Strijdlied uit vijfhonderd kelen Natte voeten PZC Eeuweling schenkt grenslinde Vernielingen in sportvisboot Drankrijder oorzaak ongeval Vrouw beroofd in Goes Boetes in Goese binnenstad Irislaan afgesloten tijdens voetbal Motorrijder en passagiere gewond Eilanders zingen cd vol voor behoud volwaardig ziekenhuis Serviceclub schenkt opbrengst golftoernooi aan pupillen Fleuroj a Workshop Perzisch ajour Hardrijders krijgen bon Inloopochtend peutergym Afzettingen in Kwadendamme Goese kerk dichtgelijmd maandag 19 februari 2001 SINT-ANNALAND - Onbekenden hebben in de nacht van za terdag op zondag voorde vierde keer vernielingen aangericht op een sportvisvaartuig in de haven van Sint-Annaland. In de boot werd een spoor van vernieling getrokken. Verschillende kratten bier en flessen sterke drank zijn weg, andere flessen werden kapotgegooid. THOLEN - Twee personenauto's zijn volledig vernield bij een frontale aanrijding, zaterdag rond 22.30 uur. De veroorzaker was een automobilist uit de gemeente Tholen. De 46-jarige man reed in de Koningin Julianastraat vanuit de richting Grindweg, toen hij op de linkerweghelft raakte en frontaal in botsing kwam met zijn tegenligger. Zowel hijzelf als de 36-ja- rige plaatsgenoot waarop hij ingereden was, raakte gewond aan het gezicht. In het ziekenhuis werd de 46-jarige bestuur der een bloedproef afgenomen, waaruit bleek dat er alcohol in het spel was. Zijn rijbewijs werd ingenomen. De man bleek in een onverzekerde auto te rijden. GOES - Een 69-jarige vrouw uit Maarssen is zaterdag in Goes slachtoffer geworden van een tasjesdief. De vrouw liep rond 19.45 uur met haar man op het Schuttershof toen een onbe kend gebleven fietser haar voorbiji'eed en haar de tas uit han den rukte. In de tas zat onder meer een mobiele telefoon. GOES - Het verscherpte toezicht in de binnenstad van Goes heeft afgelopen weekeinde weer enkele bekeuringen opgele verd. In de nacht van zaterdag op zondag werden een 19-jari- ge Goesenaar en een 29-jarige man uit Breda aangehouden wegens wildplassen. Op de Vismarkt werd omstreeks 2.30 uur zondagmorgen een 27-jarige man uit Goes aangehouden, die midden op straat liep en weggebruikers hinderde. Hij kreeg een boete van honderd gulden. Op de Grote Markt waren rond 5 uur drie mannen, in de leeftijd van 20 tot 23 uur, aan het vechten. Ook zij kregen een proces-verbaal. VLISSINGEN - De Irislaan in Vlissingen wordt dinsdag (morgen)vanaf 17.30 uur gedeeltelijk afgesloten voor verkeer. Het gedeelte tussen de Hercules Segherslaan en de Van de Helstlaan is dan verboden voor doorgaand verkeer. Reden voor de afsluiting is de voetbalwedstrijd tussen VC-Vlissin- gen en Feyenoord, die op het veld van Vlissingen gespeeld wordt. De afsluiting is nodig om hulpverlenende instanties in geval van nood vrije doorgang te verzekeren. VLISSINGEN - Rond 17.30 uur zaterdagmiddag een motor rijder en zijn duopassagiere gewond geraakt. De 25-jarige, Goese motorrijder reed met zijn 17-jarige passagiere uit Heinkenszand over de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen. Doordat de man even achterom keek, reed hij de berm in en kwam met de motor ten val. De man had een gebroken rib en beschadigde nier. Het is niet bekend wat de verwondingen voor verwondingen heeft opgelopen. Beiden zijn overge bracht naar het ziekenhuis Walcheren. De motor raakte bij de valpartij beschadigd. Hoor Al i Pankow ZIERIKZEE - Ruim vijfhonderd Schouwen-Duivelanders zongen za terdagmiddag in de Nieuwe Kerk in Zierikzee voor de opnamen van de cd 'Zing voor je leven', bedoeld om een volwaardig Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis te behouden. Negen num mers, van strijdlied tot blues, wierpen een dijk van