Springgoud Yvonne Wisse \Zoe>-H>al$C'hoe>fte>ft API NO nod'i N iewe< Van Lieren onderstreept talent 45.- Schepers lichtpuntje bij nederlaag van driebanders Jacobs 21 Gehavend Loontjens incasseert nederlaag Zeeuwse atleten succesvol bij NK indoor Bowlingteam leemt afstand Sijbrands bouwt voorsprong uit Redelijk debuut Rammelaere Eerste plaats judoka Van de Grift De Groot sneuvelt in kwartfinale MWiffNl ESH 4047 EB maandag 19 februari 2001 NIJKERK - Zonder kop man Mark Janssen speel den de driebanders van Loontjens Biljarts tegen Princesse/Preciform. Dat bleek een te forse aderla ting, want invaller Rinus Pankow kon het slechte spel van tegenstander Ron Dekker niet afstraffen. Mede daardoor verloor Loontjens met 6-2. Namens Loontjes was al leen Lion van de Sanden op dreef. Van de Sanden, door de afwezigheid van Janssen kopman van het Goese team, raakte alles wat maar enigszins raak kon en veegde zijn tegen stander Eddy van de Looy in 29 beurten van de tafel. Dat bleek echter voor Loontjens het enige licht puntje. Richard de .Bruin had een mindere dag en was kansloos tegen Arno Peterson (45-32). De partij van Rinus Pan kow was een marathon partij. Beide spelers maakten veel fouten en pas na 73 beurten maakte zijn tegenstander Ron Dekker de partij uit. Pan kow had toen pas 36 ca ramboles bijeengespeeld. Raymond Nicodem haal de weliswaar zij n normale niveau (0.852) maar was door de absentie van Jans sen aan de te sterke Ronny Brants gekoppeld. Die had slechts 34 beurten no dig om 45 caramboles te maken. Nicodem: „Ik speelde nog redelijk. Als ik tegen Peterson had ge mogen dan had ik het nog wel willen zien." Het 6-2- verlies is geen ramp voor Loontjens. De ploeg blijft een middenmoter in de eerste divisie, Princesse blijft tweede. Wegens droeve familieomstandig heden werd een dag latei- de eredivisiewedstrijd van Brasserie Ocken- burgh tegen Business &Fun uitgesteld naar een nader te bepalen datum. doorSjaakSinke GENT - Yvonne Wisse van Dy namica en Brechje de Ruyck van RKHAV hebben op de Neder landse indoorkampioenschap pen atletiek in Gent een gouden medaille behaald. A-junior Wisse pakte goud op het hoog springen met 1.80 meter en De Ruyck was het snelste B-meisje op de 800 meter in 2.09.44. Anjolie Wisse, ex-AV'56 en nu uitkomend voor het Bredase Sprint, veroverde de titel op de 1500 meter in een tijd van 4 mi nuten en 29.44 seconden. Verder was er zilver voor Erik de Waard (Delta Sport) op de 400 meter, Dorien Dek (AV'56) op de 400 meter horden en brons voor Er- win Simpelaar (AV'56) bij de mannen kogelstoten en Wouter Saman bij het hoogspringen. Het NK indoor werd voor de tweede achtereenvolgende maal in Gent gehouden, omdat in Nederland geen indoorac- commodatie meer beschikbaar is na het afkeuren van De Hout- rusthallen in Den Haag. ,,Het ging super", vond Yvonne Wisse na het behalen van Ne derlandse mdoortitel hoog springen. Vanaf de aanvangs- hoogte van 1.68 meter via 1.74, 17 7 en 18 0 miste de achttienj a- rige Vlissingse niet één keer. Haar naaste concurente Mar- loes Lammers sprong driemaal af op 1.80 en de eerste gouden plak bij de vrouwen was binnen voor meerkampster Wisse. Daarna deed ze nog drie pogin gen op 1.82, waarbij de tweede poging maar net misging. Vorig seizoen voerde Wisse de Neder landse ranglijst bij het vrouwen hoogspringen al