokkenen bij Fleuroja een stimulans bie den en besloot vorig jaar al de opbrengst van het jaarlijkse golftoernooi aan het huis te schenken. Dit jaar werd voor de zelfde bestemming gekozen en ook na het komend toernooi mag Fleuroja rekenen op een substantiële schenking. Volgens voorzitter Esinga weet Kees Zeilenmaker, organisator van de golftoernooien, als geen ander de juiste sponsors warm te krijgen. Hij overhandigde de cheque aan voorzitter MVaandrager van de stichting Fleuroja. Het huis aan de Reigerstraat in Zierikzee telt inmiddels vijf pupillen. De twee nieu we bewoonsters zijn Jolanda en Willeke. De verzorging van de bewoners is voorna melijk in handen van het gastouderpaar Wout en Margreet Willemse. Zij worden bij toerbeurt bijgestaan of tijdelijk ver vangen door medewerkers van Stichting het Gors. Een oproep voor vrijwilligers om regel matig uitstapjes met de bewoners te ma ken, bleef tot nu toe zonder respons. Vol gens bestuurslid E. van Schouwen van Fleuroja heeft het Gors toegezegd zich ex tra te zullen inspannen om enkele vrijwil lige begeleiders te zoeken. doorNadia Berkelder SEROOSKERKE - Vanaf vol gend seizoen zijn de clubkleu ren van voetbalvereniging Se rooskerke van ver te zien. Dan staat aan de rand van het veld een splinternieuwe, overdekte, zittribune. De financiering is al rond, de bouwvergunning is af gegeven. Nu moet de tribune al leen nog worden gebouwd. Deoudezeecontainer op pootjes die nu nog dienst doet als radio- sailer, verdwijnt. De uitslagen worden vanaf september omge roepen vanuit een hokje op de tribune. Langs het hoofdveld van Serooskerke staan nu alleen een paar bankjes. Supporters die hun club willen aanmoedi gen, kunnen plaatsnemen langs de lijn, „Voetbal is een winter sport", zegt voorzitter R. Filius. Daarom is gekozen voor een overdekte tribune, zodat de toe schouwers voortaan droog de wedstrijd kunnen zien. De tribune, die bijna een ton Kost, wordt voor een deel door de leden en supporters betaald. De opbrengst van de jaarlijkse rommelmarkt wordt gebruikt en iedereen die de club een warm hart toedraagt, kan een stoel adopteren. Na de nieuw jaarstoespraak, waarin Filius het plan uit de doeken deed, werden in twee uur tijd 70 stoe len a 250 gulden 'verkocht'. „We verkopen ze niet echt", zegt Filius. „Iemand die een stoel koopt heeft geen recht op een zitplaats. Maar als het Neder lands elftal bijvoorbeeld weer eens komt, hebben mensen met een stoel voorrang." Hij wijst naar de muur, waar een foto hangt van het eerste van Seroos kerke met het Oranje-elftal dat in '88 Europees kampioen werd. Inmiddels zijn al 80 van de 180 kuipstoeltjes geadopteerd. Bouwpakket Er zijn vrijwilligers nodig om de tribune te bouwen. Hij wordt als bouwpakket aangeleverd. In vier maanden tijd moet het bouwwerk staan. „We willen de tribune voor het nieuwe seizoen in gebruik nemen. Er gaat onge veer elfhonderd uur werk in zit ten, maar ik verwacht wel dat we het rond krijgen.De tribune wordt twintig meter lang en vijf rijen hoog. Voorbijgangers op de Kadetweg zullen vanaf septem ber de afkorting V.V.S., geschre ven in witte en blauwe kuip stoeltjes, duidelijk kunnen zien. VLISSINGEN - Vlissingen moet een relatie aangaan met een plaats in Marokko. Dat vindt de Vlissingse GroenLinks fractie. GroenLinks is voorstander van een culturele uitwisseling, zon der een uitgebreide stedenband aan te knopen. De voorkeur van de partij gaat uit naar een plaats in het Rif-gebergte, in het noor den van Marokko, waar veel Marokkanen die in Nederland wonen vandaan komen. De ge meente werkt momenteel aan een nota Internationale samen werking. GroenLinks zou gaag zien dat een relatie met een Marokkaan se stad daarin wordt opgeno men. redactie noord-zeeland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111) 454647 Fax: (0111454657 e-mail: redzzee@pzc.nl M.Modde(chef) M.G.vanden Broek P- Kleemans FF.A.M. van Loon A.M.L. Pankow R-H.N. Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Doordat er onze kerheid is ontstaan over rijks subsidie voor landinrichtings projecten, wordt er geschoven met projecten die volgen uit de landschapsvisie Schouwen- West. Voor onder meer de aanleg van het noordelijk deel van de recreatieverdeelweg dreigt langdurig uitstel. De Dienst Landelijk Gebied (DLG) stelt de gebiedscommis- sie Schouwen-West voor de eer der bepaalde prioriteiten nog eens goed te bekijken en daarna tot een andere volgorde te be sluiten. Om te beoordelen welke onderdelen het eerste aan bod moeten komen, heeft de DLG een overzicht gemaakt van de huidige stand van zaken. Daar in staat hoe groot de totale in vestering is, hoeveel geld ervoor inmiddels via subsidies van Rijk, provincie en gemeente be- GOES - Het verscherpte toe zicht in de binnenstad van Goes heeft afgelopen weekeinde weer enkele bekeuringen opgeleverd. In de nacht van zaterdag op zon dag werden een 19-jarige Goe- senaar en een 29-jarige man uit Breda aangehouden wegens wildplassen. Op de Vismarkt werd omstreeks 2.30 uur zon dagmorgen een 27-jarige man uit Goes aangehouden, die mid den op straat liep en weggebrui kers hinderde Hij kreeg een boete van honderd gulden. Op de Grote Markt waren rond 5 uur drie mannen, in de leeftijd van 20 tot 23 uur, aan het vech ten. Ook zij kregen een proces verbaal. GOES - Bij een kerkgebouw in Goes zijn tussen zaterdag 10.30 uur en zondagmorgen de sloten van de kerkdeuren volgestopt met lijm. Het gebouw was daar door niet meer toegankelijk. De vandalen hadden ook een bui tenlamp vernield. schikbaar is, maar ook hoe ver de planologische voorbereiding is gevorderd. De inrichting van het zoomge- bied tussen Renesse en Haam stede moet in elk geval op korte termijn aan de beurt komen. De inrichting van gebieden aan de Rampweg en in Burgh- en West- landpolder als compensatielo caties voor kampeerterreinen die elders uit de Kop van Schou wen moeten verdwijnen, laat naar verwachting wat langer op zich wachten. Het noordelijk deel van de recreatieverdeelweg krijgt in elk geval geen voor rang. Voor aanpak van het zoomge- bied is het mogelijk via de nota Belvedère subsidie te verkrij gen. Een voorwaarde is echter wel dat er een visie op de cul tuurhistorie van het gebied wordt gemaakt. Daarmee is haast geboden. Grond Voor de compensatielocaties aan Rampweg en in de Burgh- Westlandpolder werkt de ge meente momenteel aan een wij ziging van het bestemmings plan. Daar de DLG nog geen grond beschikbaar heeft voor de landschappelijke inpassing van de vakantieparken, wordt voor gesteld de uitwerking van dit onderdeel op te schuiven. Het voorstel om te schuiven met projecten komt aan de orde in de openbare vergadering van de Gebiedscommissie, die donder dagmiddag 22 februari om 13.00 begint in het dorpshuis in Serooskerke. (Advertentie) />- Modehuis voorde grotere malen Neuw Buig 31. Möfetiurg - Tel 011&628378 De Fleuroja-bewoners kregen, behalve een geldbedrag, ook degelijke wandelschoenen. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 33