emoties op tegen de kille berekening, op grond waarvan het ziekenhuis wordt ontmanteld. Onder die ruim vijfhonderd deelne mers bevond zich ook J. Bij de Vaate- Eckhardt. Zij zong 44 jaar geleden ook mee in het Zierikzeese Oratori umkoor, dat ter gelegenheid van de opening van het ziekenhuis het Zweeds volkslied vierstemmig ten ge hore bracht voor koning Gustaaf. „Onvoorstelbaar toen dat ik hier nu moet staan zingen om het open te hou den." Wethouder D. van der Wekken sprak namens het gemeentebestuur grote waardering uit voor de wijze waarop de bevolking strijdt voor behoud van het ziekenhuis. De gemeente zorgt dat alle 150 kamerleden de cd krijgen. De wethouder wond er overigens geen doekjes om dat volledig behoud van het ziekenhuis nauwelijks meer tot de mogelijkheden behoort. De binnen bereik liggende alternatieven gaf hij echter nu veel meer kans dan drie maanden geleden voor mogelijk werd gehouden. Van der Wekken doelde op de kansen voor een herstelafdeling, een afdeling voor kort verblijf en een centrale huisartsenpost naast een vol ledige polikliniek met dagbehande ling. Wel heeft de wethouder nog hoop op meer functies voor het ziekenhuis. Hij maakt dat op uit signalen uit de lan delijke politiek. Een belangrijke slag daarvoor moet geleverd worden "op vrijdag 2 maart, als een delegatie Tweede Kamerleden, woordvoerders voor de volksgezondheid, voor over leg naar Zierikzee komt. Lastige galm „Vanmiddag gaat het om het gevoel en niet om economische overwegingen', hield Mar van der Veer het massale ge legenheidskoor voor. Van der Veer nam het initiatief tot de cd 'Zing voor je leven'. Hij schreef de teksten, com poneerde de muziek en dirigeerde za terdagmiddag met vlammend en thousiasme de menigte in de kerk. Met Ruim vijfhonderd Schouwen-Duivelanders zongen mee in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. foto Pieter Honhoff evenveel inzet begeleidden Marco van 't Hoff (piano) en Cees Groenleer (or gel) de negen liedjes. Opnameleider Wolfert Jumelet van Studio Twee liet zich door de lastige galm in de Nieuwe Kerk niet van de wijs brengen en toon de zich pas tevreden als de nummers er echt goed opstonden. Het ging ten slotte om een gedenkwaardig pro duct. „Over vierhonderd jaar maken ze hier misschien wel een openluchtspel van. Net als van het Oproer"fluisterde één van de deelneemsters met gevoel voor historie. „Ze gaan aan de haal met ons hospitaal", golfde het plots door de kerk. „Beetje krachtiger. Stelt u zich voor dat u directeur Broertjes met ons ziekenhuis op z'n rug ziet weg slui pen", moedigde Van der Veer aan. Cees de Feiter van de groep Crosshead zong op een pittige rocksound dat er financieel gezien geen medicijnen zijn voor het economisch zieke ziekenhuis. Het koor viel in met 'Maar ik vecht voor het leven van het ziekenhuis'. Marcel van den Berg met zijn mooie tenorstem maakte bij velen veel in druk, omdat hij als huisarts uit Nieu- werkerk een zingend pleidooi hield voor het voortbestaan van het zieken huis. Een blues, een mooie solo van de so praan Liesbeth Franken en een tekst op cle wijs van het vaderlandslied 'Wij willen Holland houden' maakten de opnamen compleet. De cd 'Zing voor je leven' is over twee weken op tal van verkooppunten ver krijgbaar. door Ali Pankow RENESSE - Warme chocolademelk met rum en stevige straoselkoeken bo den een prima compensatie voor de kou, die dappere deelnemers zaterdag moesten doorstaan bij de voetwassing in de zee onder leiding van hervormd predikant P. Goodijk. Die voetwassing is de laatste jaren een bijzonder ele ment van het strao-feest in Renesse. „We doen het niet alleen voor onszelf mensen, maar voor het hele dorp", moedigde Goodijk zijn vijftien volge