aan met een hoogte van 1.81. Interland 'Yvonne Wisse heeft de medail les voor het oprapen' stond er twee jaar geleden al in het ma gazine Atletiekwereld, nadat ze vrijwel onvoorbereid de 400 meter horden won in een inter land in Brugge. „Niks zomaar", is de reactie van Wisse, „je moet er behoorlijk wat voor doen.Zo traint ze vijf keer per week ge middeld twee uur per training in Amsterdam onder leiding van Gerard Lentink, die ook de na tionale zevenkamp-selectie onder zijn hoede heeft. Op za terdag doet ze dat nog eens dun netjes over met vier uur trainen in de Ookmeerhal in Amster dam. Het indoorseizoen is voor Wisse nu afgesloten en de voor bereidingen voor het outdoor- seizoen zijn in volle gang. In de laatste week van mei is er het NK meerkamp in Emmeloord, waar ze zich hoopt te plaatsen voor het Europees jeugdkampi oenschap in Italië. Voor Erwin Simpelaar was het indoor NK meer een tussen doortje om te zien waar hij staat. De derde plaats op de kogel met een afstand van 17 meter en 63 centimeter was dan ook boven verwachting. Vooral omdat Simpelaar een paar maanden geleden weer is overgestapt naar de vertrouwde glijtechniek in plaats van de draaitechniek. De afstand van 17 meter en 63 centimeter betekende een Zeeuws indoorrecord. Maar omdat er in de Flandriahal ge stoten moest worden met een rubberen kogel (om de vloer niet te beschadigen) wordt het re cord niet erkend. „De rubberen kogel was voor mij een nadeel. De diameter van de kogel is gro ter dan die van een stalen kogel en daardoor kon ik de kogel niet goed in mijn nek leggen", do ceerde Simpelaar, die de we reldkampioen bij de junioren Rutger Smith en Eric van Vreu- mingen voor moest laten gaan. Simpelaar is sinds kort terug bij zijn oude vereniging AV'56. „Bij mijn vorige club AV'34 was het veel beloven en weinig nako men. En toen de voorzitter van AV'56, NiekFlipse, aanbood om te bemiddelen bij sponsoring was de keuze niet zo moeilijk." Simpelaar werkt toe naar het NK in Tilburg en het WK stu denten dat op 2 7 augustus in Pe king begint. Overredingskracht Brechje de Ruyck van RKHAV won afgetekend de 800 meter bij de meisjes B in een knappe 2 mi nuten en 9.44 seconden. En dan te bedenken dat trainer Piet Vonck haar slechts met veel overredingskracht er toe kon brengen zich buiten Zeeland te laten zien. Eerder won De Ruyck al de Nederlandse cross- titel bij de meisjes B. Wouter Saman (RKHAV) pakte een ge deelde derde plaats op het hoog springen met 1.81 meter. Dorien Dek (AV'56) liep in de se rie een tijd van 61.33 seconden en verbeterde zich in de finale naar 60.01 seconden wat haar een zilveren medaille opleverde. Jisca Docters (Scheldesport) stond bij het verspringen lang op de derde plaats. Haar laatste sprong was goed voor goud, maar werd ongeldig gegeven. In de laatste ronde gaf ze tot haar grote teleurstelling ook nog het brons uit handen. Erik de Waard presteerde uit stekend met de tweede plaats op de 400 meter bi] de jongens B in 52.52 seconden. In de finale kwam hij slechts zevenhon derdste seconden tekort voor het goud. Sinds kort is De Waard overgegaan van De Wielingen naar Delta Sport, omdat zijn trainer Marc van Vlierberghen is overgestapt naar Delta Sport. - De bowlers van Zeeuwse Stromen wonnen ondagmet 2-1 van Schiedam. )oor die overwinning namen de Joesenaren een voorsprong van cht punten op de concurrentie de hoofdklasse. De Kruitmo- uit Middelburg moet de laat- te wedstrijd ruim winnen om te ontlopen. De Vlissingse atlete Yvonne Wisse veroverde zaterdag in Gent de nationale hoogspringtitel. aurens van Lieren door Lucien Roelandt RENESSE - Laurens van Lieren schreef met Hexagon's Ollright met overmacht het Zeeuws dressuurkam- pioenschap in de klasse Z1 voor paar den op zijn naam. De negentienjarige jeugd international uit Schore maakte hiermee in manege Hofstede Grol, waar de Schouwse Ruiters voor de or ganisatie tekende, de hooggespannen verwachtingen volledig waar. Met Janine Polderman met Latamanda als verrassende kampioen in de klasse Z2 paarden en de titel voor Elze Sophie Wiskerke met Sophie's Choice bij de pony's klasse Z2eisten de pupillen van Leun is van Lieren zaterdag in Renesse een dominante rol voor zich op. In de klasse Z1 pony's veroverde de Katten- dijkse Danielle Solleveld met Queeny het kampioenslint. Met het veroveren van de titel in de klasse Z2 maakte Janine Polderman resoluut een eind aan de discussie over een oneerlijke titelstrijd door de deel name van de profesionals zoals Lau rens van Lieren en Thamar Zweistra. De discussie werd aangewakkerd doordat Laurens van Lieren zich in de klasse Z1 duidelijk een maatje te groot had getoond voor de concurrentie. De deelnemers in de klasse Z2 bleken echter weinig onder de indruk van de deelname van de gedoodverfde titel kandidaat Thamar Zweistra. Maya van Wezel opende met de veel front vor mende Fernando met een score van 62.67 procent sterk. Uiteindelijk bleek dat voor de Hulster amazone net niet voldoende voor een plaats in de finale. Die plaatsen werden door Linda Wille, Miranda Weijermans, Janine Polder man en Thamar Zweistra opgeëist. Zinderende finale Het verschil van slechts acht puntjes tussen de nummer vier Linda Wille en leider Thamar Zweistra beloofde een zinderende finale. Dat werd meteen be vestigd door Linda Wille, die de atle tisch bewegende hengst Keban naar 397 punten stuurde. De Axelse maakte hiermee haar rivalen duidelijk dat ze zich weining foutjes konden permitte ren. Miranda Weijermans bleek er niet van onder de indruk. Ze scoorde met de apart bewegende merrie Matrichta 411 punten. Naar later bleek voor de Grijpskerkse twee puntjes te weinig voor de titel. Voor Thamar Zweistra was de score van 386 punten voldoende voor de zege in de eerste proef. In de tweede proef bleek dit voor de jeugdin- ternational uit Geersdijk en Hexagon's Joyce slechts goed voor de vierde plaats. Als laatste starter bewees Janine Pol derman, dat een fulltime baan een sportcarrière niet in de weg hoeft te staan. De Kapelse amazone stuurde de als een-'prima ballerina' door de piste zwevende merrie Latamanda met het voortreffelijk resultaat van 407 punten naar de felbegeerde titel. In tegenstelling tot de klasse Z2, was er in de klasse Z1 van spanning geen spra ke. Laurens van Lieren stelde de gewel denaar Hexagon's Ollright fantastisch voor. Wat de ruiter uit Schore al bij het ingaan van de finale een voorsprong van 23 punten op naaste concurrente Wendy Dikken met Lotus bezorgde. Die voorsprong breidde het talent in de finale uit tot 49 punten. OOST SOUBURG - Met winst in het zesde rankingtoernooi^. van de ZDF in de Karolingenbucht in Oost-Souburg heeft darter