lingen aan. Die mensen op blote voeten, met opgestroopte broekspijpen achter de dominee met zijn houten stokpaard je, vormen een ludiek tafereel. De ach terliggende gedachte echter is serieus. Goodijk wil graag Renesse positief naar buiten brengen, omdat het beeld van toeristisch Renesse nog vaak nega tief is. Dat is versterkt door de docuso- ap 'Paal 23' van Veronica. „Die bittere nasmaak willen wij graag wegspoelen m de branding, na een grondige herbe zinning in de winter op wat ons te doen staat in de zomer", aldus Goodijk. Vol gens hem draagt de straoviering in de Schouwse Westhoek bij aan de imago verbetering. Renesse beet daar tradi tiegetrouw acht weken voor Pasen het spits mee af. Voorzitter Martine Kaldenberg van het straocomité was blij verrast met het grote aantal deelnemers, zowel bij het officiële straorijden als bij de overige programma-onderdelen. Zestig ruiters meldden zich voor de stoet, die werd aangevoerd door Leo Lemsom en Frank Jachman op twee imposante Friese paarden. Op het laatste moment sloten zich nog vier Belgische ruiters bij de stoet aan. Na een verfrissende tocht langs het strand en de traditione le stops bij diverse pleisterplaatsen, ar riveerden de ruiters rond twee uur bij het transferium. In optocht met verklede kinderen en fanfarekorps Luctor et Emergo ging het naar het dorpscentrum. Daar had het feest al vorm gekregen met kinder spelen en een playbackshow. Enkele officiële woorden werden gesproken door burgemeester J. Asselbergs. Daarna bood het ringsteken de dorps kern een folkloristisch aanzien. Vooral de amazones bleken uitstekend op dreef. De winnaressen waren: Emely den Boer, Bertie Steur en Joyce Naere- bout. Nog tot laat in de avond werd het fes tijn voortgezet in het Wapen van Zee land met muzikale begeleiding van Ad Hagesteijn. Burgh-Haamstede is za terdag 24 februari de volgende in de rij van Schouwse straovieringen. Voetwassing in zee. redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Pax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jaqt M.Koek E Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N-P.C. Berkelder R.H. Hoving EL Ramakers M.J. van den Broek KL de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Mieke van der Jaqt GOES - Hij is nog jong, de kleinbladige linde die sinds zaterdag op de grens van Goes en Wilhelminadorp staat, maar een paar honderd jaar kan hij makkelijk worden. Als hij zo oud is als de schen ker, de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Ver eniging (KNNV) die honderd jaar is geworden, zal het een robuuste grenslinde zijn, net als zijn oude collega's in de Zak van Zuid-Beveland. Bur gemeester D. J. van der Zaag nam hem zaterdag op het mid daguur in ontvangst uit han den van voorzitter P. Sloof, van de KNNV-afdeling De Be- velanden. Hij zette de boom op z'n plek aan de oostkant van het kanaal, waar het Goese Meer ophoudt en waar Wilhel minadorp begint. Voorzitter Sloof ging in een toespraakje in op de activitei ten van de KNNV en op de mooie gewoonte van onze voorouders om op de scheiding van ambachtsheerlijkheden foto Pieter Honhoff en andere ruimtelijke eenhe den, grenslinden te planten. Ook nu historische grenzen zijn vervaagd en verdwenen, lezen we nog de geschiedenis van het land af aan lindenbo- men, die ook nog een beetje dienen als markering. Sloof zei te hebben horen waaien dat de gemeente Goes een leuk rond bankje rond de linde zou verzorgen. Van der Zaag wist van niks maar be loofde ter plekkeeen dergeli j k meubel als geschenk aan de honderdjarige KNNV-afde ling te zullen regelen. foto Willem Mieras KAPELLE - De handwerkcom- missie van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Zeeland, houdt woens