Simon Sijbrands zijn leidende positie in de Zeeuwse^ Ranking versterkt. In de finale won Sijbrands met 2-0 (setstanden 3-1 en 3-2) varü één van zijn concurrenten in de stand, Danny de Vos. Een an dere concurrent, Alex de Best, beleefde een off-day en verloor al in de eerste ronde van Johan vhn Eenennaam. De Best haal de nog wel de halve finale in de verliezersronde, maar sprok kelde met die prestatie te weinig punten bij elkaar om zich in. de top van het klassement te handhaven. In dat klassement leidt Simon Sijbrands met 149 punten. De Vos en Pascal Zwart volgen met 115. De Best en Karin Krappen (gaf de' voorkeur aan een NDF-rankingtoernooi in Delfzijl) hebben 104 punten. Ook in het koppeltoernooi was Sijbrands succesvol. Aan de, zijde van Edwin Pasman was hij in de finale van dat toernooi met 4-1 te sterk voor Andre Schouwenaar en Heston Boon-/ DIEMEN - Carla Rammelaere debuteerde zaterdag in de eindstrijd van het NK judo niet onverdienstelijk. De zestien jarige Zeeuwse van judoclub Breskens boekte in een veld van zestien deelnemers in de leeftijdsgroep tot twintig jaar twee overwinningen uit vier partijen en werd uiteindelijk net van/ een podiumplaats afgehouden. In de klasse tot 57 kilogram begon Carla Rammelaere met een nederlaag tegen Marlie van Marwijk. Daarna won ze twee, keer met een yuko .Door een nederlaag tegen J ennif er Kuijper (koka) miste de Zeeuws-Vlaamse de strijd om de derde en' vierde plaats. GOIRLE - Ramon van de Grift is in Goirle eerste geworden bij het Zuid-Nederlands kampioenschap judo voor jeugd van 12. tot 14 jaar. De dertienjarige judoka van de Judo Ryu van Schaik uit Souburg behaalde de titel in de klasse tot 41 kilo- gram. Hij plaatste zich daardoor voor het Nederlands kampioen schap, dat op 17 maart in Nieuwegein plaatsvindt. Dat deden ook zijn clubgenoten Arwin Ralf (derde, -55 kilogram) en de Vlissingse Veronique van de Hooft (tweede, -40 kilogram), die in de finale verloor van Anne Strik uit Goirle. Van sportschool Geelhoed uit Vlissingen vielen twee veertien jarige judoka's in Goirle in de prijzen. Chantal Gaakeer (-48 kilogram) verloor pas in de finale van Karin Boogaars en Gil bert Tolhoek werd derde in de klasse tot 66 kilogram. Beiden plaatsten zich daardoor eveneens voor de nationale titelstrijd in Nieuwegein. Judovereniging F. de Boevere uit Breskens levert in Nieuwe gein drie judoka's af. Lies Peeman (-52 kilogram) en Anniek Faas (-37 kilogram) plaatsten zich voor het NK, dankzij een tweede plaats. De twaalfjarige Nelleke Peeman (-44 kilogram bereikte het NK met een derde plaats. NIJMEGEN - Tafeltennisser Stefan de Groot (Middelburg- Zuid) heeft bij het B-jeugdranglijsttoernooi in Nijmegen de kwartfinale bereikt in de juniorenklasse. Daarin was hij niet opgewassen tegen zijn tegenstander van Integer Groep, on danks een 12-8-voorsprong in de derde game. Clubgenoot Michael Zwemer haalde de tweede ronde in het hoofdschema, Thomas Groenewoud (MZ) moest genoegen nemen met een plaats in het troosttoernooi. Emiel de Rijke ('t Zand) haalde de hoofdronde van het pupillentoernooi, maar werd daarin terstond uitgeschakeld. foto Lex de Meester Van Lieren toonde zich tevreden over de oudste zoon van zijn toppaard Hexagon's Rubiquil. „Ollright is de eerste nakomeling van Rubiquil en door mijn vader gefokt. Het bleek me teen een