dag 7 maart een voorj aars work shop Perzisch ajourwerk in de Vroone in Kapelle. Deelnemers moeten een borduurnaald met een stompe punt en een klosje gekleurd naaigaren meenemen. Voor kaaslinnen en borduurga ren wordt gezorgd. De work shop duurt van 10.00 tot 15.00 uur en kost 30 gulden. GOES - De politie is zaterdag in Waarde, Kruiningen en Goes in de weer geweest met snelheids meters. Aan de Kerkweg in Waarde registreerde het radar apparaat tussen 15.15 en 16.45 uur 155 auto's, waarvan er 11 te hard reden. Tussen 16.45 en 18.30 uur reden van de 295 voer tuigen op de Oude Rijksweg in Kruiningen er 14 te snel. Op de 's Gravenpolderseweg in Goes kwamen tussen 19.30 en 21.30 uur 480 auto's langs. Veertig daarvan krijgen een bekeuring. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De serviceclub Kiwanis Zierikzee/Schouwen- Duiveland kwam zaterdagoch tend niet met lege handen naar Huis Fleuroja, de woning in Zie rikzee die vijf lichamelijk en geestelijk gehandicapte mensen met elkaar delen. Kiwanis bracht een cheque van 6200 gul den en een partij schoenen mee. De serviceclub had dit geschenk bijelkaar gebracht tijdens een groot golftoernooi in Bruinisse. Voorzitter L. Esinga van Kiwa nis sprak zijn waardering uit voor de durf en pioniergeest waarmee de ouders van de pu pillen Fleur, Rob en Janneke de ze specifieke voorziening in Zierikzee hebben opgezet. Zij deden dat met een beroep op het zogeheten Persoons Gebonden Budget (PGB). Daarbij lopen ze echter voortdurend tegen be perkingen op, want de wet is nog niet voldoende op de prak tijk afgestemd. Stimulans Kiwanis wilde de ouders en an dere betrokkenen bij Fleuroja een stimulans bieden en besloot vorig jaar al de opbrengst van het jaarlijkse golftoernooi aan het huis te schenken. Dit jaar werd voor dezelfde bestemming gekozen en ook na het komend toernooi mag Fleuroja rekenen op een substantiële schenking. Volgens voorzitter Esinga weet Kees Zeilenmaker, organisator van de golftoernooien, als geen ander de juiste sponsors warm te krijgen. Hij overhandigde de (Advertentie) Nieuwe Burg 31. Middelburg - Tel. 0118-628378 cheque aan voorzitter M. Vaan drager van de stichting Fleuro ja Het huis aan de Reigerstraat in Zierikzee telt inmiddels vijf pu pillen. De twee nieuwe bewoon sters zijn Jolanda en Willeke. De verzorging van de bewoners is voornamelijk in handen van het gastouderpaar Wout en Mar- greet Willemse. Zij worden bij toerbeurt bijgestaan of tijdelijk vervangen door medewerkers van Stichting het Gors. Een op roep voor vrijwilligers om regel matig uitstapjes met de bewo ners te maken, bleef tot nu toe zonder respons. Volgens be stuurslid E. van Schouwen van Fleuroja heeft het Gors toege zegd zich extra te zullen inspan nen om enkele vrijwillige bege leiders te zoeken. HEINKENSZAND - De Ouder en Peutergym in de Stenge in Heinkenszand houdt woensdag 28 februari en donderdag I maart inloopochtenden. Peu ters vanaf anderhalf jaar oud en hun ouders of begeleiders kun nen op die ochtenden kennis maken met de peutergym. Op woensdag kunnen peuters met een begeleider van 9 tot 10 uur terecht en op donderdag van 9.30 tot 10.30 uur. KWADENDAMME - Heel Kwadendamme is zaterdag 24 februari met dranghekken af gezet omdat de Pikpotters dan de carnavalsoptocht houden. Van 12.00 tot 17.00 uur blijven de hekken gesloten. Inwoners van Kwadendamme is gevraagd niet te parkeren in de straten waar de optocht doorheen komt. GOES - Bij een kerkgebouw in Goes zijn tussen zaterdag 10.30 uur en zondagmorgen sloten van toegangsdeuren volgestopt met lijm. Het gebouw was daar door niet meer toegankelijk. Ook was een buitenlamp ver nield.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 27