voltreffer. Hij kan geweldig verzamelen en verruimen. Bij de uitge strekte draf had ik het gevoel dat hij de bodem niet raakte. Ongelooflijk voor een vijfjarig paard. Bovendien heeft Ollright een erg fijn karakter. Hij bezit alles wat je van een dressuurpaard kan wensen. Ik heb er hoge verwachtingen van en ben erg gelukkig dat ik met hem zo'n fijn tweede paard achter de hand heb." Elze Sophie Wiskerke toonde in Renes se dat ze ook onder druk kan presteren. Met haar score van 66.29 procent be wees de Kruiningse amazone dat ze met de merrie Sophie's Choice de zware opgave, die middels de internationale proeven van de pony's in de klasse Z2 wordt gevraagd, aankan. De voor sprong op Malou Goris met Zanddijk's Quick Step bedroeg amper één procent. Liet Wiskerke zich in voorgaande kam pioenschappen nog wel eens intimide ren door de amazone uit Hellevoets- sluis, daar was nu geen sprake van. Met een vrijwel foutloze tweede proef breidde Wiskerke haar voorsprong op haar kwelgeest uit tot ruim drie pro cent. door Joop van den Oudenhoven RILLAND - In de derde divisie driebanden groot leverde Alva- ro Schepers van BV Jacobs een fraaie partij af in de ontmoeting met AH Biljartartikelen. Sche pers scoorde een moyenne van 0.967. BV Jacobs - AH Biljartartikelen 2-6: Alvaro Schepers verbleef voor even in de zevende hemel, na zijn formidabele prestatie te gen Ad Hordijk. De kopman van BV Jacobs steeg boven zichzelf uit en won mede dankzij een se rie van zes zijn partij in 31 beur ten: 30-18. Martin Verbaarendse, Jan Suy- kerbuyk en Piet Kox (ondanks een serie van zes) kwamen er niet aan te pas en daardoor leed BV Jacobs een gevoelige 6-2-ne- derlaag. DGV/Broerman - Hoondert/dc Waard 6-2: De Rillanders waren dicht bij een puntendeling, maar op het beslissend moment liep het bij kopman John Si mons net verkeerd af. In zijn partij tegen Albers kwam hij twee puntjes tekort: 30-28 na 47 beurten. Sjaan van Kuijk zorg de voor de enige winstpartij te gen Van Peer. Wim Jeremiasse speelde niet slecht, maar bleek niet opge wassen tegen de sterke Boeren. Eddie der Weduwe had een off day en verloor kansloos. Die Haghe - De Arend Tummers 6-2: In poule 3 van de tweede di visie reisde De Arend Tummers zonder kopman Lesley van Ney-, en naar Den Haag. Dat gemis kon niet worden opgevangen. Michael Zwakenberg kon tot, halverwege zijn partij tegen Eg- gink nog volgen, maar haakte toen af. Verlies met 40-27 na 44 beurten. Jack van de Klundert verging het tegen Nieuwenburg niet an ders. Alleen Philip Porters zette zijn partij, tegen Lommers, in winst om. Ad Schenkenberg kreeg geen kans van opponent Ter Hoek. Jacobs Bobimat - Willemse Peu- geot/Legero 8-0: Tegen Rotter- damse hekkensluiter kon Ja cobs Bobimat weer eens aan het zelfvertrouwen schaven. Alle partijen werden in winst omge-, zet en met prima moyennes. Ru- dy de Laet behaalde tegen Bek', 0.869. Flor Waumans bleef deze keer iets achter met 0.769. Jos Verheijen presteerde zeer goed. tegen Boer met 0.897 en Ray- mond Vande Wouwer kwam in zijn partij tegen Balkas tot, 0.673. Hiermee kwam een knap teamgemiddelde van 0.793 op, de borden. SCHOENEN KLEDING SPORT 40-47 JVk9S" T1EMPO kijk voor adressen in de gouden gids. meer aanbiedingen? www.scapino.nl Aanbiedingen geldig van 19-2 t/m 25-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 21